Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,317 εγγεγραμμένα μέλη και 2,824,186 μηνύματα σε 80,521 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 711 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Vorbulon

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Vorbulon
Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Vorbulon έγραψε στις 21:21, 22-10-07:

Καλησπέρα! Τι βοηθήματα έχετε και προτείνετε; Εγώ έχω του Μπάρλα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής και των Σαββάλα Φυσική Κατ. Αυτά μου έχουν πει οι καθηγητές μου, αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω και άλλες γνώμες για άλλα βοηθήματα που είναι καλά και αξίζει να αγοραστούν και κυρίως στα μαθηματικά, φυσική και έκθεση (αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nick4brit

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη nick4brit
Ο nick4brit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O nick4brit έγραψε στις 14:48, 26-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vaggelis100
(αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).
Για έκθεση έχω να προτείνω τον Πειστικό Λόγο του Κούτρα....
Είναι πολύ καλό βοήθημα....!!!

Για τα άλλα δεν ξέρω...
Είμαι θεωρητικής

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mostel
Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.

O mostel έγραψε στις 17:02, 26-10-07:

Για το βοήθημα περί μαθηματικών έχω κάνει ολόκληρη ανάλυση εδώ

Για φυσική σου συνιστώ ή του Δημόπουλου από ΕΟΣΚ ή του Μαθιουδάκη από Σαββάλα.

Για έκθεση σου συνιστώ ανεπιφύλαχτα του "Μπατσινά - Λούλου" από εκδόσεις Ζήτη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vorbulon

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Vorbulon
Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Vorbulon έγραψε στις 08:22, 27-10-07:

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!

Παράθεση

Skylos20 (Maloftis giannis)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Skylos20
Ο Maloftis giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Skylos20 έγραψε στις 19:03, 07-11-07:

Κοιτα για Φυσικη μαθιουδακης με 100
Για μαθηματικα εχω μια σειρα απο βιβλια...
1)Σαββαλας1-αλεξανδρος π τραγανιτης
2)μαθηματικα διαφορικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
3)μαθηματικα ολοκληροτικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
4) απο μεταιχμια... Θεματα παννελινιων!
Αξιζουν τα βιβλια~

Παράθεση

philosophos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη philosophos
Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O philosophos έγραψε στις 22:46, 07-11-07:

μαθηματικα μπαιλακης(ΛΙΒΑΝΗΣ),φυσικη τσουνης (ΕΟΣΚ),εκθεση οι 2 τομοι λογοσ σπουδη...γενικα τα καλυτερα βιβλια ειναι αυτα του ΕΟΣΚ...να τα προτιματε...με εξαιρεση του δημοπουλου στη φυσικη που δεν λεει και πολλα απο ασκησεις...αλλα απο θεωρια-παρατηρησεις-μεθοδολογια ειναι φοβερο..δεν μιλαω για το βιβλιο επαναληψης του δημοπουλου αλλα τους 2 τομους πρωτης αναγνωσης...

Παράθεση

mostwant3d

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη mostwant3d
Ο mostwant3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O mostwant3d έγραψε στις 16:08, 09-11-07:

από φυσική υπάρχει κάποιο με μεθοδολογίες?

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 18:56, 09-11-07:

Νομιζω για φυσικη, σε βασικο σταδιο εξασκησης παντα, πολυ καλος ειναι ο Σαββαλας.

Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 607 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 06:25, 21-11-07:

Για την Εκθεση: Ζακυνθινος, Λαμπρακος, Μητρουλιας{ΚΕΔΡΟΣ} (το βιβλιο δεν παιζεται!!!)
Για μαθηματικα και φυσικη συμφωνω στα: Τραγανιτης{Σαββαλας}, Μαθιουδακης{Σαββαλας}

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,807 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 15:13, 21-11-07:

Για την Εκθεση: Ζακυνθινος, Λαμπρακος, Μητρουλιας{ΚΕΔΡΟΣ} (το βιβλιο δεν παιζεται!!!)
Είναι καλό όντως; Πείτε και οι άλλοι βρε παιδιά...

Παράθεση

tatoo

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη tatoo
Ο tatoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O tatoo έγραψε στις 15:06, 20-02-08:

Ποιο βοήθημα προτείνεται για απόφοιτο που να καλύπτει την ύλη, ασκήσεις - λύσεις σχολικού ???

Παράθεση

potentilla.anserina (Δανάη)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη potentilla.anserina
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H potentilla.anserina έγραψε στις 20:46, 20-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Skylos20
Κοιτα για Φυσικη μαθιουδακης με 100
Για μαθηματικα εχω μια σειρα απο βιβλια...
1)Σαββαλας1-αλεξανδρος π τραγανιτης
2)μαθηματικα διαφορικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
3)μαθηματικα ολοκληροτικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
4) απο μεταιχμια... Θεματα παννελινιων!
Αξιζουν τα βιβλια~

Ωχ... Ο μέτης έχει γράψει βοήθημα;;;; Ήταν ο καθηγητής μου στο σχολείο!!! Επίσης έχει γράψει και το σχολικό!!!1

Παράθεση

isnogood

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη isnogood
Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O isnogood έγραψε στις 19:28, 06-03-08:

Για έκθεση ΛΟΓΟΥ-ΣΠΟΥΔΗ.
Δεν είναι βοήθημα για βιβλιοθήκη,είναι καθαρά και μόνο ένα βιβλίο για να γράψεις έκθεση στις πανελλήνιες...

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 10:07, 01-09-08:

Εγώ λέω να πάρω βοηθήματα για μαθηματικά-φυσική μια και με τα υπόλοιπα 4 μαθήματα των πανελληνίων θεωρώ πως θα τα βγάλω πέρα,με διάβασμα φυσικά(ίσως στη πορεία πάρω και τίποτα για έκθεση,θα δούμε).

Από μαθηματικά μου έχουν προτείνει από εκδόσεις σαββάλα,του Σκόμπρη και των Στεργίου-Νάκη.
Από φυσική Δημόπουλο και Μαθιουδάκη.

Επειδή δε ξέρω πολλά από βοηθήματα,λένε τα παραπάνω? Έχετε μήπως καμιά εναλλακτική πρόταση?

Παράθεση

Emily

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emily
H Emily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Emily έγραψε στις 12:30, 08-09-08:

ναι για μαθηματικά του στεργίου-νάκη είναι τ αγαπημένο μου!!!! τα λάτρεψα τόσο πολύ τα μαθηματικά της τρίτης λυκείου που 8α συνεχίσω να ασχολούμαι με αυτά αν και πέρασα βιολογικό.. και για αυτό φταίει ο νάκης.. βέβαια για αρχή ο μπάρλάς πιστεύω είναι ο καλύτερος... για φυσική τώρα είναι αυτά που είπες πιστεύω.. είχα αγοράσει και άλλα οπως π.χ. του γκρίτζαλη και του κάτσικα αλλά γίνονται κάπως περίπλοκα χωρίς να είναι απαραίτητο και για μένα τουλάχιστον το μόνο που έκαναν ήταν να με αγχώσουν.... όταν βέβαια 8α έχεις τελείωσει την ύλη και θα κανεις επαναλήψεις το καλύτερο πιστεύω είναι το θέματα για επανάληψη εκδόσεις σαββάλα... καλό κουράγιο σου εύχομαι και καλή δύναμη

Παράθεση

buzz

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη buzz
Ο buzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O buzz kali mas epitixia! έγραψε στις 12:04, 02-09-09:

Για τα μαθηματικά θα συμφωνίσω και γω για τον Μπάρλα αλλα για φυσική καλο ειναι και του Γιομπλιάκη με τον Βείτη από εκδόσεις Επιλεγμένες....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη personGR
Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε στις 12:57, 02-09-09:

Κλασσικά για Μαθηματικά του Μπάρλα, και Φυσική αυτό του Σαββάλα (συγγραφέας ο ίδιος με τον υιό).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Daskalitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Daskalitsa
H Daskalitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Daskalitsa έγραψε στις 17:17, 14-09-11:

Θα ηθελα να μου προτεινετε ευχρηστα κ αξιοπιστα βοηθηματα για τα μαθηματα αρχες οικονομικης θεωριας τριτης λυκειου κ οργανωσης κ διοικησης επιχειρησεων επισης τριτης λυκειου τεχνολογικης κατευθυνσης. Αρχιζω τωρα να διδασκω πρωτη φορα και τα χρειαζομαι. Επισης αν γνωριζετε βοηθηματα που να περιεχουν παλια και καινουργια θεματα πανελληνιων (θεωρια+ασκησεις) στα παραπανω μαθηματα ειδικα στο: αρχες οικονομικης θεωριας. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:29, 15-09-11:

Για ΑΟΘ: Βοήθημα στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Madclocker

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Madclocker
Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Madclocker έγραψε στις 13:49, 07-11-11:

απο φυσική τι έχετε να προτείνεται; θέλω κάτι βαρύ που να εμβαθύνει στα λεπτά σημεία τις θεωρείας. προς το παρών έχω δημόπουλο αλλά δεν με ικανοποιεί. Για τον Βλάχο τί έχετε να πείτε; αυτά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

trick

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη trick
H trick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H trick if only έγραψε στις 14:24, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Madclocker
απο φυσική τι έχετε να προτείνεται; θέλω κάτι βαρύ που να εμβαθύνει στα λεπτά σημεία τις θεωρείας. προς το παρών έχω δημόπουλο αλλά δεν με ικανοποιεί. Για τον Βλάχο τί έχετε να πείτε; αυτά
Εμείς ξεκινήσαμε αρχικά με Κοσμόπουλο από την Ελληνοεκδοτική για ταλαντώσεις και κύματα, αργότερα όμως για στροφική θα πάρουμε τον Σαββάλα!
Από τον πρώτο είμαι πολύ ικανοποιημένη, η θεωρία αναλύεται και διερευνάται σωστά και όλα τα θολά σημεία ξεκαθαρίζονται μέσω εφαρμογών και έπειτα και ασκήσεων και ερωτήσεων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 14:53, 07-11-11:

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα καλό βοήθημα για τη Βιολογία Γενικής;

Τι γνώμη έχετε για το βοήθημα του Σαββάλα;

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 14:12, 26-11-11:

Πέρα απο τα γνωστά Μπάρλας,Στεργίου (αν και για μένα το να λύσεις Μπάρλα δεν εχει κανένα απολύτως νόημα....) για σοβαρά και απαιτητικά θέματα προτείνω του Χρήστου Πατήλα απο την Ελληνεκδοτική το τελευταίο κυρίως βιβλίο του (έκδοση Αύγουστος 2011).Είναι για μένα οτι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά μη τρελαθείτε.Εχει κυριως θεματα για επανάληψη,οπότε μεσα η μετα τα Χριστούγεννα το συνιστώ.

Παράθεση

bigxefteri

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη bigxefteri
Ο bigxefteri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O bigxefteri έγραψε στις 21:17, 20-03-12:

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μου προτεινετε κατάληλα βοηθήματα για τη Γ' Λυκείου, για την τεχνολογική κατεύθυνση, οπως Μαθηματικα, φυσικη, εκθεση και αναπτυξη εφαρμογων! Σας ευχαριστώ!

Παράθεση

mustikos kosmos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mustikos kosmos
Ο mustikos kosmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O mustikos kosmos έγραψε στις 23:11, 16-04-12:

καλησπερα!!!κανενα καλο βοηθημα για θεωρητικη κατευθυνση αρχαια γνωστο αγνωστο και λογοτεχνια?

Παράθεση

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 23:34, 16-04-12:

Εγώ μαθηματικά κ κατεύθυνσης κ Γ.Π έχω του Παπαδάκη...Κ είναι απ'τα καλύτερα που έχω δει...

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 00:15, 17-04-12:

Ειδικά για Γ.Π, του Παπαδάκη το καινούριο είναι φοβερό.

Μυστικός κόσμος, υπάρχουν άλλα νήματα με πολλές προτάσεις βιβλίων, και ειδικό θέμα μόνο για θεωρητική, ψάξε!

Παράθεση

ampalea4 (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ampalea4
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O ampalea4 έγραψε στις 00:40, 17-04-12:

σε ολα τα μαθηματα εχω βιβλια του φροντιστηριου.
επιπλεον εχω παρει(τα εχω δανειστει απο γνωστους βασικα):
μαθηματικα κατ. - μπαρλας
μαθηματικα γεν. - σαββαλας
αεππ-το βιβλιο με τα τεστ του τσιωτάκη

εχω και κατι στη φυσκη απο σαββαλα, αλλα το εχω ανοιξει 2-3 φορες, γιατί σχολείο και φροντιστήριο με καλύπτουν.

Παράθεση

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ήρωνας
Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Ήρωνας έγραψε στις 00:21, 15-06-12:

τι προτεινετε για εκθεση?

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 00:40, 15-06-12:

Εγώ σήμερα πέρασα από βιβλιοπωλείο για να πάρω βοηθήματα λογοτεχνίας γ' λυκείου (θεωρώ καλό να υπάρχει το υλικό μου και απο φροντιστηριο και απο βοηθηματα για να εμπλουτισω τις ιδεες μου περισσοτερο)..Μεταίχμιο διάλεξα,ένα για ποίηση κι ένα για πεζογραφία..τι γνώμη έχετε όσοι τυχόν τα είχατε;Είναι καλογραμμένα και κατατοπιστικά;Έχουν επαρκή σχόλια και περιεχόμενο;

Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σοφιστής
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 740 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 01:00, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ήρωνας
τι προτεινετε για εκθεση?
Να σου πω εγώ τι έκανα (και με βοήθησαν να γράψω πολύ καλές εκθέσεις):
Κοινός Νους (3 τεύχη-θεματολογία-) Ελληνοεκδοτική
Πειστικός Λόγος (2 τεύχη θεωρία-1 τεύχος ασκήσεις) Σαββάλας
Λοιπόν πρέπει να σου αρέσει πολύ η Έκθεση για να ασχοληθείς σοβαρά (και να γράψεις καλά δηλαδή πάνω από 15). Όλα τα άλλα μαθήματα της κατεύθυνσης θα σε πνίγουν κυριολεκτικά.ΟΜΩΣ μην κάνεις ποτέ το τραγικό λάθος να αφήσεις την Έκθεση γιατί εκεί είναι που την πατάνε όλοι (και το εννοώ όλοι).

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 01:05, 15-06-12:

ελληνοεκδοτικη Εκθεση-Εκφραση... αρκει! ολα τα περαιτερω ειναι περιττα...

Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 740 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 01:09, 15-06-12:

Μην είσαι απόλυτος. Η Ελληνοεκδοτική (ο Κοινός Νους κυρίως) έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στην έκθεση όμως υπάρχουν και άλλα πολύ αξιόλογα βοηθήματα (βλ. Ζήτη, Πειστικό Λόγο κλπ). Είναι ο προσωπικός τρόπος μάθησης που θα καθορίσει ποιο στυλ διαβάσματος και βοηθήματος θα επιλέξει ο καθένας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σοφιστής : 15-06-12 στις 01:25.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,050 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 01:12, 15-06-12:

Εγώ θεωρώ ότι δεν προσφέρουν τίποτα τα βοηθήματα όπως κοινός νους, πειστικός λόγος κ.τ.τ. Όσα περιέχουν είναι άκρως τυποποιημένα, χιλιοειπωμένα-χιλιογραμμένα και χιλιοδιαβασμένα.
Θα σου πρότεινα, απλώς, να πάρεις ένα βοήθημα με σχεδιαγράμματα σε θεματολογία, και να διαβάζεις πολλά δοκίμια, ώστε να είσαι σε θέση να αναπτύξεις τις δικές σου -πρωτότυπες- ιδέες.
Εγώ αυτή τη συνταγή ακολούθησα, παράλληλα, βέβαια, με το γράψιμο εκθέσεων.
Το "κουμπί", όμως, είναι η συνεχής τριβή με τον λόγο.

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 01:14, 15-06-12:

εννοω οτι ενα βοηθημα αρκει! και δε χρειαζεται να εχεις 10 βοηθηματα για την εκθεση... ενα βοηθημα που να περιεχει την θεωρια, διαφορους θεματικους κυκλους, και ασκησεις! αυτα αρκουν! Διαφορετικα θα αρχισεις να μπερδευεσαι, θα περνεις πληροφοριες απο δω πληροφοριες απο κει και στο τελος θα κανεις μια τρυπα στο νερο...

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Εγώ θεωρώ ότι δεν προσφέρουν τίποτα τα βοηθήματα όπως κοινός νους, πειστικός λόγος κ.τ.τ. Όσα περιέχουν είναι άκρως τυποποιημένα, χιλιοειπωμένα-χιλιογραμμένα και χιλιοδιαβασμένα.
Θα σου πρότεινα, απλώς, να πάρεις ένα βοήθημα με σχεδιαγράμματα σε θεματολογία, και να διαβάζεις πολλά δοκίμια, ώστε να είσαι σε θέση να αναπτύξεις τις δικές σου -πρωτότυπες- ιδέες.
Εγώ αυτή τη συνταγή ακολούθησα, παράλληλα, βέβαια, με το γράψιμο εκθέσεων.
Το "κουμπί", όμως, είναι η συνεχής τριβή με τον λόγο.
μπραβο και γω αυτο εκανα με το συγκεκριμενο βοηθημα που ανεφερα παραπανω... απλα εβλεπα τα σχεδιαγραμματα για να εχω μια γενικη ιδεα και απο εκει και περα ολη η αναπυξη της εκθεσης προερχοταν απο εμενα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SparklingGrey : 15-06-12 στις 01:49. Αιτία: Merge συνεχόμενων μηνυμάτων.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

O Σοφιστής έγραψε στις 01:24, 15-06-12:

Δεν προσφέρουν τίποτα τα βοηθήματα στην Έκθεση;
Και τη θεματολογία που πρέπει να καλύψεις πως θα την βγάλεις ικανοποιητικά ώστε έπειτα να μπορείς να επιστρατεύεις την αφαιρετική και συνθετική σου ικανότητα για να αναπτύσσεις τα επιχειρήματά σου; Λύση αποτελεί να διαβάζεις δοκίμια στο άσχετο; Και τί θα συγκρατήσεις; Το απόλυτο τίποτα;

Ο Κοινός Νους έχει σχεδιαγράμματα σε πληθώρα θεμάτων με αποτέλεσμα έπειτα από μελέτη (και όχι στείρα αποστήθιση) να μπορείς να γράφεις ολοκληρωμένες εκθέσεις. Επίσης το να γράφεις εβδομαδιαία διαγώνισμα (δηλαδή περίληψη-παράγραφο-έκθεση-ασκήσεις) αποτελεί κλειδί για να πας φουλ προετοιμασμένος στις εξετάσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σοφιστής : 15-06-12 στις 01:51.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,050 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 01:43, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφιστής
Δεν προσφέρουν τίποτα τα βοηθήματα στην Έκθεση;
Και τη θεματολογία που πρέπει να καλύψεις πως θα την βγάλεις ικανοποιητικά ώστε έπειτα να μπορείς να επιστρατεύεις την αφαιρετική και συνθετική σου ικανότητα ώστε να αναπτύσσεις τα επιχειρήματά σου; Λύση αποτελεί να διαβάζεις δοκίμια στο άσχετο; Και τί θα συγκρατήσεις; Το απόλυτο τίποτα;

Ο Κοινός Νους έχει σχεδιαγράμματα σε πληθώρα θεμάτων με αποτέλεσμα έπειτα από μελέτη (και όχι στείρα αποστήθιση) να μπορείς να γράφεις ολοκληρωμένες εκθέσεις. Επίσης το να γράφεις εβδομαδιαία διαγώνισμα (δηλαδή περίληψη-παράγραφο-έκθεση-ασκήσεις) αποτελεί κλειδί για να πας φουλ προετοιμασμένος στις εξετάσεις.
Όχι, το συγκεκριμένο βοήθημα δεν μου προσέφερε τίποτα. Το αγόρασα, και το έδωσα σε παιδί της Β'Λυκείου.
Ποιος μίλησε για δοκίμια στο άσχετο; Δοκίμια για συγκεκριμένη θεματολογία, και δοκίμια συγγραφέων κ.τ.λ., όχι κειμενάκια του ελεεινού πειστικού λόγου, που τον βλέπω πάνω στο γραφείο μου και θέλω να τον σκίσω, γιατί καταστρέφει μαθητές!
Είμαι 100% σίγουρος ότι μαθητής που διαβάζει συστηματικά δοκίμια/κείμενα (βλ. θεματικοί κύκλοι), βλέποντας, παράλληλα, ορισμένα απλά σχεδιαγράμματα και θέτοντας τον εγκέφαλό του σε λειτουργία, έχει σίγουρο βαθμό στην έκθεση. Μέσα από μια ποικιλία τέτοιου είδους γραπτών κειμένων μπορείς να εξασκηθείς πολύ καλά.
Εξάλλου, αν έχεις παρατηρήσει, εδώ και χρόνια τώρα, τα κείμενα στα οποία μας ζητούν περίληψη είναι είτε ομιλίες, είτε άρθρα, είτε δοκίμια από αυτά που εκφωνούνται ως λόγοι σε τελετές, είτε κείμενα παρμένα από τον τύπο.
Μην με αναγκάσεις βραδιάτικα να ανοίξω τον σιχαμερό πειστικό λόγο και να αντιγράψω αποσπάσματα από κείμενα, για να σου δείξω πόσο γελοίος είναι.
Τα συγκεκριμένα βλακώδη και ηλίθια λυσάρια περιορίζουν τη σκέψη, και προδιαγράφουν μια ωραιότατη αποτυχία. Όποιος βασίστηκε σε αυτά δεν έγραψε ποτέ πάνω από το 14.
Υπομονή και σε καμιά δεκαριά μέρες, όταν θα έχουν βγει τα αποτελέσματα, θα το ξανασυζητήσουμε, και αυτή τη φορά έχοντας τεκμήρια (βαθμολογίες συμμαθητών, που ακολούθησαν τη συγκεκριμένη διαδικασία).

Προσωπική εμπειρία:

Έχω το βιβλίο "Δοκίμια για την Έκθεση" της Αθηνάς Βλαχιώτη (εκδόσεις Σιδέρης) και, ειλικρινά, ομολογώ ότι με βοήθησε αρκετά.
Στάθηκα και τυχερός, γιατί το τελευταίο ΣΚ διάβαζα δοκίμια για την τέχνη.

ΥΓ. Και το διάβασμα εφημερίδων κακό δεν κάνει ποτέ!
Η έκθεση είναι ένα μάθημα στο οποίο φαίνεται όλη η προπαιδεία ενός μαθητή. Φαίνεται αυτός που δεν ξέρει α)τι, β)να γράφει, και επαναλαμβάνει τυποποιημένες και κοινότυπες χαζομάρες.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

O Σοφιστής έγραψε στις 01:50, 15-06-12:

Όποιος βασίστηκε σε αυτά δεν έγραψε ποτέ πάνω από το 14.

Να σου πω βασίστηκα για τη θεωρία στα βιβλία αυτά. Διαγωνίσματα κλπ μου έφερνε η καθηγήτριά μου.
Και επειδή δεν μου αρέσει να λογομαχώ με άτομα που έχουν παρωπίδες και να μην καταλήγω πουθενά θα σου πω σε λίγες μέρες πόσο έγραψα.
Και δεν θα είναι 14 (το πετάς στο άσχετο αυτό σαν να έχεις τεκμήρια).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnnaousa : 15-06-12 στις 02:22. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 01:55, 15-06-12:

Να σου πω βασίστηκα για τη θεωρία στα βιβλία αυτά. Διαγωνίσματα κλπ μου έφερνε η καθηγήτριά μου.
Και επειδή δεν μου αρέσει να λογομαχώ και να μην καταλήγω πουθενά θα σου πω σε λίγες μέρες πόσο έγραψα.
Όταν λες θεωρία; Εννοείς ασκήσεις;
Φρόντισε να γίνεσαι ξεκάθαρος από την αρχή.

Το 14 δεν πήγαινε σε εσένα συγκεκριμένα.
Πειστικό λόγο και Κοινό νου κ.τ.τ. διαβάζει όποιος δεν ξέρει να ψάχνει και δεν έχει μάθει να διαβάζει κείμενα με μιαν ορισμένη ποιότητα!
Αυτά από εμένα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 01:57, 15-06-12:

Και επειδή δεν μου αρέσει να λογομαχώ και να μην καταλήγω πουθενά θα σου πω σε λίγες μέρες πόσο έγραψα.

Επίσης τρομερή κατινιά που έβαλες -1 σε όλα τα μηνύματά μου.
παντως να ξερεις πως εφοσον δουλευεις ετσι δυσκολα θα πας πανω απο 16... αυτο που μετραει ειναι ενα προσωπικο στυλ γραφης περα απο παπαγαλια επιχειρηματων, ρητορειες και φαμφαρες που περισσοτερο κουραζουν παρα εντυπωσιαζουν

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

O Σοφιστής έγραψε στις 02:03, 15-06-12:

1 Όταν λες θεωρία; Εννοείς ασκήσεις;

2 Πειστικό λόγο και Κοινό νου κ.τ.τ. διαβάζει όποιος δεν ξέρει να ψάχνει και δεν έχει μάθει να διαβάζει κείμενα με μιαν ορισμένη ποιότητα!
Αυτά από εμένα.
1. Για μένα στη θεωρία συμπεριλαμβάνονται εκτός από τα τετριμμένα και κάποια στοιχεία από βασικά θέματα.Οι ασκήσεις δεν είναι θεωρία. Είναι εφαρμογές της θεωρίας
2. Μόνο και μόνο που έγραψες κάτι τέτοιο τόσο απόλυτο σου αξίζει δικαιωματικά αρνητική ψήφος
3. Το ξέρω Νίκο πως τα έχω πάει πολύ καλά. Άλλωστε κουράστηκα πάρα πολύ. Ελπίζω και εσύ να τα έχεις πάει καλά.

Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 02:09, 15-06-12:

Διάβασε λίγο καλύτερα τι σου είπε ο "Νίκος", γιατί μάλλον το προσπέρασες βιαστικά.

(Plus: Αν θες στείλε μου τη διεύθυνσή σου να σου στείλω ό,τι έχω από αυτά τα σκουπίδια, για να τα διαβάζεις στο free summer time, αφού σ'αρέσουν.)

Παράθεση

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ήρωνας
Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Ήρωνας έγραψε στις 20:37, 16-06-12:

Ευχαριστω μαγκες για την βοηθεια. Δεν παιζει να αγορασω τοσους τομους για την εκθεση, απλα θελω ενα βοηθημα που θα εχει οδηγιες και θεωρια, θεματολογια, πινακες διαγραμματα, ασκησεις για λεξιλογιο, τετοια δλδ.

Αξιζει ομως να αγορασω 3 τομους Πειστικος λογος του κουτρα ή Κοινος νους παλι 3 τομοι, ή να αγορασω ενα που θα βγει πιο φτηνα?

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 21:06, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ήρωνας
Ευχαριστω μαγκες για την βοηθεια. Δεν παιζει να αγορασω τοσους τομους για την εκθεση, απλα θελω ενα βοηθημα που θα εχει οδηγιες και θεωρια, θεματολογια, πινακες διαγραμματα, ασκησεις για λεξιλογιο, τετοια δλδ.

Αξιζει ομως να αγορασω 3 τομους Πειστικος λογος του κουτρα ή Κοινος νους παλι 3 τομοι, ή να αγορασω ενα που θα βγει πιο φτηνα?
εγω αυτο που εκανα ειναι http://www.kedros.gr/product_info.php?products_id=7375 και http://www.kedros.gr/main.php?manufacturers_id=1672 απο αυτα δουλευα κατα βαση

Παράθεση

Lefteris1995

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Lefteris1995
Ο Lefteris1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Lefteris1995 No pains ... no Gains ! έγραψε στις 15:26, 26-06-12:

1. Για μένα στη θεωρία συμπεριλαμβάνονται εκτός από τα τετριμμένα και κάποια στοιχεία από βασικά θέματα.Οι ασκήσεις δεν είναι θεωρία. Είναι εφαρμογές της θεωρίας
2. Μόνο και μόνο που έγραψες κάτι τέτοιο τόσο απόλυτο σου αξίζει δικαιωματικά αρνητική ψήφος
3. Το ξέρω Νίκο πως τα έχω πάει πολύ καλά. Άλλωστε κουράστηκα πάρα πολύ. Ελπίζω και εσύ να τα έχεις πάει καλά.
Αρχικά καλή σου επιτυχία ! ! Πώς έγραψες τελικά στην έκθεση...;

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:10, 06-07-12:

παιδια εσεις εχετε κανα βοηθημα για ασκησεις; (θετικο-τεχνολ. κατ) αν ναι,ποιο;

Παράθεση

Χριστινα_95 (Χριστίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστινα_95
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Χριστινα_95 έγραψε στις 23:13, 06-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από eukaryotic
εγω για τα μαθηματικα εχω μπαρλα,για τη φυσικη σαββαλα και για τη χημεια σαλτερη.θεωρω πως και τα 3 ειναι πολυ καλα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,183 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 23:13, 06-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από eukaryotic
Εγω ειχα φυσικη κατ τους δυο τομους των παναγιωτοπουλου-μαθιουδακη,μακραν τα καλυτερα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 07-07-12 στις 10:56. Αιτία: quote
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:16, 06-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστινα_95
εγω για τα μαθηματικα εχω μπαρλα,για τη φυσικη σαββαλα και για τη χημεια σαλτερη.θεωρω πως και τα 3 ειναι πολυ καλα
+nagia : εγω εχω φυσικη κατ τα δυο βοηθηματα μαθιουδ-παναγ . εκδοσεις σαββαλα,μαθηματικα εχω μπαρλα και βασιλη παπαδακη(εκδοσεις σαββαλα) και χημεια σαλτερη..βιολογια δεν εχω ακομα!

Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,183 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 23:19, 06-07-12:

Εγω ειχα του τζαβαρα ενα κοκκινο!Αλλα μου εφερνε σε φυλλαδια ο βιολογος τις καλυτερες ασκησεις.Παντως αυτο που σου ειπα εχει καλη θεωρια...Σε στυλ ερωτηση-απαντηση!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους