Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,954 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,814 μηνύματα σε 95,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 661 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια

Chrysa32485 (Χρύσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Chrysa32485
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H Chrysa32485 έγραψε στις 02:08, 01-11-09:

Για τη Βιοχημεία δεν χρειάζεται βοήθημα, για τη Χημεία η ύλη είναι μέρος αυτής της Θετικής, για την ηλεκτρολογία υπάρχει πολύ καλό βοήθημα γνωστού εκδοτικού οίκου.
Όσο για τη βοήθεια ένας χημικός για το πρώτο και ένας φυσικός για το δεύτερο (απαιτούνται στοιχειώδεις γνώσεις από τον φυσικό στα ηλεκτρονικά -εκεί υπάρχει μια δυσκολία εύρεσης καθηγητή- αν και είναι τόσο εύκολο που βγαίνει σχεδόν χωρίς βοήθεια)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 989 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 02:17, 01-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Chrysa
Για τη Βιοχημεία δεν χρειάζεται βοήθημα, για τη Χημεία η ύλη είναι μέρος αυτής της Θετικής, για την ηλεκτρολογία υπάρχει πολύ καλό βοήθημα γνωστού εκδοτικού οίκου.
Όσο για τη βοήθεια ένας χημικός για το πρώτο και ένας φυσικός για το δεύτερο (απαιτούνται στοιχειώδεις γνώσεις από τον φυσικό στα ηλεκτρονικά -εκεί υπάρχει μια δυσκολία εύρεσης καθηγητή- αν και είναι τόσο εύκολο που βγαίνει σχεδόν χωρίς βοήθεια)
μακαρι αν ειναι ετσι,γιατι ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα κατευθυνση,αν μπορει να βρει βοηθεια τοτε ναι ισως να ειναι και η καλυτερη απο τις αλλες 3

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 10:31, 01-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Και έχουν άλλα μαθήματα βαρύτητας. Στην τεχνολογική είναι τα Μαθηματικά κι η Φυσική, ενώ στην Θετική Χημεία και Βιολογία. Σου προτείνω Τεχνολογική.
Δεν παει ετσι, με το πεδιο καθοριζονται τα μαθηματα βαρυτητας οχι με την κατευθυνση.

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη antara
H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 10:01, 03-11-09:

Η κουμπάρα μου στα 38 της έδωσε κατατακτήριες στη Γεωπονία, πέρασε και φέτος ορκίστηκε
Δεν είχε μέσο κανέναν, διάβασε πάρα πολύ, έκλαιγε από το ζόρι όταν διάβαζε γιατί ταυτόχρονα δούλευε, αλλά το' κανε.
Άρα γίνεται.
Αλλά μιλάμε για πολύ "διαβαστερό" άτομο...

Παράθεση

Biomen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Biomen
Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Biomen έγραψε στις 22:54, 09-11-09:

Όλα γίνονται αν έχεις πείσμα και πίστη. Εγώ στα 27 έβγαλα την Γ΄Γυμνασίου και στα 32 μου μπήκα στο Βιολογικό Αθήνας ! Όπως και η "κουμπάρα" με πολύ αγώνα, χωρίς μέσο, χωρίς φροντιστήρια , δουλεύωντας και πολύ πολύ διαβάζωντας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

airamhag

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη airamhag
H airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H airamhag έγραψε στις 09:53, 24-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Biomen
Όλα γίνονται αν έχεις πείσμα και πίστη. Εγώ στα 27 έβγαλα την Γ΄Γυμνασίου και στα 32 μου μπήκα στο Βιολογικό Αθήνας ! Όπως και η "κουμπάρα" με πολύ αγώνα, χωρίς μέσο, χωρίς φροντιστήρια , δουλεύωντας και πολύ πολύ διαβάζωντας.
μπραβο :bravo: και υποκλινομαι :thanks:
ειλικρινα..
εγω τελικα ειμαι η μονη που δεν μπορω να σταθεροποιηθω σε μια αποφαση
με φοβιζει το γεγονος οτι θα πρεπει να ξαναδωσω μετα απο τοσα χρονια
εχω ξεχασει τα βασικα στα μαθηματικα..
δυστυχως η σχεση του ελευθερου χρονου με τα οικονομικα ειναι αντιστροφως αναλογη ( οταν εχεις χρονο ,δεν εχεις λεφτα κ τουμπαλιν ):what:
επισης , το πιο δυσκολο κομματι ειναι να μπεις ξανα σε προγραμμα "διαβασματος" κ σε ρολο "μαθητη"..
τωρα , αν καποιος δεν μπορει να πληρωσει ιδιαιτερα- ισως σε καποιες χρονικες περιοδους να υπαρχει η δυνατοτητα για 2-3 μαθηματα το μηνα - τι μπορει να κανει ? πως μπορει να βοηθησει τον εαυτο του?

εσεις που το προσπαθησατε κ πετυχατε, τι δυσκολιες αντιμετωπισατε κ πως τις διαχειριστηκατε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

RainbowEU (Μαρία)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη RainbowEU
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H RainbowEU έγραψε στις 23:06, 01-12-09:

Το πρώτο βήμα το έχεις ήδη κάνει. Το έβαλες στο μυαλό σου.

Το δεύτερο είναι να δεις την ύλη για τις επόμενες εξετάσεις μαζί με τα βιβλία του λυκείου. Μπορείς να τα βρεις σε κάποιο βιβλιοπωλείο, (είναι αρκετά μικρό κόστος με μέσο όρο 3 ? το βιβλίο) ή να τα δεις στο pi-schools.gr
Δες τι ξέρεις, και τι μπορείς να μάθεις. (ΠΧ, εγώ δεν διδάχτηκα ποτέ Αρχαία, οπότε δεν ασχολήθηκα με το "αγνωστο κείμενο" αλλά μόνο με τις μεταφράσεις και τα σχόλια του γνωστού.)

Το δυσκολότερο βεβαίως είναι ο προγραμματισμός. Πρέπει να βάλεις κάποιο χρονοδιάγραμμα για το πόσο μπορείς και πόσο πρέπει να διαβάσεις. Αυτό για μας τους εργαζόμενους σημαίνει απλά μείωση των ωρών ύπνου, τηλεόρασης, ελεύθερου χρόνου. Όταν όμως ξεκινήσεις, μπορώ να πω ότι το αναζητάς.

Όσο για βοήθεια, εκτός από τα βοηθήματα, και ιδιαίτερα, μπορείς να παρακολουθησεις παρακολουθείς τα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας στο Λύκειο όπου θα δώσεις εξετάσεις. Τα μαθήματα γίνονται μετά τη λήξη των μαθημάτων. Επίσης στο διαδίκτυο υπάρχουν πολλοί ιστότοποι φροντιστηρίων και καθηγητών με υλικό και βοήθεια.

Δοκίμασέ το. Δεν έχεις να χάσεις πραγματικά τίποτα! Ότι διαβάσεις, για δικόσου όφελος θα μείνει ούτως ή άλλως.

Και μένει φυσικά το ανοιχτό πανεπιστήμιο. Προσωπικά το απέρριψα γιατί για να πάρεις πτυχίο χρειάζεται να πετύχεις και να πληρώσεις 12 θεματικές ενότητες Χ 800 ?.

Rainbow

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GABRIELLA
H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 12:22, 02-12-09:

καλα μην αφησεις την φιλολογια!!!και απο παιδαγωγικα μην εισα σιγουρος οτι θα βρεις δουλεια...μεχρι τοτε θα εχουν διοριστει

Παράθεση

στεφγκολ (στεφανος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη στεφγκολ
Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O στεφγκολ έγραψε στις 09:01, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από RainbowEU

Και μένει φυσικά το ανοιχτό πανεπιστήμιο. Προσωπικά το απέρριψα γιατί για να πάρεις πτυχίο χρειάζεται να πετύχεις και να πληρώσεις 12 θεματικές ενότητες Χ 800 ?.

Rainbow
για κάθε χρονιά που βγάζεις άριστα όμως τα χρήματα σου επιστρέφονται στο Ανοιχτό πανεπιστήμιο

Παράθεση

zinala (Μαρίζα ( Άννα Μαρία))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη zinala
H Μαρίζα ( Άννα Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H zinala έγραψε στις 16:47, 17-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από jivko_8921
Γεια σας. Ειμαι ο Ζησης και καταγωμαι απο Βουλγαρια. Τελειωσα το λυκειο το 2008.Στις πανελληνιες επεσα ηρωικα, εβγαλα μεσω ορο 6-7 περιπου. Το προβλημα ηταν οτι καθ'ολη τη διαρκεια της σχολικης χρονιας δεν ανοιξα βιβλιο καθως ειχα κατι προβληματα και το ειχα παρει αποφαση απο την αρχη οτι δεν θα ασχοληθω ιδιαιτερα με το διαβασμα. Τελος παντων. Οπως ειπα απετυχα(μονο στην εκθεση εγραψα 18.3,και στα κειμενα 12.4,ενω στα υπολοιπα μαθηματα... Αρχαια τραγωδια!),κατι για το οποιο μετανιωνω οικτρα! Αποφασισα λοιπον φετος να ξαναδωσω πανελληνιες και να ασχοληθω σοβαρα με το διαβασμα. Το προβλημα ειναι οτι λογω οικονομικης δυσχερειας δεν μπορω να παρκολουθησω φροντιστηρια, κι ουτε στο σχολειο απόπου αποφοιτησα μπορω να παω εξαιτιας της πρωινης μου δουλειας. Οποτε θα κατσω σπιτι, μονος μου θα διαβασω. Οσοι λοιπον εχουν παρομοια εμπειρια ας με συμβουλεψουν για το πως να προγραμματισω το διαβασμα, που να προσεξω πιο πολυ, ποια βοηθητικα να παρω, τελος παντων πως να τα βγαλω περα;Ευχαριστω προκαταβολικα!
δεν τιθεται θεμα...ορμα!

συστηματικο διαβασμα θες.καθε μερα οσες ωρες μπορεις.αν εχεις την οικονιμικη ευχερεια αγορασε και καποιο καλο βοηθημα,κανει δουλεια.ειμαι θεωριτικη και δεν παω φροντιστηριο!!
μπορεις!!!

Παράθεση

kwstas2113293

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kwstas2113293
Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O kwstas2113293 έγραψε στις 17:41, 17-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Evris7
Η βαθμολογία δεν είναι πιο αυστηρή για όσους ξαναδίνουν Πανελλήνιες. Προς θεού. Απλώς, οι βάσεις των σχολών είναι υψηλότερες για όσους ξαναδίνουν (βλ. 10%)
Με σωστή προετοιμασία και θέληση όλα γίνονται!
Για οσους αποφοιτους ξαναδινουν με το 90% οι βασεις ειναι ακριβως ιδιες με των υπολοιπων.Μονο για οσους δινουν με το 10% ειναι υψηλοτερες.

Παράθεση

tasosatha

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη tasosatha
Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O tasosatha έγραψε στις 12:06, 26-12-09:

Λοιπον χρειαζόμαι τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι να ξαναδωσω φετος γιατι η σχολη που περασα αν και αρχικα μου αρεσε πλεον την βρισκω βαρετη. Αν ξεκινησω μαθηματα μεσα με τελη γεναρη θα προλαβω να ολοκληρωσω την υλη? Ημουν τεχνολογικη και ειχα και οικονομια.

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dgar51
H dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H dgar51 έγραψε στις 13:05, 27-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από tasosatha
Λοιπον χρειαζόμαι τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι να ξαναδωσω φετος γιατι η σχολη που περασα αν και αρχικα μου αρεσε πλεον την βρισκω βαρετη. Αν ξεκινησω μαθηματα μεσα με τελη γεναρη θα προλαβω να ολοκληρωσω την υλη? Ημουν τεχνολογικη και ειχα και οικονομια.
καταρχας πρεπει να μας πεις ποσα μορια εβγαλες περσι..ποιο ειναι το επιπεδο σου..αν εβγαλες 18000 με 19000 μορια τοτε πιστευω οτι προλαβαινεις..τωρα αν ησουν μετριος τι να πω..καλυτερα να ρωτησεις ενα δυο καθηγητες να σου πουν με ασφαλεια τι πρεπει να κανεις...:no1:

Παράθεση

tasosatha

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη tasosatha
Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O tasosatha έγραψε στις 02:49, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από dgar51
καταρχας πρεπει να μας πεις ποσα μορια εβγαλες περσι..ποιο ειναι το επιπεδο σου..αν εβγαλες 18000 με 19000 μορια τοτε πιστευω οτι προλαβαινεις..τωρα αν ησουν μετριος τι να πω..καλυτερα να ρωτησεις ενα δυο καθηγητες να σου πουν με ασφαλεια τι πρεπει να κανεις...:no1:
Στο 5ο πεδιο ειχα βγαλει 15600 και στο 4ο αν θυμαμαι καλα 14500. Αν ξαναδωσω φετος θα προσπαθησω για πληροφορικη.

Παράθεση

Sakis_free4life

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sakis_free4life
Ο Sakis_free4life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Sakis_free4life έγραψε στις 01:31, 30-12-09:

Το μήνυμα αυτό πάει σε όσους καλοδεχτούν να το διαβάσουν. Έχω περάσει στα ΤΕΙ στο Μεσολόγγι και σκέφτομαι να ξαναδώσω, αλλά δεν ξέρω αν είναι αργά να το κάνω. Και αν το κάνω, θα διαβάσω μόνος. Είμαι και θεωρητική. Όνειρό μου είναι η Νομική και είχα γράψει 18,1 Έκθεση και 17,5 Λογοτεχνία, τα υπόλοιπα άσ'τα... Το ερώτημα είναι: προλαβαίνω; Και αν ναι, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την ύλη, που μάλλον έχει αλλάξει, και λίγο με σημειώσεις; Ευχαριστώ για την κατανόηση, καλή συνέχεια και καλές επιτυχίες σε όλους.

Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 781 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 01:47, 30-12-09:

Aναφορικά με το ερώτημά σου, νομίζω ότι δεν είναι αργά.Αν ξεκινήσεις απο σήμερα με επιμονή και διάβασμα τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.Η ύλη των μαθημάτων δεν έχει αλλάξει σημαντικά (απ'όσο ξέρω). Για σημειώσεις κάτι μπορεί να γίνει :xixi:.

Παράθεση

grigoris91 (γρηγορησ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη grigoris91
Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O grigoris91 έγραψε στις 01:54, 30-12-09:

ρε φιλε σε νοιωθω γιατι ενασ συμαθητησ λιγο,πριν,τα χριστουγενα αποφασισε να κανει το ιδιο .να ξαναδωσει δηλαδει[δν ξερω κατα ποσο θα αλλαξει γνωμη]

και αυτοσ εχει το ιδιο κολοκολημα με τον χρονο
τι να σου πω δν εχω ιδεα
τωρα με υλη και ταλοιπα δν εχω ιδεα
παντωσ αν την θεσ πολλη την νομικη κυνηγα το

Παράθεση

Φοιτητής

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 781 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 01:59, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από grigoris91
ρε φιλε σε νοιωθω γιατι ενασ συμαθητησ λιγο,πριν,τα χριστουγενα αποφασισε να κανει το ιδιο .να ξαναδωσει δηλαδει[δν ξερω κατα ποσο θα αλλαξει γνωμη]

και αυτοσ εχει το ιδιο κολοκολημα με τον χρονο
τι να σου πω δν εχω ιδεα
τωρα με υλη και ταλοιπα δν εχω ιδεα
παντωσ αν την θεσ πολλη την νομικη κυνηγα το
Ο συμμαθητής σου, πέτυχε τον στόχο του; Γιατί ένα παιδί στο φροντιστήριο μου, αποφάσισε να δώσει πανελλαδικές λιγο μετά της γιορτές και κατάφερε να μπεί ιατρική

Παράθεση

grigoris91 (γρηγορησ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη grigoris91
Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O grigoris91 έγραψε στις 02:02, 30-12-09:

φετοσ σκεφτετε να ξαναδωσει
περσυ εδινε πρωτη φορα

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 02:12, 30-12-09:

την υλη μπορεις να την γουγλαρεις... ψαξε στο ιντερνετ... απο το ξερω η υλη εχει αλλαξει στη λογοτεχνια μονο ..και στη βιολογια γενικης..

αν αποφασισεις τελικα να ξαναδωσεις να ξερεις οτι το αν προλαβαινεις εξαρταται απο σενα τον ιδιο.. θελει να προσπαθησεις διπλα γιατι οι πανελληνιες ειναι τον Μαιο ...οχι πολυ μακρια.. πρεπει να κανεις εντατικο διαβασμα .. τωρα για σημειωσεις δεν ξερω τι να σου προτεινω.. καλυτερα να ψαξεις μερικα καλα βοηθηματα στα βιβλιοπωλεια.. ή σημειωσεις απο καποιον γνωστο σου..
καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.

Παράθεση

Φοιτητής

O eco-warrior ... έγραψε στις 02:16, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από grigoris91
φετοσ σκεφτετε να ξαναδωσει
περσυ εδινε πρωτη φορα

κατάλαβα λάθος!

Παράθεση

Parallax

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Parallax
Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Parallax έγραψε στις 06:00, 30-12-09:

Αρχισε να διαβάζεις από τώρα και αν δεν τα καταφέρεις δίνεις και του χρόνου.

Παράθεση

dgar51

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dgar51
H dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H dgar51 έγραψε στις 18:41, 31-12-09:

κι εγω που ξεκινησα απο σεπτεμβριο μη φανταστεις οτι διαβαζα 5 10 ωρες την ημερα...2 με 3 και αρχες δεκεμβριου ειχα βγαλει σχεδον ολη την υλη απ ολα τα μαθηματα...τωρα θα ξεκινησω επαναληψεις..περσι ειχα βγαλει 18467......

Παράθεση

airamhag

Απόφοιτος

H airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H airamhag έγραψε στις 10:30, 02-01-10:

καλη χρονια σε ολους!
σας ευχομαι υγεια , χαρες κ δυναμη για την νεα χρονια!!
ξεκιναω διαβασμα κ ο θεος βοηθος!!

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 11:28, 02-01-10:

καλη επιτυχια!!!!!!!!!

Παράθεση

xmmmm

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xmmmm
H xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H xmmmm έγραψε στις 12:20, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από GABRIELLA
και απο παιδαγωγικα μην εισα σιγουρος οτι θα βρεις δουλεια...μεχρι τοτε θα εχουν διοριστει
Θα συμφωνήσω..μέχρι να τελειώσεις τη σχολή όντως θα έχει κορεστεί και αυτό.αν είναι να το κάνεις δηλαδή μόνο για την αποκατάσταη και όχι επειδή σ αρέσει θα σου έλεγα όχι καλύτερα...

Παράθεση

airamhag

Απόφοιτος

H airamhag έγραψε στις 12:28, 02-01-10:

γιατι ρε παιδια..μονο ο διορισμος θεωρειται αποκατασταση??
πλεον ολοι οι κλαδοι στην Ελλαδα θεωρουνται κορεσμενοι
και οχι γιατι ολοι ειμαστε πτυχιουχοι αλλα γιατι υπαρχει στασιμοτητα
στις νεες ευκαιρειες..

στο θεμα της εκπαιδευσης ομως ,υπαρχουν πολλες ευκαιρειες για σταδιοδρομια..
ποσο μαλλον οταν κανεις κατι που αγαπας..

Παράθεση

mairoutsa (mairh)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη mairoutsa
H mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mairoutsa :-) έγραψε στις 18:27, 03-01-10:

γεια σας, δινω για τριτη φορα πανελληνιες και θα ηθελα να ρωτησω, αν μπορω να παρω χωρις ομως να εχω παρακολουθησει στο σχολειο το μαθημα αρχες οικονομικης θεωριας; και αν μετρανε οι προφορικοι βαθμοι σε ολα τα αλλα μαθηματα.

Παράθεση

Φοιτητής

O eco-warrior ... έγραψε στις 19:22, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mairoutsa
γεια σας, δινω για τριτη φορα πανελληνιες και θα ηθελα να ρωτησω, αν μπορω να παρω χωρις ομως να εχω παρακολουθησει στο σχολειο το μαθημα αρχες οικονομικης θεωριας; και αν μετρανε οι προφορικοι βαθμοι σε ολα τα αλλα μαθηματα.
Νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις ΑΟΘ...τώρα αναφορικά με τους προφορικούς βαθμούς, αν δεν κάνω λάθος μετά την παρέλευση δυο ετών απο την ημέρα έκδοσης του απολυτηρίου δεν ισχύουν

Παράθεση

mairoutsa (mairh)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη mairoutsa
H mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mairoutsa :-) έγραψε στις 20:30, 04-01-10:

Σε ευχαριστώ!:thanks:

Παράθεση

dadaist1989

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dadaist1989
Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O dadaist1989 έγραψε στις 19:45, 06-01-10:

ανάμεσα στις εναλλακτικες που σκεφτομουν,αν και λιγο αργα(ειμαι 20 χρονων και στο δευτερο εξαμηνο στην σχολη μου)ειναι και το να ξαναδωσω πανελληνιες.Σπουδαζω σε αλλη πολη,απο αυτην που αποφοιτησα απτο λυκειο και εδωσα παννεληνιες εξετασεις.Μπορω να παω σε ενα σχολειο στην πολη που σπουδαζω και να δωσω πανελληνιες?εαν ξερετε,πειτε μου,και οτι αλλες λεπτομερειες ξερετε(ποτε πρεπει να καταθεσω τα χαρτια,δικαιολογητικα,ποτε θα συμπληρωσω μηχανογραφικο και που)
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:13, 06-01-10:

Καλησπέρα, καλωσήρθες και καλή χρονιά.

Νομίζω ότι αυτό που λες γίνεται. Μέσα στον Ιανουάριο συνήθως βγαίνουν οι προθεσμίες από το Υπουργείο για να δηλώσουν, όσοι απόφοιτοι θέλουν, να συμμετάσχουν με το 90% μέσω Πανελληνίων. Συνήθως είναι μέσα στον Φλεβάρη αυτή η προθεσμία.

Θα βρεις την περσινή εγκύκλιο >>εδώ<<. Καλό είναι να παρακολουθείς τακτικά το site του Υπουργείου ή τα media για την φετινή εγκύκλιο.

Κατά τα άλλα, άπαξ και δώσεις την αίτηση οι υπόλοιπες διαδικασίες είναι οι ίδιες με τους τελειόφοιτους, αν δεν απατώμαι. Δηλαδή συμπληρώνεις μηχανογραφικό το καλοκαίρι, και πάει λέγοντας. Καλύτερα όμως να δεις την ίδια την εγκύκλιο για να μην έχεις απορίες.

Επίσης, καλό είναι να αποφεύγονται τα κεφαλαία σε όλη την έκταση ενός μηνύματος ή στον τίτλο ενός topic.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:55, 06-01-10:

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τρέξεις (κυριολεκτικά!) στο κοντινότερο σχολείο της περιοχής σου. Εκεί θα σε κατατοπίσουν πλήρως...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dadaist1989

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dadaist1989
Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O dadaist1989 έγραψε στις 22:07, 06-01-10:

Eυχαριστω πολυ!θα τηλεφωνησω και στο σχολειο μου,την παρασκευη για πιο σιγουρα,αλλα απο οτι καταλαβα,γινεται να κανω αιτηση και να εξεταστω και στο σχολειο της περιοχης που μενω,οποτε δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα!
καλη χρονια!

Παράθεση

pirloandr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pirloandr
Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O pirloandr έγραψε στις 22:01, 08-01-10:

μπορεις και προφορικος δεν υπαρχει οσο γραψεις τοσος θα ναι και ο προφορικος

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 13:52, 09-01-10:

Το απολυτήριο μου εκδόθηκε το 2008. Οι προφορικοί βαθμοί μου ισχύουν, ε;:what:

Παράθεση

pirloandr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pirloandr
Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O pirloandr έγραψε στις 03:21, 10-01-10:

βεβαιως!

Παράθεση

Φοιτητής

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 13:29, 10-01-10:

Ωραία, πάλι καλά.Thnx

Παράθεση

aggeliki mini

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggeliki mini
H aggeliki mini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H aggeliki mini έγραψε στις 11:14, 13-01-10:

Να ρωτησω ...
1) Φετος που αλλαξε η βαση του 10 , ποσο θα επιρρεασει της βασεις των σχολων που κειμενονται στις 15000 , θα ανεβουν κ αλλο η θα πεσουν???
2)Απο θετικη κατευθυνση και με επιλεγομενο μαθημα στατιστικη μπορω να μπω σε σχολες του 5ου πεδιου??
3) Ξερει κανεις τη διαφορα των τμηματων Μαθηματικων Κρητης και εφαρμοσμενων μαθηματικων Κρητης ?

αυτα ,ευχαριστω

Παράθεση

Φοιτητής

H Black_Butterfly έγραψε στις 11:27, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aggeliki mini
Να ρωτησω ...
1) Φετος που αλλαξε η βαση του 10 , ποσο θα επιρρεασει της βασεις των σχολων που κειμενονται στις 15000 , θα ανεβουν κ αλλο η θα πεσουν???
2)Απο θετικη κατευθυνση και με επιλεγομενο μαθημα στατιστικη μπορω να μπω σε σχολες του 5ου πεδιου??
3) Ξερει κανεις τη διαφορα των τμηματων Μαθηματικων Κρητης και εφαρμοσμενων μαθηματικων Κρητης ?

αυτα ,ευχαριστω
1) Οι βάσεις καθορίζονται από τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Eίναι αδύνατον να προβλέψεις που θα κυμανθούν φέτος τουλάχιστον ακόμη.
2) Για το 5ο πεδίο πρεπει να δωσεις Μαθηματικά Γενικής ΚΑΙ αοθ.
Για το 3 δεν ξέρω

Παράθεση

Astraxan (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Astraxan
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Astraxan έγραψε στις 13:52, 13-01-10:

Τι γινεται ρε παιδια με τη βαση του 10..δεν εχω καταλαβει ακομη!!

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 18:27, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aggeliki mini
Να ρωτησω ...

αυτα ,ευχαριστω
1) Aν δεν απατομαι, η βαση του 10 δεν εχει καταργηθει ακομα, οποτε δε μπορουμε να κανουμε ασφαλεις προβλεψεις!!
2) Φυσικα και μπορεις αρκει να παρεις ως επιλεγομενο μαθημα ΚΑΙ το ΑΟΘ (εν ολιγοις καλα στα ειπε η Αλεξανδρα)...
3) Πρωτα απ'ολα και απο τα δυο τμημαατα βγαινεις μαθηματικος και εχεις δικαιωμα να διδαξεις στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση και στα φροντιστηρια!! Το τμημα των εφαρμοσμενων μαθηματικων ομως, εχεις περισσοτερη συναφεια με τη ΣΕΜΦΕ, που σημαινει πως θα κανεις και μαθηματα φυσικας, χημειας κ.τ.λ, κατι που στο απλο μαθηματικο δεν ειμαι σιγουρος αν διδασκεσαι... Για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια, πες μου να ρωτησω τον κολλητο μου, που σπουδαζει εκει!!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 21:21, 13-01-10:

Το ΤΕΜ στην Κρήτη παίρνει επιλεγόμενα μαθήματα και από άλλα μαθήματα ενώ στο μαθηματικό κάτι τέτοιο δε γίνεται.Πχ παίρνει από επιστήμη υπολογιστών,οικονομικό,βιολογικό κτλ

Παράθεση

182 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 182
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O 182 έγραψε στις 04:15, 16-01-10:

Ειμαι αποφοιτος, Ποτε παω στο σχολειο να δηλωσω οτι ξαναδινω??
Τωρα για το 2010 μιλαω...
Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 04:26, 16-01-10:

Αρχες Φεβρουαριου θα ηταν καλο να περασεις μια βολτα απο το σχολειο σου, για να συμπληρωσεις την αιτηση συμμετοχης στις πανελληνιες εξετασεις του 2010 (τη διαδικασια λογικα τη θυμασαι απο περυσι)!! Το θεμα μεταφερεται στο thread "πανελληνιες ξανα...", σε περιπτωση που καποιο αλλο μελος εχει την ιδια απορια με σενα...

Παράθεση

MANOSS

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη MANOSS
Ο MANOSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O MANOSS έγραψε στις 00:50, 22-01-10:

Έχω τελειώσει εσπερινό ενιαίο λύκειο στην Αθήνα πριν μερικά χρόνια ( Θετική Κατεύθυνση )!!Θέλω να δώσω πανελλήνιες για θεωρητικής ( Κοινωνιολογία) και δεδομένου οτι είναι πολύ λίγα αυτά που θυμάμαι!!!
1) Με συμφέρει καλύτερα να δώσω από τεχνολογικής ?
2) Να δώσω σε 117 μέρες που ξεκινάνε οι πανελλαδικές με διάβασμα απο σημερά ?

Σας ευχαριστώ εκ των Προτέρων και να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 20:04, 22-01-10:

Γράψου σε ένα φροντιστήριο ή κάνε ιδιαίτερα και ποτέ δεν είναι αργά, αλλά να το κάνεις άμεσα...

Παράθεση

kalamaraki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kalamaraki
H kalamaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H kalamaraki έγραψε στις 21:56, 27-01-10:

Καλησπερα,

Εχω τελειωσει τεχνικο λυκειο το 1998 και σκεφτομουν να δωσω πανελληνιεσ.η σχολη που με ενδιαφερει ειναι αυτοματισμου και γενικοτερα τετοιου ειδου σχολεσ.αλλα δεν γνωριζω αν εχω την δυνατοτητα και ποια ειναι διαδικασια. Πρεπει να παρακολουθησω γενικο λυκειο?
Ευχαριστω.

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 16:53, 28-01-10:

πρεπει να ξαναδωσεις πανελληνιες ,νομίζω.

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 23:53, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από antara6079
Καλησπέρα. Είμαι 36 χρονών και σκέφτομαι να δώσω Πανελλήνιες του χρόνου. Δεν το έχω αποφασίσει ακόμη. Θέλω τη γνώμη σας για τις ώρες που χρειάζονται για διάβασμα και το επίπεδο δυσκολίας της θεωρητικής κατεύθυνσης. Δουλεύω, είμαι παντρεμένη και οι ώρες μου είναι λίγες. Με ενδιαφέρει το ΤΕΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ Θεσσαλονίκης που έχει λίγες μονάδες.:thanks:
καλησπέρα antara κοιτα η θεωρητικη κατευθυνση βασίζεται περισσοτερο στην αποστήθηση και χρειαζεται συνεχή επανάληψη των όσων εχεις κανει.Προσωπικα εγω διαβάζω καπου στισ 5 ώρες την ημέρα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους