Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,301 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,534 μηνύματα σε 92,451 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 803 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

Fanis4

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Fanis4
Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Fanis4 έγραψε στις 23:06, 29-05-09:

Σας ενδιαφερουν καθολου και Τι γραφετε πρωτα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFrag17 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GFrag17
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O GFrag17 έγραψε στις 02:11, 30-05-09:

Εμένα με ενδιαφέρουν αμεσα γιατί θέλω απολυτήριο καλό.

Δίνω τη Δευτέρα Μαθ. Γενικής (στατιστική) και τελειώνω στις 19 του μήνα με Κείμενα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KON-99- (Kώστας)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη KON-99-
Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O KON-99- έγραψε στις 08:10, 30-05-09:

"Για να διεκδικήσεις μια θέση στις οικονομικές σχολές πρέπει να εξεταστείς και στη Φυσική. Ενώ για τη Νομική Σχολή, από τα απαραίτητα είναι και η Βιολογία. Και από τη Δευτέρα αρχίζουν οι ενδοσχολικές εξετάσεις, όπου αποθεώνεται η υποκρισίαη υποκρισία κυρίως του υπουργείου Παιδείας και όλων όσοι σχεδιάζουν τα συστήματα εισαγωγικών εξετάσεων. Γιατί ποιος τολμά να ομολογήσει ότι ύστερα από τόσο σκληρές εξετάσεις στα μαθήματα της κάθε κατεύθυνσης, ύστερα από πλήρη αποχή ενός έτους ίσως και δύο ετών από τα υπόλοιπα- υπερβολικά πολλά- μαθήματα του αναλυτικού προγράμματος, μετά την ακύρωση των δύο τελευταίων τάξεων του Λυκείου, οι μαθητές θα προσέλθουν επιμελείς και διαβασμένοι για να εξεταστούν σε ό,τι είχαν απωθήσει επί πολλούς μήνες; Και επειδή η υποκρισία έχει και μια πλευρά θεατρική, από τη Δευτέρα μαθητές και καθηγητές θα υποδυθούν ότι παίζουν τις εξετάσεις προς χάριν του συστήματος."
Απο το ΒΗΜΑ

Τα παραλογα του συστηματος...Εμενα μονο τα αποτελεσματα των πανελληνιων με ενδιαφερουν αυτη τη στιγμη...Στα ενδοσχολικα μια ματια θα ριξω...Αρχιζω τη δευτερα με ιστορια κ τελειωνω 19 με αρχαια

Παράθεση

West_Emperor (Φιλιππος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη West_Emperor
Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Χαλκίδας και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O West_Emperor έγραψε στις 11:10, 30-05-09:

Εμενα δεν με ενδιαφερουν και ιδιαιτερα....εγω ξεκιναω με κειμενα και τελειωνουμε 17 ιουνιου..

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ειμαρμένη
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε στις 11:18, 30-05-09:

Μ'ενδιαφέρουν γιατί και καλό απολυτήριο θέλω να έχω(κάθε χρόνο έβγαζα καλό βαθμό,φέτος, που θα μείνει, να μη βγάλω?) και δε θέλω να εκθέσω τους καθηγητές μου που μου έβαλαν άριστους βαθμούς.Γενικά πάντως όλη τη χρονιά δεν είχα παραμελήσει τόσο τη γενική παιδεία ώστε να έχω σημαντικά κενά σε κάποια μαθήματα(εξαιρουμένης της φυσικής).Μπορώ να πω ότι αν κάτσω και διαβάσω τώρα θα γράψω αρκετά καλά.Βέβαια το θέμα είναι ότι δε μου έχουν μείνει και πολλά αποθέματα,αλλά τουλάχιστον θα προσπαθήσω.
Αρχίζουμε τη Δευτέρα με Αρχαία και τελειώνουμε 16 Ιουνίου.(όσοι έχουν πληροφορική ή πολυμέσα)

Παράθεση

megas kotsos (κωνσταντινος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη megas kotsos
Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O megas kotsos έγραψε στις 11:34, 30-05-09:

αρχιζω με ιστορια την δευτερα και τελειωνω 15 ιουνιου με δεν θυμαμαι τί (ναι....οντως τους δινω μεγαλη προσοχη!!!).

Παράθεση

cJay (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cJay
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O cJay έγραψε στις 11:41, 30-05-09:

Προσωπικά σκέφτομαι να ασχοληθώ λιγακι για αυτο ακριβως που είπε η Ειμαρμένη...

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 13:38, 30-05-09:

Εμένα με ενδιαφέρουν ως προς το να τελειώσουν, δεν μπορώ να γράφω με τον κάθε Αρχίδαμο να κάνει φασαρία δίπλα μου. Ευτυχώς τελειώνουμε νωρίς.

Παράθεση

yellowsubmarina

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη yellowsubmarina
H yellowsubmarina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H yellowsubmarina έγραψε στις 20:30, 31-05-09:

Κάντε άλλο ένα κουράγιο, γιατί είναι πολύ πιθανό το απολυτήριο του Λυκείου να σας χρειαστεί πρακτικά στη ζωή σας περισσότερο από το πτυχίο της Ανώτερής / Ανώτατης Σχολής...

Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Trolen
Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Trolen έγραψε στις 20:31, 31-05-09:

υπάρχει ήδη θέμα!

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 22:58, 31-05-09:

Εγω περυσι με τις ενδοσχολικες "μπαλωσα" το μετριο αποτελεσμα των πανελλαδικων και εβγαλα εναν αξιοπρεπεστατο βαθμο απολυτηριου. Βεβαια ειχα φαει χοντρο δουλεμα γιατι ημουν ο μονος που διαβαζε και αγχωνοταν γι' αυτες.

Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Trolen
Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Trolen έγραψε στις 07:30, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Εγω περυσι με τις ενδοσχολικες "μπαλωσα" το μετριο αποτελεσμα των πανελλαδικων και εβγαλα εναν αξιοπρεπεστατο βαθμο απολυτηριου. Βεβαια ειχα φαει χοντρο δουλεμα γιατι ημουν ο μονος που διαβαζε και αγχωνοταν γι' αυτες.
γιατί τρως δούλεμα ? Επειδή διαβαζες? και εγώ το κάνω τώρα.

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekteo
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 548 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 09:48, 01-06-09:

Και εγω διαβαζω για τις ενδοσχολικες διοτι θελω να εχω ενα καλο απολυτηριο. Βεβαια απο δυναμεις εχουμε λιγακι στερεψει αλλα ενταξει :p

Παράθεση

κατhy-κi (Kατερίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη κατhy-κi
H Kατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H κατhy-κi έγραψε στις 10:00, 01-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από greekteo
Και εγω διαβαζω για τις ενδοσχολικες διοτι θελω να εχω ενα καλο απολυτηριο. Βεβαια απο δυναμεις εχουμε λιγακι στερεψει αλλα ενταξει :p
Καλά τα λες Κωστή αλλά όχι απλά στερέψαμε ... εγώ προσωπικά έχω κατεβάσει διακόπτες

Παράθεση

deadhorse

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη deadhorse
Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O deadhorse έγραψε στις 12:08, 01-06-09:

Παίζει να υπάρχει κάποιο link με το βιβλίο των Αρχαίων Γενικής; Έψαξα στο site του παιδαγωγικού ινστιτούτου αλλά κατά μία σατανική σύμπτωση είχε μόνο για θεωρητική κατεύθυνση.

Παράθεση

Andromeda (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Andromeda
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Andromeda έγραψε στις 20:26, 01-06-09:

Εμας σημερα στη φυσικη γενικής βγηκε καποιος κατω στο δρόμο και φωναζε τις απαντήσεις !!! σωστοοοο , λααααθος , λάααααθος....χαχαχα.μπαχαλο!

Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 20:04, 02-06-09:

Παιδιά κάθε μέρα γράφετε; Εμείς έχουμε πολύ χαλαρό πρόγραμμα ευτυχώς (π.χ. γράψαμε Δευτέρα, τώρα γράφουμε Πέμπτη, μετά Τρίτη κλπ.), γιατί δίνουμε 2-2 τα μαθήματα και έτσι κάτι μαζεύουμε κάθε φορά!

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 20:11, 02-06-09:

Ολοι οσοι λετε πως θελετε καλο απολυτηριο, μπορειτε να λετε και το λογο;

Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σελήνη
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Διαιτολογίας και Διατροφής Χαροκοπείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε στις 20:35, 02-06-09:

Βασικά, το καλό απολυτήριο χρειάζεται για να πιάσεις δουλειά. Μέχρι να πάρεις πτυχίο, αν θέλεις να δουλέψεις χρειάζεται το απολυτήριο, οπότε καλό είναι αυτό να είναι αξιοπρεπές...

Παράθεση

annmary

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη annmary
H annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H annmary έγραψε στις 20:41, 02-06-09:

ναι ο λογοσ ειναι αν θεσ να γινεισ υπαλληλοσ του δημου...εμεις τελειωνουμε 16 και αυριο γραφουμε αγγλικα...περα απο αυτα διαβαζω λιγο επειδη ολα αυτα τα χρονια ημουν καλη μαθητρια και ειπα να μην πεσω τελειως...φυσικα βεβαια σε κατι ιστοριεσ και θρησκευτικα δεν εχω ουτε βιβλιο..

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 11:26, 03-06-09:

Εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι.
Εαν καποιος δινει για 2η η 3η φορα Πανελληνιες, δινει και τα ενδοσχολικα μαθηματα η μονο τα μαθηματα της κατευθυνσης του? :/

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε στις 11:30, 03-06-09:

Μόνο αυτά που δίνονται πανελλαδικώς,δηλαδή κατεύθυνση+έκθεση+6ο μάθημα επιλογής(+Α.Ο.Θ.).

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 11:37, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ειμαρμένη
Μόνο αυτά που δίνονται πανελλαδικώς,δηλαδή κατεύθυνση+έκθεση+6ο μάθημα επιλογής(+Α.Ο.Θ.).
Α οκ οκ.
Eυχαριστω πολυ. :thanks:

Παράθεση

nikos88 (ALB)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikos88
Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 63 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O nikos88 έγραψε στις 11:52, 03-06-09:

Παιδια εγω μεχρι τωρα εχω δωσει κειμενα και αγγλικα και οταν σας λεω εχει πεσει η αντιγραφη της χρονιας...το εννοω!!!αφου σημερα αγγλικα η μια δεν ελεγε τιποτα οταν αντιγραφαμε και η αλλη μας ελεγε...τις ασκησεις οκ...μπορειτε να τις αντιγραψετε σας αφηνουμε...μονο την εκθεση μην αντιγραψετε!!!!ελεος....χαχαχα..μια απο τα ιδια και στα κειμενα...!!!!και απο οσο καταλαβα το ιδιο θα γινει και στα επομενα !!!!προσωπικα εγω αν επρεπε να παρω καποιον στην δουλεια...το τελευταιο που θα κοιταζα ειναι το απολυτηριο...!!!!ειδικα σε αποφοιτους του 2001 και μετα.....!!!!

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ειμαρμένη έγραψε στις 11:56, 03-06-09:

Σ εμάς καμία σχέση.Αυστηρότατη η επιτήρηση(ανάγκη ήταν να πάω σε δημόσιο και δη ηθικό σχολείο?) κι αυτή τη βδομάδα γράφουμε και κάθε μέρα εκτός Παρασκευής και πρώτη βάρδια.Πάω να διαβάσω Γαλλικάααααααα.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 12:11, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι.
Εαν καποιος δινει για 2η η 3η φορα Πανελληνιες, δινει και τα ενδοσχολικα μαθηματα η μονο τα μαθηματα της κατευθυνσης του? :/
Απαπαπαπα. Αν ισχυε αυτο ουτε που θα το ξανασκεφτομουν να ξαναεδινα.

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 18:26, 03-06-09:

Εγώ ετοιμάζω κοντά 10 αντίτυπα από το σκονάκι μου για τους συμμαθητές μου που μου το ζητάνε. Αν πιάσουν οι ευχές τους, δεν θα πεθάνω ποτέ:up:

Και κάνω και γαμώ τα σκονάκια. Το είχε δει μια επιτηρήτρια στη φυσική και μου λέει σιγά σιγά, "τουλάχιστον είναι της προκοπής?"

Αφού το σύστημα θέλει απλά την παρουσία μου στις εξετάσεις κι όχι τη γνώση μου, γιατί να μην παρευρεθώ και απλά να αντιγράψω?

Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KostasTheGreek
Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 18:47, 03-06-09:

Αυριο γραφω κοινωνιολογια
Εγραψε κανεις να μας πει περιπου πως ητανε οι ερωτησεις?

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 19:10, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Αυριο γραφω κοινωνιολογια
Εγραψε κανεις να μας πει περιπου πως ητανε οι ερωτησεις?
Ντροπη που θες να δεις περίπου τις ερωτήσεις.:nono:

Εμάς μας δώσανε τα θέματα κι έτσι ξέρουμε τι να κάνουμε σκονάκι. Δεν μας αφήνουν έτσι να μαντεύουμε!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:14, 03-06-09:

οχι οχι δεν το ειδα αυτο...
εγω καθομαι και διαβαζω ιστορια και αλλοι ξερουν τα θεματα...

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ειμαρμένη έγραψε στις 19:36, 03-06-09:

Ναι,αλλά εσύ θα γίνεις σωστότερος άνθρωπος(να το βράσω θα μου πεις)και δε θα τα περιμένεις όλα στο πιάτο.Εμάς δε μας έχουν πει πουθενά τα θέματα,κανονικότατη ύλη μας έδωσαν και βαρβάτη.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:37, 03-06-09:

Ναι,αλλά εσύ θα γίνεις σωστότερος άνθρωπος(να το βράσω θα μου πεις)και δε θα τα περιμένεις όλα στο πιάτο.Εμάς δε μας έχουν πει πουθενά τα θέματα,κανονικότατη ύλη μας έδωσαν και βαρβάτη.
πως με ξερεις...:xixi::xixi:

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ειμαρμένη έγραψε στις 19:39, 03-06-09:

Γιατί κι εγώ αυτό θα λεγα

Παράθεση

giorgioSAc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgioSAc
Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O giorgioSAc έγραψε στις 00:24, 04-06-09:

Μετα σου λενε γιατι τα καις τα ρημαδια τα βιβλια...
Αφου ειναι που ειναι μπ...λο το συστημα μερικοι το κανουν ακομα χειροτερο...
Με ποια λογικη να σου βαλει ο αλλος ενα τονο υλη στα αρχαια,θρησκευτικα κτλ κτλ απο τη στιγμη που εχεις να τα διαβασεις τα γαμ...να απο την 1 γυμνασιου.Αφου ολος ο ντορος γινεται για τις πανελληνιες,τι το κουραζεται το θεμα με τις ενδοσχολικες αφου αυτο το κολοχαρτο που λεγεται απολυτηριο για το μονο που αξιζει πλεον ειναι για τον τοιχο!
Συγγνωμη για τα νευρα αλλα δεν μπορει να μου γυρναει ο καθε τελευταιος κομλεξικος και να μου λεει "μην το παιζετε φιρμες που δωσατε πανελλαδικες...εδω δεν ειμαστε καφετερια,θα φτυσετε αιμα για να παρετε απολυτηριο" για να το παιξει εξουσια

Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 01:46, 04-06-09:

Ρε παιδιά έλεος, λες κι αν πάτε να πιάσετε δουλειά με το πτυχίο σας, στα παπάρια του του αλλουνού αν θα έχετε 17 στο απολυτήριο. Έλεος δηλαδή...

Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ειμαρμένη έγραψε στις 08:12, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από giorgioSAc
Μετα σου λενε γιατι τα καις τα ρημαδια τα βιβλια...
Αφου ειναι που ειναι μπ...λο το συστημα μερικοι το κανουν ακομα χειροτερο...
Με ποια λογικη να σου βαλει ο αλλος ενα τονο υλη στα αρχαια,θρησκευτικα κτλ κτλ απο τη στιγμη που εχεις να τα διαβασεις τα γαμ...να απο την 1 γυμνασιου.Αφου ολος ο ντορος γινεται για τις πανελληνιες,τι το κουραζεται το θεμα με τις ενδοσχολικες αφου αυτο το κολοχαρτο που λεγεται απολυτηριο για το μονο που αξιζει πλεον ειναι για τον τοιχο!
Συγγνωμη για τα νευρα αλλα δεν μπορει να μου γυρναει ο καθε τελευταιος κομλεξικος και να μου λεει "μην το παιζετε φιρμες που δωσατε πανελλαδικες...εδω δεν ειμαστε καφετερια,θα φτυσετε αιμα για να παρετε απολυτηριο" για να το παιξει εξουσια

Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ
Προσωπικά όλη τη χρονιά δεν είχα παραμελήσει τη Γενική Παιδεία.Απλά έδινα πολύ περισσότερη βάση στα κατεύθυνσης.Πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο,δε γίνεται να παρατάμε τη Γενική Παιδεία επειδή δίνουμε πανελλήνιες.Και εν πάση περιπτώσει το πρόγραμμα προβλέπει να διδάσκονται και να εξετάζονται και τα μαθήματα Γενικής Παιδείας.Κι εγώ το βρίσκω υποκριτικό να πάω να γράψω μαθηματικά που έχω να ασχοληθώ σοβαρά από την πρώτη Λυκείου.Και δε ξέρω που μετράει το απολυτήριο,αλλά σίγουρα μέχρι να πάρω πτυχίο με το απολυτήριο μου θα πορεύομαι.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από miv
Ρε παιδιά έλεος, λες κι αν πάτε να πιάσετε δουλειά με το πτυχίο σας, στα παπάρια του του αλλουνού αν θα έχετε 17 στο απολυτήριο. Έλεος δηλαδή...
Και μέχρι να πάρουμε πτυχίο miv?

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 548 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 09:48, 04-06-09:

Προσωπικά όλη τη χρονιά δεν είχα παραμελήσει τη Γενική Παιδεία.Απλά έδινα πολύ περισσότερη βάση στα κατεύθυνσης.Πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο,δε γίνεται να παρατάμε τη Γενική Παιδεία επειδή δίνουμε πανελλήνιες.Και εν πάση περιπτώσει το πρόγραμμα προβλέπει να διδάσκονται και να εξετάζονται και τα μαθήματα Γενικής Παιδείας.Κι εγώ το βρίσκω υποκριτικό να πάω να γράψω μαθηματικά που έχω να ασχοληθώ σοβαρά από την πρώτη Λυκείου.Και δε ξέρω που μετράει το απολυτήριο,αλλά σίγουρα μέχρι να πάρω πτυχίο με το απολυτήριο μου θα πορεύομαι.

Συμφωνω 100% και το απολυτηριο μετραει για την αγορα εργασιας. Στο βιογραφικο γραφετε και βαθμο απολυτηριου.
Για παραδειγμα εαν καποιος δηλωσει να δουλεψει στον ΟΤΕ ή σε οποιαδηποτε αλλη εταιρεια που δεχεται φοιτητες για να εργαστουν για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα δειχνουν προτιμηση και προτεραιοτητα σε αυτους με μεγαλυτερο βαθμο.

Παράθεση

Eutuxia (Ευτυχία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eutuxia
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Eutuxia έγραψε στις 12:52, 04-06-09:

αχου ο,τι να ναι!οχι μονο μας εδωσαν μια υλη ναααααααααα αλλα η επιτηρηση ειναι...βασικα εβγαλε και ανακοινωση ο διευθυντης:οποιος της τριτης μιλησει με αλλον η αντιγραψει παιρνουμε τα γραπτα και των 2!
δν καταλαβαινουν τπτ???οταν θα δινει η κορη του του χρονου ετσι θα κανει?μ*λ*κες...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:07, 04-06-09:

Τι δουλειά θα πας να κάνεις και θέλει το κωλόχαρτο; Τηλεφωνήτρια στο 131 ή barwoman?
Για να κάνεις μια δουλειά του ποδαριού έτσι ως φοιτητής για το χαρτζιλίκι, αρκεί να έχεις ένα-δυο κοννέ που να ξέρουν μια εταιρεία να μπεις. Εγώ έχω. Μην έχεις την εντύπωση ότι μετράει το τυπικό σ'αυτήν την περίπτωση.
Συμφωνω 100% και το απολυτηριο μετραει για την αγορα εργασιας. Στο βιογραφικο γραφετε και βαθμο απολυτηριου.
Για παραδειγμα εαν καποιος δηλωσει να δουλεψει στον ΟΤΕ ή σε οποιαδηποτε αλλη εταιρεια που δεχεται φοιτητες για να εργαστουν για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα δειχνουν προτιμηση και προτεραιοτητα σε αυτους με μεγαλυτερο βαθμο.
Στο βιογραφικό γράφονται επίσης και τα χόμπι αλλά ο εργοδότης στα @@ του. Είμαστε σοβαροί; Εδώ χεστήκανε για πτυχία και μου λέτε ότι ενδιαφέρεται κανας σοβαρός άνθρωπος για το βαθμό απολυτηρίου; Που το βρήκες αυτό; Το καλύτερο πράγμα που μπορείς να έχεις πλέον σε ένα βιογραφικό είναι η προυπηρεσία, τίποτα άλλο. Αυτοί που πάνε και γράφουν βαθμό απολυτηρίου στο βιογραφικό τους είναι συνήθως κάτι τύπο που έχουν τελειώσει ένα ΙΕΚ Ακμή.

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O greekteo έγραψε στις 13:14, 04-06-09:

Επισης, για να σπουδασεις στο εξωτερικο μετραει το απολυτηριο και για μεταπτυχιακο νομιζω. Επειδη εχω μιλησει με πολλους ανθρωπους που εργαζονται καθε τι + που εχεις στο βιογραφικο σου δικαιουσε μεγαλυτερο μισθο. Οποτε ναι ο εργαζομενος λαμβανει πολυ σοβαρα υποψη του το απολυτηριο. Τα χομπις ειναι απλα ασχολιες που εχεις, δεν ειναι καποια πιστοποιηση γνωσης..

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:19, 04-06-09:

Το μισθολογικό επίπεδο έχει να κάνει μόνο με το τυπικό επίπεδο εκπαίδευσης , σύμφωνα με τις συλλογικές συμβάσεις. Του τύπου, απόφοιτος Λυκείου 750 ευρώ, απόφοιτος ΤΕΙ 900 ευρώ, απόφοιτος ΑΕΙ 1100 ευρώ κλπ. Δεν έχει καμία σχέση το προηγούμενο επίπεδο, αν κατέχεις το επόμενο.
Για να σπουδάσεις στο εξωτερικό μετράνε ορισμένα μαθήματα, όχι όλα, ούτε ο μέσος όρος απολυτηρίου. Αυτό που είναι γεγονός, και γι'αυτό μπερδεύεται πολύς κόσμος, είναι ότι δε μετράνε μόνο τα μαθήματα της ελληνικής κατεύθυνσης. Πιθανόν σε ορισμένα πανεπιστήμια να μετράνε μαθήματα γενικής και να μη μετράνε κατεύθυνσης. Στις περισσότερες θεωρητικές σχολές, για παράδειγμα, ζητάνε και Στατιστική για λόγους έρευνας.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 13:21, 04-06-09:

Εγω παντως για να πω την μαυρη μου αληθεια, απλα δεν γουσταρα να εχω απολυτηριο κατω απο 18,5. Καθαρο ψωνιο δηλαδης. Τωρα αν θα μου χρησιμευσει ποτε το καλο απολυτηριο πραγματικα δεν ξερω...

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O greekteo έγραψε στις 13:21, 04-06-09:

Μετρανε και ορισμενα μαθηματα και ο βαθμος απολυτηριου... Κοιτα σε συμβουλευω μην τα αφηνεις τελειως τα ενδοσχολικα, απο εκει περα its all yours...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:24, 04-06-09:

Δεν αφήνω τιποτα, ούτως ή άλλως και να μη γράψω θα μου βάλουν βαθμό. Ο βαθμός απολυτηρίου, πάντως, δεν έχει καμία ισχύ εφ'οσον έχεις πανεπιστημιακή εκπαίδευση. Εκτός κι αν πας σε μια δουλειά που η απαίτηση είναι μόνο απολυτήριο Λυκείου.

Παράθεση

lookthetree (θωμάς)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lookthetree
Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O lookthetree έγραψε στις 13:27, 04-06-09:

Εγω πιστευω οτι μετα τις πανελληνιες ολα τα παιδια τις ενδοσχολικες τις βλεπουν σαν χαβαλε και εγω μεσα σ'αυτους ειμαι δεν λεω αλλα ωστοσο δεν πρεπει να τις εχουμε εντελως γραμμενες γτ οπου και να πας απολυτηριο λυκειου σ ζητανε στο στρατο,στο δημοσιο παντου!Και στο κατω-κατω και 2 ωρες την ημερα να κατσεις να διβασεις το καθε μαθημα δεν ειναι δυσκολο βρε παιδι μ παλι κατι θα σου μεινει...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:30, 04-06-09:

Στο στρατό ζητάνε απολυτήριο Λυκείου αν πας πριν τελειώσεις το πανεπιστήμιο. Αλλά δεν έχει καμία σχέση. Κι ο ξάδερφός μου που πήγε 18 ετών με απολυτήριο Γυμνασίου μια χαρά καθήκοντα πήρε, εν αντιθέση άλλων που είχαν απολυτήριο Λυκείου. Αλλαγή καθεστώτος παιρνεις εφ'οσον έχεις πτυχίο πανεπιστημίου.

Παράθεση

lookthetree (θωμάς)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lookthetree
Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O lookthetree έγραψε στις 13:33, 04-06-09:

Στο στρατό ζητάνε απολυτήριο Λυκείου αν πας πριν τελειώσεις το πανεπιστήμιο. Αλλά δεν έχει καμία σχέση. Κι ο ξάδερφός μου που πήγε 18 ετών με απολυτήριο Γυμνασίου μια χαρά καθήκοντα πήρε, εν αντιθέση άλλων που είχαν απολυτήριο Λυκείου. Αλλαγή καθεστώτος παιρνεις εφ'οσον έχεις πτυχίο πανεπιστημίου.
Eνταξει αυτη ειναι η δικη σου γνωμη εγω παντως παλι θα σου ξαναπω πως και το απολυτηριο λυκειου χρειαζεται και ειναι μεγαλο προσον να το εχεις με εναν πολυ καλο βαθμο αλλιως αμα δεν χρειαζονταν δεν θα μας το εδιναν και ουτε θα γραφαμε ενδοσχολικες...

Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gialouris
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε στις 13:33, 04-06-09:

...που εχεις στο βιογραφικο σου δικαιουσε μεγαλυτερο μισθο. Οποτε ναι ο εργαζομενος λαμβανει πολυ σοβαρα υποψη του το απολυτηριο.
Οπότε όσο πιο λίγα έχεις αν και χειρότερο για σένα είναι καλύτερο για τον εργοδότη. Όχι ότι λέω να μην έχεις ένα καλό βιογραφικό αλλά μπορεί να προτιμήσει κάποιον χωρίς πχ μεταπτυχιακό για να του δίνει λιγότερο μισθό.

Τα χομπις ειναι απλα ασχολιες που εχεις, δεν ειναι καποια πιστοποιηση γνωσης..
Επίσης έχω ακούσει πως για να μπεις σε πανεπιστήμιο στην Αμερική θα προτιμήσουν έναν καλό μαθητή με χόμπι κι έτσι παρά έναν πολύ καλό μαθητή που ασχολείται μόνο με σπουδές και σχολείο και τίποτα άλλο!:iagree:

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:38, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από lookthetree
Eνταξει αυτη ειναι η δικη σου γνωμη εγω παντως παλι θα σου ξαναπω πως και το απολυτηριο λυκειου χρειαζεται και ειναι μεγαλο προσον να το εχεις με εναν πολυ καλο βαθμο αλλιως αμα δεν χρειαζονταν δεν θα μας το εδιναν και ουτε θα γραφαμε ενδοσχολικες...
Δεν δίνουμε ενδοσχολικές επειδή έχουν κάποιο νόημα. Μια μαλακία είναι μόνο και μόνο για να υπάρχει.

Αρχική Δημοσίευση από gialouris
Οπότε όσο πιο λίγα έχεις αν και χειρότερο για σένα είναι καλύτερο για τον εργοδότη. Όχι ότι λέω να μην έχεις ένα καλό βιογραφικό αλλά μπορεί να προτιμήσει κάποιον χωρίς πχ μεταπτυχιακό για να του δίνει λιγότερο μισθό.

Επίσης έχω ακούσει πως για να μπεις σε πανεπιστήμιο στην Αμερική θα προτιμήσουν έναν καλό μαθητή με χόμπι κι έτσι παρά έναν πολύ καλό μαθητή που ασχολείται μόνο με σπουδές και σχολείο και τίποτα άλλο!:iagree:

Ναι, εκεί συνήθως ασχολούνται με ικανότητες ηγεσίας, εργασίας σε ομάδα κλπ. Παίζουν και ψυχολογικά χαρακτηριστικά για την επιλογή και μάλιστα με μεγάλη σημασία.

Ο βαθμός του Απολυτηρίου δεν είναι μισθολογικό κριτήριο είτε έχεις είτε δεν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου. Δεν ξέρω από που το βγάλατε αυτό αλλά το τι φανταζόμαστε απ'το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα απέχει πολύ.

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O greekteo έγραψε στις 13:40, 04-06-09:

Δεν αφήνω τιποτα, ούτως ή άλλως και να μη γράψω θα μου βάλουν βαθμό. Ο βαθμός απολυτηρίου, πάντως, δεν έχει καμία ισχύ εφ'οσον έχεις πανεπιστημιακή εκπαίδευση. Εκτός κι αν πας σε μια δουλειά που η απαίτηση είναι μόνο απολυτήριο Λυκείου.

Εε δεν παμε ολοι σε σχολεια που αμα γραψει καποιος 5 του το κανουν 20

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Mike089

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους