Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,571 εγγεγραμμένα μέλη και 2,752,455 μηνύματα σε 77,023 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 583 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Συγκατοίκηση στα φοιτητικά χρόνια ή όχι;

annapav.kal (αννα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη annapav.kal
H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H annapav.kal έγραψε στις 20:29, 13-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Alexia91
Stella πες μου λιγο,τι σπιτι νοικιασες κ με τι ενοικιο please!!!
ενδιαφερεσαι κι εσυ για σπιτι στη θεσσαλονικη ε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mavro Provato
H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 20:48, 13-07-09:

"Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"

...ο λαός είναι σοφός...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alexia91 (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexia91
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Alexia91 έγραψε στις 21:46, 13-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από annapav.kal
ενδιαφερεσαι κι εσυ για σπιτι στη θεσσαλονικη ε?
yeah!ε και πρεπει να δουμε λιγο τι παιζει!κ εσυ?τι σχολη?

Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KostasTheGreek
Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 21:48, 13-07-09:

Καλα πρωτου βγουν οι βασεις και γνωριζετε σιγουρα που περνατε κλεινετε σπιτι και δινετε προκαταβολες?

Παράθεση

Alexia91 (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Alexia91 έγραψε στις 21:52, 13-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Καλα πρωτου βγουν οι βασεις και γνωριζετε σιγουρα που περνατε κλεινετε σπιτι και δινετε προκαταβολες?
Καλυτερα να δωσουμε μια προκαταβολη παραπανω ρε συ κ ας την χασουμε για λιγα μορια τη σχολη παρα να τρεχουμε τελευταια στιγμη.αλλωστε δεν πανε ολοι απο τωρα,συνηθως πανε λιγο πριν βγουν οι βασεις.

Παράθεση

kvgreco (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kvgreco
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O kvgreco έγραψε στις 21:57, 13-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από arximidis
Το έχεις επιχειρήσει?
Γιατί έχεις αμφιβολίες αν είναι ωραία?

Παράθεση

annapav.kal (αννα)

Απόφοιτος

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H annapav.kal έγραψε στις 23:08, 13-07-09:

yeah!ε και πρεπει να δουμε λιγο τι παιζει!κ εσυ?τι σχολη?
παιδαγωγικα θελω κι ελπιζω να τα πιασω....

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 00:00, 14-07-09:

Εγώ την είχα πατήσει πριν 3 χρόνια με το θέμα αυτό. Είχα κλείσει στη Θεσσαλονίκη σπίτι (ευτυχώς σε γνωστό οπότε δεν είχα τραβήγματα) και την έχασα για λίγα μόρια τη σχολή, ενώ όλοι έλεγαν για μείωση λόγω Μαθηματικών Κατ. Οπότε κατέληξα Αθήνα να τρέχω ξανά για σπίτι. Τουλάχιστον κλείστε εισιτήρια(μην τα αγοράσετε) αν πρόκειται να πάτε κάπου π.χ. με αεροπλάνο.

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stella
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 15:43, 14-07-09:

Αχ παιδια συγνώμη που άργησα να απαντήσωωωωω!!!Λοιπόν!!Στη θεσνικη γίνεται χαμος απο φοιτητες με αποτέλεσμα να τους εκμεταλλεύονται οι μεσιτες πολύ άγρια!!!Σπιτια σε καινούριες οικοδομές κοντα στα πανεπιστήμια κάνουν 450 και πάνω...Πολυ ακριβά κατα τη γνώμη μου...Τα παλιά είναι σε άλλη φάση...δε βλέπονται...υπάρχουν οικοδομές 40 χρονων χωρις ασανσερ που νοικιάζεται ο 6ος οροφος...μα καλα για κοροιδα μας περναν??????????Λοιπον...πολλοι άρχισαν να ψάχνουν ήδη και η κατασταση θα είναι απελπιστική τον Αυγουστο...Οι μεσιτες λενε κλειστε το γιατι μου το ζηταν και απο αλλου...όλα υπο πιεση δηλαδη...και αν εισαι κοπελα κοιτας και άλλα πράγματα...οπως π.χ να μην ειναι πρωτος όροφος γιατι πηδαν απο το μπαλκονι κ.α.Γενικα η θεσνικη κουνηθηκε απο ένα σεισμο...ποιος ρισκάρει και νοικιάζει σε ένα παλιο σπίτι????Αστα παιδια αστα....
-----------------------------------------
παιδαγωγικα θελω κι ελπιζω να τα πιασω....

Ελα θεσαλονικη και άρχισε το ψάξιμο δεν υπάρχει περιπτωση να χάσεις τη σχολη...Καμια όμως...

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 15:46, 14-07-09:

Ακουω οτι ψαχνουν σπιτια απο τωρα κλπ... Καλα πως ειναι σιγουροι, ειδικα φετος; Εκτος κι αν εχουν βγαλει 1000+ μορια παραπανω απο τη σχολη, που ποσοι θα 'ναι αυτοι; Εγω ειμαι πολυ οριακα για τις σχολες που με ενδιαφερουν, οποτε δεν μπορω να ξερω που θα περασω. Και ειδικα φετος που ακουγονται ολα αυτα για τρελες ανοδους στις υψηλοβαθμες κλπ...

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 15:59, 14-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Ακουω οτι ψαχνουν σπιτια απο τωρα κλπ... Καλα πως ειναι σιγουροι, ειδικα φετος; Εκτος κι αν εχουν βγαλει 1000+ μορια παραπανω απο τη σχολη, που ποσοι θα 'ναι αυτοι; Εγω ειμαι πολυ οριακα για τις σχολες που με ενδιαφερουν, οποτε δεν μπορω να ξερω που θα περασω. Και ειδικα φετος που ακουγονται ολα αυτα για τρελες ανοδους στις υψηλοβαθμες κλπ...

Ελα ρε συ 1 Αυγουστου αδειαζει το σπιτι...Στις 22 θα το νοικιαζες...τι διαφορα έχει...για 20 μέρες???Ειμαι 350 μορια πανω κ αν δε περασω δεν έγινε και κατι θα παω στην κομοτηνη απλά θέλω να έχω τη σιγουριά ενος σπιτιου για να παω ησυχα διακοπές...!

Παράθεση

arximidis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη arximidis
Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O arximidis έγραψε στις 16:09, 14-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από kvgreco
Γιατί έχεις αμφιβολίες αν είναι ωραία?
Ναι για να ρωτάω

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 16:11, 14-07-09:

Καλυτερα να δωσουμε μια προκαταβολη παραπανω ρε συ κ ας την χασουμε για λιγα μορια τη σχολη παρα να τρεχουμε τελευταια στιγμη.αλλωστε δεν πανε ολοι απο τωρα,συνηθως πανε λιγο πριν βγουν οι βασεις.

Καλα κανεις και εισαι προνοητικη!

Παράθεση

Alexia91 (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

H Alexia91 έγραψε στις 16:17, 14-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
Καλα κανεις και εισαι προνοητικη!
Α ναι ρε συ 351 παραπανω απο περυσι εχω ε και αυτα για τις τρελες ανοδους δεν τα πολυπιστευω.αντε κ αμα ανεβει τοσο τι να κανουμε,παω γιαννενα κ βρισκω σπιτι.

Παράθεση

annapav.kal (αννα)

Απόφοιτος

H annapav.kal έγραψε στις 18:00, 14-07-09:

Α ναι ρε συ 351 παραπανω απο περυσι εχω ε και αυτα για τις τρελες ανοδους δεν τα πολυπιστευω.αντε κ αμα ανεβει τοσο τι να κανουμε,παω γιαννενα κ βρισκω σπιτι.
εγω ειμαι 491 μορια πανω απ τη σχολη μου αλλα ο πατερας μου δε θελει να το ρισκαρει....τι να τον κανεις??αυτος εχει τα λεφτα...κι εγω ηθελα να παω απ τα μεσα ιουλιου....alexia ποσα χρηματα εδωσες?εννοω προκαταβολη και ενοικιο..

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 08:31, 15-07-09:

εγω ειμαι 491 μορια πανω απ τη σχολη μου αλλα ο πατερας μου δε θελει να το ρισκαρει....τι να τον κανεις??αυτος εχει τα λεφτα...κι εγω ηθελα να παω απ τα μεσα ιουλιου....alexia ποσα χρηματα εδωσες?εννοω προκαταβολη και ενοικιο..

πρεπει να βάλεις 2 ενοικια και ένα να τρεχει για να κλεισεις σπιτι...δλδ αν δεν περασεις εκει που εκλεισες σπιτι χανεις γυρω στα 700 ευρω...

Παράθεση

annapav.kal (αννα)

Απόφοιτος

H annapav.kal έγραψε στις 18:05, 15-07-09:

πρεπει να βάλεις 2 ενοικια και ένα να τρεχει για να κλεισεις σπιτι...δλδ αν δεν περασεις εκει που εκλεισες σπιτι χανεις γυρω στα 700 ευρω...
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!ομως μαλλον θα παω θεσσαλονικη λιγο πριν βγουν οι βασεις...

Παράθεση

rafita

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη rafita
H rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H rafita έγραψε στις 02:40, 22-08-09:

σίγουρα κάποιοι από εμάς θα συγκατοικήσουμε στην φοιτητική μας ζωή....γράψτε μου κανόνες/όρους/ιδέες και λύσεις/προυποθέσεις για μία ιδανική συγκατοίκηση! ποιοί όροι κατά τη γνώμη σας πρέπει να τεθούν από την αρχή;; μέχρι ποιό σημείο πρέπει να υποχωρούμε και πότε να πατήσουμε πόδι;; τί δε θα ανεχόσασταν από τον/την συγκάτοικο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων! :thanks:

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 16:08, 22-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από rafita
σίγουρα κάποιοι από εμάς θα συγκατοικήσουμε στην φοιτητική μας ζωή....γράψτε μου κανόνες/όρους/ιδέες και λύσεις/προυποθέσεις για μία ιδανική συγκατοίκηση! ποιοί όροι κατά τη γνώμη σας πρέπει να τεθούν από την αρχή;; μέχρι ποιό σημείο πρέπει να υποχωρούμε και πότε να πατήσουμε πόδι;; τί δε θα ανεχόσασταν από τον/την συγκάτοικο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων! :thanks:

εγω το παλεψα να βρω συγκατοικο και τιποτα...ολοι θελουν μονοι τους...εχω ανοιξει παρομοιο θεμα αν θες μπεις να δεις τι μου εχουν γραψει ολοι!

Παράθεση

1mariakos1

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 1mariakos1
Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O 1mariakos1 έγραψε στις 17:31, 22-08-09:

παιδια εγω ειμαι της αποψης οτι ο καθε φοιτητης θα πρεπει να εχει το δικο του χωρο..σιγουρα απο οικονομικη αποψη συμφερει,ομως υπαρχουν πολλα προβληματα στη συγκατοικηση..κ ενα απο τα πιο απλα ειναι οτι αν δεν εχετε τις ιδιες παρεες,αν εσυ πχ. θα θες να μεινεις μονος/η κ ο συγκατοικος σου θελει να φερει την παρεα του σπιτι..επισης θελει τρελες υποχωρησεις για να μην τσακωνεστε για χαζομαρες.εγω μια αποψη σας ειπα..απο κει κ περα..στο δικο σας χερι ειναι:xixi:

Παράθεση

who

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη who
Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,371 μηνύματα.

O who έγραψε στις 17:34, 22-08-09:

τί δε θα ανεχόσασταν από τον/την συγκάτοικο;;
Να πέρδεται και να μιλά ακατάπαυστα.

Παράθεση

1mariakos1

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 1mariakos1
Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Αναλογιστικών-Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος) . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O 1mariakos1 έγραψε στις 17:38, 22-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από who
χαχαχα

Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη antigrafakias
Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

O antigrafakias έγραψε στις 21:44, 22-08-09:

Στη Θεσσαλονίκη για να μείνεις μόνος θες 350-400 ευρά στο νερό για να βρεις ΑΝ είσαι τυχερός μια μέτρια γκαρσονιέρα. Εξαρτάται βέβαια από την οικονομική κατάσταση του καθενός, αλλά εγώ προσωπικά, αν τελικά περάσω Θεσσαλονίκη που θέλω, μολονότι έχουμε οικογενειακώς την οικονομική άνεση για κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να το δεχτώ.
Από την άλλη πλευρά με άγνωστο δεν πρόκειται να συγκατοικήσω. Και εν τέλει η συγκατοίκηση με φίλο είναι ό,τι καλύτερο όσο και να λεν ότι ο φοιτητής θέλει το χώρο του...

Παράθεση

DimitrisMat

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DimitrisMat
Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O DimitrisMat έγραψε στις 21:59, 22-08-09:

Από το 1ο έτος συγκατοίκηση φαντάζει ''απαγόρευση'',για εμένα τουλάχιστον...

Είμαι της άποψης ότι πρέπει να αποφεύγεται η συγκατοίκηση,ακόμη και αν ο λόγος είναι οικονομικός,προτιμότερο να βρεθεί μια δουλειά ή ένας μικρότερος χώρος για σπίτι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη antigrafakias
Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

O antigrafakias έγραψε στις 22:02, 22-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από DimitrisMat
Από το 1ο έτος συγκατοίκηση φαντάζει ''απαγόρευση'',για εμένα τουλάχιστον...

Είμαι της άποψης ότι πρέπει να αποφεύγεται η συγκατοίκηση,ακόμη και αν ο λόγος είναι οικονομικός,προτιμότερο να βρεθεί μια δουλειά ή ένας μικρότερος χώρος για σπίτι...
Προτιμότερο είναι να ρίξεις το βάρος της προσοχής σου στα μαθήματα παρά να βρεις μια παράλληλη δουλειά και να γράφεις τα μαθήματα στα παλαιότερα των υποδημάτων σου. Δεν πρόκειται να παντρευτείς αλλά να συγκατοικήσεις με κάποιον συνομήλικό σου, πιθανότατα και φίλο σου.
Κι εγώ ήμουν της άποψης του να μείνω μόνος μέχρι προσφάτως, αλλά έχω αλλάξει άποψη. Εξάλλου το κόστος ζωής είναι τουλάχιστον διπλάσιο (για να μην πω τριπλάσιο) από το να συγκατοικήσεις...

Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 983 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 23:05, 22-08-09:

Ναι, είναι και αυτό ένα πρόβλημα...

Πάντως εκτός από το οικονομικό, δεν υπάρχει νομίζω άλλος λόγος για συγκατοίκηση... Καλύτερα να είναι ο καθένας μόνος του, να έχει τον προσωπικό του χώρο...
Ακόμα και φίλοι να είναι από παλιά, τα άτομα που θα συγκατοικήσουν, συνήθως όταν ξεκινήσει η συγκατοίκηση, ο ένας ανακαλύπτει τα χούγια και τα ελαττώματα του άλλου, τα οποία δεν είναι φανερά στην "εξωτερική" κοινωνική ζωή και ξεκινούν τα προβλήματα. Πχ, μπορεί ο ένας να εχει μανία με την καθαριότητα και στον άλλον να αρέσει να ζει μες στη μπίχλα... Οπότε καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του...

Παράθεση

rafita

Απόφοιτος

H rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H rafita έγραψε στις 00:03, 23-08-09:

εχω ανοιξει παρομοιο θεμα αν θες μπεις να δεις τι μου εχουν γραψει ολοι!
θα το συμβουλευτώ!! σόρρυ αν σου 'έκλεψα' ας πούμε το θέμα!!
προσωπικά όσον αφορά το οικονομικό οκ...δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα..χωρίς τη συγκατοίκηση θα δίνω 300,με συγκατοίκηση τα μισά...αλλά σίγουρα θα δουλέψω και κάπου..οπότε θα τα καταφέρω....
εμένα μου αρέσει πιο πολύ να είμαι μόνη μου...λαρεύω να κάθομαι μόνη μου να ακούω μουσική,να σερφάρω,να διαβάζω ένα βιβλίο..ο λόγος που θα συγκατοικήσω -αν- θα είναι για να έχω μία παρέα αν χρειαστώ κάτι..σε μια δύσκολη στιγμή δηλαδή που θα έχω κάποια ανάγκη να είναι και κάποια άλλη κοπέλα....

Παράθεση

arximidis

Απόφοιτος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O arximidis έγραψε στις 02:55, 23-08-09:

Αν και στην αρχή της Γ Λυκείου έλεγα οτι θα συγκατοικήσω με υποψήφιους συγκάτοικους μερικούς από τους καλύτερους μου φίλους τελικά αλλάξαμε όλοι γνώμη τουλάχιστον για το 1ο έτος και ύστερα από ιστορίες τσακωμών που ακούσαμε!! Γενικά είναι δύσκολη η συγκατοίκηση ακόμα και με τον "κολλητό" σου..εμείς είπαμε να νοικιάσουμε σπίτια όσο πιο κοντά γίνεται

Παράθεση

rafita

Απόφοιτος

H rafita έγραψε στις 02:57, 23-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από arximidis
Αν και στην αρχή της Γ Λυκείου έλεγα οτι θα συγκατοικήσω με υποψήφιους συγκάτοικους μερικούς από τους καλύτερους μου φίλους τελικά αλλάξαμε όλοι γνώμη τουλάχιστον για το 1ο έτος και ύστερα από ιστορίες τσακωμών που ακούσαμε!! Γενικά είναι δύσκολη η συγκατοίκηση ακόμα και με τον "κολλητό" σου..εμείς είπαμε να νοικιάσουμε σπίτια όσο πιο κοντά γίνεται
εγώ αν συγκατοικήσω θα μείνω με μια κοπέλα που να την ξέρω σίγουρα...κολλητή δεν έχω...απλά να την ξέρω και να βλέπω πως ταιριάζουμε.....πφφφ δύσκολη υπόθεση η συγκατοίκηση τελικά!!!

Παράθεση

arximidis

Απόφοιτος

O arximidis έγραψε στις 03:10, 23-08-09:

εγώ αν συγκατοικήσω θα μείνω με μια κοπέλα που να την ξέρω σίγουρα...κολλητή δεν έχω...απλά να την ξέρω και να βλέπω πως ταιριάζουμε.....πφφφ δύσκολη υπόθεση η συγκατοίκηση τελικά!!!
"Κολλητός" το είπα ειρωνικά γιατί δε μου αρέσει πολύ αυτή η φράση αλλά εννοώ κάποιο φίλο που να τον ξέρεις καλά...Τώρα το να βλέπεις πως ταιριάζετε δε λέει και πολλά ξέρω πχ άτομα που γνωρίζονταν από μικρά παιδιά και στο 2μηνο ξενοικιασαν! Αν το θές πολύ δε θέλω να σε αποθαρύνω, εξάλλου ότι μου έχουν πει και εμένα σου λέω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους