Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,192 μηνύματα σε 96,244 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 860 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή Κατεύθυνσης

eLina17 (Ελινα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη eLina17
H Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H eLina17 έγραψε στις 22:38, 02-03-08:

Ειμαι μαθητρια της Β Λυκειου κ εχω επιλεξει την Θετικη για φετος ! Του χρονου ομως ?? Εχω προβληματιστει....ειμαι αρκετα καλη στην Χημεια...μ'αρεσει πολυ αλλα την Βιολογια δν την παλευω καθολου,,δεν μπορω να την καταλαβω κ επομενως ουτε κ να την μαθω...!! Η αληθεια ειναι οτι δεν με πολυενδιαφερει το 3ο πεδιο.... Οποτε τι λετε ?? Να παω τεχνολογικη η να παραμεινω θετικη ????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 22:48, 02-03-08:

Κοίτα, το να πας από την θετική στην τεχνολογική είναι η πιο εύκολη αλλαγή κατευθύνσεων καθώς δεν θα έχεις καθόλου κενά στα μαθήματα.

Τώρα, εάν δεν σε ενδιαφέρει η ιατρική, βιολογία και τα συναφή, δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να μείνεις στην θετική.
Από εσένα εξαρτάται.(Καλωσήρθες στο ischool)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eLina17 (Ελινα)

Απόφοιτος

H Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H eLina17 έγραψε στις 22:55, 02-03-08:

Ευχαριστω !

Παράθεση

01011001 (Elric)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 01011001
Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

O 01011001 έγραψε στις 23:54, 02-03-08:

Στην θετική το κύριο μάθημα θεωρίας είναι η βιολογία. Στην τεχνολογικήκ απ'ότι μου έχουν πει το ΑΟΔΕ είναι κάτι ανάλογο αφού είναι και αυτό παπαγαλία και επίσης δεν μπορείς να κατανοήσεις τι ακριβώς λέει. Επομένως θα υπάρχει και εκεί δυσκολία αν δυσκολεύεσαι γενικώς στην αποστήθηση/θεωρία. Στην τεχνολογική θα έχεις και την ανάπτυξη εφαρμογών, που υποθέτω θα σου είναι κάτι καινούριο, ενώ στην θετική θα έχεις την χημεία η οποία εκτός του ότι είναι εύκολη(προσωπική γνώμη), λες ότι "σου πάει". Από κει και πέρα, αφού δεν σε ενδιαφέρει το 3ο πεδίο και από θετική μπορείς να πας σε κάποιο άλλο πεδίο, έχοντας ως μαθήματα βαρύτητας πχ στο 4ο τα μαθηματικά και τη φυσική, όπως θα ήταν και αν πήγαινες τεχνολογική.
Καλό θα ήταν αν πηγαίνεις απο τώρα σε φροντιστήριο να ρωτήσεις τους κατάλληλους καθηγητές ώστε να σε ενημερώσουν περι τίνος πρόκειται το κάθε μάθημα και τον βαθμό δυσκολίας του.

Παράθεση

eLina17 (Ελινα)

Απόφοιτος

H eLina17 έγραψε στις 15:36, 03-03-08:

Χμμμ,,,κανεις αλλοςςς ???

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,283 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 22:00, 03-03-08:

γειά σου Ελίνα...το αγαπημένο σου μάθημα είναι η χημεία...εισαι θετική...σου προτίνω με τα χίλια Φαρμακευτική.Καλό επάγγελμα,έχει ψωμί,εχει prestige,ειναι κατά τη γνωμη μου ασφαλέστερο απ'την ιατρικη,και για να περάσεις στη σχολή έχεις πρώτο μάθημα βαρύτητας Χημεία (νομίζω).Κάνε την έρευνα σου,δες σε ποιές πόλεις έχει σχολές,ψάξε το και δες.Απο θετική πας σίγουρα.Απο τεχνολογική...δε νομίζω.

Παράθεση

eLina17 (Ελινα)

Απόφοιτος

H eLina17 έγραψε στις 22:35, 03-03-08:

Γεια σου Γιαννη,,,κ εμενα μ'αρεσει η Φαρμακευτικη..την ειχα σκεφτει κ παλιοτερα ! Αλλα δεν ξερω ...

Παράθεση

01011001 (Elric)

Φοιτητής

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

O 01011001 έγραψε στις 14:06, 04-03-08:

αν και άσχετο με το θέμα, η φαρμακευτική δεν είναι εντελώς κλειστό επάγγελμα? Απ'ότι γνωρίζω για να ανοίξεις φαρμακείο δικό σου πρέπει να το ανοίξεις πολύ έξω απ'την πόλη.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,077 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 15:04, 04-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από 01011001
αν και άσχετο με το θέμα, η φαρμακευτική δεν είναι εντελώς κλειστό επάγγελμα? Απ'ότι γνωρίζω για να ανοίξεις φαρμακείο δικό σου πρέπει να το ανοίξεις πολύ έξω απ'την πόλη.
Νομίζω οτι ο θεσμός του κλειστού επαγγέλματος θα καταργηθεί σύντομα με πρώτη μεταρρύθμιση στους συμβολαιογράφους.

Παράθεση

01011001 (Elric)

Φοιτητής

O 01011001 έγραψε στις 17:13, 04-03-08:

Θα δούμε λοιπόν.

Επαναλαμβάνω, δεν είμαι πλήρως ενημερωμένος, αλλά από αυτά που έχω ακούσει ως τώρα για να ανοίξεις φαρμακείο δικό σου πρέπει να έχει μία ορισμένη απόσταση από άλλα της περιοχής.. οπότε καταλαβαίνεις που θα πρέπει να εγκατασταθείς. Βέβαια δε νομίζω απο φαρμακευτική να μπορείς να κάνεις μόνο αυτό, αλλά αυτό ξέρω οι περισσότεροι πως ακολουθούν.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 17:16, 04-03-08:

Καλά μην το λες. Δεν ανοίγει ο οποιοσδήποτε φαρμακείο χωρίς γνωριμίες και κεφάλαια...

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 17:19, 04-03-08:

Σωστό.

Αλλά ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 17:51, 04-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από 01011001
Θα δούμε λοιπόν.

Επαναλαμβάνω, δεν είμαι πλήρως ενημερωμένος, αλλά από αυτά που έχω ακούσει ως τώρα για να ανοίξεις φαρμακείο δικό σου πρέπει να έχει μία ορισμένη απόσταση από άλλα της περιοχής.. οπότε καταλαβαίνεις που θα πρέπει να εγκατασταθείς. Βέβαια δε νομίζω απο φαρμακευτική να μπορείς να κάνεις μόνο αυτό, αλλά αυτό ξέρω οι περισσότεροι πως ακολουθούν.
αυτο που λες δν ισχυει επειδη στην περιοχη μου υπαρχουν 2 φαρμακεια αποσταση ουτε 50μ!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,283 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 19:14, 04-03-08:

Αυτό που βλέπω πάντως εγώ είναι πως τα φαρμακεία ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια,ειδικά αν ξέρεις και κάποιον γιατρό....

Παράθεση

timbakiforever (Στέλλα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη timbakiforever
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H timbakiforever έγραψε στις 23:23, 08-03-08:

και εγώ την ίδια απορία έχω με σενα......αχ....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 12:05, 09-03-08:

Δηλαδή??

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 12:52, 09-03-08:

Λογικά εννοεί με την eLina17

Παράθεση

Vorbulon

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Vorbulon
Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Vorbulon έγραψε στις 16:47, 04-05-08:

Και εγώ πέρυσι ήμουν θετική και φέτος πήγα τεχνολογική,αφού δεν ενδιαφερόμουν καθόλου για ιατρικές κλπ. Η οργανική χημεία δεν μου άρεσε (μάλλον κακές εμπειρίες από το γυμνάσιο) και η χημεία της Γ κατ. έχει και οργανική. Μπορεί η τεχνολογική να ακούγεται ότι είναι πιο εύκολη, αλλά δεν είναι και τόσο. Ο προγραμματισμός είναι ωραίο μάθημα αν σας αρέσει η λογική, οι ασκήσεις που βάζουν είναι σχετικά εύκολες αλλά έχει και αρκετή θεωρία, από την οποία βάζουν και ανάπτυξης (μερικά είναι σκέτη παπαγαλία). Αυτό είναι που μου τη σπάει κιόλας, από τη μια απαιτεί κριτική σκέψη για να λύσεις ασκήσεις και από την άλλη απαιτεί παπαγαλία για να μάθεις τη θεωρία (μερικά σημεία της θεωρίας είναι καλά και χρήσιμα για να κατανοήσεις πως δουλεύουν οι γλώσσες προγραμματισμού αλλά άλλα είναι εντελώς θεωρητικά). Η Οργάνωση είναι μια βλακεία και μισή, τελείως ανούσια και βαρετή. Δεν καταλαβαίνεις Χριστό. Τουλάχιστον στη Βιολογία πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τι γίνεται, στην οργάνωση όμως όχι. Πολλοί πιστεύουν ότι επειδή η ύλη είναι σχετικά λίγη (κάπου 60 σελίδες) κάνει το μάθημα αυτόματα και εύκολο, δεν είναι όμως έτσι. Είναι μάθημα καθαρά παπαγαλίας που θέλει συστηματικό διάβασμα και όχι να το φορτώσεις στον κόκκορα για το τέλος όπως κάνουν πολλοί και δεν μπορούν να μάθουν τίποτα. Μετά από την Έκθεση είναι το χειρότερό μου μάθημα. Σας συμβουλεύω να δείτε τα μαθήματα και των δύο κατευθύνσεων και να αποφασίσετε και μόνοι σας, με τις προσωπικές σας κλίσεις, χωρίς να βασιστείτε σε αυτά που λέγονται.Σας μιλάω από προσωπική πείρα γιατί εγώ έτσι την πάτησα. Όχι ότι δεν μου αρέσει ο προγραμματισμός και δεν τα καταφέρνω (η αυτοψία σε 2 εβδομάδες θα δείξει), αλλά μπορεί η θετική να ήταν ευκολότερη για μένα.

Παράθεση

papageorge (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη papageorge
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O papageorge έγραψε στις 12:19, 06-05-08:

Γειά σας παιδιά....Είμαι καινούριος στην παρέα σας και όπως οι περισσότεροι, έτσι κι εγώ έχω κάποιες ερωτήσεις να θέσω.
Είμαι μαθητής της Β' Λυκείου και ακολουθώ την θετική κατεύθυνση.Όμως έχω κι εγώ το γνωστό πρόβλημα..."Ποιά κατεύθυνση να ακολουθήσω του χρόνου"?
Σκέφτομαι να ακολουθήσω και του χρόνου την θετική αν και δεν ενδιαφέρομαι για ιατρικές σχολές.Σκοπεύω να περάσω Πολιτικών Μηχανικών στο Ε.Μ.Π(όχι λόγο φήμης αλλά θέλω να ειδικευτώ στον δομοστατικό τομέα ο οποίος δεν υπάρχει στο Α.Π.Θ).Είμαι απο τους καλούς μαθητές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Χημεία.Απεναντίας μπορώ να πώ οτι μου αρέσει κιόλας!Όμως του χρόνου τα πράγματα "ζορίζουν"...Πολλοί της θετικής στοχεύουν Ιατρική και ο ανταγωνισμός θα είναι μεγάλος...
Πρίν απο λίγο καιρό θα έλεγα με σιγουριά ότι θα πήγαινα και του χρόνου θετική.Δέν ήθελα τη τεχνολογική λόγω του προγραμματισμού(από τα λίγα που είχαμε κάνει στο γυμνάσιο δεν μου είχε πολυαρέσει...)Τώρα όμως άρχισα να το ξανασκέφτομαι...Επειδή είναι υψηλόβαθμη σχολή η Πολιτικών Μηχανικών, εκτός απ'οτι πρέπει να γράψω πολύ καλα στα μαθήματα βαρύτητας, πρέπει να έχω και πολύ ψηλούς βαθμούς στα άλλα μαθήματα(προγραμματισμός, ΑΟΔΕ) και επειδή τα μαθήματα της τεχνολογικής είναι πιο εύκολα απο αυτά της θετικής(στη χημεία μπορείς να την πατήσεις πολύ εύκολα) άρχισα να σκέφτομαι την τεχνολογική.
Καμία συμβουλή ρε παιδιά???Είμαι πολύ μπερδεμένος...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:no1:

Παράθεση

Teko

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Teko
H Teko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Teko έγραψε στις 16:19, 06-05-08:

Γεία σας παιδιά.

Είμαι καθηγήτρια πληροφορίκης σε Γενικό Λύκειο. Ανακάλυψα πρόσφατα το συγκεκριμένο forum και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάζομαι από την ωριμότητα και τους προβληματισμούς που έχετε πολλοί από έσας. Η επιλογή της κατεύθυνσης είναι σημαντικό πράγμα και βιώνω και γω καθημερινά το άγχος των μαθητών αυτών που είναι στην Α και στη Β λύκειου.
Απαντώντας στο Γιώργο θα του συνιστούσα την τεχνολογική αν πραγματικά στοχεύει σε Πολυτεχνική Σχολή και δη στους Πολιτικούς Μηχανικούς. Όχι τόσο πολύ γιατί είναι πιο εύκολη όσο για το γεγονός ότι στο πολυτεχνείο π ρ ο α π α ι τ ε ι τ α ι η γνώση προγραμματισμού. Δες αν θες το πρόγραμμα σπουδών και θα καταλάβεις. Πέρισυ μαθητρια έβγαλε 19.100 μόρια πέρασε στο ΕΜΠ Πολιτικός Μηχανικός από Τεχολογική του 1ου κύκλου (Ηλεκτρολογία - Βιοχήμεια) και φέτος μου ζήτησε βοήθεια για να πέρασει τη Fortran (Γλώσσα προγραμματισμού)...
Συνεπώς λοιπόν πρέπει να σκεφτείς την επιλογή σου ώριμα εφόσον αυτή θα είναι Πολυτεχνείο, διότι σε αυτό περνούν μαθητές κυρίως από Τεχνολογική του Κύκλου πληροφορικής που έχουν γράψει πάνω από 90 στον Προγραμματισμό και άρα το μάθημα του προγραμματισμού γίνεται σε αρκετά ανεβασμένο επίπεδο. Οσο για τα του γυμνασίου, ο προγραμματισμός στο γυμνάσιο (το ξέρω γιατί κάνω και έκει μάθημα), ξέρω ότι φαίνεται στη Γ' Γυμνασίου βουνό στους μαθητές. Και γω έχω καλούς μαθητές που δεν 'τραβάνε' καθόλου. Δεν είναι όμως έτσι και για το μάθημα της κατεύθυνσης διότι στη Γ Λυκείου αποκτάς την κρίση και την ωριμότητα και μπορείς και σκέφτεσαι αλγοριθμικά όπως απαιτεί το μάθημα!

Αυτά από μένα. Η προσωπική μου άποψη είναι αυτή (που μπορείς να την αγνοήσεις και εντελώς φυσικα!) από κει και πέρα ρώτα και τους καθηγητές των κατευθύνσεων στο σχολείο σου να σου πουν.

Παράθεση

Kristal (Αποστόλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kristal
Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O Kristal έγραψε στις 17:21, 06-05-08:

εγώ θα ήθελα να τονίσω στα παιδιά που προβληματίζονται για την κατευθυνση που θα ακολοθήσουν να μην έχουν την ψευδαίσθηση οτι η τεχνολογική ειναι ευκολότερη απο την θετική...Η επίλογη της κατεύθυνσης θα πρέπει να βασίζεται οπως ειπε και η Τεκο στο τι θέλεις να σπουδάσεις και με τί θες να ασχοληθείς...

Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη angel123456
H Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H angel123456 έγραψε στις 18:51, 06-05-08:

και εγω σκοπευω να αλλαξω κατευθυνση.ειμαι θετικη φετος,τα παω καλα σε ολα τα μαθηματα κατευθυνσης και φετος η οργανικη χημεια στην παιδεια, τν οποια απο οτι ξερω θα εχουμε του χρονου στην κατευθυνση, μου φανηκε πολυ ευκολη και κατανοητη!
παρολα αυτα δν θελω να ανοιξω το 3ο πεδιο.και σκεφτομαι"γιατι να διαβαζω τσαμπα βιολογια η οποια δν μου αρεσει κιολας?" βεβαια προβλημα με τν αποστηθηση δεν εχω!θελω ομως να ανοιξω το 5ο πεδιο και ετσι σκεφτομαι να παω τεχνολογικη...τι λετε?

Παράθεση

papageorge (Γιώργος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη papageorge
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O papageorge έγραψε στις 18:52, 06-05-08:

Σας ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για την απάντησή σας αυτή...Ειλικρινά, απο τώρα, μου δώσατε κίνητρο για την τεχνολογική.Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι του χρόνου θα είναι τόσα πολλά παιδιά στην τεχνολογική που πολύ αμφιβάλω αν θα γίνεται μάθημα...Εδώ τώρα, που ακόμη πολλά παιδιά είναι στη θετική, δεν γίνεται σοβαρό μάθημα.Είμαι απο τα άτομα που υπολογίζει τις γνώσεις που προσφέρει το σχολείο και δε βασίζομαι αποκλειστικά στο φροντηστήριο.
Ευχαριστώ και πάλι.
Συνεχίστε να διαφωτίζεται τα παιδιά και να δίνεταε λύσεις στα προβλήματά τους!

Υ.Γ. Αποστόλη (Kristal) σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ την τεχνολογική κατεύθυνση...Απλα επειδή η θετική είναι η "πύλη" για την Ιατρική, μια δύσκολη και υψηλόβαθμη σχολή, μπορεί να "σφίξουν"τόσο πολύ τα θέματα της Χημειας και της Βιολογίας , τα οποία είναι και βαρύτητας, με αποτέλεσμα να χαθούν πολύτιμα μόρια.

Παράθεση

Stelios3 (Στέλιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stelios3
Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Stelios3 έγραψε στις 10:18, 11-05-08:

Και εγω ημουν σε αυτο το διλημα θετικης/τεχνολογικης αλλα το πηρα αποφαση και θα συνεχισω θετικη; Πιστευω οτι ολες οι κατευθυνσεις ειναι δυσκολες αλλα και ευκολες ενδιαφερον και προσπαθεια χρειαζεται!

Παράθεση

london_viola (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη london_viola
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαιευτικής ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H london_viola έγραψε στις 21:27, 17-05-08:

Ελίνα ειμαι κι εγω σ αυτή την κατάσταση,τι να κάνω και που να πάω!!...εγω σου λέω(άν θες) να κάνεις αυτό που θα κάνω κι εγω:πηγαινε αγορασε την βιολογια γ λυκειου θετ. κατευθυνση απο καποιο βιβλιοπωλιο και ριξε μια ματια...και της χημειας αν θες.ετσι για να δεις περι τινος προκειται..αν σου φαινονται δυσκολα...τι να σου πω...πανε τεχνολογικη(αν κ προσωπικα πιστευω οτι αν δεν το χεις,αυτη τη μανία ή το ταλεντο με τους Η/Υ καλυτερα θετική..θα σου φανει πιο δυσκολο...κ η 3η λυκειου δεν ειναι για πειραματα....)παντως, Ο,ΤΙ και να λενε ΟΛΟΙ οι αλλοι(καθηγητες,γονεις,φροντηστηριο) ΕΣΥ εισαι που ξερεις τι θες και τι μπορεις να κανεις!!..παντως ειλικρινα δεν ξερω...όλο αυτο το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα ειναι....αστα να πάνε...με κατευθυνσεις κ μια ζωη προετοιμασία για παννελληνιες κτλ κτλ......αμαν....ποτε να τελειώσουν!!....

Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zod
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O Zod έγραψε στις 00:12, 18-05-08:

Πιστεύω πως γενικά η θετική είναι αν θες να ακολουθήσεις Ιατρικές, Φαρμακευτικές κτλ. Εφόσον κάποια άτομα δεν γουστάρουν τη Βιολογία τότε καλύτερα να πάνε τεχνολογική.

Παράθεση

Alex.rsx (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex.rsx
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Alex.rsx έγραψε στις 21:42, 19-05-08:

μου αρέσουν τα επαγγέλματα που έχουν σχέση με το περιβάλλον ,οι γονείς μου λένε οτι είμαι πολύ ρομαντικός ......

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 01:27, 20-05-08:

Κι εγώ σου λέω οτι είσαι απλά πολύ ρεαλιστής, γιατί αν τελειώσεις τεχνολόγος διαχείρισης πόρων ή τεχνολόγος αντιρρυπαντικής τεχνολογίας θα χεστείς στο τάλιρο...

Παράθεση

ΖΟΕ (ΖΩΗ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΖΟΕ
H ΖΩΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H ΖΟΕ έγραψε στις 11:03, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από eLina17
Ειμαι μαθητρια της Β Λυκειου κ εχω επιλεξει την Θετικη για φετος ! Του χρονου ομως ?? Εχω προβληματιστει....ειμαι αρκετα καλη στην Χημεια...μ'αρεσει πολυ αλλα την Βιολογια δν την παλευω καθολου,,δεν μπορω να την καταλαβω κ επομενως ουτε κ να την μαθω...!! Η αληθεια ειναι οτι δεν με πολυενδιαφερει το 3ο πεδιο.... Οποτε τι λετε ?? Να παω τεχνολογικη η να παραμεινω θετικη ????

κακως που επελεξες τη θετικη κατευθυνση...μπορουσες να πας τεχνολογικη...ναι αλλαξε κατευθυνση μη το σκεφτεσαι καθολου..καν΄το τωρα πριν ειναι πολυ αργα!!

Παράθεση

eilsi

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη eilsi
H eilsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H eilsi έγραψε στις 23:35, 28-11-08:

παιδιά δν ξέρω αν είμαι η μόνη που το έχω σκεφτεί και έτσι αλλά πιστεύω οτι καμία κατεύθυνση δεν μου ταιριάζει!!Νομίζω ότι δεν είμαι ικανή να ακολουθήσω ούτε θεωριτηκή αλλά ουτε και θετική!Τώρα θα μου πεισ υπάρχει και η τεχνολογική,αλλά πραγματικά την συχαίνομαι.Τι γίνεται λοιπόν σε αυην την περιπτωση?Τώρα θα μου ξαναπείτε είναι πολύ νωίσ ακόμα όμωσ με απασχολεί πολ΄υ σοβαρά το θέμα!:xixi:Έχει έρθει ποτέ κανείς στη θέση μου?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:thanks::thanks::thanks::thanks:

Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mavro Provato
H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 11:26, 29-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από eilsi
παιδιά δν ξέρω αν είμαι η μόνη που το έχω σκεφτεί και έτσι αλλά πιστεύω οτι καμία κατεύθυνση δεν μου ταιριάζει!!Νομίζω ότι δεν είμαι ικανή να ακολουθήσω ούτε θεωριτηκή αλλά ουτε και θετική!Τώρα θα μου πεισ υπάρχει και η τεχνολογική,αλλά πραγματικά την συχαίνομαι.Τι γίνεται λοιπόν σε αυην την περιπτωση?Τώρα θα μου ξαναπείτε είναι πολύ νωίσ ακόμα όμωσ με απασχολεί πολ΄υ σοβαρά το θέμα!:xixi:Έχει έρθει ποτέ κανείς στη θέση μου?

......άσε τις κατευθύνσεις και άνοιξε κανένα cafe-bar πιο πολλά θα βγάζεις...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Green 13
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε στις 11:55, 29-11-08:

Θετικη απαντηση για τα ματια του κοσμου:

Μην ανυσηχεις ρε κουτο και αθωο κοριτσι. Ποτε δεν ειναι αργα, πρεπει απλα να ανοιξεις τις πυλες της ψυχης σου και να ρωτησεις την καρδια σου που θελεις να πας και αυτη θα σου απαντησει αμεσως. Και μετα να δεις τι ωραια που θα εξελιχθουν τα πραγματα. Ισοσταθμισε τους μαθητικους παραγοντες και θα δεις

Ρεαλιστικη απαντηση:

Κοιτα, αν δε βρεις κατευθυνση γρηγορα θα περιπλανιεσαι στο λυκειο χωρις σκοπο, θα τελειωσεις τις πανελληνιες με την πιο χαμηλη βαθμολογια και θα ανοιξεις ενα παγκο πουλωντας φανελες στη λαικη και εξω απο το γηπεδο Καραισκακη τις μερες των αγωνων. Η επιχειρηση φυσικα και δε θα παει καλα και αμα δεν εχεις υποστηριξη θα γινεις VIP στα σκαλοπατια στην Ομονοια μενωντας σε χαρτοσακουλα...

Διαλεγετε και περνετε

Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη taratata
H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

H taratata έγραψε στις 12:55, 29-11-08:

απολυτα φυσιολογικο...στην πρωτη λυκειου θ καταλαβεισ τ σ αρεσει κ σ ποια καταυθυνση θεσ ν πασ...εσυ παντωσ ν ριχνεισ τν ιδια βαρυτητα σ ολα τ μαθηματα κ αυτα θ σ οδηγησουν απο μονα τσ...
αυτο εκαναν οι φιλοι μ κ τωρα ειν μια χαρα......
εγω προσωπικα ηξερα απ τν 1η γυμνασιου οτι θ ακολουθησω θετικη κατευθυνση,οποτε δν σ μιλαω απ προσωπικη πειρα αλλα απ αυτα π ειδα στουσ φιλουσ μ κ απ αυτα π μασ ειπαν οι καθηγητεσ...

Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mavro Provato
H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 13:02, 29-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Green 13

Ρεαλιστικη απαντηση:

Κοιτα, αν δε βρεις κατευθυνση γρηγορα θα περιπλανιεσαι στο λυκειο χωρις σκοπο, θα τελειωσεις τις πανελληνιες με την πιο χαμηλη βαθμολογια και θα ανοιξεις ενα παγκο πουλωντας φανελες στη λαικη και εξω απο το γηπεδο Καραισκακη τις μερες των αγωνων. Η επιχειρηση φυσικα και δε θα παει καλα και αμα δεν εχεις υποστηριξη θα γινεις VIP στα σκαλοπατια στην Ομονοια μενωντας σε χαρτοσακουλα...

Διαλεγετε και περνετε
ρεαλιστική απάντηση

....έχουν πετύχει πολλοί άνθρωποι στην ζωή και χωρίς πτυχία πανεπιστημίου.....που τους προσκυνούν όλοι οι υπόλοιποι....

...αυτό στην ελλάδα που ο πτυχιούχος ΑΕΙ θα είναι και επιτυχημένος έχει παραγίνει

.....υπάρχουν πάντα άλλες εναλακτικές

Παράθεση

!msm!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη !msm!
H !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H !msm! έγραψε στις 13:10, 29-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από taratata
απολυτα φυσιολογικο...στην πρωτη λυκειου θ καταλαβεισ τ σ αρεσει κ σ ποια καταυθυνση θεσ ν πασ...εσυ παντωσ ν ριχνεισ τν ιδια βαρυτητα σ ολα τ μαθηματα κ αυτα θ σ οδηγησουν απο μονα τσ...
αυτο εκαναν οι φιλοι μ κ τωρα ειν μια χαρα......
εγω προσωπικα ηξερα απ τν 1η γυμνασιου οτι θ ακολουθησω θετικη κατευθυνση,οποτε δν σ μιλαω απ προσωπικη πειρα αλλα απ αυτα π ειδα στουσ φιλουσ μ κ απ αυτα π μασ ειπαν οι καθηγητεσ...
Αν δε κάνω λάθος η κοπέλα που άνοιξε το θέμα πάει 2α λυκείου

Παράθεση

eilsi

Μαθητής Β' λυκείου

H eilsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H eilsi έγραψε στις 19:22, 29-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από !msm!
Αν δε κάνω λάθος η κοπέλα που άνοιξε το θέμα πάει 2α λυκείου
οχι απλςσ εγινα ενα μικρο λα8ακι(λαθαρα)στην εγγραφή!!!!!!!!2α γυμνασίου παω
(που να μην πήγαινα)

Παράθεση

kambana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 23:30, 29-11-08:

Εγώ θα σου έλεγα τι σκέφτεσαι να γίνεις...Και σύμφωνα με αυτό διαλέγεις...Πιστεύω είναι το καλύτερο...Βέβαια αν δεν ξέρεις τι θέλεις να γίνεις είναι άλλη περίπτωση...Περιμένεις και βλέπεις...

(Πάντα κατά τη γνώμη μου...)

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 23:49, 29-11-08:

στη χειρότερη, θα κάνεις τη λάντζα σε κάποιο παρακμιακό συνοικιακό βρωμο καφέ... :p

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ribo (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ribo
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O ribo έγραψε στις 00:14, 30-11-08:

γιατι νομιζεις οτι ολα τα παιδια που διαλεγουν κατευθυνση τους αρεσει κιολας?
συνηθως απο τα 4 μαθηματα 2-3 θα σου αρεσουν και αν!
διαλεγεις κατευθυνση με βαση τη σχολη που επιθυμεις(ημμυ δηλαδη) και με
βαση την κλιση σου!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 00:25, 30-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από ribo
γιατι νομιζεις οτι ολα τα παιδια που διαλεγουν κατευθυνση τους αρεσει κιολας?
συνηθως απο τα 4 μαθηματα 2-3 θα σου αρεσουν και αν!
διαλεγεις κατευθυνση με βαση τη σχολη που επιθυμεις(ημμυ δηλαδη) και με
βαση την κλιση σου!

Συμφωνώ...και εγώ πήγα θετική για 2 μαθήματα! Και φυσικά για την σχολή που επιθυμώ να περάσω!
Μην φρικάρεις από τώρα..πήγαινε α' λυκείου να δεις τα μαθήματα...δηλαδή εκεί θα καταλάβεις τι είναι τα αρχαία ( και θα τα ''νιώσεις'' πολύ καλά με 6 ώρες την εβδομάδα) και τι είναι τα μαθηματικά. Και φυσικά τα υπόλοιπα μαθήματα.. Θα έχεις κατασταλάξει μέχρι το τέλος της α' στο περίπου τουλάχιστον...

Παράθεση

!msm!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη !msm!
H !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H !msm! έγραψε στις 12:21, 30-11-08:

οχι απλςσ εγινα ενα μικρο λα8ακι(λαθαρα)στην εγγραφή!!!!!!!!2α γυμνασίου παω
(που να μην πήγαινα)
γιατι δε ζητάς από τους διαχειριστές να το διορθώσουν;

Παράθεση

fffppp (Φωτεινη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fffppp
H Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H fffppp έγραψε στις 19:25, 01-12-08:

Εισαι μικρη ακομα για να ασχολεισαι με αυτα.....................!!!!!!!!!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marinab4 (marina)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη marinab4
H marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H marinab4 έγραψε στις 21:03, 03-12-08:

παντα υπάρχει το τοπικο μαναβικο.......
πλάκα κάνω....
διάλεξε αυτην που τα πας πιο καλα στα περισσοτερα μαθηματα

Παράθεση

.:aLeX:.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη .:aLeX:.
Ο .:aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O .:aLeX:. έγραψε στις 22:11, 03-12-08:

Καταρχας ειναι βλακεια (σορρυ κιολας) που λες οτι δεν εισαι ικανη.. Αμα δεν δοκιμασεις, δεν ξερεις Και δεν υπαρχουν "ευκολες" και "δυσκολες" κατευθυνσεις..
Αλλα εισαι μικρη ακομα.. Το πιθανοτερο ειναι να επιλεξεις με βαση το τι σχολη θελεις να περασεις (τι θες να γινεις οταν μεγαλωσεις δηλαδη). Μην αγχωνεσαι ομως απο τωρα, δεν υπαρχει λογος.. Εγω στα 13 μου ηθελα ακομα να γινω ποδοσφαιριστης

Παράθεση

eilsi

Μαθητής Β' λυκείου

H eilsi έγραψε στις 19:08, 04-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από .:aLeX:.
Καταρχας ειναι βλακεια (σορρυ κιολας) που λες οτι δεν εισαι ικανη.. Αμα δεν δοκιμασεις, δεν ξερεις Και δεν υπαρχουν "ευκολες" και "δυσκολες" κατευθυνσεις..
Αλλα εισαι μικρη ακομα.. Το πιθανοτερο ειναι να επιλεξεις με βαση το τι σχολη θελεις να περασεις (τι θες να γινεις οταν μεγαλωσεις δηλαδη). Μην αγχωνεσαι ομως απο τωρα, δεν υπαρχει λογος.. Εγω στα 13 μου ηθελα ακομα να γινω ποδοσφαιριστης
χιχιχι!!!!! ναι καλά......... τ΄ςρα δηλαδή τι είσα騨¨΄΄΄΄¨¨¨?
:xixi:σπουδάζεις
ti?????? και εγώ 8ελω να κάνω πολλά και να μπω στην καλών τεχνών αλλά υπάρχει περίπτωση να μπω????γι' αυτό σου λέω.........
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από !msm!
γιατι δε ζητάς από τους διαχειριστές να το διορθώσουν;
έλα μου???????????
πλακίτσα?

Παράθεση

korineto (Κορίνα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη korineto
H Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H korineto έγραψε στις 00:26, 10-12-08:

Δεν ξέρω για εσένα πάντως εγώ την τεχνολογική θα ακολουθησω
Φυσική,Μαθηματικά τρλενομαι
Δοιηκηση επειχηρησεων(δεν ειναι και κάτι το δύσκολο)
Ποργραμματισμος(αρχιζω και διαβάζω καποια βιλβια σχετικά με αυτο)
Εκθεση(Με δυσκολευει λιγάκι)
Μαθημα επιλογης(δεν το εχω σκεφτεί καν και είμαι δευτερα γυμνασιου μονο;-)
έχω χρόνια

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 11:37, 10-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από korineto
Δεν ξέρω για εσένα πάντως εγώ την τεχνολογική θα ακολουθησω
Φυσική,Μαθηματικά τρλενομαι
Δοιηκηση επειχηρησεων(δεν ειναι και κάτι το δύσκολο)
Ποργραμματισμος(αρχιζω και διαβάζω καποια βιλβια σχετικά με αυτο)
Εκθεση(Με δυσκολευει λιγάκι)
Μαθημα επιλογης(δεν το εχω σκεφτεί καν και είμαι δευτερα γυμνασιου μονο;-)
έχω χρόνια

και εσυ που το ξες?

Παράθεση

korineto (Κορίνα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη korineto
H Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H korineto έγραψε στις 01:19, 11-12-08:

Απλά το ξέρω απο μεγαλύτερα αδέρφια και ο καθηγητης που με κανει ιδιαιτερα μαθηματικών
Δεν είναι και τοσο δύσκολο να το μάθει κάποιος.

Παράθεση

Panteras (dsdsds)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panteras
Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Panteras έγραψε στις 02:39, 11-12-08:

Τι παει να πει δε σου παει η μια κατευθυνση,σιχαινεσαι την αλλη.Δες τι επαγγελματα περιλαμβανει η καθεμια αναλυτικα,δε μπορει κατι να μην ειναι πιο κοντα σε αυτα που θες...

Anyway 13 εισαι ακομα,dont worry..

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 16:30, 14-12-08:

Σ' αυτή την ηλικία που είμαστε ακόμη γνωρίζουμε τον εαυτό μας. Λογικό είναι λοιπόν να πιστεύεις πως τίποτα δεν σου ταιριάζει. Μεγαλώνοντας κι αφού γίνεις ικανή να παίρνεις αποφάσεις για τον εαυτό σου θα βρεις τι θέλεις.
Κι εγώ πιστεύω πως τίποτα δεν μου ταιριάζει, αλλά δεν ανησυχώ, γιατί ακόμη ψάχνομαι. :xixi:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους