Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,168 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,912 μηνύματα σε 96,050 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 388 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
19
18,45%
Πολύ καλά 15-18
33
32,04%
Καλά 12-15
19
18,45%
Μέτρια 10-12
10
9,71%
Όχι καλά 5-10
18
17,48%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 17:43, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Meyfire
πάλι στους μιγαδικούς ξέσπασαν? θυμάμαι όταν έδινα το 2006, είχε πέσει τσεκούρι εκεί πανελλαδικώς... δεν ξέρω γιατί,αλλά μου έφερε στο μυαλό τον Μπάρλα μόλις είδα το β3..
ο μπαρλας εχει σχετικα ευκολες ασκησεις για τα τωρινα δεδομενα. Αν και οι ασκησεις που βαζει ειναι πολυ
στο πνευμα των πανελληνιων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 17:48, 27-05-13:

Είμαι περήφανος που ένα φιλαράκι μου έλυσε και το Β3 και μάλλον πήρε 20, οι υπόλοιποι απ΄το σχολείο μου που πρόλαβα να μάθω πάτωσαν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,777 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:53, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Scof
Πέρυσι και πρόπερσι όμως τα θέματα είχαν 4 και 5 ερωτήματα το καθένα.. Δεν έσφαζαν με 8,9 και 10 μονάδες το κάθε ερώτημα...
Πραγματικά ούτε καν διαβάθμιση, μοίρασμα των μονάδων τίποτα!

Τζάμπα πήγε o κόπος όλης της χρονιάς επειδή αυτοί είναι ηλίθιοι(κόσμιος χαρακτηρισμός).

Επιτροπή το μεγαλείο σου...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shadowstep00

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη shadowstep00
Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O shadowstep00 Failure is not an option έγραψε στις 17:53, 27-05-13:

Πλήρης αποτυχία απο μέρους μου σήμερα στα μαθηματικά... (πήγαινα για 14+)
Έγραψα γύρος στο 8 και ισοπεδώθηκε η βαθμός μου τώρα...
Τα θέματα πιστεύω δεν είχαν καθόλου καλή διαβάθμιση και τα 3 ερωτήματα στο κάθε θέμα με 8-9 το καθένα ήταν θανατηφόρο...
Αν και σχετικά μέτριος στην επίδοση μου με το μάθημα (14-15) έχασα μόρια χωρίς λόγο στις normal ερωτήσεις όπως το Β1 και στο Γ1...

Προσωπικά θεωρώ το διαγώνισμα ήταν δύσκολο κυρίως απο άποψη διαβάθμισης και λίγων ερωτημάτων που ήθελαν κυρίως την προσοχή και σωστή παρατήρηση τους (να μην άρχιζες λύνεις στο ντούκου)... Νομίζω περισσότερο αδικήθηκαν οι μέτριοι μαθητές οι οποίοι πολύ απο αυτούς έγραψαν βαθμούς αδιάβαστων... (όπως εγώ)

Συγχαρητήρια σε όσους έγραψαν καλά

Το ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης με περιμένει...

Παράθεση

ViPeRMiMiS (FA)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ViPeRMiMiS
Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων (ΑΕΙ/Σάμος) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε στις 17:56, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από shadowstep00
Τα θέματα πιστεύω δεν είχαν καθόλου καλή διαβάθμιση και τα 3 ερωτήματα στο κάθε θέμα με 8-9 το καθένα ήταν θανατηφόρο...
Αν και σχετικά μέτριος στην επίδοση μου με το μάθημα (14-15) έχασα μόρια χωρίς λόγο στις normal ερωτήσεις όπως το Β1 και στο Γ1...

Προσωπικά θεωρώ το διαγώνισμα ήταν δύσκολο κυρίως απο άποψη διαβάθμισης και λίγων ερωτημάτων που ήθελαν κυρίως την προσοχή και σωστή παρατήρηση τους (να μην άρχιζες λύνεις στο ντούκου)... Νομίζω περισσότερο αδικήθηκαν οι μέτριοι μαθητές οι οποίοι πολύ απο αυτούς έγραψαν βαθμούς αδιάβαστων... (όπως εγώ)

Τα ιδια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 17:58, 27-05-13:

Από το 2011 και μετέπειτα τα θέματα είναι ή του ύψους ή του βάθους και θέλουν καλές βάσεις από προηγούμενα χρόνια οπότε ο μέτριος χαντακώνεται.

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 17:58, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν μια χαρά.
Στο μόνο που διαφωνώ είναι στις 8 μονάδες του β3.Τραγικό λάθος.

Αλλά μην περιμένετε να πάτε και να σας βάλουν θέματα ίδια με αυτά που έχετε λύσει στο φροντιστήριο ή θέματα ίδια με τις μεθοδολογίες που έχετε παπαγαλίσει.

Μπράβο στην επιτροπή που έβαλε τα θέματα.Καταπληκτική δουλειά.(εκτός από τις 8 του β3)

edit:
οπότε ο μέτριος χαντακώνεται.
Δυστυχώς στην εποχή που ζούμε, δεν υπάρχει χώρος για μέτριους.Το μόνο που σου μένει να είσαι, είναι να είσαι ο καλύτερος.

-10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δημήτρης365

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δημήτρης365
Ο Δημήτρης365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Δημήτρης365 έγραψε στις 18:09, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από antonisd95
Τα θέματα ήταν μια χαρά.

Αλλά μην περιμένετε να πάτε και να σας βάλουν θέματα ίδια με αυτά που έχετε λύσει στο φροντιστήριο ή θέματα ίδια με τις μεθοδολογίες που έχετε παπαγαλίσει.

Μπράβο στην επιτροπή που έβαλε τα θέματα.Καταπληκτική δουλειά.(εκτός από τις 8 του β3)

edit:

Δυστυχώς στην εποχή που ζούμε, δεν υπάρχει χώρος για μέτριους.Το μόνο που σου μένει να είσαι, είναι να είσαι ο καλύτερος.
Χαχα κορυφαία σχόλια , δεν ειναι όλοι όμως σαν εμένα κι εσένα ρε φίλε.Υπαρχουν παιδιά που για πολλούς λόγους δεν έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν τις απαιτούμενες γνώσεις για να ανταπεξέλθουν στο άθλιο σύστημα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,777 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:12, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν μια χαρά.

edit:

Άσε μας κουκλίτσα μου

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 18:15, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν μια χαρά.

edit:

Εεελα πες την αλήθεια είσαι απο τους μαθητές που βγαίνουν κ λένε :

Τα θεματα ηταν βατα κ οποίος ειχε διαβάσει έγραφε!

Πέρα απο την πλακιτσα,συμφωνώ μαζί σου ,αυτοί που ξεχωρίζουν ειναι τα παιδιά που δεν παπαγαλιζουν μεθοδολογιες στα μαθηματικά (ο,τι πιο τραγικό). Ωστόσο ,θεωρώ ατυχές ότι το συγκεκριμενο ερώτημα ηταν Β θέμα ,θα έπρεπε να ειναι παρακάτω ενδεχομένως !

Α κ κατι άλλο! Δεν υπάρχει μόνο το 1 και το 20. Υπάρχει κ το 14 ,15,16 άρα ασε τις απολυτοτητες περί αριστου οταν πρόκειται για 18χρονα παιδιά που εξετάζονται για να μπουν στο ΧΑΟΣ που λέγεται " ελληνικό πανεπιστήμιο "

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

millerovia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη millerovia
H millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H millerovia έγραψε στις 18:17, 27-05-13:

Με το καλό να μας έρθεις

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannis207

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giannis207
Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Giannis207 έγραψε στις 18:22, 27-05-13:

Παιδιά αρκετά δύσκολα τα θέματα.Μη λέμε ότι θέλουμε. Εσείς που γράψατε τόσο καλά σήμερα για ποιά σχολή στοχεύετε??

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 18:23, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
φίλε μου η φυσική είναι το πιο δύσκολο μάθημα
Οχι, ειναι καθαρα θεμα γουστου. Εμενα που φαινονταν απειρως πιο δυσκολα τα μαθηματικα, αντιστοιχα σε φιλους μου βεβαια φαινοταν η φυσικη...

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 18:25, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Giannis207
Παιδιά αρκετά δύσκολα τα θέματα.Μη λέμε ότι θέλουμε. Εσείς που γράψατε τόσο καλά σήμερα για ποιά σχολή στοχεύετε??
ελπιζω να μην απαντησουν ''εε μαθηματικο,αλλα τωρα πια ιατρικη''

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Οχι, ειναι καθαρα θεμα γουστου. Εμενα που φαινονταν απειρως πιο δυσκολα τα μαθηματικα, αντιστοιχα σε φιλους μου βεβαια φαινοταν η φυσικη...
και δεν δυσκολευτηκες στην σχολη σου?

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,313 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:26, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
ελπιζω να μην απαντησουν ''εε μαθηματικο,αλλα τωρα πια ιατρικη''

και δεν δυσκολευτηκες στην σχολη σου?
Λογικά πήγαιναν εξαρχής για ιατρική/πολυτεχνειο.

Είναι πολύ λίγοι αυτοί που πάνε για 18,5+ και δεν θέλουν τα παραπάνω.

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 18:36, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δημήτρης365
Χαχα κορυφαία σχόλια , δεν ειναι όλοι όμως σαν εμένα κι εσένα ρε φίλε.Υπαρχουν παιδιά που για πολλούς λόγους δεν έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν τις απαιτούμενες γνώσεις για να ανταπεξέλθουν στο άθλιο σύστημα
Διαφωνείς στο ότι τα θέματα ήταν μια χαρά; (εκτός από τις 8 του β3)
Δηλαδή αν μας έβαζαν να λύσουμε τριγωνομετρική εξίσωση θα ήταν όλα μέλι γάλα;

Προσωπικά δεν μίλησα για τον εαυτό μου.Και εγώ μέτριος είμαι.Αλλά δυστυχώς στην εποχή που ζούμε χώρος για μέτριους δεν υπάρχει.Τι να κάνουμε δηλαδή;

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Άσε μας κουκλίτσα μου
Δική σου άποψη εκτός από το ηλίθιο νεοελληνικό κουλτουριάρικο "άσε μας κουκλίτσα μου" υπάρχει;

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Εεελα πες την αλήθεια είσαι απο τους μαθητές που βγαίνουν κ λένε :

Τα θεματα ηταν βατα κ οποίος ειχε διαβάσει έγραφε!

Πέρα απο την πλακιτσα,συμφωνώ μαζί σου ,αυτοί που ξεχωρίζουν ειναι τα παιδιά που δεν παπαγαλιζουν μεθοδολογιες στα μαθηματικά (ο,τι πιο τραγικό). Ωστόσο ,θεωρώ ατυχές ότι το συγκεκριμενο ερώτημα ηταν Β θέμα ,θα έπρεπε να ειναι παρακάτω ενδεχομένως !

Α κ κατι άλλο! Δεν υπάρχει μόνο το 1 και το 20. Υπάρχει κ το 14 ,15,16 άρα ασε τις απολυτοτητες περί αριστου οταν πρόκειται για 18χρονα παιδιά που εξετάζονται για να μπουν στο ΧΑΟΣ που λέγεται " ελληνικό πανεπιστήμιο "
Νομίζω πως συμφωνώ μαζί σου.
Δεν είπα κάπου το "όποιος είχε διαβάσει έγραφε".
Το θέμα β3 μια χαρά ήταν εκεί που ήταν.Απλά ήταν λάθος που έπιανε 8 μονάδες.Τέτοια ερωτήματα είναι καλό να υπάρχουν για μαθητές που θέλουν να ξεχωρίζουν.Όχι για να χαντακώσουν όλους τους άλλους.
Προφανώς και υπάρχει και το 12,14,16.
Προφανώς υπάρχουν και εκείνοι που έχουν την γνώση να γράψουν 20 και γράφουν 13.Και;

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 18:38, 27-05-13:

Διαφωνείς στο ότι τα θέματα ήταν μια χαρά; (εκτός από τις 8 του β3)
Δηλαδή αν μας έβαζαν να λύσουμε τριγωνομετρική εξίσωση θα ήταν όλα μέλι γάλα;

Προσωπικά δεν μίλησα για τον εαυτό μου.Και εγώ μέτριος είμαι.Αλλά δυστυχώς στην εποχή που ζούμε χώρος για μέτριους δεν υπάρχει.Τι να κάνουμε δηλαδή;

Δική σου άποψη εκτός από το ηλίθιο νεοελληνικό κουλτουριάρικο "άσε μας κουκλίτσα μου" υπάρχει;

Νομίζω πως συμφωνώ μαζί σου.
Δεν είπα κάπου το "όποιος είχε διαβάσει έγραφε".
Το θέμα β3 μια χαρά ήταν εκεί που ήταν.Απλά ήταν λάθος που έπιανε 8 μονάδες.Τέτοια ερωτήματα είναι καλό να υπάρχουν για μαθητές που θέλουν να ξεχωρίζουν.Όχι για να χαντακώσουν όλους τους άλλους.
Προφανώς και υπάρχει και το 12,14,16.
Προφανώς υπάρχουν και εκείνοι που έχουν την γνώση να γράψουν 20 και γράφουν 13.Και;
ή του υψους ή του βαθους!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ
Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ έγραψε στις 18:39, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν μια χαρά.

Γεια σου ρε antonisd95 'ξηγιέσαι ωραία συμφωνώ απόλυτα

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 18:41, 27-05-13:

ή του υψους ή του βαθους!
Ακριβώς.
Τα μαθηματικά απαιτούν ικανότητες που καλώς ή κακώς δεν τις έχουν όλοι.Μπορεί να μην τις έχουν καλλιεργήσει, μπορεί απλά να μην το έχουν, μπορεί , μπορέι ...μπορεί.
Από την στιγμή που τα πανεπιστήμια παίρνουν αυτούς που θέλουν για ποιο λόγο να χαμηλώσουν την δυσκολία;

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε στις 18:44, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ
Γεια σου ρε antonisd95 'ξηγιέσαι ωραία συμφωνώ απόλυτα
οτι τι τωρα?ποιος τρολαρει ποιον?

Ακριβώς.
Τα μαθηματικά απαιτούν ικανότητες που καλώς ή κακώς δεν τις έχουν όλοι.Μπορεί να μην τις έχουν καλλιεργήσει, μπορεί απλά να μην το έχουν, μπορεί , μπορέι ...μπορεί.
Από την στιγμή που τα πανεπιστήμια παίρνουν αυτούς που θέλουν για ποιο λόγο να χαμηλώσουν την δυσκολία;
Βαζουν τα πανεπιστημια τα θεματα και καθοριζουν αυτα το βαθμο δυσκολιας??

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:44, 27-05-13:

Βαζουν τα πανεπιστημια τα θεματα και καθοριζουν αυτα τα θεματα??
Έλα ντε;

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 18:48, 27-05-13:

Βαζουν τα πανεπιστημια τα θεματα και καθοριζουν αυτα το βαθμο δυσκολιας??
Αυτό κατάλαβες;
Ξανά λέω , από την στιγμή που τα πανεπιστήμια παίρνουν αυτούς που θέλουν, για ποιο λόγο η επιτροπή που βγάζει θέματα να χαμηλώσει την δυσκολία;Αφού βλέπει ότι υπάρχουν άτομα που αποδίδουν σε αυτή την δυσκολία.
Και στο κάτω κάτω, έχουμε ανάγκη από παιδιά που γράφουν 70-80 επειδή έχουν μάθει να σκέφτονται και να κρίνουν.Όχι από παιδιά που γράφουν 100 επειδή έχουν παπαγαλίσει μεθοδολογίες του φροντιστηρίου.Γκεγκε;

Παράθεση

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ
Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ έγραψε στις 18:50, 27-05-13:

ΤΑ περί εμπαιγμού-καφρίλας αγγλιστί ''trolling'' δεν τα καταλαβαίνω. Ο πολύ καλά προετοιμασμένος έγραφε 92 (-8 απο το περιβόητο Β3) αν το Β3 το δούλευε λίγο με σωστό σκεπτικο κριτική σκέψη και καλές βάσεις από τα προηγύμενα χρόνια κάτι επιπλέον θα κέρδιζε (93+).

Παράθεση

mitcaki07

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mitcaki07
H mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H mitcaki07 έγραψε στις 18:58, 27-05-13:

Ωραία με την λογική των από πάνω και των άλλων που λένε ότι τι θέματα ήταν βατα οποίος διαβάζε έγραφε δεν εχω να πω κάτι...αλλά οι υπόλοιποι που κυνηγούσαμε ένα δ12-13 γιατί δεν θέλαμε και ιατρικη,ήμασταν μετριοι σε ένα μάθημά και πολύ καλοί στα αλλά γιατί να πατωσουμε ετσι?:/....
Ας εβαζαν οτι ηθελαν στα τριτα τεταρτα θεματα για να ξεχωρισουν τους πολυ καλους,ΑΛΛΆ ΌΧΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ..

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε στις 19:06, 27-05-13:

Αυτό κατάλαβες;
Ξανά λέω , από την στιγμή που τα πανεπιστήμια παίρνουν αυτούς που θέλουν, για ποιο λόγο η επιτροπή που βγάζει θέματα να χαμηλώσει την δυσκολία;Αφού βλέπει ότι υπάρχουν άτομα που αποδίδουν σε αυτή την δυσκολία.
Και στο κάτω κάτω, έχουμε ανάγκη από παιδιά που γράφουν 70-80 επειδή έχουν μάθει να σκέφτονται και να κρίνουν.Όχι από παιδιά που γράφουν 100 επειδή έχουν παπαγαλίσει μεθοδολογίες του φροντιστηρίου.Γκεγκε;
(κατι ακουσα οτι το κρατος κατευθυνει τα πανεπιστημια στο ποσους θα παρουν)
Το οτι υπαρχουν ατομα που αποδιδουν σε αυτη τη δυσκολια δεν σημαινει οτι πρεπει να γραφουν ΜΟΝΟ αυτα τα ατομα. Ας υπαρχουν 2-3 ερωτηματα γιαυτους ας πουμε(χωρις να θελω να υποβιβασω αυτα τα παιδια,γιατι φυσικα αξιζουν πολλαα μπραβο!)
Επισης μπραβο τους που εχουν μαθει να σκεφτονται, αλλα γνωμη μου ειναι πως δεν φταινε μονο εκεινοι που δεν εχουν μαθει να σκεφτονται, οταν το συστημα ειναι ετσι οπως ειναι...
Ας μην αρχισουμε παλι τα περσινα(στην φυσικη) περι ΄διαγωνισμου' και 'ευρεσης ταλεντων'...

Παράθεση

dr.tasos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,278 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 19:23, 27-05-13:

ive got a baaaaad feeeeeeling for next year

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 601 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 19:28, 27-05-13:

Ήταν ωραία θέματα, αν δεν τα έλυνες στις Πανελλήνιες αλλά στο σπίτι σου. Εντωμεταξύ, εγώ δεν μπορώ να πω ότι γενικά έχω αφιερώσει και πολύ χρόνο στα μαθηματικά φέτος, οπότε βλέποντας το Β3, σκεφτόμουνα "Ε δεν μπορεί, μιγαδικοί είναι, τι στα διάλα, αν δεν βγαίνουν ούτε αυτοί να πάω κατευθείαν για φούντο" και κάπως έτσι βρέθηκα να κοιτιέμαι επί μία ώρα με το Β3 και να μου έχει μείνει στο τέλος ελάχιστος χρόνος για τα Δ2 και Δ3, στα οποία τελικά τα έκανα λίγο σαλάτα. Τι να πω;

Μπράβο πάντως σε όσους έγραψαν, πολλά συγχαρητήρια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EnnisDelMar! : 27-05-13 στις 19:59.
Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:33, 27-05-13:

Ένα 15 δεν ήταν δύσκολο για ένα μέτριο προς καλό, μαθητή.
Τα μόνα που ξέφευγαν κατά την γνώμη μου, είναι το β3 το οποίο ήταν χαζό να πάρει 8 μονάδες, και το δ3 που ήταν σωστό να πιάσει 10.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,313 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 19:40, 27-05-13:

Πάντως με το φετινό Β3 στα μαθηματικά νιώθετε λιγάκι τι νοιώσαμε εμείς στην περσινή φυσική στο Β3

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:48, 27-05-13:

Λολ.Η περσινή φυσική ήταν χαλαρή.Μέσα από τον μαθιουδάκη ήταν όλα.Έλεος με τους κλάψες.Κλείνω.Δεν αντέχω.Έχετε ξεφύγει τελείως.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 919 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 19:49, 27-05-13:

Εντάξει, μην στεναχωριέστε αν δεν πήγατε καλά γιατί κι εμείς πατώσαμε πέρυσι κι είχαμε νεύρα όλη μέρα αλλά μετά όταν είδαμε ότι όλοι πάτωσαν συνηδειτοποιήσαμε ότι το άριστο 20 είχε μετατραπεί σε ένα άριστο 18 και το 15 σε έναν πολύ καλό βαθμό εν τέλει με τον οποίο έμπαινες σε πολύ καλές σχολές.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 19:50, 27-05-13:

Να σε βλεπαμε περυσι μαγκα,οχι βλεπωντας τις λυσεις και αξιολογωντας...

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:51, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από greekgohan
Να σε βλεπαμε περυσι μαγκα,οχι βλεπωντας τις λυσεις και αξιολογωντας...
Ούτε καν.Το θέμα Δ δεν μου πήρε πάνω από τέταρτο, πριν τελειώσω ταλαντώσεις.
Σας παρακαλώ μην μου απαντάτε γιατί είμαι ετοιμόλογος.

-10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 19:52, 27-05-13:

Ούτε καν.Το θέμα Δ δεν μου πήρε πάνω από τέταρτο, πριν τελειώσω ταλαντώσεις.
Σας παρακαλώ μην μου απαντάτε γιατί είμαι ετοιμόλογος.
Ωραιος,ελπιζω και φετος να εγραψες καλα...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:59, 27-05-13:

Ένας ο οποίος τα καταφέρνει πολύ καλά σε μηχανικές ταλαντώσεις, δεν σημαίνει ότι τα καταφέρνει το ίδιο καλά στα κύματα π.χ.

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:14, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν πάρα πολύ ωραία!
Παιδιά και πέρσυ και πρόπερσυ πάνω απο 18 δεν έγραψαν πολλοί. (ΤΕΧΝ ΚΑΤ : 3,04% (2011) και 2,47% (2012))
Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξουν ιδιαίτερες διαφοροποιήσεις.
Ίσως πέσει το ποσοστό στο 1,9-2,3% και να ανέβει το ποσοστό στη κλίμακα του 16-18.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 27-05-13 στις 20:25.
Παράθεση

Δρ. Σπίτης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δρ. Σπίτης
Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Δρ. Σπίτης Μόνιμα ερωτευμένος έγραψε στις 20:15, 27-05-13:

Ρε Αντώνη αγόρι μου, εντάξει, το καταλάβαμε, απλά γαμάς στα Μαθηματικά και τη Φυσική. ΟΚ, κι εμείς καλά γράψαμε στα σημερινά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ θέματα αλλά δεν κάνουμε κι έτσι.

Από πού να ξεκινήσω; Από την παντελή έλλειψη διαβάθμισης στη δυσκολία; Από το Β3 που ενώ ακόμη δεν είχες πάρει 8 στα 20 ερχόταν να σου γαμήσει την ψυχολογία; Από τη φουλ μεθοδολογία στο 3ο - 4ο; Δηλαδή η κριτική σου σκέψη σε πιο ακριβώς θέμα απαιτήθηκε; Στο Δ1, που είναι κλασικότατη μεθοδολογία ορίων-παραγώγου; Στο Δ3 που αν κάποιος δεν ξέρει τη μεθοδολογία της μονοτονίας μέσω ΘΜΤ δε βγαίνει με τίποτα; Στο Γ1 που έχει έτοιμη αντιπαραγώγιση και συνάρτηση πασίγνωστη από την Α' Λυκείου; Στο Γ3 που η μόνη δυσκολία του ήταν ότι σε τρόμαζε με τα π/4 και τις εφx;

Έχω λύσει απείρως καλύτερα και ομορφότερα θέματα από τα σημερινά, που βγαίνουν ωραία και ομαλά για κάποιον που κατέχει το αντικείμενο και ζορίζουν αυτόν που έκανε πασάλειμμα. Τα σημερινά δεν έβγαιναν ομαλά, έβγαιναν αγκομαχώντας, με τυποποιημένα τεχνάσματα, τρέχοντας για να προλάβουμε στο τέλος μπας και λύσουμε ένα υποερώτημα του Β (!) θέματος.

Βεβαίως, συμφωνώ να μπει και ένα Δ3 και ένα Δ4 πιο προωθημένο για να ξεχωρίσει ο ταλαντούχος, μόνο όμως εφόσον τα υπόλοιπα θέματα είναι προσιτά σε έναν άριστο μαθητή. Σε καμία περίπτωση στο Β ή το Γ θέμα, που οφείλουν να βρίσκονται κοντά στο πνεύμα του σχολικού βιβλίου, και όχι να απαιτούν διαστημικούς χειρισμούς που κάνει κάποιος στον Αρχιμήδη.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 20:15, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Τα θέματα ήταν πάρα πολύ ωραία!
Παιδιά και πέρσυ και πρόπερσυ πάνω απο 18 έγραψαν ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.
Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξουν ιδιαίτερες διαφοροποιήσεις.
Επιτέλους!!!!!!!!!!
Ειδικά το δ3 δεν ήταν πολύ ωραίο; Ειδικά εκεί με την κυρτότητα...

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:22, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δρ. Σπίτης
Ρε Αντώνη αγόρι μου, εντάξει, το καταλάβαμε, απλά γαμάς στα Μαθηματικά και τη Φυσική. ΟΚ, κι εμείς καλά γράψαμε στα σημερινά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ θέματα αλλά δεν κάνουμε κι έτσι.

Από πού να ξεκινήσω; Από την παντελή έλλειψη διαβάθμισης στη δυσκολία; Από το Β3 που ενώ ακόμη δεν είχες πάρει 8 στα 20 ερχόταν να σου γαμήσει την ψυχολογία; Από τη φουλ μεθοδολογία στο 3ο - 4ο; Δηλαδή η κριτική σου σκέψη σε πιο ακριβώς θέμα απαιτήθηκε; Στο Δ1, που είναι κλασικότατη μεθοδολογία ορίων-παραγώγου; Στο Δ3 που αν κάποιος δεν ξέρει τη μεθοδολογία της μονοτονίας μέσω ΘΜΤ δε βγαίνει με τίποτα; Στο Γ1 που έχει έτοιμη αντιπαραγώγιση και συνάρτηση πασίγνωστη από την Α' Λυκείου; Στο Γ3 που η μόνη δυσκολία του ήταν ότι σε τρόμαζε με τα π/4 και τις εφx;

Έχω λύσει απείρως καλύτερα και ομορφότερα θέματα από τα σημερινά, που βγαίνουν ωραία και ομαλά για κάποιον που κατέχει το αντικείμενο και ζορίζουν αυτόν που έκανε πασάλειμμα. Τα σημερινά δεν έβγαιναν ομαλά, έβγαιναν αγκομαχώντας, με τυποποιημένα τεχνάσματα, τρέχοντας για να προλάβουμε στο τέλος μπας και λύσουμε ένα υποερώτημα του Β (!) θέματος.

Βεβαίως, συμφωνώ να μπει και ένα Δ3 και ένα Δ4 πιο προωθημένο για να ξεχωρίσει ο ταλαντούχος, μόνο όμως εφόσον τα υπόλοιπα θέματα είναι προσιτά σε έναν άριστο μαθητή. Σε καμία περίπτωση στο Β ή το Γ θέμα, που οφείλουν να βρίσκονται κοντά στο πνεύμα του σχολικού βιβλίου, και όχι να απαιτούν διαστημικούς χειρισμούς που κάνει κάποιος στον Αρχιμήδη.
Τα θέματα ήταν απλά υπέροχα με εξαίρεση τη βαθμολόγηση του Β3 και γενικά το Β3 σαν ερώτημα.
Σε όλες τις χρονιές υπήρχε κάτι που θα σου γάμαγε την ψυχολογία.
Στην χρονιά μου στα μαθ γεν που ενώ βάζανε θέματα δημοτικού, βάλανε ασύγκριτα δυσκολότερα με peak το Β1 που το έλυσαν σχετικά λίγοι.
Η στα μαθ κατ με το θεικο Γ3 που έμοιαζε απλό αλλά σου έπαιρνε άπειρη ώρα και έφευγες εκτός χρόνου.
Εγώ προσωπικά λόγω το Γ3 δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω ούτε το Δ1!

Μην λέμε μαλακίες τώρα.
Ήθελαν σπιρτάδα τα θέματα και παρατηρητικότητα.
Ας μη σχολιάσω δε για τις μεθοδολογίες. Αν δεν σας έβαζαν ούτε αυτές θα κλαίγατε χειρότερα!

Παράθεση

Δρ. Σπίτης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δρ. Σπίτης
Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Δρ. Σπίτης Μόνιμα ερωτευμένος έγραψε στις 20:29, 27-05-13:

Τα θέματα ήταν απλά υπέροχα με εξαίρεση τη βαθμολόγηση του Β3 και γενικά το Β3 σαν ερώτημα.
Σε όλες τις χρονιές υπήρχε κάτι που θα σου γάμαγε την ψυχολογία.
Στην χρονιά μου στα μαθ γεν που ενώ βάζανε θέματα δημοτικού, βάλανε ασύγκριτα δυσκολότερα με peak το Β1 που το έλυσαν σχετικά λίγοι.
Η στα μαθ κατ με το θεικο Γ3 που έμοιαζε απλό αλλά σου έπαιρνε άπειρη ώρα και έφευγες εκτός χρόνου.
Εγώ προσωπικά λόγω το Γ3 δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω ούτε το Δ1!
Α, ωραία, άρα να γαμάμε την ψυχολογία των παιδιών μέχρι το 2050! Αφού πήδηξαν εμάς, γιατί να μην πηδήξουν και τους επόμενους; Όσο περισσότερο τη πήδημα εξάλλου, τόσο ωραιότερα τα θέματα!

Μην λέμε μαλακίες τώρα.
Ήθελαν σπιρτάδα τα θέματα και παρατηρητικότητα.
Ας μη σχολιάσω δε για τις μεθοδολογίες. Αν δεν σας έβαζαν ούτε αυτές θα κλαίγατε χειρότερα
Αχά. Δηλαδή ήθελε σπιρτάδα ένα πράγμα που εγώ που διάβασα τον Μπάρλα και 20-30 κλασικές ασκήσεις το έβγαζα με το μάτι, ενώ ο διπλανός μου που περιορίστηκε στο σχολικό δεν θα μπορούσε να το λύσει που να χτυπιόταν κάτω.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 20:29, 27-05-13:

Λολ.Η περσινή φυσική ήταν χαλαρή.Μέσα από τον μαθιουδάκη ήταν όλα.Έλεος με τους κλάψες.Κλείνω.Δεν αντέχω.Έχετε ξεφύγει τελείως.
Δεν σου είπε κανένας να έρθεις εδώ να το παίξεις έξυπνος και να ρίξεις τη ψυχολογία των παιδιών.Ο δρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα

Παράθεση

ΔημήτρηςΠ95

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΔημήτρηςΠ95
Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O ΔημήτρηςΠ95 έγραψε στις 20:30, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Τι έγινε μωρέ πάλι; Τα τσίμπησαν και τα μαθηματικά;
οι άνθρωποι είναι ΚΑΦΡΟΙ

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 20:36, 27-05-13:

Πρόσεξε τι λες, γιατί εγώ τόση ώρα προσπαθώ να μην προσβάλλω τα άτομα που δεν έγραψαν.Εσύ έρχεσαι και τους λες ότι είναι τελείως ηλίθιοι.
Το ότι εσύ έτυχε απλά να έχεις δει τις συγκεκριμένες μεθοδολογίες, δεν σημαίνει ότι τα θέματα δεν απαιτούσαν κρητική σκέψη.Το ότι εσύ έδωσες βάση σε μια μεθοδολογία που αποστήθισες αυτό δεν κάνει τα θέματα άθλια.

Το β3 όπως είδες το χαρακτήρισα άθλιο.Όχι σαν ερώτημα, αλλά το ότι έπιανε 8.
Το θέμα γ ήταν κλασικό θέμα γ, που μπορούσε να ανταπεξέλθει ένας διαβασμένος μαθητής.Το γ2 απαιτούσε κρητική σκέψη.Ξέρω πολλούς που τα έβαλαν όλα μέσα και κάνανε τις πράξεις.Βρήκανε και ρίζα.
Στο γ3 έπρεπε να σκεφτείς ότι η φ είναι > 0 στο -π/4 - 0.
δ2 κλασικό ερώτημα.
δ3, μπορεί για σένα να ήταν μια μεθοδολογία που σου είχαν μάθει, αλλά για μένα ήταν κάτι προτότυπο.Πρώτη φορά είδα να βγαίνει πρόσημο παραγώγου με τέτοιο τρόπο.
Τα θέματα μου άρεσαν, δεν σου άρεσαν.Γούστα.

υ.γ.
Αυτό για τις μεθοδολογίες μην το πεις παραέξω.

-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:39, 27-05-13:

Α, ωραία, άρα να γαμάμε την ψυχολογία των παιδιών μέχρι το 2050! Αφού πήδηξαν εμάς, γιατί να μην πηδήξουν και τους επόμενους; Όσο περισσότερο τη πήδημα εξάλλου, τόσο ωραιότερα τα θέματα!

Αχά. Δηλαδή ήθελε σπιρτάδα ένα πράγμα που εγώ που διάβασα τον Μπάρλα και 20-30 κλασικές ασκήσεις το έβγαζα με το μάτι, ενώ ο διπλανός μου που περιορίστηκε στο σχολικό δεν θα μπορούσε να το λύσει που να χτυπιόταν κάτω.
Μα οι ίδιοι θα περάσουν στα Πανεπιστήμια και να δείς που και πάλι το ΗΜΜΥ ΕΜΠ 18.700+ θα έχει (πχ)
Καλά σε κάθε μάθημα εκτός του ΑΟΔΕ και του ΑΟΘ, δεν φτάνει το σχολικό βιβλίο.
Και είναι φυσικό. Αν βάζανε του σχολικού με την συντριπτική πλειοψηφία των μαθητών να κάνουν ιδιαίτερα και να πηγαίνουν φροντιστήρια, το πιο χαμηλόβαθμο τμήμα θα είχε 17.000 και θα έχανες τμήμα για την τελεία που θα ξεχνούσες να βάλεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 28-05-13 στις 23:53. Αιτία: split post
Παράθεση

Parapan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Parapan
Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ) Γενική Σειρά . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Parapan έγραψε στις 20:42, 27-05-13:

Εύχομαι, όταν με το καλό μπεις στην σχολή που θες, να συνεχίσεις να σκέφτεσαι με τον ίδιο τρόπο. Φοβάμαι μόνο μην απογοητευτείς από αυτά που θα δεις και μη τυχόν καταλήξεις στους "μέτριους". Ή μη τυχόν αρχίσεις να απορείς για το πώς έβγαλαν 19000 μόρια ορισμένα άτομα με έλλειψη στοιχειώδους αντίληψης και όχι μόνο. Καλή συνέχεια

Κάθε χρόνο σε αυτό το φόρουμ ο ίδιος χαμός Καλή συνέχεια στους υποψήφιους και καλά αποτελέσματα! Όλα θα πάνε καλά!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΔημήτρηςΠ95

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O ΔημήτρηςΠ95 έγραψε στις 20:42, 27-05-13:

καμία κλιμα΄κωση δυσκολίας και ένα εξαιρετικά ηλίθιο Β3 που χανόταν ολόκληρος βαθμός !! μακράν χειρότερα απο περσινα-προπερσινα (κατα τα δικα μου δεδομενα και διαβασμα φυσικα!)

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:45, 27-05-13:

σίγουρα τα δυσκολότερα θέματα στις κατευθύνσεις παρόλα αυτά είναι λογικό να μπαίνουν τέτοια θέματα αφού ο αριθμός των μαθημάτων έχει μειωθεί στα 6. Οι εξετάσεις δεν ειναι για να δειχθεί ποιος είναι διαβασμένος αλλά ποιος ξέρει και για μένα καλώς έτσι για να ξεχωρίζει το 19 με το 20.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε στις 20:50, 27-05-13:

Αυτό με τις κρούσεις στο Β3 το περσινό το είχε στον Μαθιουδάκη? Περισσότερο για μαθηματικά μου έκανε παρά για φυσική...

Θα ήθελα να ακούσω σε ποια σελίδα το είχε.

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 20:52, 27-05-13:

Καλα πηγαμε σημερα (οχι οσο θα ηθελα λογω του γαμημενου του β3). Παντως αυτοι που βαζουν τα θεματα θελουν παλουκωμα.

Παράθεση

ΔημήτρηςΠ95

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΔημήτρηςΠ95 έγραψε στις 20:57, 27-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Αυτό με τις κρούσεις στο Β3 το περσινό το είχε στον Μαθιουδάκη? Περισσότερο για μαθηματικά μου έκανε παρά για φυσική...

Θα ήθελα να ακούσω σε ποια σελίδα το είχε.
μπορει να μν το είχε στον Μαθιουδάκη (αν εννοει την κρουση με ανάκλαση) αλλά εχει εφαρμογή το βιβλίο και είναι αγαπημένο φροτιστηριακό θέμα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους