Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,039 εγγεγραμμένα μέλη και 2,853,528 μηνύματα σε 82,305 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 644 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[14/5/2010] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς τα πήγατε σήμερα ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 191)
Πολύ καλά
22
11,52%
Καλά
65
34,03%
Μέτρια
44
23,04%
Άσχημα
8
4,19%
Χάλια
6
3,14%
Δεν είμαι υποψήφιος
46
24,08%

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 21:42, 14-05-10:

Δε μας το είπαν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Biologist

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Biologist
Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Πάτρας . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Biologist έγραψε στις 21:44, 14-05-10:

Γειάς σας παιδιά, εύχομαι μα την σειρά μου καλή επιτυχία σε όλους σας!!!!! Πάντως θεωρώ ότι τα φετινά θέματά σας στην έκθεση κυρίως η ανάπτυξη και από ότι κατάλαβα και κάποιες απο τις ασκήσεις που έγινε ένας ψιλοχαμός τσιμπούσαν περισσότερο απο τα δικά μας πέρυσι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

!GeoRge!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !GeoRge!
Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 641 μηνύματα.

O !GeoRge! έγραψε στις 21:47, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kostasrousmath
Μπράβο σου ρε φίλε........Εύγε.....Τέλεια όλα.......Πότε πρόλαβες....?
Μπράβο σου........!!!!!
Καλά αποτελέσματα....!!!!
Και δυνατά στα επόμενα....
Ευχαριστωωωω! τι ανακουφηση που μου δινεις!! ελπιζω να κανει το ιδιο και ο βαθμολογητης! Παμε μαθηματικα γενικης γερα!! πιστευω πιο χαλαρος θαμαι κει!

1.ξερετε αν στους βαθμολογητες θα δοθουν απαντησεις/οδηγιες οτανπανε να τα βαθμολογησουν?
2.το υπουργειο παιδειας δηλαδη.. θα δωσει τις ''σωστες απαντησεις'' ?
3. Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα φετος λετε?? πριν τις 18-19 του ιουνη???? :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 14-05-10 στις 22:01.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,384 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:56, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από !GeoRge!

Δεν έγραψες τίποτα εκτός θέματος. Αναφέρθηκες σε νέους, ενήλικες και γέρους και έδωσες πολλά επιχειρήματα. Έγραψες μια ωραία έκθεση με σωστή επιχειρηματολογία:

Μπορούσες να γράψεις επίσης και την αυτομόρφωση μέσα στην παιδική ή την βρεφική ηλικία η οποία γίνεται μέσω της μίμισης και του παιχνιδιού.. (κατασκευαστές παιχνιδιών κατάλληλων που προάγουν την αυτοεκπαίδευση από αντίστοιχουν κατασκευαστές)... ενημέρωση και εκπαίδευση γονέων και κηδεμόνων από κοινοτικούς φορείς πως να προάγουν την αυτομόρφωση στο παιδί τους.
(δε το διάβασα αυτό από πουθενά τώρα τα σκέφτηκα και να μην τα έγραψες δε σημαίνει ότι θα σου κόψουν μονάδες αφού η επιχειρηματολογία σου είναι ολόσωστη ).

Μου άρεσε που αναφέρθηκες και σε ασθενείς ομάδες του πληθυσμού (πολύ σωστό, που δε χρησιμοποίησαν πολλοί). Μου άρεσε και η ιδέα σου για εκπαίδευση σε πληροφορική και στα πολυμέσα στην γεροντική ηλικία.

(μην σκέφτεσαι άλλο την έκθεση τα πήγες τέλεια πήγαινε forza για το επόμενο).

funker_3

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη funker_3
Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O funker_3 έγραψε στις 21:57, 14-05-10:

γεια σας παιδια
λοιπον πριν λιγη ωρα θυμηθηκα οτι η επιτηρητρια στο τελος που τραβαει την γραμη και λεει τελος στο τετραδιο που μας δινουν
το τραβηξε μια σελιδα πριν
μου ηρθε η εικονα τωρα ενω εκεινη την στιγμη το περασα στο ντουκου και νομιζα οτι εκει τελειωσα μετα θυμηθηκα οτι δν ηταν απο εκεινη την μερια
το θεμα ειναι οτι η εκθεση μου συνεχιζοντα στην επομενη σελιδα και μια αλλη ασκηση
τα εγραψα καπως μπερδεμενα αλλα δν ειμαι καλα
μπορω να ζητησω επαναθμολογηση μετα τα αποτελεσματα?

kostas0505

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη kostas0505
Ο kostas0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O kostas0505 έγραψε στις 22:02, 14-05-10:

τελικα με την ημερομηνια τι γινεται?

mourkos (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mourkos
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

O mourkos έγραψε στις 22:06, 14-05-10:

funker, πιστεύω πως μπορείς να τους πεις να το τσεκάρουν ξανά, ρώτα καναν καθηγητή να σου πεί

!GeoRge!

Φοιτητής

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 641 μηνύματα.

O !GeoRge! έγραψε στις 22:08, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kostas0505
τελικα με την ημερομηνια τι γινεται?
πραγματικα το σκεφτεσαι ακομα?! εννοειται πως ΤΙΠΟΤΑ δεν γινεται..! σιγα μην παρεξηγηθουν που δεν ειχαν ακομη εναν να τους ''ΘΥΜΗΣΕΙ'' οτι η 14η μαιου ηταν η μερα που διναμε εκθεση.. δεν θα το προσεξουν καν...το γραπτο θα παει φυσιολογικα στα χερια τους και δεν θ δημιουργηθει απολυτως ΚΑΝΕΝΑ θεμα που φοβασαι.. οποτε..ΜΝ φοβασαι!

funker_3

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη funker_3
Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O funker_3 έγραψε στις 22:10, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από mourkos
funker, πιστεύω πως μπορείς να τους πεις να το τσεκάρουν ξανά, ρώτα καναν καθηγητή να σου πεί
πιους να πω να τσεκαρουν ?
τα θεματα δν πηγαν αθηνα?

mourkos (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mourkos
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

O mourkos έγραψε στις 22:17, 14-05-10:

δεν είμαι σίγουρος τι παίζει αλλά καλύτερα μίλα με κανέναν καθηγητή μη το αφήσεις για το τέλος

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 22:20, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μπάμπης ο Άλλος
Δεν έχω ακούσει για παρόμοια κατάσταση... Πώς την πάτησες έτσι ρε φίλε.. αν είναι δυνατόν... Μα κι εσύ.. Βλέπεις ότι υπάρχει άκρα μυστικότητα (κολλάνε παντού μαυρες μαλακίες να μην φαίνεται ούτε ένα στοιχείο) και πάς και γράφεις το όνομά σου; >.< .. Ρώτα κανέναν καθηγητή τι νομίζει ότι θα γίνει.. και ναί, πρέπει να χαλαρώσεις, αν και δύσκολο..

Πάντως πρόκειται για κάτι που λογικά ο διορθωτής θα είναι υποχρεωμένος να αναφέρει για να μην έχει ο ίδιος μπλεξίματα. Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με το αν είναι αυστηρός, στριμμένος, τρελός ή όχι.
Μα ναι, εμας απο περσυ μας το χαν πει παρα πολλες φορες στο σχολειο! Και χτες μας το ξαναπαν στο φροντιστηριο, και σημερα μας το παν ξανα οι επιτηρητες!

Αρχική Δημοσίευση από mourkos
φίλε serme, χαλάρωσε λιγάκι, δε πιστεύω να νε τόσο μαλάκας ο άλλος για να σε μηδενίσει μόνο και μόνο επειδή έγραψες ένα όνομα στο τέλος
Πιστευεις οτι προκειται περι μαλακιας; ΕΛΕΟΣ! Ειναι κανονισμος, εδω βαζουν μαυρα αυτοκολλητα για να μη φαινεται ΚΑΝΕΝΑ στοιχειο, δε γινεται να υπογραφεις με το ονομα σου, ακομα και με οποιοδηποτε ονομα (ακομα και ψευτικο)! Τα γραπτα πρεπει να ειναι απροσωπα, ακομα και το γεγονος οτι γραφει αγορι η κοριτσι μπορει να επηρεασει αρνητικα η θετικα το διορθωτη!

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αν μου επιτρέπετε να πω τη γνώμη μου πέρα από δύσκολο ή εύκολο κλπ νομίζω ότι το θέμα ήταν:
ψυχρό, νερόβραστο, ξύλινο και τυποποιημένο.
Για μενα μονο τυποποιημενο δεν ηταν... σου αφηνε περιθωρια να σκεφτεις πολλα!

Δεν σας το ειπαν?? εμας μας επριξαν μαυτην την ημ/νια..
μας ειπαν γραψτε..
''Παρασκευη 14 Μαιου 2010
Εξεταζομενο μαθημα: Νεοελληνικη γλωσσα '' :/
Και εμας το ιδιο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 14-05-10 στις 22:35.

kostas0505

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη kostas0505
Ο kostas0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O kostas0505 έγραψε στις 22:31, 14-05-10:

πραγματικα το σκεφτεσαι ακομα?! εννοειται πως ΤΙΠΟΤΑ δεν γινεται..! σιγα μην παρεξηγηθουν που δεν ειχαν ακομη εναν να τους ''ΘΥΜΗΣΕΙ'' οτι η 14η μαιου ηταν η μερα που διναμε εκθεση.. δεν θα το προσεξουν καν...το γραπτο θα παει φυσιολογικα στα χερια τους και δεν θ δημιουργηθει απολυτως ΚΑΝΕΝΑ θεμα που φοβασαι.. οποτε..ΜΝ φοβασαι!
ξερω γω!!μακαρι να εχεις δικιο!!

kostasrousmath (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostasrousmath
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O kostasrousmath Εξεταστική και...τα μυαλα στα καγκελα... έγραψε στις 22:50, 14-05-10:

Η αισιοδοξία είναι η πίστη που οδηγεί στην επιτυχία. Τίποτα δεν μπορεί να γίνει χωρίς ελπίδα
Κέλλερ Έλεν
Παιδιά αυτό να το ξέρετε.........!!!!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 22:51, 14-05-10:

παιδια δε μου πε κανεις..!
το υπουργειο παιδειας θα βγαλει καποια στιγμη τις ''σωστες'' απαντησεις?!
ή μονο μεσω φροντιστηριων μπορουμε να μαθαινουμε..?
επισης η διαφορετικοτητα στις απαντησεις που δινουν τα διαφορα φροντηστηρια παρατηρειται καθε χρονια ή μονο το δικο μας θεμα ειναι τοσο..''περιεργο''/''αμφιλεγομενο''/προσεγγισιμο απο πολλες διαφορετικες σκοπιες??

Η αισιοδοξία είναι η πίστη που οδηγεί στην επιτυχία. Τίποτα δεν μπορεί να γίνει χωρίς ελπίδα
Κέλλερ Έλεν
Παιδιά αυτό να το ξέρετε.........!!!!!!!!
+10! ακομα και αντικειμενικα ''χαλια'' να τα χει παει κανεις αν σκεφτεται μονο θετικα, επηρεαζει υπερ του την εκβαση των πραγματων..! που ξερετε?! μπορει το γραπτο σας να πεσει σε ακρως επιεικη βαθμολογητη ή να του αρεσει βρε παιδι μου! οποτε μεχρι να βγουν τα results μην προδικαζετε αρνητικα!

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O kostasrousmath Εξεταστική και...τα μυαλα στα καγκελα... έγραψε στις 23:06, 14-05-10:

παιδια δε μου πε κανεις..!
το υπουργειο παιδειας θα βγαλει καποια στιγμη τις ''σωστες'' απαντησεις?!
ή μονο μεσω φροντιστηριων μπορουμε να μαθαινουμε..?
επισης η διαφορετικοτητα στις απαντησεις που δινουν τα διαφορα φροντηστηρια παρατηρειται καθε χρονια ή μονο το δικο μας θεμα ειναι τοσο..''περιεργο''/''αμφιλεγομενο''/προσεγγισιμο απο πολλες διαφορετικες σκοπιες??

+10! ακομα και αντικειμενικα ''χαλια'' να τα χει παει κανεις αν σκεφτεται μονο θετικα, επηρεαζει υπερ του την εκβαση των πραγματων..! που ξερετε?! μπορει το γραπτο σας να πεσει σε ακρως επιεικη βαθμολογητη ή να του αρεσει βρε παιδι μου! οποτε μεχρι να βγουν τα results μην προδικαζετε αρνητικα!
Αγαπητέ GeoRge........Δεν ξέρω κιόλας αν το υπουργείο βγάζει τις απαντήσεις, αλλα δεν νομίζω.......Επίσης, όλα τα φροντιστήρια έχουν αποκλείσεις ως προς τις απαντήσεις που δίνουν κυρίως στην ανάπτυξη του θέματος........Εξάλλου είναι ένα τελείως υποκειμενικό ζήτημα.....Εμένα ο ένας διορθωτής μου έβαλε
16,5 και ο άλλος 14........Δεν ξέρεις τίποτα........Μπορεί να έχεις πάρει και τις 40 μονάδες, μπορεί να πάρεις και 20 και 30 και 35........Δεν είναι τίποτα σίγουρο...........Πάντως μην νοιάζεσαι για το τι έγραψες γιατί "το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω".......Πάει μπροστα.........Γι αυτό πάμε για βιολογία γενικής ή μαθηματικά.........

fockos

Απόφοιτος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,384 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:07, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από funker_3
γεια σας παιδια
λοιπον πριν λιγη ωρα θυμηθηκα οτι η επιτηρητρια στο τελος που τραβαει την γραμη και λεει τελος στο τετραδιο που μας δινουν
το τραβηξε μια σελιδα πριν
μου ηρθε η εικονα τωρα ενω εκεινη την στιγμη το περασα στο ντουκου και νομιζα οτι εκει τελειωσα μετα θυμηθηκα οτι δν ηταν απο εκεινη την μερια
το θεμα ειναι οτι η εκθεση μου συνεχιζοντα στην επομενη σελιδα και μια αλλη ασκηση
τα εγραψα καπως μπερδεμενα αλλα δν ειμαι καλα
μπορω να ζητησω επαναθμολογηση μετα τα αποτελεσματα?
Δυστηχώς παίζει να έχεις χοντρό πρόβλημα. Η γραμμή δείχνει τα όρια του γραπτού ότιδήποτε εκτός θεωρείται πρόχειρο. Παρόλα αυτά μάλλον θα στην διορθώσουν όλη (αφού ο κάθε διορθωτής θα καταλάβει ότι το γραπτό σου συνεχίζεται (το θέμα είναι μην στο διορθώσεις κάποιος ηλίθιος.

Ότι και να έγινε ξέχνα το μη το σκέφτεσαι και πήγαινε για το άλλο

Προσωπικά την πάτησα έτσι στην γεωμετρία της 2α Λυκείου (δίναμε πανελλαδικες΄και 2α). Είχα κάνει μια άσκηση στην επόμενη ακριβώς σελίδα και αυτή που το διόρθωνε έβαλε όριο την προηγούμενο γιατί είχα αφήσει κενό μεταξύ των ασκήσεων. Το κατάλαβα γιατί ζήτησα να δω το γραπτό μου και μου την πήραν εκτός και οι 2. Η έκθεση είναι άλλο θέμα πιστεύω βγάζει μάτι ότι δε την τελειώνεις εκεί και συνεχίζεις.

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 23:12, 14-05-10:

συμφωνω και παυξανω! μαλλον δεν δινουν (τουλαχιστον εκθεση..) αφου προκειται για υποκειμενικο μαθημα και υποκειται στην κριση του εκαστοτε βαθμολογητη καθαρα...αλλωστε αν υπηρχαν συγκεκριμενες απαντησεις-οδηγιες δεν θα ειχαμε καθε χρονο στην εκθεση αποκλισεις 10-15 μοναδων στα 100! ή και 20-25! ΕΛΕΟΣ....Αλλα ενταξει καλυτερα...μην υπαρχει μονο ΜΙΑ σωστη προσεγγιση στην εκθεση πχ... παμε για τα Γενικης και ολα θα πανε καλα! (εσυ την πρωτη φορα που ειπες οτι σου βαλαν 16.8 ο ενας 14 ο αλλος τι περιμενες αρχικα??)

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 23:17, 14-05-10:

πολλα ευτραπελα τελικα μπορουν να συμβουν ,παιδια να ειστε προσεχτικοι τουλαχιστον σε τετοια διαδικαστικα θεματα ,μην σας κανει το αγχος να ξεχνατε που πατατε και που βρισκεστε...

fockos

Απόφοιτος

O fockos έγραψε στις 23:30, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από serme
Πωωω δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό.. Έγραψα πάρα πολύ καλά και είναι ένα περιποιημένο γραπτό.. Ντάξει να χαλαρώσω,απο το μεσημέρι προσπαθώ.. Θα έρθω σε επικοινωνία με το σχολείο γιατί δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο..
Απλά δεν στόχευα για υψηλόβαθμη σχολή αλλά αν μηδενιστεί.. Θα πρέπει πραγματικά να κάνω τα αδύνατα δυνατά να γράψω σε όλα τα υπόλοιπα απο 85% και πάνω, κομματάκι δύσκολο..

Έχετε ακούσει για παρόμοια κατάσταση?
Λοιπόν φίλε εσύ να ασχοληθείς με τις εξετάσεις και με τίποτα άλλο (δεν γίνεται τίποτα) το γραπτό απαγορεύεται να ανοιχτεί μέχρι να το ανοίξουν οι διορθωτές.

Πάρε τηλέφωνο σε ένα από τα 3
210-344-2506, 210-344-2508, 210-344-2520 τηλέφωνα και πες ότι θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πανελλαδικές και θα σε συνδέσουν στο κατάλληλο γραφείο και πες το πρόβλημα.

Φοιτητής

O kostasrousmath Εξεταστική και...τα μυαλα στα καγκελα... έγραψε στις 23:34, 14-05-10:

συμφωνω και παυξανω! μαλλον δεν δινουν (τουλαχιστον εκθεση..) αφου προκειται για υποκειμενικο μαθημα και υποκειται στην κριση του εκαστοτε βαθμολογητη καθαρα...αλλωστε αν υπηρχαν συγκεκριμενες απαντησεις-οδηγιες δεν θα ειχαμε καθε χρονο στην εκθεση αποκλισεις 10-15 μοναδων στα 100! ή και 20-25! ΕΛΕΟΣ....Αλλα ενταξει καλυτερα...μην υπαρχει μονο ΜΙΑ σωστη προσεγγιση στην εκθεση πχ... παμε για τα Γενικης και ολα θα πανε καλα! (εσυ την πρωτη φορα που ειπες οτι σου βαλαν 16.8 ο ενας 14 ο αλλος τι περιμενες αρχικα??)
mmmmmm εγώ περίμενα κανένα 15 με 15 μισό.......αν και στην έκθεση έγραφα πάρα πάρα πολλά, είχα ιδέες και τις διατύπωνα σωστά όπως μου έλεγε η καθηγήτρια, το θέμα που έβαλαν πέρσυ ήταν πολύ μ@@@@@......και έτσι αναπαρήγαγα όλο τα ίδια και τα ίδια.......ασε που δεν είχα συνδέσει καθόλου τα υποερωτήματα μεταξύ τους.........Και ήταν επομένως ένα μάθημα που έκρινε την "πορεία μου" όπως και η φυσική κατ. και μου στέρησαν την ιατρική.........

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 23:43, 14-05-10:

mmmmmm εγώ περίμενα κανένα 15 με 15 μισό.......αν και στην έκθεση έγραφα πάρα πάρα πολλά, είχα ιδέες και τις διατύπωνα σωστά όπως μου έλεγε η καθηγήτρια, το θέμα που έβαλαν πέρσυ ήταν πολύ μ@@@@@......και έτσι αναπαρήγαγα όλο τα ίδια και τα ίδια.......ασε που δεν είχα συνδέσει καθόλου τα υποερωτήματα μεταξύ τους.........Και ήταν επομένως ένα μάθημα που έκρινε την "πορεία μου" όπως και η φυσική κατ. και μου στέρησαν την ιατρική.........
σε νιωθω τοσο πολυ και γω ή οδοντιατρικη ή ιατρικη θελω...
αλλα σιγα μια χαρα ειναι κ η νοσηλευτικη! αυτα π σ πα οτι εγραψα λες να ναι οντως εγκυρα? θελω ενα 16.5 πες εκθεση..:/ τις ασκησεις τις εκανα ευτυχως σωστες ολες..

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 23:56, 14-05-10:

Εγώ έγραψα στην αρχή τα θετικά/τη σημασία της αυτομόρφωσης,στην συνέχεια κάποια "αρνητικά",όπως ότι άτομα μεγάλης ηλικίας δυσκολεύονται με την αυτομόρφωση.Έπειτα απέκλεισα την ύπαρξη της αυτομόρφωσης σε μη ανεπτυγμένες κοινωνίες,ανέφερα ότι το κράτος πρέπει να μεριμνήσει για την δημιουργία ομάδων/θεσμών καταρτισμένων και ειδικά εκπαιδευμένους..Και τέλος ανέφερα ότι σημαντική για την αυτομόρφωση είναι η σωστή χρήση διαδικτύου..Αααααα και τέλος ανέφερα ότι σημαντική είναι και η προθυμία που θα δείξει το κάθε άτομο..Είμαι εκτός θέματος??????Γιατί όσο βλέπω τις απαντήσεις,τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι παρέλειψα πολλά πράγματα..

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 00:06, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από athene
Εγώ έγραψα στην αρχή τα θετικά/τη σημασία της αυτομόρφωσης,στην συνέχεια κάποια "αρνητικά",όπως ότι άτομα μεγάλης ηλικίας δυσκολεύονται με την αυτομόρφωση.Έπειτα απέκλεισα την ύπαρξη της αυτομόρφωσης σε μη ανεπτυγμένες κοινωνίες,ανέφερα ότι το κράτος πρέπει να μεριμνήσει για την δημιουργία ομάδων/θεσμών καταρτισμένων και ειδικά εκπαιδευμένους..Και τέλος ανέφερα ότι σημαντική για την αυτομόρφωση είναι η σωστή χρήση διαδικτύου..Αααααα και τέλος ανέφερα ότι σημαντική είναι και η προθυμία που θα δείξει το κάθε άτομο..Είμαι εκτός θέματος??????Γιατί όσο βλέπω τις απαντήσεις,τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι παρέλειψα πολλά πράγματα..
κοιταξε απτο πρωι και γω εχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ διαφορετικες απαντησεις..βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που ν εγραψε ΟΛΕΣ τις διαφορετικες προσεγγισεις που υποδεικνυουν ΟΛΑ τα διαφορετικα φροντηστηρια της Ελλαδας.. Μην το σκεφτεσαι αλλο...ο βαθμολογητης θα το κρινει και δεν εχει νοημα να λεμε τι θεωρουμε εμεις σωστο...

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 00:07, 15-05-10:

Ναι,έχεις δίκιο!Αλλα μας έχουν τρελααααααανει με τόσες απαντήσεις!!

Σ.Σ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σ.Σ
H Σ.Σ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Σ.Σ έγραψε στις 02:20, 15-05-10:

Γεια σας..εδωσα περυσι δευτερη φορα πανελληνιες και τωρα ειμαι στο πρωτο ετος ιατρικης στην πατρα..απλως,θελω να σας πω να μην αγχωνεστε και να μην απογοητευεστε απο τις απαντησεις που ακουτε ή διαβαζετε.Περυσι,οταν βγηκα απο την εκθεση ημουν λιγο απογοητευμενη πρωτον γιατι ειχα γραψει παραπανω λεξεις(περιπου 800) κ δευτερον γιατι δεν ταιριαζαν αυτα που ειχα γραψει με τις απαντησεις που εδιναν εφημεριδες,φροντιστηρια κτλ...οταν τελειωσα και τα 6 μαθηματα και μεχρι να βγουν οι βαθμοι, επειδη ειχα απιστευτο αγχος επι μερες εψαχνα παντου πιθανες λυσεις και πουθενα δεν εβλεπα αυτα που ειχα γραψει στο κειμενο μου...οποτε πιστευα πως δεν ειχα παει καλα και πως αυτα που εγραφα ηταν εκτος θεματος..
τελικα εγραψα 18,3 προς μεγαλη μου εκπληξη!!!!
Γι αυτο μην αγχωνεστε,οι ιδεες ειναι απειρες...αυτο που μετραει ειναι η αναπτυξη και η επιχειρηματολογια!

καλη συνεχεια και καλη επιτυχια!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

evangelos13

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη evangelos13
Ο evangelos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O evangelos13 έγραψε στις 10:02, 15-05-10:

Υπουργείο "Παιδείας" αυτομόρφωσης και θρησκευματων......
ΚΑλή συνέχεια παιδιά...

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 13:41, 15-05-10:

Στα χαρακτηριστικα γνωρισματα επιστημονικου λογου εβαλα:
1)αυστηρο και επισημο υφος
2)χρηση εξειδικευμενων ορων
3)απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο και οχι σε ευρυ κοινο

Απο αυτα νομιζω μονο το 3 ειναι λαθος.
Επισης,επρεπε να δικαιολογησουμε που το βρισκουμε;

Titos Kap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Titos Kap
Ο Titos Kap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Titos Kap έγραψε στις 13:47, 15-05-10:

Εγω στο 2ο ερωτημα στην εκθεση εγραψα 200 λεξεις για το οτι ο καθε ανθρωπος οφειλει να συνειδητοποιησει την αξια της αυτομορφωσης και να την αποδεχτει...Αν δε επεσα κατω απο την βαση καλα θα ειμαι :/

Alibaba

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alibaba
Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Alibaba έγραψε στις 14:31, 15-05-10:

Παιδιά εγώ στην έκθεση έγραψα ως τρόπους πραγμάτωσης:
1)την ενασχόληση με τα κοινά ώστε να αποκτήσει την αίσθηση της συλλογικότητας και να συνεργαστεί με τους άλλους ώστε να διαμορφώσει το περιεχόμενο της εκπαιδαιυτικής πορείας και διαδικασίας.
2) την θεμελιώση της Δημοκρατίας και την δημιουργία θεσμών, οργανισμών και κέντρων από την πολιτεία για εκπαίδευση και για διαβούλευση των πολιτών μεταξύ τους και με το κράτος για την διαμόρφωση της εκπαίδευσης
3) ορθή αξιοποίηση ελ. Χρόνου
πώς σας φαίνονται;;
Έδωσα περισσότερο βάρος στην συμμετοχή του στην διαμόρφωση της εκπαιδευτικής διαδικασίας σ´ όλη του την ζωή. Δν νομίζω να βγήκα εκτός θέματος;

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 14:51, 15-05-10:

Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ζητούσε..Με ποιους τρόπους μπορεί να πετύχει την αυτομόρφωσή του ο κάθε άνθρωπος!Ότι και να γράψαμε τώρα,αναμένουμε στο ακουστικό..

Alibaba

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alibaba
Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O Alibaba έγραψε στις 15:11, 15-05-10:

Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ζητούσε..Με ποιους τρόπους μπορεί να πετύχει την αυτομόρφωσή του ο κάθε άνθρωπος!Ότι και να γράψαμε τώρα,αναμένουμε στο ακουστικό..
Ναι αυτό ζητούσε αλλά ως αυτομόρφωση δεν νοείται μόνο η πνευματική του άνοδος ούτε αποκλειστικά ατομικά αλλά όπως έλεγε το κείμενο μέσα από την κοινωνία και τις καθημερινές σχέσεις!!

kostaspotter (Κώστας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη kostaspotter
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O kostaspotter Your love is my drug !! ;) έγραψε στις 18:13, 15-05-10:

Παιδιά καλό βράδυ σε όλους!
8:30 είχαμε τα θέματα...Κατευθείαν γύρησα να δω το θέμα και μου φάνηκε τερμα κουλό...Ευτυχώς είχαμε και το Κείμενο για την περίληψη από το οπόιο καταλάβαμε τι είναι η αυτομόρφωση...Καλούτσικα έγραψα :s

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 18:22, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Alibaba
Ναι αυτό ζητούσε αλλά ως αυτομόρφωση δεν νοείται μόνο η πνευματική του άνοδος ούτε αποκλειστικά ατομικά αλλά όπως έλεγε το κείμενο μέσα από την κοινωνία και τις καθημερινές σχέσεις!!
Εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο,διαπραγματεύτηκα περισσότερο τους τρόπους πραγμάτωσης..Αυτό ακριβώς που ζητούσε το θέμα..Γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε τι χέρια θα πέσει το γραπτό σου!Δυστυχώς αυτό μας αναγκάζουν να κάνουμε..Τεσπα,δεν νομίζω πάντως να είσαι εκτός θέματος..!

kyriakos21 (Κυριάκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kyriakos21
Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

O kyriakos21 έγραψε στις 18:53, 15-05-10:

Παιδιά εγω στα επιστημονικα γνωρισματα εβαλα α)τεχνολογικες επιστημονικες ανακαλυψεις β) γνωσεις και γ)αντικειμενικοτητα..βεβαια ειχε πολλα αλλα και διαφορα..αλλα κι αυτα μεσα δεν ειναι...?ρωτησα την Κυρια μου και μου ειπε σωστα ειναι...!!τι λετε εσεις?

Yiannifun

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Yiannifun
Ο Yiannifun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Yiannifun Θέλω να περάσω ΤΕΙ Δομικών Έργων Πειραιά έγραψε στις 19:32, 15-05-10:

Σαν τίτλο έβαλα

Αυτομόρφωση, ένας νέος ορισμός της διαβίου μαθήσεως

πως ειναι πως είναι; χιχιχι

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 23:06, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kyriakos21
Παιδιά εγω στα επιστημονικα γνωρισματα εβαλα α)τεχνολογικες επιστημονικες ανακαλυψεις β) γνωσεις και γ)αντικειμενικοτητα..βεβαια ειχε πολλα αλλα και διαφορα..αλλα κι αυτα μεσα δεν ειναι...?ρωτησα την Κυρια μου και μου ειπε σωστα ειναι...!!τι λετε εσεις?
ζητουσε χαρακτηριστικα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ/ΔΟΚΙΜΙΟΥ στο κειμενο που μας ειχε δοθει..! οχι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΓΝΩΡΙΣΜΑΤΑ! πχ χρηση αυθεντιας σαν τροπο πειθους/ δηλωτικη-κυριολεκτικη γλωσσα/ υφος σοβαρο-επισημο/ με παραθεση αντικειμενικων πληροφοριων- στοιχειων...
Τι ανακαλυψεις και γνωσεις λες?? :o

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 23:18, 15-05-10:

ζητουσε κατα λεξη ''ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΜΟΡΦΩΣΗΣ''
αυτο σαφως δεν συνεπαγεται πως επρεπε να επικεντρωθεις μονο στο ατομο..
υπαρχουν ενα σορο φορεις (πολιτεια-κρατος-ΜΜΕ-Διεθνες επιπεδο) οι οποιοι με καταλληλους τροπους μπορουν να πραγματωσουν την δια βιου μορφωση ενος πολιτη και να τον ανθαρρυνουν προς αυτη την κατευθυνση..!
Οκ να πεις τι πρεπει να συνειδητοποιησει/πραξει ο καθενας μας ξεχωριστα σαν μοναδα.. Αλλα σορρυ κιολας αν δεν υπαρχουν καποιες προυποθεσεις πως θα γινουν ολα αυτα? Μαγικα? Ολοκληρη η κοινωνια ειναι υπευθυνη για την αυτομορφωση (οπως αλλωστε ελεγε και στο κειμενο) και το ατομο μπορει να την επιτευξει μονο μεσω της αλληλεπιδρασης του με καποιους συγκεκριμενους κοινωνικους φορεις/θεσμους.... Θα σου λεγε ''ΠΩΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ'' οχι ''τροποι πραγματωσης'' ετσι γενικα... επειτα η αυτομορφωση εχει αξια και σημασια οχι μονο για το ατομο! Εννοειται πως θα πεις και για το ατομο..αλλά η κοινωνια ολοκληρη επωφελειται εν τελει απο την αυτομορφωση...ο πολιτισμος.. η οικονομια...καταπολεμειται η ανεργια...κτλ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη !GeoRge! : 15-05-10 στις 23:30.

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 23:34, 15-05-10:

Έχεις δίκιο..Κι εγώ ανέφερα φορείς που θα βοηθούσαν,εκτός από την ατομική προσπάθεια..Αλλά θεωρώ πως μετά ξεφεύγει ο καθένας,και έτσι πολλοί βγήκαν και εκτός θέματος!!Αυτό πιστεύω προσωπικά..Ίσως και να κάνω λάθος!

tinaki!! (χριστινα!)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tinaki!!
H χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H tinaki!! έγραψε στις 23:51, 15-05-10:

το θεμα της εκθεσης ηταν γενικα πολυ δυσκολο !!οι ασκησεις εκτος απο την τελευτεα με τον επιστιμονικο λογο ηταν ευκολες ..ειδικα αυτη με την δομη και το τροπο αναπτυξης ηταν πανευκολη καραμπαμ ηταν τι επρεπε να βαλουμαι ( παρατριχα και θα εβαζα τροπο πειθους :Ο αλλα τελικα εβαλα τροπο αναπτυξης την αιτιολογιση δηλαδη ) !στο θεμα ομως νομιζω οτι δεν εγραψα τοσο καλα!θα δειξει καλη μας επυτιχια!!!!!!!!

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 00:02, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από tinaki!!
το θεμα της εκθεσης ηταν γενικα πολυ δυσκολο !!οι ασκησεις εκτος απο την τελευτεα με τον επιστιμονικο λογο ηταν ευκολες ..ειδικα αυτη με την δομη και το τροπο αναπτυξης ηταν πανευκολη καραμπαμ ηταν τι επρεπε να βαλουμαι ( παρατριχα και θα εβαζα τροπο πειθους :Ο αλλα τελικα εβαλα τροπο αναπτυξης την αιτιολογιση δηλαδη ) !στο θεμα ομως νομιζω οτι δεν εγραψα τοσο καλα!θα δειξει καλη μας επυτιχια!!!!!!!!
θα συμφωνησω πως ηταν πολυ δυσκολο..! αρκετοι λενε ευκολο και ευκολο και στην τελικη ο καθενας εγραψε οτι ηθελε... αλλα αυτοι θελουν να δουν και πρωτοτυπες ιδεες π.χ αυτες τις αοριστολογιες καποια στιγμη τις βαριουνται πιστευω..(οπως πχ την διευρυνση των πνευματικων οριζοντων/την κριτικη σκεψη κτλ) αν ομως επεκταθηκες στην κοινωνια θα δουν ευεληξια στο λογο σου και θα το εκτιμησουν! πχ πιστευεις οτι η επισκεψη ''βιβλιοθηκων'' και τα ''πνευματικα ενδιαφεροντα'' θα τους συγκινησουν? :/ θελουν δυναμικοτερους τροπους αν κ αυτα εκ μερους του ατομου ειναι απαραιτητα εννοειται..

stefanosK

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stefanosK
Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 719 μηνύματα.

O stefanosK έγραψε στις 00:18, 16-05-10:

Πως σας φαίνονται τα θέματα του εσπερινού;
http://www.ypepth.gr/docs/them_glo_g...sp_no_1006.pdf

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 00:30, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από stefanosK
χμ...περιεργο λιγο κιαυτο...κυνδυνος να αρχισεις να επαναλαμβανεσαι συνεχως στο 1ο ζητουμενο...Το 2ο σαφως ευκολο αρκει να υπαρχει και λιγη φαντασια...:/

kyriakos21 (Κυριάκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kyriakos21
Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

O kyriakos21 έγραψε στις 01:50, 16-05-10:

φιλαρακο κι εγω αυτα που σου λεω ειναι σωστα ομως..οι καθηγητες μας το ειπαν..εσυ εκατσεσ σε κατι συγκεκριμενεσ μαλακιες που εβγαλαν στο Ιντερνετ..τι μου λεσ τωρα?δν ειναι αντικειμενικοτητα και τα αλλα δυο?ελεοσ...!ξερεις καλυτερα απο καθηγητες?και σε παιδια που το ρωταω εδω μου λενε σωστο ειναι..!ελεος!

watson

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη watson
Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O watson έγραψε στις 02:06, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από stefanosK
εχω διαβασει παπ#ρ# και παπ#ρ στο β1, αλλα αυτο ειναι το κατι αλλο

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 09:04, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kyriakos21
φιλαρακο κι εγω αυτα που σου λεω ειναι σωστα ομως..οι καθηγητες μας το ειπαν..εσυ εκατσεσ σε κατι συγκεκριμενεσ μαλακιες που εβγαλαν στο Ιντερνετ..τι μου λεσ τωρα?δν ειναι αντικειμενικοτητα και τα αλλα δυο?ελεοσ...!ξερεις καλυτερα απο καθηγητες?και σε παιδια που το ρωταω εδω μου λενε σωστο ειναι..!ελεος!
με δουλευεις ε? Η συγγραφεας στο κειμενο σε κανενα σημειο δεν εδειξε οτι κατεχει ειδικες επιστημονικες γνωσεις πανω σε καποιο συγκεκριμενο επιστημονικο θεμα! Μιλουσε γενικα για την αυτομορφωση..Επειτα ακομα και ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ αναλυει τα γνωρισματα ενος επιστημονικου δοκιμιου (ως προς τους τροπους πειθους/ ως προς τη γλωσσα που χρησιμοποιει / το υφος που εχει το κειμενο /το σκοπο του συγγραφεα /κτλ) Και μας ξερεις το φροντηστηριο μας το πε (κ ολα υποθετω τα φροντ αυτο ειπαν) και δεν ιμαι τοσο εγωιστης να καθομαι να επιβαλλω το δικο μου σαν σωστο! Σου λεω το σωστο που λεει και το σχολικο και καθηγητες! Ημαρτον θεε μου... (και αυτο πια για τις γνωσεις? ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ? σε οποιοδηποτε κειμενο ο συγγραφεας εννοειται οτι κατεχει γνωσεις για το εκαστοτε θεμα! Απαιτουσε να βρουμε 3 χαρακτηριστικα που πιστοποιουν οτι το κειμενο π μας δοθηκε ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΔΟΚΙΜΙΟ.

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 09:12, 16-05-10:

θα συμφωνησω πως ηταν πολυ δυσκολο..! αρκετοι λενε ευκολο και ευκολο και στην τελικη ο καθενας εγραψε οτι ηθελε... αλλα αυτοι θελουν να δουν και πρωτοτυπες ιδεες π.χ αυτες τις αοριστολογιες καποια στιγμη τις βαριουνται πιστευω..(οπως πχ την διευρυνση των πνευματικων οριζοντων/την κριτικη σκεψη κτλ) αν ομως επεκταθηκες στην κοινωνια θα δουν ευεληξια στο λογο σου και θα το εκτιμησουν! πχ πιστευεις οτι η επισκεψη ''βιβλιοθηκων'' και τα ''πνευματικα ενδιαφεροντα'' θα τους συγκινησουν? :/ θελουν δυναμικοτερους τροπους αν κ αυτα εκ μερους του ατομου ειναι απαραιτητα εννοειται..

Κοίτα..Δεν νομίζω ότι οι εξεταστές θα αρχίσουν σιγά σιγά να ψάχνουν για πρωτοτυπίες..Απλώς πιστεύω πως,η πλειοψηφία τους,θα κοιτάξουν να είναι σωστά δομημένο το γραπτό,χωρίς πολλά ορθογραφικά λάθη και να έχει κάποιες από τις ιδέες που θα τους πασάρουν και θα βασιστούν πάνω σ'αυτές για να διορθώσουν!Θεωρώ ότι είναι πολύ ουτοπικό αυτό που λες!!Τέλος πάντων..Ίσως να μας καταπλήξουν φέτος και να εκτιμήσουν υπέρ του δέοντος τις πρωτότυπες εκθέσεις..!Αυτό είναι άλλωστε και το σωστό..!

fockos

Απόφοιτος

O fockos έγραψε στις 09:15, 16-05-10:

Μην ασχολήστε με την έκθεση (αρκετά ασχοληθήκατε) αύριο γράφετε άλλο μάθημα απλώς μην ασχολήστε
Oι λύσεις που γίνονται στο INTERNET γίνονται από καθηγητές φροντιστηρίων (δε τις κάνει ο καθένας). Γνώμη μου χωρίς να κοιτάξω καμία λύση είναι ότι το κείμενο δεν στηριζόταν σε επιστημονικά δεδομένα (δεν αναφέρονται πουθενά ούτε έρευνες ούτε λόγια ειδικών, ούτε παρουσιάζεται καμία έρευνα. (φυσικά δε μπορώ να σας το υπογράψω ότι είναι η σκέψη μου σωστή ο χρόνος θα δείξει.

Εσείς που δίνετε να κοιτάτε μπροστά έχετε άλλα 5 μαθήματα μετά το πέρας των εξετάσεων θα έχετε όλο το χρόνο μποστά σας.

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 09:19, 16-05-10:

Κοίτα..Δεν νομίζω ότι οι εξεταστές θα αρχίσουν σιγά σιγά να ψάχνουν για πρωτοτυπίες..Απλώς πιστεύω πως,η πλειοψηφία τους,θα κοιτάξουν να είναι σωστά δομημένο το γραπτό,χωρίς πολλά ορθογραφικά λάθη και να έχει κάποιες από τις ιδέες που θα τους πασάρουν και θα βασιστούν πάνω σ'αυτές για να διορθώσουν!Θεωρώ ότι είναι πολύ ουτοπικό αυτό που λες!!Τέλος πάντων..Ίσως να μας καταπλήξουν φέτος και να εκτιμήσουν υπέρ του δέοντος τις πρωτότυπες εκθέσεις..!Αυτό είναι άλλωστε και το σωστό..!
εννοειτε καλε οτι δεν θα ψαχνουν με το μικροσκοπιο για πρωτοτυπες ιδεες..απλα για σκεψου..95.000 παιδια ειμασταν...αν βλεπουν συνεχως το ιδιο κ το ιδιο τυπικο πραγμα ψιλοφρικερνουν κιαυτοι...δεν λεω οτι θα κοψουν...απλα πιστευεις οτι τα παιδια με 18αρια και 19αρια στην εκθεση εβαζαν στην εκθεση συνεχεια τα κλασικα?

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Μην ασχολήστε με την έκθεση (αρκετά ασχοληθήκατε) αύριο γράφετε άλλο μάθημα απλώς μην ασχολήστε
Oι λύσεις που γίνονται στο INTERNET γίνονται από καθηγητές φροντιστηρίων (δε τις κάνει ο καθένας). Γνώμη μου χωρίς να κοιτάξω καμία λύση είναι ότι το κείμενο δεν στηριζόταν σε επιστημονικά δεδομένα (δεν αναφέρονται πουθενά ούτε έρευνες ούτε λόγια ειδικών, ούτε παρουσιάζεται καμία έρευνα. (φυσικά δε μπορώ να σας το υπογράψω ότι είναι η σκέψη μου σωστή ο χρόνος θα δείξει.

Εσείς που δίνετε να κοιτάτε μπροστά έχετε άλλα 5 μαθήματα μετά το πέρας των εξετάσεων θα έχετε όλο το χρόνο μποστά σας.
ΑΚΡΙΒΩΣ! δεν ανεφερε ασ πουμε ερευνες/ ονοματα τεχνολογικων επιτευματων κτλ....ηταν φανερο αυτο που ζητουσε αλλα πολλοι μπερδευτηκαν τελικα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 16-05-10 στις 10:15.

folektoras

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη folektoras
Ο folektoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O folektoras Ειμαι κομματιααααα, ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑΑΑΑΑΑΑ έγραψε στις 09:43, 16-05-10:

Το σιγουρο ειναι πως εδινε μορία που μπορουσες ευκολα να παρεις... Πχ η περιληψη ηταν σχετικα βατη, αφου το κειμενο ηταν καλα δομημενο.. Και μη σχολιασω αντωνυμα - συνωνυμα ή δομη της παραγραφου που εδιναν 17 μορια για πλακα... Το θεμα ηταν να προσεξει καποιος πως θα απαντησει τον επιστημονικο λογο και οτι προκειται για την αποδειξη ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΔΟΚΙΜΙΟΥ και μην πεσει στην παγιδα του "ΕΠΟΜΕΝΩΣ" στην παραγραφο και βαλει αιτιο-αποτελεσμα αντι για αιτιολογηση... Γιατι πολλοι την πατησαν...

!GeoRge!

Φοιτητής

O !GeoRge! έγραψε στις 09:57, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από folektoras
Το σιγουρο ειναι πως εδινε μορία που μπορουσες ευκολα να παρεις... Πχ η περιληψη ηταν σχετικα βατη, αφου το κειμενο ηταν καλα δομημενο.. Και μη σχολιασω αντωνυμα - συνωνυμα ή δομη της παραγραφου που εδιναν 17 μορια για πλακα... Το θεμα ηταν να προσεξει καποιος πως θα απαντησει τον επιστημονικο λογο και οτι προκειται για την αποδειξη ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΔΟΚΙΜΙΟΥ και μην πεσει στην παγιδα του "ΕΠΟΜΕΝΩΣ" στην παραγραφο και βαλει αιτιο-αποτελεσμα αντι για αιτιολογηση... Γιατι πολλοι την πατησαν...
η περιληψη πιστευεις ειναι κιαυτη υποκειμενη?? κ στο τελος πχ π ελεγε τα χαρακτηριστικα της ''νεας'' εκπαιδευτικης δραστηριοτητας τι επρεπε να πουμε?
να γραψουμε κιολας τα χαρακτηριστικα?(διαρκης/απεριοριστη κτλ)??
ή απλα να πουμε δινει εμφαση στα χαρακτηριστικα της νεας εκπαιδευτικης δραστηρ. του ατομου σημερα??
δν θελουν γενικοτερες διατυπωσεις?

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους