Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,627 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,573 μηνύματα σε 81,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 673 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για στρατιωτικές σχολές

t00nS

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη t00nS
Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O t00nS έγραψε στις 22:32, 21-04-13:

επειδή είναι επείγον και πρέπει να στείλω τα δήλωση για στρατιωτικές σχολές μέχρι της 23/4!!
στο υπόδειγμα 7 σελίδα 4 ΠΙΝΑΚΑΣ Ε στο 34 εκεί που λέει για τις ειδικές κατηγοριές εγώ που είμαι τρίτεκνος τι πρέπει να γράψω;
Αν γίνεται θ'ελω γρήγορα μια απάντηση!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 23:21, 21-04-13:

Εφοσον εψαξες στην προκυρηξη και δεν βρηκες κατι,παρε αυριο τηλεφωνο σε οποιαδηποτε στρατιωτικη σχολη για πληροφοριες,ειχα και εγω μια απορια και μου την ελυσαν.Αν δεν γνωριζεις το τηλεφωνο πες μου.(ΚΑΚΩΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t00nS

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη t00nS
Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O t00nS έγραψε στις 23:26, 21-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από greekgohan
Εφοσον εψαξες στην προκυρηξη και δεν βρηκες κατι,παρε αυριο τηλεφωνο σε οποιαδηποτε στρατιωτικη σχολη για πληροφοριες,ειχα και εγω μια απορια και μου την ελυσαν.Αν δεν γνωριζεις το τηλεφωνο πες μου.(ΚΑΚΩΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ)
χθες το έμαθα ότι είναι μέχρι την τρίτη ενημέρωση 0..τελικά το πρωί θα το πάω σε μια που ξέρει και το μεσημέρι θα τα στείλω
Παράθεση

ΛΟΥΗΣ21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΛΟΥΗΣ21
Ο ΛΟΥΗΣ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ΛΟΥΗΣ21 έγραψε στις 12:52, 01-07-13:

η μαυρη ζωνη και τα 2 DAN στο TAEKWONDO βοηθανε στις στρατιωτικες σχολες?
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 12:59, 01-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΟΥΗΣ21
η μαυρη ζωνη και τα 2 DAN στο TAEKWONDO βοηθανε στις στρατιωτικες σχολες?
Να βοηθουν στη εισαγωγη οχι,ισως μεσα κανουν καποια μαθηματα πολεμικης τεχνης,σιγουρο το οτι ασχολησε με πολεμικη τεχνη θα σε βοηθησει στην αντοχη και την δυναμη που χρειαζεται...οχι κατι παραπανω.
Παράθεση

φοκιας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη φοκιας
Ο φοκιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O φοκιας πες ρε έγραψε στις 13:13, 01-07-13:

κανουν μαθηματα πολεμικων τεχνων..μπορει να με βοηθησει καποιος,,στο μηχανογραφικο δεν ξερω τι να βαλω πρωτα..την αξιωματικων ελληνικης αστυνομιας ή τη σχολη ναυτικων δοκιμων..?
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

O greekgohan έγραψε στις 13:19, 01-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από φοκιας
κανουν μαθηματα πολεμικων τεχνων..μπορει να με βοηθησει καποιος,,στο μηχανογραφικο δεν ξερω τι να βαλω πρωτα..την αξιωματικων ελληνικης αστυνομιας ή τη σχολη ναυτικων δοκιμων..?
Βαλε οτι σου αρεσει περισσοτερο,αμα σου αρεσει η θαλασσα βαλε ΣΝΔ,απο την αλλη ως αξιωματικος ελ.ας δεν θα εχεις μεταθεσεις(δεν νομιζω να εχεις πολλες στο ναυτικο αλλα σιγουρα θα εχεις ταξιδια) αλλα σκεψου οτι μετα απο 6 χρονια θα εχεις μισθο(4 χρονια η σχολη +2 για να μπεις).
Παράθεση

Greek Army

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greek Army
H Greek Army αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Greek Army έγραψε στις 17:06, 29-07-13:

Βρε παιδιά απορία......... στην φετινή εγκύκλιο αναφέρει στα γενικά νοσήματα που αποκλείουν την εισαγωγή των υποψηφίων ,παθήσεις των ενδοκρινών αδένων.Εγώ εχώ κάνει αφαίρεση θυρεοειδούς και παραθυρεοειδών.Τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση;Γνωρίζει κανείς;Να προετοιμάζομαι τόσο καιρό,να γράψω πρώτα ο Θεός τα μόρια και να παω στις ΠΚΕ και να φάω την χλαπάτσα;............................... Όποιος γνωρίζει,παρακαλώ ας απαντήσει!!!!!!
Παράθεση

DarthFederer

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,304 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 13:27, 31-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Greek Army
Βρε παιδιά απορία......... στην φετινή εγκύκλιο αναφέρει στα γενικά νοσήματα που αποκλείουν την εισαγωγή των υποψηφίων ,παθήσεις των ενδοκρινών αδένων.Εγώ εχώ κάνει αφαίρεση θυρεοειδούς και παραθυρεοειδών.Τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση;Γνωρίζει κανείς;Να προετοιμάζομαι τόσο καιρό,να γράψω πρώτα ο Θεός τα μόρια και να παω στις ΠΚΕ και να φάω την χλαπάτσα;............................... Όποιος γνωρίζει,παρακαλώ ας απαντήσει!!!!!!
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις εναν ενδροκρινολογο στρατιωτικο γιατρο και να τον επισκεφθεις, πλεον μπορεις και στα νοσοκομεια και οχι μονο στα ιατρεια. Πες του τι προβλημα εχεις και πιστευω ειναι η πιο αξιοπιστη πηγη για να μαθεις σωστα χωρις παραπληροφορηση
Παράθεση

Greek Army

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greek Army
H Greek Army αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Greek Army έγραψε στις 01:43, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις εναν ενδροκρινολογο στρατιωτικο γιατρο και να τον επισκεφθεις, πλεον μπορεις και στα νοσοκομεια και οχι μονο στα ιατρεια. Πες του τι προβλημα εχεις και πιστευω ειναι η πιο αξιοπιστη πηγη για να μαθεις σωστα χωρις παραπληροφορηση
Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή. Αν και δεν σκέφτηκα να κάνω κάτι τέτοιο,πήρα τηλ. στο ΓΕΕΘΑ και μου έδωσαν το τηλ.της επιτροπής που εξετάζει τους υποψηφίους κάθε χρόνο.Πήρα σήμερα αλλά δεν το σήκωναν.Άντε να δούμε αύριο....Όπως και να'χει σε ευχαριστώ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους