Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,506 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 662 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόσβαση στην σχολή μου

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,924 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:02, 28-08-09:

Για πρόσβαση

-Λύση 1η:
Πας με μετρό μέχρι την στάση Μεταξουργείο (κόκκινη γραμμή) και παίρνεις όποιο λεωφορείο βρεις μόλις βγεις από την έξοδο που βγαίνουν όλοι (αυτή στην πλευρά που ανεβαίνεις από την αποβάθρα - Δηληγιάννη νομίζω λέγεται). Όλα περνάνε από το ΤΕΙ. Το Α15 και το Β15 συνεχίζουν μέχρι Δάσος και Παλατάκι. Το Ε15 είναι express μόνο για τους φοιτητές του ΤΕΙ και δεν κάνει παρά μια στάση μόνο στην λεωφόρο Αθηνών, στο ύψος του παραρτήματος της σχολής Υγείας και Πρόνειας και μετά τερματίζει πολύ κοντά στο ΤΕΙ. Η στάση για τα άλλα δύο λέγεται «ΤΕΙ Αθήνας». Είναι ακριβώς η 2η στάση μετά από τα Mediamarkt. Γενικά μην ανησυχείτε, θα το καταλάβετε αφού το τσούρμο εκεί θα πηγαίνει. Όσον αφορά την ταχύτητα, υποτίθεται ότι το express είναι πιο γρήγορο αφού δεν κάνει στάσεις, καθυστερεί όμως αρκετά να κάνει αναστροφή σε ένα φανάρι της Αθηνών, οπότε όποιο και να πάρετε, το ίδιο είναι. Τέλος, το express συνήθως δεν έχει γέρους-αλλοδαπούς-τρελούς κλπ, λειτουργεί όμως συγκεκριμένες ώρες (θα σας γελάσω, πρωινές πάντως).

Στον χάρτη στην κόκκινη κουκίδα τερματίζει το Ε15 και στην μπλε κάνουν στάση τα άλλα δύο.
Υπόψην, μόλις κατεβείτε από Α15 και Β15 μπροστά σας έχει υπόγεια διάβαση πεζών. Μπορεί συνήθως να είναι μεσ'τα σκατά (ειδικά αν έχει βρέξει) αλλά είναι must για να περάσεις την λεωφορό. Οπότε κλείνετε μυτούλα και προσέχετε να μην φοράτε τίποτα σαγιονάρες... Εάν την έχουν καθαρίσει, είναι η τυχερή σας μέρα.

Σ.Σ.: Παρατήρησα ότι κάνουν κάτι έργα στο ύψος της γέφυρας πάνω από την Εθνική. Ελπίζω να τα τελειώσουν σύντομα, αλλιώς θα έχει πολλή κίνηση στον πηγαιμό.

-Λύση 2η:
Πας με μετρό μέχρι την στάση Αιγάλεω (μπλε γραμμή) και βγαίνεις από την έξοδο της πλατείας Εσταυρωμένου. Εκεί παίρνεις το εξής λεωφορείο από την πλευρά που βγήκες: 829 Τ.Ε.Ι ΑΘΗΝΑΣ-ΣΤ.ΜΕΤΡΟ ΑΙΓΑΛΕΩ-Τ.Ε.Ι. ΠΕΙΡΑΙΑ (ΚΥΚΛΙΚΗ), το οποίο τερματίζει έξω από το ΤΕΙ (στο κόκκινο σημάδι).
Υπάρχουν επίσης και δυο ακόμα, το 812 ΠΛ. ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ - ΧΑΪΔΑΡΙ και το 803 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΔΑΣΟΣ Β (Μέσω ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ), τα οποία μπορείς να πάρεις από το μετρό και κάνουν στάση κάπου εκεί που είναι το μπλε σημάδι στον χάρτη, μπροστά από την Εκκλησία της Αγ. Τριάδας. Αν φοβάστε όμως ότι θα μπερδευτείτε ή θα ξεχαστείτε, προτιμήστε το 829 για σιγουριά.

Τέλος, για όσους έρχονται από Πειραιά, διαλέγουν είτε 831 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ είτε 803 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΔΑΣΟΣ Β (Μέσω ΙΕΡΑΣ ΟΔΟΥ) με στάση στην Αγ. Τριάδα (μπλε σημάδι στον χάρτη).

Άμα θέλετε, κάντε το και υπόμνημα για όλους τους νέους φοιτητές του ΤΕΙ Αθήνας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mord79 (αnνa)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mord79
H αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H mord79 έγραψε στις 10:21, 11-09-09:

πολυ κατατοπιστικο να σαι καλα :thanks:
δυο-τρεις ερωτησεις μονο:
αν κατεβω αιγαλαιο μπορω να παω στο ΤΕΙ με τα ποδια η ειναι πολυ μακρια;
και τα λεοφωρια αυτα που ειπες οτι ειναι για τους φοιτητες λειτουργουν και τις μερες που δε γινονται μαθηματα στη σχολη; και περιπου καθε ποτε περνανε;

ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 10:28, 11-09-09:

για τα δρομολογια των λεωφορειων δες εδω:
http://www.oasa.gr/index.asp?asp=rou...order=1&page=7

απο το Αιγαλεω ειναι καπως μακρια το ΤΕΙ, καλυτερα λεωφορειο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,924 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 12:13, 22-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από mord79
πολυ κατατοπιστικο να σαι καλα :thanks:
δυο-τρεις ερωτησεις μονο:
αν κατεβω αιγαλαιο μπορω να παω στο ΤΕΙ με τα ποδια η ειναι πολυ μακρια;
και τα λεοφωρια αυτα που ειπες οτι ειναι για τους φοιτητες λειτουργουν και τις μερες που δε γινονται μαθηματα στη σχολη; και περιπου καθε ποτε περνανε;

ευχαριστω
Είναι γύρω στα 20 λεπτά με τα πόδια. Κόβεις μέσα από το δασάκι. Αλλά καλύτερα μέρα γιατί το βράδυ ίσως είναι λίγο επικίνδυνα. Ναι, με εξαίρεση το 829, τα άλλα σίγουρα λειτουργούν και τις άλλες μέρες. Για το 829 όμως δεν είμαι σίγουρος. Κάθε ένα δεκάλεπτο με τέταρτο περίπου. Αν είναι βράδυ μπορεί και κάθε μισή ώρα.

Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mariosxania
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε στις 07:00, 03-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Είναι γύρω στα 20 λεπτά με τα πόδια. Κόβεις μέσα από το δασάκι. Αλλά καλύτερα μέρα γιατί το βράδυ ίσως είναι λίγο επικίνδυνα. Ναι, με εξαίρεση το 829, τα άλλα σίγουρα λειτουργούν και τις άλλες μέρες. Για το 829 όμως δεν είμαι σίγουρος. Κάθε ένα δεκάλεπτο με τέταρτο περίπου. Αν είναι βράδυ μπορεί και κάθε μισή ώρα.
Οχι δεν κάνει τόσο πολύ ποτέ το 829 είπαμε άντε ενα 20λεπτο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 19:46, 16-07-10:

Ρε παιδιά, έχω δεί τα δρομολόγια κλπ, αλλά ήθελα να δώ καμιά καλή ιδέα για να πηγαίνω στην ΑΣΟΕΕ όσο γρηγορότερα γίνεται. Μένω Παλαιό Φάληρο (στην Αγ. Βαρβάρα). Υπ'όψην ότι έχω δυνατότητα να πάρω πχ αυτοκίνητο, να πάω σε κάποια στάση μετρό/σιδηρόδρομου) και να παρκάρω εκεί κοντά. Προυπόθεση όμως να βρώ πάρκινγκ χωρίς να είναι επί πληρωμή!

Η καλύτερη ιδέα που άκουσα από φίλο μου μέχρι τώρα ήταν να παρκάρω στο ΣΕΦ και να παίρνω απο εκεί σιδηρόδρομο για Πλατεια Βικτώριας. Έχει κανείς ιδέα πόση ώρα περίπου κάνει ο σιδηρόδρομος από Καραισκάκη - Πλ. Βικτώριας; Λέω να πάω να το μετρήσω αύριο πλάκα πλάκα.

Καμιά ιδέα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 20:04, 16-07-10:

30 λεπτα περιπου ειναι με τρενο αλλα σκεψου πως δε μπορεις να στηριζεσαι μονο σε αυτο, καθως μπορει να ειναι γεματο και να περιμενεις τον επομενο συρμο ή οπως γινεται τελευταια να κανουν απεργιες,επισκευες, να μη λειτουργει γενικα. Οσους γνωστους βεβαια που εχω και μενουν προς τα εσενα με τρενο ακουω να ερχονται, αλλα ψαξε αν υπάρχει λεωφορειο για εναλλακτικη. Παρκαρισμα στο κεντρο ειναι δυσκολη περιπτωση, πρεπει να εισαι αρκετα κωλοφαρδος για να πετυχεις θεση.

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 20:20, 16-07-10:

Έχω ένα λεωφορείο κοντά στο σπίτι μου που με κατεβάζει ακαδημία, κ απο κεί μπορώ να πάρω σιδηρόδρομο για Βικτωρία. Είχα την εντύπωση όμως ότι το Λεωφορείο θα αργεί πολύ σε σχέση με σιδηρόδρομο λόγω κίνησης. Θα το πάρω μια απ' αυτές τις μέρες να δώ αλλά τώρα δεν πρέπει να έχει κίνηση. Το συγκεκριμένο Λεωφορείο πάει Νέα Σμύρνη και από εκεί βγαίνει Συγγρού και πάει ακαδημία.

Παράθεση

Florenc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Florenc
Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O Florenc έγραψε στις 22:10, 11-08-10:

χα...... να μας δω τώρα που ο ηλεκτρικός καπουτ.
ομονοια τωρα και απο εκεί, ή ποδαράκια ή λεωφορείο

*δε πιστευα οτι θα το πω ποτε αυτό, αλλα θα μου λειψει ο ηλεκτρικος, τον προτιμω παρολα τα προβληματα του

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 22:24, 11-08-10:

ΩΧ! Για πες, παλι κλειστος ο ΗΣΑΠ?

Παράθεση

Florenc

Φοιτητής

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O Florenc έγραψε στις 22:30, 11-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
ΩΧ! Για πες, παλι κλειστος ο ΗΣΑΠ?
δεν ξερεις τιποτα; μα καλα που ζεις
κοιτα δωρακι που σου χω http://bit.ly/c8NuKP

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 23:42, 11-08-10:

Στον χαρτη του μετρο εχει πρασινη και μπλε γραμμη.Μπορει απο την μπλε να παει στην πρασινη?δηλ απο αμπελοκηπους κατευθειαν σταση βικτωριας?

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 23:58, 11-08-10:

Οχι, πρεπει να πας ειτε Συνταγμα, να αλλαξεις στην κοκκινη με κατευθυνση Αγιο Αντωνιο και μετα να κατεβεις στην Ομονοια και να ξανααλλαξεις για Βικτωρια, ειτε να πας Μοναστηρακι και να παρεις κατευθειαν την πρασινη για Βικτωρια. Απο αμπελοκηπους παιζει να υπαρχει καποιο λεωφορειο, τουλαχιστον σε Συνταγμα θα βρεις παρα πολλα

Florenc λειπω εκτος Αθηνων το καλοκαιρι

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 00:17, 12-08-10:

ouch... ε, καθημερινό περπάτημα από πανεπιστήμιο (?). Θα κάνουμε γάμπα, τετρακέφαλο και κωλαρακι

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 00:22, 12-08-10:

Απο παλαιο Φαληρο; Τι να σου πω, εγω μενω Πατησια και φτανω καταιδρωμενη αν το παω περπατητη, εσυ απο εκει θα πρεπει να ξεπατωνεσαι. Θα δυσκολεψει πααααρα πολυ κοσμο και θα ναι και μεχρι Γεναρη, FIAL

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 01:16, 12-08-10:

Όχι και περπάτημα από Π. Φάληρο!!! Αλλά από και πρός Ομόνοια (ή Πανεπιστήμιο) δεν ξέρω ποιο είναι πιο κοντα. Δεν είναι όμως ψίλοκωλοπεριοχές για να περπατάς ειδικά όταν είναι ψιλοβραδυνά μαθήματα; (π.χ. 19:00-21:00)

Τώρα έχω βρεί διάφορους τρόπους για ν έρχομαι.
-Εάν έχω μάθημα 9 το πρωί βολεύει να με πηγαίνει ο αδερφός μου στο Καραισκάκη και να παίρνω τρένο.
-Εάν όχι περνάνε 4 λεωφορεία δίπλα στο σπίτι μου. Τα 2 πάνε πρός Πειραιά και περνάνε από Καραισκάκη. Το 1 πάει Ακαδημία, και το άλλο (περνάει απ' την αντίθετη μεριά του δρόμου) πάει Μετρό Δάφνης. Πιστεύω ότι το καλύτερο θα είναι να παίρνω όποιο περνάει πρώτο εξαιρουμένου του ενός που πάει Πειραιά αλλά από έναν πολύ αργό και άκυρο δρόμο. Το καλύτερο φαντάοζμαι είναι ή το άλλο π πάει πειραιά ή αυτό που πάει Δάφνη.

Παράθεση

Florenc

Φοιτητής

O Florenc έγραψε στις 13:25, 12-08-10:

εγω πολλές φορές περνούσα απο ομόνοια μετά τις 10 το βράδυ και παρ'όλη την ακαταμαχητη γοητεία μου δεν αντιμετώπισα κάποιο απρόοπτο .
γενικα τα αγοράκια δεν έχουν πρόβλημα.

τωρα για το πως θα ερχεσαι, τι να σου πω.
ενας φιλος μου που μενει παλαιο φαληρο θυμαμαι ερχοταν με το μετρο μεχρι την ομονοια και απο εκει ηλεκτρικο. αφου ηλεκτρικος δεν....... μαλλον απο εκει παιρνεις λεωφορειο. η παιρνεις λεωφορειο απο ακαδημια

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 14:32, 12-08-10:

Γα*ώ τις συγκοινωνίες τους μέσα, και την ΑΣΟΕΕ που βρίσκεται εκεί που βρίσκεται.. Απ' όσες πόλεις έχω πάει στο εξωτερικό, η Αθήνα και ο Πειραιάς είναι ό,τι χειρότερο έχω δεί, και είμαι σχετικά ταξιδεμένος για την ηλικία μου.

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 08:45, 17-08-10:

O ηλεκτρικος εκλεισε,το μετρο λειτουργει κανονικα ετσι?Γιατι θελω να ψαξω για σπιτι Νεα Ιωνια κλπ,που εξυπηρετει καλυτερα το μετρο, και οχι καποιο λεωφορειο κλπ, θα εχω προβλημα?

Παράθεση

CSX2033 (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη CSX2033
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O CSX2033 έγραψε στις 15:50, 17-08-10:

Ναι το μετρό λειτουργεί κανονικότατα.

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 12:49, 26-08-10:

Ξέρει κανεις πως πάμε Ασοεε από Νίκαια;
Έψαξα στο Οασα και μόνο Βέλτιστες Διαδρομές δεν έχει.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 09:41, 27-08-10:

Θα σου ελεγα να πας Πειραια με καποιο τρολλευ/λεωφορειο και μετα ΗΣΑΠ, ακομα κι αν φτανει μεχρι Μοναστηρακι. (αν και δεν ειμαι σιγουρη αν θα φτανει μεχρι εκει ή θα σταματα Πετραλωνα). Απο Μοναστηρακι μεσω Αθηνας φτανεις Ομονοια και συνολικα πρεπει σε κανα 25λεπτο περπατημα να σαι ΑΣΟΕΕ. Επισης υπαρχει λεωφορειο που φευγει απο μοναστηρακι και περναει πισω απο ΑΣΟΕΕ, που παει Κυψελη, αλλα δε θυμαμαι νουμερο. Τωρα αλλος τροπος... Καποιο λεωφορειο Πειραιας-Ομονοια και μετα παλι ποδια; Υπαρχει και η κουλη λυση του πας μεχρι ΣΕΦ, παιρνεις τραμ μεχρι Συνταγμα (1 ωρα πλας) και μετα λεωφορειο για ΑΣΟΕΕ. Υπομονη για ενα εξαμηνο παιδια, να φτιαχτει το τρενο και μετα θα παλευεται η κατασταση

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 15:03, 27-08-10:

Θα σου ελεγα να πας Πειραια με καποιο τρολλευ/λεωφορειο και μετα ΗΣΑΠ, ακομα κι αν φτανει μεχρι Μοναστηρακι. (αν και δεν ειμαι σιγουρη αν θα φτανει μεχρι εκει ή θα σταματα Πετραλωνα). Απο Μοναστηρακι μεσω Αθηνας φτανεις Ομονοια και συνολικα πρεπει σε κανα 25λεπτο περπατημα να σαι ΑΣΟΕΕ. Επισης υπαρχει λεωφορειο που φευγει απο μοναστηρακι και περναει πισω απο ΑΣΟΕΕ, που παει Κυψελη, αλλα δε θυμαμαι νουμερο. Τωρα αλλος τροπος... Καποιο λεωφορειο Πειραιας-Ομονοια και μετα παλι ποδια; Υπαρχει και η κουλη λυση του πας μεχρι ΣΕΦ, παιρνεις τραμ μεχρι Συνταγμα (1 ωρα πλας) και μετα λεωφορειο για ΑΣΟΕΕ. Υπομονη για ενα εξαμηνο παιδια, να φτιαχτει το τρενο και μετα θα παλευεται η κατασταση
Ευχαριστώ!
Με το να πάω Στο Αιγάλεω να πάρω Μετρο γλυτώνω τίποτα; Από το σπίτι μου μέχρι το Αιγάλεω είναι 30' ή και λίγο περισσότερο. Μετά με μετρό Σύνταγμα ή μοναστηράκι και μετά κάποιο λεωφορειο.

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 15:20, 27-08-10:

Από σύνταγμα/ομόνοια/πανεπιστήμιο τι λεωφορεία υπάρχουν που πάνε ΑΣΟΕΕ; Από ποιά απ' αυτές τις στάσεις συμφέρει; Εγώ τελικά με κόβω να παίρνω είτε ένα λεωφορείο που πάει Μετρό Δάφνης είτε ένα λεωφορείο που πάει Συγγρού Φίξ είτε αν έχω 9 μάθημα να με πηγαίνει ο αδερφός μου στο καραισκάκη πηγαίνοντας στη δουλειά. Αλλά αν π.χ. αυτός με αφήνει Καραισκάκη 9 παρά τέταρτο παίζει και να φτάνω 9μιση στο μάθημα >.<

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 17:41, 29-08-10:

Παιδιά μπορείτε επίσης να κοιτάξετε στο www.youdrive.gr ! Βάζετε ως αφετηρία το σπίτι σας (ή κάποιο άλλο μέρος) και ως προορισμό 'ΑΣΟΕΕ' (το βρίσκει αμέσως) και σας βρίσκει όλους τους τρόπους μεταφοράς με ΜΜΜ

Παράθεση

Mocker (Nikos)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mocker
Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Mocker έγραψε στις 13:42, 23-09-10:

Ρε παιδια και εγω φετος πρωτοετης ασοεε ειμαι και με μενω μαρουσι!Εχετε καμια ιδεα για το πως θα ερθω γιατι με βλεπω να χανομαι
Γιατι σκεφτομουν και εγω να παω με τρενο απο μαρουσι αλλα δν χερω που με συμφερει να κατεβω μια και το τρενο παει μεχρι αττικη και μετα πρεπει να
αλλαξω για μετρο!!Και το λεοφωρειο που με παει Α8 πρεπει να κανει κανα 3 ωρο να κατεβει κατω =/
Καμια περιπτωση να παρω μετρο απευθειας απο δουκισσης πλακεντιας και να κατεβω πανεπιστημιο συμφερεΙ??

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 13:55, 23-09-10:

Πας σταθμο Αμαρουσιου. Παιρνεις τρενο μεχρι Α.Πατησια. Κατεβαινεις και παιρνεις τρολλευ 3 ή 5 ή 11 που σε αφηνει απεναντι απο τη σχολη
Αλλιως αν εχεις κοντα σου το Α8 παιρνεις αυτο και ερχεσαι κατευθειαν. Μετρο και να παρεις παλι μεχρι Μοναστηρακι φτανει, δε βολευει κανεις ολοκληρο κυκλο. Οσους ξερω απο εκεινες τις περιοχες πανε μεχρι Α.Πατησια και μετα τρολλευ το οποιο κανει γυρω στα 25-30 λεπτα συνολικα

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 13:56, 23-09-10:

http://www.youdrive.gr/
Βοηθαει για μετακινησεις με συγκοινωνιες στην Αθηνα μονο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mocker (Nikos)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mocker
Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Mocker έγραψε στις 14:59, 23-09-10:

Πας σταθμο Αμαρουσιου. Παιρνεις τρενο μεχρι Α.Πατησια. Κατεβαινεις και παιρνεις τρολλευ 3 ή 5 ή 11 που σε αφηνει απεναντι απο τη σχολη
Αλλιως αν εχεις κοντα σου το Α8 παιρνεις αυτο και ερχεσαι κατευθειαν. Μετρο και να παρεις παλι μεχρι Μοναστηρακι φτανει, δε βολευει κανεις ολοκληρο κυκλο. Οσους ξερω απο εκεινες τις περιοχες πανε μεχρι Α.Πατησια και μετα τρολλευ το οποιο κανει γυρω στα 25-30 λεπτα συνολικα
Ααα δεν το ξερα αυτο να σε καλα θα το δοκιμασω να δω ποσο χρονο θα κανω!!!!
Οταν με το καλο φτιαξουν τα τρενα αν κατεβαινω Βικτωρια ειναι κοντα???

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
http://www.youdrive.gr/
Βοηθαει για μετακινησεις με συγκοινωνιες στην Αθηνα μονο.
Ναι το το ειδα αυτο και σε προηγουμενο ποστ δεν με πολυβοηθεισε!

Παράθεση

xrictian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrictian
H xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H xrictian έγραψε στις 12:01, 31-10-13:

γνωριζει κανεις πώς να φτασω στην ασοεε με λεωφορειο ή και τρόλλευ απο νεα σμυρνη? ευχαριστω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,399 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 12:22, 31-10-13:

Εγώ μένω Νέα Σμύρνη και πάω με τραμ και μετρό σε 40-45 λεπτά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrictian

Νεοφερμένος

H xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H xrictian έγραψε στις 12:27, 31-10-13:

θελω μονο λεωφορεια και τρολλευ γατι εχω βγαλει την απεριοριστη 10ευρη καρτα.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 13:51, 31-10-13:

Βρες ένα λεωφορείο από Ν. Σμύρνη που να σε πηγαίνει πανεπιστήμιο και από εκεί πάρε τρόλευ που πάει προς Ομόνοια και περνάει από τον ΟΤΕ ...απέναντι είναι η ΑΣΟΕΕ..Τον αριθμό του τρόλευ δεν τον θυμάμαι αλλά σίγουρα πάνε τρολευ εκεί

Παράθεση

xrictian

Νεοφερμένος

H xrictian έγραψε στις 16:40, 18-11-13:

σε ευχαριστω πολυ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Statboy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Statboy
Ο Statboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης (ΑΕΙ/Πειραιάς) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Statboy έγραψε στις 10:28, 10-09-17:

Γεια σας! Πέρασα φέτος στο ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής επιστήμης. Όμως επειδή είμαι από επαρχία θέλω να μου πείτε που να νοικιάσω σπίτι προς Αθήνα για να με βολεύουν τα μέσα και για Πα.Πει. και για Αθήνα (π.χ. Καλλιθέα, Αιγάλεω,...). Θέλω, επίσης, να μου πείτε και ποία μέσα είναι αυτά. Ευχαριστώ!
Παράθεση

DestinyGR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DestinyGR
Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O DestinyGR έγραψε στις 13:05, 10-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Statboy
Γεια σας! Πέρασα φέτος στο ΠΑ.ΠΕΙ. στο τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής επιστήμης. Όμως επειδή είμαι από επαρχία θέλω να μου πείτε που να νοικιάσω σπίτι προς Αθήνα για να με βολεύουν τα μέσα και για Πα.Πει. και για Αθήνα (π.χ. Καλλιθέα, Αιγάλεω,...). Θέλω, επίσης, να μου πείτε και ποία μέσα είναι αυτά. Ευχαριστώ!
Καλλιθέα είναι πολύ καλά. Μπορείς να παίρνεις το 040 και μετα να συνεχίσεις για λίγο με τα πόδια.
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange23
H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H orange23 έγραψε στις 16:24, 12-10-17:

Γεια σας παιδια, για να φτάσω στη σχολή μου(ιστορικό-αρχαιολογικο) θέλω κάθε μέρα 1:30 να πάω και 1:30 να γυρίσω πιστεύετε αξίζει να παρακολουθώ τα μαθήματα ή οχι;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosss123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikosss123
Ο nikosss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O nikosss123 έγραψε στις 17:20, 12-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από orange23
Γεια σας παιδια, για να φτάσω στη σχολή μου(ιστορικό-αρχαιολογικο) θέλω κάθε μέρα 1:30 να πάω και 1:30 να γυρίσω πιστεύετε αξίζει να παρακολουθώ τα μαθήματα ή οχι;
οχι
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,238 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 17:57, 12-10-17:

Άμα σε ενδιαφέρει το αντικείμενο, προφανώς αξίζει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 18:02, 12-10-17:

Μάλλον θα αστειεύεσαι! Ασφαλώς και αξίζει!
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H orange23 έγραψε στις 18:40, 12-10-17:

Δεν αστειεύομαι και με ενδιαφέρει αρκετά το αντικείμενο αλλά ειναι 3 ώρες κάθε μέρα και αρκετά μεγάλη η ταλαιπωρία και δεν ξέρω κατά πόσο θα με βοηθήσει να παρακολουθώ ή όχι
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 18:54, 12-10-17:

Εντάξει με τέτοια σχολή που επέλεξες έχεις το πλεονέκτημα να διαβάζεις μέσα στο λεωφορείο.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,238 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:46, 12-10-17:

Δεν αστειεύομαι και με ενδιαφέρει αρκετά το αντικείμενο αλλά ειναι 3 ώρες κάθε μέρα και αρκετά μεγάλη η ταλαιπωρία και δεν ξέρω κατά πόσο θα με βοηθήσει να παρακολουθώ ή όχι
Μπορείς να μην τα παρακολουθείς όλα, αλλά τα πιο απαιτητικά ή δύσκολα. Μην χάσεις πάντως επαφή με την σχολή, έτσι θα την πας την δουλειά 4 χρόνια;
Παράθεση

#LoveMaths (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη #LoveMaths
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O #LoveMaths #NTUAWannaKnow? έγραψε στις 21:42, 12-10-17:

Και εγώ μιάμιση ώρα θέλω για την σχολή μου.
Νομίζω με κατάλληλο προγραμματισμό μπορείς να τα καταφέρεις, και να διαβάζεις και όλα.
Γνωρίζω το πρόγραμμά σας, δεν είναι δα και τόσο απαιτητικό τουλάχιστον για το πρώτο εξαμηνο.

Φυσικά δεν αξίζει να μην ασχοληθείς και να τα παρατήσεις.
Αποτελεί δική σου επιλογή το Ιστορικό-Αρχαιολογικό.
Να 'το θυμάσαι.
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H orange23 έγραψε στις 22:06, 12-10-17:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους