Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,509 εγγεγραμμένα μέλη και 2,836,926 μηνύματα σε 81,179 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 420 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μάθημα επιλογής στη Β' Λυκείου

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 13:10, 22-07-13:

Αστρονομια δεν εχω ακουσει ποτε να γινεται τμημα.
Αν και θα ηταν καλη φαση, δεν την επιλεγουν πολλοι.
Κριμα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,155 μηνύματα.

H Ερινύς This too, shall pass. έγραψε στις 13:58, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από καποιος_καπου
Κριμα.
Εμάς ήταν το πιο πολυπληθές τμήμα πάντα.
Μας έδειχνε ο καθηγητής ντοκιμαντέρ συνέχεια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_catalonia_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _catalonia_
H _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

H _catalonia_ έγραψε στις 13:59, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από καποιος_καπου
Κριμα.
Σε εμας οι περισσοτεροι ειχαν παρει αστρονομια και οι υπολοιποι που θελαμε να κανουμε τμημα στην βιολογια δεν μπορουσαμε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΕλευθεριⒶκος
Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 15:09, 22-07-13:

Η Λογοτεχνια δεν υπαρχει ρε παιδια ; Μονο εγω θα την παρω απο 'δω μεσα ;
Παράθεση

anwnymos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη anwnymos
Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε στις 15:17, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Εμάς ήταν το πιο πολυπληθές τμήμα πάντα.
Μας έδειχνε ο καθηγητής ντοκιμαντέρ συνέχεια.
κατι τετοιο συνεβαινε κ στο δικο μου σχολειο .
και εγω ειχα κανει την μαλακια να παρω βιολογια επιλογης FAIL
Παράθεση

_catalonia_

Φοιτητής

H _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

H _catalonia_ έγραψε στις 15:20, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕλευθεριⒶκος
υπαρχει λογοτεχνια επιλογης στην β?αλλα εδω που τα λεμε και να υπαρχει ποιος ο λογος να την επιλεξεις..πιο πολυ θα σε μπερδευει ,ειδικα αν εχετε και κανεναν τρελαμενο φιλολογο αστο καλυτερα
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 15:28, 22-07-13:

Mπαα, εγω σκεφτομαι οτι θα ειναι ωραια. Θα ειναι ξενη λογοτεχνια !
Και φαντασου την επιλεγω εγω που θα παω θετικη
Παράθεση

Nefeli Graf (Άσιμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H Άσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,851 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 15:30, 22-07-13:

Για την Ευρωπαϊκή λογοτεχνία δεν λες;;Εμάς μας έδωσαν μόνο 3 επιλογές για μαθήματα στα οποία δεν περιείχαν την Λογοτεχνία που ήθελα να επιλέξω...
Αρχική Δημοσίευση από catalonia
υπαρχει λογοτεχνια επιλογης στην β?αλλα εδω που τα λεμε και να υπαρχει ποιος ο λογος να την επιλεξεις..πιο πολυ θα σε μπερδευει ,ειδικα αν εχετε και κανεναν τρελαμενο φιλολογο αστο καλυτερα
Νομίζω την Ευρωπαϊκή λογοτεχνία λέει
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 15:34, 22-07-13:

Aληθεια ;;
Εμας δεν ειχε τις Α.Ο. αλλα μας ειπαν οτι ειναι στα επιλογης. Λογικα τον Σεπτεμβριο που θα μας δωσουν παλι τα χαρτια θα τα εχει ολα.
Παράθεση

_catalonia_

Φοιτητής

H _catalonia_ έγραψε στις 15:35, 22-07-13:

Mπαα, εγω σκεφτομαι οτι θα ειναι ωραια. Θα ειναι ξενη λογοτεχνια !
Και φαντασου την επιλεγω εγω που θα παω θετικη
Ε αφου σου αρεσει τι να πω..εγω ειχα παρει βιολογια και μου φανηκε αρκετα ευκολη..και παρολο που ημουν θεωρητικη λογοτεχνια επιλογης και να ηξερα οτι υπαρχει δεν θα διαλεγα γιατι την θεωρω καπως βαρετη
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 15:37, 22-07-13:

Εμας δεν εχει βιολογια. Aδικο
Εμενα γενικα μ' αρεσει η λογοτεχνια. Γουστα ειναι αυτα
Παράθεση

jj!

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,252 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 22:09, 22-07-13:

Εμας δεν εχει βιολογια. Aδικο
Εμενα γενικα μ' αρεσει η λογοτεχνια. Γουστα ειναι αυτα
Επειδή εμείς κάναμε τη Βιολογία στην Α'

Αυτοί δεν είχαν βιολογία στην Α'
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 22:23, 22-07-13:

Ωωπ, σωστος
Παράθεση

Paschalis123 (Πασχαλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Paschalis123
Ο Πασχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Paschalis123 έγραψε στις 23:22, 25-07-13:

Καλησπερα σας,
Εχω μερικες αποριες για τα μαθηματα επιλογης. Καταρχας να πω οτι τωρα θα παω β λυκειου και ειμαι σιγουρος οτι θα επιλεξω θεωρητικη και απο το σχολειο μας δωσανε χαρτι για τα μαθηματα επιλογης. Βασικα, σαν πρωτη επιλογη σκεφτομαι στις πανελληνιες να επιλεξω νομικη, σαν δευτερη φιλολογια η φιλοσοφια και σαν τριτη θεολογια. Ηθελα να σας ρωτησω ποια ειδικα μαθηματα να επιλεξω στη β λυκειου και στη γ?? Επισης αν επιλεξω δικαιο και λογοτεχνια μπορω να επιλεξω τις σχολες που προανεφερα και μπορω στη γ να επιλεξω τα ιδια?? Οποια απαντηση δεκτη γιατι εχω μπερδευτει και αγχωνομαι. Εαν εγραψα κατι που δεν στεκει διορθώστε με. Αν θελετε επισηναψτε μου κανενα site που να λεει για τα ειδικα μαθηματα στη β και στη γ λυκειου.
Ευχαριστω πολυ.

Επισήμανση: Τα μηνύματα 614 - 618 προήλθαν απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 16-08-13 στις 14:21. Αιτία: Solved.
Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BloodSparrow
Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε στις 00:08, 01-08-13:

Με το τωρινο σύστημα για πανελλήνιες απο θεωρητική θα δώσεις τα εξής μαθήματα

Αρχαια
Λατινικα
λογοτεχνια κατευθυνσης
ιστορια κατευθυνσης
Εκθεση ( νεοελληνικη γλωσσα)
Και 1 ακομη απο τα μαθηματα γενικης παιδειας γ λυκειου , δικης σου επιλογης( ιστορια, φυσικη,βιολογια,μαθηματικα γενικης παιδειας)

Δεν εχεις να ανησυχεις για τα μαθηματα επιλογης β λυκειου σε θεωρητικη,δε θα σε αποκλεισουν απο πουθενα.
Διάλεξε ο,τι σου αρέσει.
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 00:11, 01-08-13:

Το μαθημα επιλογης που θα επιλεξεις στην Β λυκειου δεν εχει καμια σχεση με την επιλογη των σχολων. Τα ειδικα μαθηματα θα τα δωσεις στις πανελληνιες(αν θελεις να τα δωσεις) για να περασεις σε σχολη που χρειαζεται ειδικο μαθημα π.χ. για να πας ΜΜΕ πρεπει να δωσεις αγγλικα. Το μαθημα επιλογης σου στην Γ λυκειου δεν εχει επισης καμια σχεση με τις πανελληνιες. Αν επιλεξεις π.χ. σχεδιο δεν εισαι υποχρεωμενος να το δωσεις στις πανελληνιες.

Μαθηματα επιλογης Β Λυκειου
http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxo...b-lykeiou.html
Μαθηματα επιλογης Γ Λυκειου
http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxo...ka-lykeia.html
Παράθεση

Paschalis123 (Πασχαλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Paschalis123
Ο Πασχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Paschalis123 έγραψε στις 16:25, 05-08-13:

Ευχαριστω πολυ παιδια, μου λυσατε ολες τις αποριες!!
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 13:39, 16-08-13:

Εγώ θα επιλέξω β ξένη γλώσσα.. Γερμανικά -.-
Παράθεση

kafess13

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη kafess13
Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O kafess13 έγραψε στις 01:08, 03-09-13:

ρε παιδιά για το μάθημα επιλογής στην β λυκείου θα υπάρχει ξεχωριστό απουσιολόγιο;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 03-09-13 στις 01:31. Αιτία: Greeklish.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 20:26, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από kafess13
ρε παιδιά για το μάθημα επιλογής στην β λυκείου θα υπάρχει ξεχωριστό απουσιολόγιο;
Μπαα, θα τα περνάνε στο γενικό της τάξης λογικά, όπως στο γυμνάσιο που χώριζε το τμήμα στα αγγλικά και στην δεύτερη ξένη γλώσσα!
Παράθεση

Fedde le Grand

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,205 μηνύματα.

O Fedde le Grand Not the DJ... έγραψε στις 20:34, 03-09-13:

Παιδιά και εσάς θα σας χωρίσουν στη Β' Λυκείου σε τμήματα ανάλογα με το μάθημα επιλογής (ακόμα και στα μαθήματα γεν. παιδείας) ;
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Raiseonce
Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O Raiseonce έγραψε στις 20:44, 03-09-13:

Και μας έτσι μας είχαν χωρίσει.Παντού αυτό πρέπει να γίνεται.
Συνεννοήσου με τους φίλους σου να πάρετε το ίδιο μάθημα επιλογής.
Παράθεση

Fedde le Grand

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,205 μηνύματα.

O Fedde le Grand Not the DJ... έγραψε στις 20:46, 03-09-13:

Λες και επίτηδες δε μας το λένε ρε παιδί μου. Πάλι καλά που μου το είπε φίλος μου δηλαδή.

Ευχαριστώ
Παράθεση

Nefeli Graf (Άσιμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H Άσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,851 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 20:52, 03-09-13:

Πλάκα κάνετε;;
Θα χωρίσουν τα τμήματα με βάση το μάθημα επιλογής;Όιιιιιιιιιιιιιιιιιι δεν το θέλω
Αλλά και πάλι πόσα τμήματα θα βάλουν 3(σχέδιο,εφ.υπολ.,αρχές οικονομίας) ; 30 παιδιά θα μείνουμε
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΕλευθεριⒶκος just ντου it έγραψε στις 20:27, 04-09-13:

Oυτε σ' εμας εχουν πει κατι τετοιο.
Παράθεση

unπαικτable

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 22:06, 04-09-13:

Ειναι αναλογο τις επιλογες των μαθητων. Αμα υπαρξουν πολλοι μαθητες που θα επιλεξουν ενα συγκεκριμενο μαθημα τοτε θα χωριστουν βασει της επιλογης. Αμα υπαρχουν διαφοροποιησεις και μπορουν να σχηματισουν διαφορα τμηματα επιλογης, τοτε πατε κανονικα. Εμεις ας πουμε ειχαμε 2 τμηματα εφ.υπολογιστων, ενα τμημα σχεδιο, ενα τμημα ευρωπαικη λογοτεχνια, ενα αοθ και ενα αστρονομια. Ειμαστε και πολλα παιδια ομως.
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GiannosFloyd
Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε στις 22:36, 04-09-13:

Παιδιά, δεν θυμάμαι καλά καλά τι δήλωσα. Μπορώ να το αλλάξω αν ειναι ε??
Παράθεση

unπαικτable

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 23:14, 04-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από GiannosFloyd
Ναι μπορεις να αλλαξεις. Κανονικα θα δηλωσεις με την εναρξη των μαθηματων.
Παράθεση

~Melania~ (Derek Hale ♥)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Derek Hale ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,082 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 10:55, 06-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από GiannosFloyd
Αρχική Δημοσίευση από unπαικτable
Ναι μπορεις να αλλαξεις. Κανονικα θα δηλωσεις με την εναρξη των μαθηματων.
Άλλωστε, μπορεί και να μην δημιουργηθεί τμήμα με το μάθημα που επέλεξες και να στο ζητήσουν οι ίδιοι να το αλλάξεις. Εγώ έχω δηλώσει Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία, είμαι περίεργη να δω αν θα φτιάξουμε τάξη ή όχι .
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,402 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 11:20, 06-09-13:

Αστρονομία
Παράθεση

Dragonborn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dragonborn
Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Dragonborn Physical Chemist (:P) έγραψε στις 15:51, 06-09-13:

Δικος μου εισαι τασο
Παράθεση

jj!

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,252 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 16:49, 06-09-13:

Το 'χω ξαναπεί, αλλά δεν παίζει να αλλάξω γνώμη τώρα

Αστρονομία.
(Στα σίγουρα)
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,402 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 17:03, 06-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dragonborn
Δικος μου εισαι τασο
ειναι ωραίο μάθημα αν έχει όρεξη ο καθηγητής
Παράθεση

Εχέμυθη (Το Κοροϊδάκι της Βικ :))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Το Κοροϊδάκι της Βικ :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 15:37, 08-09-13:

Αστρονομια εχω δηλωσει κι εγω...αλλα δε θα γινει τμημα...Οπως και περσυ μαλλον θα κανουμε ολοι Πληροφορικη και Α.Ο. στη Γ' Λυκειου ...
Παράθεση

Dragonborn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Dragonborn Physical Chemist (:P) έγραψε στις 18:18, 09-09-13:

Βασικα και γω το φοβαμαι αυτο το ενδεχομενο..
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 22:22, 09-09-13:

Παίδες, άκουσα εάν είσαι θεωρητική και διαλέξεις οικονομία σου δίνει περισσότερα μόρια, κάτι τέτοιο.. ισχύει?!

Όλα τα μαθήματα επιλογής είναι ίδιας βαρύτητας?!
Παράθεση

jj!

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 23:29, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Παίδες, άκουσα εάν είσαι θεωρητική και διαλέξεις οικονομία σου δίνει περισσότερα μόρια, κάτι τέτοιο.. ισχύει?!

Όλα τα μαθήματα επιλογής είναι ίδιας βαρύτητας?!
Το μάθημα επιλογής δεν έχει σχέση με τα μόρια στη Β' Λυκείου.

Έχει, όμως, στη Γ' Λυκείου (και μόνο οι ΑΟΘ), που σου ανοίγουν 5ο πεδίο (μαζί με μαθς γενικής).
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη (Το Κοροϊδάκι της Βικ :))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Το Κοροϊδάκι της Βικ :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 14:42, 13-09-13:

Εγινε τμημα Αστρονομιας !!!!!!!!! :party:
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dragonborn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Dragonborn Physical Chemist (:P) έγραψε στις 17:03, 13-09-13:

Μακάρι να γίνει και σε εμάς...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 19-09-13 στις 12:33. Αιτία: Κεφαλαία σε πεζά
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 17:10, 13-09-13:

Εμας γινεται καθε χρονο. Το 80% ή και παραπάνω επιλέγουν αστρονομία
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 703 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 22:50, 14-09-13:

και εγω αστρονομια εχω δηλωσει παιδες
και ευτυχως εγινε τμημα αν και το 70% επελεξε αρχες οικονομιας
Παράθεση

dimosthenisgeo (Δημοσθενης Γεωργαλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimosthenisgeo
Ο Δημοσθενης Γεωργαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O dimosthenisgeo έγραψε στις 00:05, 15-09-13:

Παιδια εγω εβαλλα αρχες οικονομιας γιατι μου αρεσει πολυ σαν μαθημα και θελω του χρονου να δωσω ΑΟΘ και λεω πως μπορει να με βοηθησει.Ωστοσο μπηκαμε χθες σε τμηματα και ηταν ΧΑΛΙΑ.Οι υπολοιποι συμμαθητες μου ηταν εντελως σκραπες, ηξερα μονο 3-4 ατομα και οι καθηγητες που ειχαμε σαν τμημα ηταν αστα να παμε.Ετσι σκεφτομαι να αλλαξω και να βαλλω αστρονομια(δημιουργηθηκε τμημα!) που ξερω περισσοτερα ατομα και εχουν καλυτερο επιπεδο.Στην αρχη εγω ειχα αποκλισει εντελως την αστρονομια γιατι ειμαι θεωρητικος και νομιζα οτι θα εχει φυσικη και μαθηματικα.Ωστοσο μου ειπε ο καθηγητης οτι θα ειναι θεωρητικο.Θα αλλαξουν και αλλα παιδια σε αστρονομια οποτε πιστευω πως θα ειναι πιο ωραια.Παρολα αυτα ανησυχω:1ον)θα τα καταφερω στη αστρονομια ή ειναι πιο δυσκολο απο οσο νομιζω;και 2ον)Θα εχω ελλεψεις του χρονου στην ΑΟΘ;Να σημειωσω πως ειμαι θεωρητικη κατευθυνση.
Παράθεση

nickthehunter88

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nickthehunter88
Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O nickthehunter88 έγραψε στις 12:47, 15-09-13:

στο δικο μου σχολειο το 80% δηλωσε πληροφωρικη(δεν πηγαν στρονομια λογο του καθηγητη)...

αν και αυτο που θα πω ειναι εκτος θεματος,εσεις σκεφτεστε να ξεκινησετε υλη μαθηματικων/φυσικης γ λυκειου απο φετος?
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 12:50, 15-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimosthenisgeo
[...]1ον)θα τα καταφερω στη αστρονομια ή ειναι πιο δυσκολο απο οσο νομιζω;[...]
Θα σου αρέσει. Είναι εντελώς θεωρητικό μάθημα και δεν εμπλέκει μαθηματικά και εξισώσεις
Παράθεση

dimosthenisgeo (Δημοσθενης Γεωργαλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimosthenisgeo
Ο Δημοσθενης Γεωργαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O dimosthenisgeo έγραψε στις 18:19, 15-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Θα σου αρέσει. Είναι εντελώς θεωρητικό μάθημα και δεν εμπλέκει μαθηματικά και εξισώσεις
Ναι αλλα μηπως εχω ελλειψεις του χρονου στην ΑΟΘ εαν δεν κανω αρχες οικονομιας;
Παράθεση

8theo1

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 8theo1
Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O 8theo1 έγραψε στις 18:38, 15-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimosthenisgeo
Ναι αλλα μηπως εχω ελλειψεις του χρονου στην ΑΟΘ εαν δεν κανω αρχες οικονομιας;
Ούτε καν
Παράθεση

Fedde le Grand

Μαθητής Γ' λυκείου

O Fedde le Grand Not the DJ... έγραψε στις 15:30, 16-09-13:

Παιδιά ερώτηση. Μπορώ να αλλάξω μάθημα επιλογής για να αλλάξω και τμήμα ή είναι αργά; Θέλω να πάω Πληροφορική αλλά έχει πάρα πολλά άτομα(2 τμήματα ήδη) και δε ξέρω εάν μπορώ να αλλάξω σε αυτή τη φάση.
Παράθεση

~Melania~ (Derek Hale ♥)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Derek Hale ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,082 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 15:32, 16-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Fedde le Grand
Παιδιά ερώτηση. Μπορώ να αλλάξω μάθημα επιλογής για να αλλάξω και τμήμα ή είναι αργά; Θέλω να πάω Πληροφορική αλλά έχει πάρα πολλά άτομα(2 τμήματα ήδη) και δε ξέρω εάν μπορώ να αλλάξω σε αυτή τη φάση.
Έπεσες και σε περίοδο απεργιών... Ο νόμος λέει ότι έχεις δικαίωμα να αλλάξεις μάθημα επιλογής μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου. Εφόσον όμως τα τμήματα είναι ήδη γεμάτα, ίσως να είναι πιο δύσκολο να μπορέσεις να αλλάξεις...
Παράθεση

Loreley

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 15:49, 16-09-13:

Εγώ είχα δηλώσει Εφαρμογές Υπολογιστών, αλλά δεν έγινε τμήμα και επέλεξα αυτή την μ@λακία με τους φυσικούς πόρους.
Αστρονομία δεν διάλεξα, γιατί θα έχω να διαβάζω τα μαθήματα της κατεύθυνσης, η αστρονομία με μάρανε.
Παράθεση

mintin97 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη mintin97
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O mintin97 έγραψε στις 21:15, 20-11-13:

Πάντως είστε πολύ τυχεροί εσείς που κάνετε Αστρονομία. Εγώ ήθελα με τα χίλια να κάνω αστρονομία και περίμενα κι από 5-6 άλλα παιδιά να τη διαλέξουν αλλά τελικά 3 άτομα τη διαλέξαμε. Τώρα κάνω ελεύθερο σχέδιο. Καλό, δε λέω, αναπτύσσεις τη δημιουργικότητα, δεν έχει τεστ όπως οι αρχ.οικονομίας, ΑΛΛΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    AngelosSoranidi , catloverGG , StewieFG , ~st@rry-sky~

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους