Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,358 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,228 μηνύματα σε 96,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 628 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φροντιστήρια σχολικών μαθημάτων

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΤΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:24, 05-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από ines
.
αφου πολλοι καθηγητες και καλα χαλαροι δεν κανουν καν μαθημα αλλα καθονται και κουνεντιαζουν,και μετα ζητανε κιολας απο μας τα και καλα ευκολα.
Aν αυτο δεν ειναι δικια σου μονο αποψη αλλα και άλλων (πολλών) συμμαθητών σου γιατι δεν συγγκεντρώνεστε και να ενημέρωσετε το γραφείο; Σιγουρα θα ταράξει τα νερά, όσο και αδιαφορος και αν το παιξει ο διευθυντης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 18:01, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Το αποτέλεσμα:Όσα δεν πληρωνουμε σε δίδακτρα,τα έχουμε ήδη πληρωσει σε φροντιστήρια...
κατα τη γνωμη μου τα φροντιστήρια ειναι μια ΜΕΓΑΛΗ απατη(που ανθισε μεσα στην Ελλας του 2000)

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Ανώτατη εκπαίδευση επί πληρωμή; Το βρετανικό παράδειγμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 14-04-12 στις 19:32. Αιτία: Σημείωση.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 18:32, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
κατα τη γνωμη μου τα φροντιστήρια ειναι μια ΜΕΓΑΛΗ απατη(που ανθισε μεσα στην Ελλας του 2000)
Φροντιστήρια υπήρχαν από πιο παλιά. Και οι γονείς μας πήγαιναν αλλά δεν ήταν σ΄αυτό το χάλι. Το κακό ξεκίνησε απο τα μέσα της δεκαετίας τους '80 και έφθασε εδώ που έφθασε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,495 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 18:36, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Φροντιστήρια υπήρχαν από πιο παλιά. Και οι γονείς μας πήγαιναν αλλά δεν ήταν σ΄αυτό το χάλι. Το κακό ξεκίνησε απο τα μέσα της δεκαετίας τους '80 και έφθασε εδώ που έφθασε...
παντως ασχετως του αν ειναι θετικα ή αρνητικα ως φαινομενο εχουν αποτελεσμα συνηθως,προσωπικη αποψη παντα αλλα νομιζω και πολλων αλλων....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 18:39, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
παντως ασχετως του αν ειναι θετικα ή αρνητικα ως φαινομενο εχουν αποτελεσμα συνηθως,προσωπικη αποψη παντα αλλα νομιζω και πολλων αλλων....
Λογικό να έχουν αφού στα σχολεία δεν βγαίνει η ύλη και επομένως όλα πάνε κατά ......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:46, 14-04-12:

Μια μεγάλη μερίδα αξιοσέβαστων πτυχιούχων που σχετίζονται με την μέση εκπαίδευση, ζει με αυτά. Αυτοί challenger γιατί να πάνε στο διάολο; Εφόσον το δημόσιο είναι αδύνατον να προσλαμβάνει όποιον πτυχιούχο βρίσκει, αναγκαστικά οι πτυχιούχοι θα πρέπει να βρίσκουν άλλες επαγγελματικές διεξόδους. Λόγω ανυπαρξίας σύγχρονης τεχνολογικής βιομηχανίας και σύγχρονων μονάδων υπηρεσιών, στην χώρα μας, αναγκαστικά η πλειοψηφία πτυχιούχων επιστημών που σχετίζονται με τις υπηρεσίες, στρέφονται στο..δημόσιο. Επειδή το δημόσιο για να είμαστε λογικοί δεν αποτελεί χοάνη κοινωνικής αποκατάστασης, οι ιδιωτικές υπηρεσίες είναι μια λύση. Από πότε θεωρείται πάρεργο η φροντιστηριακή δουλειά; Σε χώρα με φασισμό ζούμε, όπου να επιτρέπεται ότι είναι σύμφωνο με την κομματική γραμμή; Αφήστε τον κοσμάκι να κάνει την δουλειά του. Ας μπει τουλάχιστον χέρι στα κατ' οίκον φροντιστήρια χωρίς απόδειξη, όπου εργάζονται και καθηγητές του δημοσίου! χωρίς να μιλάει κανένας. Οι φροντιστηριακές επιχειρήσεις από την άλλη αποτελούν ζωντανό κομμάτι της οικονομίας μας. Τέτοιες επιχειρήσεις υπάρχουν σε όλον τον κόσμο της ελεύθερης οικονομίας...ως κέντρα προγύμνασης των μαθητών σε κάποια συγκεκριμένα μαθήματα π.χ. μαθηματικά, όπου το σχολείο για λειτουργικούς λόγους αδυνατεί να προσαρμοστεί στις ιδιαιτερότητες του κάθε μαθητή.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,495 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 18:48, 14-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Λογικό να έχουν αφού στα σχολεία δεν βγαίνει η ύλη και επομένως όλα πάνε κατά ......
κοιτα εγω που πηγαινα και σε ιδιωτικο και εβγαινε η υλη και με το παραπανω και μαλιστα με επαναληψεις,σοβαρους καθηγητες που νοιαζοταν κτλπ παλι εκανα(ιδιαιτερα τελικα λογο χρονου)
Νομιζω ειναι θεμα αισθησης ασφαλειας....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 18:50, 14-04-12:

Δεν διαφωνώ! Απλά ανέφερα ότι με την πάροδο των χρόνων τα φροντιστήρια έγιναν απαραίτητα για τον α΄ή β΄λόγο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,110 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:53, 14-04-12:

Ναι, δυστυχώς αποτέλεσαν καταναλωτικό αγαθό. Έκαναν όλοι επειδή έκανε ο γείτονας και έτσι..άνθισε η παραπαιδεία διδάσκοντας ανεξέλεγκτα άνθρωποι που ουδεμία σχέση έχουν με την μέση εκπαίδευση (όπως γιατροί, μηχανολόγοι,...κ.α.). Εκεί που ήταν καθαρά ένα επιπλέον κεφάλαιο δίπλα από το σχολείο στηρίζοντας τους αδύναμους μαθητές, αποτέλεσαν βασικό συντελεστή κατασκευής επιτυχόντων με διαβάθμιση για μαζική παραγωγή φοιτητών στα Πανεπιστήμια και ΤΕΙ.

Παράθεση

DrMimi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrMimi
H DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H DrMimi έγραψε στις 13:38, 09-09-12:

Εγώ για άλλο ανησυχώ....φέτος θα πάω πρώτη λυκείου.Τελείωσα το γυμνάσιο με 19,7 χωρίς πολύ κόπο και διάβασμα(λόγω Proficiency).Η ιατρική είναι το όνειρο μου και είμαι αποφασισμένη να δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου.Όμως έχοντας ήδη μια κακή εμπειρία των φετινών πανελληνίων μέσω της μεγαλύτερης μου αδελφής ( απολυτήριο 19,5 και πανελλήνιες 14,500 ), η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει να τρομοκρατούμε... Να βγάλεις 19,500 μόρια μοιάζει βουνό και λίγοι τα καταφέρνουν.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κατά πόσο βοηθούν τα φροντιστήρια και σε ποία τάξη του λυκείου πρέπει να τα αρχίσουμε άμα έχουμε τόσο υψηλούς στόχους?????

Παράθεση

Metal Heart

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Metal Heart
Ο Metal Heart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Metal Heart έγραψε στις 01:54, 19-09-12:

Υπάρχουν μαθήματα, όπως μαθηματικά και αρχαία που οι ώρες του σχολείου δεν επαρκούν και δυστυχώς χρειάζεται φροντιστήριο ή ιδιαίτερα. Σε κάθε περίπτωση, απαιτείται διάβασμα από σένα. Και τον καλύτερο καθηγητή να έχεις, κυρίως από εσένα εξαρτάται η επίδοσή σου στα μαθήματα.

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,453 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 14:15, 24-09-12:

εγω νομιζω ηταν βλακεια μου που πηγαινα τοσες ωρες ιδιαιτερα ... αν αφιερωνα την ωρα που ελειπα στο ιδιαιτερο στο προσωπικο διαβασμα πιστευω θα τα ειχα παει πολυ καλυτερα... και πολλες φορες οι καθηγητες δεν εχουν παντα δικιο ως προς τι πρεπει να διαβαζουμε (παλι καλα που δεν ακουσα την καθηγητρια μου σε ορισμενα θεματα, αλλιως θα τα πηγαινα χειροτερα σε καποια μαθηματα).

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 16:14, 26-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
εγω νομιζω ηταν βλακεια μου που πηγαινα τοσες ωρες ιδιαιτερα ... αν αφιερωνα την ωρα που ελειπα στο ιδιαιτερο στο προσωπικο διαβασμα πιστευω θα τα ειχα παει πολυ καλυτερα... και πολλες φορες οι καθηγητες δεν εχουν παντα δικιο ως προς τι πρεπει να διαβαζουμε (παλι καλα που δεν ακουσα την καθηγητρια μου σε ορισμενα θεματα, αλλιως θα τα πηγαινα χειροτερα σε καποια μαθηματα).
Συμφωνω μαζι σου!!το να κανεις πολλες ωρες φροντηστηρια ειναι σκετη υπερβολη τελικα...το προσωπικο διαβασμα ειναι αυτο που χρειαζεται κυριως...και τον καλυτερο καθηγητη να εχεις αν εσυ δεν διαβαζεις...δεν θα γραψεις!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,775 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:47, 28-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^natasa666^
Συμφωνω μαζι σου!!το να κανεις πολλες ωρες φροντηστηρια ειναι σκετη υπερβολη τελικα...το προσωπικο διαβασμα ειναι αυτο που χρειαζεται κυριως...και τον καλυτερο καθηγητη να εχεις αν εσυ δεν διαβαζεις...δεν θα γραψεις!!
Σωστό και αυτό.. Αλλά όταν στο σχολείο με τον καθηγητή που έχεις δεν καταλαβαίνεις τίποτα είναι θέμα..
Έχω 2 τέτοιους καθηγητές στην κατεύθυνση και είναι δύσκολα,, κανείς δεν τον καταλαβαίνει

Παράθεση

Σκάρλετ

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Σκάρλετ
H Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 23:36, 08-10-12:

Που πέρασες τελικά; Πάντως αυτό που λες για το προσωπικό διάβασμα ειναι πολύ σωστό. Το διαπιστώνω καθημερινά.
Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Σωστό και αυτό.. Αλλά όταν στο σχολείο με τον καθηγητή που έχεις δεν καταλαβαίνεις τίποτα είναι θέμα..
Έχω 2 τέτοιους καθηγητές στην κατεύθυνση και είναι δύσκολα,, κανείς δεν τον καταλαβαίνει
Και πάλι. Όταν στρώνεται κανείς μόνος του, ξέρει την ύλη και γενικά ψάχνεται μόνος του πάλι και δεν περιμένει κάποιο φροντιστήριο να του δώσει ώθηση, τότε θα δει ότι το μάθημα στο σχολείο θα του φανεί υπεραρκετό. Προσωπικά κάνω μόνο σε τρια μαθήματα φροντιστήριο και ήδη αισθάνομαι να πιέζομαι φοβερά με τις ώρες . Τις υπόλοιπες χρονιές δεν έκανα κι ούτε έχω μείνει πίσω. Απλά έχουν σπείρει όλοι το φόβο ότι χωρίς φροντιστήριο δεν τα καταφέρνει κανείς κι ορμάνε όλοι στα ιδιαίτερα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KatM (Μαρκέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KatM
H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H KatM έγραψε στις 00:12, 09-10-12:

Η άποψή μου είναι πως τα φροντιστήρια δεν κάνουν θαύματα,αν δεν έχει θέληση ο μαθητής...αυτή είναι η πικρή αλήθεια.Για παράδειγμα εγώ δεν έκανα ούτε μια ώρα φροντιστήριο στη κατεύθυνση και έβγαλα περισσότερα μόρια από δυο-τρία παιδιά που πλήρωναν τεράστια ποσά και σπαταλούσαν ανώφελα τις ώρες τους αλλά και τα χρήματά τους στα φροντιστήρια και στα ιδιαίτερα .Μιλάω για την θεωρητική κυρίως.Σίγουρα οι σημειώσεις,η πίεση που σου ασκεί ένα φροντιστήριο είναι χρήσιμα αλλά όλα με μέτρο.

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,453 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 16:08, 11-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σκάρλετ
Που πέρασες τελικά; Πάντως αυτό που λες για το προσωπικό διάβασμα ειναι πολύ σωστό. Το διαπιστώνω καθημερινά.
Στην 2η μου επιλογη που ηταν η γερμανικη φιλολογια θεσσαλονικης. Την 1η μου επιλογη την εχασα για καμια 300 μορια. Δεν εχει ομως ιδιαιτερη σημασια, αφου ακομα και πριν την ανακοινωση των βασεων ειχα αποφασισει οτι θα σπουδασω στην Γερμανια Ημουν Γερμανια ακομα πριν ανακοινωθουν οι βασεις. Την δευτερα ξεκιναει η εισαγωγικη βδομαδα

Παράθεση

Σκάρλετ

Μαθητής Γ' λυκείου

H Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 20:58, 11-10-12:

Στην 2η μου επιλογη που ηταν η γερμανικη φιλολογια θεσσαλονικης. Την 1η μου επιλογη την εχασα για καμια 300 μορια. Δεν εχει ομως ιδιαιτερη σημασια, αφου ακομα και πριν την ανακοινωση των βασεων ειχα αποφασισει οτι θα σπουδασω στην Γερμανια Ημουν Γερμανια ακομα πριν ανακοινωθουν οι βασεις. Την δευτερα ξεκιναει η εισαγωγικη βδομαδα
Μπράβο ρε, χίλιες φορές καλύτερα. ΚΙ εγώ για Γερμανία ψάχνομαι. Θα σπουδάσεις κάτι αντίστοιχο εκεί;

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

O NikoTexXx έγραψε στις 18:14, 12-10-12:

Μπράβο ρε, χίλιες φορές καλύτερα. ΚΙ εγώ για Γερμανία ψάχνομαι. Θα σπουδάσεις κάτι αντίστοιχο εκεί;
Νομικη στη Χαιδελβεργη

Παράθεση

Σκάρλετ

Μαθητής Γ' λυκείου

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 21:21, 12-10-12:

Νομικη στη Χαιδελβεργη
Τι τέλεια. Και κάνεις αίτηση είπαμε με απολυτήριο λυκείου, σωστά; Ξέρεις αν εχουν τμήμα μετάφρασης-διερμηνειας εκεί;

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

O NikoTexXx έγραψε στις 00:52, 13-10-12:

Τι τέλεια. Και κάνεις αίτηση είπαμε με απολυτήριο λυκείου, σωστά; Ξέρεις αν εχουν τμήμα μετάφρασης-διερμηνειας εκεί;
δε γνωριζω... δες στο σαιτ του πανεπιστημιου

Παράθεση

κερκος

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη κερκος
Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O κερκος έγραψε στις 13:17, 19-10-12:

εγω γενικα πιστευω οτι οι ελληνες εχουμε την αποψη οτι αμα δεν πληρωσουμε δεν γινετε τιποτα σωστα. κι ομως δεν ειναι η ουσιαστικη γνωση στο χρημα που δινεις. ολο αυτο ειναι μια προπαγανδα που ξεκινησαν τα φροντιστηρια τα οποια ειναι μια επιχειρηση κι αυτα ουσιαστικα. βεβαια δε λεω πως δε βοηθανε και καθολου. παρ ολα αυτα το θεμα ειναι το ποσο διαβαζεις απο μονος σου και το ποσο προσεχεις, οσο γινεται δηλαδη, στην ταξη. δηλαδη παλια που δεν υπηρχαν τα ιδιαιτερα πως βγηκαν ολοι αυτοι οι επιστημονες, οι γιατροι και οι δικηγοροι;;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κερκος : 19-10-12 στις 13:32.
Παράθεση

Stelios1997

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Stelios1997
Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O Stelios1997 έγραψε στις 19:00, 07-12-12:

Στο σχολείο μας γίνεται καλό μάθημα, τουλάχιστον στα μαθήματα που με ενδιαφέρουν.Έχουμε έναν φυσικό ο οποίος είναι νέος καλή παράδοση του μαθήματος, βάζει πολλές ασκήσεις και πολλά τεστ για να μας αναγκάζει να διαβάζουμε . Ο Μαθηματικός μια από τα ίδια. Και τον χημικό εγώ προσωπικά τον θεωρώ ιδιοφυία .

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,775 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 09:41, 08-12-12:

Στο σχολείο μας μόνο ο βιολόγος κάνει καλό μάθημα.. και ένας φιλόλογος αλλά εμείς δεν τον έχουμε..
ευτυχώς υπάρχει το φροντιστήριο!

Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 15:43, 24-12-12:

Εμάς μόνο η φιλόλογος των αρχαίων αξίζει. Οι υπόλοιποι έχουν ψυχολογικά προβλήματα
Ο φυσικός λέει "μη διαβάβαζετε αυτό, δε θα το χρειαστείτε στη Γ' λυκείου".
Οι μαθηματικοί "σας βάζουμε θέματα παρόμοιας δυσκολίας με αυτά που θα δείτε στην Γ' λυκείου, άσχετα αν δεν κάνουμε καλά το μάθημά μας"".
Αυτή της έκθεσης και των κειμένων "ααα, έτσι είναι; Έτσι βάλτε το", "όχι κυρία, δεν είναι έτσι", "δίκιο έχεις". (καθυστερημένηηη).
Οι άλλοι τρώγονται, αλλά τι να κάνω τους απαιτητικούς καθηγητές στα θρησκευτικά/Αρχές οικονομίας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 01:56, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Αυτή της έκθεσης και των κειμένων "ααα, έτσι είναι; Έτσι βάλτε το", "όχι κυρία, δεν είναι έτσι", "δίκιο έχεις". (καθυστερημένηηη)
Τα ίδια λέει και σε μας και είμαστε 3η λυκείου Πήρε και αρχαία κατεύθυνσης το βούρλο φλέβες κόβουν τα παιδιά στη θεωριτική

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

maria_95kt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria_95kt
H maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria_95kt έγραψε στις 02:02, 25-12-12:

Παντως εγω πιστευα οτι θα με βοηθησουν στης κατευθυνσης και γενικης.
Ουτε ασκησεις μας βαζουν,ουτε σημειωσεις και γενικα να ναι καλα οι φιλοι που μ δινουν απτα φροντ τους.
Απο μια καθηγητρια ζητησα ασκησεις για τα χριστουγεννα και μ ειπε οποιος θελει βρισκει μονος του!Μου αναψαν τα λαμπακια αλλα δεν ηθελα να τσακωθω και με αυτην την καθηγητρια κ να γινω κ γραφικη..οποτε αμα γυρνουσα τον χρονο πισω,σιγουρα θα πηγαινα καποιες ωρες φροντ.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους