Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,509 εγγεγραμμένα μέλη και 2,837,015 μηνύματα σε 81,181 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 453 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Τεκτονισμός

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Μαρουλάκι
H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι Ζουγανέλης - Η Κυβέρνηση έγραψε στις 19:08, 08-01-10:

Θέλω γενικώς να ακούσω την γνώμη σας, αλλά και να ανταλλάξουμε πληροφορίες. Είναι ένα θέμα που τώρα τελευταία, το συναντάω μπροστά μου, και μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον.

Λίγα βασικά πράγματα, που έχω μάθει από όσο έχω ψάξει.

Ο Τεκτονισμός δεν είναι θρησκεία, αλλά ένα είδος φιλοσοφίας(δεν έχω καταλάβει ακριβώς). Κύριο στοιχείο του είναι η πίστη στην ύπαρξη ενός ανώτερου όντος. Οι Τέκτονες υπήρχαν από παλιά. Υπήρξε κρίση στον κύκλο τους, και έτσι χωρίστηκαν σε Μασόνους και Ελευθεροτέκτονες. Οι πρώτοι δεν είχαν το ίδιο φιλοσοφικούς, και θετικούς σκοπούς όπως είχαν οι Ελευθεροτέκτονες, και αυτός ήταν και ο λόγος διαχωρισμού τους.

Έχω και μια απορία. Αν και υποθέτω την απάντηση.

Τέκτονες υπάρχουν ακόμα έτσι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Ηπείρου (Πρέβεζα) . Έχει γράψει 5,409 μηνύματα.

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 19:20, 08-01-10:

Καλά που το φόρουμ είναι ανώνυμο:p Δεν είναι θέμα για να το συζητάς και πολύ έξω-έξω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 589 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 19:24, 08-01-10:

Σιγά ντάξει ρε Ηλία . .

Ιλουμινάτι μυρίζει . .

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Ηπείρου (Πρέβεζα) . Έχει γράψει 5,409 μηνύματα.

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 19:25, 08-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Daskalenko7
Σιγά ντάξει ρε Ηλία . .

Ιλουμινάτι μυρίζει . .
Όχι εγώ το λέω γιατί μερικοί το χρησιμοποιούν πολύ για την πλάκα τους χωρίς να ξέρουν σε τι αναφέρεται:iagree:

Παράθεση

ntinost

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ntinost
Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O ntinost έγραψε στις 19:27, 08-01-10:

οχι, δεν είναι ακριβώς έτσι. η λεξη mason (=μασόνος) εχει την ιδια σημασια με την λεξη τεκτων μονο που η μια ειναι εις την βαρβαρικην και η αλλη ελληνικη. τεκτονας λοιπον η μασονος σημαινει κτιστης.
τεκτονες υπαρχουν ακομη και σημερα. στην ελλαδα εκπροσωπουνται απο την μεγαλη στοα που εχει την διεθνη αναγνωριση. ακομη υπαρχει και η εθνικη μεγαλη στοα που προηλθε απο σχισμα (1986)με αιτιο οτι η μεγαλη στοα δεν ακολουθει τα παγκοσμια τεκτονικα θεσμια. αυτες οι δυο οργανωσεις ας πουμε ανηκουν στον αμιγη τεκτονισμο στους κολπους του οποιου περιλαμβανανονται μονο αντρες. ακομη υπαρχει και ο μικτος τεκτονισμος (ανδρες γυναικες) του ταγματος των Δελφων κ του μεμφις μισραιμ
ρωτα αν θες κατι αλλο και αν γνωριζω μπορω να σου απαντησω

Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 589 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 20:08, 08-01-10:

Θα μας εξηγήσετε ; Βασικά ξέρω κάποια πράγματα αλλά ας ενημερωθώ .

Παράθεση

Lysippe

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H Lysippe What goes around... Comes around! έγραψε στις 20:23, 08-01-10:

Τι είναι ο τεκτονισμός --> http://www.blackstate.gr/masonism.htm

Διάφορα άλλα θέματα σχετικά με τον τεκτονισμό --> http://www.google.gr/#hl=el&source=h...4d154c927d60c5

Πιστεύω πως θα βρεις πολλές πληροφορίες. Δυστυχώς, δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ σ' αυτό το θέμα.

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 20:25, 08-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Όχι εγώ το λέω γιατί μερικοί το χρησιμοποιούν πολύ για την πλάκα τους χωρίς να ξέρουν σε τι αναφέρεται:iagree:
Ακριβως.Δεν ειναι καθολου αστειο θεμα.

Παράθεση

ntinost

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O ntinost έγραψε στις 20:27, 08-01-10:

τι περιπου θελεις να μαθεις daskalenko?

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 20:30, 08-01-10:

Αυτοι που πραγματικα ξερουν πραγματα, δεν προκειται να τα αποκαλυψουν, οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ψαξεις μονος σου στο ιντερνετ,αλλα μην εισαι και τοσο σιγουρος οτι ο,τι διαβασεις θα ειναι αληθινο.

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι Ζουγανέλης - Η Κυβέρνηση έγραψε στις 20:50, 08-01-10:

Έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ όγκο υλικού, θέλω όμως μια πιο συμπυκνωμένη άποψη. Μέχρι και blog σχετικά με τον τεκτονισμό βρήκα.

Ξέρω ότι δεν είναι αστεία πράγματα, αλλά όσο κάποιος ασχολείται με αυτό, στα εντελώς θεωρητικά επίπεδα, δεν κινδυνευει καθόλου. Αυτο ξέρω.

Τέλος, αυτά που είπε ο ntinost είναι ένα δείγμα του τι θέλω.

Μία ερώτηση ntinost. Τι ακριβώς είναι ο Τεκτονισμός; Σίγουρα όχι θρησκεία. Και ποια είναι τα πιστεύω του;

Σας ευχαριστώ όλους, που κάνατε τον κόπο έστω και να απαντήσετε!

Παράθεση

SuXu-MuXu

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SuXu-MuXu
Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O SuXu-MuXu έγραψε στις 21:03, 08-01-10:

Ηρεμίστε ρε παιδιά, λες και έχουν όλοι αυτοί καμία φαγούρα για το τι γράφει ο καθένας στο σε κάποιο μαθητικό forum. Θα μπει μιά μέρα ο σούπερ Αρχιτέκτονας στο ischool να ψάχνει ποιος ανεβάζει link απο το google για τον τεκτονισμό...

Παράθεση

ntinost

Μαθητής Β' γυμνασίου

O ntinost έγραψε στις 21:07, 08-01-10:

κατα τους τεκτονες:θεσμος προοδευτικος, φιλανθρωπικος, φιλοσοφικος που απορρεει εκ του ορθου λογου.
για την ορθοδοξη εκκλησια της ελλαδος και το τονιζω της ελλαδος θρησκεια(παροτι ειχε συσταθει απο τη συνοδο επιτροπη αποτελεουμενη απο 7 καθηγητες του πανεπιστημιου αθηνων εκ των οποιων οι 6 αποφασισαν οτι ο τεκτονισμος δεν ειναι θρησκεια). η καθολικη εκκλησια παλι με διαταγμα του παπα λεοντος απεφασἶσε οτι ειναι ασυμβατη η ιδιοτητα του χριστιανου με αυτη του μασονου. παρολο αυτα η αποφαση αυτη του παπα λεοντος σταματησε να ισχυει απο τον παπα ιωαννη παυλο 2 εδω και αρκετα χρονια...

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 21:30, 08-01-10:

Τεκτονισμός - Μασωνία (για την ακρίβεια μέησονρη masonry)

Με λίγα λόγια πιστεύουν στον Μ.Α.Τ.Σ (μέγας αρχιτέκτων του σύμπαντος) που θεωρούν τον εκπεσμένο άγγελο, δηλάδή τον διάβολο, δηλαδή πιστεύουν ότι τους έπλασε ο διάβολος, πράγμα ακραίο. Συμπερασματικά μασωνία = άμεσος σατανισμός

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ntinost

Μαθητής Β' γυμνασίου

O ntinost έγραψε στις 21:43, 08-01-10:

michael92 αυτα που αναφερεις ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα. μην αφομοιωνεις κ χρησιμοποιεις καθε ανοησια που ακους η διαβαζεις απο ανθρωπους που μαλλον αγαθους στοχους δεν εχουν. ποια η πηγη σου? η μασονια με ο μαλιστα γιατι δεν ειναι ελληνικη λεξη και ως γνωστον καθε λεξη ξενικης προελευσης που περιεχει ι ή ο πλην των κυριων ονοματων γραφονται με ι και ο ειναι διεθνης θεσμος και τα μελη της δεν ασπαζονται ολα συγκεκριμενη θρησκεια.για να μην γεννιουνται διαφορες και εριδες τη στοα ονομαζουν τον δημιουργο του συμπαντος, πατερα ολων των ανθρωπων ματς(μεγα αρχιτεκτονα του συμπαντος).σε αντιδιαστολη με αυτον τα μελη του θεσμου ονομαζονται τεκτονες. η πιστη μαλιστα στο θεο και την αθανασια της ψυχης ειναι απαραιτητη για να γινει κανεις μελος της διεθνους αδελφοτητας....

Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mi3s
Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O mi3s έγραψε στις 23:56, 08-01-10:

Τι είναι αυτό πάλι?
Εγώ όταν το είδα νόμιζα θα είναι κανένας που δεν ξέρει την τεχνική χορού tektonic.
Ρε παιδιά ούτε ανώτερα όντα υπάρχουνε ούτε θεοί και δαίμονες.

Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη 932df0a57b
Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 848 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε στις 12:14, 09-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρουλάκι
Θέλω γενικώς να ακούσω την γνώμη σας, αλλά και να ανταλλάξουμε πληροφορίες. Είναι ένα θέμα που τώρα τελευταία, το συναντάω μπροστά μου, και μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον.

Λίγα βασικά πράγματα, που έχω μάθει από όσο έχω ψάξει.

Ο Τεκτονισμός δεν είναι θρησκεία, αλλά ένα είδος φιλοσοφίας(δεν έχω καταλάβει ακριβώς). Κύριο στοιχείο του είναι η πίστη στην ύπαρξη ενός ανώτερου όντος. Οι Τέκτονες υπήρχαν από παλιά. Υπήρξε κρίση στον κύκλο τους, και έτσι χωρίστηκαν σε Μασόνους και Ελευθεροτέκτονες. Οι πρώτοι δεν είχαν το ίδιο φιλοσοφικούς, και θετικούς σκοπούς όπως είχαν οι Ελευθεροτέκτονες, και αυτός ήταν και ο λόγος διαχωρισμού τους.

Έχω και μια απορία. Αν και υποθέτω την απάντηση.

Τέκτονες υπάρχουν ακόμα έτσι;
Εκατομμύρια ανα τον κόσμο
-----------------------------------------
Και πίστεψε με, ΚΑΝΕΝΑΣ δε έχει θετικούς σκοπούς

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,556 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:27, 09-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από 932df0a57b
Και πίστεψε με, ΚΑΝΕΝΑΣ δε έχει θετικούς σκοπούς
δηλαδή;

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 22:31, 09-01-10:

Ολοι ξερουμε τον Νταν Μπραουν νομιζω. Λοιπον αυτος ο κυριουλης, ειναι ενας τεραστιος παραμυθας. Αλλα ειναι καλος παραμυθας.
Διαβασα το τελευταιο του βιβλιου οπου λιγο-πολυ, σε βαζει μεσα σε αυτο το τρυπακι με τον τεκτονισμο. Δηλαδη εν ολιγοις αυτοι οι ανθρωποι πιστευουν οτι ο Μεγας Αρχιτεκτονας εφτιαξε το συμπαν, και οτι εχουν τεραστιους ογκους ανεκδοτης γνωσης στην παραδοση τους, πραγμα που ειναι μαλλον συμβολικο.
Αυτα θυμαμαι μονο, και δεν ειμαι και 100% σιγουρη οτι ισχυουν κι ολας ε, σε λογοτεχνικο βιβλιο τα διαβασα. :p

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 22:48, 09-01-10:

Οχι η μασονια υπαρχει εδω και πολλους αιωνες δεν την ανεφερε πρωτος ο Μπραουν. Απλα κανει λογο για αυτην στο βιβλιο του και σε μερικα πραγματα σε μερικα μονο εχει δικιο. Παντως ειναι παγκοσμια οργανωση κυριως πλουσιων με αποκρυφους σκοπους. Βασικα ενας σκοπος ειναι η αναρριχηση στην κοινωνικη σκαλα. Θελουν να ελεγχουν καποια πολιτικα συστηματα οι μασονοι για αυτο ειναι πολλοι πλουσιοι πολιτικοι που ανηκουν στη μασονια. Για μενα ο θεος που λενε οτι λατρευουν οι μασονοι ειναι το χρημα και ουτε ο σατανας ουτε ο ματσ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fedde le Grand

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,205 μηνύματα.

O Fedde le Grand Not the DJ... έγραψε στις 19:56, 10-01-10:

Μου αρέσει αλλά δεν καταλαβαίνω και τίποτες

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μαρουλάκι Ζουγανέλης - Η Κυβέρνηση έγραψε στις 14:02, 17-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
Ολοι ξερουμε τον Νταν Μπραουν νομιζω. Λοιπον αυτος ο κυριουλης, ειναι ενας τεραστιος παραμυθας. Αλλα ειναι καλος παραμυθας.
Διαβασα το τελευταιο του βιβλιου οπου λιγο-πολυ, σε βαζει μεσα σε αυτο το τρυπακι με τον τεκτονισμο. Δηλαδη εν ολιγοις αυτοι οι ανθρωποι πιστευουν οτι ο Μεγας Αρχιτεκτονας εφτιαξε το συμπαν, και οτι εχουν τεραστιους ογκους ανεκδοτης γνωσης στην παραδοση τους, πραγμα που ειναι μαλλον συμβολικο.
Αυτα θυμαμαι μονο, και δεν ειμαι και 100% σιγουρη οτι ισχυουν κι ολας ε, σε λογοτεχνικο βιβλιο τα διαβασα. :p
Απο εκεί μπήκα στον πειρασμό να το ψάξω, ξέροντας ότι όλα όσα λέει, δεν είναι σωστά. Γι'αυτό και αποφάσισα να το ψάξω.

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
Οχι η μασονια υπαρχει εδω και πολλους αιωνες δεν την ανεφερε πρωτος ο Μπραουν. Απλα κανει λογο για αυτην στο βιβλιο του και σε μερικα πραγματα σε μερικα μονο εχει δικιο. Παντως ειναι παγκοσμια οργανωση κυριως πλουσιων με αποκρυφους σκοπους. Βασικα ενας σκοπος ειναι η αναρριχηση στην κοινωνικη σκαλα. Θελουν να ελεγχουν καποια πολιτικα συστηματα οι μασονοι για αυτο ειναι πολλοι πλουσιοι πολιτικοι που ανηκουν στη μασονια. Για μενα ο θεος που λενε οτι λατρευουν οι μασονοι ειναι το χρημα και ουτε ο σατανας ουτε ο ματσ.
Άλλο τι γίνεται στην ουσία. Εγώ μιλώ για την θεωρία. Ο Τεκτονισμός δεν ορίζει οι μυημένοι να πιστεύουν σε μια συγκεκριμένη θρησκεία(χριστιανισμός, ιουδαϊσμός, βουδισμός κλπ) αλλά στο ανώτερο ον, όπως είπαν τα παιδιά, στον Μ.Α.Τ.Σ.

Τώρα στην ουσία, τρεχαγυρεύοπουλος.

Ερώτηση: Ο τεκτονισμός δεν είναι θρησκεία. Δεν ορίζεται σαν θρησκεία. Πώς ορίζεται; Μυστική οργάνωση δεν είναι. Τι είναι;
(Ελπίζω να καταλάβατε τι ρωτάω)

Να και το blog(που αναφέρεται και σάιτ), που γράφει για τον τεκτονισμό.

http://tektonismos.blogspot.com/

Παράθεση

ntinost

Μαθητής Β' γυμνασίου

O ntinost έγραψε στις 20:32, 17-01-10:

Ο τεκτονισμος δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια οργανωση η οποια αποτελειται κυριως απο ανθρωπους "εκλεκτους", οχι διοτι κατεχουν χρηματα ή εξουσια αλλα διοτι εχουν προβληματισμους και ενδιαφεροντα που διαφερουν αρκετα με αυτα του οχλου. βεβαια οταν καποιος ειναι προκατειλημμενος, οπως ειναι σχεδον στο συνολο της η ελληνικη κοινωνια ειναι δεδομενο οτι θα θεωρει υπαιτιους και υπευθυνους για οτιδηποτε κακο συμβαινει γυρω του καποια ή καποιες συγκεκριμενες κοινωνικες ομαδες. πως λοιπον να μην παραμεινει καχυποπτος καποιος οταν εχει τετοια δεδομενα στο μυαλο του. σιγουρα το θεμα της μασονιας ειναι θεμα ταμπου καθως η κοινωνια μας ελεγχεται απο παπαδες τυπου πειραιως κτλ και απο μια εκκλησια η οποια διεκδικει κ απαιτει να ειναι η μοναδικη πηγη "αληθειας" ,διοτι πραγματικοτητας δεν θα το καταφερει ποτε(οι λεξεις αληθεια κ πραγματικοτητα δεν ειναι ταυτοσημες. σκεφτειτε απλως ή δειτε τη λιστα των παραθρησκευτικων ομαδων-αιρεσεων οπως τις κατεταξε η εκκλησια. η ορθοδοξη εκκλησια στη χωρα μας προσπαθει να επιβαλλει το δικο της μεσαιωνα.εκτειθεται ομως οταν αποκαλυπτεται πως πολλα επιφανη μελη της υπηρξαν τεκτονες, ατομα που προσφεραν στο κοινωνικο συνολο και που ξεκινησαν το διαλογο(αγνωστη λεξη για την εκκλησια)με αλλες χριστιανικες ομαδες(πχ πατριαρχης αθηναγορας).
προτεινω λοιπον να ξεκινησουμε να κοιταμε και να βλεπουμε και εμεις την ευθυνη μας για τα τεκταινομενα, τα λαθη μας και να μην κατηγορουμε τους αλλους πραγμα ελκυστικο, ευκολο, να μην βλεπουμε παντου και παντοτε συνομωσιες.
υγ1:ποιος αραγε δεν θα θελε να ειναι τεκτων; αλλωστε για παραδειγμα τα περισσοτερα ατομα που τιθενται κατα του τεκτονισμου αποτελεσαν μελη του και αποπεμφθηκαν απο τη στοα(εχοντας δωσει ΥΠΟΣΧΕΣΗ σιωπης) και σημερα αποκαλυπτουν μικρες αληθειες περιχυμενες με τεραστιες ανακριβειες για να προσελκυσουν το θρησκοληπτο αναγνωστικο κοινο. (ελληνικο παραδειγμα:Βασιλης Λαμπροπουλος)
υγ2:καποια πραγματα επρεπε να ειπωθουν
ευχαριστω για το χρονο σας,
ntinost

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μαρουλάκι Ζουγανέλης - Η Κυβέρνηση έγραψε στις 23:22, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ntinost
Ο τεκτονισμος δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια οργανωση η οποια αποτελειται κυριως απο ανθρωπους "εκλεκτους", οχι διοτι κατεχουν χρηματα ή εξουσια αλλα διοτι εχουν προβληματισμους και ενδιαφεροντα που διαφερουν αρκετα με αυτα του οχλου. βεβαια οταν καποιος ειναι προκατειλημμενος, οπως ειναι σχεδον στο συνολο της η ελληνικη κοινωνια ειναι δεδομενο οτι θα θεωρει υπαιτιους και υπευθυνους για οτιδηποτε κακο συμβαινει γυρω του καποια ή καποιες συγκεκριμενες κοινωνικες ομαδες. πως λοιπον να μην παραμεινει καχυποπτος καποιος οταν εχει τετοια δεδομενα στο μυαλο του. σιγουρα το θεμα της μασονιας ειναι θεμα ταμπου καθως η κοινωνια μας ελεγχεται απο παπαδες τυπου πειραιως κτλ και απο μια εκκλησια η οποια διεκδικει κ απαιτει να ειναι η μοναδικη πηγη "αληθειας" ,διοτι πραγματικοτητας δεν θα το καταφερει ποτε(οι λεξεις αληθεια κ πραγματικοτητα δεν ειναι ταυτοσημες. σκεφτειτε απλως ή δειτε τη λιστα των παραθρησκευτικων ομαδων-αιρεσεων οπως τις κατεταξε η εκκλησια. η ορθοδοξη εκκλησια στη χωρα μας προσπαθει να επιβαλλει το δικο της μεσαιωνα.εκτειθεται ομως οταν αποκαλυπτεται πως πολλα επιφανη μελη της υπηρξαν τεκτονες, ατομα που προσφεραν στο κοινωνικο συνολο και που ξεκινησαν το διαλογο(αγνωστη λεξη για την εκκλησια)με αλλες χριστιανικες ομαδες(πχ πατριαρχης αθηναγορας).
προτεινω λοιπον να ξεκινησουμε να κοιταμε και να βλεπουμε και εμεις την ευθυνη μας για τα τεκταινομενα, τα λαθη μας και να μην κατηγορουμε τους αλλους πραγμα ελκυστικο, ευκολο, να μην βλεπουμε παντου και παντοτε συνομωσιες.
υγ1:ποιος αραγε δεν θα θελε να ειναι τεκτων; αλλωστε για παραδειγμα τα περισσοτερα ατομα που τιθενται κατα του τεκτονισμου αποτελεσαν μελη του και αποπεμφθηκαν απο τη στοα(εχοντας δωσει ΥΠΟΣΧΕΣΗ σιωπης) και σημερα αποκαλυπτουν μικρες αληθειες περιχυμενες με τεραστιες ανακριβειες για να προσελκυσουν το θρησκοληπτο αναγνωστικο κοινο. (ελληνικο παραδειγμα:Βασιλης Λαμπροπουλος)
υγ2:καποια πραγματα επρεπε να ειπωθουν
ευχαριστω για το χρονο σας,
ntinost
Έχεις ένα δίκιο.....εγώ ευχαριστώ για τον χρόνο σου, που έκατσες και έγραψες όλα αυτά. Όποιος άλλος μπορει να σχολιάσει, να πληροφορήσει, οτιδήποτε σχετικά με τον τεκτονισμό, ας το πει. ευπρόσδεκτος.

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 18:00, 19-01-10:

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, και έτσι είναι, έχω συγγενή μασώνο...

Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rosslyn
Ο Rosslyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Rosslyn έγραψε στις 19:02, 01-08-12:

Η αλήθεια είναι πως ότι λέει το βιβλίο αυτό ως προς τη φιλοσοφία είναι αληθινό. Τα άλλα είναι λογοτεχνία.

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
Πρώτον, ΔΕΝ υπάρχουν "απόκρυφοι σκοποί", αυτά είναι ιστορίες για αρκούδες. Δεύτερον, η αναρρίχηση στη κοινωνική σκάλα που λες είναι κάτι αμιγές. Αν συμβεί είναι τυχαίο. Τρίτον, δεν ελέγχουν τίποτε, απλές θεωρίες συνωμοσίας επιπέδου Λιακόπουλου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 20:02, 01-08-12:

καποια βιντεακια στο youtube που λενε οτι σε αυτους τους ολυμπιακους αγωνες ειναι εντονο το μασονικο στοιχειο εμπεριεχουν καποια αληθεια ή ειναι παντελωσ αναξιοπιστα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 20:12, 01-08-12:

Ποιος τον χέζει τον τεκτονισμό και τον Μασωνισμό; Εδώ έχουμε σοβαρότερα θέματα να λύσουμε, όπως ανεργία και πείνα.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 20:39, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ntinost
Ο τεκτονισμος δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια οργανωση η οποια αποτελειται κυριως απο ανθρωπους "εκλεκτους", οχι διοτι κατεχουν χρηματα ή εξουσια αλλα διοτι εχουν προβληματισμους και ενδιαφεροντα που διαφερουν αρκετα με αυτα του οχλου.
Απο το λιγο που εχω ασχοληθει με το θεμα μπορω ευκολα να σε διαψευσω..

Παράθεση

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 20:48, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Ποιος τον χέζει τον τεκτονισμό και τον Μασωνισμό; Εδώ έχουμε σοβαρότερα θέματα να λύσουμε, όπως ανεργία και πείνα.
επειδη και καποιοι πολιτικοι του πασοκ ειναι μασονοι ελεγα μηπωσ ο μασωνισμος συνδεεται και με την φτωχεια του ελληνικου λαου

Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

O Rosslyn έγραψε στις 21:12, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Απο το λιγο που εχω ασχοληθει με το θεμα μπορω ευκολα να σε διαψευσω..
Πιο συγκεκριμένα;

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 14:45, 02-08-12:

http://tektonismos.blogspot.gr/2009/11/15112009.html
Περισσοτερες πληροφοριες για βαθμους και τα πιστευω των τεκτονων. (μεσω του site μπορεις να κανεις και αιτηση να γινεις τεκτονας!

Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

O Rosslyn έγραψε στις 14:47, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Klaou2
http://tektonismos.blogspot.gr/2009/11/15112009.html
Περισσοτερες πληροφοριες για βαθμους και τα πιστευω των τεκτονων. (μεσω του site μπορεις να κανεις και αιτηση να γινεις τεκτονας!
Και μερικοί μας θεωρούν ακόμα "μυστική οργάνωση"

Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,183 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 14:51, 02-08-12:

Θα πρεπε να ξερεις οτι ο τεκτονισμος διαφερει απο τη θρησκεια γιατι δεν προσηλυτιζει...Επομενως εσυ πας και τους βρισκεις κ οχι αυτοι....
Και δεν νομιζω οτι μια αδελφοτητα με τοσα μυστικα,θα εδινε τη δυνατοτητα στον καθενα μεσω του internet να επιλεξει αν θελει να μπει ή οχι!

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 14:51, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Ρε τι τον περασατε τον τεκτονισμο?
Fan club του Σακη Ρουβα που κανεις αιτηση κ γινεσαι δεκτος?
ΧΑΧΑΧΑ ελιωσα! Για αυτο ειπα οτι θεωρω οτι αυτα που θα βρεις στο ιντερνετ σχετικα με μασονους και τεκτονισμο δεν ειναι η ακριβης αληθεια... Σιγουρα θεωρω οτι υπαρχει μεγαλυτερη οντως μυστικη οργανωση και οχι αυτα τα παιδιαριστικα πραγματα Καλα αν μπορεις στο google να βρεις πολλα πραγματα, τοτε δε συζηταω για το youtube! Εκει ο καθενας αποκαλυπτει και απο ενα μυστικο!

Παράθεση

cpt.Miller (μιχαλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη cpt.Miller
Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O cpt.Miller έγραψε στις 15:45, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρουλάκι
Έχεις ένα δίκιο.....εγώ ευχαριστώ για τον χρόνο σου, που έκατσες και έγραψες όλα αυτά. Όποιος άλλος μπορει να σχολιάσει, να πληροφορήσει, οτιδήποτε σχετικά με τον τεκτονισμό, ας το πει. ευπρόσδεκτος.
λοιπον εγω και ενας φιλος μου καναμε καποιες μικροερευνες (youtube) και υποθεσεις .Βρηκαμε οτι οι μασονοι ειναι μπλεγμενοι παντου.Ακομα και στους Ολυμπιακους Αγωνες 2012 , στον ελεχγο των καρτουν στην παγκοσμια οικονομια ,ακομη ειναι υπευθυνοι για την παγκοσμια κριση και για αλλα πραγματα που δεν παει το μυαλο μου και το δικο σας .Ετσι υποθετουμε εμεις. Αμα θελεις μαρουλακι ψαξε στο στο youtube περι μασονιας και πιστεψε με θα βρεις παρα πολυ υλικο . Επισης , αμα διασταυρωσεις καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες θα δεις οτι κατι δεν παει καλα . Περισσοτερα δεν μπορω να πω μπορει να με διωξουν , δεν ξερω .Ευχαριστω για την προσοχη ολων σας . Καλη συνεχεια .

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

O Rosslyn έγραψε στις 15:48, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από cpt.Miller
λοιπον εγω και ενας φιλος μου καναμε καποιες μικροερευνες (youtube) και υποθεσεις .Βρηκαμε οτι οι μασονοι ειναι μπλεγμενοι παντου.Ακομα και στους Ολυμπιακους Αγωνες 2012 , στον ελεχγο των καρτουν στην παγκοσμια οικονομια ,ακομη ειναι υπευθυνοι για την παγκοσμια κριση και για αλλα πραγματα που δεν παει το μυαλο μου και το δικο σας .Ετσι υποθετουμε εμεις. Αμα θελεις μαρουλακι ψαξε στο στο youtube περι μασονιας και πιστεψε με θα βρεις παρα πολυ υλικο . Επισης , αμα διασταυρωσεις καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες θα δεις οτι κατι δεν παει καλα . Περισσοτερα δεν μπορω να πω μπορει να με διωξουν , δεν ξερω .Ευχαριστω για την προσοχη ολων σας . Καλη συνεχεια .
Μα αυτά είναι θεωρίες συνωμοσίας... ιστορίες για αρκούδες. Υπάρχει ένα ωραίο thread εδώ πέρα που λέγεται "Δεν υπάρχουν συνωμοσίες". Για βρες το.

Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,539 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 15:55, 02-08-12:

ψαξε στο στο youtube περι μασονιας και πιστεψε με θα βρεις παρα πολυ υλικο.
στο youtube μπορεις να βρεις οτι βλακεια σκεφτεις, δεν ειναι ουτε στο ελάχιστο αξιοπιστη πηγή.

Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

O Rosslyn έγραψε στις 16:19, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από PanagiotisTh
Τι πως το εννοω? Πριν κατι σελιδες μιλαγες για τεκτονοφοβικους, και για το ποσο λαθος ειναι η αντιληψη οτι ο Τεκτονισμος αποτελει μυστικη/μυστικιστικη οργανωση, και τωρα λες "Δεν αποκαλυπτω αλλα, αν θελετε να πατε να μυηθειτε". Οτι ειμαστε τοσο τουβλα να παμε να μπουμε σε ενα κωλοκυκλωμα απο το οποιο δεν μπορεις να ξεμπλεξεις ευκολα απλα απο περιεργεια. Αποτυχημενη διαφημιση εκανες.
Η συμβουλη μου να ψαχτεις αναφεροταν στον εσωτερικο σου κοσμο, για να δεις τι εχει γινει πραγματικα. Ασπαζεσαι τις ιδεες του τεκτονισμου επειδη το θελεις, και το εχεις επιλεξει ωριμα ή το εκανες "πρασσειν αλογα" λογω οικογενιακης παραδοσης?
Επισης, μετα ανεφερες οτι δεν εχεις μαθει τιποτα. Αφου δεν εχεις μαθει, πώς ξερεις? Πρεπει να βαλεις καποια ερωτιματικα στον εαυτο σου.
Πρώτον είπα ότι προσπαθούμε να τα κρύβουμε παρά να τα λέμε ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ κάποιοι παλιά αποκάλυψαν μερικά πράγματα που είναι γνωστά τώρα πια. Από μόνοι μας δε λέμε τίποτα. Δεύτερον, είπα ότι ο πρώτος βαθμός είναι προκαταρκτικός και δεν μαθαίνεις τίποτα ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ. Τώρα είμαι στον 5ο βαθμό και σαφώς έχω μάθει πράγματα.

Παράθεση

cpt.Miller (μιχαλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O cpt.Miller έγραψε στις 16:26, 02-08-12:

θελω να ρωτησω το εξης-----> ο διαβητης και ο χαρακας ειναι συμβολο των Μασωνων ,το ξερω αυτο... το ματι με το τριγωνο απο πανω ειναι????

Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,183 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 16:27, 02-08-12:

θελω να ρωτησω το εξης-----> ο διαβητης και ο χαρακας ειναι συμβολο των Μασωνων ,το ξερω αυτο... το ματι με το τριγωνο απο πανω ειναι????
Nαι...λεγεται all seeing eye!

Παράθεση

Rosslyn

Νεοφερμένος

O Rosslyn έγραψε στις 16:33, 02-08-12:

Μου φαίνεται ότι τελικά ΕΣΕΙΣ είστε που μου φέρεστε άσχημα. Ένας φτωχός μασόνος είμαι. Τίποτε παραπάνω.

Μη λες μαλακιες φιλοι του πατερα μου ηταν μασονοι και κρυβανε πραγματα .καλη ωρα σαν και σενα, αλλα δεν μπορουσαν να φυγουν....
<<Τόσοι και τόσοι>>τι???? τι καναν γυγαν αποκλειεται δεν γινετε ο παππους μου ηταν.....!! Μαλλον δεν σε ενημερωσαν καλα ..Πηγενε ρωτα καλυτερα μη κανεις καμια γκαφα..
Αχα! Τεκτονοικογένεια και εσύ, ε;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 02-08-12 στις 17:15. Αιτία: Merge συνεχομενων posts .Για να προσθεσεις κατι πατας επεξεργασια
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,402 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 16:38, 02-08-12:

Ο Ναός και η Στοά

πολύ ωραίο βιβλίο το διαβάζω τώρα. Αναλύει τα πάντα όχι μονο για τους τέκτονες. Ξεκινάει και αναλύει όλες τις προγενέστερες μυστικές εταιρίες. Και αυτό που θα διαπιστώσετε είναι πως στην ουσία είναι σχεδόν ιδιοι απλά με διαφορετικοί ονομασία. But, we all love Illuminati. <3

Παράθεση

cpt.Miller (μιχαλης)

Μαθητής Β' λυκείου

O cpt.Miller έγραψε στις 16:40, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Nαι...λεγεται all seeing eye!
ναγια το πιστευεις αυτο που λες περι all seeing eye η τρολλερνεις???Δηλαδη το ξερεις αυτο το συμβολο?
Έγγραφο1.docx
οχι γιατι και εγω το ξερω πολυ καλα μαλιστα

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 15:32, 03-08-12:

Ρε μαλάκες,σοβαρά,με τι κάθεστε και ασχολείστε καλοκαιριάτικα???

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,707 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 16:05, 03-08-12:

Εγώ έχω ακούσει και όχι μόνο για την Scull and Bones στο Yale.Αν και αυτή είναι κυρίως λουθηρανοναζιστική οργάνωση.
Γνωρίζοντας έμμεσα πράγματα ο σκοπός των Μασόνων είναι να μαζέψουν άτομα για τον ''πόλεμο'' που θέλουν. Φυσικά ένας άγραφος κανόνας είναι ότι όταν κάποιος από την αδελφότητα χρειαστεί κάποια βοήθεια πρέπει να τον βοηθήσεις.
Πολλοί σε ηγετικές θέσεις είναι σε τέτοιες οργανώσεις
Οικογένεια Μπους (3 γενιές) το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα.

Παράθεση

Xaris SSSS

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.

O Xaris SSSS Stayin' Alive έγραψε στις 15:10, 16-09-12:

Για αυτό το θέμα θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο τόμο! Έχω ψαχτεί πάρα πολύ.
Για αρχή χτυπήστε στο YouTube, "Πόση αλήθεια αντέχεις"

Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,539 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 15:23, 16-09-12:

αν θες να γράψεις, γράψε!
έλεος δηλαδή με τα χαζά βιντεάκια του youtube...

Παράθεση

Giorgos199666

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 15:50, 16-09-12:

προσεξτε τι γραφεται σχετικα με αυτα τα θεματα εδω μεσα θα σας συμβουλεμυα να κρατεισεται ουδετερη σταση μην ανοιγεστε πολυ σε τετοια συμβουλευα ηθελα να πω.και οχι συμβουλεμυα

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 17:41, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Για αυτό το θέμα θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο τόμο! Έχω ψαχτεί πάρα πολύ.
Για αρχή χτυπήστε στο YouTube, "Πόση αλήθεια αντέχεις"
I'd save you some time και θα σας έλεγα να πάτε κατ'ευθείαν στο reaction σας στο τέλος του βίντεο,οπότε χτυπήστε απλώς το κεφάλι σας στον τοίχο με το amount της συμπυκνωμένης βλακείας που μπορεί να χωρέσει ένας άνθρωπος μέσα σε 15 λεπτά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Πα.Κ

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους