Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,031 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 669 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 161)
Άριστα 18-20
16
9,94%
Πολύ καλά 15-18
72
44,72%
Καλά 12-15
46
28,57%
Μέτρια 10-12
21
13,04%
Όχι καλά 5-10
4
2,48%
Καθόλου καλά 0-5
2
1,24%

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcia+Brutus
Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 367 μηνύματα.

O Porcia+Brutus έγραψε στις 14:04, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από PanelliniesSuck
Γιατί, σε χαλάει το 86;
Για την περίληψη που έγραψα ναι!
Γιατί δεν πιστεύωα να πήρα πχ 27-28/40 έκθεση, βάσει των απαντήσεών μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 18:41, 31-05-12:

Συγγνώμη αλλά νομίζω πως πρέπει να επιστρέψουμε στην πραγματικότητα και να συνειδητοποιήσουμε πως η έκθεση, εκτός του ότι είναι ένα πολύ υποκειμενικό μάθημα, είναι και δύσκολη και δεν γράφεις εύκολα 90/100. Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

stathis1214

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stathis1214
Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O stathis1214 έγραψε στις 18:59, 31-05-12:

Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.
Εγω εχω τις ενστασεις μου γι αυτο δλδ τι παει να πει γραπτο γυρω στο 16 στην εκθεση φιλος μου περσι πηρε απο τον εναν 18,6 κι απο τον αλλον 14!!! Εκτος απο τις ασκησεις ολα τα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως κρινονται. Εμενα η εκθεση μου μου αρεσε κ στο σχολειο ή στο φροντηστηριο επαιρνα μεγαλους βαθμους. Αλλα σε εσενα μπορει να μην αρεσει. Οπως και στο βαθμολογητη. Θελω να πω πως εκτος αν ο αλλος κανει χοντρα λαθη ή δεν ξερει πως να γραφει ολα τα αλλα ειναι ρουλετα στην εκθεση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 19:05, 31-05-12:

Για αυτό είπα πως η έκθεση είναι ένα υποκειμενικό μάθημα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

stathis1214

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stathis1214
Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O stathis1214 έγραψε στις 19:07, 31-05-12:

Για αυτό είπα πως η έκθεση είναι ένα υποκειμενικό μάθημα.
Ακριβως απλα οπως υπολογιζω τους βααθμους που εχω γραψει πιστευω οτι τη σχολη που θελω λογικα θα την πιασω αλλα μαλλον η πολη θα παιχτει στην εκθεση. Και το μονο που δε θελω ειναι να παιχτει στην κριση ενος τυπου που δεν ξερεις τι βιτσια μπορει να εχει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

eduard

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη eduard
Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O eduard έγραψε στις 19:18, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από stathis1214
Εγω εχω τις ενστασεις μου γι αυτο δλδ τι παει να πει γραπτο γυρω στο 16 στην εκθεση φιλος μου περσι πηρε απο τον εναν 18,6 κι απο τον αλλον 14!!! Εκτος απο τις ασκησεις ολα τα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως κρινονται. Εμενα η εκθεση μου μου αρεσε κ στο σχολειο ή στο φροντηστηριο επαιρνα μεγαλους βαθμους. Αλλα σε εσενα μπορει να μην αρεσει. Οπως και στο βαθμολογητη. Θελω να πω πως εκτος αν ο αλλος κανει χοντρα λαθη ή δεν ξερει πως να γραφει ολα τα αλλα ειναι ρουλετα στην εκθεση.
Μην δίνεται και πολύ βάση στα όσα ακούτε για την βαθμολόγηση. Όπως επίσης να ξέρετε ότι δεν ισχύουν αυτά περι 16 και 17. Αν έχεις γράψει πραγματικά καλά στην Έκθεση μπορείς να ελπίζεις και για πολύ παραπάνω. Όταν έγραψα Πανελλήνιες τα γραπτά μας πήγαν Σέρρες που υποτίθεται οτι έχουμε κόντρα και όμως στην Έκθεση δεν αδικήθηκα καθόλου, 96 ο Α΄ και 95 ο Β΄ Βαθμολογητής. Αντίθετα στα Μαθηματικά (Γενικής) πήρα 70 και 57.

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

O Porcia+Brutus έγραψε στις 22:42, 31-05-12:

Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.
Αυτοί θα πρέπει να προσγειωθούν, οι δοκησίσοφοι! Που λένε "γραπτό πάνω από 17 έκθεση και λογοτεχνία δεν νοείται"!
Μόνο για το ενιαίο μισθολόγιο ήξεραν να κλαίγονται όλη τη χρονιά...

funky85

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη funky85
Ο funky85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O funky85 έγραψε στις 19:20, 02-06-12:

Η περίληψη ήταν όντως δύσκολη και το κείμενο ασύμβατο για κάποιον 17-18 χρονών. Όμως έτσι θα ξεχωρίσουν οι άριστοι!! Εύχομαι το περσινό 16 να γίνει 17 με 18!!!

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

O Porcia+Brutus έγραψε στις 07:54, 03-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από funky85
Η περίληψη ήταν όντως δύσκολη και το κείμενο ασύμβατο για κάποιον 17-18 χρονών. Όμως έτσι θα ξεχωρίσουν οι άριστοι!! Εύχομαι το περσινό 16 να γίνει 17 με 18!!!
Μακάρι αν και άβυσσος η ψυχή (μειρκών) βαθμολογητών...

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 08:58, 03-06-12:

Εκθεση προσωπικα θελω να ελπιζω σε ενα 16+ για αφου μελετησα ενδεικτικες απαντησεις απο 3 φροντιστηρια,οι δικες μου απαντησεις ειδικα σε περιληψη και ασκησεις συγκλινουν παρα πολυ.
Ειδικα οταν οτι ο στριφνος καθηγητης μου εβαζε 17.6 με 18.2 στα γραπτα μου,ειναι κριμα να πεσω κατω απο 16 στην εκθεση

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

O Porcia+Brutus έγραψε στις 22:28, 03-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Εκθεση προσωπικα θελω να ελπιζω σε ενα 16+ για αφου μελετησα ενδεικτικες απαντησεις απο 3 φροντιστηρια,οι δικες μου απαντησεις ειδικα σε περιληψη και ασκησεις συγκλινουν παρα πολυ.
Ειδικα οταν οτι ο στριφνος καθηγητης μου εβαζε 17.6 με 18.2 στα γραπτα μου,ειναι κριμα να πεσω κατω απο 16 στην εκθεση

Κανένα νεότερο από το μέτωπο της έκθεσης έκφρασης υπάρχει????????????
Ξεπέρασε κανείς το απόρθητο κάστρο του 86 ή μπα;

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NIkolas99827
Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O NIkolas99827 έγραψε στις 01:37, 12-06-12:

ποσο; 86 το ανωτατο?? ατιμη αρβελερ

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

O Porcia+Brutus έγραψε στις 00:51, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από NIkolas99827
ποσο; 86 το ανωτατο?? ατιμη αρβελερ
ακούστηκε ότι ξεπεράστηκε, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 06:36, 14-06-12:

Στη Κοζανη βρεθηκε και ενα 94!

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 09:09, 14-06-12:

τι λετε ρε παιδια! σιγα μην υπαρχει μονο 1 17 σε ολοκληρη την Ελλαδα !! ελεος.... σιγουρα καμια 50αρια θα χουν γραψει κανα 19.... απο τους 70000?? ρε παμε καλα?? αποκλειεται ξαναλεω

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Porcia+Brutus

Δραστήριο Μέλος

O Porcia+Brutus έγραψε στις 13:57, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
τι λετε ρε παιδια! σιγα μην υπαρχει μονο 1 17 σε ολοκληρη την Ελλαδα !! ελεος.... σιγουρα καμια 50αρια θα χουν γραψει κανα 19.... απο τους 70000?? ρε παμε καλα?? αποκλειεται ξαναλεω
1ον είναι έκθεση
και
2ον παίζει πολύ υποκειμενισμός στη διόρθωση και, ως γνωστόν, με τον υποκειμενισμό δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Σκάρλετ

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Σκάρλετ
H Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 14:11, 14-06-12:

Πάντως, άσχετα με το πως τα πήγατε, αντικειμενικά κρίνοντας, επειδή διάβασα το κείμενο της έκθεσης προς περίληψη στο ίντερνετ, το βρήκα πολύ απαιτητικό. Όχι τόσο γιατί είχε τίποτα φοβερά άγνωστες λέξεις, αλλά επειδή ήταν λίγο περίπλοκη η διατύπωση των συλλογισμών της συγγραφέως. Το βρήκα ακατάλληλο για πανελλαδικές και πολύ επιτηδευμένο το ύφος. π.χ
<< Πρώτη έκφραση της αποστασιοποίησης του ανθρώπου από την αναγκαιότητα της φύσης, χάρη στη μεταμόρφωση της ύλης σε πνεύμα, το ελληνικό πλαστικό κατόρθωμα δηλώνει την επίμονη και έλλογη προσπάθεια του καλλιτέχνη να δαμάσει το πάθος και τη μοίρα με τα έργα του νου και της καρδιάς, αυτά που φέρνουν τον άνθρωπο όλο και πιο κοντά στο Θεό, αυτά που τον οδηγούν δίπλα στο συνάνθρωπο.>>
Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 22:11, 14-06-12:

μονο εμενα δε μου φανηκε τοσο δυσκολη η περιληψη? ισως επειδη ειμαι θεωρητικη κατευθυνση ημουν πιο εξοικειωμενος με τετοια κειμενα αλλα εχω κανει πολυ πιο δυσκολα! το δοκιμιο της αρβελερ δεν ειχε ουτε δυσκολη συνταξη ουτε λεξιλογιο..ειχε απλα λιγο περιεργα νοηματα και επαναλαμβανοταν, οχι ομως οτι ηταν κατι τραγικο οπως ακουγεται!

vasilis_kos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasilis_kos
Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O vasilis_kos έγραψε στις 20:56, 20-06-12:

κ εκθεση αμα παρω 12 θα πεταω χαχα

catherine1994

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 752 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 21:01, 20-06-12:

Ρε παιδια στην εκθεση πώς υπολογιζετε το βαθμο σας, θα τρελαθώ!Εγω μονο απο τις ασκησεις ξερω τι πηρα.

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σοφιστής
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 21:01, 20-06-12:

Μου άρεσε πάρα πολύ η Έκθεση, δούλεψα σκληρά και το κείμενο ήταν ό,τι πρέπει για μένα..
Μπράβο ρ συ για τη Φυσική!
Υπολογίζω το βαθμό ξέροντας πάνω κάτω από που θα μου κόψουν και πόσο ( με τη βοήθεια της καθηγήτριάς μου). Άρα δεν περιμένω αποκλίσεις.

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 21:10, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφιστής
Μου άρεσε πάρα πολύ η Έκθεση, δούλεψα σκληρά και το κείμενο ήταν ό,τι πρέπει για μένα..
Μπράβο ρ συ για τη Φυσική!
Υπολογίζω το βαθμό ξέροντας πάνω κάτω από που θα μου κόψουν και πόσο ( με τη βοήθεια της καθηγήτριάς μου). Άρα δεν περιμένω αποκλίσεις.
Μακάρι να έγραψες έκθεση τόσο καλά όσο λες και μην έπεσες σε κανέναν ψυχανώμαλο....πέρυσι μία φίλη ο 1ος 16.5 και άλλος 11.5 νομίζω....ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 21:20, 20-06-12:

Ναι είναι ό,τι να ναι! Για αυτό και με έχει πιάσει άγχος. Επειδή ξέρω ότι έχω γράψει πολύ καλά και ότι υπάρχει ο καθένας ο οποίος όχι μόνο θα το αμφισβητήσει αλλά και που θα καθορίσει, με το βαθμό που θα μου δώσει, το μέλλον μου.
Πάντως ό,τι και να γίνει ξέρω ότι έχω γράψει όσο ήθελα τουλάχιστον στο συγκεκριμένο μάθημα.

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 21:23, 20-06-12:

Στην εκθεση την μονη προβλεψη που μπορουμε να κανουμε ολοι ειναι 10-18.Μην στηριζεστε στην εκθεση γιατι θελει κωλοφαρδια.

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

O Σοφιστής έγραψε στις 21:29, 20-06-12:

Συμφωνώ Mr.Blonde. Θέλει απίστευτη τύχη! Όμως όταν έχεις γράψει καλά, έχεις γράψει καλά. Δεν μπορεί ο καθένας να ανεβοκατεβάζει το γραπτό μας ετσιθελιστικά! Αν είναι δυνατόν ένα τόσο δημιουργικό και ενδιαφέρον μάθημα να αμαυρώνεται από το κάθε φιλόλογο!!!

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 21:58, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφιστής
Συμφωνώ Mr.Blonde. Θέλει απίστευτη τύχη! Όμως όταν έχεις γράψει καλά, έχεις γράψει καλά. Δεν μπορεί ο καθένας να ανεβοκατεβάζει το γραπτό μας ετσιθελιστικά! Αν είναι δυνατόν ένα τόσο δημιουργικό και ενδιαφέρον μάθημα να αμαυρώνεται από το κάθε φιλόλογο!!!
Είπαμε τα αποτελέσματα θα βγουν τη Δευτέρα στις 25 ( σχεδόν σίγουρο )
Στην εκθεση δεν υπαρχει εχω γραψει καλα.Δεν ειναι καν δημιουργικο μαθημα,αλλα αυτη ειναι μεγαλη συζητηση.Πολλοι μαθητες βγαινουν χαρουμενοι,αλλα μετα βλεπουν πικραμενοι τις βαθμολογιες.Ευχομαι να γραψεις οσο θες,αλλα υπολογιζε και 2 μοναδες κατω για να μην πεσεις απο τα συννεφα στο τελος.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NIkolas99827
Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O NIkolas99827 έγραψε στις 20:09, 25-06-12:

αυτοι που διορθωνουν έκθεση ποσο κομπλεξαρισμενοι μαλακες κοπριτες αλητες μπορει να είναι;;
κι όποιος διαφωνεί ας μου εξηγήσει αυτο
31 1οσ 45 ο 2ος 72 ο 3ος
ολα μου τα μορια απο εκθεση τα χασα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ΨΑΡΑΚΙ1993

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους