Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,031 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 676 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σχέση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,131 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 23:49, 02-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Fast
Σποραδικα μονο. Μετα τις 7.5 ωρες ο εγκεφαλος καπως "κλεινει" και το μονο που καταφερνεις ειναι να κουραζεσαι.
Δεν νομιζω να ισχυει παντοτε αυτο.Καποιοι που εχουν συνηθισει να διαβαζουν παρα πολυ λογικα αντεχουν και πανω απο 7,5 ωρες.Εγω τουλαχιστον στις αρχες θυμαμαι διαβαζα 9-10 ωρες την ημερα και δεν ειχα θεμα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanni_ (Τζιοβάνι Σίλβα ντε Ολιβέιρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giovanni_
Ο Τζιοβάνι Σίλβα ντε Ολιβέιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O Giovanni_ ,αφού σκόραρε και έδειξε προς τον Θεό, έγραψε στις 09:42, 02-08-17:

Καλά ρε παιδιά πως γίνεται 9-10 με ώρες είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι μετά από 6-7 ώρες ο εγκέφαλος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στο διάβασμα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariana_gew

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mariana_gew
H Mariana_gew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Mariana_gew έγραψε στις 08:46, 05-09-17:

Μιας που ανακάλυψα και εγώ αυτό το θεμα,να αναφέρω ότι οι πανελληνιες και οι σχέσεις πάνε ΜΟΝΟ αν υπάρχει η ανάλογη θέληση στο να είναι δίπλα σου ο άλλος
Ας πούμε φέτος δίνω πανελλήνιες και πέρυσι το αγόρι μου.. πέρυσι καταλάβαινα την θέση του ή τουλάχιστον προσπαθούσα εφόσον δεν το είχα περάσει.τελικα πέρασε η χρονιά (2 χρόνια τώρα είναι που είναι είμαστε μαζί)μια χαρά δεν είχαμε θέματα γιατί σεβάστηκα ότι είναι δύσκολη η χρονιά αλλά θα περάσει,φέτος λοιπόν που δίνω εγω ενώ ξέρει και πόσο δύσκολα είναι χωρίσαμε περιμένοντας κατανόηση από μεριά του,εγώ
Γιαυτο πιστεύω ότι όλα είναι ανάλογως την σχέση και το πώς είναι δίπλα σου ο κάθε ένας άλλοι αντέχουν άλλοι όχι ιδικά αν είναι ένα χρόνο μεγαλύτερος που θα πάει φοιτητής, ξέρετε νέα ζωή και τα λοιπά

Αρχική Δημοσίευση από Giovanni_
Καλά ρε παιδιά πως γίνεται 9-10 με ώρες είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι μετά από 6-7 ώρες ο εγκέφαλος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στο διάβασμα
Αυτό ισχύει αλλά νομιζω πως και πάλι είναι πολλές ώρες δεν χρειάζεται αν έχεις βάσεις να διαβάζεις τόσες ώρες ένα 4ωρο και συστηματικά (κάθε μερα) είναι καλύτερο από το να κάθεσαι 10 ώρες και να βασανιζεσαι γιατί μετά από ένα σημείο και μετά διαβάζεις άσκοπα γιατί το μυαλό έχει κουραστεί
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stavri_ : 05-09-17 στις 13:45. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    #LoveMaths, XristosDim

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους