Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,174 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,975 μηνύματα σε 96,051 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 951 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

[29/5/2013] Χημεία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
Άριστα 18-20
12
50,00%
Πολύ καλά 15-18
5
20,83%
Καλά 12-15
1
4,17%
Μέτρια 10-12
3
12,50%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
3
12,50%

dimitris001 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 22:49, 28-05-13:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία!

Θέματα
Ενδεικτικές Απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Ιστορία Γενικής Παιδείας

[22/5/2013] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Χημεία-Βιοχημεία
[24/5/2013] Ιστορία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[27/5/2013] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 29-05-13 στις 13:38. Αιτία: Προσθήκη ενδεικτικών απαντήσεων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 07:26, 29-05-13:

Το νήμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.

Καλή προσπάθεια σε όλους τους υποψηφίους και καλό καλοκαίρι σε όσους τελειώνουν σήμερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 07:37, 29-05-13:

Είμαι περίεργος να δω τι θέματα θα πέσουν...

Παράθεση

coy0te (Wile E.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coy0te
Ο Wile E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O coy0te έγραψε στις 09:42, 29-05-13:

http://www.minedu.gov.gr/publication...er_no_1305.pdf

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 10:16, 29-05-13:

τι θέματα είναι αυτά;
νομίζω ότι είναι πάρα μα πάρα πολλά...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:20, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
τι θέματα είναι αυτά;
νομίζω ότι είναι πάρα μα πάρα πολλά...
καλα ήμουν περίεργος ...... Δε πιστεύω να τα προλάβει κάποιος να τα κάνει

Έχουν αλλάξει τελείως φιλοσοφία

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 10:45, 29-05-13:

δεν παίζει να ειναι αυτά τα θέματα

Παράθεση

sydney96 (Βάσω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sydney96
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H sydney96 έγραψε στις 10:49, 29-05-13:

Εκτός από πολλά είναι και δύσκολα;

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 10:54, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
δεν παίζει να ειναι αυτά τα θέματα
ζητάνε πάρα πολλα και σίγουρα δεν είναι πια το εύκολο μάθημα της θετικής κατεύθυνσης......

Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggressive
H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H aggressive έγραψε στις 11:02, 29-05-13:

Kάποιος που γνωρίζει τα θέματα και ξέρει να τα λύνει να κάνει σχολιασμό για την δυσκολία.

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 11:10, 29-05-13:

Καλά που τελείωσα πέρυσι... Όντως πολλά, αλλά ακόμα και τα θέματα Α και Β έχουν ορισμένα δύσκολα ερωτήματα. (Τα οποία τα λύνεις όταν είσαι χαλαρός στο σπίτι ξέροντας ότι δε σε απασχολεί, αλλά μέσα στην αίθουσα με την πίεση θα γίνουν πολλά λάθη...)

Τέλος πάντων αυτές είναι γνώμες (βέβαια συμφωνώ με τον focko) όμως το θέμα εδώ είναι άλλο....

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:17, 29-05-13:

Εγώ θυμάμαι πως η Χημεία ήταν το μόνο μάθημα που καταφέρα να ξανακοιτάξω τι έχω γράψει και να φύγω πιο νωρίς..φέτος δεν νομίζω πολλά παιδιά να καταφέρουν να γράψουν άνετα μέσα στο 3ωρο. Όπως είπε και κάποιος ακόμα, ακόμα και το 1ο θέμα είχε μερικά ερωτήματα που θα χρειαζόταν σκέψη

Παράθεση

christosxanthi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christosxanthi
Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε στις 11:41, 29-05-13:

Ωραιο διαγωνισματακι.... Αρκετα δυσκολα θεματακια, τα οποια ισως οδηγουσαν τον υποψηφιο σε χρονικη πίεση... Αν έφτανε ο χρόνος, τέτοια θέματα έχουν δουλευτεί πάρα πολύ μεσα στην χρονια και το 100ρι δεν φανταζει αδυνατο( αν και δεν ειναι σιγουρα τοσο ευκολο οσο ηταν απο το 2011 και πριν)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 11:53, 29-05-13:

Μπορεί κάποιος να πει πως πάνε τα πολλαπλής?

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,777 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:56, 29-05-13:

Κανένα 15 μπορεί..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Solmyr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 11:57, 29-05-13:

Εεε χωρίς να έχω κακές προθέσεις και χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να προκαλέσω εμένα μου φάνηκαν εύκολα.Εντάξει μπορεί να ήταν πολλά αλλά δεν υπήρχε καμία ιδιαίτερη δυσκολία.Ούτε παγίδες ούτε τίποτα.Στανταρ θέματα ήταν.Όποιος είχε λύσει πολλές ασκήσεις δε θα είχε κανένα πρόβλημα.Αρκεί να μπορούσε να γράφει γρήγορα.Αυτή είναι καθαρά η προσωπική μου άποψη.

Παράθεση

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sky'sTheLimit
H Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Sky'sTheLimit έγραψε στις 12:29, 29-05-13:

πιο δυσκολο μου φανηκε το 2ο θεμα παρα τα υπολοιπα!-.-

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 257 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 12:31, 29-05-13:

Είχε τρελό γράψιμο...

Παράθεση

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgosklou
Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε στις 12:58, 29-05-13:

βατα ηταν
ενας μετριος μαθητης εγραφε 17 ευκολα
οσο για τον χρονο θελει προσοχη

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη κατερω
H κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H κατερω people are strange έγραψε στις 13:22, 29-05-13:

Καλά ήταν. 3ο, 4ο έφυγαν μια χαρά.
Απλά θέλω να αυτοκτονήσω γιατί έχασα ένα πολλαπλής.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χειρότερο από αυτό.
Έλεγξα με τν καθηγητή μου αποτελέσματα σε 3ο 4ο και τα έχω σωστά, και αιτιολογήσεις και όλα μια χαρά..
Θα αυτοκτονήσω σας λέω...... -5 έτσι......

Παράθεση

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BILL4
Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε στις 13:27, 29-05-13:

Γεια σας, αυτη τη στιγμη νιωθω τελεια, πρωτα γιατι εγραψα αριστα και δευτερον επειδη τελειωσε σημερα το μαρτυριο των πανελληνιων. Ας τα παρουμε απο την αρχη. Τα θεματα τα κρινω πολυ δυσκολα και παρα πολλα για 3 ωρες. Ειχα κολλησει στο γ3 και στο δ4(τι στο διαολο θεμα αυτο το δ4). Τελικα στο τελευταιο τεταρτο τα καταφερα να απαντησω στα παραπανω και βγαινω απο το σχολειο σοκαρισμενος και σιγουρος οτι δεν τα πηγα καλα. Τελικα ειδαμε τα θεματα στο φροντηστηριο και εχω γραψει πανω απο 19(οτι χανω απο αιτιολογησεις στο δ θεμα μαλλον). Περιττο να πω οτι ολοι στο φροντ εχουν μεινει με τα θεματα..... Οι ανθρωποι που βαζουν τα θεματα την παλευουν καθολου? Να μαθαινεις ορισμους και να σου βαζει διαφορες που να απορρεουν απο τον ορισμο ελεος δηλαδη. Το δ3 το λυνουν οσοι εχουν ξαναδει κατι παρομοιο και το δ4 απλα ασχολιαστο(το fail θεμα του διαγωνισματος). Εν ολιγεις τη θετικη κατευθυνση φετος την εχουν γ....σει. Και τωρα ηρθε η ωρα της ξεκουρασης και της διασκεδασης για τους 95ρηδες...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sky'sTheLimit
H Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Sky'sTheLimit έγραψε στις 13:27, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από κατερω
Καλά ήταν. 3ο, 4ο έφυγαν μια χαρά.
Απλά θέλω να αυτοκτονήσω γιατί έχασα ένα πολλαπλής.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χειρότερο από αυτό.
Έλεγξα με τν καθηγητή μου αποτελέσματα σε 3ο 4ο και τα έχω σωστά, και αιτιολογήσεις και όλα μια χαρά..
Θα αυτοκτονήσω σας λέω...... -5 έτσι......
ε νταξει δεν πειραζει μικρο το κακο! εγω -10 απο θεμα β-.-

Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 13:40, 29-05-13:

97%
Έχασα το τελευταίο Σ-Λ. Το είχα έτσι όπως έπρεπε και το άλλαξα πριν παραδώσω τα θέματα.
Τα θέματα ήταν καλά, σοκαρίστηκα όταν τα είδα στην αρχή αλλά βγαίνανε. Δεν τα λες εύκολα αλλά ούτε και πολύ δύσκολα. Τσιμπημένα θα πω εγώ. Χωρίς ιδιαίτερες παγίδες αλλά και χωρίς να πουλάνε εύκολα το τομάρι τους. Και πολλά. Έπρεπε να σκέφτεσαι και να γράφεις γρήγορα. Αλλά συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια...
Αυτά. Καλό μας καλοκαίρι τώρα και καλή επιτυχία σε όλους!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aggelosSOAD

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aggelosSOAD
Ο aggelosSOAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O aggelosSOAD freedom!!! έγραψε στις 13:46, 29-05-13:

Πάρα πολλά θέματα για 3 ώρες.... Αν και νομίζω ότι έχω γράψει πάνω από 93-94 κυρίως από μικροβλακείες στις αιτιολογήσεις. Το θέμα Γ αρκετά μπελάς κυρίως λόγω όγκου, το θέμα Δ (αυτή τη ρημάδα την ογκομέτρηση την φοβόμουν αλλά την έγραψα), και όσο για το θέμα θεωρίας με το "βρες τις διαφορές", αναρωτιέμαι... όταν πάνε να βγάλουν τα θέματα τους δίνουν κανα περίεργο χορταρικό να καπνίσουν?

Όπως και να έχει:ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΨΑΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΨΟΦΗΣΟΥΝ

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

H κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H κατερω people are strange έγραψε στις 14:13, 29-05-13:

Μονο εγω εχασα το α4 θα πεθανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!
50-50 ηταν τη τυχη μου γιατι να ειμαι τοσο γκαντεμωωωωωωωωω;;;; Για να ξαναδωσω;;;;
Ντάξει ααααντε γεια!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~Melania~ : 29-05-13 στις 14:23. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης-Κεφαλαία.
Παράθεση

Δρ. Σπίτης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δρ. Σπίτης
Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Δρ. Σπίτης Μόνιμα ερωτευμένος έγραψε στις 14:19, 29-05-13:

Ωραία θέματα σήμερα! Όντως ήθελαν πολύ χρόνο αλλά κανονικά βγαίνανε.

Κάνοντας μια συνολική κριτική για τις Πανελλήνιες, νομίζω ότι η Βιολογία, η Χημεία και η Έκθεση είχαν σχετικά καλά θέματα. Καμία σχέση με τις σαβούρες των Μαθηματικών και της Φυσικής.

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 14:59, 29-05-13:

Θεματα για τους αριστα διαβασμενους και τους ψυχραιμους! Δεν ειχες το χρονικο περιθωριο να σκεφτεις,ολα μηχανικα...(γνωμη μου...σκατα εγραψα!)Καλο καλοκαιρι παιδια και μην κοιτατε πισω!!Καλα αποτελεσματα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JustLikeMaria

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη JustLikeMaria
H JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H JustLikeMaria Αιγοκερως ---> Μυστηριωδης !!! έγραψε στις 15:07, 29-05-13:

Εχασα 15 μοναδες απο το 1ο θεμα γιατι δεν προλαβα να διωρθωσω τις βλακειες που εκανα (σκατα εγραψα δλδ),ηταν πολλα αλλα οκ....τελειωσαμε τωρα καλη μας ξεκουραση!!!!
Καλα αποτελεσματα να εχουμε παιδια!!!!

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 919 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 15:09, 29-05-13:

Αυτό που καλά θέματα αποκαλείτε μόνο τα θέματα στα οποία γράψατε καλά δεν το καταλαβαίνω

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

H κατερω people are strange έγραψε στις 15:25, 29-05-13:

Πιστεύω οτι ένας άριστος μαθητής, και εγώ που προσπάθησα πολύ, και ήμουν καλή και είχα ψηλό στόχο και αν δεν είμαι φέτος τυχερή θα τα καταφέρω σίγουρα κάποια στιγμή, μπορούσε να γράψει
Φυσική ένα 86-87 , (γιατί θεωρώ φάουλ το 4ο θέμα να καταλάβεις τι κινείται τι κυλίεται κλπ, και στο λέω εγώ που το έκανα, αλλά με βαριά καρδιά, γιατί δεν πας να δοκιμάσεις στις πανελλήνιες κάτι για πρώτη φορά.. ήταν σα να πήρα ρίσκο ότι το μέσα δεν κυλίεται.. ευτυχώς βγήκε σε καλό)
Βιολογία Κατ 100 σίγουρα. (μονο ψυχραιμία ήθελε και υπομονή.. (δεν έγραψα τόσο απο κακή διαχείριση χρόνου)
Μαθηματικα κατ 92, (βγάζοντας έξω το β3 προφανώς)
Χημεία 100 (αν και το δ3 ήταν επίσης φάουλ γιατί αν δε το είχες ξαναδεί δεν σου ερχόταν ότι θα αντιδράσει πρώτα με το ισχυρό και ότι μείνει με το ασθενές)
βιολ γεν 100 (ήταν πολύ πολύ βατά)
έκθεση δεν ξέρω τι παίζει οπότε δεν μιλάω

Είμαι αρκετά έξω στα περισσότερα και αυτό με τσαντίζει ακόμα παραπάνω. Αλλα ποτέ δε ξέρεις, ούτε πως έγραψαν οι άλλοι, ούτε καλά καλά πώς έγραψες εσύ!
Τεεεελος, αυτό ξέρω μόνο...
Υπομονή μέχρι τέλη ιούνη για τα αποτελέσματα!
Και ο Θεός μαζί μας!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Παράθεση

Δρ. Σπίτης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δρ. Σπίτης
Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Δρ. Σπίτης Μόνιμα ερωτευμένος έγραψε στις 15:28, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Αυτό που καλά θέματα αποκαλείτε μόνο τα θέματα στα οποία γράψατε καλά δεν το καταλαβαίνω
Μπα. Και Φυσική καλά έγραψα αλλά το αναγνωρίζω ότι τα θέματα ήταν σαβούρες. Έκθεση, ενώ δεν έγραψα και τόσο καλά, τα θέματα μου άρεσαν ιδιαίτερα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δρ. Σπίτης : 29-05-13 στις 15:37.
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

H κατερω people are strange έγραψε στις 15:32, 29-05-13:

χαχαχ τρομαξα προς στιγμην

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 15:49, 29-05-13:

Ακούστε τι μαλακία έκανα για να γελάσετε αλλά και για να με βρίσετε.

Βάζω ένα πολλαπλής λάθος στην αρχή και μετά όταν τα ξαναελέγχω το βλέπω ότι το έκανα λάθος και πάω να το αλλάξω αλλά αντί να αλλάξω αυτό που έπρεπε άλλαξα το από κάτω και τώρα έχω 2 λάθος πολλαπλής. -10 μόρια στα 100 και -2 στα 20. Μπράβο μου!

Τώρα πλέον όλα κρίνονται απο την Έκθεση.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

H κατερω people are strange έγραψε στις 16:28, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Ακούστε τι μαλακία έκανα για να γελάσετε αλλά και για να με βρίσετε.

Βάζω ένα πολλαπλής λάθος στην αρχή και μετά όταν τα ξαναελέγχω το βλέπω ότι το έκανα λάθος και πάω να το αλλάξω αλλά αντί να αλλάξω αυτό που έπρεπε άλλαξα το από κάτω και τώρα έχω 2 λάθος πολλαπλής. -10 μόρια στα 100 και -2 στα 20. Μπράβο μου!

Τώρα πλέον όλα κρίνονται απο την Έκθεση.
Ρε αυτό είναι χειρότερο απο το δικό μου που ήμουν έτοιμη να βάλω το σωστό και τελικά το άφησα..
Πω ρε.... Ελπίζω να μην παιχτεί η σχολή σου απο αυτό!
Τα άλλα όλα οκ;;

Παράθεση

a.tsikaderis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη a.tsikaderis
Ο a.tsikaderis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O a.tsikaderis έγραψε στις 16:29, 29-05-13:

Εμένα δε μου φάνηκαν πολλά...Θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε ότι έπρεπε να γράφεις γρήγορα...Σίγουρα έπρεπε να έχεις δουλέψει πολύ μέσα στη χρονιά για να τα βγάλεις πάντως! Τραγικά δεν ήταν, απλά λίγο πιο πάνω από το αναμενόμενο! Γύρω στο 97 περιμένω(αιτιολόγηση στο θέμα β έχασα)...
Εύχομαι πραγματικά ο καθένας να πετύχει το στόχο του και από Οκτώβριο να είναι στη σχολή που θέλει! Καλή ξεκούραση, καλό καλοκαίρι και φυσικά καλά αποτελέσματα! Μας αξίζει...

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 16:31, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από κατερω
Ρε αυτό είναι χειρότερο απο το δικό μου που ήμουν έτοιμη να βάλω το σωστό και τελικά το άφησα..
Πω ρε.... Ελπίζω να μην παιχτεί η σχολή σου απο αυτό!
Τα άλλα όλα οκ;;
Και έναι Σ-Λ άρα ήμαστε στην καλύτερη 17,4.

Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 16:32, 29-05-13:

Σου ταιριάζει απόλυτα, βλάκα:

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 16:33, 29-05-13:

Και έναι Σ-Λ άρα ήμαστε στην καλύτερη 17,4.
Εντάξει ρε παιδιά ηρεμία..Δεν είναι και τόσο τραγικό!

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 16:35, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Σου ταιριάζει απόλυτα, βλάκα:

Τι μόνο αυτό ρίξε και άλλα!

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Εντάξει ρε παιδιά ηρεμία..Δεν είναι και τόσο τραγικό!
Δεν θα συμφωνήσω.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 16:37, 29-05-13:

Δεν θα συμφωνήσω.
Αν έχεις γράψει καλά στα υπόλοιπα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα για ένα μάθημα..

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 16:39, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Αν έχεις γράψει καλά στα υπόλοιπα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα για ένα μάθημα..
Αν είχα δεν θα κλαιγόμουν.
Έχω γράψει και ένα 16.8 στα Μαθ. Κατ. στην καλύτερη. Οπότε...
Όπως είπα όλα παίζονται για μένα στην Έκθεση.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 16:41, 29-05-13:

Αν είχα δεν θα κλαιγόμουν.
Έχω γράψει και ένα 16.8 στα Μαθ. Κατ. στην καλύτερη. Οπότε...
Όπως είπα όλα παίζονται για μένα στην Έκθεση.
Η Έκθεση ή θα μας σώσει ή θα μας ρίξει στα ''Τάρταρα''!

Παράθεση

κατερω

Φοιτητής

H κατερω people are strange έγραψε στις 16:50, 29-05-13:

Και εγω ενα Σ/Λ αλλα η αιτιολογιση σωστη.. μιλαμε ηλιθια.. εξηγουσα γιατι ισχυει το αλλο και εβαλα αλλο! χριστε μου!

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 774 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 17:17, 29-05-13:

Αφήστε το παιδί να αυτομαστιγωθεί για ενα 24ωρο
Να οραματίζεται παντού τα πολλαπλής.
Να βγαίνει βόλτα και στο κουδούνι της εξώπορτας να βλέπει και ένα.
Το μεσημέρι να τρώει και κάτω απο τον αρακά να πετιέται ένα πολλάπλής.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

satrapis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη satrapis
Ο satrapis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O satrapis έγραψε στις 17:47, 29-05-13:

Για να μιλήσουμε και λίγο αντικειμενικά ήταν δύσκολα τα θεματάκια σήμερα (έδινα κανονικά και ας είμαι ήδη φοιτητής).Βλέπω παραπάνω γίνεται ντορος για το Δ4,μόνο που το θεωρώ σχετικά εύκολο,γενικότερα βρήκα το Δ θέμα πιο εύκολο απ'το Γ.Πολύ πονηρό και υπολογιστικό το Α θέμα,ίσως και το πιο δύσκολο που έχει πέσει σε πανελλήνιες (με το Α5 να σε στέλνει αδιάβαστο),ένα ωραίο Β θέμα που ανταποκρινόταν στις προσδοκίες και έχω πολλές ενστάσεις για το Γ (και θα ήθελα και την γνώμη καθηγητή-διορθωτή γι'αυτό).

Γιατί να πάρει κάποιος 5 μονάδες απ'το Γ1α και 7 απ'το Γ2,σύνολο 12,απο συνταντικούς τύπους που μπορεί κάποιος να τους γράψει με σφύριγμα,παρασκήνιο κλπ;Εδώ αδικείται ο καλός ο μαθητής που θα κάνει κάποιο λάθος στις χημικές εξισώσεις και θα χάσει και κανα συνταντικό τύπο.Μιλάμε για 2,4/20,είναι πάρα πολύ!Και σίγουρα θα βαθμολογηθεί μόνο το αποτέλεσμα και όχι ο τρόπος που έφτασες σε αυτό (γιατί δεν ζητούσε αιτιολόγηση).

Απορώ πως δεν έχει αναφέρει κανείς ως τώρα το γεγονός αυτό.Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα,το παρασκήνιο καλά κρατεί

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 18:00, 29-05-13:

Βασικά το Γ1 ήταν βασικά πράγματα. Σε κατευθυνε για το ποιες ειναι οι αλδεύδες και για το ποια ήταν η αλκοόλη ξεκάθαρα. Βάλανε νομίζω χτυπητές εξαιρέσεις στο Γ1 για αυτό και δεν έδιναν κάποιο δεδομένο για τους άνθρακες. Και το Γ2 ήταν ένα κανονικό δέντρο, απλό σχετικά.

Πάνω σε αυτό θέλω να ρωτήσω, αν σε μια αντίδραση είναι γραμμένες οι σωστές ουσίες αλλά έχω βάλει 1 λάθος συντελεστή το χάνω όλο?

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 18:24, 29-05-13:

Νταξ πολλα σημερα αλλα καλα πηγαμε. Το γ θεμα ηταν μονο για αυτους που διαβαζαν σοβαρα οργανικη και ηξεραν τι ''επαιζε'' γενικα. Εχω μονο ενα αριθμητικο στο δ θεμα αλλα δεν νομιζω να κοστισει πολυ...
Σχετικα με αυτο που επαθε ο Ιορδανης δυστυχως στις πανελληνιες ειναι δυσκολο να μην την κανει καποιος την ''απροσεξια'' του σε τουλαχιστον ενα μαθημα. Και εγω την εκανα στο τελευταιο ερωτημα του γ θεματος στην φυσικη που ξεχασα οτι υπαρχει τριβη. Το πιο σπαστικο ειναι να σκεφτεσαι οτι θα μπορουσες να τα ειχες παει πολυ καλυτερα και οτι μια απροσεξια σε εριξε αδικα (και κοστιζουν πολυ αυτες οι μαλακισμενες οι απροσεξιες)...

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 18:46, 29-05-13:

τελικά βλέπω πως με τον χρόνο δεν δυσκολευτήκατε και τόσο, αν και ναι το I school δεν είναι και το καλύτερο δείγμα

καλό καλοκαίρι

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 18:56, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
τελικά βλέπω πως με τον χρόνο δεν δυσκολευτήκατε και τόσο, αν και ναι το I school δεν είναι και το καλύτερο δείγμα

καλό καλοκαίρι
τα καταστρεφει ολα ο χρονος...

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:09, 29-05-13:

Μα δεν είπε κανείς ρε παιδιά ότι ήταν δύσκολα απλά θέλανε πολύ γράψιμο! :Ρ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους