Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,961 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,899 μηνύματα σε 95,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 992 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

Είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
Ναι
5
38,46%
'Oχι
8
61,54%

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη aggel A4 forever
Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε στις 22:17, 18-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Λουκρητία
1.Νεα, Αρχαια, Κειμενα, Ιλιαδα, Ιστορια, Γερμανικα, Φυσικη, Χημεια, Γεωγραφια, Πληροφορικη, Τεχνολογια, Μαθηματικα, Αγγλικα, Γυμναστικη, Οικιακη Οικονομια, Θρησκευτικα.
2.Αρχαια 3 ωρες, Νεα Κειμενα Ιλιαδα Ιστορια Γερμανικα Φυσικη Γεωγραφια Αγγλικα και Οικιακη Οικονομια Θρησκευτικα 2, Χημεια 1, Τεχνολογια 1, Πληροφορικη 1, Γυμναστικη 3, Μαθηματικα 4:heart:.
3. Αρχαια, Φυσικη και Χημεια κυριως. Αρχαια γιατι μπαινουν πολλαααα σε 1 χρονια, και Φυσικη και Χημεια επειδη ειναι νεα μαθηματα. Τα αλλα ειναι πιο οκεη.
4. Εγω ειχα βοηθημα μονο Φυσικη και Ιστορια, γιατι και οι 2 καθηγητες μου ηταν γτπ.
Και τα 2 του Σαββαλα.
5. Δεν ξερω τι να σου πω.
Ποτε δεν μπορουσα να απαντησω με σιγουρια σ' αυτη την ερωτηση.:Ρ
Σιγουρα ομως Ιστορια και Αρχαια, που ειναι καθαρα θεμα διαβασματος.

Ουφ, αυτα.
Ελπιζω να σε καλυψα μικρο.:Ρ:Ρ

ευχαριστω με καλυψες απολυτος αμα με λενε μικρο μου αρεσει δεν παρεξηγω

τα αγγλικα και τα νεα δεν ειναι 3 ωρες ???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Λουκρητία
H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε στις 22:30, 18-07-09:

Χαιρομαι.(:
Οχι, 2 ειναι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε στις 23:57, 18-07-09:

Χαιρομαι.(:
Οχι, 2 ειναι.

και εγω χερομαι δεν θα εχω 3 ωρες την εβδομαδα την στριτζο την κωλογρια 60 χρονων την αγγλικα αλλα γλωσσα κριμας γιατι χωνευεται. α ναι γιατι μετρουσα τις ωρες που γραφεις και ηταν 33 αλλα ξεχασα τα καλλιτεχνικα και την μουσικη που δεν εγραψες

Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 07:26, 19-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από aggel A4 forever
για ναμην ανοιγω καινουργιο θεμα:

4)Σε ποια μαθηματα θα χρειαστω βοηθημα (αν θελετε πειτε και εκδοση αμα θελετε)
και τελος
5)Ποια μαθηματα θεωρειτε οτι απαιτουν πολυ χρονο στο διαβασμα?

Επειδή τα άλλα καλύφθηκαν...

4) Χμ, Αρχαία ίσως για μεταφράσεις. Ήταν το ευαγγέλιό μου (μας) στις εξετάσεις. Από Μεταίχμιο. Τώρα, το αν θα αγοράσεις άλλα ή όχι πάει ανάλογα με το πώς τα καταφέρνεις στο μάθημα και πώς είναι ο καθηγητής σου.

5) Κανένα. Τα Αρχαία ίσως στην αρχή, αλλά μετά αν προσέχεις γίνονται πολύ κατανοητά κι εύκολα. Το ίδιο ισχύει για την Ιστορία.

Παράθεση

/\/@t@|1@...!!! (Ναταλία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη /\/@t@|1@...!!!
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H /\/@t@|1@...!!! έγραψε στις 14:02, 25-07-09:

Προσοχη στα Αρχαια.
Μεγαλη προσοχη.
Ξεσκιστειτε στο διαβασμα για να μην τα βρειτε μπαστουνια.:Ρ
Α, και αν ο φυσικοχημικος σας ειναι ****, χωστε τα του!
Βριστε τον!
Μουτζωστε τον!
Αυτο ηθελα να κανω ολη τη χρονια.-.-'
Κατα τα αλλα ευκολη ειναι μωρε, ντοντ γουορη.(:

συμφώνω...η Β' γυμνασίου δεν είναι δύσκολη τάξη....μόνο λίγη προσοχή...ειδικά στην αρχή...!!!!!!!!!!!!!!
ναι...ακριβώς έτσι ήταν ο φυσικοχημικός μας και δεν καταλαβαίναμε μάθημα...!!!!!!!!!!!

-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Επειδή τα άλλα καλύφθηκαν...

4) Χμ, Αρχαία ίσως για μεταφράσεις. Ήταν το ευαγγέλιό μου (μας) στις εξετάσεις. Από Μεταίχμιο. Τώρα, το αν θα αγοράσεις άλλα ή όχι πάει ανάλογα με το πώς τα καταφέρνεις στο μάθημα και πώς είναι ο καθηγητής σου.

5) Κανένα. Τα Αρχαία ίσως στην αρχή, αλλά μετά αν προσέχεις γίνονται πολύ κατανοητά κι εύκολα. Το ίδιο ισχύει για την Ιστορία.

επίσης φύσικη-χημεία γιατί είναι ένα καινούριο μάθημα σχετικά και στην αρχή ειδικά θέλει λίγη προσοχη...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:31, 25-07-09:

Εμενα μου φανικε η πιο ευκολη απο τις ταξεις του γυμνασιου και μαλιστα δεν προσπαθισα καθολου...
Ιδικα φυσικη-χημεια το ειχα ανετα το πραγμα...

Παράθεση

Μαθητής Β' γυμνασίου

O aggel A4 forever έγραψε στις 15:49, 26-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εμενα μου φανικε η πιο ευκολη απο τις ταξεις του γυμνασιου και μαλιστα δεν προσπαθισα καθολου...
Ιδικα φυσικη-χημεια το ειχα ανετα το πραγμα...

σε ποιο σχολειο πηγαινες ροδο ειμαι και εγω!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:59, 26-07-09:

Γυμνασιο πηγα στο καζουλειο

Παράθεση

maroulaki! (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη maroulaki!
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H maroulaki! έγραψε στις 13:21, 27-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
Τελικά την κόλλησες τη γουρουνογρίπη...

---------

Μαθηματικά και Αρχαία θέλουν προσοχή. Τα υπόλοιπα είναι μια χαρά.
:xixi:χα χα χα!

Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη STELLA95
H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε στις 14:46, 28-07-09:

αν διαβαζεις δεν ειναι δυσκολη μονο θελει ιδιαιτερη προσοχη η φυσικη τα αλλα ειναι ευκολα με το διαβασμα θα τα καταφερεις!!!!

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 22:21, 28-07-09:

Αν δε διαβάζεις (σαν εμενα) θα είναι εύκολη αλλά θα βγουν σκατά οι βαθμοί στο τέλος.

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 22:28, 28-07-09:

Σημείωση* Σκατά εννοεί 18.3.
Πιο εύκολη απο την Πρώτη, για μένα τουλάχιστον.

Παράθεση

nikos45

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη nikos45
Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O nikos45 έγραψε στις 12:20, 31-07-09:

Ευκολη ειναι ρε παιδια η Β Γυμνασιου.Τι να λεμε τωρα??Εγω σε ολο το Γυμνασιο ναι μεν διαβαζα αλλα δν ξεσκιζομουν κιολας οπως κανω τωρα στο Λυκειο για να πω οτι ειχα διαβασει τελεια και εβγαζα παντα 15-16.Εν ολιγοις με λιγο διαβασμα βγαζεις ανετα 16-17 στο Γυμνασιο.Απο το Λυκειο και μετα δυσκολευουν τα πραγματα και αρχιζουν τα φροντιστηρια.Το Γυμνασιο μια χαρα ειναι.Αυτα.

Παράθεση

~iris~ (Iris)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ~iris~
H Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H ~iris~ έγραψε στις 15:33, 31-07-09:

μπα όχι πολύ.. εννοείται πιο δύσκολη από την Α' και τα μαθηματικά θέλουν διάβασμα.. και μαλλον θα χρειαστείς και κάποια βοήθεια στη φυσική.. κατά τα άλλα όμως είναι μια χαρά, ειδικά αν είναι καλός ο καθηγητής

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 18:56, 01-08-09:

Ποια βοήθεια από Β γυμνασίου ρε γελοίοι; Μετά θα διαμαρτύρεστε που έχουμε κακό εκπαιδευτικό σύστημα.

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 19:06, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~iris~
μπα όχι πολύ.. εννοείται πιο δύσκολη από την Α' και τα μαθηματικά θέλουν διάβασμα.. και μαλλον θα χρειαστείς και κάποια βοήθεια στη φυσική.. κατά τα άλλα όμως είναι μια χαρά, ειδικά αν είναι καλός ο καθηγητής
Ψυχραιμία.Αυτό είναι υπερβολή.Και τίποτα να μην θυμάστε από τη φυσική του γυμνασίου αυτό δεν θα σας εμποδίσει να είστε ʼαριστοι στο λύκειο(πρσωπική εμπειρία).Δεν σας λέω να μην διαβάζετε καθόλου,έτσι;Αλλά είναι μεγάλη υπερβολή το να κάνεις φυσική από το γυμνάσιο.

Παράθεση

iria* (ιρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη iria*
H ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H iria* έγραψε στις 22:17, 01-08-09:

καθολου εγω δεν διαβαζα σχεδον τπτ παρα μονο στα διαγωνισματα κ εβγαλα18+10
μονο φυσικη ν προσεχεις κ ν ρωτας τυχον αποριες.ειναι πολυ ευκολη ταξη κ εγω τ λατρεψα!!καλη επιτυχια!!!!

Παράθεση

nefi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nefi
H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,078 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 22:22, 01-08-09:

τπτ δν ειναι δυσκολο μπροστα στν τριτη λυκειου...

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 01:02, 02-08-09:

Εμένα μέχρι στιγμής μου φίνεται εύκολη η γ λυκείου.Ειλικρινά.Μην αγχώνουμε τα παιδιά τζάμπα.Και είμαι και θετική που θεωρείται η δυσκολότερη κατεύθυνση(αν και διαφωνώ).

Παράθεση

Alex$$$ (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Alex$$$
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 8 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Alex$$$ έγραψε στις 09:58, 02-08-09:

Εμένα μου φάνηκε εύκολη..δεν διάβασα μόνο στα αρχαία δεν τα πήγα καλά σε όλα τα άλλα ήμουν μια χαρά!Από 16 και πάνω όλα! Μην αγχώνεσαι μωρέ καλά θα περάσεις

Παράθεση

~iris~ (Iris)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ~iris~
H Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H ~iris~ έγραψε στις 13:09, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Ψυχραιμία.Αυτό είναι υπερβολή.Και τίποτα να μην θυμάστε από τη φυσική του γυμνασίου αυτό δεν θα σας εμποδίσει να είστε ʼαριστοι στο λύκειο(πρσωπική εμπειρία).Δεν σας λέω να μην διαβάζετε καθόλου,έτσι;Αλλά είναι μεγάλη υπερβολή το να κάνεις φυσική από το γυμνάσιο.
λέω πως χρειάζεσαι βοήθεια όχι για να περάσεις (έλεος!) αλλά για να έχεις κάποιον αρκετά καλό βαθμό! στο σχολείο μου ο καθηγητής της φυσικής βαριόταν που ζούσε και δεν μας εξηγούσε τίποτα και πάλι καλά που η μητέρα μου είναι φυσικός και με βοήθησε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις.. δεν ξέρω τι κάνανε τα άλλα παιδιά, αλλά οι περισσότεροι συμμαθητές μου πέρνανε τηλ εκείνη την εποχή σπίτι μου για να τους εξηγήσει μερικά πράγματα από την ύλη!!! αν όλοι οι καθηγητές ήταν καλοί δεν πιστεύω ν αυπήρχαν προβλήματα..:/

Παράθεση

Katerina1995

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Katerina1995
H Katerina1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Katerina1995 έγραψε στις 14:08, 03-08-09:

Εναι πολύ εύκολη θα δεις και θα με θυμηθείς..

Παράθεση

basilis 39

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη basilis 39
Ο basilis 39 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O basilis 39 έγραψε στις 21:03, 04-08-09:

τωρα που 8α παω δευτερα ολα πιο δυδκολα

Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη STELLA95
H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε στις 23:25, 11-08-09:

εμενα παντως μου φανηκε πιο ευκολη και απο την πρωτη τωρα να δω στην τριτη!!!!!

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 23:25, 11-08-09:

Εύκολη σχετικά είναι, απλά έχεις πολλά μαθήματα για εξετάσεις...

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 23:28, 11-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~iris~
λέω πως χρειάζεσαι βοήθεια όχι για να περάσεις (έλεος!) αλλά για να έχεις κάποιον αρκετά καλό βαθμό! στο σχολείο μου ο καθηγητής της φυσικής βαριόταν που ζούσε και δεν μας εξηγούσε τίποτα και πάλι καλά που η μητέρα μου είναι φυσικός και με βοήθησε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις.. δεν ξέρω τι κάνανε τα άλλα παιδιά, αλλά οι περισσότεροι συμμαθητές μου πέρνανε τηλ εκείνη την εποχή σπίτι μου για να τους εξηγήσει μερικά πράγματα από την ύλη!!! αν όλοι οι καθηγητές ήταν καλοί δεν πιστεύω ν αυπήρχαν προβλήματα..:/
Eίπα εγώ πως είπες πως θες βοήθεια για να περάσεις;
Αλλά είναι υπερβολή ένα παιδί να φορτωθεί από τόσο νωρίς.Εν ανάγκη υπάρχει και η ενισχυτική.Ιδιαίτερα-φροντιστήριο στη φυσική από το γυμνάσιο είναι φόρτωμα χωρίς λόγο.Υπάρχουν παιδιά που την ξεκινούν στη γ λυκείου και τα πάνε μια χαρά.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 23:29, 11-08-09:

Παιδιά όλοι λέμε "Αν διαβάζεις είναι εύκολα"!!Ναι αλλά το να διαβάζεις είναι το δύσκολο πράγμα της υπόθεσης!

Παράθεση

Conceicao (Δημήτρης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Conceicao
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Conceicao έγραψε στις 00:47, 12-08-09:

Διάβασε μόνο μαθηματικά....έτσι δεν θα έχεις κενά για το μέλλον και είναι πολύ σημαντικα άμα ακολουθήσεις τεχνολογική η θετική στο μέλλον!

Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 984 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 00:56, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από maroulaki!
H δευτέρα τάξη Γυμνασίου είναι δύσκολη;

Είναι εύκολη σαν τάξη, αλλά στα παιδιά που έρχονται από την πρώτη, συνηθως, φαίνεται λίγο δύσκολη. Η Γεωγραφία, για παράδειγμα είναι γελοίο ως μάθημα και από άποψη επιπέδου δυσκολίας και από άποψη περιεχομένου.
Μετά είναι η χημεία και η φυσική που προστίθενται, και νομίζω το περιεχόμενο των βιβλίων έχει αλλάξει από τότε που έκανα εγώ... Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αν διαβάζεις σωστά τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα κατά τη γνώμη μου. Φρόντισε να είσαι συνεπής και στην τάξη και στο σπίτι και θα σου φανεί πολύ εύκολη τάξη.

Παράθεση

aero (aero :P)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aero
Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O aero έγραψε στις 00:58, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Είναι εύκολη σαν τάξη, αλλά στα παιδιά που έρχονται από την πρώτη, συνηθως, φαίνεται λίγο δύσκολη. Η Γεωγραφία, για παράδειγμα είναι γελοίο ως μάθημα και από άποψη επιπέδου δυσκολίας και από άποψη περιεχομένου.
Μετά είναι η χημεία και η φυσική που προστίθενται, και νομίζω το περιεχόμενο των βιβλίων έχει αλλάξει από τότε που έκανα εγώ... Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αν διαβάζεις σωστά τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα κατά τη γνώμη μου. Φρόντισε να είσαι συνεπής και στην τάξη και στο σπίτι και θα σου φανεί πολύ εύκολη τάξη.
+10!:no1:

+ότι το μάθημα γίνεται πιο ενδιαφέρον με φυσική και χημεία :xixi:

Παράθεση

Ειρηνάκι (Ειρηνάκι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ειρηνάκι
H Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H Ειρηνάκι έγραψε στις 01:17, 12-08-09:

Η β γυμνασίου δεν είναι δύσκολη τάξη,απλά όπως είπαν κ τα παιδιά παραπάνω χρειάζονται προσοχή ορισμένα μαθήματα(φυσική,μαθηματικά κ αρχαία).Εγώ προσωπικά από ότι θυμάμαι η μόνη δυσκολία που είχα αντιμετωπίσει ήταν τα αρχαία,γτ μαθαίνεις πολλά καινούρια πράγματα μαζεμένα(διότι μπλέκονται κ άλλες εγκλίσεις κλπ)..Πάντως τα μαθηματικά χρειάζονται συστηματικό διάβασμα γτ άμα δεν τα εμπεδώσεις τώρα καλά, τα κενά θα σε ακολουθούν στις επόμενες τάξεις!:iagree:
Πάντως μην ανησυχείς,ούτε να αγχώνεσαι...Μια χαρά θα τα πας,εφόσον βέβαια διαβάζεις...:no1:

Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Cogito ergo sum
H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε στις 19:20, 12-08-09:

O βαθμός ευκολίας για οτιδήποτε είναι τελείως υποκειμενικός. Οι δυνατότητες κάποιου, η όρεξή που έχει για το μάθημα, οι καθηγητές και άλλοι τόσοι διαφορετικοί παράγοντες επηρεάζουν τον όποιο χαρακτηρισμό. Κάτι που για εμένα είναι εύκολο για εσένα μπορεί να είναι δύσκολο και το αντίστροφο. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρετε είναι πως με σωστό τρόπο μελέτης και προσοχή στην τάξη τίποτα δε θα είναι δύσκολο.

Παράθεση

NIKOLETA262 (Νικολετα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NIKOLETA262
H Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης & Πολιτικής Επιστήμης (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H NIKOLETA262 έγραψε στις 20:21, 14-08-09:

Δεν είναι και πολύ δύσκολη...Πρέπει να διαβάζεις και λίγο όμως....Εγώ έβγαλα 19.1 που πήγαινα lower και γερμανικά....άρα...δικά σου τα συμπεράσματα!

Παράθεση

koulinho

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη koulinho
Ο koulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O koulinho έγραψε στις 18:52, 18-08-09:

παιδάκια, είχα έναν ανιψιό που πήγαινε β γυμνασίου. τον δυσκολεψε παρα πολυ αυτη η ταξη επειδη ηθελε διαβασμα. αυτοσ διαβαζε και απο τα μεσα ιουλιου για να ειναι πολυ πολυ καλα προετοιμασμενος. επειδη δυσκολευτηκε κιολα εβγαλε 13 5/13. τον αυγουστο δε διαβασε και τοσο.
για αυτο οποιος θελει να τα παει καλα, καλο θα ηταν να αρχιζε απο τωρα.

Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη cel
Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 485 μηνύματα.

O cel έγραψε στις 19:06, 18-08-09:

Μπα δεν νομιζω.Γενικα ολο το γυμνασιο ειναι ξεκουραστο.Δεν ειναι αναγκη να διαβαζεται απο τωρα καλοκαιρι.Και αν διαβασετε διαβαστε κατι που σας αρεσει χωρις να το κανετε για τον βαθμο

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:47, 18-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από koulinho
παιδάκια, είχα έναν ανιψιό που πήγαινε β γυμνασίου. τον δυσκολεψε παρα πολυ αυτη η ταξη επειδη ηθελε διαβασμα. αυτοσ διαβαζε και απο τα μεσα ιουλιου για να ειναι πολυ πολυ καλα προετοιμασμενος. επειδη δυσκολευτηκε κιολα εβγαλε 13 5/13. τον αυγουστο δε διαβασε και τοσο.
για αυτο οποιος θελει να τα παει καλα, καλο θα ηταν να αρχιζε απο τωρα.
μην τα τρομοκρατειτε ετσι τα παιδια!
με διαβασμα το καταφερνεις και οταν λεω διαβασμα εννοω αυτο το διαβασμα που σου αναθετουν στο σχολειο!:iagree::iagree:

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 19:48, 18-08-09:

Αυτό ακριβώς! Δεν είναι δα και τόσο δύσκολη η Β' Γυμνασίου! Με λίγη προσπάθεια, μπορείς να τα καταφέρεις!

Παράθεση

BELKA

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη BELKA
Ο BELKA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O BELKA έγραψε στις 21:29, 18-08-09:

εγω δεν φοβάμαι γιατι περασα με 19,6 μπορει να με λενε φλορο και φιτο που ειμαι αλα δεν με νοιαζει και εκει που θελω να περασω θα περασω
αληθια ? πωπω

Παράθεση

NIKOLETA262 (Νικολετα)

Φοιτητής

H Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης & Πολιτικής Επιστήμης (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H NIKOLETA262 έγραψε στις 10:05, 19-08-09:

σχετικα με την πρωτη καμια σχεση γιατι πρεπει να μπεις στο κλιμα και να μαθεις παρα πολλα στην πρωτη...ενω η δευτερα για εμενα ειναι αρκετα ευκολη...αν προσεχεις λιγο στο μαθημα και διαβαζεις και λιγο σιγουρα βγαζεις 17...η ιστορια ειναι καπως δυσκολη αλλα η προσπαθεια μετραει...πρεπει να βρει ο καθενας τον τροπο του να διαβαζει κιολας...φετος εγω τελειωσα την δευτερα και δεν μου φανηκε δυσκολη!αυτο εχω να πω...

Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 11:08, 19-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από BELKA
εγω δεν φοβάμαι γιατι περασα με 19,6 μπορει να με λενε φλορο και φιτο που ειμαι αλα δεν με νοιαζει και εκει που θελω να περασω θα περασω
αληθια ? πωπω
Ρε παιδιά μην αναφέρετε το βαθμό σας για σύγκριση εύκολης - δύσκολης τάξης αφού και οι δυο έννοιες είναι σχετικές. Απλώς πείτε τι σας δυσκόλεψε εσάς περισσότερο και τι όχι.

Το υπόλοιπο κομμάτι δεν το σχολιάζω γιατί δεν είμαστε πια τα ανώριμα του δημοτικού...

Παράθεση

NIKOLETA262 (Νικολετα)

Φοιτητής

H NIKOLETA262 έγραψε στις 10:09, 20-08-09:

ωραια αφου λες να λεμε πως μας φανηκε και οχι βαθμο,εχω να πω οτι η δευτερα δεν ειναι δυσκολη αλλα σε μερικα μαθηματα πρεπει να προσεχεις...μου φανηκε πολυ ευκολη!

Παράθεση

Ballerina.gr

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Ballerina.gr
H Ballerina.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ballerina.gr έγραψε στις 17:04, 22-08-09:

Δεν χρειάζεται να ανησυχεις, γιατί όποιος διαβάζει σωστά μπορεί να ανταπεξέλθει. Επίσης, ολα τα μαθήματα είναι γνωστά-εξαιρούνται ίσως η φυσική και η χημεία που πρεπει να δώσεις ιδιαίτερη προσοχή:wow:

Παράθεση

angela1 (αγγελικη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη angela1
H αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H angela1 έγραψε στις 17:10, 22-08-09:

:cool:ε, ενταξη ουτε πανευκολα ειναι ουτε πανδυσκολα μετρια κατασταση.......!!!!

Παράθεση

@r!@dn! (ariadni)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη @r!@dn!
H ariadni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H @r!@dn! έγραψε στις 15:49, 23-08-09:

πρεπει να δωσεις προσοχη στα αρχαια τη φυσικη και την χημεια....

Παράθεση

egw!!!athina

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη egw!!!athina
H egw!!!athina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H egw!!!athina έγραψε στις 19:34, 23-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από maroulaki!
H δευτέρα τάξη Γυμνασίου είναι δύσκολη;
δεν ξερουμαι και εμεις β γυμνασιου θα παμε!!!
πραγματι ειναι δυσκολη???

Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Cogito ergo sum
H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε στις 19:41, 23-08-09:

Καταρχάς καλώς όρισες! :welcome:
Διάβασε το θέμα από την αρχή και θα μπορέσεις να σχηματίσεις κάποια άποψη επί του θέματος.

Παράθεση

JimCoun (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη JimCoun
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O JimCoun έγραψε στις 14:06, 30-08-09:

Πανεύκολη.
Για να τα πας καλά και να περάσεις καλά χρειάζεσαι:
-Να πιστευείς στον εαυτό σου
-Να μη διαβάζεις υπερβολικά, μόνο όσο χρειάζεσαι.
-Να μην αγχώνεσαι.

Και θα τα πας τέλεια.

Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη randy1989
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O randy1989 έγραψε στις 00:31, 01-09-09:

Ευκολούτσικη μου είχε φανεί εμένα, αν και δεν θυμάμαι καλά. Τα μαθηματικά εμένα ποτέ δεν με δυσκόλεψαν, αλλά αν το δεις με αντικειμενικό "μάτι" είναι κάπως πιο δύσκολα απ'της πρώτης, διότι της πρώτης ήταν μια επανάληψη της 5ης κ 6ης δημοτικού. Τα αρχαία ίσως σου φανούν δύσκολα...

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 22:31, 01-09-09:

παντως ολοι στο γυμνασιο να προσεξουν τα μαθηματικα γιατι εγω τωρα παω λυκειο και θα τα βρω σκουρα τα πραγματα

Παράθεση

JAX (MAPIA)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη JAX
H MAPIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H JAX έγραψε στις 15:28, 04-09-09:

προσεχε τα μαθηματικα εμενα αυτα με δυσκολεψαν....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Penelope neli

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους