Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,892 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,816 μηνύματα σε 82,035 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 760 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Εσπερινά Λύκεια

lostangel

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lostangel
Ο lostangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O lostangel έγραψε στις 20:15, 05-04-08:

Παλικαρια...........ειμαι μαθητης του εσπερινου λυκειου.....τα πραγματα μπορει να ειναι ευκολα για μας.....δεν ειναι ομως ετσι....εχω ακουσει πολλα για τιν πιοτητα τον εξετασεων μας και για το επιπεδο των θεματων μας.......το προβλημα μας ειναι οτι πολλοι απο εμας δουλευουμε για να πληρονουμε τα ιδιετερα........που ενα σεβαστο ποσο τισ ημερας μας δουλεβουμε στερουμαστε πολλα και διαφορα απλοσ για να πλιροσουμε τα μαθηματα μας μενει 1 ωρα τιν ημερα για να διαβασεις......τυνχανει να ειμαστε λιγο μεγαλητεροι απο σας αλλα να εχουμε τα ιδια ονειρα......θελουμε να μορφοθουμε και να εχουμε ενα καλητερο αυριο......διαβασα το topic σας
σας βλεπω τρελα ανχομενουσ ολους σας.......αραξτε δεν ειναι ετσι
ο χειροτερος εχθρος τις αποτυχειας ειναι ο φοβος τις αποτιχιας..........καντε ονειρα... και διαβαστε δεν εχετε να χασατε τπτ.......αντιθετος που με εμας που χανουμε πολυ κοπο πολλα χριματα και στερισεις αν αποτυχουμε.......τεσπα
φανταστιτε να εχετε μαυρη νυχτα
και να καληψετε τεραστια κενα..........μην αποριτε π δεν εχουμε ολοκληρωματα και γενικοτερα το 1/3 τις υλης.........στα μεροι μ λενε τα νιατα ειναι ομορφα μοναχα οταν τρεχουν................διαβαστε γιατι χανομαστε.........................καλη τυχη

Πρεπει να προσθεσω οτι το 1% που δεχετε η ανωτατη εκπεδευση ειναι απο εσπερινα λυκεια και θετω τον προβληματιμο μ αν τελικα.....ειναι δικαιο για καποιον π ψαχνει μια 2 ευκερια αφου ιδη ισχυει το 1% να υπαρχει και το οριο τον 10000 μοριον αφου ειναι τρομερα δισκολο να καλιψεις τα τεραστια κενα σου με τον ελαχιστο χρονο π σ απομενει.......και περιτο να πω οτι το επιπεδο τις ταξεις ειναι αστα να πανε...............και η κουτσι μαρικα πλεων ερχετε στο νυχτερινο..........επιδι παντερευτικη μικρη.....(χωρεις ωεωεα να κατακρινο τους μεσηλικες που θελουν να εχουν δικαιωμα στην μορφωση......)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

astathmitos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη astathmitos
Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε στις 12:41, 06-04-08:

Διαφωνω.το επιπεδο εχει ανεβει αρκετα στα εσπερινα λυκεια τα τελευταια χρονια.Σε αρκετα γινετε καλη δουλεια,βεβαια παιζει ρολο και το σχολειο.σιγουρα ειναι ευκολοτερα απο τα πρωινα αλλα αυτο ελειπε να μην ειναι κιολας με δεδομενο οτι οι περισσοτεροι εργαζονται και δεν εχουν το χρονο να ασχοληθουν με τα μαθηματα οσο πρεπει.Παντως οσον αφορα τις πανελληνιες εκει οι διαφορες ειναι ελαχιστες σε σχεση με τα πρωινα.η υλη ειναι σχεδον ιδια με των πρωινων πχ στα λατινικα ειναι ενα-δυο κειμενα λιγοτερη,το ιδιο και στα αλλα μαθηματα.το μονο που αλλαζει πραγματικα ειναι οι βασεις.Εκει υπαρχει αποσταση και ειναι σαφως μικροτερες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lostangel

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lostangel
Ο lostangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O lostangel έγραψε στις 13:16, 06-04-08:

κοιτα οι βασεις σαφως και ειναι πιο χαμιλες αφου το επιπεδο μας ειναι αρκετα κλικ πιο ΧΑΜΗΛΕΣ σιγουρα το επιπεδο μασ ειναι πολι πιο χαμηλο λογο υποχρεωσεων.......σκεψου ομως οτι δεν περναμε ολοι......αλλα μονο το 1% και δεν εχουμε προσβαση σε αστυνομια στρατο κτλ και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι αν καποιος ειναι κατο απο 26 να μην εχει προσβαση....αλλα την ιδια στιγμη να μπορει να περασει ιατρικη στα 40 και μονο με 13000 μορια τεσπα...πιστεψε με φιλε μ δεν μπορουμε να μηλαμε για το εσπερινο για επιπεδο ταξης υπαρχουν 1000 καρδιας καριδια εκει........ο καθενας με τις ιδιοτοπιες του κτλ δεν μπορουμε να πουμε οτι το μαθημα καληπτει το επιπεδο των εξετασεων.........και με αλλα παιδια π μιλαω απο αλλα λυκεια ανα την ελλαδα το ιδιο πραγμα λεμε........φαντασου την θεοπουλα απο το παρα 5 στην ταξη ς οσο και να θεσ να μην ασχοληθεις δεν γινετε ακους απο το τι μαγηρεψε μεχρι και ποσο πιρε τα καλτσακια για τον γιο της στο παζαρι........καλα οσο για τα κουφα που ακουγοντε.....αστα ........φαντασου να εχεισ 5 θεοπουλες στο τμημα ς........................και απο σεβασμο και μονο δεν μπορεις να πεις και πολλα για να γινει το μαθημα οπως πρεπει ισως γινομαι πολυ περιγραφικος...παντος ειναι δυσκολα τα πραγματα στο εσπερινο σ δινει τιν ευκερια να περασεις εκει που αγαπας αλλα θελει απιστεφτο κοπο για να γεμισεις τα κενα ς

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 13:18, 06-04-08:

Μπορείς να χρησιμοποιείς λίγο λιγότερες τελείες και να αφήνεις και καμιά παράγραφο για να είναι πιο ευανάγνωστο το κείμενό σου;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Doctorg

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Doctorg
Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Doctorg έγραψε στις 09:49, 28-06-08:

Γεια σας και απο μένα. Θα ήθελα αν θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια διεύθυνση στο διαδίκτυο όπου θα μπορούσα να βρώ τα νυκτερινά Λύκεια της Αττικής. Τα τελευταία δυο χρόνια έβγαλα τις δυο πρώτες τάξεις Λυκείου (Γενικό - Θετική) ως κατοίκον διδαχθείς. Τώρα θα ήθελα να κάνω καλύτερη προετοιμασία λόγω πανελληνίων,να μην διαβάζω μόνος μου και να έχω κάποια επαφή με την τάξη. Ημερήσιο δεν γίνεται να πάω λόγω ηλικίας. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν γίνεται μέσω νυχτερινού να περάσεις στην Ιατρική. Σας ευχαρίστω

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 607 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 02:27, 01-07-08:

Φυσικα και μπορεις!Εχεις προσβαση σε ολες τις σχολες που εχουν προσβαση οι μαθητες του ημερησιου αλλα οι βασεις ειναι διαφορετικες(πιο χαμηλες)

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 08:52, 01-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Orlando
Φυσικα και μπορεις!Εχεις προσβαση σε ολες τις σχολες που εχουν προσβαση οι μαθητες του ημερησιου αλλα οι βασεις ειναι διαφορετικες(πιο χαμηλες)
Και επισης η υλη ειναι μικροτερη!

Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 12:12, 01-07-08:

Βεβαια,η βαση τα τελευταια χρονια τεινει να εκτιναχθει σε δυσθεωρητα υψη εξαιτιας του οτι καποιοι βολεμενοι χωρις να δουλευουν καθολου,εχουν μεσο,μπαινουν στο νυχτερινο και τρωνε τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα τις αξιζουν.Οι θεσεις παντως ειναι 1-2 για καθε σχολη

Παράθεση

astathmitos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη astathmitos
Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε στις 13:05, 01-07-08:

Οι αποφοιτοι εσπερινου γενικου λυκειου υπαγονται σε ειδικη κατηγορια υποψηφιων(κατ εξαιρεση) και ο αριθμος των εισακτεων δεν ξεπερναει το 1%.Δηλαδη αντιστοιχουν σε αυτους περιπου 800-900 θεσεις σε ΑΕΙ-ΤΕΙ....
Οποτε θεωρω λιγο υπερβολικο να λεμε οτι τρωνε τις θεσεις των αλλων οπως και επισης οτι ειναι βολεμενοι και εχουν μεσο....τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια...
Πολλοι απο αυτους ειναι εργαζομενοι και εχουν υποχρεωσεις και παρολα αυτα πετυχαινουν την εισοδο τους στα ανωτερα εκπαιδευτικα ιδρυματα και μαλιστα με καλους βαθμους....για εμενα ειναι αξιεπαινοι...:iagree:
τωρα η υλη σε σχεση με αυτη των πρωινων ειναι ελαχιστα μικροτερη η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι στις βασεις οπου ειναι χαμηλοτερες αλλα και παλι υπαρχει το μειονεκτημα οτι οι θεσεις που αντιστοιχουν σε καθε τμημα ειναι 2-3..

Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 13:55, 01-07-08:

Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα...Μιλαω για 19-20αρηδες που απλα διαβαζουν χωρις να δουλευουν και επωφελουνται των ευκολοτερων θεματων και μικροτερων βασεων για να μην κοπιασουν στο ημερησιο Λυκειο...Οι εργαζομενοι που καθονται στα θρανια εννοειται πως κανουν μια αξιεπαινη προσπαθεια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ (kelly)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ έγραψε στις 10:28, 12-06-09:

καλημερα. εχω και εγω ενα θεματακι και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τη γνωμη του ή την εμπειρια του. εχω τελειωσει ενιαιο λυκειο περασα τει λογιστικης και εδω και μερικα χρονια εργαζομαι. επειδη ομως δεν μου αρεσει καθολου η δουλεια μου σκεφτομουν να ξαναδωσω πανελληνιες για παιδαγωγικο. ξερετε αν μπορω να εγγραφω σε νυχτερινό και αν ναι ποσα χρονια πρεπει να φοιτησω? επισης το διλημμα μου ειναι να παω σε νυχτερινο -διοτι θα δουλευω παραλληλα- ή να διαβασω μονη μου και να δωσω πανελληνιες απο ενιαιο. σκεφτομαι ομως οτι απο ενιαιο δεν θα εχω πολλες πιθανοτητες οσο και να διαβασω διοτι τα παιδια του ενιαιου εχουν το πλεονεκτημα οτι θα παρακολουθουν τα μαθηματα και παραλληλα θα εχουν υποστηριξη απο φροντιστηρια. απο την αλλη ο αριθμος των εισακτεων απο νυχτερινα απο οτι ξερω ειναι πολυ περιορισμενος. να σημειωσω οτι δεν σκοπευω να αφησω τη δουλεια μου λογω οικονομικου για αυτο ψαχνω τον πιο καταλληλο τροπο για να με φερει πιο κοντα στο σκοπο μου. περιμενω τη γνωμη σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Doctorg

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Doctorg έγραψε στις 09:31, 14-06-09:

Έχω την εντύπωση πως αφού έχεις τελειώσει το λύκειο δεν μπορείς να ξαναγραφτείς για να δώσεις πανελλήνιες στο νυχτερινό, εκτός άμα είχες αποφοίτησες απο αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

George Rwm

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη George Rwm
Ο George Rwm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O George Rwm έγραψε στις 17:38, 26-08-09:

είμαι ένας ανήλικος μαθητής με ειδικές ανάγκες και η απαγόρευση που έχω για την εισαγωγή μου στις αστυνομικές σχολές και τις ΣΣΑΣ είναι ένα πράγμα που θεωρώ πολύ άδικο. Είμαι σε εσπερινό σχολείο λόγο των κινητικών μου προβλημάτων και παρόλα αυτά είμαι απουσιολόγος στην τάξη μου και προσπαθώ αρκετά κατα την γνώμη μου για να καταφέρω να εισαχθώ σε μία υψηλόβαθμη σχολή που θα μου εξασφαλίσει μία άνετη και πάνω απ'όλα ανθρώπινη ζωή. θέλω να πιστεύω ότι ένα ατύχημα στο δεξί μου πόδι δεν θα με εμποδίσει να εκπληρώσω τα όνειρα μου, τα οποία με κάνουν ένα μηχανικό αεροσκαφών ή έναν ιατρό ΣΣΑΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Παράθεση

xristo91

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη xristo91
Ο xristo91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O xristo91 έγραψε στις 16:07, 27-08-09:

γεια σας παιδια....ειμαι και εγω παιδι του νυχτερινου, σχετικα ειμαι μικρος και θελω να δωσω πανελληνιες...ειχα ξεκινησει απο το νυχτερινο γυμνασιο και συνεχησα το λυκειο... στην διαρκεια της χρονιας β λυκειου (τωρα ειμαι δ λυκειου) ειχα ενα σοβαρο ατυχημα και εχασα για 2 χρονια το σχολειο... μετα πηγα φανταρος(ναυτικο) και γυρνωντας σκεφτηκα να το τελειωσω....ερωτευτηκα το ναυτικο και γι αυτο ηθελα να μπω υποαξ. η αξιωμ. ναυτικου....ρωτησα και εμαθα οτι δεν μπορω για δυο λογους 1) απο το νυχτερινο δεν κατατασεσαι σε στρατιωτικες, αστυνομικες κλπ σχολες....θεωρω μεν αδηκια για τα παιδια του ημερησιου αλλα και τα παιδια του νυχτερινου? γιατι? εχω φτασει σε μια ηλικια 22 χρονων και εχω μπει στην διδικασια να περασω ενα λουκι οπως και τα παιδια των 18 (φροντιστηρια, παρακολουθησεις κλπ) και 2) λογω ατυχηματος δεν θα μπορουσα ουτως η αλλιως......στην αρχη το πηρα απαισιοδοξα αλλα με συζητησεις και ψαξιμο πηρα την αποφαση να ασχοληθω με μηχανολογια( μηχανολογος μηχανηκος, η α.σ.παι.τε) δυο κλαδοι που με απασχολουν ιδιατερως...εγω παντως σας προτεινω, ανεξαρτητως ηλικιας μην χανετε ευκαιριες που σας δινονται.....
-----------------------------------------
ετσι ακριβως ειναι....οπως τα λες

Παράθεση

iliakis

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Το avatar του χρήστη iliakis
Ο iliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O iliakis έγραψε στις 00:03, 01-09-09:

γεια σας, εχω μεινη στην τριτη λεικειου επαλ σε 6 μαθηματα...και αντι να δωσο αυτα τα μαθηματα να περασο και εφοσον δεν εχο παρει απολυτιριο λεικειου θελω να παω ξανα τριτη να ανεβασο το βαθμο μου και να δωσο πανελινιεσ στο τελοσ μπωρο???

Παράθεση

leobakagian (Λεωνίδας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη leobakagian
Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O leobakagian έγραψε στις 11:09, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από iliakis
γεια σας, εχω μεινη στην τριτη λεικειου επαλ σε 6 μαθηματα...και αντι να δωσο αυτα τα μαθηματα να περασο και εφοσον δεν εχο παρει απολυτιριο λεικειου θελω να παω ξανα τριτη να ανεβασο το βαθμο μου και να δωσο πανελινιεσ στο τελοσ μπωρο???
λογικά αν δεν παρασταθείς καθόλου στις εξετάσεις δεν θα σε περασουν και θα ξανακάνεις την 3η...σχετικά απλό...

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 21:04, 02-09-09:

Νομίζω υπάρχει παρόμοιο θέμα εδώ http://ischool.e-steki.gr/showthread...E5%F1%E9%ED%FC

Παράθεση

Manos4o (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Manos4o
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Manos4o έγραψε στις 01:05, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Orlando
Όλα όσα είπες είναι λάθος. Πρώτον οι βάσεις ΔΕΝ είναι χαμηλότερες σε όλες τις σχολες, για παράδειγμα Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης και Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης είναι πιο ψιλά από το πρωινό (Συγκεκριμένα η Φαρμακευτική είναι στα 19200 ενώ στο πρωινό στα 18800). Και δεύτερον, δεν μπορείς να περάσεις στις ίδιες σχολες αφού δεν μπορείς να πας σε στρατιωτικές σχολες.. Και μην ξεχνάμε το 1%..

Και για να απαντήσω στην ερώτηση, όχι δεν μπορείς να κανεις εγγραφει στο νυχτερινό στην τρίτη λυκείου, πρέπει να πας από την δευτερα. Το ίδιο ισχύει και για το ΕΠΑΛ. Θα πρέπει να κανεις ξανά την δευτερα (τρίτη στο νυχτερινό) και τρίτη (τεταρτη στο νυχτερινό) λυκείου. Και ναι, μπορείς να περάσεις ιατρική :-)

Παράθεση

Civilara

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4,077 μηνύματα.

O Civilara Engineering the fututre έγραψε στις 01:39, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ
καλημερα. εχω και εγω ενα θεματακι και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τη γνωμη του ή την εμπειρια του. εχω τελειωσει ενιαιο λυκειο περασα τει λογιστικης και εδω και μερικα χρονια εργαζομαι. επειδη ομως δεν μου αρεσει καθολου η δουλεια μου σκεφτομουν να ξαναδωσω πανελληνιες για παιδαγωγικο. ξερετε αν μπορω να εγγραφω σε νυχτερινό και αν ναι ποσα χρονια πρεπει να φοιτησω? επισης το διλημμα μου ειναι να παω σε νυχτερινο -διοτι θα δουλευω παραλληλα- ή να διαβασω μονη μου και να δωσω πανελληνιες απο ενιαιο. σκεφτομαι ομως οτι απο ενιαιο δεν θα εχω πολλες πιθανοτητες οσο και να διαβασω διοτι τα παιδια του ενιαιου εχουν το πλεονεκτημα οτι θα παρακολουθουν τα μαθηματα και παραλληλα θα εχουν υποστηριξη απο φροντιστηρια. απο την αλλη ο αριθμος των εισακτεων απο νυχτερινα απο οτι ξερω ειναι πολυ περιορισμενος. να σημειωσω οτι δεν σκοπευω να αφησω τη δουλεια μου λογω οικονομικου για αυτο ψαχνω τον πιο καταλληλο τροπο για να με φερει πιο κοντα στο σκοπο μου. περιμενω τη γνωμη σας
Γιατί δεν δίνεις κατατακτήριες εξετάσεις σε κάποιο παιδαγωγικό; Και λιγότερο διάβασμα θα έχεις και θα σου αναγνωριστούν 3 μαθήματα και ενδεχομένως και μικρότερο ανταγωνισμό. Νομίζω είναι η καλύτερη λύση. Αφού είσαι απόφοιτη ΤΕΙ έχεις το δικαίωμα να δώσεις κατατακτήριες εξετάσεις.

Παράθεση

Ifinoos

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Ifinoos
Ο Ifinoos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ifinoos έγραψε στις 17:09, 16-10-09:

Γεια σας, είμαι νεο μελος στο σαιτ σας,
έχω το απολυτήριο της τότε Δ' Γυμνασίου (σημερ. Α' Λυκείου), μπορώ να συνεχίσω ώστε να πάρω το απολυτήριο του Λυκείου; -παλαιότερα έκανα μια προσπάθεια σε νυχτερινό σχολείο στη Νεα Σμύρνη όπου και χρειαζόταν 3 χρόνια να αποφοιτήσω και πέρασα τον ένα χρόνο αλλα δεν συνέχισα - επειδή κατοικώ μόνιμα σε νησί και έχουμε ημερήσιο Λυκειο μπορώ να εγγραφω και να δίνω (μόνο) εξετάσεις και ετσι να πάρω το απολυτήριο ή χρειάζεται να παρακολουθώ και τα μαθηματα καθημερινά?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παράθεση

Biomen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Biomen
Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Biomen έγραψε στις 22:47, 09-11-09:

Για να δίνεις εξετάσεις μόνο τα μαθήματα στο τέλος χωρίς να παρακολουθείς χρειάζεται να είσαι κατ' ιδίαν διδαχθείς. Σε αυτή την κατηγορία είναι μια ειδική ομάδα ανθρώπων. Γράφεσαι σε ένα Λύκειο και απο εκεί στέλνουν σε κάποια επιτροπή το αίτημα σου και αυτό εγκρίνεται ή όχι. Το ξαναλέω όμως πως υπάρχουν κριτήρια γι αυτό.

Παράθεση

Ifinoos

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Ifinoos
Ο Ifinoos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ifinoos έγραψε στις 18:37, 16-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Biomen
Για να δίνεις εξετάσεις μόνο τα μαθήματα στο τέλος χωρίς να παρακολουθείς χρειάζεται να είσαι κατ' ιδίαν διδαχθείς. Σε αυτή την κατηγορία είναι μια ειδική ομάδα ανθρώπων. Γράφεσαι σε ένα Λύκειο και απο εκεί στέλνουν σε κάποια επιτροπή το αίτημα σου και αυτό εγκρίνεται ή όχι. Το ξαναλέω όμως πως υπάρχουν κριτήρια γι αυτό.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό είναι καλό για εμένα προσωπικά γιατί κατοικώ σε νησί και έτσι δεν έχω την δυνατότητα ννα φοιτήσω σε νυχτερινό Λύκειο αλλα ούτε σε ημερήσιο γιατί εργάζομαι.
Αν έχεις περισσότερες πληροφορίες θα ήθελα να μου γράψεις ώστε να κάνω τις απαιτούμενες κινήσεις.
Και πάλι σε ευχαριστώ

Παράθεση

athensgsxr

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη athensgsxr
Ο athensgsxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O athensgsxr έγραψε στις 05:07, 17-11-09:

καλημερα

Αν δεν με απατα η μνημη μου ενας γνωστος μου εχει περασει σχολη αστυφυλακων απο νυχτερινο Λυκειο. Μηπως υπαρχει καποιο λαθος για κοιταξτε το λιγο ξανα..

Παράθεση

Doctorg

Μαθητής Γ' λυκείου

O Doctorg έγραψε στις 09:36, 20-11-09:

Σε στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές δεν μπορείς να εισαχθείς απο εσπερινό.

Παράθεση

Marizza92 (Τάνια)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Marizza92
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Marizza92 έγραψε στις 12:18, 04-02-10:

γεια σας παιδιά ξαναανοιγω αυτό το θέμα γιατί εχω μία απορια. Γινεται να παο τωρα νυχτερινό στη μεση της χρονίας που έχει τελειώσει το τετράμηνο λιγες μερες (ενα παιδι απ το σχολειο μας πριν τελειωσει το τετράμηνο έκανε μεταγγραφή) Το ρωτάω γιατί εδο και 4-5 τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάω εκει και ο λόγος είναι:Είμαι θετική κατ και το μόνο π μου αρέσει κ είναι το ονειρό μου είναι η κτηνιατρική Φυσική χημεία τα καταφέρνω αρκετα καλα στα διαγωνίσματα έγραψα 20 και 19.6 Ομως για τα μαθηματικά δεν μπορώ να πω το ίδιο με δυσκολεύουν πάρα πολύ και γι αυτό σκέφτηκα τη λύση αυτή επειδή αν δεν περάσω κτηνιατρική αναγγαστικα θα παώ στις άλλες επιλογές μου Χημικός μηχανικος νοσιλευτική και δεν θα ξαναδώσω διότη οταν θα δλινω πανελλήνιες θα είμαι΄ήδη 19. Για αυτό ξαναρωτάω γίνεται? Ευχαριστώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nikoskalamata74

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikoskalamata74
Ο nikoskalamata74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikoskalamata74 έγραψε στις 11:39, 28-04-10:

Καλημέρα doc.
Μήπως μπορείς να μου πεις πώς μπορώ να ξεκινήσω το γενικό λύκειο, και αν γίνεται κατ' οικόν εκπαίδευση;

Ευχαριστώ, Νίκος Καλαμάτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 28-04-10 στις 11:46. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Plasmataki
H Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 19:46, 18-08-10:

Καλησπέρα, θα 'θελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα μόρια των σχολών οτάν επιλέγεις νυχτερινό λύκειο?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:56, 18-08-10:

Εκεί η ύλη είναι πιο μικρή σε σχέση με τα ενιαία και έχουν διαφορετικές βάσεις. Έψαξα στο internet και δε βρήκα κάτι διαφορετικό στον τρόπο υπολογισμού μορίων.

Παράθεση

nikos01

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos01
Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O nikos01 έγραψε στις 23:07, 18-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από PIL
Βεβαια,η βαση τα τελευταια χρονια τεινει να εκτιναχθει σε δυσθεωρητα υψη εξαιτιας του οτι καποιοι βολεμενοι χωρις να δουλευουν καθολου,εχουν μεσο,μπαινουν στο νυχτερινο και τρωνε τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα τις αξιζουν.Οι θεσεις παντως ειναι 1-2 για καθε σχολη
Σε αυτό ευθύνη έχουν και όσοι κάνουν τα στραβά μάτια ή ξέρουν και δεν μιλάνε.
Πάντως το νυχτερινό λύκειο είναι πολύ σημαντικό γιατί δίνει ευκαιρίες σε ανθρώπους που θέλουν να σπουδάσουν και να μορφωθούν.

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 23:48, 18-08-10:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα ένα site που τα λέει όλα αναλυτικά, έχει και τις βάσεις. Αλλά μου φαίνονται ίδιες..για αυτό ρώτησα αν υπολογίζεται κάτι πάνω σ'αυτές? Επίσης έλεγε πως αν πας ένα χρονο σε ΤΕΕ μετά μπορείς να πας κατευθείαν στη Γ' τάξη.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:53, 18-08-10:

Μπορείς να μας δώσεις το link; Θα είναι χρήσιμο και για άλλα παιδιά!

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 23:59, 18-08-10:

http://1lyk-esp-perist.att.sch.gr/

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 10:22, 24-08-10:

Γεια σας εχω τελειωσει το Τεχνικο Λυκειο το ΤΕΕ θα ηθελα ομως να παω στο Νυχτερινο μπορω να παω???
Ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να παω απο την τελευταια ταξη ή αν μπορω μαλλον να δωσω εξετασεις γιατι το εχω τελειωσει το Λυκειο και απλα θελω να δωσω απο Νυχτερινο για αυτο ας πει καποιος!!!!!!??

Παράθεση

Marios_Rey

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marios_Rey
Ο Marios_Rey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Marios_Rey έγραψε στις 13:50, 24-08-10:

Γειά σας. Έχω ένα θεματάκι. Έχω τελειώσει το 2ο έτος σε νυχτερινό ΕΠΑΛ της Κορίνθου, αλλά πρόκειται να μετακομίσω Αθήνα και ψάχνω σχολείο να κάνω μεταγραφή. Μπορώ να κάνω μεταγραφή απο ένα ΕΠΑΛ σε ένα γενικό νυχτερινό λύκειο; Ή θα χρειαστεί να ξαναπαρακολουθήσω τον 2ο χρόνο;

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 18:28, 24-08-10:

Δεν χρειάζεται να ξαναπάς λύκειο, και νομίζω ότι δεν επιτρέπεται κιόλας! Μόνο πανελληνίες μπορείς να δώσεις. Πρέπει να πας και να δηλώσεις στο κοντινότερο λύκειο την συμμετοχή σου για τις πανελλήνιες. Από εκεί και πέρα μπορείς να διαβάσεις μόνος σου ή σε φροντιστήριο.
Πήγαινε όμως να ρώτησεις και από κοντά.. δεν χάνεις κάτι!!

http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxo...al-lykeio.html
Λέει ότι μπορείς να πας από πρωινό ΕΠΑΛ σε γενικό λύκειο χωρίς να χάσεις χρονιά.
Δεν παίρνεις τηλέφωνο για καλό και για κακό?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 24-08-10 στις 23:33. Αιτία: merge
Παράθεση

Marios_Rey

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marios_Rey
Ο Marios_Rey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Marios_Rey έγραψε στις 22:44, 24-08-10:

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά μάλλον σου διέφυγε κάτι. Δεν ρωτάω αν γίνεται η μετεγγραφή απο ημερίσιο ΕΠΑΛ αλλά από νυχτερινό ΕΠΑΛ σε νυχτερινό γενικό! αλλά θα επικοινωνήσω με κάποιο νυχτερινό γενικό λύκειο για να μάθω γιατί απο το διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά την απάντηση! Σ'ευχαριστώ και πάλι!

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 22:50, 24-08-10:

Επειδή το είχα ψάξει.. απ' ότι θυμάμαι γίνεται!! Θες να σου δώσω κάποιο τηλέφωνο από το νυχτερινό που μάλλον θα πάω και εγω? Είναι γενικό νυχτερινό..

Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 13:58, 25-08-10:

Μπορω να δωσω πανελληνιες σε νυχτερινο ενω εχω τελειωσει το Τεχνικο λυκειο????????

Παράθεση

SuXu-MuXu

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SuXu-MuXu
Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O SuXu-MuXu έγραψε στις 14:15, 25-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Μπορω να δωσω πανελληνιες σε νυχτερινο ενω εχω τελειωσει το Τεχνικο λυκειο????????
Μάλλον όχι, αλλά και να γινόταν δεν θα ήταν λίγο ανήθικο να το κάνεις; Οι θέσεις σε κάθε σχολή για τα νυχτερινά λύκεια είναι πολύ περιορισμένες και δημιουργήθηκαν ως παροχή για τα παιδιά αυτά που είναι αναγκασμένα να δουλεύουν για τον έναν ή τον άλλο λόγο παράλληλα με την φοίτηση τους. Κάποιος που τελείωσε κανονικά ενιαίο ή τεχνικό λύκειο δεν νομίζω ότι έχει καμιά σχέση με τις εξετάσεις των εσπερινών.

Φιλικά.

Παράθεση

Lil' Jossie (Χριστίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lil' Jossie
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Lil' Jossie έγραψε στις 23:00, 25-08-10:

Καλησπερα!! μπας και ξερετε αν οι αποφοιτοι απο εσπερινο μπορουν να ειναι δικαιουχοι για την επιδοτηση λαπτοπ;
(σορυ αν γραφω σε λαθος θεμα) ευχαριστω

Παράθεση

Doctoras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Doctoras
Ο Doctoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Doctoras έγραψε στις 14:45, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Lil' Jossie
Καλησπερα!! μπας και ξερετε αν οι αποφοιτοι απο εσπερινο μπορουν να ειναι δικαιουχοι για την επιδοτηση λαπτοπ;
(σορυ αν γραφω σε λαθος θεμα) ευχαριστω
Ναι, είναι δικαιούχοι

Αρχική Δημοσίευση από SuXu-MuXu
Μάλλον όχι, αλλά και να γινόταν δεν θα ήταν λίγο ανήθικο να το κάνεις; Οι θέσεις σε κάθε σχολή για τα νυχτερινά λύκεια είναι πολύ περιορισμένες και δημιουργήθηκαν ως παροχή για τα παιδιά αυτά που είναι αναγκασμένα να δουλεύουν για τον έναν ή τον άλλο λόγο παράλληλα με την φοίτηση τους.

Φιλικά.
Μακάρι να σκέφτονταν κι οι άλλοι σαν εσένα. Το ξέρετε ότι πάνε άτομα απο ημερήσια με κομπίνες και ψεύτικα χαρτιά , γράφονται στα εσπερινά, κάθονται όλη την ημέρα, κάνουν ιδιαίτερα και ΤΡΩΝΕ τις θέσεις των παιδιών που δουλεύουν και μοχθούν για κάτι καλύτερο στη ζωή τους; Είναι ΝΤΡΟΠΗ αυτό που συμβαίνει και χρειάζεται αυτοί που είναι αρμόδιοι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να παρέμβουν και να σταματήσουν αυτό το ΑΙΣΧΟΣ που επικρατεί....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 26-08-10 στις 14:46. Αιτία: merge
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:35, 26-08-10:

Ενταξει ευχαριστω!!

Παράθεση

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ (kelly)

Πτυχιούχος

H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ έγραψε στις 09:46, 30-08-10:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!
Αν εχεις απολυτηριο ΤΕΕ κανεις 2 χρόνια σε νυχτερινό. Ξέρει κάποιος να μου πεί τι ώρες είναι η παρακολούθηση στο νυχτερινό και αν έχεις απολυτήριο Γενικού Λυκείου και ΤΕΙ πόσα χρόνια κάνεις?Επίσης πόσα μαθήματα δίνεις?

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 13:40, 30-08-10:

Τα λες λίγο μπερδεμένα? Αφού έχεις απολυτήριο Λυκείου δεν μπορείς να ξανά γραφτείς. Μόνο πανελλήνιες μπορείς να δώσεις αν κάνεις φροντιστήριο ή ιδιαίτερα.

Παράθεση

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ (kelly)

Πτυχιούχος

H ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ έγραψε στις 14:44, 30-08-10:

Θέλω να ξαναδώσω γιατί δεν μου αρέσει η δουλειά που κάνω και θέλω να περάσω κάπου αλλού. Θα προτιμούσα να πάω νυχτερινό πρώτον για να τα ξαναθυμηθώ (και αν χρειαστεί να κάνω και κάποια ιδιαίτερα), δευτερον γιατί τα θέματα είναι πιο βατά και τα μόρια για την εισαγωγή σε πανεπιστήμιο κάπως λιγότερα και τρίτον γιατί δεν μπορώ να πάρω τόση μεγάλη άδεια την περίοδο των πανελληνίων οπότε θα με βόλευε το νυχτερινό γιατί δίνεις λιγότερα μαθήματα (οπότε λιγότερες μέρες) και ίσως να τα δίνεις και βράδυ

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 16:43, 30-08-10:

Εγώ ξέρω ότι δεν μπορείς να γραφτείς σε λύκειο από τη στιγμή που έχεις πάρει απολυτήριο!! Πάρε ενα τηλέφωνο σε ένα λύκειο και ρώτα. Αλλά είμαι σίγουρη οτι δεν γίνεται!! Κανείς όμως δεν μπορεί να σου απαγορεύσει να δώσεις πανελλήνιες όσες φορές θέλεις! Για αυτό σου είπα φροντιστήριο και ιδιαίτερα.. Ναι τα μαθήματα είναι λιγότερα και οι ώρες ( 19:00-22:30) αλλά είναι κρίμα να πάρεις τη θέση κάποιου που δουλεύει και δεν έχει τελειώσει το λύκειο. Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις και δεν είναι τίποτα να τα ξανά θυμηθείς. Απλά σου φαίνεται δύσκολο γιατί έχει περάσει καιρός.
Αν πιστεύεις σε αυτό που θες να κάνεις όλα τα εμπόδια τα ξεπερνάς!! Σίγουρα θα τα καταφέρεις!!
Υ.Γ Αν χρειαστείς βοηθεία για ιδιαίτερα μπορείς να μου το πεις γιατί η αδερφή μου είναι φιλόλογος.

Παράθεση

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ (kelly)

Πτυχιούχος

H ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ έγραψε στις 09:17, 31-08-10:

Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν το πάρω απόφαση και χρειαστώ ιδιαίτερα θα σε ενημερώσω. Ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

Plasmataki

Νεοφερμένος

H Plasmataki Όταν φοβηθείς νιώσε έμπνευση . . :) έγραψε στις 10:14, 31-08-10:

Να το κάνεις!!!! Μην το αφήνεις άλλο!!! Πόσο χρονών είσαι?

Παράθεση

takiskan78

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη takiskan78
Ο takiskan78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O takiskan78 έγραψε στις 00:18, 08-09-10:

καλημερα.θα ηθελα την βοηθεια σας φιλοι μου.ειμαι 32 κ εχω παει 1 χρονο νυχτερινο λυκειο το 2002.θελω να ξανα παω σε αλλη πολη γνωριζει κανεις την διαδικασια????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 08-09-10 στις 15:10. Αιτία: Απαγορεύονται κεφαλαία και greeklish
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:29, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από takiskan78
καλημερα.θα ηθελα την βοηθεια σας φιλοι μου.ειμαι 32 κ εχω παει 1 χρονο νυχτερινο λυκειο το 2002.θελω να ξανα παω σε αλλη πολη γνωριζει κανεις την διαδικασια????
Ερώτηση:Σε ποιά πόλη έχετε τα χαρτιά σας αυτή τη στιγμή?

Χρήσιμη Διευκρίνηση:Κεφαλαία και γραφή greeklish απαγορεύονται.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 08-09-10 στις 15:10. Αιτία: αλλαγή quote
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    arnold , Happiness , nasos12345

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους