Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,506 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 662 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θελατε να μάθετε ποτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
Αγγλικα
0
0%
Γαλλικα
2
6,90%
Γερμανικα
13
44,83%
Ιταλικα
0
0%
Ισπανικα
1
3,45%
Αλβανικα
13
44,83%
Ρωσσικα
0
0%
Βουλγαρικα
4
13,79%
Κινεζικα
2
6,90%
Αραβικα
1
3,45%

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 12:39, 16-06-12:

γεια σας!!! αφου ολα τα θεματα γραφουν για το ποια γλωσσα σας αρεσει κλπ εγω ειπα να το αλλαξω λιγο! ποια γλωσσα δεν θα θελατε να μαθετε??? εγω αγγλικα αλλα γιαα κακη μου τυχη χρειαζονται! πφφφ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilakos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε στις 12:51, 16-06-12:

Σιχαίνομαι με ολη την σημασια της λεξεως τα γερμανικα.....Τελειως αντι-ερωτικη,βαρια και πανω απ΄ολα εκνευριστηκη στην προφορα γλωσσα(αν θελει να λεγεται ετσι.....πιο πολυ σαν μουγριτα προκειμενου να φτυσει καποιος ειναι!!!!!)(προσωπική γνώμη)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 12:59, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos
Σιχαίνομαι με ολη την σημασια της λεξεως τα γερμανικα.....Τελειως αντι-ερωτικη,βαρια και πανω απ΄ολα εκνευριστηκη στην προφορα γλωσσα(αν θελει να λεγεται ετσι.....πιο πολυ σαν μουγριτα προκειμενου να φτυσει καποιος ειναι!!!!!)(προσωπική γνώμη)
συμφωνω οτι ειναι βαρια γλωσσα και εχει μια ιδιαιτεροτητα ως προς την προφορα αλλα ειναι ευκολη και ομορφη γλωσσα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 13:05, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos
συμφωνώ απολυτως μαζι σου.αλλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης προσωπικα,εγω προσθέτω ακόμη έναν λόγο..τα όσα μας κάνουνε!Όχι να μαθαίνουμε,να διαβάζουμε τη γλώσσα τη δική τους,ενω αυτοι μόλις και οδηγούν στο απόγειο της ξεφτύλας τη δική μας χώρα!επίσης,άλλη γλώσσα που δε θέλω να μάθω..
επίσης για κανέναν λόγο δε θα σπαταλούσα χρόνο απ'τη ζωή μου να μάθω τούρκικα..
γενικά δε με έλκουν και οι υπόλοιπες ασιατικές γλώσσες..δύσκολες,χωρίς χρησιμότητα τις περισσότερες φορές..(μόνο κινέζικα+ρώσικα θα με ενδιέφεραν,αλλά είναι δύσκολααα)

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη tiramisuu
H tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 450 μηνύματα.

H tiramisuu έγραψε στις 13:56, 16-06-12:

Σέβομαι όλες τις γλώσσες, αλλά δεν θα μπορούσα να μάθω κάποια αραβική γλώσσα ή ιαπωνικά/κινέζικα... δεν με ελκύουν καθόλου. Καθώς επίσης και τα γερμανικά, λόγω προσωπικής αντιπάθειας.

Αλήθεια, υπάρχει κανείς που να μαθαίνει μία γλώσσα χωρίς να θαυμάζει τον πολιτισμό/ιστορία/(ο,τιδήποτε) της αντίστοιχης χώρας, μόνο και μόνο για πρακτικούς λόγους?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:13, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από tiramisuu
Σέβομαι όλες τις γλώσσες, αλλά δεν θα μπορούσα να μάθω κάποια αραβική γλώσσα ή ιαπωνικά/κινέζικα... δεν με ελκύουν καθόλου. Καθώς επίσης και τα γερμανικά, λόγω προσωπικής αντιπάθειας.

Αλήθεια, υπάρχει κανείς που να μαθαίνει μία γλώσσα χωρίς να θαυμάζει τον πολιτισμό/ιστορία/(ο,τιδήποτε) της αντίστοιχης χώρας, μόνο και μόνο για πρακτικούς λόγους?
ναι εγω αντθπαθω τα αγγλικα! δνε ξερω για ποιον λογο! ετισ μου ερχεται! τα μισω δεν μπορεις να φανταστεις ποσο!!! χαλια!!! αν δεν ηταν η μονη γλωσσα στην οποια δινουν ολοι τετοια εμφαση για ενα πτυχιο δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ!!!

Αρχική Δημοσίευση από christine_3
συμφωνώ απολυτως μαζι σου.αλλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης προσωπικα,εγω προσθέτω ακόμη έναν λόγο..τα όσα μας κάνουνε!Όχι να μαθαίνουμε,να διαβάζουμε τη γλώσσα τη δική τους,ενω αυτοι μόλις και οδηγούν στο απόγειο της ξεφτύλας τη δική μας χώρα!επίσης,άλλη γλώσσα που δε θέλω να μάθω..
επίσης για κανέναν λόγο δε θα σπαταλούσα χρόνο απ'τη ζωή μου να μάθω τούρκικα..
γενικά δε με έλκουν και οι υπόλοιπες ασιατικές γλώσσες..δύσκολες,χωρίς χρησιμότητα τις περισσότερες φορές..(μόνο κινέζικα+ρώσικα θα με ενδιέφεραν,αλλά είναι δύσκολααα)
βασικα ειναι δικη σου γνωμη αλλα εγω θα σου πω κατι ως προς τον λογο που προσθεσες: οκ αλλα σκεψου το κι ετσι στην τηλεοραση εμφανιζεται μονο μια γερμανιδα η Μερκελ αντε και κανα 2 ακομα ολοι οι αλλοι οι απλοι ανθρωποι???

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paul95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη paul95
Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O paul95 έγραψε στις 14:19, 16-06-12:

Μισώ τα ισπανικά! Με εκνευρίζει απίστευτα η προφορά τους.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 14:22, 16-06-12:

Αραβικά (όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο)

Παράθεση

tiramisuu

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη tiramisuu
H tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 450 μηνύματα.

H tiramisuu έγραψε στις 14:22, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
ναι εγω αντθπαθω τα αγγλικα! δνε ξερω για ποιον λογο! ετισ μου ερχεται! τα μισω δεν μπορεις να φανταστεις ποσο!!! χαλια!!! αν δεν ηταν η μονη γλωσσα στην οποια δινουν ολοι τετοια εμφαση για ενα πτυχιο δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ!!!

βασικα ειναι δικη σου γνωμη αλλα εγω θα σου πω κατι ως προς τον λογο που προσθεσες: οκ αλλα σκεψου το κι ετσι στην τηλεοραση εμφανιζεται μονο μια γερμανιδα η Μερκελ αντε και κανα 2 ακομα ολοι οι αλλοι οι απλοι ανθρωποι???
Ναι, αλλά σκέψου πόσες γερμανικές εταιρίες επενδύουν στην Ελλάδα... και πόσες θα έρθουν ακόμα, αφού θα υπάρχουν φτηνά εργατικά χέρια... εγώ βλέπω τουλάχιστον τις μισές αγγελίες να ζητούν γερμανικά. Αλλά δεν θα νιώσω και τύψεις που δεν τα ξέρω.

**τα αγγλικά κι εμένα δεν μ' αρέσουν!! Διαδικαστικά τα έμαθα!

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:29, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από tiramisuu
Ναι, αλλά σκέψου πόσες γερμανικές εταιρίες επενδύουν στην Ελλάδα... και πόσες θα έρθουν ακόμα, αφού θα υπάρχουν φτηνά εργατικά χέρια... εγώ βλέπω τουλάχιστον τις μισές αγγελίες να ζητούν γερμανικά. Αλλά δεν θα νιώσω και τύψεις που δεν τα ξέρω.

**τα αγγλικά κι εμένα δεν μ' αρέσουν!! Διαδικαστικά τα έμαθα!
ναι, απλος δεν καταλαβαινω γιατι οταν ολοι βλεπουν μια τετοια δημοσκοπιση ή κατι παρομοιο γραφουν ή ψηφιζουν κατευθειαν ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ!

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:31, 16-06-12:

Θα συμφωνήσω σε αυτό με τα γερμανικά, μην νομίζουμε ότι ο λαός είναι το ίδιο με τους ηγέτες... με την ίδια λογική, αν ρίξει κανείς μια ματιά στους κυβερνήτες μας δεν αξίζει να μάθει κάποιος ξένος ελληνικά; δεν είναι λογική αυτή.
Τώρα σα γλώσσα τα γερμανικά, αν και δεν έχω ασχοληθεί η ίδια, μου φαίνονται εντάξει, δηλαδή ούτε καμία γλώσσα που με ξετρελαίνει πια, ούτε ότι μου φαίνεται άσχημη.
Για τα αγγλικά που λέτε, εμένα μου αρέσουν, τώρα δίκιο έχετε ότι τα μαθαίνουν πολλοί μόνο για το πτυχίο, αλλά και με άλλες γλώσσες το ίδιο συμβαίνει. Πάντως πέρα από το γεγονός ότι τα αγγλικά επικρατούν παντού και κυρίως στο διαδίκτυο όποτε είναι απαραίτητα, υπάρχουν πολύ ενδιαφέρονται λογοτεχνικά -και όχι μόνο- δημιουργήματα στα αγγλικά. Μην νομίζουμε ότι είναι μόνο τα πτυχία και αυτά τα τυποποιημένα που μαθαίνουμε.

Πιστεύω θα μπορούσα να κάτσω να μάθω γερμανογενείς και λατινογενείς γλώσσες, τα κινέζικα δεν θα μπορούσα λόγω δυσκολίας αν και έχουν ενδιαφέρον δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, τώρα αυτές που δεν μου αρέσουν και δεν βρίσκω και κίνητρο να τις μάθω είναι οι σλαβικές.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 14:34, 16-06-12:

γερμανικα...νομιζω πως δεν εχει τιποτα ωραιο η προφορα τους..οταν σου μιλαει ο αλλος ειναι σαν να σε βριζει!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:42, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από christina.kstr
γερμανικα...νομιζω πως δεν εχει τιποτα ωραιο η προφορα τους..οταν σου μιλαει ο αλλος ειναι σαν να σε βριζει!
Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Θα συμφωνήσω σε αυτό με τα γερμανικά, μην νομίζουμε ότι ο λαός είναι το ίδιο με τους ηγέτες... με την ίδια λογική, αν ρίξει κανείς μια ματιά στους κυβερνήτες μας δεν αξίζει να μάθει κάποιος ξένος ελληνικά; δεν είναι λογική αυτή.
Τώρα σα γλώσσα τα γερμανικά, αν και δεν έχω ασχοληθεί η ίδια, μου φαίνονται εντάξει, δηλαδή ούτε καμία γλώσσα που με ξετρελαίνει πια, ούτε ότι μου φαίνεται άσχημη.
Για τα αγγλικά που λέτε, εμένα μου αρέσουν, τώρα δίκιο έχετε ότι τα μαθαίνουν πολλοί μόνο για το πτυχίο, αλλά και με άλλες γλώσσες το ίδιο συμβαίνει. Πάντως πέρα από το γεγονός ότι τα αγγλικά επικρατούν παντού και κυρίως στο διαδίκτυο όποτε είναι απαραίτητα, υπάρχουν πολύ ενδιαφέρονται λογοτεχνικά -και όχι μόνο- δημιουργήματα στα αγγλικά. Μην νομίζουμε ότι είναι μόνο τα πτυχία και αυτά τα τυποποιημένα που μαθαίνουμε.

Πιστεύω θα μπορούσα να κάτσω να μάθω γερμανογενείς και λατινογενείς γλώσσες, τα κινέζικα δεν θα μπορούσα λόγω δυσκολίας αν και έχουν ενδιαφέρον δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, τώρα αυτές που δεν μου αρέσουν και δεν βρίσκω και κίνητρο να τις μάθω είναι οι σλαβικές.
ως προς το πρωτο κομματι θα συμφωνησω απολυτα! οπως και για τα αγγλικα με την φραση "τώρα δίκιο έχετε ότι τα μαθαίνουν πολλοί μόνο για το πτυχίο'' εσυ καλα τα σκεφτεσαι ολα αυτα για τα γερμανικα αντε δωσε και σε 1.000.000 ''ανοιτους'' ελληνες να το καταλαβουν!
\φιλικα παντα
Μαρια

Ich sehe, wir haben eine Menge gegen die deutsche! weil meine Kinder?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SparklingGrey : 16-06-12 στις 14:47. Αιτία: Merge συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:49, 16-06-12:

ως προς το πρωτο κομματι θα συμφωνησω απολυτα! οπως και για τα αγγλικα με την φραση "τώρα δίκιο έχετε ότι τα μαθαίνουν πολλοί μόνο για το πτυχίο'' εσυ καλα τα σκεφτεσαι ολα αυτα για τα γερμανικα αντε δωσε και σε 1.000.000 ''ανοιτους'' ελληνες να το καταλαβουν!
\φιλικα παντα
Μαρια
Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όταν κάποιος δεν βρίσκει δουλειά γιατί ζητάνε αυτές τις γλώσσες (και εδώ που τα λέμε, γιατί ζητάνε αυτές; γιατί αυτές είναι οι γλώσσες των δυνάμεων και των αποικιοκρατών, και γι αυτό διαδόθηκαν, άσχετα με αν μας αρέσουν εμάς σήμερα) δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις που στρέφεται εναντίον τους, μιας και τις θεωρεί αιτίες της ανεργίας του.

Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,460 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 14:52, 16-06-12:

Βουλγαρικά και εν γένει όλες τις σλαβικές γλώσσες. Δε με ενθουσιάζει ούτε ο πολιτισμός τους, ούτε η λογοτεχνική ή άλλη παραγωγή, ούτε η προφορά τους.

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 14:57, 16-06-12:

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά όταν κάποιος δεν βρίσκει δουλειά γιατί ζητάνε αυτές τις γλώσσες (και εδώ που τα λέμε, γιατί ζητάνε αυτές; γιατί αυτές είναι οι γλώσσες των δυνάμεων και των αποικιοκρατών, και γι αυτό διαδόθηκαν, άσχετα με αν μας αρέσουν εμάς σήμερα) δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις που στρέφεται εναντίον τους, μιας και τις θεωρεί αιτίες της ανεργίας του.
βασικα δεν με καταλαβες! οταν ειπα 1.000.000 "ανοητους" ελληνες δεν εννουσα τους ανεργους! μιλησα γενικα! ακομα και παιδια που ειναι στη ηλικια μου και στην δικη σου ηλικια αυτο κανουν! δηλαδη για το ονομα του θεου ρε!

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:07, 16-06-12:

βασικα δεν με καταλαβες! οταν ειπα 1.000.000 "ανοητους" ελληνες δεν εννουσα τους ανεργους! μιλησα γενικα! ακομα και παιδια που ειναι στη ηλικια μου και στην δικη σου ηλικια αυτο κανουν! δηλαδη για το ονομα του θεου ρε!
δηλαδή τι; ότι με αυτά που κάνουν οι Γερμανοί δεν πρέπει να μαθαίνουμε τη γλώσσα τους; εντάξει σε αυτό διαφωνώ, όχι βέβαια απόλυτα, εξήγησα το γιατί στο προηγούμενο μήνυμα, δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις δικαιολογώ την οργή του κόσμου.
Τώρα γενικά, δικαίωμα του καθενός είναι να μαθαίνει ή να μην μαθαίνει όποια ξένη γλώσσα θέλει, αρκεί να την σέβεται.

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:59, 16-06-12:

δηλαδή τι; ότι με αυτά που κάνουν οι Γερμανοί δεν πρέπει να μαθαίνουμε τη γλώσσα τους; εντάξει σε αυτό διαφωνώ, όχι βέβαια απόλυτα, εξήγησα το γιατί στο προηγούμενο μήνυμα, δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις δικαιολογώ την οργή του κόσμου.
Τώρα γενικά, δικαίωμα του καθενός είναι να μαθαίνει ή να μην μαθαίνει όποια ξένη γλώσσα θέλει, αρκεί να την σέβεται.
ναι εχεις δικαιο δικαιομα του καθενος να μαθει οτι θελει...

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 16:07, 16-06-12:

Αλβανικά!!! Μακρια απο 'μας!!!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 16:13, 16-06-12:

Deutsch
ή όπως αλλιώς γράφεται

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:18, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Deutsch
ή όπως αλλιώς γράφεται
οχι σωστα το εγραψες!!!!!

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στρατιωτική σχολή αξιωματικών σωμάτων και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 15:11, 05-07-12:

Γερμανικά δεν θα ήθελα να μάθω, γιατί πολύ απλά δεν μου αρέσουν . Όλες τις υπόλοιπες γλώσσες αν ήταν στο χέρι μου θα τις μάθαινα *.* (ήδη ασχολούμαι με αγγλικά, ισπανικά και γαλλικά ^.^)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 16:11, 05-07-12:

Συμφωνώ με τα Γερμανικά.. μου φαίνονται δύσκολα και δυσνόητα!
Έχουν κάτι λέξεις σιδηροδρομούς με 100 σύμφωνα η κάθε μια.
Τα αγγλικά μ΄αρέσουν πολύ, σχεδόν ποτέ δεν πήγαινα αναγκαστικά φροντιστήριο.. Βέβαια σ'αυτό μπορεί να βοήθησε οτι είχαμε πολύ καλή χημεία σαν τμήμα και πέρα απ'το μαθήμα η ώρα περνούσε ευχάριστα!
Όι λατινογενείς γλώσσες είναι αρκετά συμπαθητικές επίσης..

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 16:18, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey
και εν γένει όλες τις σλαβικές γλώσσες. Δε με ενθουσιάζει ούτε ο πολιτισμός τους, ούτε η λογοτεχνική ή άλλη παραγωγή, ούτε η προφορά τους.
Μην σε ακούσουν ο Ντοστογιεφσκι και η παρέα του.

Παράθεση

Aeneas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 824 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 14:46, 06-07-12:

Κίνεζικα. Ηχούν πολύ άσχημα στο αυτί μου.

Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 11:43, 23-07-12:

Αλβανικα με τίποτα πολύ άσχημη γλώσσα ακόμα και να την ακούς πόσο μάλλον να την μιλάς!

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:45, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Αλβανικα με τίποτα πολύ άσχημη γλώσσα ακόμα και να την ακούς πόσο μάλλον να την μιλάς!
ναι ειναι καπως.... Ουτε εμενα μου αρεσουν ιδιαιτερα

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 18:33, 23-07-12:

Γαλλικά!

Παράθεση

a posse ad esse

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη a posse ad esse
H a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H a posse ad esse έγραψε στις 18:38, 23-07-12:

Αραβικα

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:43, 23-07-12:

Ε πες τα ρε! Ενας ανρωπος που πιστευει το ιδιο με εμενα! Τετοια δυσκολη, περιεργη και τελειως ασχημη γλωσσα ( μετα τα αλβανικα βεβαια) δεν εχω ξαναδει! Bojur ή οπως αλλιως γραφετε! χαλια χαλια χαλια!

-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eskl1nd (۞_۞)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eskl1nd
Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Eskl1nd έγραψε στις 18:53, 23-07-12:

Μαθαινα γερμανικα για περιπου 5 χρονια.....δυσκολη γλωσσα αλλα "δυναμικη" για το χωρο εργασιας.....δεν μπορω να απορριψω καποια διοτι δεν μπορω να γνωριζω τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα της...π.χ. δεν εχω ιδεα απο κινεζικα κτλ.
Αυτη που πιστευω οτι δεν θα μαθαινα ειναι αλβανικα , καθως δεν μπορω να φανταστω που θα μου χρειαζοντουσαν - θα μου ηταν χρησιμα...

YΓ: Φυσικα , γνωριζω μερικες λεξεις "υψηλου" επιπεδου

Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 18:55, 23-07-12:

Δεν υπάρχει κάποια που δε θα ήθελα να μάθω.
Μακάρι να τις ήξερα όλες.

Kατά τ' άλλα, δε μου αρέσουν τα Γερμανικά, αλλά αν μου δινόταν η ευκαιρία να τα μάθω, δε θα έλεγα όχι.

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:01, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Δεν υπάρχει κάποια που δε θα ήθελα να μάθω.
Μακάρι να τις ήξερα όλες.

Kατά τ' άλλα, δε μου αρέσουν τα Γερμανικά, αλλά αν μου δινόταν η ευκαιρία να τα μάθω, δε θα έλεγα όχι.
γιατι ολοι με τα γερμανικα;

Παράθεση

viokapa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη viokapa
H viokapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H viokapa έγραψε στις 16:42, 05-09-12:

γερμανικα

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:16, 05-09-12:

όσοι δεν θέλετε να μάθετε γερμανικά απλά είστε τα πρόβατα που τρώνε κάθε μέρα την προπαγάνδα των ΜΜΕ
Είναι πολύ ωραία γλώσσα όταν την μαθαίνεις, είναι γενικά πολύ ξεχωριστή..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 22:20, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
όσοι δεν θέλετε να μάθετε γερμανικά απλά είστε τα πρόβατα που τρώνε κάθε μέρα την προπαγάνδα των ΜΜΕ
Είναι πολύ ωραία γλώσσα όταν την μαθαίνεις, είναι γενικά πολύ ξεχωριστή..
Aυτό είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που άκουσα εδώ και πολύ καιρό.

Παράθεση

BLaZy8 (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη BLaZy8
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων Πειραιά . Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H BLaZy8 Ninja Coder wannabe... έγραψε στις 22:24, 05-09-12:

Δεν θα ήθελα να μάθω τούρκικα... με τόσα τούρκικα serial όμως κάθε μέρα και με τη μανα μου να τα βλέπει όλα, έτσι όπως πάει θέλω δε θέλω έχω μάθει κάποιες σκόρπιες λεξούλες!!

Που θα πάει όμως;... δεν θα πιάσω μόνη μου σπίτι κάποια στιγμή; Αμα ξαναπαίξει η tv Τουρκικες παρλαπίπες εμένα να μου τρυπήσετε την μυτόγκα μου! Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον δεν θα έχω καν tv, δεν την χρειάζομαι, βολεύομαι με το pc xD

Ουστ!

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:25, 05-09-12:

Γερμανικά.
Κακόηχες λέξεις-σιδηρόδρομοι. Εδώ δεν μου αρέσει να τα ακούω θα πάω να τα μάθω?
55=φουνφουντφουνφτσικ
σ'αγαπω= ιχλιμπετιχ
Μπλιαχ!
χώστε αρνητικές οι γερμανόφωνοι

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:27, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Aυτό είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που άκουσα εδώ και πολύ καιρό.
Γιατί? που κάνω λάθος?

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 22:27, 05-09-12:

Τούρκικα

Παράθεση

Dreams&hopes (Δέσποινα)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Dreams&hopes
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H Dreams&hopes έγραψε στις 22:43, 05-09-12:

Κινέζικα και γενικά γλώσσες που της μοιάζουν. Δεν θα μπορούσα ποτέ να μάθω μια γλώσσα που δεν έχει λατινικό αλφάβητο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:03, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Γερμανικά.
Κακόηχες λέξεις-σιδηρόδρομοι. Εδώ δεν μου αρέσει να τα ακούω θα πάω να τα μάθω?
55=φουνφουντφουνφτσικ
σ'αγαπω= ιχλιμπετιχ
Μπλιαχ!
χώστε αρνητικές οι γερμανόφωνοι
fünfundfünfzig
ich liebe dich!!!
oh meine liebe

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 19:07, 06-09-12:

Την γλώσσα που δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ, δυστυχώς την έχω μάθει:Γαλλικά

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:10, 06-09-12:

-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
-Αλβανικά:Τα θεωρώ άχρηστα..Λες και πρόκειται να πάω ποτέ μου στην Αλβανία να τα μιλήσω
-Γερμανικά:Με εκνευρίζει η προφορά τους.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 19:10, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Την γλώσσα που δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ, δυστυχώς την έχω μάθει:Γαλλικά
Τα λάθη διορθώνονται, μαθαίνοντας πιο χρήσιμες γλώσσες.

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:11, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
-Γαλλικά:Τα θεωρώ πολύ σπαστική αλλά παράλληλα χρήσιμη γλώσσα.Εγώ πάντως δεν θα μάθαινα αυτή την περίοδο,αν αλλάξω γνώμη αργότερα μπορεί.
-Αλβανικά:Τα θεωρώ άχρηστα..Λες και πρόκειται να πάω ποτέ μου στην Αλβανία να τα μιλήσω
βλακειες....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SparklingGrey : 06-09-12 στις 19:12. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης.
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 19:11, 06-09-12:

Άσε, αρκετές ομόηχες λέξεις. Άτιμα προφορικά
Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Τα λάθη διορθώνονται, μαθαίνοντας πιο χρήσιμες γλώσσες.
Μου έχουν μείνει τραύματα απο τα προφορικά. Γερμανικά δεν θέλω να μάθω προς το παρόν

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 19:15, 06-09-12:

Τις άλλες γλώσσες τις καταλαβαίνω. Αλλά τα Αλβανικά που κολλάνε;

Συνέταιρε, Γερμανικά.

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 19:16, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Συνέταιρε, Γερμανικά.
Το ξέρω. Θα δώ κάποτε στο μέλλον.

Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,460 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 19:17, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Μου έχουν μείνει τραύματα απο τα προφορικά.
Τα ακουστικά πού τα πας; Να 'ναι καλά η Σορβόννη!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους