Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,006 εγγεγραμμένα μέλη και 2,810,300 μηνύματα σε 79,778 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 346 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές φοιτητικές απορίες

Nανσυ94

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nανσυ94
H Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Nανσυ94 έγραψε στις 16:50, 26-09-12:

ρε παιδια εχω μπερδευτει απιστευτα με ολα αυτα που λετε..εγω οταν πηγα χτες και γραφτηκα τιποτα δεν μου δωσαν εκτος απο την βεβαιωση εγγραφης ουτε και δηλωση μαθηματων μου ανεφεραω κατι...μπαινω στο σαιτ της σχολης αλλα ουτε εκει αναφερεται τιποτα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:37, 26-09-12:

νανσυ και tsimtsikestisi πάρτε τηλέφωνο ή πηγαίντε στη σχολή
αποκλείεται να μην σου έδωσαν κάποιον κωδικό
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαργαριτα Α.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μαργαριτα Α.
H Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαιευτικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.

H Μαργαριτα Α. έγραψε στις 17:50, 26-09-12:

Oυτε και εμενα μού εδωσαν κωδικους...Ουτε καν βεβαιωση εγγραφης..Οταν αρχισουμε ,μού ειπαν..Και αν...Δε δινουν ολες οι σχολες στην εγγραφη...

Αρχική Δημοσίευση από Nανσυ94
ουτε και δηλωση μαθηματων μου ανεφεραν κατι.
Εμενα μού ειπαν,οτι τα μαθηματα του α εξαμηνου δηλωνονται αυτοματα και δε χρειαζεται να κανουμε κατι..Ισως οταν αρχισουμε,χρειαστει να δηλωσουμε μονο τα εργαστηρια στη γραμματεια...
Παράθεση

sophia_b (Σοφία-Ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophia_b
H Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H sophia_b έγραψε στις 18:15, 26-09-12:

Εχω ψαξει παντου αλλα δεν μπορω να το βρω, ποσο κανει η μηνιαια και ποσο η ετησια καρτα απεριοριστων διαδρομων για εναν φοιτητη?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 18:16, 26-09-12:

http://www.oasa.gr/content.php?id=cards
Παράθεση

sophia_b (Σοφία-Ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophia_b
H Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H sophia_b έγραψε στις 19:07, 26-09-12:

Thx..
Δεν βλεπω μπροστα μου..
Δεν υπαρχει ομως εκπτωση στην ετισια καρτα?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 19:09, 26-09-12:

Φοιτητικό στην ετήσια δεν υπάρχει αλλά δεν νομίζω ότι σε συμφέρει ιδιαιτέρως.
Καλύτερα μήνα μήνα, είναι και μήνες που μπορεί να μην κυκλοφορείς, Αύγουστο ας πούμε εγώ δεν βγάζω ποτέ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tntqaz (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tntqaz
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.

O tntqaz WhenI'msadIstopbeingsad&beawesomeinstead έγραψε στις 19:20, 26-09-12:

Υπάρχει τίποτα παρόμοι για εκπτώγεις για φοιτητες σε αεροπορικά εσωτερικού και εξωτερικού?
Η ευρωπαικη καρτα νεων αποτι ειδα με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν εχει για αεροπορικα
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 20:29, 26-09-12:

Ίσως χρειαστεί για ένα διάστημα τώρα στις αρχές του Οκτώβρη να κάνω συχνά το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Ξάνθη...Δηλαδή καμιά δεκαριά φορές πήγαινε-έλα στη χειρότερη...Υπάρχει τρόπος να βγάλω κάποια κάρτα που να με συμφέρει,γνωρίζετε κάτι??
Παράθεση

theo44

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη theo44
Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O theo44 έγραψε στις 20:45, 26-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Ίσως χρειαστεί για ένα διάστημα τώρα στις αρχές του Οκτώβρη να κάνω συχνά το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Ξάνθη...Δηλαδή καμιά δεκαριά φορές πήγαινε-έλα στη χειρότερη...Υπάρχει τρόπος να βγάλω κάποια κάρτα που να με συμφέρει,γνωρίζετε κάτι??
εγω για καβαλα που ξερω..εκτος του οτι θα εχεις εκπτωση απο το πασο..δεν υπαρχει κατι αλλο οπως πχ η μηνιαια καρτα που ισχυει στα αστικα! μονο αν κοψεις εισιτηρο μετ' επιστροφης εχει καποια εκπτωση...παντως ρωτα και εκει καλου κακου..
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 21:18, 26-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από theo44
εγω για καβαλα που ξερω..εκτος του οτι θα εχεις εκπτωση απο το πασο..δεν υπαρχει κατι αλλο οπως πχ η μηνιαια καρτα που ισχυει στα αστικα! μονο αν κοψεις εισιτηρο μετ' επιστροφης εχει καποια εκπτωση...παντως ρωτα και εκει καλου κακου..
Αχα...Οκ,σ' ευχαριστώ!
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 23:14, 26-09-12:

Πολυ ποντιο αυτο το πραγμα.Θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.15 ευρω ειναι το εισητηριο για το ΚΤΕΛ με την εκπτωση του πασου 7.5 7.5 επι 10 η επι 20 παναγια σωσε πανε τα χρηματακιααααα
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Φοιτητής

H natasoula... έγραψε στις 23:36, 26-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos Sitys
Πολυ ποντιο αυτο το πραγμα.Θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.15 ευρω ειναι το εισητηριο για το ΚΤΕΛ με την εκπτωση του πασου 7.5 7.5 επι 10 η επι 20 παναγια σωσε πανε τα χρηματακιααααα
Δε λέω ότι συμφέρει,αλλά ψάχνω να βρω λύση επειδή η σχολή μάλλον θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ότι περιμέναμε.....
Και το κοντινότερο μέρος που έχω για να μείνω αυτή την πρώτη εβδομάδα που προέκυψε είναι η Θεσσαλονίκη!
Τέλος πάντων,λογικά θα χρειαστεί να χάσω κάποια μαθήματα...
Παράθεση

Sans-culotte

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sans-culotte
Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O Sans-culotte έγραψε στις 23:51, 26-09-12:

Δε λέω ότι συμφέρει,αλλά ψάχνω να βρω λύση επειδή η σχολή μάλλον θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ότι περιμέναμε.....
Και το κοντινότερο μέρος που έχω για να μείνω αυτή την πρώτη εβδομάδα που προέκυψε είναι η Θεσσαλονίκη!
Θα χρειάζεται να φεύγεις στις 6 το πρωι για να εισαι στην ωρα σου οταν αρχιζει το μάθημα. Και μερικές φορές ίσως έχετε παραδόσεις μέχρι τις 8 το βράδυ.Έτσι, θα χρειαστεί να φύγεις από το μάθημα για να προλάβεις το τελευταίο λεωφορείο.
Παράθεση

Δημήτρης7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δημήτρης7
Ο Δημήτρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Δημήτρης7 έγραψε στις 13:01, 27-09-12:

Να ρωτήσω κάτι...Είμαι πρωτοετής στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ...Βγήκε ένα ωρολόγιο πρόγραμμα που λέει ότι τα μαθήματα είναι 9.00-12.00 ή 15.00-18.00. Μου φαίνεται υπερβολικό 3 ώρες το ίδιο μάθημα...Ξέρει κανείς αν ισχύει ή τι ακριβώς συμβαίνει; Ευχαριστω!
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 13:02, 27-09-12:

Τα περισσότερα μαθήματα στο πανεπιστήμιο, οι διαλέξεις, είναι τρίωρες...
Και πίστεψέ με, κάποιες φορές ΔΕΝ είναι αρκετό!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 13:04, 27-09-12:

Υπηρχε λυση αλλα εσυ την πεταξες
Παράθεση

olina11

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη olina11
H olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 146 μηνύματα.

H olina11 ειχες μια ευκαιρια,την αφησες να φυγει;) έγραψε στις 13:46, 27-09-12:

τι γινεται οταν προτεινονται παραπανω απο ενα συγγραμα σε καποιο μαθημα???πως ξερουμε ποιο να διαλεξουμε.....λεει ο καθηγητης ή οποιο μας αρεσει το εξωφυλλο????
Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anna-anna94
H Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Anna-anna94 έγραψε στις 13:57, 27-09-12:

εμενα στη σχολη μου ειπαν οτι σου λεει ο καθηγητης ποιο να παρεις

εγω εχω μια αλλη απορια..το ωρολογιο προγραμμα της σχολης μου βγηκε και ειδα οτι ενα εργαστηριακο μαθημα το χωριζουν σε α,β,γ και ειναι διαφορετικες ωρες..αυτο σημαινει οτι εγω θα πηγαινω σε εκεινο που θελω εγω αναλογα με την ωρα που θελω ??
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 27-09-12 στις 14:25. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,213 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 15:31, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Anna-anna94

εγω εχω μια αλλη απορια..το ωρολογιο προγραμμα της σχολης μου βγηκε και ειδα οτι ενα εργαστηριακο μαθημα το χωριζουν σε α,β,γ και ειναι διαφορετικες ωρες..αυτο σημαινει οτι εγω θα πηγαινω σε εκεινο που θελω εγω αναλογα με την ωρα που θελω ??
θα βγει ανακοίνωση για το πως θα χωριστείτε στα τμήματα των εργαστηρίων? Συνήθως γίνεται με βάση το επίθετο βέβαια
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:34, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Anna-anna94

Ναι πολλές φορές το κάνουν έτσι. Πηγαίνεις και δηλώνεις ποια μέρα/ώρα θες ή σε βολεύει. Σε εμάς έτσι κάνουν σε όλα τα εργαστήρια.
Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anna-anna94
H Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Anna-anna94 έγραψε στις 16:03, 27-09-12:

ευχαριστω πολυ..λογικα και εμενα ετσι θα ειναι..
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 16:13, 27-09-12:

Παιδια δεν ξερω αν εκανα βλακεια.Ειχα ξεχασει οτι στην εγγραφη μου ειχα παρει ενα χαρτι που κυκλωσα τα μαθηματα μου και το υπεγραψα και πηγα και εκανα και ηλεκτρονικα δηλωση των μαθηματων.Πειραζει?? μην γινει καμια βλακεια...??
Παράθεση

MakisH (Μάκης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη MakisH
Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O MakisH έγραψε στις 16:14, 27-09-12:

Τα ίδια μαθήματα δεν έβαλες;
Παράθεση

Poseidon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 16:32, 27-09-12:

Έχω τρελαθεί,όλα τα μαθήματα του Α ετους αλληλεπικαλύπτονται με του Β,που θα δηλώσω τώρα.
Συν 5 εργαστήρια...Για το φούντο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 16:33, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από MakisH
Τα ίδια μαθήματα δεν έβαλες;
Ναι ακριβως τα ιδια
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,530 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 16:45, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Poseidon
Έχω τρελαθεί,όλα τα μαθήματα του Α ετους αλληλεπικαλύπτονται με του Β,που θα δηλώσω τώρα.
συγγνώμη, αλλά τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;;;
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,213 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:47, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
συγγνώμη, αλλά τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;;;
μάλλον είχε αφήσει τα μαθήματα του 1ου έτους επειδή ξαναέδωσε πανελλήνιες, οπότε τώρα θέλει να τα παρακολουθήσει αλλά συμπίπτου με αυτά του 2ου έτους
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,118 μηνύματα.

H Ερινύς Come on baby, light my fire.~ έγραψε στις 16:49, 27-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Poseidon
Μαλακία.
Δεν παίζει να έχεις μόνο εσύ το πρόβλημα όμως, αποκλείεται. Μήπως να μαζευτείτε όσοι χρειάζεστε χρονομηχανή για να τα παρακολουθείτε όλα και να ζητήσετε ξεχωριστό τμήμα στα εργαστήρια;
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 16:54, 27-09-12:

απαντηστε ρε αξαδες και αξουλισες μια στιγμη.Υπαρχει καποιο θεμα που τα δηλωσα και ηλεκτρονικα??
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους