Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,031 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 676 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
19
18,45%
Πολύ καλά 15-18
33
32,04%
Καλά 12-15
19
18,45%
Μέτρια 10-12
10
9,71%
Όχι καλά 5-10
18
17,48%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

Mister No0ne

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mister No0ne
Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 379 μηνύματα.

O Mister No0ne έγραψε στις 11:26, 30-05-13:

τα 18500 μορια βγαινουν και χωρις το Β3.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

simpsonment

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη simpsonment
Ο simpsonment αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O simpsonment έγραψε στις 11:39, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Σε μια σχολή 18500 μορίων, είναι το μεγαλύτερο μέρος των φοιτητών.

Σε μια σχολή 14000 μορίων, προφανώς κανένας δεν θα το έχει κάνει.
Για το Β3 μιλάς τώρα; Δε νομίζω. Ούτε το 1/4 δε θα'ναι (άσχετα με το τι μπορεί να λένε). Και με 17 μαθηματικά περνάς άνετα σε σχολή 18500 μορίων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 379 μηνύματα.

O Mister No0ne έγραψε στις 11:48, 30-05-13:

και επισης αλλο το ελυσα το Β3 και αλλο το ασχοληθηκα και κουτσοεγραψα κατι....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

simpsonment

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη simpsonment
Ο simpsonment αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O simpsonment έγραψε στις 12:07, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mister No0ne
και επισης αλλο το ελυσα το Β3 και αλλο το ασχοληθηκα και κουτσοεγραψα κατι....
Εννοείται ρε φίλε, κι εγώ έγραψα ένα Horner εκεί πέρα, που όντως είναι μέρος της λύσης. Δε σημαίνει ότι παίρνω και καμιά μονάδα γι'αυτό.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,338 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:13, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από simpsonment
Εννοείται ρε φίλε, κι εγώ έγραψα ένα Horner εκεί πέρα, που όντως είναι μέρος της λύσης. Δε σημαίνει ότι παίρνω και καμιά μονάδα γι'αυτό.
και εγω εκανα χορνερ αλλα τιποτα

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 12:17, 30-05-13:

και εγω εκανα horner και εβαλα τα παντα εκτος απο /2-.-

Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:17, 30-05-13:

μμμμ μπορει να παρεις κατι... αν χωρισες τη σχεση και πηρες μετρα, εκανες και ενα Horner κουτσα στραβα που ειναι μερος της λυσης οντως μπορει να παρεις κανα 3 μορια

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:21, 30-05-13:

μακαρι τι να πω, 2 απο δω 2 απο κει μπορει να φτασω το 12

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:25, 30-05-13:

βεβαια κοιτα Horner με μιγαδικους συνταλεστες δεν γινεται να κανετε γιατι δεν το εχετε μαθει.. αμα εκανες κανα τετοιο ειναι λαθος

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:27, 30-05-13:

καλα για τους μιγαδικουσ λεμε; εγω αλλου εκανα χορνερ :Ρ

στο Β1 εθεσα το μετρο |ζ-2| =α και απο κει τριωνυμο,διακρινουσα..

Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostas Stath
Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 12:27, 30-05-13:

ναι γιατι θα πουν την αληθεια οταν βγουν οι βαθμοι.... οσο δεν μπορεις να ελεγξεις τι σου λενε, τοσο πιο πολλα ψεματα θα ακους..... εχω ξαναγραψει οτι σε 5 μηνες που θα γνωρισετε τους συμφοιτητες σας οοο τι περιεργο ολοι ελυσαν το Β3. Αυτο θα το ακουσετε παρα πολυ
Εμένα μου λες ; Τον πρώτο καιρό στη σχολή μου όλοι έλεγαν ότι έβγαλαν 16000 και μπήκαν με 14500 !!! Πως έγινε αυτό ακόμα δεν ξέρω ... Τα ίδια λένε στο πανεπιστήμιο και χειρότερα .
Πάντως δεν με ενδιαφέρει και να ελέγξω , για κάποιον που δεν ξέρω εδώ μέσα , αν όντως έγραψε καλά , σε διαβεβαιώ ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:29, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
καλα για τους μιγαδικουσ λεμε; εγω αλλου εκανα χορνερ :Ρ

στο Β1 εθεσα το μετρο |ζ-2| =α και απο κει τριωνυμο,διακρινουσα..
καλε για το Β3 λεμε.. πιο πανω δεν χρειαζοταν Horner... Στο Β1 σωστο αυτο που εκανες αρκει να εγραψες οτι α>=0

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:39, 30-05-13:

Τι εννοείς αντιθέτως;
δε τους θεωρω θεους,αντιθετως....

καλε για το Β3 λεμε.. πιο πανω δεν χρειαζοταν Horner... Στο Β1 σωστο αυτο που εκανες αρκει να εγραψες οτι α>=0
ναι..α β3,ουτε καν τ ακουμπησα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη φρι : 30-05-13 στις 12:39. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:47, 30-05-13:

Για το Β3 μιλάς τώρα; Δε νομίζω. Ούτε το 1/4 δε θα'ναι (άσχετα με το τι μπορεί να λένε). Και με 17 μαθηματικά περνάς άνετα σε σχολή 18500 μορίων.
καλά εννοείται πως το 17 είναι άριστος βαθμός με τέτοια θέματα τα τελευταία χρόνια!

Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 12:49, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
καλά εννοείται πως το 17 είναι άριστος βαθμός με τέτοια θέματα τα τελευταία χρόνια!
Για κάποιους ναι ... Αλλά για άλλους που θέλουν ΕΜΠ , ΑΣΟΕΕ , Ιατρική κλπ. δεν φτάνει !!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:49, 30-05-13:

Μα ναι ειδικα απο το 2011 και μετα το 17 θεωρειται αριστα... Ενας καθηγητης μου που διορθωνει μου ελεγε οτι θεωρει το 15 στα μαθηματικα πολυ καλα και απο 17 και πανω αριστα...

Φτανει πως δεν φτανει... Στην Ιατρικη οι συμφοιτητες μου οι πιο πολλοι εγραψαν 16 μαθηματικα... φτανει για να περασεις γενικως.. τωρα αν θες πολη αυτο ειναι αλλο θεμα

Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 12:53, 30-05-13:

Φτανει πως δεν φτανει... Στην Ιατρικη οι συμφοιτητες μου οι πιο πολλοι εγραψαν 16 μαθηματικα... φτανει για να περασεις γενικως.. τωρα αν θες πολη αυτο ειναι αλλο θεμα
Ναι όντως !

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:53, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas Stath
Για κάποιους ναι ... Αλλά για άλλους που θέλουν ΕΜΠ , ΑΣΟΕΕ , Ιατρική κλπ. δεν φτάνει !!!
νομίζω πως μια χαρά φτάνει!

Παράθεση

Foivoss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Foivoss
Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

O Foivoss έγραψε στις 15:29, 30-05-13:

Ποτέ δε κατάλαβα αυτούς που γκρινιάζουν για δύσκολα θέματα.Δηλαδή με ποιον τρόπο μια επιτροπή που βάζει θέματα θα ξεχωρίσει τους καλύτερους?Και επίσης στόχος δεν είναι να πάρεις 100 και το 25% των υποψηφίων να έχουν γράψει 95-100.Αν γκρίνιαζε τότε κάποιοςθα τον καταλάβαινα.Στόχος είναι να γράψεις καλύτερα από τους άλλους.Τα θέματα που θα κληθείς να απαντήσεις να είναι τέτοια που θα μπορείς να αποδείξεις ότι είσαι καλύτερα προετοιμασμένος απο τους άλλους.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,314 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:07, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas Stath
Αλλά για άλλους που θέλουν ... ΑΣΟΕΕ ... δεν φτάνει !!!
Βρήκες παράδειγμα να δώσεις Στα οικονομικά και με 11 στα μαθηματικά μπαίνεις... Αν έχεις γράψει καλά στα άλλα.

Παράθεση

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 17:23, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Βρήκες παράδειγμα να δώσεις Στα οικονομικά και με 11 στα μαθηματικά μπαίνεις... Αν έχεις γράψει καλά στα άλλα.
Και εγώ τόσο περίπου έγραψα , αλλά δεν μπήκα ΑΣΟΕΕ .
Ένα παράδειγμα ήταν ... άστο να πάει ...!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas Stath : 30-05-13 στις 17:35.
Παράθεση

herein

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη herein
H herein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H herein έγραψε στις 11:33, 31-05-13:

Ένα λάθος από 'δω ένα λάθος από 'κει, γύρω στο 16-17 έγραψα, αν και δεν ήταν η 1η φορά που έδινα πανελλήνιες. Ήταν σίγουρα θέματα για ΠΟΛΥ καλά προετοιμασμένους μαθητές που είχαν ξεπεράσει το στάδιο "μαθαίνω την ύλη" και είχαν περάσει στο "έχω κατανοήσει τα πάντα και τώρα απλώς τα συνδέω μεταξύ τους". Και ενώ δε διαφωνώ με τη λογική να μπαίνουν θέματα αυτού του είδους, από τα οποία να ξεχωρίζουν οι άριστοι από τους μέτριους, δεν καταλαβαίνω αυτή τη στροφή που έγινε από το 2011 και μετά. Όχι μόνο στα μαθηματικά, αλλά σε όλα τα μαθήματα. Λίγες μέρες πριν τις εξετάσεις έλυσα τα θέματα των προηγούμενων ετών και η διαφορά ήταν λίγο παραπάνω από αισθητή. Είναι λες και η επιτροπή αποτελείται αποκλειστικά από άτομα που θέλουν να προωθήσουν πλέον το θεσμό του φροντιστηρίου, διότι με τέτοια θέματα άτομα που προσπαθούν μόνα τους αδικούνται. Εγώ και με το φροντιστήριο την πρώτη χρονιά πάλι μέτρια έγραψα Τέλος πάντων, καλή επιτυχία εύχομαι σε όλους.

Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 17:41, 02-06-13:

Β3 ??..με κλειστα ματια το ελυσα..δεν ειδα καν την εκφωνηση..αν οχι 20 σιγουρα 19.1 (μην ειμαστε και υπερβολικοι)..αλλα για να παω κοντρα στο κατεστημενο θα βαλω Τ.Ε.Ι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη καποιος_καπου : 02-06-13 στις 20:24. Αιτία: δες απο κατω
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mixalisbarca (Μιχάλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη mixalisbarca
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O mixalisbarca έγραψε στις 18:00, 02-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από καποιος_καπου
Β3 ??..με κλειστα ματια το ελυσα..δεν ειδα καν την εκφωνηση..αν οχι 20 σιγουρα 19.1 (μην ειμαστε και υπερβολικη)..αλλα για να παω κοντρα στο κατεστημενο θα βαλω Τ.Ε.Ι.
Είσαι αρκετά υπερβολική...

Παράθεση

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikoslarissa
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε στις 12:39, 04-06-13:

Ενας καθηγητης μου ειπε οτι διορθωσε 25 γραπτα θετικης και μονο 4 ηταν πανω απο τη βαση.Και ενας αλλος σε 25 γραπτα τεχνολογικης βρηκε 2 πανω απο τη βαση.Ενταξει σιγουρα δεν ειναι μεγαλο δειγμα αλλα κατι λεει.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:45, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikoslarissa
Ενας καθηγητης μου ειπε οτι διορθωσε 25 γραπτα θετικης και μονο 4 ηταν πανω απο τη βαση.Και ενας αλλος σε 25 γραπτα τεχνολογικης βρηκε 2 πανω απο τη βαση.Ενταξει σιγουρα δεν ειναι μεγαλο δειγμα αλλα κατι λεει.
φίλε μου έτσι γίνεται κάθε χρόνο σε αυτά τα μαθήματα ....
το δείγμα ειναι πολύ μιρκό για συμπεράσματα και αφού ανοίκουν σε μια περιοχή όλα δεν έχει νόημα.

Παράθεση

Lucas D.Hagg

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Lucas D.Hagg
Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Lucas D.Hagg έγραψε στις 20:51, 07-06-13:

Μιλαγα με τον γειτονα μου(παλι) που ειναι διορθωτης και μου πε παιδες πως σε 1600 γραπτα που διορθωσαν στο εξεταστικο τους κεντρο μονο 6 ηταν πανω απο 90
ενω αλλες χρονιες υπαρχουν περιπου 5 στα 100,συμπερασματα δικα σας

Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 05:25, 11-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lucas D.Hagg
Μιλαγα με τον γειτονα μου(παλι) που ειναι διορθωτης και μου πε παιδες πως σε 1600 γραπτα που διορθωσαν στο εξεταστικο τους κεντρο μονο 6 ηταν πανω απο 90
ενω αλλες χρονιες υπαρχουν περιπου 5 στα 100,συμπερασματα δικα σας

Εγω που μιλησα με εναν συντονιστη σε βαθμολογικο, ειπε πως βρηκαν ενα 100 στα 1500 γραπτα ενω πανω απο 90 βρηκαν γυρω στα 10 γραπτα....Ο μεσος ορος κινουταν γυρω στο 60 ενω παρα πολλα ηταν και κατω απο τη βαση.....Γενικα, τα αποτελεσματα απο τα μαθηματικα μονο ενθαρρυντικα δεν ειναι....Τουλαχιστον θα πεσουν οι βασεις 4ο και 5ο

Παράθεση

Pagitas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pagitas
Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

O Pagitas Μονο t(h)rash ρε! έγραψε στις 16:00, 11-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από herein
Ένα λάθος από 'δω ένα λάθος από 'κει, γύρω στο 16-17 έγραψα, αν και δεν ήταν η 1η φορά που έδινα πανελλήνιες. Ήταν σίγουρα θέματα για ΠΟΛΥ καλά προετοιμασμένους μαθητές που είχαν ξεπεράσει το στάδιο "μαθαίνω την ύλη" και είχαν περάσει στο "έχω κατανοήσει τα πάντα και τώρα απλώς τα συνδέω μεταξύ τους". Και ενώ δε διαφωνώ με τη λογική να μπαίνουν θέματα αυτού του είδους, από τα οποία να ξεχωρίζουν οι άριστοι από τους μέτριους, δεν καταλαβαίνω αυτή τη στροφή που έγινε από το 2011 και μετά. Όχι μόνο στα μαθηματικά, αλλά σε όλα τα μαθήματα. Λίγες μέρες πριν τις εξετάσεις έλυσα τα θέματα των προηγούμενων ετών και η διαφορά ήταν λίγο παραπάνω από αισθητή. Είναι λες και η επιτροπή αποτελείται αποκλειστικά από άτομα που θέλουν να προωθήσουν πλέον το θεσμό του φροντιστηρίου, διότι με τέτοια θέματα άτομα που προσπαθούν μόνα τους αδικούνται. Εγώ και με το φροντιστήριο την πρώτη χρονιά πάλι μέτρια έγραψα Τέλος πάντων, καλή επιτυχία εύχομαι σε όλους.
Πρώτα απ' όλα, η δυσκολία των θεμάτων δεν επηρεάζει την κλιμάκωση των εισαχθέντων, μιας κι ο αριθμός αυτών είναι προκαθορισμένος.
Έπειτα, όταν μπεις στο πανεπιστήμιο, θα κατανοήσεις πως μια χαρά γίνεται να εμβαθύνεις και μόνος/η σου. Το φροντιστήριο αυτό που καταφέρνει είναι να κάνει το διάβασμά σου πιο στοχευμένο, όχι να σου προσφέρει τη γνώση σε μορφή ένεσης. Με την εμπειρία όμως μπορείς ο ίδιος/η ίδια να το κάνεις αυτό. Μετά από πολλή προσπάθεια, σίγουρα.
Ως τεκμήριο της δεύτερης παραγράφου σου αναφέρω πως κανείς δεν πήρε διδακτορικό επειδή έκανε φροντιστήριο, αλλά από προσωπική προσπάθεια κι ενασχόληση.

Παράθεση

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κλεψύδρα
Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Κλεψύδρα έγραψε στις 18:12, 11-06-13:

Βατερλώ, ιδιαίτερα στην τεχνολογική κατ., δείχνουν οι πρώτες εκτιμήσεις από τη βαθμολόγηση των γραπτών.
http://www.alfavita.gr/arthra/%CE%B2...84%CE%BF%CF%85

Παράθεση

StratosRMCF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StratosRMCF
Ο StratosRMCF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O StratosRMCF έγραψε στις 00:14, 16-06-13:

Όσον αφορά το Β3 ένας μαθητής του 20 είναι υποχρεωμένος να το φτάσει τουλάχιστον ως την τριγωνική ανισότητα, διότι η τεχνική αυτή διδάσκεται στα φροντιστήρια και υπάρχει σε κάθε σχολικό βοήθημα. Από κει και πέρα, είναι θέμα έμπνευσης και ψυχολογικής κατάστασης εκείνη τη μέρα, εκείνη τη στιγμή(Γι αυτόν ακριβώς το λόγο το θέμα αυτό κρίθηκε από τους περισσότερους ακατάλληλο για πανελλήνιες!!!). Ο μόνος τρόπος λύσης που ίσως να προσεγγίζει λίγο την κοινή λογική είναι η αναγωγή σε ταυτότητα διαφοράς κύβων. Τους υπολοίπους τρόπους λύσεις που έχω δει ως τώρα ακόμα και κάποιος που έχει <<ταλέντο>> και κλίση στα μαθηματικά δεν είναι υποχρεωμένος να τους σκεφτεί από μόνος του. Πάντως, 3-4(ίσως και 5) μονάδες, οι οποίες είμαι σίγουρος πως θα δοθούν σε όσους το έφτασαν ως την τριγωνική ανισότητα με μεταβλητή το μέτρο του ν, είναι εφικτές για κάθε απαιτητικό και άριστα προετοιμασμένο μαθητή.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους