Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,199 εγγεγραμμένα μέλη και 2,818,381 μηνύματα σε 80,089 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 493 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοηθήματα Θεωρητικής Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 17:49, 17-12-11:

Μάθε αρχικά τα ''χτυπητά'' ρήματα.
Αυτά τα σε -μι, τα συνηρημένα, το οίδα, το είμαι, το ειμί κτλ...
Μπορείς βασικά σε κάθε άγνωστο που κάνεις να μαθαίνεις τους αρχικούς χρόνους όλων των ρηματικών τύπων που βρίσκεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 17:49, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Νικολέττα Π.
και το μαθαινουμε ολο??? Θα μας πεσει βαρυ βρε παιδια.....
οχι,απλα κοιταξε να μαθεις αυτους που ειναι πιο συχνοι στα αγνωστα κειμενα.Και η σχολικη γραμματικη εχει στις τελευταιες σελιδες της πολλους αρχικους χρονους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

XARA62

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη XARA62
H XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H XARA62 έγραψε στις 18:59, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Μάθε αρχικά τα ''χτυπητά'' ρήματα.
Αυτά τα σε -μι, τα συνηρημένα, το οίδα, το είμαι, το ειμί κτλ...
Μπορείς βασικά σε κάθε άγνωστο που κάνεις να μαθαίνεις τους αρχικούς χρόνους όλων των ρηματικών τύπων που βρίσκεις!
Συμφωνώ. Και τα -μι, οίδα, φημί κ.λπ. με κάθε ευκαιρία επανάληψη. Και προσοχή στον τονισμό των σύνθετων ρημάτων - έχουν πολλές παγίδες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νικολέττα Π. (Νικολέττα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Νικολέττα Π.
H Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Νικολέττα Π. έγραψε στις 22:05, 20-12-11:

Ευχααριστώ πολυ παιδιά!!!! Εχω αρχισει ηδη να μαθαινω όλα τα πινακάκια και μετά βλέπουμε....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rainbow.
H rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H rainbow. έγραψε στις 16:10, 11-01-12:

μπορειτε να μου πειτε καποιο παρα πολυ καλο βοηθημα για αρχαια κτθ γ λυκειου; μια γνωστη μου μου ειπε πως εχει τρια βοηθηματα για αρχαια για να εχει ολα τα σχολια.πρεπει να εχουμε πανω απο ενα πιστευετε;

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 17:02, 11-01-12:

εγω πιστευω οτι αυτα που σου δινουν στο φροντιστηριο ειναι αρκετα.. και γω πηρα 2 βοηθηματα, αλλα τα ιδια πραγματα λενε. Μη σου πω οτι στα βοηθηματα τα σχολια ειναι λιγοτερο αναλυτικα.

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 21:52, 11-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
εγω πιστευω οτι αυτα που σου δινουν στο φροντιστηριο ειναι αρκετα.. και γω πηρα 2 βοηθηματα, αλλα τα ιδια πραγματα λενε. Μη σου πω οτι στα βοηθηματα τα σχολια ειναι λιγοτερο αναλυτικα.
εσυ ποια βοηθηματα εχεις παρει;;

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 22:19, 11-01-12:

μεταιχμιο για αριστοτελη και πατακη για πλατωνα

Παράθεση

katerina22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina22
H katerina22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H katerina22 έγραψε στις 22:29, 14-01-12:

Γεία σας παιδιά. Του χρόνου θα δώσω ξανά πανελλήνιες απο θεωρητική κατεύθυνση και επειδή δεν ξέρω τη τύφλα μου από αρχαία κ λατινικά (στο σχολίο ήμουν θετική) θ αρχίσω από τώρα το διάβασμα.Θέλω λοιπόν να μου πείτε τι να αγοράσω απο βοηθήματα, γραμματική κ συντακτικό στα 2 αυτά μαθήματα και πως να αρχίσω τη μελέτη? Επειδή έχω αγχωθεί αρκετά, με πολύ διάβασμα πιστεύετε οτι μπορώ να καλύψω τα κενά μέχρι το Σεπτέμβρη?

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

O NikoTexXx έγραψε στις 23:30, 14-01-12:

Στο συντακτικο θεωρειται καλο το βοηθημα του Μπαχαρακη, το εχω αλλα δε το χρησιμοποιω γιατι η καθηγητρια μου δινει δικα της φυλλαδια.
Γραμματικη μια χαρα ειναι του σχολειου! Για αρχικους χρονους σου προτεινω το βοηθημα του Πατακη. Για το αγνωστο μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο με αδιδακτα και να αρχισεις να κανεις οσο πιο πολλα μπορεις (αναλυτικη συνταξη, μεταφραση, ασκησεις γραμματικης που θα περιεχει το βοηθημα). Για αγνωστο λεξιλογιο αγορασε ενα λεξικο της αρχαιας ελληνικης, υπαρχουν διαφορα.Στο γνωστο για σχολια και μεταφραση μπορεις να πας σε ενα βιβλιοπωλειο και να αγορασεις ενα βοηθημα που σου αρεσει(εγω προσωπικα εχω αγορασει του Πατακη για Πλατωνκα και Μεταιχμιο για Αριστοτελη, αλλα ουτε αυτα τα πολυχρησιμοποιω γιατι εχω υλικο απο την καθηγητρια μου). Επισης, μπορεις να χρησιμοποιησεις το ηλεκτρονικο βοηθημα του υπουργειου http://study4exams.gr, που πιστευω οτι περιεχει ικανοποιητικα σχολια και ερμηνευτικη αναλυση. Για επιπλεον ερωτησεις μπορεις να βρεις αυτες του ΚΕΕ στο ιντερνετ.

Στα λατινικα χρησιμοποιησε την Γραμματικη που παρεχει το σχολειο (αν και δε μαρεσει). Πολυ καλο βοηθημα ειναι του Μεταιχμιου που τα εχει ολα αναλυτικα, και στο τελος του βιβλιου εχει παραθεμα για την γραμματικη (απο κει διαβαζω τα περισσοτερα). Θα πρεπει να μαθεις καλα μεταφρασεις, συντακτικο, διαφορα συντακτικα φαινομα, δευτερευουσες προτασεις και γραμματικη φυσικα. Ασκησεις το βοηθημα δε περιεχει πολλες γιαυτο μπορεις να αγορασεις κατι επιπλεον.

Παράθεση

katerina22

Νεοφερμένος

H katerina22 έγραψε στις 16:30, 16-01-12:

Ευχαριστω Νικο για την απαντηση σου.
Πηρα μερικα βιβλια σημερα και η αληθεια ειναι οτι πελαγωσα, μεγαλη σε εκταση η υλη και το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω απο που και πως να ξεκινησω.
Μηπως να μιλουσα με καποιο καθηγητη ωστε να με συμβουλεψει και να με κατευθυνει? Υπαρχει καποιος εδω μεσα να μου πει 2 πραγματα. Ευχαριστω.

Παράθεση

Αρίσταρχος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αρίσταρχος
Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε στις 16:33, 16-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από katerina22
Ευχαριστω Νικο για την απαντηση σου.
Πηρα μερικα βιβλια σημερα και η αληθεια ειναι οτι πελαγωσα, μεγαλη σε εκταση η υλη και το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω απο που και πως να ξεκινησω.
Μηπως να μιλουσα με καποιο καθηγητη ωστε να με συμβουλεψει και να με κατευθυνει? Υπαρχει καποιος εδω μεσα να μου πει 2 πραγματα. Ευχαριστω.
Ναι βρε!
Ο,τι θέλεις ρώτα

Παράθεση

katerina22

Νεοφερμένος

H katerina22 έγραψε στις 17:10, 16-01-12:

Ωραια
Βασικα το προβλημα μου ειναι αυτο που λεω παραπανω, πηρα σημερα τα βιβλια για τα αρχαια (σχολικα, βοηθηματα,γραμματικη, συντακτικο κτλ) αλλα επειδη ειμαι τελειως ασχετη, εχω ανοιξει τα βιβλια και τα κοιταζω σα χαζη. Χρειαζομαι καποιον να μου πει 2 πραγματα γενικα, πως να ξεκινησω, απο που κλτ ωστε να φτιαξω ενα πλανο μελετης και να μπω σιγα σιγα σε προγραμμα. Οποιαδηποτε συμβουλη πανω σ αυτο αλλα κ γενικα ευπροσδεκτη.

Παράθεση

Αρίσταρχος

Φοιτητής

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε στις 20:22, 16-01-12:

Ωραια
Βασικα το προβλημα μου ειναι αυτο που λεω παραπανω, πηρα σημερα τα βιβλια για τα αρχαια (σχολικα, βοηθηματα,γραμματικη, συντακτικο κτλ) αλλα επειδη ειμαι τελειως ασχετη, εχω ανοιξει τα βιβλια και τα κοιταζω σα χαζη. Χρειαζομαι καποιον να μου πει 2 πραγματα γενικα, πως να ξεκινησω, απο που κλτ ωστε να φτιαξω ενα πλανο μελετης και να μπω σιγα σιγα σε προγραμμα. Οποιαδηποτε συμβουλη πανω σ αυτο αλλα κ γενικα ευπροσδεκτη.
Πρώτον, τι τάξη πας και δεύτερον σε ποιο απ'όλα τα μαθηματα θες οδηγιες;

Παράθεση

katerina22

Νεοφερμένος

H katerina22 έγραψε στις 20:47, 16-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αρίσταρχος
Πρώτον, τι τάξη πας και δεύτερον σε ποιο απ'όλα τα μαθηματα θες οδηγιες;
To χω γραψει νομιζω κ στη προηγουμενη σελιδα, εχω τελειωσει ΤΕΙ, θα δωσω του χρονου πανελληνιες για ψυχολογια και θελω να αρχισω απο τωρα προετοιμασια στα αρχαια κ στα λατινικα, ωστε μεχρι το Σεπτεμβρη που θα αρχισω φροντ να εχω καλυψει τουλαχιστον την υλη των προηγουμενων ταξεων για να μπω χωρις κενα στην υλη της Γ.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 20:59, 16-01-12:

Ωραια
Εννοείται βρίσκεις την ύλη για όλα τα μαθήματα.

Αρχαία: Άψογα τη μετάφραση από γνωστό και τα σχόλια του βιβλίου. Καλά τα λεξιλογικά. Καθημερινή προπόνηση στη γραμματική (το άσπρο βιβλίο). Επίσης εξάσκηση σε άγνωστα κείμενα για μετάφραση και σύνταξη.
Λατινίκά: νεράκι μεταφράσεις, τη γραμματική και τη σύνταξη των κειμένων. Χρειάζεσαι τα βιβλία β, γ λυκείου. Σίγουρο 20αρι.
Κείμενα: Άψογα τα σχόλια του βιβλίου και ένα καλό βοήθημα για περαιτέρω αναλύσεις. Τζόκερ φάση.
Ιστορία: Άψογα παπαγαλία το βιβλίο. Ναι ακόμη και τα σημεία στίξης. Προπόνηση στην ανάλυση πηγών.
Έκθεση: Άψογα τη θεωρία του βιβλίου. Εξάσκηση στις ασκήσεις. Προπόνηση στις εκθέσεις.
Επιλογής: παίρνεις ένα μάθημα εκ των μαθηματικά, φυσική, βιολογία, ιστορία γενικής παιδείας.

Αρχαία πας για άριστα στο γνωστό και ό,τι πιάσεις στο άγνωστο. Θέλει φροντιστήριο. Λατινικά θέλει φροντιστήριο μέχρι να κάνεις τα κείμενα. Μετά μόνη σου επαναλήψεις. Κείμενα βρες καλές αναλύσεις. Ιστορία πρέπει να σου εξηγήσουν πώς αναλύεις πηγές. Συνέχεια επαναλήψεις. Έκθεση προσοχή στις ασκήσεις.

Προλαβάινεις και φέτος να δώσεις, όμως πρέπει να διαβάσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρίσταρχος

Φοιτητής

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε στις 22:42, 16-01-12:

Να συμπληρώσω κάτι όσον αφορά τα λατινικά.
Για τα λατινικά σου χρειάζονται 2 βιβλιαράκια και μπορείς να τα μάθεις χωρίς δάσκαλο.
Το ένα είναι η πολύ καλή σχολική γραμματική.
Και το άλλο το βοήθημα του Μεταιχμίου, του Αχιλλέα Παπαθανασίου.
Δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

Παράθεση

katerina22

Νεοφερμένος

H katerina22 έγραψε στις 00:00, 17-01-12:

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 16:35, 17-01-12:

εγω εχω για αρχαια τα βοηθηματα απο τον εκδοτικο ομιλο συγγραφεων καθηγητων και μου δινει η καθηγητρια μου και αλλα σχολια.τα θεωρείτε καλα βοηθηματα;;;

Παράθεση

Nikos_T

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos_T
Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

O Nikos_T έγραψε στις 21:49, 17-01-12:

Δε ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πριν αλλά μία πολύ καλή συλλογή με άγνωστα κείμενα είναι μία παλιά, του Γ. Παπανδρεόπουλου, εκδόσεις Ρώσση.

Όσον αφορά τα λατινικά έχω του Παπαθανασίου, εκδ. Μεταίχμιο, το οποίο είναι καλό αλλά με μικροδιαφορές από την προηγούμενη έκδοση του ίδιου οίκου που προφανώς δεν έπρεπε να γίνουν, λογοτεχνεία επίσης Μεταίχμιο και γραμματική βολεύομαι με την άσπρη του σχολείου μια χαρά.

Παράθεση

Aeneas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 828 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 10:05, 01-04-12:

Τι προτείνετε για τη Λογοτεχνία; Το Μεταίχμιο είναι αυτό με τα πολλά σχόλια;

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 20:58, 01-04-12:

για τη λογοτεχνια θεωρω πως του σαββαλα ειναι καλυτερο απο το μεταιχμιο

Παράθεση

vasilisL2

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη vasilisL2
Ο vasilisL2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O vasilisL2 έγραψε στις 19:10, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos_T
Δε ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πριν αλλά μία πολύ καλή συλλογή με άγνωστα κείμενα είναι μία παλιά, του Γ. Παπανδρεόπουλου, εκδόσεις Ρώσση.
Στη θεματογραφία του Γ.Παπανδρεόπουλου πως ελέγχεις την σύνταξη αν είναι σωστή;

Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 22:34, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Neapolitis
Τι προτείνετε για τη Λογοτεχνία; Το Μεταίχμιο είναι αυτό με τα πολλά σχόλια;
Μεταιχμιο...αυτο εχω...ειναι πολυ καλο

Παράθεση

mustikos kosmos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mustikos kosmos
Ο mustikos kosmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O mustikos kosmos έγραψε στις 22:43, 16-04-12:

καλησπερα!!Ειμαι νεος στην ομαδα σας!!!Ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε καποια καλα βοηθηματα για τη γ λυκειου[ιδιαιτερα ΑΡΧΑΙΑ(Πρωταγορας,πολιτικα),ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ και ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ)...γενικοτερες πληροφοριες ειναι επισης δεκτες...ευχαριστω

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 22:50, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από mustikos kosmos
καλησπερα!!Ειμαι νεος στην ομαδα σας!!!Ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε καποια καλα βοηθηματα για τη γ λυκειου[ιδιαιτερα ΑΡΧΑΙΑ(Πρωταγορας,πολιτικα),ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ και ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ)...γενικοτερες πληροφοριες ειναι επισης δεκτες...ευχαριστω
Από αυτά που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένη:
Αρχαία Μεταίχμιο Εμμανουηλίδης
Λογοτεχνία τις αδερφές Μπουκόρου (Σαββάλας)
Λατινικά Μεταίχμιο (απλά έχει κάποια λάθη δεν βασίζομαι απόλυτα)
Έκθεση έχω δύο ένα από μεταίχμιο και ένα της Ελληνοεκδοτικής

Αυτάαα

Παράθεση

mustikos kosmos

Νεοφερμένος

Ο mustikos kosmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O mustikos kosmos έγραψε στις 23:37, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Από αυτά που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένη:
Αρχαία Μεταίχμιο Εμμανουηλίδης
Λογοτεχνία τις αδερφές Μπουκόρου (Σαββάλας)
Λατινικά Μεταίχμιο (απλά έχει κάποια λάθη δεν βασίζομαι απόλυτα)
Έκθεση έχω δύο ένα από μεταίχμιο και ένα της Ελληνοεκδοτικής

Αυτάαα
Ευχαριστω πάρα πολύ!!!λογοτεχνια κανενα αλλο?στα αρχαια δε φοβασαι οτι θα εχεισ τα ιδια με πολλους αλλους?

αν μπορει καποιος αλλος να μου πει θα ημουν ευγνωμων

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 17-04-12 στις 00:12. Αιτία: Merge συνεχομενων posts :)
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,552 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 23:47, 16-04-12:

Ευχαριστω πάρα πολύ!!!λογοτεχνια κανενα αλλο?στα αρχαια δε φοβασαι οτι θα εχεισ τα ιδια με πολλους αλλους?

Που το κακό;

Παράθεση

XARA62

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη XARA62
H XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H XARA62 έγραψε στις 23:50, 16-04-12:

αν μπορει καποιος αλλος να μου πει θα ημουν ευγνωμων
Γνωστό, Έκθεση, Λογοτεχνία και Βιολογία είχα προσωπικό υλικό από τους ιδιαιτεράδες (είχαν πολλές ερωτήσεις του ΚΕΕ μέσα)
Ιστορία για Πηγές Σαββάλα
Λατινικά είχα Ζήτη και Μαρκαντωνάτο (Gutenberg)
Αρχαίο Θέμα Παπανδρεόπουλο και Τσουρέα (παλιές εκδόσεις, αμφότερες)
Γραμματική και Ασκήσεις Συντακτικού Πασχαλίδη (εκδ.Ζήτη)
Θεωρία Συντακτικού το σχολικό του Γυμνασίου (Πολ. Μπίλλα)
Μην αγοράσεις αν δεν ξεφυλλίσεις, πρέπει να δεις τι σου ταιριάζει.

Παράθεση

mustikos kosmos

Νεοφερμένος

O mustikos kosmos έγραψε στις 23:58, 16-04-12:

εψαχνα καποιο για λογοτεχνια...κατανοητο...και για πρωταγορα...με δυσκολευει

δεν ξερω...εχω ακουσει οτι καλο ειναι να γραφεις πραγματα που δεν ειναι σε ολα τα γραπτα...αλλα απο την αλλη εχεις δικιο..αν ειναι σωστα γτ οχι!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 17-04-12 στις 01:50. Αιτία: Merge συνεχομενων posts :)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους