Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,865 εγγεγραμμένα μέλη και 2,847,909 μηνύματα σε 81,976 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 788 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

ΤΕΙ Λογοθεραπείας

Βασω=π

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βασω=π
H Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H Βασω=π ........................................ έγραψε στις 17:02, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Mπορείς να δηλώσεις κανονικά τις σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου.Με τη διαφορά ότι το άριστα για σένα σα θεωρητική θα είναι τα 18600 μόρια και αυτό γιατί θα μπεις με μειωμένους συντελεστές βαρύτητας.
Δηλαδή,Εγώ σα θετική για το πεδίο επιστημών υγείας έχω βαρύτητα στα μαθήματα βιολογία(Χ1.3) και χημεία(Χ0.7) ενώ εσύ έχεις Βιολογία γενικής(Χ0.9) και Έκθεση (Χ0,4) ενώ όλα τα υπόλοιπα έχουν συντελεστή 1
τεχνολογικη ειμαι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ἔρις

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,876 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 17:06, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Βασω=π
τεχνολογικη ειμαι..
Για να έχεις πρόσβαση στο 1ο πεδίο θα πρέπει να δώσεις ως επιλεγόμενο μάθημα ιστορία γενικής!! Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βασω=π

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βασω=π
H Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H Βασω=π ........................................ έγραψε στις 17:10, 13-08-11:

να ρωτησω κατι;;η λογοθεραπεια δεν ανηκει στις επιστημες υγειας;οπυ ειναι στο 3 επιστημονικο πεδιο;οποτε με την βιολογια γενικης εχω ανοιξει τα παραιατρικα επαγγελματα!που κολλαει η ιστορια;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ἔρις

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,876 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 17:12, 13-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Βασω=π
να ρωτησω κατι;;η λογοθεραπεια δεν ανηκει στις επιστημες υγειας;οπυ ειναι στο 3 επιστημονικο πεδιο;οποτε με την βιολογια γενικης εχω ανοιξει τα παραιατρικα επαγγελματα!που κολλαει η ιστορια;
Καλά άστο εγώ μπερδεύτηκα!! Νόμιζα στο 1ο είναι..

Παράθεση

Eleni fairy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eleni fairy
H Eleni fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογοθεραπείας ΤΕΙ Ηπείρου (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Eleni fairy completely incomplete! έγραψε στις 16:23, 30-08-11:

και ναιιιιιι!!περασα λογοθεραπεια ιωαννινων!η χαρα μου ειναι απεριγραπτη και ειμαι σιγουρη πως η σχολη μου θα γινει κ ο νεος μου ερωτας!θα ηθελα να μαθω περισσοτερα σχετικα με τη συνεντευξη που δινουμε!οποιοσ εχει τν ευγενη καλοσυνη να με ενημερωσει θα το εκτιμησω πολυ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη pit14
Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 13:34, 02-09-11:

γεια σας παιδια...ειμαι γ'λυκειου και θεωρητικη κατευθυνση και προσφατα αρχισα να το ψαχνω για λογοθεραπεια...μου αρεσει πολυ σαν σχολη και πολυ περισσοτερο η ιδεα του να εισαι λογοθεραπευτης!!! το προβλημα ομως ειναι πως ειμαι λιγο σκραπας στα μαθηματικα και δεν ξερω αν θα καταφερω να ανταπεξελθω στη σχολη...βλεπω πως υπαρχουν μαθηματα οπως η στατιστικη και μαθηματα που εχουν σχεση με ιατρικη(ανατομια-νευροανατομια) και σιγουρα θα απαιτουνε καλη γνωση μαθηνατικων...θα ηθελα καποιος να μου πει αν θα καταφερω να τα βγαλω περα με τα μαθηματικα και σε τι επιπεδο βρισκονται γενικα στη σχολη...επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που γνωριζει σχετικα με τις επαγγελματικες προοπτικες της λογοθεραπειας!διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες αλλα ειναι απο προηγουμενες χρονιες και φοβαμαι μηπως εχει αλλαξει κατι απο τοτε!!!υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Παιδιααα ας απαντηση καποιος στην ερωτηση μου...ΠΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 03-09-11 στις 17:30. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

Donakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Donakos
Ο Donakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Donakos έγραψε στις 01:47, 06-09-11:

Άμα θα μπορούσε κάποιος να μου πει μερικές λεπτομέρεις όσον αφορά την συνέντευξη θα ήμουν ευτυχισμένος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 06-09-11 στις 14:24. Αιτία: απαγορεύονται τα greeklish!
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 12:30, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από pit14
γεια σας παιδια...ειμαι γ'λυκειου και θεωρητικη κατευθυνση και προσφατα αρχισα να το ψαχνω για λογοθεραπεια...μου αρεσει πολυ σαν σχολη και πολυ περισσοτερο η ιδεα του να εισαι λογοθεραπευτης!!! το προβλημα ομως ειναι πως ειμαι λιγο σκραπας στα μαθηματικα και δεν ξερω αν θα καταφερω να ανταπεξελθω στη σχολη...βλεπω πως υπαρχουν μαθηματα οπως η στατιστικη και μαθηματα που εχουν σχεση με ιατρικη(ανατομια-νευροανατομια) και σιγουρα θα απαιτουνε καλη γνωση μαθηνατικων...θα ηθελα καποιος να μου πει αν θα καταφερω να τα βγαλω περα με τα μαθηματικα και σε τι επιπεδο βρισκονται γενικα στη σχολη...επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που γνωριζει σχετικα με τις επαγγελματικες προοπτικες της λογοθεραπειας!διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες αλλα ειναι απο προηγουμενες χρονιες και φοβαμαι μηπως εχει αλλαξει κατι απο τοτε!!!υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Κι εγώ θα ήθελα να μάθω σχετικά με τα μαθηματικά..σε τι επίπεδο πρέπει να βρίσκεσαι? Κι εγώ ενδιαφέρομαι για την παραπάνω σχολή.. Μπορεί να απαντήσει κάποιος?

Παράθεση

firemaster

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firemaster
Ο firemaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O firemaster έγραψε στις 19:33, 07-09-11:

Καλησπερα παιδια... Περασα και εγω φετος λογοθεραπεια στα γιαννενα... Ξερει κανεις ποτε γινονται οι εγγραφες στην σχολη μας και αν θα γινουν κανονικα;;;;
Η αδερφη μου σπουδαζει εκει και λεει οτι εχουν καταληψη ολες οι σχολες των τει εκει...

Και για να απαντησω στην φιλη μας που ρωτησε αν υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα...
Δεν θα ψαχνεις αν υπαρχει ζητηση σημερα η οχι... Θα ψαχνεις να βρεις καλους λογοθεραπευτες που απο οτι ξερω ειναι λιγοι στην ελλαδα... Αν καποιος προσπαθησει, δουλεψει και πανω απο ολα αξιζει σε αυτην την δουλεια και την κανει σωστα σιγουρα θα ξεχωρισει
Το επιπεδο στα μαθηματικα δεν ειναι και πολυ υψηλο μην ανυσηχειτε... Και αν δεν μπορειται μονοι σας ζητατε βοηθεια απο εναν συμφοιτητη που τα ξερει και μπορει να σας τα εξηγησει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drama Prinzessin : 07-09-11 στις 21:14. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία!
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Φοιτητής

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 20:46, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από firemaster
Καλησπερα παιδια... Περασα και εγω φετος λογοθεραπεια στα γιαννενα... Ξερει κανεις ποτε γινονται οι εγγραφες στην σχολη μας και αν θα γινουν κανονικα;;;;
Η αδερφη μου σπουδαζει εκει και λεει οτι εχουν καταληψη ολες οι σχολες των τει εκει...

Και για να απαντησω στην φιλη μας που ρωτησε αν υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα...
Δεν θα ψαχνεις αν υπαρχει ζητηση σημερα η οχι... Θα ψαχνεις να βρεις καλους λογοθεραπευτες που απο οτι ξερω ειναι λιγοι στην ελλαδα... Αν καποιος προσπαθησει, δουλεψει και πανω απο ολα αξιζει σε αυτην την δουλεια και την κανει σωστα σιγουρα θα ξεχωρισει
Το επιπεδο στα μαθηματικα δεν ειναι και πολυ υψηλο μην ανυσηχειτε... Και αν δεν μπορειται μονοι σας ζητατε βοηθεια απο εναν συμφοιτητη που τα ξερει και μπορει να σας τα εξηγησει
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...
Να σου πω και συγχαρητήρια! Μπορώ να πω πως είναι η αγαπημένη μου σχολή!
Απο θετική κατεύθυνση πέρασες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drama Prinzessin : 07-09-11 στις 21:15. Αιτία: Διόρθωση quote.
Παράθεση

firemaster

Νεοφερμένος

Ο firemaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O firemaster έγραψε στις 11:44, 08-09-11:

ναι απο την θετικη περασα................ και εμενα απο τις αγαπημενες μου σχολες ειναι για αυτο και την ειχα και πρωτη επιλογη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 12:22, 08-09-11:

ευχαριστω κι εγω πολυ για την απαντηση!!!Συγχαρητηριααα κι απο μενα!!!παντα επιτυχιες...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Φοιτητής

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 15:21, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από firemaster
ναι απο την θετικη περασα................ και εμενα απο τις αγαπημενες μου σχολες ειναι για αυτο και την ειχα και πρωτη επιλογη
Και πάλι μπράβο σου!

Παράθεση

^Zoitsa^

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Zoitsa^
H ^Zoitsa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογοθεραπείας ΤΕΙ Ηπείρου (Ιωάννινα) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H ^Zoitsa^ έγραψε στις 18:00, 08-09-11:

Παιδιά , HELP!!!!! Έμαθα ότι σήμερα ανακοινώ8ηκαν στο site της Λογο8εραπείας Ιωαννίνων τα απαιτούμενα έγγραφα για την εγγραφή πρωτοετών! Το θέμα είναι οτι δεν εμφανίζονται που8ενά . http://www.slt.ioa.teiep.gr/index.html Χρειάζεται τελικά ακτινογραφία θώρακος?

Ok! Tα έβγαλαν στην ιστοσελίδα!! Όποιος τα χρειάζεται: http://www.slt.ioa.teiep.gr/registration2011.htm

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 09-09-11 στις 23:53. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

firemaster

Νεοφερμένος

O firemaster έγραψε στις 08:54, 10-09-11:

εψαξα και βρηκα την ιστοσελιδα που τα αναφερει..........αυτη ειναι η σελιδα: http://www.slt.ioa.teiep.gr/registration2011.htm

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Darkness έγραψε στις 02:49, 05-10-11:

Παιδιααα ας απαντηση καποιος στην ερωτηση μου...ΠΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ!!!!!!

Γεια σου. Όσον αφορά τα μαθηματικά μην σε τρομάζει κάτι.Ανατομία και νευροανατομία δεν έχουν καμία σχέση με μαθητικά οπότε ήρεμα. Στηνστατιστική εντάξει, με τα εργαστήρια θα βοηθηθείς αρκετά οπότε κουτσά στραβά τοπερνάς το μάθημα (π.χ. εγώ που πλέον δεν είμαι και τόσο τσακάλι το πέρασα).Γενικότερα αν είστε από γενικό λύκειο μην έχετε και τόοοσο άγχος για τηδυσκολία των μαθημάτων. Πιο σκούρα τα βρίσκουν τα παιδιά από τα επαλ.

Για τα 2 παιδιά (και η Ζωη μέσα που δεν είχα τον χρόνο να τηςαπαντήσω =Ρ) έχω να ρωτήσω το εξής? Ξεκινήσατε μαθήματα? Με ποιους κάνατε?Εντυπώσεις

Με το νέο πρόγραμμα σπουδών θα κλάψουν μάνες.
Και συγχάρητηρια που μπήκατε στη σχολή. Κατά πόσο θα βγάλετε όμως άκρη με τις νέες αλλαγές, άγνωστο.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Φοιτητής

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 11:54, 29-12-11:

Πως μπορώ να σπουδάσω Λογοθεραπεία στην Κύπρο? Βασικά γίνεται?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dante ravenclaw

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dante ravenclaw
Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O dante ravenclaw έγραψε στις 12:02, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres
Πως μπορώ να σπουδάσω Λογοθεραπεία στην Κύπρο? Βασικά γίνεται?
http://www.euc.ac.cy/easyconsole.cfm.../program_id/15 αυτό βρήκα.Ναι γίνεται να σπουδάσεις στην Κύπρο αλλά για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα απευθύνσου στο σχολείο σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Φοιτητής

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 12:13, 29-12-11:

Σ'ευχαριστώ πολύ..!!
Όποιος άλλος γνωρίζει,ας μου απαντήσει..

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Darkness έγραψε στις 10:53, 12-01-12:

Απλή σημείωση σε όσους είστε στο τμήμα των Ιωαννίνων. Όταν έρθει η ώρα να πάρετε μαθήματα του 5ου εξαμήνου πριν επιλέξετε τη νοηματική, κάντε μου μια ερώτηση αν θέλετε. Δεν θέλετε να χάνετε 1,5 ώρα για το τπτ. Εκτός πια και αν θέλετε να ακούτε για την κώφωση ξανά και ξανά.
Και καλημέρα!
Α.. και στο εαρινό εξάμηνο θα έχω μαζί σας το εργαστήριο της Στατιστικής. -.- (αυτό μου ήρθε τώρα, δεν ήταν μέσα στη σκέψη για τη Νοηματική.
Καλό διάβασμα για την πρώτη σας εξεταστική.

Παράθεση

μαριλιααα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη μαριλιααα
H μαριλιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Γαλήνη (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H μαριλιααα έγραψε στις 11:25, 10-03-12:

γεια σας παιδια!
η λογοθεραπεια ειναι κατι που μ αρεσει πολυ σαν επαγγελμα αλλα κ για προσωπικους λογους...αυτο που 9α 'θελα να ρωτησω ειναι αν ενας ανθρωπος που εχει βραχυ χαλινο κατω απ τη γλωσσα μπορει να κανει αυτο το επαγγελμα...μιλαω καθαρα κ δν εχω καποιο προβλημα αρθρωσης αλλα φοβαμαι μηπως δν μπορω να ανταπεξελθω πχ στα εργαστηρια ή σε καποιες ασκησεις κ δεν θελω να νιωθω μειονεκτικα γιατι ηδη νιωθω ασχημα μ αυτο τ προβλημα που εχω...ευχαριστω εκ των προτερων!
Υ.Σ για οσους δν ξερουν τι ειναι αυτο που εχω ειναι οτι η γλωσσα μου ειναι δεμενη μ ενα ραμματακι κ δεν μπορω να τν κουνησω...

Παράθεση

panoslarissa

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 681 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 12:40, 10-03-12:

λογικα θα μπορεις.πιο πολυ ψυχολογικο ειναι αυτο που αναφερεις.δε νομιζω πως θα χεις καποιο προβλημα.ας σου πει ομως και καποιος που σπουδαζει εκει.Κι εμενα μ αρεσει αυτη η σχολη και ειναι μεσα στις επιλογες μου μεσω του ΕΠΑΛ.

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Natassa.SP
H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 20:50, 15-03-12:

Γεια σας, θα ήθελα να μάθω όσο το δυνατόν πιο πολλά για τη σχολή Λογοθεραπείας, όπως για τις επιπλέον εξετάσεις που πρέπει να δώσεις για να μπεις στη σχολή κτλ κτλ κτλ

Ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 20:19, 18-03-12:

Γεια σας, είναι εύκολες οι εξετάσεις για να μπεις στη σχολή λογοθεραπείας;;;

Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

O pit14 έγραψε στις 19:30, 29-04-12:

παιδια υπαρχει σχολη για λογοθεραπεια στη θεσσαλονικη?μεχρι προτινος ηξερα πως ειναι μια στα ιωαννινα μια στην πατρα και μια στην καλαματα και προχθες μου λεει ενα κοριτσι ''σου βαζω και στοιχημα πως εχει και θεσ/νικη κι εγω θα την βαλω στο μηχανογτφικο!''...για πειτε μου...

Παράθεση

^Zoitsa^

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Zoitsa^
H ^Zoitsa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογοθεραπείας ΤΕΙ Ηπείρου (Ιωάννινα) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H ^Zoitsa^ έγραψε στις 16:40, 30-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Natassa.SP
Γεια σας, θα ήθελα να μάθω όσο το δυνατόν πιο πολλά για τη σχολή Λογοθεραπείας, όπως για τις επιπλέον εξετάσεις που πρέπει να δώσεις για να μπεις στη σχολή κτλ κτλ κτλ

Ευχαριστώ πολύ
Γεια σου και σε σένα! Οι εξετάσεις που δίνεις, κατά την εγγραφή στην σχολή δεν είναι κάτι ιδιαιτερο! Συνήθως είναι 2 καθηγητές από την σχολή , σου κάνουν διάλογο: όνομα, πόλη που μένεις , αν ήταν πρώτη σου επιλογή η σχολη και τετοια! Και μετά σε δίνουν ένα κείμενο και κάτι λέξεις και τις διαβάζεις! Λοιπόν, η Λογοθεραπεια , πιστεύω είναι μια πολυ ενδιαφερουσα επιστήμη . Η σχολή απαρτίζεται από μαθήματα Ιατρικής ( που τα θεωρώ τα πιο δύσκολα :p ) , Ψυχολογίας , Παιδαγωγικών και Γλωσσολογίας. Εγώ είμαι στο 2ο εξάμηνο , έχω δει μονο κάποια από αυτά-αλλά όσο προχωράω εξάμηνο- σε σύγκριση δηλαδή με το 1ο εξάμηνο - γίνονται όλο και πιο ενδιαφεροντα. Στο 4ο εξάμηνο , ξεκινάν οι κλινικές , όπου βλέπεις διάφορα περιστατικά και κάνεις εφαρμογή αυτών που διάβασες κ διαβάζεις! Έχει και αρκετό διάβασμα.....Αλλά αν σου αρέσει , δήλωσε την. Που σκέφτεσαι να δηλώσεις Πάτρα , Ιωάννινα ή Καλαμάτα?
.
παιδια υπαρχει σχολη για λογοθεραπεια στη θεσσαλονικη?μεχρι προτινος ηξερα πως ειναι μια στα ιωαννινα μια στην πατρα και μια στην καλαματα και προχθες μου λεει ενα κοριτσι ''σου βαζω και στοιχημα πως εχει και θεσ/νικη κι εγω θα την βαλω στο μηχανογτφικο!''...για πειτε μου...
Ε, λοιπόν το έχει χάσει το σύστημα! :p Υπάρχουν μόνο αυτά τα 3 τμήματα. Κανένα άλλο ! Βέβαια , κάτι έχω ακούσει ότι θα δημιουργηθει μεταπτυχιακό Λογοθεραπειας (νομίζω στην Ιατρικη) . Βέβαια, άλλο προπτυχιακο και άλλο μεταπτυχιακό δίπλωμα σπουδών!

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 11:53, 14-05-12:

Γεια σας, είμαι θεωρητική γ λυκείου και το θέμα που θα ήθελα βοήθεια για μια σχολή που θέλω να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου, Λογοθεραπία και το θέμα μου είναι οτι είδα πως χρησιμοποιούν κάτι εργαλεία για τη μύτη και το λαρύγγι και τρόμαξα γιατί δεν τα αντέχω αυτά. ( Ο εφιάλτης μου είναι να περνούσα νοσηλευτική) help!

Ευχαριστώ!

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness έγραψε στις 12:30, 13-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από μαριλιααα
γεια σας παιδια!
η λογοθεραπεια ειναι κατι που μ αρεσει πολυ σαν επαγγελμα αλλα κ για προσωπικους λογους...αυτο που 9α 'θελα να ρωτησω ειναι αν ενας ανθρωπος που εχει βραχυ χαλινο κατω απ τη γλωσσα μπορει να κανει αυτο το επαγγελμα...μιλαω καθαρα κ δν εχω καποιο προβλημα αρθρωσης αλλα φοβαμαι μηπως δν μπορω να ανταπεξελθω πχ στα εργαστηρια ή σε καποιες ασκησεις κ δεν θελω να νιωθω μειονεκτικα γιατι ηδη νιωθω ασχημα μ αυτο τ προβλημα που εχω...ευχαριστω εκ των προτερων!
Υ.Σ για οσους δν ξερουν τι ειναι αυτο που εχω ειναι οτι η γλωσσα μου ειναι δεμενη μ ενα ραμματακι κ δεν μπορω να τν κουνησω...
Υπάρχουν άτομα στο τμήμα μου που δεν λένε καν το -ρ. Ή το -σ.
Ακόμη και γω με το -σ έχω πρόβλημα. Βασικά το σφηρίζω λόγω μικρού κενού στα μπροστινά δόντια. Βέβαι μόνο καθώς ψήνεσαι μέσα στη σχολή το καταλαβαίνεις.
Εφόσον η ομιλία σου είναι μια χαρά χωρίς πρόβλημα μην αγχώνεσαι για τίποτα. Άνετα θα περάσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθεις άσχημα για κάτι τέτοιο. Εφόσον πρόβλημα δεν σου δημιουργεί τι σε πειράζει; Να μη σκέφτεσαι τέτοια πράγματα και φυσικά δεν θα υστερείς πουθενά μέσα στη σχολή λόγω αυτής της μικρής ιδιαιτερότητας.

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
λογικα θα μπορεις.πιο πολυ ψυχολογικο ειναι αυτο που αναφερεις.δε νομιζω πως θα χεις καποιο προβλημα.ας σου πει ομως και καποιος που σπουδαζει εκει.Κι εμενα μ αρεσει αυτη η σχολη και ειναι μεσα στις επιλογες μου μεσω του ΕΠΑΛ.
Αρχικά καλά θα κάνεις που θα δηλώσεις από ΕΠΑΛ. Εφόσον σου αρέσει είναι κάτι που μπορείς πιο εύκολα να πετύχεις μιας και τα μόρια για σας είναι κάπου στις 11.000; Έτσι νομίζω μου είχε πει ένας φίλος.
Κατά δεύτερον ο βραχύς χαλινός είναι πρόβλημα ανατομικό και όχι ψυχολογικό.

Γεια σας, είναι εύκολες οι εξετάσεις για να μπεις στη σχολή λογοθεραπείας;;;
Αν δεν τραυλίζεις, αν λες το -ρ και το -σ και αν δεν μιλάς υπερβολικά υπερβολικά υπερβολικά ...... γρήγορα ναι είναι πανεύκολες. 2 λεπτά μπλα μπλα με 2 συνήθως καθηγητές και είσαι κομπλέ. Άσε που δεν είσαι μόνη κατά τη συνέντευξη αλλά με άλλα 2 άτομα συνήθως.
Έχει γούστο η συνέντευξη, θα σου αρέσει.

Δεν ξέρω αν έχει ανοίξει και 4ο τμήμα φέτος και συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη που λες. Μου κάνει εντύπωση αν ισχύει κάτι τέτοιο και γιατί δεν το γνωρίζω () και γιατί θεωρείραι υπερβολικό και περιττό να ξεκινήσει και 4ο. Ακόμη κι εμείς τα 3 έχουμε τα προβλήματα μας που όλο και αυξάνονται.
Δεν ξέρω. Ρώτα τους καθηγητές σου και μόνο.

Αρχική Δημοσίευση από ^Zoitsa^
Γεια σου και σε σένα! Οι εξετάσεις που δίνεις, κατά την εγγραφή στην σχολή δεν είναι κάτι ιδιαιτερο! Συνήθως είναι 2 καθηγητές από την σχολή , σου κάνουν διάλογο: όνομα, πόλη που μένεις , αν ήταν πρώτη σου επιλογή η σχολη και τετοια! Και μετά σε δίνουν ένα κείμενο και κάτι λέξεις και τις διαβάζεις! Λοιπόν, η Λογοθεραπεια , πιστεύω είναι μια πολυ ενδιαφερουσα επιστήμη . Η σχολή απαρτίζεται από μαθήματα Ιατρικής ( που τα θεωρώ τα πιο δύσκολα :p ) , Ψυχολογίας , Παιδαγωγικών και Γλωσσολογίας. Εγώ είμαι στο 2ο εξάμηνο , έχω δει μονο κάποια από αυτά-αλλά όσο προχωράω εξάμηνο- σε σύγκριση δηλαδή με το 1ο εξάμηνο - γίνονται όλο και πιο ενδιαφεροντα. Στο 4ο εξάμηνο , ξεκινάν οι κλινικές , όπου βλέπεις διάφορα περιστατικά και κάνεις εφαρμογή αυτών που διάβασες κ διαβάζεις! Έχει και αρκετό διάβασμα.....Αλλά αν σου αρέσει , δήλωσε την. Που σκέφτεσαι να δηλώσεις Πάτρα , Ιωάννινα ή Καλαμάτα?
.

Ε, λοιπόν το έχει χάσει το σύστημα! :p Υπάρχουν μόνο αυτά τα 3 τμήματα. Κανένα άλλο ! Βέβαια , κάτι έχω ακούσει ότι θα δημιουργηθει μεταπτυχιακό Λογοθεραπειας (νομίζω στην Ιατρικη) . Βέβαια, άλλο προπτυχιακο και άλλο μεταπτυχιακό δίπλωμα σπουδών!
Μεταοτυχιακό στην Ιατρική; Έλα! Που, πως;
Μου φαίνεται παράξενο πολύ.

Κι αν νομίζεις πως θα δεις περιστατικό στις κλινικές σου κάτι δεν σας έχουν πει σωστά. Τα περιστατικά που βλέπετε είναι ''γραπτά'' στην πολύυυυυυυ καλύτερη απλά ηχογραφημένα και εκεί κάνεις διαγνώσεις πετάς και την θεωρητικούρα σου και νομίζεις πως κάτι έκανες.
Αν είσαι τυχερή περιστατικό θα δεις στην πρακτική σου. Αν όχι τότε θα μάθεις πως καθαρίζεται το γραφείο/κέντρο λογοθεραπείας και πως ψήνεται ο καφές.

Γεια σας, είμαι θεωρητική γ λυκείου και το θέμα που θα ήθελα βοήθεια για μια σχολή που θέλω να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου, Λογοθεραπία και το θέμα μου είναι οτι είδα πως χρησιμοποιούν κάτι εργαλεία για τη μύτη και το λαρύγγι και τρόμαξα γιατί δεν τα αντέχω αυτά. ( Ο εφιάλτης μου είναι να περνούσα νοσηλευτική) help!

Ευχαριστώ!
Δεν χρησιμοποιούμαι τέτοια εργαλεία σαν λογοθεραπευτές. Ή πρέπει να είσαι ΩΡΛ ή να κάνεις εξειδίκευση σε κάτι συγκεκριμένο που να έχει μια τέτοια σχέση.
Ο απλός λογοθεραπευτής δεν έχει καμία δουλειά να χρησιμοποιήσει εργαλείο που έχει να κάνει με μύτη ή λάρυγγα. Αυτά είναι στον Ρινό Λαρυγγολόγο. Τα εργαλεία που ίσως είδες είναι για την εξέταση των φωνητικών χορδών. Η εξέταση μπορεί να γίνει είτε από το στόμα είτε από τη μύτη. Αυτά απλά τα μαθαίνουμε αλλά μόνο θεωρητικά πρέπει να τα γνωρίζεις και όχι πρακτικά. Τρελός και μόνο τρελός είναι αυτός που θα σου ζητήσει πρακτικά να τα ξέρεις. Αν πάλι δεις κάτι εικόνες με ακουστικά ούτε αυτό άμεσα μας αφορά φυσικά. Είναι εξέταση για την ακοή που προφανώς δεν την κάνουμε εμείς αλλά ο Ακοολόγος.
Μη τρομάζεις με κάτι τέτοια. Είναι όλα τόσο απλά στη σχολή μας.

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 19:36, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Zoitsa^
.

Σε 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωω. Τελικά δήλωσα Γιάνννενα και τελικά... ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ!!!!

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 19:38, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Υπάρχουν άτομα στο τμήμα μου που δεν λένε καν το -ρ. Ή το -σ.
Ακόμη και γω με το -σ έχω πρόβλημα. Βασικά το σφηρίζω λόγω μικρού κενού στα μπροστινά δόντια. Βέβαι μόνο καθώς ψήνεσαι μέσα στη σχολή το καταλαβαίνεις.
Εφόσον η ομιλία σου είναι μια χαρά χωρίς πρόβλημα μην αγχώνεσαι για τίποτα. Άνετα θα περάσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθεις άσχημα για κάτι τέτοιο. Εφόσον πρόβλημα δεν σου δημιουργεί τι σε πειράζει; Να μη σκέφτεσαι τέτοια πράγματα και φυσικά δεν θα υστερείς πουθενά μέσα στη σχολή λόγω αυτής της μικρής ιδιαιτερότητας.

Αρχικά καλά θα κάνεις που θα δηλώσεις από ΕΠΑΛ. Εφόσον σου αρέσει είναι κάτι που μπορείς πιο εύκολα να πετύχεις μιας και τα μόρια για σας είναι κάπου στις 11.000; Έτσι νομίζω μου είχε πει ένας φίλος.
Κατά δεύτερον ο βραχύς χαλινός είναι πρόβλημα ανατομικό και όχι ψυχολογικό.

Αν δεν τραυλίζεις, αν λες το -ρ και το -σ και αν δεν μιλάς υπερβολικά υπερβολικά υπερβολικά ...... γρήγορα ναι είναι πανεύκολες. 2 λεπτά μπλα μπλα με 2 συνήθως καθηγητές και είσαι κομπλέ. Άσε που δεν είσαι μόνη κατά τη συνέντευξη αλλά με άλλα 2 άτομα συνήθως.
Έχει γούστο η συνέντευξη, θα σου αρέσει.

Δεν ξέρω αν έχει ανοίξει και 4ο τμήμα φέτος και συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη που λες. Μου κάνει εντύπωση αν ισχύει κάτι τέτοιο και γιατί δεν το γνωρίζω () και γιατί θεωρείραι υπερβολικό και περιττό να ξεκινήσει και 4ο. Ακόμη κι εμείς τα 3 έχουμε τα προβλήματα μας που όλο και αυξάνονται.
Δεν ξέρω. Ρώτα τους καθηγητές σου και μόνο.

Μεταοτυχιακό στην Ιατρική; Έλα! Που, πως;
Μου φαίνεται παράξενο πολύ.

Κι αν νομίζεις πως θα δεις περιστατικό στις κλινικές σου κάτι δεν σας έχουν πει σωστά. Τα περιστατικά που βλέπετε είναι ''γραπτά'' στην πολύυυυυυυ καλύτερη απλά ηχογραφημένα και εκεί κάνεις διαγνώσεις πετάς και την θεωρητικούρα σου και νομίζεις πως κάτι έκανες.
Αν είσαι τυχερή περιστατικό θα δεις στην πρακτική σου. Αν όχι τότε θα μάθεις πως καθαρίζεται το γραφείο/κέντρο λογοθεραπείας και πως ψήνεται ο καφές.

Δεν χρησιμοποιούμαι τέτοια εργαλεία σαν λογοθεραπευτές. Ή πρέπει να είσαι ΩΡΛ ή να κάνεις εξειδίκευση σε κάτι συγκεκριμένο που να έχει μια τέτοια σχέση.
Ο απλός λογοθεραπευτής δεν έχει καμία δουλειά να χρησιμοποιήσει εργαλείο που έχει να κάνει με μύτη ή λάρυγγα. Αυτά είναι στον Ρινό Λαρυγγολόγο. Τα εργαλεία που ίσως είδες είναι για την εξέταση των φωνητικών χορδών. Η εξέταση μπορεί να γίνει είτε από το στόμα είτε από τη μύτη. Αυτά απλά τα μαθαίνουμε αλλά μόνο θεωρητικά πρέπει να τα γνωρίζεις και όχι πρακτικά. Τρελός και μόνο τρελός είναι αυτός που θα σου ζητήσει πρακτικά να τα ξέρεις. Αν πάλι δεις κάτι εικόνες με ακουστικά ούτε αυτό άμεσα μας αφορά φυσικά. Είναι εξέταση για την ακοή που προφανώς δεν την κάνουμε εμείς αλλά ο Ακοολόγος.
Μη τρομάζεις με κάτι τέτοια. Είναι όλα τόσο απλά στη σχολή μας.

Ευχαριστώ πάρα πολύ, το είχα μεγάλο άγχος να σαι κάλα ελπίζω να περάσω εκεί.

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,212 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 19:38, 17-07-12:

Περνάει σίγουρα ένας φίλος στα Γιάννενα

Παράθεση

Giota Touloumi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giota Touloumi
H Giota Touloumi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Giota Touloumi έγραψε στις 16:20, 18-07-12:

Παιδιά καλησπέρα σας!!!:-) Φέτος έδωσα κι εγώ πανελλήνιες κι έβγαλα 16750 μόρια στο πρώτο πεδίο και 16045 στο τρίτο...Η σχολή που ήθελα από την αρχή ήταν η σχολή της λογοθεραπείας στα Γιάννενα.Εντάξει με 16045 πιστεύω πως σίγουρα την πιάνω. Τι στο καλό? Δεν νομίζω να ανέβουν τόσο πολύ οι βάσεις. Αυτή λοιπόν ήταν και η πρώτη μου επιλογή. Βέβαια μου άρεσαν και τα παιδαγωγικά αλλά τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πραγματα πιστεύω πως οι διορισμοί στο δημόσιο θα περιοριστούν κατα πολύ στο μέλλον. Το πρόβλημα είναι πως οι γονείς μου διαφωνούν με την επιλογή μου επειδή πιστεύουν οτι πήγαν χαμένα τόσα μόρια για να πάω σε ένα ΤΕΙ. Δεν καταλαβαίνουν πως στο μέλλον αυτος ο διαχωρισμός σε ΑΕΙ και ΤΕΙ δεν θα έχει τόσο μεγάλη σημασία. Εξάλλου δεν υπάρχει πανεπιστήμιο λογοθεραπείας. Έτσι δεν με αφήνουν να πάω (το κλάμα που έχω ρίξει...:-P ). Εντάξει δεν νομίζω όμως να με αφήσουν έτσι, θα αλλάξουν γνώμη. Τελοσπαντων με όλα αυτά που μου λένε με έχουν απογοήτευσει πολύ και δεν με έχουν αφήσει να το χαρω. Μου λένε πως δεν θα βρω δουλειά ως λογοθεραπευτρια και οτι από ένα ΊΕΚ το έπερνα αυτο το πτυχίο μέσα σε ένα χρόνο. Ειμαι παρα πολύ μπερδεμενη και έχω χάσει την εμπιστοσύνη στον εαυτό μου. Έτσι μου έρχεται να τα παρατήσω όλα. Αυτο που θα ήθελα είναι κάποιος να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τη σχολή, τα μαθήματα και την απορρόφηση που έχουν οι λογοθεραπευτες στην αγορά εργασίας. Είναι δύσκολη σαν δουλειά? Πώς είναι να έρχεσαι σε επαφή με άτομα με ειδικές ανάγκες ( εννοω πώς νιώθεις. ) Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.

Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:48, 18-07-12:

Ελπίζω να δεί κάποια φοιτήτρια Λογοθεραπείας το πόστ σου και να απαντήσει σύντομα.

Αναφορικά με αυτά που λένε οι γονείς σου... Απλά μην τους ακούς!
Έβαλες πρώτη επιλογή αυτή που ήθελες και θα μπείς στη σχολή που θέλεις σύμφωνα με τα δικά σου δεδομένα.
Αυτό ήθελες να σπουδάσεις,αυτό έβαλες. Έχουν υποχρέωση να σε στηρίξουν και όχι να σου κόβουν τα φτερά!
Έβγαλες πολύ καλά μόρια και την έχεις σίγουρα τη σχολή, κατά την άποψη μου!

Η λογοθεραπεία είναι εξαιρετική επιλογή.
Τι ήθελαν δηλαδή,να πήγαινες παιδαγωγικά μήπως; Ακόμα και αυτά κρίση περνάνε,και χειρότερη από ότι η Λογοθεραπεία.

Έβαλες ότι ήθελες και καλό είναι να το δεχτούν και να ανοίξουν λίγο τα μάτια τους.
Και εσύ να γίνεις όσο το δυνατόν πιο διεκδικητική αναφορικά με την σχολή,ιδιαίτερα αν περάσεις και σου πούν ότι δεν θα πάς!
Λυπάμαι για τον τόνο που έχω,αλλά κάτι τέτοιες καταστάσεις δεν τις μπορώ.

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία και καλή τύχη σε ότι κάνεις και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Παράθεση

Giota Touloumi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giota Touloumi
H Giota Touloumi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Giota Touloumi έγραψε στις 18:48, 18-07-12:

Ναι!!!:-) Μα μιλάνε χωρίς να ξέρουν...χωρίς να το έχουν ψάξει...απλά γιατι θέλουν να λένε οτι η κόρη τους πέρασε Πανεπιστήμιο και οχι ΤΕΙ. Βλακείες!!! Δεν με απασχολεί καθόλου αυτο...πάντα ήμουν σχετικά καλή μαθήτρια αλλά ποτέ δεν ήθελα να δείχνομαι...οτι έκανα το έκανα για τον εαυτό μου για κανέναν άλλο...δεν με νοιάζει που πέρασαν οι άλλοι και αν πέρασαν σε καλύτερη σχολή από εμένα μπράβο τους!!! Πιστεύω οτι ο καθένας πρέπει να κάνει αυτο που του αρέσει και του ταιριάζει για να είναι και καλός στην δουλειά του... Εγώ πάντως ειμαι ευχαριστημένη και πιστεύω οτι έκανα την καλύτερη επιλογή για μένα κι ας το θεωρούν αυτοί λάθος. Καθόλου λάθος δεν είναι!!! Και οτι και να γίνει δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεν πάω...Πάντως σε ευχαριστω παρα πολύ!!! Να είσαι καλα!!!:-):-):-)

Παράθεση

garducci

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη garducci
H garducci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H garducci έγραψε στις 12:18, 22-07-12:

Γεια σας!Σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για το τμήμα Λογοθεραπείας στη Πάτρα.Το πρόβλημά μου είναι οτι τα βιβλία είναι πανάκριβα.Υπάρχει κάποιος που να τα έχει στη βιβλιοθήκη του και δε τα χρειάζεται άμεσα για να μου τα δανείσει?Είναι τα εξής:
1.Εισαγωγή στη μελέτη της γλώσσας

Κωδικός Βιβλίου στον Εύδοξο: 21540
Έκδοση: 1η έκδ./2008
Συγγραφείς: Fromkin Victoria, Rodman Robert, Hyams Nina
ISBN: 978-960-16-2569-0
Διαθέτης (Εκδότης): Σ. ΠΑΤΑΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΚΔΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΝΕΜΗΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

2.Netter's εικονογραφημένο εγχειρίδιο ανατομίας λόγου, κατάποσης και ακοής

Κωδικός Βιβλίου στον Εύδοξο: 44733
Έκδοση: 1η έκδ.
Συγγραφείς: McFarland D.
ISBN: 9789604890279
Τύπος: Σύγγραμμα
Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

3.Η ανθρώπινη Επικοινωνία και οι διαταραχές της

Κωδικός Βιβλίου στον Εύδοξο: 12814874
Έκδοση: 3η εκδ./2011
Συγγραφείς: E.M.PLANTE,P.M.BEESON
ISBN: 978-960-394-836-0
Διαθέτης (Εκδότης): ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ Α.ΕEscribe una respuesta...

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness έγραψε στις 12:49, 22-07-12:

Το δεύτερο είναι πολύ γαμάτο βιβλίο. Προσωπικά δεν τα έχω. Μένεις κάπου κοντά στην Πάτρα; Μια πολύ εύκολη λύση σου είναι να βρεις κάποιον φοιτητή της Λογοθεραπείας να τα δανειστεί από την βιβλιθήκη και να τα βγάλετε φωτοτυπίες.

Παράθεση

garducci

Νεοφερμένος

H garducci έγραψε στις 13:37, 22-07-12:

Το δεύτερο είναι πολύ γαμάτο βιβλίο. Προσωπικά δεν τα έχω. Μένεις κάπου κοντά στην Πάτρα; Μια πολύ εύκολη λύση σου είναι να βρεις κάποιον φοιτητή της Λογοθεραπείας να τα δανειστεί από την βιβλιθήκη και να τα βγάλετε φωτοτυπίες.
Αυτή είναι η εναλλακτική μου,αν δε βρω κάποιον να μου τα δανείσει.Ειδάλλως θα μου κοστίσουν γύρω στα 150 ευρώ αν πάω να τα αγοράσω.Σ ευχαριστώ πάντως.

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness έγραψε στις 13:49, 22-07-12:

Πάντως τμήματα Λογοθεραπείας όπως θα ξέρεις έχει Πάτρα, Γιάννενα, Καλαμάτα. Όπου είσαι πιο κοντά μπορείς να το κάνεις. Εκτός και αν βρεις κάποιον άλλο που μπήκε με κατατακτήριες και μπορεί να στα δανείσει. Πάντως και σε άλλες σχολές θα υπάρχουν πχ Ιατρική και ΦΠΨ (το πρώτο και τελευταίο πχ) αν σε βολεύει καλύτερα εκεί.
Φέτος οι κατατακτήριες είναι με εξετάσεις; Γιατί είχα μια εντύπωση πως θα είναι μόνο με βαθμό πτυχίου;
πχ κοίτα εδώ:
ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012-2013
Σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και με το υπ’ αριθμ. 17ο/12-06-2012 Πρακτικό Συμβουλίου του Τ.Ε.Ι. ΗΠΕΙΡΟΥ, η κατάταξη των πτυχιούχων ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΚΑΤΕΕ και λοιπών Ανωτέρων Σχολών για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013, θα γίνει κατόπιν επιλογής υποψηφίων με βάση το Βαθμό Πτυχίου.
Η υποβολή δικαιολογητικών θα γίναι από 1/11/2012 μέχρι 15/11/2012
Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι:
  1. Αίτηση (χορηγείται και από τη γραμματεία του τμήματος)
  2. Επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου Τ.Ε.Ι. - Α.Ε.Ι. ή πιστοποιητικό ολοκλήρωσης σπουδών. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται αριθμητικά ο βαθμός πτυχίου, ο υποψήφιος θα πρέπει να προσκομίσει και πιστοποιητικό, στο οποίο να αναγράφονται αναλυτικά οι βαθμοί των μαθημάτων που απαιτούνται για την εξαγωγή του βαθμού πτυχίου.
    Προκειμένου για πτυχιούχους εξωτερικού συνυποβάλλεται και βεβαίωση ισοτιμίας του τίτλου σπουδών τους από το Διεπιστημονικό Οργανισμό Αναγνώρισης Τίτλων Ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης (Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.) ή από το όργανο που έχει την αρμοδιότητα αναγνώρισης του τίτλου σπουδών.
  3. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά την επιτυχία των υποψηφίων στις Κατατακτήριες Εξετάσεις (με βάση το βαθμό πτυχίου), ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ για την εγγραφή/εισαγωγή στο Τμήμα Λογοθεραπείας του Τ.Ε.Ι. ΗΠΕΙΡΟΥ, είναι η επιτυχής συνέντευξη, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 43 του Ν.2413/96 (Φ.Ε.Κ. 124/τ. Α/17-06-1996) και του συμπληρωματικού αυτού υπ’ αριθμ.Φ.152/Β3/5554/27-09-1999 εγγράφου του ΥΠΕΠΘ.

Παράθεση

garducci

Νεοφερμένος

H garducci έγραψε στις 12:33, 23-07-12:

Ναι, στα Γιάννενα και στη Καλαμάτα είναι με βαθμό πτυχίου.Μόνο στη Πάτρα θέλει εξετάσεις κι επειδή είμαι από Αθήνα μου πέφτει πιο κοντά.Το πρώτο το βρήκα στη βιβλιοθήκη γλωσσολογίας, το δεύτερο στην ιατρική και τώρα μου λείπει το τρίτο.Θα τσεκάρω στο Φ.Π.Ψ. Πάντως αν το δει κάποιος έστω και τελευταία στιγμη θα προτιμούσα να τα δανειστώ γιατί και φωτοτυπίες για 1500 σελιδες δεν είναι λίγα τα λεφτά.

Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη VouDou
Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

O VouDou έγραψε στις 14:48, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από garducci
Ναι, στα Γιάννενα και στη Καλαμάτα είναι με βαθμό πτυχίου.Μόνο στη Πάτρα θέλει εξετάσεις κι επειδή είμαι από Αθήνα μου πέφτει πιο κοντά.Το πρώτο το βρήκα στη βιβλιοθήκη γλωσσολογίας, το δεύτερο στην ιατρική και τώρα μου λείπει το τρίτο.Θα τσεκάρω στο Φ.Π.Ψ. Πάντως αν το δει κάποιος έστω και τελευταία στιγμη θα προτιμούσα να τα δανειστώ γιατί και φωτοτυπίες για 1500 σελιδες δεν είναι λίγα τα λεφτά.
Αθήνα (Ομόνοια) μέχρι και Πάτρα (Περιοχή Ρίο) είναι 210 χιλιόμετρα.
Αθήνα (Ομόνοια) μέχρι και Καλαμάτα (Περιοχή Αντικάλαμος) είναι 238 χιλιόμετρα και αναμένεται (σε 1-2 μήνες) με το νέο δρόμο (παραδόθηκε από σήμερα το ένα κομμάτι) να γίνουν ~230 χιλιόμετρα.

Η χιλιομετρική διαφορά μεταξύ των δύο Εθνικών δρόμων (καλά το Κόρινθος-Πάτρα δεν το λες εθνική, αλλά anyway) είναι μικρή, ωστόσο η ασφάλεια στον εθνικό είναι ασυζητητή καλύτερη στη δεύτερη περίπτωση. Αυτά αν πηγαινοέρχεσαι και δεν έχουμε στο μυαλό μας παράγοντες τύπου "φοιτητική ζωή".

Παράθεση

garducci

Νεοφερμένος

H garducci έγραψε στις 12:22, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από VouDou
Αθήνα (Ομόνοια) μέχρι και Πάτρα (Περιοχή Ρίο) είναι 210 χιλιόμετρα.
Αθήνα (Ομόνοια) μέχρι και Καλαμάτα (Περιοχή Αντικάλαμος) είναι 238 χιλιόμετρα και αναμένεται (σε 1-2 μήνες) με το νέο δρόμο (παραδόθηκε από σήμερα το ένα κομμάτι) να γίνουν ~230 χιλιόμετρα.

Η χιλιομετρική διαφορά μεταξύ των δύο Εθνικών δρόμων (καλά το Κόρινθος-Πάτρα δεν το λες εθνική, αλλά anyway) είναι μικρή, ωστόσο η ασφάλεια στον εθνικό είναι ασυζητητή καλύτερη στη δεύτερη περίπτωση. Αυτά αν πηγαινοέρχεσαι και δεν έχουμε στο μυαλό μας παράγοντες τύπου "φοιτητική ζωή".
Πέρασε η ηλικία μου για "Φοιτητική ζωή".Η αλήθεια είναι οτι θα το προτιμούσα να πηγαινοέρχομαι (δεν είναι καιροί για ενοικίαση σπιτιού) αλλά ξέρω οτι έχει πολλά εργαστήρια οπότε δύσκολα να ανταπεξέλθω.Επιπλέον μια κοπέλα που τελείωσε τη λογοθεραπεία ιωαννίνων μου είπε οτι της Πάτρας είναι το καλύτερο (ίσως εννοούσε απο άποψη οργάνωσης).Οπότε αυτό που σκέφτηκα είναι αν είναι να ξεκινήσω κάτι καινούργιο ας το κάνω με το καλύτερο δυνατό τρόπο.Αν γνωρίζετε κάτι σχετικό, ενημερώστε με, γιατι ακόμα στο ψάξιμο έιμαι.

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness έγραψε στις 22:03, 25-07-12:

Σύμφωνα με τα μέχρι σήμερα δεδομένα που γνωρίζω εγώ η Λογοθεραπεία στην Καλαμάτα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Χίλιες φορές πάτρα. Κι αυτό γιατί θέλουμε και μια κουτσά στραβά ποιότητα στις σπουδές μας. Τελευταίο έρχεται ως προς την ποιότητα της Καλαματάς και τα άλλα 2 τμήματα έχουν υπέρ και κατά που τα φέρνουν και τα 2 περίπου ίσα. Πάτρα λοιπόν.

Πάντως ελπίζω να βρεθεί βιβλίο από κάποιον ώστε να μπορέσεις να το δανειστείς.

Τα μηνύματα αυτής της σελίδας τώρα τα είδα.
Νομίζω τη σημασία που δίνουν πολλοί καθηγητές μας στο έργο τους στην Πάτρα δεν υπάρχει.
Από την άλλη στην Πάτρα βγαίνουν σε πλαίσια/ κλινική άσκηση από την 1η κιόλας ενώ εμείς των Ιωαννίνων θα βγούμε αν είμαστε τυχεροί μόνο στην 4η και τελευταία.
Κέντρα/γραφεία/κλινικές είναι πολύ περισσότερα στην Πάτρα παρά Γιάννενα οπότε πιο εύκολη πρόσβαση και πιο πολλές επιλογές για πρακτική άσκηση.
Στα Γιάννενα τα σεμινάρια/ημερίδες/ομιλίες αυξάνονται κατά πολύ κάτι που δεν διακρίνεται στα στοιχεία μου τόσο έντονα στην Πάτρα. Και πίστεψέμε χωρίς αυτά δεν κάνεις τίποτα.
Το τμήμα της Πάτρας όμως έχει και δικές του αίθουσες και μόνο 100 εισακτέους κάθε χρόνο ενώ των Ιωαννινών έχει μόνο 3 δικές του αίθουσες μιας και στο κτήριο φιλοξενούμαστε και οι εισακτέοι κάθε χρόνο είναι 250(+; ).

Σημείωση. Λες πως πέρασε η ηλικία σου για φοιτητική ζωή. Να ξέρεις πως σαν σχολή χρειάζεται πολύ τον χρόνο σου αν θες να την βγάλεις αξιοπρεπώς και στην ώρα της. Στο αναφέρω γιατί ένας φοιτητής έχει άπλαιτο χρόνο ενώ ένας πιο μεγάλος συνήθως όχι. Ένας φίλος μου στο τμήμα που είναι 30κάτι δεν έχει αυτό τον άπλαιτο χρόνο και είναι κοντά εξάμηνο πίσω. =/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkness : 25-07-12 στις 22:19.
Παράθεση

garducci

Νεοφερμένος

H garducci έγραψε στις 11:45, 27-07-12:

Σύμφωνα με τα μέχρι σήμερα δεδομένα που γνωρίζω εγώ η Λογοθεραπεία στην Καλαμάτα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Χίλιες φορές πάτρα. Κι αυτό γιατί θέλουμε και μια κουτσά στραβά ποιότητα στις σπουδές μας. Τελευταίο έρχεται ως προς την ποιότητα της Καλαματάς και τα άλλα 2 τμήματα έχουν υπέρ και κατά που τα φέρνουν και τα 2 περίπου ίσα. Πάτρα λοιπόν.

Πάντως ελπίζω να βρεθεί βιβλίο από κάποιον ώστε να μπορέσεις να το δανειστείς.

Τα μηνύματα αυτής της σελίδας τώρα τα είδα.
Νομίζω τη σημασία που δίνουν πολλοί καθηγητές μας στο έργο τους στην Πάτρα δεν υπάρχει.
Από την άλλη στην Πάτρα βγαίνουν σε πλαίσια/ κλινική άσκηση από την 1η κιόλας ενώ εμείς των Ιωαννίνων θα βγούμε αν είμαστε τυχεροί μόνο στην 4η και τελευταία.
Κέντρα/γραφεία/κλινικές είναι πολύ περισσότερα στην Πάτρα παρά Γιάννενα οπότε πιο εύκολη πρόσβαση και πιο πολλές επιλογές για πρακτική άσκηση.
Στα Γιάννενα τα σεμινάρια/ημερίδες/ομιλίες αυξάνονται κατά πολύ κάτι που δεν διακρίνεται στα στοιχεία μου τόσο έντονα στην Πάτρα. Και πίστεψέμε χωρίς αυτά δεν κάνεις τίποτα.
Το τμήμα της Πάτρας όμως έχει και δικές του αίθουσες και μόνο 100 εισακτέους κάθε χρόνο ενώ των Ιωαννινών έχει μόνο 3 δικές του αίθουσες μιας και στο κτήριο φιλοξενούμαστε και οι εισακτέοι κάθε χρόνο είναι 250(+; ).

Σημείωση. Λες πως πέρασε η ηλικία σου για φοιτητική ζωή. Να ξέρεις πως σαν σχολή χρειάζεται πολύ τον χρόνο σου αν θες να την βγάλεις αξιοπρεπώς και στην ώρα της. Στο αναφέρω γιατί ένας φοιτητής έχει άπλαιτο χρόνο ενώ ένας πιο μεγάλος συνήθως όχι. Ένας φίλος μου στο τμήμα που είναι 30κάτι δεν έχει αυτό τον άπλαιτο χρόνο και είναι κοντά εξάμηνο πίσω. =/
Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Ειλικρινά πολύ χρήσιμες.

Παράθεση

evout@ki (Εύη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη evout@ki
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογοθεραπείας ΤΕΙ Πάτρας . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H evout@ki έγραψε στις 17:28, 03-09-12:

εγω η ερμη απο τοτε που βγηκαν τα αποτελεσματα στις 27/8 ψαχνω για κανεναν συμφοιτητη/τρια μου στο ΤΕΙ λογοθεραπειας Πατρας που περασα αλλα τιποτα..........

Βασικα,σε λιγες μερες θα ανεβω πατρα (ειμαι απο κρητη) για την συνεντευξη και θελω να μαθω πανω κατω τι σε ρωτανε κλπ γιατι εχω ακουσει πολλα και με εχουν αγχωσει μηπως και δεν με παρουν στην σχολη και καταληξω στην επομενη επιλογη μου που ειναι το Παιδαγωγικο Ειδικης Αγωγης στον Βολο που πεφτει πιο μακρια απο Πατρα..

Επίσης,κατι που εχω ρωτησει σε πολλα θεματα εδω περα ειναι σχετικα με την εστια του ΤΕΙ στην πατρα.Γνωριζει κανεις σας την παραμικρη λεπτομερεια?Αν ναι,σας ΙΚΕΤΕΥΩ να μου πειτε ο,τι ξερετε για την εστια του ΤΕΙ της ΠΑΤΡΑΣ γιατι ψαχνω απο εδω,ψαχνω απο εκει για να μαθω κατι και τιποτα!

Τελος,μια τελευταια ερωτηση......οι εγγραφες ειναι 11-28 και αν περασω εν τελει απο την συνεντευξη θα παω εκεινο τον καιρο πανω πατρα για την εγγραφη στη σχολη,ωστοσο,μηπως μπορειτε να μου πειτε πότε αρχιζει περιπου το εξαμηνο? Θα προσπαθησω να μεινω στην εστια οπως ειπα και παραπανω και απ'οτι εχω ακουσει μαθαινεις το αν εχει εγκριθει η αιτηση σου για να μπεις στην εστια μεσα Οκτωβρη οποτε ανησυχω επιπλεον και γι'αυτο το θεμα καθως πρεπει να γνωριζω ακριβως τις ημερομηνιες εναρξης χειμερινου εξαμηνου διοτι θα πρεπει να βρω καπου να μεινω μεχρι να εγκριθει η αιτηση μου και να μπορω να παω να μεινω ωραια και καλα στην Εστια.!

^^ αυτα! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Παράθεση

tezu586

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tezu586
H tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tezu586 -.- έγραψε στις 21:06, 18-09-12:

Hello guys!! Περασα Λογοθεραπεια στα πανεμορφα Ιωαννινα και τωρα στις 24 θα ανεβω πανω για τις εγγραφες [ειμαι απο Ευβοια]...
Διαβασα κατι για μια συνεντευξη..ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΙΔΕΑ!! Ξερει κανεις τι ρωτανε??Γιατι ακουσα πολλα και εχω τρομοκρατηθει..Ελπιζω να ειναι τυπικο ολο το ζητημα..Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

υ.γ: αυτο το πραγμα που ζητανε ακουογραμμα ενω εχεις ηδη περασει στην σχολη με τρελενει..!!! Και αν πχ δεν τηρεις τις προυποθεσεις?Οκ δν λεω να εισαι κουφος αλλα αν εισαι στα κατωτερα επιπεδα της φυσιολογικης ακοης και δεν σε δεχτουν?Τι μ λες τωρα..!!!

Παράθεση

kate19 (katerina sterianou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kate19
H katerina sterianou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H kate19 έγραψε στις 11:14, 03-10-12:

τα βιβλια για τις κατατακτηριες τα βρηκες τελικα?

Παράθεση

kate19 (katerina sterianou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kate19
H katerina sterianou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H kate19 έγραψε στις 23:08, 10-10-12:

θα δωσεις κανεις κατατακτηριες για τη λογοθεραπεια στην πατρα?

Παράθεση

Κρυσταλλένια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κρυσταλλένια
H Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Κρυσταλλένια έγραψε στις 18:27, 08-11-12:

Γεία σας παιδιά. Θέλω να δώσω κατατακτήριες στο τμημα λογοθεραπείας στην Πάτρα. Έχω αγοράσει τα βιβλία και έχω διαβάσει την εισαγωγή στη γλωσσολογία και το βιβλίο με την επικοινωνία και τις ανθρώπινες διαταραχές. Τα βρήκα πάρα πολύ ενδιαφέροντα και έμαθα τρομέρα πράγματα. Αλλά έχω κολλήσει στον άτλαντα ανατομίας κατάποσης, ομιλίας και ακοής. Ειναι πολύ ωραίο βιβλίο αλλά δεν διαβάζεται. Γνωρίζετε πως διδάσκεται στο τμήμα της λογοθεραπείας ή άμα υπαρχει κάποιος βοηθητικός οδηγός;;; Ας μου απαντήσει κάποιος άμα μπορεί γιατί όλα αυτά δεν μαθαίνονται από έξω και παπαγαλία.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:34, 16-02-13:

Πάτρα ή Γιάννενα; Ποιο θεωρείται καλύτερο τει;
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 13:07, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Πάτρα ή Γιάννενα; Ποιο θεωρείται καλύτερο τει;
Από άποψη πόλης θα διάλεγα Πάτρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους