Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,027 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 419 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σχέση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,383 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 23:22, 23-04-12:

Μπακούριν, στο πρώτο κακό διαγώνισμα θα κάνετε σεφτέ στα μπινελίκια, μη φοβού
Πλάκα κάνω, πιο νωρίς θα τσακωθείτε.
Τέλος πάντων, δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα να έχεις μια καρδιά(και ένα κινητό!) να χτυπάει στη Γ, και για αυτό προτείνω στους ελεύθερους να το ξανασκεφτούν πριν καψουρευτούν.Τώρα, άμα υπάρχει σχέση από πριν, το ζυγίζεις.Ξεκαθαρίζεις ότι προτεραιότητα είναι οι εξετάσεις και περιμένεις να δείξει κατανόηση.Αν ΔΕΝ, λύνεις το συμβόλαιο και περιμένεις το καλοκαίρι για μεταγραφή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Makis Maniatis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Makis Maniatis
Ο Makis Maniatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Makis Maniatis Να τον ακούτε το Μάκη το Μανιάτη έγραψε στις 03:18, 24-04-12:

Άμα έχεις σοβαρή σχέση την κρατάς. Άμα έχεις σχέση της πλάκας την ξεφορτώνεσαι. Άμα δεν έχεις σχέση δεν ψάχνεις τη χρονιά της τρίτης λυκείου να βρεις.

Να τον ακούτε το Μάκη το Μανιάτη αλάνια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VolPe

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη VolPe
Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O VolPe Nothing is true,everything is permitted έγραψε στις 06:50, 24-04-12:

Τι λετε τωρα εσεις για σχεσεις?!!?
Εγω ενα ξερω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 24-04-12 στις 06:52. Αιτία: Διόρθωση link.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 09:25, 24-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Ναι αλλά άμα έχει προσφατη την εμπειρία των πανελλαδικών τότε καταλαβαίνει τι περνάει ο άλλος,έως και 2-3 χρόνια
Ναι αλλά δεν τα περνάει ταυτόχρονα, είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ πιο εύκολο όταν και οι 2 δίνουν εξετάσεις

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

toto13

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη toto13
Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O toto13 έγραψε στις 13:51, 16-09-12:

Για οποιον θελει να πετυχει στις εξετασεις, δεν πρεπει να εχει καμια σχεση με καποιον. Χρυσος κανονας. Δε λεω οτι σωνει και καλα θα αποτυχει αλλα θα αποτελεσει τροχοπεδη για την προσπαθεια του

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 13:59, 16-09-12:

Νταξει και με σχεση βγαινει, απλα καλυτερα οι πολλοι συναισθηματισμοι να λειπουν, εχεις σημαντικοτερα πραγματα να σκεφτεις. Ωστοσο ο,τι καλυτερο ειναι να εχετε σχεση στη Γ και απλα να αραιωσετε λογω διαβασματος.Αν μετα τις πανελληνιες η σχεση συνεχισει να αντεχει απροσκοπτα, τοτε αξιζε τον κοπο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannis721

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giannis721
Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O Giannis721 έγραψε στις 14:03, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από toto13
Για οποιον θελει να πετυχει στις εξετασεις, δεν πρεπει να εχει καμια σχεση με καποιον. Χρυσος κανονας. Δε λεω οτι σωνει και καλα θα αποτυχει αλλα θα αποτελεσει τροχοπεδη για την προσπαθεια του
Έγω πάντως έχω παράδειγμα την αδερφή μου που είχε σχέση σε όλη την 3η λυκείου. Το παλικαρι πέρασε ΗΜΜΥ ΕΜΠ και η αδερφή μου Οικονομικά Πα.Πει.
Επίσης θέλω να μου πεις αν trollαρεις ή αλήθεια πιστεύεις αυτά που λες στα διάφορα θέματα του forum.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:01, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από toto13
Έτσι πιστεύω κι εγώ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 15:08, 16-09-12:

Αν εισαι ελευθερος επικεντρωσου στο διαβασμα και ασε τη σχεση. Εγω ειμαι 2.5 χρονια με την κοπελα μου και δε θελαμε να το διαλυσουμε για τις πανελληνιες αν και εκεινη ειναι ενα χρονο μικροτερη. Φυσικα επικεντρωνομουν πολυ περισσοτερο στο διαβασμα και αυτο ηταν το πρωτο που σκεφτομουν, οποτε πρεπει να υπαρχει υπομονη και κατανοηση απο την αλλη πλευρα. Τελος εβγαλα τα μορια που ηθελα και περασα εκει που ηθελα (17.535), απλως για να μη λετε οτι αν εχεις σχεση δε θα μπορεσεις να γραψεις... Μια ισορροπια θελει και ολα γινονται!

Παράθεση

Μαντάμ_Σουσού

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μαντάμ_Σουσού
H Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H Μαντάμ_Σουσού έγραψε στις 15:17, 16-09-12:

Ναι έτυχε σε εμ1 φέτος που έδινα. Δεν είναι οτι πιο εύκολο να συνδυάσεις, αλλά πιστεύω αν υπάρχει καλή διαθεση και απο τις 2 μεριές. Το θέμα είναι να μην σπαταλήσεις πολύ χρόνο σε καυγάδες, μηνύματα, βολτες, αν μπορει να σεβάστει οτι περνας μια δυσκολο περιοδο , τοτε κρατα τον Δεν βρισκεις αντρες με καταονηση στις μέρες μας. λολ, αν αρχίσει γκρίνιες τότε ...τα λέτε μετα τον Μάιο. Οι τσακωμοί επηρεάζουν την ψυχολογία και δεν αξίζει να χαλιέσαι για τίποτα εκείνους τους μηνες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 15:20, 16-09-12:

Eγω παντως καλου κακου το Φλεβαρη χωρισα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 10:47, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Eγω παντως καλου κακου το Φλεβαρη χωρισα.
Βλακεία
Λες και δεν μπορείς να πεις, ωπ κάτσε, μετά το πάσχα θα σοβαρευτούμε πιο πολύ

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis_Paros
Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 10:54, 23-09-12:

Μακρια απο σχεσεις!ξερω πολλα παραδειγματα απο ατομα που μου παραδεχτηκαν οτι θα τα πηγαιναν καλυτερα χωρις σχεση κ που ο ενας αποσυντονιζε την αλλη κ το αντιθετο. Αν κ αυτα τα πραγματα δεν προγραμματιζονται προτεινω να ειμαστε 9 μηνες σινγκλ !εξαλου καλοκαιρι ακολουθει....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 11:09, 23-09-12:

Εγω ειχα σχεση την πρωτη φορα που εδωσα πανελληνιες και δεν περασα ουτε και αυτη.Οταν την χωρισα περασαμε και οι δυο οποτε τα συμπερασματα δικα σας

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 11:13, 23-09-12:

Πες τα.

Το συμπερασμα ειναι κ στην υπογραφη σ.χαχαχα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 23-09-12 στις 11:17. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 11:16, 23-09-12:

Kaι εγώ ξέρω αρκετά άτομα που δεν είχαν σχέση και απέτυχαν και άτομα που είχαν σχέση και πέτυχαν. Επομένως ας μην ρίχνουμε την αποτυχία στην σχέση, αλλα στο ότι δεν βάλαμε προτεραιότητες αυτή την χρονιά. Όλα συνδυάζονται.

Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 11:20, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Kaι εγώ ξέρω αρκετά άτομα που δεν είχαν σχέση και απέτυχαν και άτομα που είχαν σχέση και πέτυχαν. Επομένως ας μην ρίχνουμε την αποτυχία στην σχέση, αλλα στο ότι δεν βάλαμε προτεραιότητες αυτή την χρονιά. Όλα συνδυάζονται.
Οχι.Με την συγκεκριμενη την πτανα.Η σχεση φταιει

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:20, 23-09-12:

Ξαδέρφη φίλης μου μπήκε πρώτη Αρχιτεκτονική και έχει σχέση 2 χρόνια.
Η φίλη μου έχει σχέση 4 χρόνια και δεν έκαναν κανένα "διαλειμματάκι" όταν έδινε το αγόρι ή αυτή. Πέτυχαν και οι 2, με μόρια όχι αστεία.

Αν έχεις πρόγραμμα μπορείς να τα καταφέρεις και τα 2.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 11:22, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Ξαδέρφη φίλης μου μπήκε πρώτη Αρχιτεκτονική και έχει σχέση 2 χρόνια.
Η φίλη μου έχει σχέση 4 χρόνια και δεν έκαναν κανένα "διαλειμματάκι" όταν έδινε το αγόρι ή αυτή. Πέτυχαν και οι 2, με μόρια όχι αστεία.

Αν έχεις πρόγραμμα μπορείς να τα καταφέρεις και τα 2.
Αλλο να εχεις 2 χρονια σχεση και να δινεις πανελληνιες στον 2ο χρονο της σχεσης σου και αλλο να εχεις σχεση 9 μηνες που σου πριζει τα κακαλα να βρεθειτε και σε απειλει οτι θα σε αφησει αν δεν βρεθουμε και να σου κανει διαφορες μαλακιες ετσι απλα για να σου σπασει τα νευρα.Υπαρχει τεραστια διαφορα.Γιατι οταν εισαι μαζι με καποιον 2 χρονια αυτος ο ΚΑΠΟΙΟΣ σε καταλαβαινει δεν σου κανει την ζωη κολαση!

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 11:23, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos Sitys
Οχι.Με την συγκεκριμενη την πτανα.Η σχεση φταιει
Η κάθε περίπτωση διαφέρει, αλλα ας μην γενικεύουμε .

Όπως είπα και η Θάλεια, κι εγώ γνωρίζω άτομα που είχαν σχέση και έγραψαν εξαιρετικά καλά. Φαντάζομαι πως δεν είναι σουπερ ήρωες ούτε εξωγήινες μορφές ζωής, απλοί θνητοί.

Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 11:26, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Η κάθε περίπτωση διαφέρει, αλλα ας μην γενικεύουμε .

Όπως είπα και η Θάλεια, κι εγώ γνωρίζω άτομα που είχαν σχέση και έγραψαν εξαιρετικά καλά. Φαντάζομαι πως δεν είναι σουπερ ήρωες ούτε εξωγήινες μορφές ζωής, απλοί θνητοί.
Οτι ειπα και πιο πανω διαβασε

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:28, 23-09-12:

Αλλο να εχεις 2 χρονια σχεση και να δινεις πανελληνιες στον 2ο χρονο της σχεσης σου και αλλο να εχεις σχεση 9 μηνες που σου πριζει τα κακαλα να βρεθειτε και σε απειλει οτι θα σε αφησει αν δεν βρεθουμε και να σου κανει διαφορες μαλακιες ετσι απλα για να σου σπασει τα νευρα.Υπαρχει τεραστια διαφορα.Γιατι οταν εισαι μαζι με καποιον 2 χρονια αυτος ο ΚΑΠΟΙΟΣ σε καταλαβαινει δεν σου κανει την ζωη κολαση!
Δεν συμφωνώ. Αν εσύ τα είχες γενικότερα με πρήχτα είναι δικό σου πρόβλημα που έκανες σχέση μαζί της.
Σχέση από σχέση αλλάζει. Μπορεί να είσαι με κάποιον 2 μήνες και να θες να τον βλέπεις κάθε λεπτό ή αντίθετα να βαριέσαι θανάσιμα και να μην γουστάρεις. Βέβαια, θεωρώ ότι όταν είσαι με κάποιον 2 ή 4 χρόνια πχ, σου λείπει αληθινά ο άλλος γιατί καλώς ή κακώς ΔΕΝΕΣΑΙ. Η φίλη μου πάντως τον έβλεπε καθημερινά τον δικό της. Του αφιέρωνε λίγη ώρα από τη μέρα της, έτσι, για να ξεχνιέται και αυτή.

Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 11:31, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Δεν συμφωνώ. Αν εσύ τα είχες γενικότερα με πρήχτα είναι δικό σου πρόβλημα που έκανες σχέση μαζί της.
Σχέση από σχέση αλλάζει. Μπορεί να είσαι με κάποιον 2 μήνες και να θες να τον βλέπεις κάθε λεπτό ή αντίθετα να βαριέσαι θανάσιμα και να μην γουστάρεις. Βέβαια, θεωρώ ότι όταν είσαι με κάποιον 2 ή 4 χρόνια πχ, σου λείπει αληθινά ο άλλος γιατί καλώς ή κακώς ΔΕΝΕΣΑΙ. Η φίλη μου πάντως τον έβλεπε καθημερινά τον δικό της. Του αφιέρωνε λίγη ώρα από τη μέρα της, έτσι, για να ξεχνιέται και αυτή.
Δεν με πιανεις τι θελω να πω.Κοριτσι εισαι και εσυ αδυνατο να πιασω ουδετερη κουβεντα.Φυσικα και θα επαιρνες το μερος των κοριτσιων.ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΤΕ εξαλλου! η θα θαβετε η μια την αλλη η θα υπερασπιζεστε η μια την αλλη.Διδακτορικο εχω βγαλει πια σε αυτα

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 11:39, 23-09-12:

Δεν με πιανεις τι θελω να πω.Κοριτσι εισαι και εσυ αδυνατο να πιασω ουδετερη κουβεντα.Φυσικα και θα επαιρνες το μερος των κοριτσιων.ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΤΕ εξαλλου! η θα θαβετε η μια την αλλη η θα υπερασπιζεστε η μια την αλλη.Διδακτορικο εχω βγαλει πια σε αυτα
Ε; Ποιανής το μέρος πήρα; Αναφέρω ένα γεγονός και την άποψή μου απλά.

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 05:20, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Kostis_Paros
Μακρια απο σχεσεις!ξερω πολλα παραδειγματα απο ατομα που μου παραδεχτηκαν οτι θα τα πηγαιναν καλυτερα χωρις σχεση κ που ο ενας αποσυντονιζε την αλλη κ το αντιθετο. Αν κ αυτα τα πραγματα δεν προγραμματιζονται προτεινω να ειμαστε 9 μηνες σινγκλ !
Σωστά, μόνο 9 μήνες και μετά τέλος οι υποχρεώσεις, έτσι;
Oh wait ... μετά έχεις πανεπιστήμιο, διάβασμα και εξεταστικές. Τρεις φορές τον χρόνο εξεταστική, πού να σε αποσυντονίζουν.
Μετά πάλι η καθημερινότητά σου θα έχει 10 ώρες στη δουλειά. Πού θα 'χεις όρεξη για τέτοια, σωστά.
Αλλά υπομονή, στα 65 σου θα τελειώσουν όλα και θα μπορέσεις να ευχαριστηθείς την ζωή σου ρε αδερφέ...

.... not.

Θα σταθώ στο πνεύμα της Θάλειας: σχέση από σχέση διαφέρει. Αλλά για να σε πάω λίγο πίσω και να σου δώσω την γενική εικόνα: η σχέση είναι για να σε ΣΤΗΡΙΖΕΙ. Να γνωρίζεις ότι έχεις ένα άτομο δίπλα σου, που θα σε στηρίξει αν έχεις σκατοώρες, αρκεί φυσικά να ανταποκρίνεσαι κι εσύ. Δεν είπα να μην σε σεβαστεί, αλλά πρέπει κι εσύ να δίνεις απ' τη μεριά σου.

Bottom line, ίσα-ίσα μπορεί να σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ να περάσεις ευκολότερα τον νταλκά των Πανελληνίων - και οτιδήποτε άλλο είναι, εξεταστική, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, δουλειά - αρκεί φυσικά να έχεις ένα ώριμο άτομο δίπλα σου, που γνωρίζει τι θέλει και πώς να φερθεί.

Με τέτοια αρνητική προσέγγιση, μπορώ να σου πω σχεδόν σίγουρα ότι θα σου γυρίσει σε αρνητικό κάρμα, όταν όντως θα χρειαστείς στήριξη. Ω ναι, υπάρχει το κάρμα, ξέρεις...

εξαλου καλοκαιρι ακολουθει....
Ναι μωρέ, η κλασική νεοελληνική άποψη. Έρχεται καλοκαίρι, ας τα κάνουμε όλα π...τάνα. Ο χειμώνας προσφέρεται περισσότερο πάντως για τέτοια, έχεις και τζάμπα θέρμανση.

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Kostis_Paros έγραψε στις 06:58, 28-10-12:

1ον: Γιατι θεωρεις τις πανελληνιες ιδιες με το πανεπιστημιο; Απο πού και ως πού; Στις πανελληνιες πρεπει να μεινεις συγκεντρωμενος στο στοχο σ,αν ειναι να εχεις και σχεση αστο.Απο γνωστη μ ξερω πως παρατουσε το διαβασμα για να μιλησει με το αγορι της (το οποιο εδινε κ αυτο πανελληνιες) επειδη μονο ετσι εβρισκαν κοινες ωρες.Αντιστοιχα,η φιλη μ διεκοπτε το αγορι της οταν διαβασε.Οταν δε χωρισε κατα τη διαρκεια των πανελληνιων,ηταν και οι δυο κουκουρουκου για δυο μηνες. Αυτο ειναι ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα,το οποιο για εσενα ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας.
Επισης,εισαι 17 ετων (οχι εσυ) κ μ λες οτι θες στηριξη απο γκομενα; παντρεμενος εισαι; Δε λεω οτι δε μπορει να υπαρξη Αλληλοστηριξη σε μια σχεη αλλα δε περιμενεις απο αυτην αποκλειστικα στηριξη. Υπαρχουν ξερεις και οι φιλοι,οι συγγενεις,οι γονεις σου; Ε σου θυμιζουν κατι αυτες οι λεξουλες; (πολυ χαιρομαι).Τι να πω ισως φταιει οτι εισαι πιο κοντα στα 65. Και περα απο την ειρωνια,εισαι σε αλλη φαση εσυ σε αλλη εμεις.

Bottom line, θα εχεις αγαμιες.Θα σου γυρισεει μπουμερανκ.... Bot really. Υπαρχει και ο νομος της ελξης.

Τελος,ε νομιζεις οτι το καλοκαιρι ειναι 3,4 μερες που ερχεστε στα νησια,εσεις που μενετε αθηνα κτλ για να τα κανετε ολα πουτανα η απλα να κανετε “διακοπες“. ; Η οτι τρεχετε στον αλιμο κ στο κορωπι για να απολαυσετε μια βουτια στα σκατονερα της Αθηνας; Και αντιστοιχα για οποιαδηποτε πολη.
Λυπαμαι,αλλα θα σε απογοητευσω,φιλε μου...

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:38, 28-10-12:

Μην είστε κάποιοι υπερβολικοί και φέρνετε την καταστροφή. Όλα γίνονται μια χαρά. Άνετα μπορείς να έχεις σχέση παράλληλα με την προετοιμασία για τις πανελλήνιες. Αρκεί ο ένας από τους δύο (που ίσως δεν δίνει πανελλήνιες) να έχει λίγη κατανόηση (και ...εγκράτεια).

Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 741 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 11:00, 28-10-12:

εγώ όλη τη χρονιά της 3ης λυκείου και την περίοδο των πανελληνίων είχα σχέση και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα..είχα ξεκαθαρίσει ότι φέτος προταιρεότητα μου είναι τα μαθήματα και φυσικά είχε καταλάβει και με στήριζει όσο μπορούσε..Βλεπόμασταν πολύ τακτικά μέσα στην εβδομάδα,μετά το φροντιστήριο και το σάββατο που έβγαινα συνήθως.Πάντως αν δείτε ότι η σχέση σας έχει αρχίσει να σας κάνει τη ζωή σας πατίνι απο τώρα,να σας αποσπά από το διάβασμα και να σας στεναχωρεί καλύτερα να της κουνήσετε το μαντήλι,γιατί θα είναι χειρότερα ένας χωρισμός τους τελευταίους μήνες..Πάντως αν θέλετε να διατηρήσετε τη σχέση σας,δε χρειάζεται να πέφτετε με τα μούτρα στο διάβασμα και να μην έχετε επαφή με κανέναν!Ισορροπία και απο τις δύο πλευρές

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 14:18, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Καλυτερα οι πολλοι συναισθηματισμοι να λειπουν, εχεις σημαντικοτερα πραγματα να σκεφτεις. )
Έχεις απόλυτο δίκιο.
Εγώ προσωπικά όταν έδινα πανελλαδικές (προ αμνημονεύτων χρόνων, 1995) αφοσιώθηκα εξολοκλήρου στο διάβασμα και μου βγήκε σε καλό. Έβγαλα 19 μέσο όρο.
Ωστόσο, θεωρώ ότι -σ' αυτό το τόσο υποκειμενικό θέμα- το απόλυτο είναι η σχετικότητα. Τίποτα δεν είναι επίμεμπτο. Ας πράξει ο /η καθένας/μία αυτό που θεωρεί σωστό. Αν κάποιος/α -βέβαια- μπορεί να τα συνδυάσει και τα δύο, έχει καλώς.

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Kostis_Paros έγραψε στις 15:03, 28-10-12:

Πολλοι συνεχιζεται να επιμενετε:με κατανοηση και με με με ολα γινονται.Ναι,οκ συμφωνω,το θεμα ομως ειναι οτι ολο αυτο ειναι κατι το φαινομενικο κ το θεωρητικο. Δε μπορειτε να κτλβετε οτι η σχεση δεν ειναι μια συμφωνια που θα κρατησει οπωσδηποτε “ε δινω πανελληνιες ξερεις κ για αυτο θα σε εχω γραμμενη λιγο αλλα να δειχνεις κατανοηση κ υπομονη“ . Η κατανοηση κ η υπομονη του αμορε σας ειναι κατι που εξαρταται μονο απο αυτην/αυτον. ΝΠως μπορειτε λοιπον να λετε κατι τετοιο απο τη στιγμη που δεν εξαρταται απο εσας; δλδ θεωρειται οτι ξερετε την αλλη/αλλον σα να ειναι παιδι σας κ ξερετε αν θα σας υποστηριξει η θα σας κανει πουστια.Καμια γκομενα δε θελει να τη γραφουν,μη λεμε μλκιες τωρα,ουτε σε εμας αρεσει. Θελετε κ αλλο παραδειγμα με διαφορετικες επιτωσεις; Μια γνωστη μ σε καθε διαλειμμα,κενο κτλ μιλαει στο τηλ με το γκομενο, (προφανως για να μη μενει κανεις παραπονεμενος). Ποσο κακο κανει αυτη στις αλλες τις σχεσεις; εννοω φιλους κ φιλες.
Επισης,ενας φροντιστης μ με πειρα δεκαετιων μ λεει μακρια απο ερωτες κ σχεσεις,και συμφωνουσα μαζι του πριν καν μου το πει. Προφανως κατι θα ξερει ο ανθρωπος για να το λεει...

Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 15:04, 28-10-12:

Εξαρταται σε ποια σχολη θες να περασεις..
αν εχεις σκοπο να περασεις σε χαμηλοβαθμες σχολες με μορια λιγοτερα απο 17000 τοτε μπορουν να συνδυαστουν...
αλλιως δε γινεται

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:51, 28-10-12:

1ον: Γιατι θεωρεις τις πανελληνιες ιδιες με το πανεπιστημιο; Απο πού και ως πού;
Σωστά. Οι Πανελλήνιες έχουν μακράν λιγότερη δουλειά απ' το Πανεπιστήμιο. Είσαι Γ' Λυκείου, δεν έχεις περάσει Πανεπιστήμιο, και μάλιστα σε απαιτητικό, για να ξέρεις πώς είναι. Αυτά τα "στο Πανεπιστήμιο θα έχω χρόνο" είναι αβάσιμες απόψεις που καλλιεργούν οι φροντιστηριάδες στα μαθητούδια της Γ' Λυκείου, για να κάνουν υπομονή.

Ίσα-ίσα, μετά τις Πανελλήνιες αρχίζουν τα δύσκολα. Επίσης, αν πας σε Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, θα πρέπει να περνάς τα μαθήματα με την πρώτη, αλλιώς σε διώχνουν. Μακράν πιο δύσκολο απ' τις Πανελλήνιες - με την διαφορά ότι θα είναι πράγματα που θα σου αρέσουν.

Φυσικά και γνωρίζω την αφοσίωση που θέλουν οι Πανελλήνιες και είναι μεγάλο λούκι για να το περνάς μόνος σου. Δεν λέω να βγαίνεις κάθε βράδυ, αλλά 10-30 λεπτά κάθε μέρα να μιλάς με την σχέση σου - έστω και στο Skype - είναι σημαντικό.

Επισης,εισαι 17 ετων (οχι εσυ) κ μ λες οτι θες στηριξη απο γκομενα; παντρεμενος εισαι
Συγγνώμη, αλλά δεν μίλησα για "γκόμενα", αλλά για "κοπέλα". Εάν το μόνο που σε ενδιαφέρει εσένα είναι ένα "γκομενάκι" να πηδάς και μετά έξω απ' την πόρτα, αυτό δεν λέγεται σχέση. Βασικό συστατικό μιας σχέσης είναι η αλληλοϋποστήριξη. Εάν δεν μπορείς να στηρίξεις, τότε λυπάμαι, αλλά δεν έχεις τα απαραίτητα εφόδια για να αξίζεις να κάνεις μια σοβαρή σχέση.

Μπορείς άνετα να κάνεις σοβαρή σχέση, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Αλλά μπορείς και να φερθείς ανώριμα, σαν παιδάκι, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Έχω δει απ' όλα να συμβαίνουν.

Σε κάθε περίπτωση, όπως φέρεσαι, έτσι θα σου φερθούν κάποια στιγμή. That's justice.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Kostis_Paros έγραψε στις 23:30, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Σωστά. Οι Πανελλήνιες έχουν μακράν λιγότερη δουλειά απ' το Πανεπιστήμιο. Είσαι Γ' Λυκείου, δεν έχεις περάσει Πανεπιστήμιο, και μάλιστα σε απαιτητικό, για να ξέρεις πώς είναι. Αυτά τα "στο Πανεπιστήμιο θα έχω χρόνο" είναι αβάσιμες απόψεις που καλλιεργούν οι φροντιστηριάδες στα μαθητούδια της Γ' Λυκείου, για να κάνουν υπομονή.

Ίσα-ίσα, μετά τις Πανελλήνιες αρχίζουν τα δύσκολα. Επίσης, αν πας σε Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, θα πρέπει να περνάς τα μαθήματα με την πρώτη, αλλιώς σε διώχνουν. Μακράν πιο δύσκολο απ' τις Πανελλήνιες - με την διαφορά ότι θα είναι πράγματα που θα σου αρέσουν.

Φυσικά και γνωρίζω την αφοσίωση που θέλουν οι Πανελλήνιες και είναι μεγάλο λούκι για να το περνάς μόνος σου. Δεν λέω να βγαίνεις κάθε βράδυ, αλλά 10-30 λεπτά κάθε μέρα να μιλάς με την σχέση σου - έστω και στο Skype - είναι σημαντικό.

Συγγνώμη, αλλά δεν μίλησα για "γκόμενα", αλλά για "κοπέλα". Εάν το μόνο που σε ενδιαφέρει εσένα είναι ένα "γκομενάκι" να πηδάς και μετά έξω απ' την πόρτα, αυτό δεν λέγεται σχέση. Βασικό συστατικό μιας σχέσης είναι η αλληλοϋποστήριξη. Εάν δεν μπορείς να στηρίξεις, τότε λυπάμαι, αλλά δεν έχεις τα απαραίτητα εφόδια για να αξίζεις να κάνεις μια σοβαρή σχέση.

Μπορείς άνετα να κάνεις σοβαρή σχέση, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Αλλά μπορείς και να φερθείς ανώριμα, σαν παιδάκι, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Έχω δει απ' όλα να συμβαίνουν.

Σε κάθε περίπτωση, όπως φέρεσαι, έτσι θα σου φερθούν κάποια στιγμή. That's justice.
)
Αν ειχες και ωραιο τροπο,αν ησουν ευγενικος και καθολου μισαλλοδοξος,τοτε ειλικρινα θα σε παραδεχομουν και θα ενιωθα ταπεινομενος. Δε θα μπω στον κοπο να παραθεσω την απαντηση μου,διοτι ειναι περιττη.

Εχεις δικιο.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

If you act like a bitch,you will die like a bitch. (Madonna)

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:04, 02-11-12:

Ε, φυσικά. Αν μιλάμε για "γκόμενο/α", τότε αναφερόμαστε στο κατώτερο σαρκικό ένστικτο και όχι στις ανώτερες αξίες της αλληλοϋποστήριξης, του αλληλοσεβασμού και της συντροφικότητας. Δεν είμαι πουριτανή, αλλά θεωρώ ότι η έννοια της συντροφικότητας ευτελίζεται όταν χρησιμοποιείται η λέξη "γκόμενος/α".

Πράγματι έτσι είναι. Μπορεί κάποιος/α να είναι 50 χρονών και να είναι ανώριμος/η, ενώ κάποιος/α άλλος/η να είναι 17 χρονών και να έχει μεγάλη ωριμότητα. Η ηλικία δεν συμβαδίζει πάντα με την ωριμότητα.

Μπράβο Γιώργο. Το βλέπεις πολύ ώριμα το θέμα.

Θεωρώ πάντως ότι, για να μπορέσει να συνδυαστεί επιτυχώς η σχέση με τις σπουδές, πρέπει να επιλέγουμε άτομα που έχουν το ίδιο σύστημα αξιών μ' εμάς εν αναφορά με τις σπουδές. Αν, λόγου χάρη, κάποιος/α θεωρεί τις σπουδές ως ύψιστη αξία, θα επιλέξει κάποιον/α που να αισθάνεται ακριβώς το ίδιο. Όλα αυτά, βέβαια, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurricane : 02-11-12 στις 23:58. Αιτία: Διόρθωση Παράθεσης
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 520 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 21:22, 04-11-12:

μια χαρα συνδυαζονται!!=))

Παράθεση

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparksFly
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 00:44, 05-11-12:

Προσωπικά πέρυσι δίναμε και οι 2 πανελλαδικές ενώ είμασταν μαζί από την β'λυκείου...έχω να πω πως πολλές φορές βγάζαμε νεύρα ο ένας στον άλλον και τα πράγματα ήταν περίεργα αλλά κάπως τα νεύρα τα βγάζαμε και οι 2 σε διάβασμα...στις πανελλαδικές δεν πολυ-μιλάγαμε (είχε συμφωνηθεί) και όλα ήταν οκ...αν μας έπαιρνε από κάτω σίγουρα ένας από τους 2 θα ήταν εκτός σχολής φέτος...η αλήθεια είναι ότι αλληλοϋποστηριζόμασταν κιόλας!

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:42, 06-11-12:

Εμένα πάντως -τη χρονιά που έδινα πανελλαδικές (1995)- πιο πολύ μου είχε λείψει η ενασχόληση με το αγαπημένο μου άθλημα, την κολύμβηση, παρά η σχέση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 06-11-12 στις 18:58. Αιτία: διόρθωση τυπογραφικού λάθους
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 18:00, 06-11-12:

Ό,τι θέλει κάνει πάντα η καρδιά

Παράθεση

spyroskaftanis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 435 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 18:04, 06-11-12:

Πανελλήνιες και σχέση
Πανελλήνιες και σχέση ίσως να παλεύεται. Πανελλήνιες και διαρκής απόρριψη δεν παλεύεται με τίποτα όμως!!

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos241
Ο Giorgos241 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 16:39, 31-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
Πανελλήνιες και σχέση ίσως να παλεύεται. Πανελλήνιες και διαρκής απόρριψη δεν παλεύεται με τίποτα όμως!!
απόρριψη... !!!
δεν ειμαι σε θεση να μιλαω αλλα οταν ειναι να δωσεις μια "μαχη" ωστε να μπεις σε μια σχολη η οποια πιθανοτατα θα ειναι η πορτα σου για ενα καλυτερο μελλον, θα επιλεξω να κατσω σαν αυτον -->
να γραφω απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να πετυχω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MANOLIS_X3!!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MANOLIS_X3!!!
Ο MANOLIS_X3!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O MANOLIS_X3!!! έγραψε στις 22:49, 24-04-13:

Αν με τη κοπελια ειστε στο ιδιο επιπεδο , πιστευω πως δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα ..μαλιστα μπορει ο ενασ να βελτιωνει τον αλλο........και βασικα οπως αναφερατε παιζει ρολο τί σχολη επιθυμει ο καθε μαθητης....για τισ υψηλοβαθμες... πιστευω πως το να συνδυαζεις αυτα τα δυο ειναι λιγο ρισκο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:25, 25-04-13:

Σιγά βρε παιδιά! Το ότι δίνετε πανελλήνιες δε σημαίνει ότι θα πρέπει να εγκαταλείψετε τα εγκόσμια και να κλεισθείτε σε μοναστήρι-φροντιστήριο. Άνετα μπορείτε να έχετε και τη σχέση σας και το διάβασμά σας. Άλλωστε, το να είσαι ευχαριστημένος σε έναν τομέα της ζωής, επιδρά θετικά και στους άλλους. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη παραπάνω κατανόηση του ενός προς τον άλλο. Έχω ζήσει το παιχνίδι και από τις δύο πλευρές: τη μια χρονιά έδινα εγώ πανελλήνιες και την επόμενη η κοπέλα. Δεν νομίζω να υπήρξε κάποιο πρόβλημα. Καλά πήγαμε και οι δύο στις εξετάσεις μας.

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 25-04-13 στις 21:12. Αιτία: Αλλαγή εικόνας γιατί η προηγούμενη δεν άρεσε στον nPb.
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:00, 25-04-13:

Axxx ρε Dia με τις φωτογραφίες σου. Ειδικά η τελευταία μου θυμίζει διαφήμιση κάποιου κόλετζ της Αθήνας. Μήπως η υπερβολική καούρα για σχέση οδηγήσει σε κόλετζ της απελπισίας αντί για κάποιο Πανεπιστήμιο; Παιδιά, ένα μέτρο δεν βλάπτει.

Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Areti91
H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 22:00, 25-04-13:

Παν μέτρον άριστον...

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,383 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 22:40, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη παραπάνω κατανόηση του ενός προς τον άλλο.
Να συμπληρώσω:
Και του εξεταζόμενου όσον αφορά τις προτεραιότητες του.Φυσικά, δεν εννοώ να διαλύονται σχέσεις για κάποιες προτεραιότητες(κακά τα ψέμματα, οι πανελλήνιες είναι κομβικό σημείο), αλλά να υπάρχει και δυνατή αφοσίωση στα διαβάσματα.Γιατί δεν είναι "το μόνο", όπως λες.Για να είναι "το μόνο" σημαίνει ότι πρώτα πρώτα έχουμε ένα συνεπή υποψήφιο.Εννοώ ότι πρέπει να υπάρχει μια προσαρμογή, λίγο πιο αυστηρή, και στη σχέση γκόμενας-γκόμενου όπως και στη σχέση υποψηφίου-διαβάσματος με σαφή όρια, ώστε να μην αδικείται κάποιος τομέας εις βάρος του άλλου.Τέλος πάντων, αυτό νομίζω ότι πιστεύει κι ο nPb, άσχετα του αν τον παρεξηγείται λιγάκι.

Παράθεση

Lucas D.Hagg

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Lucas D.Hagg
Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Lucas D.Hagg έγραψε στις 00:56, 26-04-13:

Παιδες δεν ξερω κατα ποσο συμφερει,φιλος μου περσι εκανε σχεση τουε τελευταιους 2.5 μηνες και πραγματικα δεν εκανε ποτε επαναληψη,πηγε και εγραψε με οτι θυμοταν,με φροντιστηριο πολυ διαβασμα μεχρι εκεινο τον καιρο και αποτελεσμα 14300 μορια
Εγω φετος δινω και η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσα να ειμαι σε σχεση αλλα πραγματικα το απεφυγα ισως και με ασχημο τροπο αλλα ενας χρονος ειναι πρεπει να κανεις υπομονη.
Αν παρ ολα αυτα και οι 2 στην σχεση περνανε το λουκι των πανελληνιων (μιλωντας παντα για καλους μαθητες) θα σεβαστουν ο ενασ τον αλλον και η σχεση θα ειναι μια χαρα αλλα μονον σε αυτη την περιπτωση

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 08:29, 26-04-13:

Σημασια εχει τι στοχους βαζεις και ποσο τηρεις τα ορια που θετεις..
Εμενα προσωπικα το διαβασμα μου δεν επηρεαστηκε και μπορω μαλιστα να πω πως με βοηθησε...
Πώς?

Οταν νιωθω ασχημα,χαλια,απογοητευμενη ,πως δεν θα περασω πουθενα,πως δεν θα γραψω τιποτα παω μια βολτα μαζι του ή τον παιρνω τηλεφωνο...
Μια συζητηση,μια αγκαλια,ενα φιλι παντα κανουν τα πραγματα λιγο καλυτερα ..Σου δινουν κουραγιο...

Τα βραδια πλεον που ξενυχταμε περνουμε νωρις το ξημερωμα(1,2,3 το βραδυ)ο ενας τον αλλο και δινουμε κουραγιο..
Ειναι ωραιο να νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου να σε στηριζει..Φυσικα οι βολτες ειναι περιορισμενες..Λιγο πριν το μαθημα,λιγο μετα το μαθημα ,καμια ωρα το Σαββατοκυριακο αλλα ξεχνιεσαι και χαλαρωνεις...Δηλαδη αν καθομουν σπιτι και εβλεπα τηλεοραση το 2ωρο που θα ηθελα να ξεκουραστω θα με βοηθουσε περισσοτεερο?

Ξεσκας,ξελαμπικαρει η σκεψη σου απ αυτο το αγγουρι και την πιεση των Πανελλαδικων..

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 08:50, 26-04-13:

Ωραία, γενικά όλα έχουν να κάνουν με το ποιος είσαι πριν τις πανελλήνιες. Η Γ λυκείου θέλει απλά μια λογική τύπου "περιορίζω όσο μπορώ τις μεταβλητές", που σημαίνει ότι δεν τρώω 1000 θερμίδες πρωινό πριν γράψω αν δεν τρώω το πρωί γενικά, δεν ξενυχτάω να διαβάζω αν δε δουλεύω έτσι γενικά, δεν πάω για τρέξιμο/κολύμπι/ορειβασία/whatnot αν δεν είμαι αυτής της φάσης γενικά. Και ούτω καθεξής, ναι, OK.

Άρα, να κάνεις στη Γ λυκείου πρώτη φορά στη ζωή σου σχέση? Ε, θα 'λεγα μάλλον όχι. Το πίανεις το θέμα όπως το 'πιανες και πριν, γράφεις, περνάς, καλημέρα. Απλά δεν είναι και ο ιδανικότερος χρόνος για πειραματισμό, that's all. Συν του ότι μετά γίνεται χαμός γενικά , οπότε ναι, συγκεντρώνεσαι ένα χρόνο και μετά έχεις άπειρα περιθώρια να παίξεις όπως θες με το πρόγραμμά σου.

Παράθεση

Frwws

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Frwws
H Frwws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H Frwws έγραψε στις 09:31, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Σημασια εχει τι στοχους βαζεις και ποσο τηρεις τα ορια που θετεις..
Εμενα προσωπικα το διαβασμα μου δεν επηρεαστηκε και μπορω μαλιστα να πω πως με βοηθησε...
Πώς?

Οταν νιωθω ασχημα,χαλια,απογοητευμενη ,πως δεν θα περασω πουθενα,πως δεν θα γραψω τιποτα παω μια βολτα μαζι του ή τον παιρνω τηλεφωνο...
Μια συζητηση,μια αγκαλια,ενα φιλι παντα κανουν τα πραγματα λιγο καλυτερα ..Σου δινουν κουραγιο...

Τα βραδια πλεον που ξενυχταμε περνουμε νωρις το ξημερωμα(1,2,3 το βραδυ)ο ενας τον αλλο και δινουμε κουραγιο..
Ειναι ωραιο να νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου να σε στηριζει..Φυσικα οι βολτες ειναι περιορισμενες..Λιγο πριν το μαθημα,λιγο μετα το μαθημα ,καμια ωρα το Σαββατοκυριακο αλλα ξεχνιεσαι και χαλαρωνεις...Δηλαδη αν καθομουν σπιτι και εβλεπα τηλεοραση το 2ωρο που θα ηθελα να ξεκουραστω θα με βοηθουσε περισσοτεερο?

Ξεσκας,ξελαμπικαρει η σκεψη σου απ αυτο το αγγουρι και την πιεση των Πανελλαδικων..
Αααααααααακριβως!!!Και εγώ μια χαρά την έβγαλα!

Παράθεση

Isom1312

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Τεχνολογίας Αλιείας - Υδατοκαλλιεργειών ΤΕΙ Θεσσαλονίκης (Μουδανιά) . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 09:39, 26-04-13:

Σταματήστε να συνδέετε τα πάντα με τις πανελλήνιες και το πόσο κακό σας κάνουν,φτάνει.Σε λίγο θα ρωτάτε και αν το χέσιμο επηρεάζει την επανάληψη σας γιατί ξοδεύετε πολλές ώρες στη τουαλέτα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    #LoveMaths, XristosDim

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους