Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,164 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,853 μηνύματα σε 96,043 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 760 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 161)
Άριστα 18-20
16
9,94%
Πολύ καλά 15-18
72
44,72%
Καλά 12-15
46
28,57%
Μέτρια 10-12
21
13,04%
Όχι καλά 5-10
4
2,48%
Καθόλου καλά 0-5
2
1,24%

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 12:59, 21-05-12:

Πάρα πολλά παιδιά αντί για ημερίδα διάβασαν εφημερίδα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

TreStOr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TreStOr
Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 13:00, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Και γω εβαλα την εξελιξη γιατι ταιριαζε...
Λες ρε φιλε να το πιασουν σωστο?Αντε αμα μαζευτουμε πολλοι κατι κανουμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ArminVanBuuren

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ArminVanBuuren
Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 232 μηνύματα.

O ArminVanBuuren έγραψε στις 13:00, 21-05-12:

εβαλα και τιτλο xD ελπιζω 4/100 να ειναι xDDD

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

cookies&chips (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cookies&chips
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O cookies&chips έγραψε στις 13:00, 21-05-12:

Παιδια εκανα μια τεραστια μλκια!!

Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Πειτε μου οτι δε θα το μηδενισουν ως διακριτικο σημαδι!!

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 13:01, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Κωνσταντίνα Σα.
Ναι!! δε σου κόβουν γι'αυτό,μην αγχώνεσαι!!!
τελεια!! ολα σωστα τα κανα... και η καθηγητρια μου βεβαια οτι δεν το κοβουν.... αα και στο φυσικης μου λεει ακομα καλυτερα που εβαλα επικτητης γιατι το τεχνητης δεν της αρεσε

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 13:01, 21-05-12:

Εξέλιξη έβαλα και γω, η καθηγήτριά μου είπε ότι είναι και αυτό σωστό

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 13:05, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από cookies&chips

Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Καλα οι μαλακες οι επιτηρητες δεν το προσεξαν....?Σου ευχομαι να μην υπαρξει προβλημα...Μια φιλη μου επαθε κατι χειροτερο.Εγραψε την περιληψη στο προχειρο και την αφησε για το τελος.Τελειωνοντας την εκθεση παει στο προχειρο κοβει την σελιδα με την περιληψη και την βαζει διπλα για να την αντιγραψει στο κανονικα μερος...Εγινε το ελα να δεις....

Keratz (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Keratz
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Πειραιά και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O Keratz έγραψε στις 13:05, 21-05-12:

Σωστο ειναι το εξελιξη.

dimijim (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 13:07, 21-05-12:

Μίλησα με τον φιλόλογό μου, διάβασα και διάφορες λύσεις:

Α1. Καλή η περίληψή μου, έχασα κάτι λίγα μόνο γιατί δεν ανέφερα ότι η συγγραφές δίνει παραδείγματα. Περιμένω γύρω στο 20-21.
Β1. Ίσως το καλύτερο στη σημερινή παραγωγή λόγου. Έγραψα για την αισθητική ομορφιά όπως επίσης και για τις αξίες που μεταλαμπαδεύει η αρχαία τέχνη και που λείπουν στις σύγχρονες κοινωνίες. Πάμε γύρω στο 8-9.
Β2. Όλο σωστό.
Β3. α. Με τη σειρά: κατορθώσει, κυριεύσει, μεταφορά, ολότητα, νοηματικό
β. Ομοίως: άλογη, μακριά, λεπτομερές, τεχνητής, ελευθερώσει
Β4. Χαμένο όλο.
Γ1. Σχίσαμε. 3 points σε κάθε ζήτημα. Έγραψα πολλά και καλά. Φοβάμαι λίγο την έκφραση γιατί ήθελα να τα χωρέσω μέσα στο όριο των λέξεων. Φοβάμαι λίγο και το επικοινωνιακό πλαίσιο γιατί κάπου-κάπου έχανα την προφορικότητά μου. Κατά τα άλλα καλά και περιμένουμε ένα 34+.

Σύνολο; Κάπου στο 82-85.
Θα μου πείτε και γιατί κλαίγεσαι;
Γιατί είχα αρχικά στόχο το 90+.
Και δεν ήθελα να χάσω στην Έκθεση γιατί μπορεί να χάσω και σε άλλα.
Και τότε δυσκολεύει πολύ η Ιατρική...

Αυτά, life goes on...
Ήδη ξεκίνησα Βιολογία με την εξέλιξη.
Πάμε για 20 την Τετάρτη!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 13:11, 21-05-12:

Φιλτατοι.

Περίληψη: πιστεύω έγραψα σκατα με ένα 15/25 θα είναι ικανοποιημενος
Ασκησεις: έχω χάσει στην τεκμηρίωση για την λογική,
Ένα ποντακι απο συν αντ το έχω χάσει
Στο B1 πιστεύω είναι καλο, ένα 7 το έχω πάρει
Γ δε ξέρω, θα δούμε καθώς εξαρτάται τα γούστα του διορθωτή.
Έλπιζω 30+

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 13:12, 21-05-12:

Παιδιά εμένα η παράγραφος μου άρεσε πολύ. Πιστεύω πως μπορούσαμε να προσεγγίσουμε την πρόταση από πολλές πλευρές.

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,646 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 13:12, 21-05-12:

Τα θέματα μπορώ να πω ήταν απο εύκολα ως γελοία, ΕΚΤΟΣ απο την περίληψη που ήθελε ιδιαίτερη προσοχή για την κατανόηση του κειμένου.
Τα συνώνυμα ήταν αρκετά εύκολα, τό ίδιο και τα αντώνυμα. Οι μετατροπές της ενεργητικές-παθητικής αρκετά εύκολες. Ιδιαίτερα εμείς της θεωρητικής που έχουμε συνηθίσει στη γραμμτική μας φάνηκε εύκολο να καταλάβουμε οτι ήταν ενεργητική σύνταξη και τα δύο (λόγω των καταλήξεων).
Και η άσκηση με τον τρόπο πειθούς ήταν αρκετά εύκολη.
Τώρα σχετικά με την έκθεση, το θέμα ήταν καρα-ξεκάθαρο. Δεν είχε ασάφειες, όλα ξεκαθαρότατα.
Πιστεύω έγραψα ωραία έκθεση με αρκετά πλούσιο και σπάνιο-ψαγμένο λεξιλόγιο.

Γι' αυτό, έβαλα πάνω το "Πολύ καλά"

Καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα.

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 13:13, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από TreStOr
Λες ρε φιλε να το πιασουν σωστο?Αντε αμα μαζευτουμε πολλοι κατι κανουμε
Yπογραφές

Οι επιτηρητές ξυνόταν ως συνήθως;
Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Εξέλιξη έβαλα και γω, η καθηγήτριά μου είπε ότι είναι και αυτό σωστό
Σ αγαπαω και σενα και την καθηγήτρια
Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Μίλησα με τον φιλόλογό μου, διάβασα και διάφορες λύσεις:

Δημήτρη με όλο το σεβασμό,δεν ξέρω τι προσπάθεια έχεις κάνει αλλά 90+ γράφεται σε πολύ λίγες περιπτώσεις διότι δε ξες σε τι θα πέσεις στη βαθμολόγηση.Δεν είναι άσπρο μαύρο όπως μαθηματικά πχ(αν και για αυτό έχω αμφιβολίες )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 21-05-12 στις 13:28. Αιτία: Προσθήκη Spoiler στην Παράθεση

cookies&chips (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cookies&chips
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O cookies&chips έγραψε στις 13:14, 21-05-12:

Οι επιτηρητές ξυνόταν ως συνήθως;

Σ αγαπαω και σενα και την καθηγήτρια
Ναι ηταν μια χαλαρη και αραχτη εκει περα που με το ζορι εβαζε τα χ! Ξερεις τι γινεται τωρα???

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 13:14, 21-05-12:

Ελα jimmy μια χαρα εισαι και μπορει και παραπανω απο αυτο που λες ποτε δεν εισαι σιγουρος για την εκθεση. Εγω υπολογιζω καπου στο 70 οσο ο στοχος μου δηλαδη οποτε μια χαρα. Στο ουσιωδες εβαλα σημαντικο και στο επιτευγμα εβαλα στοχο τι λετε καλα ειναι;; Στο ελλογη εβαλα αλογιστη και ημουν κοντα Περιληψη ενω στην αρχη μου φανηκε τελεια τωρα που βλεπω καποιες λυσεις αρχιζω να αναθεωρω... Το κειμενο αν κ ηταν δυσκολο εκ πρωτης οψεως αν του εδινες λιγο παραπανω προσοχη το εφθανες το 15 ανετα περιληψη

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 13:15, 21-05-12:

Και εις την 3η να τον μουτζωσεις δεν θα αλλαξει κατι...
Τωρα,γιατι καθεσαι και ακους καθε παπαρια που σε λενε?

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 13:16, 21-05-12:

εγω φοβαμαι μονο μην εχασα απο τις μεταφορες γιατι τα γραφα ολοκληρα π.χ. ιδού η αυγή του μυστηρίου που οδήγησε τον άνθρωπο να γίνει πλάστης αθάνατου έργου... εγω μπερδευτηκα γιατι ελεγε λεξεις και φρασεις

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 13:17, 21-05-12:

Λεξεις δεν νομιζω να βαλε κανεις μονες τους... Ειδα καποιες λυσεις μονο φρασεις εχουν βαλει.

stelios1994-4 (Στελιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stelios1994-4
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 13:17, 21-05-12:

Στην πληρότητα, αρχικά είχα βάλει συνώνυμο την ολοκλήρωση αλλά μετά το άλλαξα επειδή δεν μου καθόταν πολύ καλά και έβαλα τελειότητα είναι σωστό? Και για την έκθεση πόσα χάνω που δεν έκανα προσφώνηση και αποφώνηση?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelios1994-4 : 21-05-12 στις 13:42.

TreStOr

Νεοφερμένος

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 13:18, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
εγω φοβαμαι μονο μην εχασα απο τις μεταφορες γιατι τα γραφα ολοκληρα π.χ. ιδού η αυγή του μυστηρίου που οδήγησε τον άνθρωπο να γίνει πλάστης αθάνατου έργου... εγω μπερδευτηκα γιατι ελεγε λεξεις και φρασεις
Οχι κομπλε εισαι και εγω τα 2 απο τα 4 ετσι τα εκανα και στο φροντ μ ειπαν ολα οκ

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 13:20, 21-05-12:

Ναι ηταν μια χαλαρη και αραχτη εκει περα που με το ζορι εβαζε τα χ! Ξερεις τι γινεται τωρα???
Δε νομίζω ρε συ να σε μηδενίσουν για αυτό
Αρχική Δημοσίευση από TreStOr
Οχι κομπλε εισαι και εγω τα 2 απο τα 4 ετσι τα εκανα και στο φροντ μ ειπαν ολα οκ
Εγώ τέλος έκθεση.Πάω να κοιμηθώ ως το βράδυ και μετά βιολογία.

AntGuRu

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη AntGuRu
Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 143 μηνύματα.

O AntGuRu έγραψε στις 13:20, 21-05-12:

Παιδιά εγώ στην Έκθεση ξέφυγα λίγο κατά 200-300 περίπου λέξεις γιατί έβαλα 2 ακόμα παραγράφους σαν μεταβατικές, γιατί η νεολαία απομακρύνθηκε απ'την τέχνη. Λέτε να μου κόψουν πολλά; Πάντως από περιεχόμενο έγραψα πολύ πράγμα, και πιστεύω τα σύνδεσα και σωστά.

Επίσης στην μετατροπή, έκανα μετατροπή και 2 μετοχές που είχε. Πόσο λέτε να πέσω;

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 13:22, 21-05-12:

Κοιτα 200-300 λεξεις ειναι πολλες οποτε κτ θα χασεις. Αναλογα ποσο εχεις ξεφυγει απο το θεμα ομως. Αλλα δεν νομιζω απο 5 μορια

KatiexXxMissMexX (Κατερινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη KatiexXxMissMexX
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H KatiexXxMissMexX έγραψε στις 13:23, 21-05-12:

Κομπλετιδι πιστευω, βεβαια καταλαβαινετε πως τιποτα δεν κρινεται απο μας απο δω και περα αλλα απο το πως θα βαθμολογησουν οι κυριουληδες εκεινοι!

Περιληψη-> Πολυ καλα, πραγμα που δεν περιμενα γιατι το κειμενο ηταν αρκετα δυσκολο,ηθελε να αφιερωσεις χρονο.

Ασκησεις θεωριας-> Δεν ειδα λαθη μεχρι στιγμης στις απαντησεις, ολα σωστα(τροποι πειθους/συνωνημα-αντιθετα/συνταξεις)

Αναπτυξη της δοσμενης φρασης-> εεε, εκει δεν ειμαι και σιγουρη, με μιση καρδια την εκανα αυτη την ασκηση για καποιο λογο(κακως)

Εκθεση-> μια χαρα, εντος επικοινωνιακου πλαισιο, μεσα στο θεμα αποτι καταλαβαινω, Το μονο που φοβαμαι ειναι στον επιλογο που εκανα μια μουτζουρα ΝΑ γεμισα 3 σειρες μουτζουρα και τρεμω για το αν μου κοψουν και ποσο!

Αυτα, αντε και καλη μας συνεχεια!

stelios1994-4 (Στελιος)

Φοιτητής

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 13:23, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Πάρα πολλά παιδιά αντί για ημερίδα διάβασαν εφημερίδα...
Μια φίλη μου έγραψε σε χαρτί την ερώτηση "Μήπως εννοείτε εφημερίδα αντι για ημερίδα?" την έδωσε στην επιτηρήτρια και μετα από λίγο έρχεται μια άλλη και λέει "Παιδιά, για την ερώτηση που κάνατε, μας ήρθε απο κάτω η εξής απάντηση: Ουδέν σχόλιο"

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

TreStOr

Νεοφερμένος

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 13:23, 21-05-12:

Δε νομίζω ρε συ να σε μηδενίσουν για αυτό

Εγώ τέλος έκθεση.Πάω να κοιμηθώ ως το βράδυ και μετά βιολογία.
Παω για στατιστικη...Για φυσικη(παρασκευη) ουτε λογως...Αν μου ψιθυρισουν το 1ο θεμα εχω κανα 5 αλλιως με βλεπω 10 κ 5 εξω απο την ταξη και γρηγορα σπιτι για βιολογια-χημεια...

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 13:25, 21-05-12:

Ας πω και εγω τι πιστευω.
Α1)Ποσα εδινε αυτο???25???Με ενα 15-20 ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι εκανα μια μεγαλη προσπαθεια για να βγαλω μια περιληψη απο αυτο το δυσκολο κειμενο..
Β1)Πιστευω οτι θα τα πιασω ολα γιατι επιασα το νοημα της ερωτησης!
Β2)Ολοσωστο και πανηγυρισα οταν ειδα τις λυσεις μεχρι στην Τουρκια με ακουσανε
Β3)Συνωνυμα αντωνυμα τι να σας πω τωρα δεν εχω γνωμη πιστευω οτι αυτα που εβαλα εγω κοιταξα και το λεξικο ειναι σωστα.Μονο με μερικους συμφωνησα στις λεξεις που βαλατε αλλα στα αλλα εβαλα διαφορετικα.Πηγα συμφωνα με το κειμενο και συμφωνα με την λεξη ελπιζω ολα σωστα και εκει αντε να χασουμε κανενα ποντακι απο περιεγεια του βαθμολογιτη
Β4)Κομπλες!Ενεργητικες ειδα και οι δυο τις εκανα παθητικες πουλο!
Γ)Πραγματικα δεν εχω ιδεα εκανα μια εκθεση 584 λεξεων ελπιζω να πανε ολα καλα.
Συνολο?Ενα 10+ ειμαι ευχαριστημενος παιδια δεν θελω και με το 12 και με το 13 κωλοτουμπες θα κανω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

AntGuRu

Φοιτητής

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 143 μηνύματα.

O AntGuRu έγραψε στις 13:26, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από drosos
Κοιτα 200-300 λεξεις ειναι πολλες οποτε κτ θα χασεις. Αναλογα ποσο εχεις ξεφυγει απο το θεμα ομως. Αλλα δεν νομιζω απο 5 μορια
Μακάρι να είναι μόνο 5 μόρια.. Για τις μετοχές; Συνολικά έπιανε 3 η πρόταση η συγκεκριμένη. Ε δεν θα μου δώσουν 1-2 για το ρήμα;

Όσο για την έκθεση δεν νομίζω να ξέφυγα πολύ, γιατί το είδα λίγο λογικά. Αφού λέει "προσφορά της τέχνης στον νέο" και μετά λέει "τρόπους ουσιαστικής επαφής μέσα απ'το σχολείο" ε είπα ότι "παρατηρείται ωστόσο μία τάση απομάκρυνσης των νέων απ'την τέχνη λόγω έλλειψης παιδείας, ΜΜΕ, προοδοπληξία κλπ" Συνολικά σε αυτό έδωσα 2 παραγράφους, με περίπου 5-6 στοιχεία.

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 13:27, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από AntGuRu
Παιδιά εγώ στην Έκθεση ξέφυγα λίγο κατά 200-300 περίπου λέξεις γιατί έβαλα 2 ακόμα παραγράφους σαν μεταβατικές, γιατί η νεολαία απομακρύνθηκε απ'την τέχνη. Λέτε να μου κόψουν πολλά; Πάντως από περιεχόμενο έγραψα πολύ πράγμα, και πιστεύω τα σύνδεσα και σωστά.

Επίσης στην μετατροπή, έκανα μετατροπή και 2 μετοχές που είχε. Πόσο λέτε να πέσω;
Και οι δύο παράγραφοί σου ήταν για την απομάκρυνση των νέων από την τέχνη; Αν ναι, τότε θα σου κόψουν όχι μόνο επειδή ξεπέρασες το όριο των λέξεων αλλά και μπορεί και από περιεχόμενο.

AntGuRu

Φοιτητής

O AntGuRu έγραψε στις 13:36, 21-05-12:

Ναι και οι δύο είναι γι'αυτό. Αλλά στο φροντιστήριο μου είπαν μεν οτι μπορεί να μου κόψουν από περιεχόμενο/δομή, αλλά μου είπαν οτι εφ'όσον τα έγραψα καλά και φαίνεται σαν μεταβατικό, δεν πειράζει τόσο. Βέβαια θα ήταν καλύτερο να ήταν 1 παραγραφος μόνο.

Στην σύνταξη που μετέτραψα και τις μετοχές, πόσο λες να μου κόψουν απτις 3 μοναδες;

Tasos28

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Tasos28
Ο Tasos28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Tasos28 έγραψε στις 13:36, 21-05-12:

Ευκολο το θεμα κατ'εμε και οι ασκησεις γελοιες , δε διαβασα τα παραπανω αλλα πιστευω δε διαφωνει κανεις. Ευτυχως που δε ζητησαν γραμματειακο ειδος κειμενου γιατι ηταν αρκετα δυσκολο. Δε θελω να μαι χαιρεκακος αλλα πιστευω οτι πολλοι χαντακωθηκαν στην περιληψη, αλλα καλως η κακως ειναι διαγωνισμος οποτε εγω ειμαι οκ

Makis_Vl (Μάκης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Makis_Vl
Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 445 μηνύματα.

O Makis_Vl έγραψε στις 13:38, 21-05-12:

Εξω απ το χορό πολλά τραγούδια λέγονται!Το κειμενο ήταν υπερβολικά δύσκολο!
Περίληψη πολύ χάλια όπως και στην ανάπτυξη παραγράφου!
Εχω χάσει αρκετά και στα δυο!
Εγώ έχω λάθος το πληρότητα!Εγραψα αυτάρκεια #γαμωτααρχαιαμουμεσα

Tasos28

Φοιτητής

Ο Tasos28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Tasos28 έγραψε στις 13:39, 21-05-12:

Εγω σαν συνωνυμο στην πληροτητα εγραψα τελειοτητα πιστευω αποδιδει πιστα το περιεχομενο της λεξης. Μου περασε απο το μυαλο και η "ολοκληρωση" αλλα το θεωρησα ως τη διαδικασια η οποια οδηγει στην πληροτητα.

SiMoS43710 (Σίμος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SiMoS43710
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

O SiMoS43710 Let me intergrate you. έγραψε στις 13:41, 21-05-12:

Εγώ βρήκα σωστά τους τρόπους πειθούς, αλλά είπα μόνο οτι έχει τεκμήριο στο τάδε σημείο και φορτισμένες έννοιες (π.χ ελευθερία). Πόσο θα κόψουν; -.-

stelios1994-4 (Στελιος)

Φοιτητής

O stelios1994-4 έγραψε στις 13:43, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Tasos28
Εγω σαν συνωνυμο στην πληροτητα εγραψα τελειοτητα πιστευω αποδιδει πιστα το περιεχομενο της λεξης. Μου περασε απο το μυαλο και η "ολοκληρωση" αλλα το θεωρησα ως τη διαδικασια η οποια οδηγει στην πληροτητα.
Και γώ ετσι σωστό θα μας το πάρουν μη μασας

Tasos28

Φοιτητής

O Tasos28 έγραψε στις 13:46, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από stelios1994-4
Και γώ ετσι σωστό θα μας το πάρουν μη μασας
Δεν εκδηλωσα ανησυχια , απλα επιχειρηματολογησα επι της επιλογης μου. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι σωστο

George-20- (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη George-20-
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O George-20- έγραψε στις 13:48, 21-05-12:

Νομίζω από το επικοινωνιακό πλαίσιο κόβουν 3 μονάδες. (Για όσους δεν το πήραν σαν ομιλία)

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 13:52, 21-05-12:

Λοιπόν...Δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω 25 σελίδες που γεμίσατε ρε θηρία μέχρι να 'ρθω!Ελπίζω να τα πήγατε όλοι πολύυυυ καλά....!(και είμαι σίγουρη γι' αυτό...)Εγώ έχω να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γραπτό μου...Άμα μείνουν εξ ίσου και οι διορθωτές είμαστε ωραίοι!

(περιττό να πω πως μόλις είδα το θέμα σκέφτηκα την αντίδραση του dimijim όταν έλεγα ότι θα πέσει τέχνη...)

Ρόζα Νέρα Flamingo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 13:57, 21-05-12:

γενικα παντως θεωρηθηκε ευκολο θεμα αλλα δυσκολο γενικοτερα λογω κειμενου , καποιων ασκησεων και βεβαια μετραει και στο κατα ποσο ανταποκριθηκαν οι μαθητες ... αν απο εδω και περα βαλουν μετριας δυσκολιας θεματα , τοτε θα ειμαι σιγουρη οτι θελουν να ριξουν τις βασεις ...

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:01, 21-05-12:

μην σκεφτεστε απο τωρα τις βασεις... Τωρα που ξεκινησε ο μπουσουλας δεν θα καταλαβετε σαν ποτε τελειωσατε. Ουτως η αλλως στην εκθεση δεν μπορει να πετυχεις ακριβως το βαθμο που εγραψες . Παμε γερα στα γερα μαθηματ τωρα που πηρατε το κολλάι .

nicool

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicool
H nicool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H nicool έγραψε στις 14:04, 21-05-12:

οι ασκησεις και η εκθεση με φανηκαν αρκετα ευκολα...το κειμενο ηταν αρκετα δυσκολο λογω των αφηρημενων νοηματων αλλα πιστευω κατι πετυχαμε κι εκει ...τωρα delete και παμε στο επομενο

Bill_13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Bill_13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Bill_13 έγραψε στις 14:06, 21-05-12:

Παίδες, το μετάβαση=διέλευση πώς σας φαίνεται; Σίγουρο λάθος ή ανάλογα τα κέφια;

christaras94

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christaras94
Ο christaras94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O christaras94 έγραψε στις 14:15, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Δηλαδή είμαι ο μόνος που στο Β4 έγραψα για παρατακτική και υποτακτική σύνταξη;
Λίγο αόριστη η εκφώνηση...
φιλε κι εγω το ιδιο εκανα και μια συμμαθητρια μου, όταν το εμαθα επεσα απ τα συννεφα!!!

lordi13 (φίλιππος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lordi13
Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε στις 14:19, 21-05-12:

εγω ελυσα ολες τις ασκησεις σωστα οποτε περιμενω 16 και πανω!
παμε γερα για τη συνεχεια!

Ondine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ondine
H Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Ondine έγραψε στις 14:22, 21-05-12:

Μια χαρα.. Αναμενομενο θεματακι Εσας πως σας φανηκε το κειμενο?

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,383 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 14:23, 21-05-12:

Λοιπόν θα σχολιάσω τα θέματα συνοπτικά και θα πω πως τα πήγα.

Έχουμε:

Γαμημένο κείμενο, δυσκολάκι για πανελλήνιες.Στην αρχή παθαίνω σοκ, αλλάζω 13.5 χρώματα ΟΜΩΣ το ευτυχές είναι ότι έκανα από τις καλύτερες περιλήψεις τις ζωής μου.Ήταν μεν δυσνόητο, παρόλα αυτά είχε κάποιες φράσεις κλειδιά πάνω στις οποίες μπορούσες να πατήσεις.Από κει και πέρα έβγαινε.
Εύκολη φράση και εύκολες λεξιλογικές, τίποτα μη αναμενόμενο.Και οι υπόλοιποι συμμαθητές μου είπαν ότι είναι εύκολα.
Έκθεση σχετικά βατή, νορμαλ πράγματα.Σημαντικό θέμα η Τέχνη, πιστεύω οι περισσότεροι το είχαν διαβασμένο.

Τελικά, πιστεύω 16+ το'χω χαλαρά, μακάρι να πιάσουμε και το 17+.

Καλή συνέχεια παιδιά.Όσοι δε γράψατε όσο περιμένατε, ΜΗΝ αγχώνεστε, 1 μάθημα ήταν και πέρασε.Μένουν 5 ή 6 για να κάνετε το comeback.Αισιοδοξία και καλή δύναμη εύχομαι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 14:24, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από christaras94
φιλε κι εγω το ιδιο εκανα και μια συμμαθητρια μου, όταν το εμαθα επεσα απ τα συννεφα!!!
Πολλοί το έπαθαν,απ' ότι μαθαίνω....

lordi13 (φίλιππος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lordi13
Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε στις 14:26, 21-05-12:

παντως μια συμβουλη...
μην ειστε υπερβολικα αισιοδοξοι
φετος ειδικα η περιληψη ηταν δυσκολη και μενει να δουμε πως θα βαθμολογησουν...
αλλωστε υπηρχαν οπως ειδα και αρκετες παγιδες...

Ondine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ondine
H Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Ondine έγραψε στις 14:29, 21-05-12:

Δεν μπορω να ψηφισω:/ Πως ψηφιζουμε??

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:29, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas741
Ναι ρε παιδια ας μιλησει κανενας ειδικος για τις προσφωνησεις-αποφωνησεις και γενικοτερα αν δεν εχουμε γραψει τπτ απο αυτα
Να ξερω να πεθανω ησυχος...
-5 μονάδες

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ΨΑΡΑΚΙ1993

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους