Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,875 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,399 μηνύματα σε 81,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 813 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ξένοι φίλοι δια αλληλογραφίας

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας (Ισπανικής) Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 έγραψε στις 12:18, 23-07-09:

Εγώ συνομιλώ με την Μανουέλα απο την Ισπανία και την Χριστίνα απο Αργεντινή.Με έχει βοηθείσει παρα πολύ να εξασκηθεί η γλώσσα μου στα Ισπανικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,727 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 12:26, 23-07-09:

www.paltalk.com πηγαινετε εδω και θα με θυμηθειτε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 984 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 13:12, 23-07-09:

Μ ενδιαφέρει πάρα πολύ, κυρίως για εξάσκηση των γαλλικών μου, αλλά δεν ξέρω, είναι ασφαλές? Ξέρετε πόσοι ανώμαλοι κυκλοφορούν έκει έξω?

Παράθεση

panoskomotineos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panoskomotineos
Ο panoskomotineos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O panoskomotineos pou einai i dimokratia reeee!!!!!!!!!!!! έγραψε στις 16:27, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από elefthe
παιδια εγω ειμαι εδω !!!το site στο οποιο πηγαινω και βρισκω ανθρωπους απο οοοοοολο τον κοσμο ειναι www.icq.com προσοχη βεβαια!!!!σε οποιαδηποτε περιοχη και να πατε θα βρειτε και αλλους ξενους εκτος απο τους ντοπιους δηλ αν πατε στη γαλλια,δεν θα βρειτε μονο γαλλους αλλα και ισπανους και αραβες και τουρκους και ιταλους...παντως εγω που το επισκεφτομαι συχνα ολο ιταλους πετυχαινω!!!τις προαλλες μιλουσα μια ωρα με εναν γαλλο και πολυ ευγενικο τον sebastian!!!επισης μιλαω και με εναν αγγλο!πιστεψτε με ειναι η καλυτερη εξασκηση!:no1::no1::no1::no1::no1:

Ναι ρε μεγάλε αλλά το site που προτείνεις είναι για άτομα από 18 και πάνω . Για εμάς τους μικρότερους 13-17 ξέρει κανείς κανένα άλλο site ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 24-05-10 στις 17:41. Αιτία: greeklish
Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenaki92
H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 16:45, 24-05-10:

@panoskomotineos: θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί απαγορεύονται τα greeklish. Σχετικά με την αλληλογραφία με ξένους, εχω να πω ότι στη β' και γ' γυμνασίου η γαλλίδα μας μας είχε βάλει σ' ένα πρόγραμμα που μιλούσαμε με παιδιά από το Saint Stefane αν θυμάμαι καλά... Ήταν πολύ καλά διότι εξασκούμασταν στα γαλλικά και ανταλλάσσαμε απόψεις με τα παιδιά αυτα. Επιπλέον δε τους διόρθωνε κανένας το γράμμα οπότε βλέπαμε και τί λάθη έκαναν εκείνοι στην παραγωγή λόγου, ώστε να μην αγχωνόμαστε ότι κάνουμε μόνο εμείς λάθη. Ήταν μια πολύ καλή προσπάθεια της γαλλίδας μας κι ελπίζω να το συνεχίζει ακόμη το πρόγραμμα αυτό...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 21:43, 24-05-10:

εγω μιλαγα απο τα 11-15 με μια κοπελιτσα απο την Ισπανια.Μεσω γραμματων,μιλαγαμε αρκετα συχνα,ωσπου σε καποια φαση ανταλλαξαμε MSN και μεσω ιντερνετ διακοπηκε η επικοινωνια.Ειναι ...αλλη φαση να μιλας μεσω γραμματων.

Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenaki92
H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 22:05, 24-05-10:

Ισπανικά ή αγγλικά μιλούσατε? Ε, ναι είναι άλλη η αγωνία του να περιμένεις πόσο καιρό θα κάνει το γράμμα να ρθει, από το να περιμένεις μερικά λεπτά...

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 22:29, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από elenaki_arnea08
Ισπανικά ή αγγλικά μιλούσατε? Ε, ναι είναι άλλη η αγωνία του να περιμένεις πόσο καιρό θα κάνει το γράμμα να ρθει, από το να περιμένεις μερικά λεπτά...
Αγγλικογερμανικα μιλουσαμε...Παντως,καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλον
Ε ναι ,ειναι άλλη αισθηση...
Ακομα και οταν μου στελνουν απο την εφορία ή απο τον στρατό και αναφέρονται σε ΜΕΝΑ,νοιωθω περήφανος!!!

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 22:35, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Αγγλικογερμανικα μιλουσαμε...Παντως,καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλον
Ε ναι ,ειναι άλλη αισθηση...
Ακομα και οταν μου στελνουν απο την εφορία ή απο τον στρατό και αναφέρονται σε ΜΕΝΑ,νοιωθω περήφανος!!!
Να παλικάρι για τον Ελληνικό Στρατό!! Εύγε παιδί μου!

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 22:28, 03-07-10:

με αλληλογραφια επικοινωνω με μια κοπελια στα αγγλικα, βεβαια στελνουμε και emails κτλ...
αλλα αυτο δεν το χα βρει απο το ιντερνετ, τοχω βρει μεσω ενος προγραμματος μεσω την δασκαλα των αγγλικων μου πριν απο 1-2 χρονακια..
το προγραμμα βεβαια σταματησε να λειτουργει αλλα εμεις συνεχισαμε να επικοινωνουμε

Παράθεση

betoni (Bέτα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη betoni
H Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H betoni Every love& every pain are only synonyms έγραψε στις 22:33, 03-07-10:

Ναι επικοινωνω με δυο τρια ατομα απο τη Σερβια!Ετσι κανω εξασκηση και των αγγλικων μου αλλα και των Σερβικων μου!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη JoJoanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 12:37, 07-08-10:

Λοιπόν,και εγώ προτείνω το studentsoftheworld.
Μιλάω με ένα Φιλανδό,μια νοτιοκορεάτισα,μια γερμανίδα και μια ιταλοαμερικάνα.
Καλή φάση!!
Έχω κερδίσει πολλά από αυτή την επικοινωνία,μπορώ να πω...

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 12:47, 07-08-10:

Το πρωτο ατομο που επικοινωνησα ποτε μεσω ιντερνετ,ήταν μια Ρωσιδα πριν 3-4 χρονια.Κραταμε ακομη επαφη.Γνωριστηκαμε σε ενα τελειως ασχετο site.Πριν απο 2-3 χρονια εκανα το λαθος να αφησω το στιγμα μου στο studentsoftheworld.Δε λεω πολυ καλη σελιδα,μου στειλαν μερικοι Γερμανοι-Αμερικανοι-Καναδοι νεοζηλανδοι κλπ,αλλα οι Κινεζες και κυριως οι κορεατισες,ειναι τοσο απελπιστικα πολλες με ιδια ενδιαφεροντα που πλεον δεν τις ξεχωριζω και αναγκαζομαι απο ενα σημειο και μετα να μην απανταω στις επομενες γιατι πνιγομαι.Το καλυτερο για μενα ειναι το icq.Πηγαινετε στο www.icq.com και κατεβαστε το.Ειναι κατι σαν το μσν,το χρησιμοποπιουν οι ευρωπαιοι περισσοτερο,κι εχει φοβερα ονλαιν παιχνιδακια,στα οποια σε βαζει να παιζεις με αγνωστους,με τους οποιους μιλας,αν θελεις ξαναπαιζεις και γνωριζετε.Το χρησιμοποιησα κυριως για τα γερμανικα μου,κι ειχε πλακα.Με μια γερμανιδα μετα απο καιρο αλλαξαμε μσν,ετυχε να τη βαλω σε συνομιλια με ενα φιλο μου που δε μιλαει γερμανικα,γνωριστηκαν,ερωτευτηκαν,αυτος πηγε το Πασχα Γερμανια,και τωρα η κοπελα περναει το καλοκαιρι μαζι μας!Οποτε εξασκω τα γερμανικα και live

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 12:49, 07-08-10:

Αξιζει να γνωρισετε ετσι παιδια, ειχα κανει πραγματικα ενδιαφερουσες γνωριμιες και μια φιλια με εναν Ιταλο κραταει ακομα. Περα από την εξασκηση της γλωσσας στην οποια θα επικοινωνειτε μαθαίνετε απο πρωτο χερι πολλα πραγματα για την καθημερινοτητα, την εκπαιδευση, τους προβληματισμους συνομιληκων σας που ζουν σε αλλες χωρες. Απλα να ειστε προσεκτικοι με τους επιτηδειους που βρισκουν παντου ευκαιριες. Οχι προσωπικες φωτογραφιες, οχι ξεσαλωματα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη JoJoanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 16:45, 09-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από gianniskeeper
Το πρωτο ατομο που επικοινωνησα ποτε μεσω ιντερνετ,ήταν μια Ρωσιδα πριν 3-4 χρονια.Κραταμε ακομη επαφη.Γνωριστηκαμε σε ενα τελειως ασχετο site.Πριν απο 2-3 χρονια εκανα το λαθος να αφησω το στιγμα μου στο studentsoftheworld.Δε λεω πολυ καλη σελιδα,μου στειλαν μερικοι Γερμανοι-Αμερικανοι-Καναδοι νεοζηλανδοι κλπ,αλλα οι Κινεζες και κυριως οι κορεατισες,ειναι τοσο απελπιστικα πολλες με ιδια ενδιαφεροντα που πλεον δεν τις ξεχωριζω και αναγκαζομαι απο ενα σημειο και μετα να μην απανταω στις επομενες γιατι πνιγομαι.Το καλυτερο για μενα ειναι το icq.Πηγαινετε στο www.icq.com και κατεβαστε το.Ειναι κατι σαν το μσν,το χρησιμοποπιουν οι ευρωπαιοι περισσοτερο,κι εχει φοβερα ονλαιν παιχνιδακια,στα οποια σε βαζει να παιζεις με αγνωστους,με τους οποιους μιλας,αν θελεις ξαναπαιζεις και γνωριζετε.Το χρησιμοποιησα κυριως για τα γερμανικα μου,κι ειχε πλακα.Με μια γερμανιδα μετα απο καιρο αλλαξαμε μσν,ετυχε να τη βαλω σε συνομιλια με ενα φιλο μου που δε μιλαει γερμανικα,γνωριστηκαν,ερωτευτηκαν,αυτος πηγε το Πασχα Γερμανια,και τωρα η κοπελα περναει το καλοκαιρι μαζι μας!Οποτε εξασκω τα γερμανικα και live
Kαι εγώ είχα πάθει ακριβώς το ίδιο με τις κορεάτισσες στο studentsoftheworld,ήταν τόσες που στο τέλος δεν ήξερα σε ποια έγραφα... Δεν μπορείς να απαντάς σε όλους. Είναι όπως την πραγματική επικοινωνία.
Τώρα που το λες θα δοκιμάσω και το icq. Καλό μου ακούγεται.

Παράθεση

Petunia (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Petunia
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O Petunia έγραψε στις 19:00, 16-08-10:

Ειναι απλα τελειο να επικοινωνεις με ατομα απο ξενες χωρες !Ευχαριστω πολυ για τα sites,ειστε οι καλυτεροι!!

Παράθεση

crine (Katerina)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη crine
H Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H crine love is for free... έγραψε στις 19:51, 16-08-10:

παιδια μπηκα στο studentsoftheworld και εστειλα mails σε παιδια απο γαλλια δεν ξερω ομωσ αν ακολουθησα την σωστη διαδικασια. ελπιζω να λαβω συντομα απαντηση... α! κ ευχαριστω γτ μεσα απο δω καταφερα επιτελουσ να βρω ενα αξιοπιστο σαιτ γ αλληλογραφια.....

Παράθεση

Giouli 91 (Γεωργια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giouli 91
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Giouli 91 Η αποτυχία είναι η μητέρα της επιτυχίας. έγραψε στις 16:30, 13-05-11:

και εμεις εχουμε φιλουσ γαλλους και στελνουμε δια αλληλογραφια....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Petunia (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Petunia
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O Petunia έγραψε στις 16:34, 27-07-11:

Εχει εντοπισει κανεις κανενα αλλο site εξισου καλο με τα υπολοιπα που αναφερθηκαν για φιλους δια αλληλογραφιας κτλπ ???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Colorful_World (Μ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Colorful_World
H Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Colorful_World έγραψε στις 02:36, 30-10-11:

Μηπως ξερετε κανενα site για ελληνες φιλους δια αλληλογραφιας?

Παράθεση

Drama Prinzessin (Κλεοπάτρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Κλεοπάτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 2,395 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 21:53, 12-01-12:

Εγώ έχω επικοινωνία μέσω skype και e-mail με γερμανίδες και γερμανούς.
Ήμουν σε πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών και είχα φιλοξενήσει μια γερμανίδα και με είχε φιλοξενήσει και έτσι έχω κρατήσει επαφή με τα άλλα παιδιά από το πρόγραμμα.
Συνεχίσαμε να μιλάμε με την κοπέλα και ξαναήρθε μόνη της το καλοκαίρι που μας πέρασε. Κατά πάσα πιθανότητα, θα πάω εγώ εκεί το καλοκαίρι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Fräulein Mariechen)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Fräulein Mariechen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,164 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 14:08, 25-03-13:

Εδω και 2 μηνες μιλαω με μια κοπελα απο την γερμανια.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 14:44, 25-03-13:

Εγώ μιλάω με ένα παιδί συνομίληκο μου από το New Jersey.
Γνωριστήκαμε σε ένα άσχετο σάιτ.
Κατά καιρούς μιλούσα και μέσω φβ με παιδιά από άλλες χώρες, αλλά ποτέ δεν κρατούσε για πολύ καιρό η επικοινωνία μας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 03:10, 30-03-13:

Πιο παλιά διατηρούσα στενές επαφές με 1-2 άτομα στο εξωτερικό τώρα έχουμε ψιλοχαθεί
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 833 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 19:53, 28-03-14:

Πέρσι το σχολείο μου συμμετείχε σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα όπου είχα την ευκαιρία να γνωριστώ με έναν Γάλλο 2 χρόνια μεγαλύτερο από εμένα και στο ταξίδι μου στη Γερμανία ήρθα σε επαφή με πολλούς Γερμανούς και Τούρκους αλλά δεν κρατήσαμε επαφή.Κι εγώ έχω δοκιμάσει το studentsoftheworld και ένα διάστημα μιλούσα με μία Γερμανίδα αλλά χάσαμε σύντομα επαφή.
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Muxu Su , η όμορφη αυτή κοπέλα, έγραψε στις 21:57, 28-03-14:

Εγώ γνώρισα πριν κανά χρόνο στη Γαλλία την ανιψιά του τέως πρωθυπουργόυ της Γουατεμαλα και νυν δήμαρχου της Γουατεμαλα Σιτυ. Κρατάμε πολυ καλη επαφή κυρίως μέσω του whatssap. Κρατάω επαφές εννοείται και με αλλα παιδια που γνώρισα, κυρίως απο Ουγγαρία και Τουρκία. Τωρα με άτομα που δεν γνωρίζω, έχω κανει έγγραφη σε ενα μαθητικό σάιτ που προάγει την αλληλογραφία ανάμεσα σε μαθητές απο όλο το κοσμο. Έχω λάβει πολλα email αλλα μιλάμε κυρίως με μια κοπέλα απο Τουρκία, μια αλλη απο Βενεζουέλα και ενα άλλο παιδι απο τη Νιγηρία. Πρόσφατα έλαβα και ενα email και καραφλιασα! Οριστε!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  image.jpg
Εμφανίσεις:  25
Μέγεθος:  180,1 KB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:15, 28-03-14:

Muxu Su να σου γνωρίσει και κανέναν Γουατεμαλέζο γόνο πολιτικού...να φτιάξεις τη ζωή σου.

Κάνε το όπως ο γιός του ΓΑΠ που ερωτεύτηκε τρελά και αρραβωνιάστηκε μια λαϊκή κοπέλα.
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su , η όμορφη αυτή κοπέλα, έγραψε στις 22:38, 28-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Muxu Su να σου γνωρίσει και κανέναν Γουατεμαλέζο γόνο πολιτικού...να φτιάξεις τη ζωή σου.

Κάνε το όπως ο γιός του ΓΑΠ που ερωτεύτηκε τρελά και αρραβωνιάστηκε μια λαϊκή κοπέλα.
Καλά δε φανταζεσαι. Μετα τη Γαλλία αυτη συνέχισε το ευρωπαϊκό τουρ της σε Ιταλία, Ελβετία, Αγγλία και Γερμανία. Εγω γύρισα Ελλάδα. Γαμωτο.
Καλοκαίρι που χαν αυτοί πριν κανά μήνα εκει, αυτη κωλο δεν έστρωσε σπιτάκι της, τί Λας Βεγκας, τί Νέα Υόρκη, τί Νιου Τζερσευ, τί Καλιφορνια δηλαδη. Έχουμε δώσει υπόσχεση να ξαναβρεθούμε. Εννοείται!
Α μου έστειλε και φωτογραφια απο τη κρεβατοκάμαρα της. Οκ το μονο που έχω να πω ειναι οτι ήταν ίσα με το σαλόνι του σπιτιού μου. Ισως και μεγαλύτερο.
Δείτε την προίκα μου απο την αγαπημένη μου! Και εγω της έδωσα πολυ αγαπη. Όχι, εχει και αυτη μπόλικη προίκα απο εμένα. Και για τους απιστους Θωμαδες πάρτε και το ημερολόγιο των πανελληνίων!
Συνημμένα Thumbnails

Εμφανίσεις:  28
Μέγεθος:  1,51 MB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Muxu Su : 28-03-14 στις 22:44.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:18, 28-03-14:

Την αγάπη πώς της την έδωκες; Δια αλληλογραφίας; Ή με τον κλασικό Ελληνικό τρόπο; (τα "σ' αγαπώ" του αέρα...)

Λογικό είναι να έχει κρεβατοκάμαρα σαν το μέσο σαλόνι ενός (μικρο)αστικού σπιτιού. Μην σου πω, ότι θα έχει και προσωπική ασφάλεια επειδή είναι γόνος πρώην πρωθυπουργού.
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su , η όμορφη αυτή κοπέλα, έγραψε στις 00:03, 29-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Την αγάπη πώς της την έδωκες; Δια αλληλογραφίας; Ή με τον κλασικό Ελληνικό τρόπο; (τα "σ' αγαπώ" του αέρα...)

Λογικό είναι να έχει κρεβατοκάμαρα σαν το μέσο σαλόνι ενός (μικρο)αστικού σπιτιού. Μην σου πω, ότι θα έχει και προσωπική ασφάλεια επειδή είναι γόνος πρώην πρωθυπουργού.
Ξερω οτι εχει υπηρέτρια, ξερω οτι παει συνέχεια σε παρτακια, κανει και φιλανθρωπιες βεβαίως, βεβαίως. Α, και κανουν το ιδιωτικό που**να οπότε θέλουν. Μια απο αυτές τις μερες, είχαν κέφια και είπαν να ρίξουν λίγες μπογιτσες!!
Εντελώς διαφορετική νοοτροπία απλα απο όλες τις απόψεις. Και αυτο άλλωστε ειναι και το κίνητρο μου για να ανάπτυξη διεθνείς (τι είπα τωρα! ) φιλίες. Εισάγεσαι σε ενα εντελώς διαφορετικό τροπο σκέψης με τα ερεθίσματα που δέχεσαι. Τωρα που κοντεύει η αποφοίτηση της ο Μπαμπας της θα της παρει αυτοκινητακι!

Εμφανίσεις:  14
Μέγεθος:  165,2 KB
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 833 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 08:11, 29-03-14:

Στο studentsoftheworld έχω στείλει email σε κάποιους Ισλανδούς γιατί θέλω να βελτιώσω τα ισλανδικά μου αλλά δε μου έχει απαντήσει κανένας μέχρι στιγμής.Τι να κάνω?Ξέρετε κάποιο site που να μπορώ να βρω ξένους αλληλογράφους;
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,599 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 10:59, 29-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Στο studentsoftheworld έχω στείλει email σε κάποιους Ισλανδούς γιατί θέλω να βελτιώσω τα ισλανδικά μου αλλά δε μου έχει απαντήσει κανένας μέχρι στιγμής.Τι να κάνω?Ξέρετε κάποιο site που να μπορώ να βρω ξένους αλληλογράφους;
http://www.penpalworld.com/
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 565 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 00:52, 22-07-14:

Αλληλογραφώ με μια συνομήλικη μου από την Ισπανία μέσω e-mail στην αρχή και μετά facebook.Γνωριστήκαμε από το penpal World.Μέσω της αλληλογραφίας μπορείς,πέρα από να εξασκήσεις την γλώσσα στην οποία επικοινωνείτε,να μάθεις πολλά πράγματα για την καθημερινότητα των ανθρώπων αυτής της χώρας και ειδικά των νέων από πρώτο χέρι.Είναι πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία πάντως
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Fräulein Mariechen)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Fräulein Mariechen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,164 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 14:41, 22-07-14:

Εμφανίσεις:  16
Μέγεθος:  155,4 KB
Το καλύτερο μέιλ απο την κοπέλα που μιλάμε μέσω μέιλ!
Μετάφραση: παρόλα αυτά δεν χρειάζεται... Ειναι ηδη αρκετό και ειναι δώρο το γεγονός οτι μπορώ να μιλάω μαζί σου
Κι εγω στο Penpalsword την γνώρισα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    10η Εντολή

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους