Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,268 εγγεγραμμένα μέλη και 2,823,365 μηνύματα σε 80,329 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 875 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κινούμενα σχέδια

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 20:45, 20-07-08:

Απ' οτι θυμαμαι (περασαν και αρκετα χρονια απο τοτε), εβλεπα:
-Μικυ Μαους
-Ντοναλτ Ντακ, Σκρουτζ Μακ Ντακ και γενικα ολη η οικογενεια
-Φλινστοουνς
-Τομ και Τζερυ
-Χελωνονιτζακια
-Σιλβεστερ και Τουιτυ
-Σκουμπι ντου
-Μπαγκς Μπανι
-Στρουμφακια
-Τρανσφορμερς
-Αυτο με τον κογιοτ και το πτηνο που εκανε μπιπ-μπιπ (δε θυμαμαι πως το λεγαν)
-Ποκεμον που δεν μου αρεσαν αλλα τα εβλεπα με το ζορι, επειδη ελεγαν για αυτα ολοι στο δημοτικο κι εμενα με κοροιδευαν επειδη δεν ηξερα καν τι ειναι (ε, ρε ψυχικα τραυματα που εχει ο κοσμος )
-Τελος θυμαμαι οτι επρηζα συνεχεια τη μανα μου να παμε σινεμα για να δω τις παιδικες ταινιες της Disney (101 σκυλια της Δαλματιας, Lion King και τα συναφη)
Αυτα απο τη δοξασμενη δεκαετια του '90. Αντε και τα ετη 2000 και 2001. Απο τοτε ειμαι καθαρος . Αν και η μικρη μου αδερφη (6 χρονων) με αναγκαζει να βλεπω μαζι της τα παιδικα του Channel 9 (αθλια!!)
EDIT: Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kavazis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kavazis
Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O kavazis έγραψε στις 21:08, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!
Αυτό και γω το θυμάμαι!Παλιές εποχές...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mord79 (αnνa)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mord79
H αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H mord79 έγραψε στις 21:12, 20-07-08:

Απ' οτι θυμαμαι (περασαν και αρκετα χρονια απο τοτε), εβλεπα:
-Μικυ Μαους
-Ντοναλτ Ντακ, Σκρουτζ Μακ Ντακ και γενικα ολη η οικογενεια
-Φλινστοουνς
-Τομ και Τζερυ
-Χελωνονιτζακια
-Σιλβεστερ και Τουιτυ
-Σκουμπι ντου
-Μπαγκς Μπανι
-Στρουμφακια
-Τρανσφορμερς
-Αυτο με τον κογιοτ και το πτηνο που εκανε μπιπ-μπιπ (δε θυμαμαι πως το λεγαν)
-Ποκεμον που δεν μου αρεσαν αλλα τα εβλεπα με το ζορι, επειδη ελεγαν για αυτα ολοι στο δημοτικο κι εμενα με κοροιδευαν επειδη δεν ηξερα καν τι ειναι (ε, ρε ψυχικα τραυματα που εχει ο κοσμος )
-Τελος θυμαμαι οτι επρηζα συνεχεια τη μανα μου να παμε σινεμα για να δω τις παιδικες ταινιες της Disney (101 σκυλια της Δαλματιας, Lion King και τα συναφη)
Αυτα απο τη δοξασμενη δεκαετια του '90. Αντε και τα ετη 2000 και 2001. Απο τοτε ειμαι καθαρος . Αν και η μικρη μου αδερφη (6 χρονων) με αναγκαζει να βλεπω μαζι της τα παιδικα του Channel 9 (αθλια!!)
EDIT: Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!

χαχαχα και μενα η αδερφη μου ειναι 8 και βλεπει τσανελ 9
τι αηδιες.. της δικης μας εποχης ηταν πολυυ καλυτερα... καλυτερο σχεδιο, καλυτερη υποθεση...

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 21:42, 20-07-08:

Εννοειται οτι τα δικα μας ηταν καλυτερα! Πρεπει να κανουμε ομαδικη αιτηση στο Mega να βαλει σε επαναληψη το Φλινστοουνς στη θεση του Ρετιρε ! Ανετα θα το ξαναβλεπα! Ελεος δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο το παναρχαιο κιτσαριο και το τρωμε στη μαπα καθε καλοκαιρι; (ασχετο, αλλα πρεπει καπου να πω τον πονο μου που ως τηλεορασακιας δεν εχω να χαζεψω τιποτα της προκοπης το πρωι). Επισης εχω μια απορια: τι απεγιναν ο Λυκουργος και η Καρολινα ;

Παράθεση

mord79 (αnνa)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mord79
H αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H mord79 έγραψε στις 21:50, 20-07-08:

Εννοειται οτι τα δικα μας ηταν καλυτερα! Πρεπει να κανουμε ομαδικη αιτηση στο Mega να βαλει σε επαναληψη το Φλινστοουνς στη θεση του Ρετιρε ! Ανετα θα το ξαναβλεπα! Ελεος δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο το παναρχαιο κιτσαριο και το τρωμε στη μαπα καθε καλοκαιρι; (ασχετο, αλλα πρεπει καπου να πω τον πονο μου που ως τηλεορασακιας δεν εχω να χαζεψω τιποτα της προκοπης το πρωι). Επισης εχω μια απορια: τι απεγιναν ο Λυκουργος και η Καρολινα ;

χαχαχαχαχα μολις το διαβασα αυτο με το ρετιρε ελιωσαααα
και γω το ξαναβλεπα ανετοτατα... μια εκπομπη της προκοπης ειχε και το μεγκα και την εκοψε
και βαζει ολο κατι παρακμιακες παναρχαιες σειρες... τι να πω

i miss pepperann & milo

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Afey
Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 21:51, 20-07-08:

Ναιιιιιιιιιιι!

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 21:57, 20-07-08:

Όντως 20η χρονιά επανάληψη Να ταν και ωραίο; Μια σειρά που παίζαν γιαγιάδες και την βλέπαν γιαγιάδες. Σε λίγο θα πεθάνουν και οι ηθοποιοί που έπαιζαν, πάω στοίχημα ότι οι κολόγριες είναι ήδη νεκρές :s . Εν έτη 2008 και να βάζουν επαναλήψεις ακόμα τα κανάλια είμαστε πολύ ξεφτίλες. Αυτή την 20ετία που λειτουργούν τα Ιδιωτικά κανάλια έπρεπε να ειχαν εξελιχτεί πολύ περισσότερο :xixi:.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 21:58, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από mord79
και γω το ξαναβλεπα ανετοτατα...
Α να μην ανησυχω δηλαδη! Δεν ειμαι ο μονος 18χρονος που πασχει απο οξεια κριση παλιμπαιδισμου .

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Όντως 20η χρονιά επανάληψη
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο :p! 18η χρονια ειναι! Το 1990 προβληθηκε πρωτη φορα, συνομηλικοι ειμαστε!

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη demerlad
Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O demerlad έγραψε στις 22:21, 20-07-08:

Με ενα "παιδικο" εχω κολλησει αγρια ομως...Ντραγκονμπολ...Παιρνω και τα dvd που κυκλοφορουν τωρα....Πορωση μιλαμε...

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 22:21, 20-07-08:

Α να μην ανησυχω δηλαδη! Δεν ειμαι ο μονος 18χρονος που πασχει απο οξεια κριση παλιμπαιδισμου .

Μην παραπληροφορεις τον κοσμο :p! 18η χρονια ειναι! Το 1990 προβληθηκε πρωτη φορα, συνομηλικοι ειμαστε!
89/90 Το Σεπτέμβρη του 2009 κλείνει 20 χρόνια

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 22:25, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
89/90 Το Σεπτέμβρη του 2009 κλείνει 20 χρόνια
Αντε βρε! Να τα χιλιασει, παντα πιστο στο καλοκαιρινο ραντεβου του με τους τηλεθεατες (που να καταστραφουν οι κασετες, να μπει ιος στον υπολογιστη του mega και να διαγραψει ολα τα επεισοδια)

Το ειχα δει κι αυτο κανα 2 φορες στον ΑΝΤ1. Ποτε δεν μου αρεσε ομως :p

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη demerlad
Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O demerlad έγραψε στις 22:41, 20-07-08:

Το ειχα δει κι αυτο κανα 2 φορες στον ΑΝΤ1. Ποτε δεν μου αρεσε ομως :p
Δε πειραζει ολοι εχουμε ελλατωματα δεν ειναι κανεις τελειος

Παράθεση

Mixalis91 (Μιχάλης...heh)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mixalis91
Ο Μιχάλης...heh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Mixalis91 έγραψε στις 23:48, 20-07-08:

Ποπο επικό thread...Τι θυμήθηκα τώρα...νοσταλγία
Λοιπόν εγώ μικρός έβλεπα:
-Disney Club i Mickey Club δν θυμάμαι ακριβώς το όνομα με το αχτύπητο δίδυμο Λυκούργος+Καρολίνα και πιο μετά Λέσχη του Μάους ()
-Sony,αυτό το μπλε σκαντζόχοιρο τι ήταν τέλος πάντων :xixi:
-Pokemon + για μικρό διάστημα Digimon
-Looney Tunes
-Tom και Jerry
-Dexter
-Στρουμφάκια μόνο περιστασιακά ποτέ δεν τρελαινόμουν γι αυτά

Ααααχ ωραίες εποχές

Παράθεση

scrooge1991

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη scrooge1991
Ο scrooge1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O scrooge1991 έγραψε στις 23:52, 20-07-08:

Walt Disney Forever. Παρεπιπτόντως τέλεια η λέσχη του Μίκυ που μαζεύονται όλοι οι ήρωες και αυτοσαρκάζονται.

Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη happy i
H happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H happy i έγραψε στις 00:07, 21-07-08:

παιδιά όλοι σας βλέπατε κινούμενα σχέδια όταν ήσασταν μικροί;;; μήπως είναι ανυσηχυτικό που τα βλέπω ακόμη...;;; λοιπόν, μ'αρέσουν τα στρουμφάκια, η Σαμπρίνα, Looney Toons, Mickey Mouse, scooby doo, Barbie. παλιότερα έβλεπα Πόκεμον, Power Rangers και Μπάρνι (δεν ήταν κινούμενα σχέδια.).
dvd με κινούμενα σχέδια βέβαια, τα έχω τα περισσότερα (σταχτοπούτα, Χιονάτη, Ωραία κοιμωμένη, Barbie, κτλ..)

Παράθεση

scrooge1991

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο scrooge1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O scrooge1991 έγραψε στις 00:17, 21-07-08:

Σιγά το πράγμα. Αφού σε ευχαριστεί, γιατί να μη δεις; Κι εγώ βλέπω. Απλώς εγώ βλέπω μόνο Disney γιατί είναι ποιοτικά και διαχρονικά.

Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη happy i
H happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H happy i έγραψε στις 00:21, 21-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από scrooge1991
Σιγά το πράγμα. Αφού σε ευχαριστεί, γιατί να μη δεις; Κι εγώ βλέπω. Απλώς εγώ βλέπω μόνο Disney γιατί είναι ποιοτικά και διαχρονικά.
δεν λες ποιοτική την Barbie;; πολλά άτομα έχουν μάθει την μελωδία της ''Λίμνης των Κύκνων'' από αυτή. άσχετα πως νομίζουν πως είναι τραγουδάκι της σειράς... πλακίτσα

Παράθεση

scrooge1991

Μαθητής Γ' λυκείου

O scrooge1991 έγραψε στις 12:33, 21-07-08:

Και η Barbie είναι ποιοτική, αλλά είναι αποκλειστικά κοριτσίστικη. Ενώ η Disney είναι για όλη την οικογένεια. Εννοώ,π.χ. πως τη Barbie Ραπουνζέλ θα την δουν η μαμά και η κόρη, ενώ τη Rapunzel Unbraided της Disney που θα κυκλοφορήσει το 2010 νομίζω, θα τη δουν η μαμά, η κόρη, ο μπαμπάς κι ο γιος. Ιδού η Ραπουνζέλ της Disney-Pixar.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ22136
H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Πάτρας και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε στις 13:29, 21-07-08:

sailor moon
σιρα
μικρο μου πονυ
θαντερ κατς
αχ ωραιες εποχες...!!!

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 13:34, 21-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
αχ ωραιες εποχες...!!!
Αυτο ξαναπες το! Εδω και λιγο καιρο εχω αρχισει να τις νοσταλγω παρα πολυ! Η ηλικια 4-6 (μετα αρχισε το σχολειο) ηταν η καλυτερη περιοδος της ζωης μου! Ειμαι καλα γιατρε;

Παράθεση

kavazis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kavazis
Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O kavazis έγραψε στις 15:52, 21-07-08:

Η ηλικια 4-6 (μετα αρχισε το σχολειο) ηταν η καλυτερη περιοδος της ζωης μου!
Ομοίως φίλε συνονόματε
Και ευχαρίστως την ξαναπερνούσα

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 15:56, 21-07-08:

Ετσι! Αυτα ηταν! Ουτε εγνοιες, ουτε αγχη, ουτε στεναχωριες! Στην κοσμαρα μας τελειως

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους