Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,599 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,768 μηνύματα σε 94,885 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 553 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το ECCE/ECPE-Michigan

gorgonokoritso (zenia....)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 19:36, 15-02-11:

μήπως ξέρει κάποιος ποια είναι τα όρια σε κάθε κομμάτι για fail ή pass??
αν γίνεται όχι στο περίπου...
ακριβώς όποιος γνωρίζει...
ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 19:28, 25-02-11:

ρε παιδια....
τελικα ποσες λεξεις χρειαζονται για την εκθεση του προφ?
αλλοι λενε 250 αλλοι 350...
γιατι αυτο με την 1,5 σελιδα ειναι υποκειμενικο και ειναι αναλογα τα γραμματα του καθενος....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 22:37, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από gorgonokoritso
ρε παιδια....
τελικα ποσες λεξεις χρειαζονται για την εκθεση του προφ?
αλλοι λενε 250 αλλοι 350...
γιατι αυτο με την 1,5 σελιδα ειναι υποκειμενικο και ειναι αναλογα τα γραμματα του καθενος....
Μα αυτό δεν επισημαίνεται στην εκφώνηση?

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,578 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:40, 25-02-11:

Δεν υπαρχει word limit.Απλα σου λεει να ναι γυρω στη μιαμιση σελιδα.
Εγραψα μια σελιδα και 5 σειρες (10-12 words per line) και πηρα Pass(P)!

Παράθεση

Greektr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Greektr
Ο Greektr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Greektr έγραψε στις 10:01, 26-02-11:

Βασικά αν δείτε τις επίσημες οδηγίες του πανεπιστημίου του Μίσιγκαν, σελ.13:

http://www.lsa.umich.edu/UMICH/eli/H...ls/ECPE_IB.pdf

λέει: "The examinee must choose one topic on which to write a 250- to 300-word essay."

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 10:21, 26-02-11:

250 λεξεις ειναι γυρω στη μιαμιση σελιδα.Αλλα γενικα αν η εκθεση σου υπερβαινει τη μια σελιδα και κατι γραμμες και εχεις αναπτυξει το θεμα ως ενα βαθμο δεν θα σε κοψουν!Αυτα τα ορια λεξεων στο Μισιγκαν ειδικα ειναι τυπικα.Ισχυει το +-10% των λεξεων.

Παράθεση

Greektr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Greektr
Ο Greektr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Greektr έγραψε στις 10:34, 26-02-11:

Καλά ναι, μιλάμε για το Μίσιγκαν. Δεν κόβουν τόσο εύκολα έκθεση. Απλώς λέω τι λένε οι επίσημες οδηγίες. Τώρα αν γράψεις λίγο παραπάνω ή λίγο παρακάτω, δεν έγινε τίποτα

Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 10:38, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Εγώ προσωπικά δεν νιώθω καθόλου μειονεκτικά απέναντι σε κάποιον που το πέρασε με συστηματική μελέτη και χρήση ειδικών τεχνικών, αν και το πήρα με λίγο διάβασμα και ελάχιστη ενασχόληση, διότι στην ουσία το ίδιο πετύχαμε και οι 2 στο τέλος, so....
Συμφωνω. Η αδελφη μου το πηρε με μηδενικο διαβασμα (κυριολεκτω.εχει το χαρισμα με τις ξενες γλωσσες)ενω εγω ξεσκιστηκα. Τι να κανουμε. Το αποτελεσμα μετραει !!!!!

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 10:42, 26-02-11:

Βασικα και στο χρονικο περιθωριο που δινεται δυσκολα μπορεις να γραψεις πανω απο δυο σελιδες.Η μια σελιδα και 5-10 γραμμες επιπλεον αναλογα τα γραφικο χαρακτηρα ειναι το ιδανικο.Επισης παιζει ρολο οχι μονο η ποσοτητα αλλα και η ποιοτητα.Κατα τα αλλα τα στατιστικα λενε πως δεν πρεπει καποιος να φοβαται την εκθεση του Μισιγκαν.Ελαχιστοι κοβονται εκει.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H gorgonokoritso έγραψε στις 18:39, 06-04-11:

Για τις εξετάσεις ECCE & ECPE του Πανεπιστημίου του Michigan, από το Μάιο 2011 τα αποτελέσματα για το Listening και το GVR/GCVR θα παρουσιάζονται σε αριθμητική κλίμακα (0-1000) ως εξής: 840-1000 (Honors), 750-835 (Pass), 650-745 (Low Pass), 610-645 (Borderline Fail) και 0-605 (Fail). Όσον αφορά στο ALCE της Ελληνοαμερικάνικης Ένωση οι αλλαγές περιορίζονται στο format της εξέτασης.
Συγκεκριμένα, στο Listening στο Part 1, οι υποψήφιοι ακούν 5 διαλόγους αντί για 10 που ίσχυε μέχρι τον Ιανουάριο 2011, και πρέπει να απαντήσουν σε ερωτήσεις με 3 επιλογές η καθεμία. Στο Part 2 υπάρχουν 10 συνομιλίες ενώ το Part 3 ακούγεται δύο φορές. Τέλος, στο Writing υπάρχει επιλογή ενός από δύο tasks και ζητείται να γραφτεί ένα argumentative essay, η μορφή δηλαδή της έκθεσης γίνεται λιγότερο formal.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eritsimo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eritsimo
H eritsimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H eritsimo έγραψε στις 20:38, 03-06-11:

παιδια πια θεματα εκθεσης επεσαν στο ΕCPE μαιου 2011??? σας παρακαλω χρειαζομαι βοηθεια!!!!

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H gorgonokoritso έγραψε στις 20:41, 03-06-11:

μπες στο αντιστοιχο θεμα με τις εξετασεις του 2011 και διαβασε μερικα ποστ και θα τα βρεις ολα
μην βαριεσαι ( )

Παράθεση

eritsimo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eritsimo
H eritsimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H eritsimo έγραψε στις 00:14, 05-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από gorgonokoritso
μπες στο αντιστοιχο θεμα με τις εξετασεις του 2011 και διαβασε μερικα ποστ και θα τα βρεις ολα
μην βαριεσαι ( )
ναι εξαψα αλλα βρικα μονο το ενα θεμα :S

Παράθεση

eli84

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eli84
H eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H eli84 έγραψε στις 12:04, 22-08-11:

εχετε αρχισει την επαναληψη οσοι εχετε κοπει το μαιο???ελα παιδια ενα κουραγιο ακομα!!!εγω ακομα δεν ξεκινησα,ψαχνω το κουραγιο!!!απο που λετε να αρχισετε??

Παράθεση

eli84

Νεοφερμένος

H eli84 έγραψε στις 19:17, 26-08-11:

ελα παιδια λιγη συμπαρασταση να παιρνουμε τα πανω μας!!!!

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 08:53, 30-08-11:

Υπομονη,τωρα που εισαι πιο εμπειρη στο τροπο εξετασεων,στη σκεψη,στο χρονο που απαιτειται,και με την περαιτερω προετοιμασια θα τα καταφερεις!

καλη επιτυχια σε ολους!

Παράθεση

eli84

Νεοφερμένος

H eli84 έγραψε στις 14:57, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
Υπομονη,τωρα που εισαι πιο εμπειρη στο τροπο εξετασεων,στη σκεψη,στο χρονο που απαιτειται,και με την περαιτερω προετοιμασια θα τα καταφερεις!

καλη επιτυχια σε ολους!
να σαι καλα!εχεις δικιο ναι ειναι κ κοντα οι εξετασεις τωρα ,αντε να τελειωνουμε!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PROFCENTRE

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PROFCENTRE
Ο PROFCENTRE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O PROFCENTRE έγραψε στις 12:28, 25-09-11:

If you have failed the test and need to take it again, study your books and notes from a completely different perspective. Learn to distinguish the real aim of each exercise in your books, and focus on that. Use a highlighting pen to highlight words in context, prepositional phrases, collocations, grammar structures and connotations of words. Don't waste your time learning definitions or words out of context.

-don't try to remember unanimous - remember a unanimous vote or decision
-don't try to remeber make up - remember you make up with a friend after a fight, you make up your face, you make up a believable excuse
-don't try to remeber peep - remember you peep through a keyhole
don't try to remember infamous - remember an infamous gangster

You can also find some vocabulary and grammar revision exercises at
http://www.proficiency.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 569 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 15:49, 25-10-12:

Παιδιά 8 Δεκεμβρίου δίνω το Michigan ECCE Lower και έχω πολύ άγχος γιατί δεν τα πάω και τέλεια στα practice tests.
Περνάω με σκορ λίγο πιο πάνω από το όριο.Γενικά μπορώ να πω ότι ποτέ δεν ήμουν ''τουρίστας'' στο φροντιστήριο.
Έχω λίγο άγχος γιατί πιο πολύ με δυσκολεύει το listening και το G ....Τί πρέπει να κάνω για να βελτιωθώ σε αυτά???
Προλαβαίνω έστω και λίγο να βελτιωθώ μέχρι τις 8 Δεκέμβρη?
Είμαι απεγνωσμένος παιδιά.....Βοηθήστε με.....

Σημείωση: Τα μηνύματα 169-171 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πτυχίο αγγλικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 25-10-12 στις 20:12. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης.
Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 18:48, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'
Παιδιά 8 Δεκεμβρίου δίνω το Michigan ECCE Lower και έχω πολύ άγχος γιατί δεν τα πάω και τέλεια στα practice tests.
Περνάω με σκορ λίγο πιο πάνω από το όριο.Γενικά μπορώ να πω ότι ποτέ δεν ήμουν ''τουρίστας'' στο φροντιστήριο.
Έχω λίγο άγχος γιατί πιο πολύ με δυσκολεύει το listening και το G ....Τί πρέπει να κάνω για να βελτιωθώ σε αυτά???
Γράφε εκθέσεις, και μην αγχώνεσαι, θα το πάρεις
Ξέρω παιδιά που δεν έβγαζαν καν βάση και το πήραν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στρατιωτική σχολή αξιωματικών σωμάτων και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 18:53, 25-10-12:

Όντως μην ανησυχείς για την ώρα απλά κάνε όσες επαναλήψεις μπορείς και όπως είπε και ο από πάνω, πολλά παιδιά το παίρνουν που δεν αξίζουν καν οπότε... Χρειάζεσαι απλά να συγκεντρώσεις όλες σου τις γνώσεις και... λίγη τύχη φυσικά

Παράθεση

Νανά Δ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νανά Δ.
H Νανά Δ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Νανά Δ. έγραψε στις 21:34, 27-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'

Σημείωση: Τα μηνύματα 169-171 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πτυχίο αγγλικά.
κι εγω περυσι τα ιδια τραβουσα.δεν ειμαι ιδιαιτερη καλη στα αγγλικα και οπως κι εσυ δεν εγραφε τοσο καλα στα practice καλο θα ηταν να σημειωνεισ καπου τα γραμματικα φιανομενα που συναντας συνεχεια ή αυτα που κανεις λαθος τωρα για το Listening εινα καθαρα θεμα εξασκησης

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 811 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 14:20, 28-04-14:

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε μερικές πληροφορίες σχετικά με τις εξετάσεις του Michigan ECCE. Πως είναι τα προφορικά? Πόσες εκθέσεις έχει? Πόση ώρα κ.λ.π.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 15:13, 28-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από GP369
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε μερικές πληροφορίες σχετικά με τις εξετάσεις του Michigan ECCE. Πως είναι τα προφορικά? Πόσες εκθέσεις έχει? Πόση ώρα κ.λ.π.
Τα προφορικά είναι πανεύκολα ένα άνετο a,εγώ πέρσι που έδωσα γράφαμε μία έκθεση αλλά λένε ό,τι άλλαξε το σύστημα,η ώρα δεν είναι ίδια για όλους θα σε πουν στο φροντιστήριο σου και πάνω από όλα μην φοβάσαι αν ξέρεις αγγλικά θα γράψεις .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 811 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 16:50, 28-04-14:

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά θέλω για τα γραπτά κάποια πράγματα. a) Πόση ώρα έχω συνολικά για όλα? b) Πόση ώρα έχω για το καθένα ξεχωριστά? c) Πόσα θέματα έχω στην έκθεση και πόση ώρα? κ.λ.π.

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 17:10, 28-04-14:

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά θέλω για τα γραπτά κάποια πράγματα. a) Πόση ώρα έχω συνολικά για όλα? b) Πόση ώρα έχω για το καθένα ξεχωριστά? c) Πόσα θέματα έχω στην έκθεση και πόση ώρα? κ.λ.π.
http://www.hau.gr/?i=examinations.el.ecce-format
εδώ θα βρεις όσες πληροφορίες χρειάζεσαι .

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:14, 28-04-14:

Συνολικά τα γραπτά (GVR,Listening,Writing) είναι 3 ώρες και με χρόνο που αν κατανεμηθεί σωστά είναι επαρκής. Έκθεση έχεις δύο επιλογές ή γράμμα ή essay και γράφεις ένα από τα δύο (εσύ επιλέγεις).
Τα προφορικά μπορώ να τα χαρακτηρίσω ως το πιο βατό κομμάτι της εξέτασης. Αν και μπαίνεις μόνος σου (ένας-ένας δηλαδή) είναι βατά και διαρκούν 15 λεπτά όλη η διαδικασία.
Τουτ΄έστιν με σωστά διάβασμα και λίγη προσοχή,μπορείς να το δώσεις.

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 15:49, 29-04-14:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:41, 29-04-14:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Ό,τι θέλεις,ρωτάς.^^

Παράθεση

meruisse

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη meruisse
H meruisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H meruisse έγραψε στις 18:39, 01-07-14:

Καλησπερα σας! Φετος τελειωσα το Λυκειο και του χρονου θα δωσω πανελληνιες κανοντας μαθηματα σπιτι με τη μητερα μου καθως και εκεινη θα δωσει του χρονου πανελληνιες που παει νυχτερινο Λυκειο. Το Δεκεμβρη θελω να δωσω το lower michigan,ειχα ξανα δωσει πριν τρια χρονια αλλα δεν το πηρα και μεχρι τωρα το εχω αφησει. Ειπα να κανω μαθηματα μεσω ιντερνετ λογω χρηματων αλλα δε με βοηθαει καθολου,μπορει να μην εχω βρει και εγω σωστο site αλλα εψαξα και τιποτα δε μου κανει. Ειναι καλυτερα να παω φροντηστιριο η να κανω ιδιαιτερα? Και να δωσω δεκεμβρη η καλυτερα το μαιο του 2015?? Θελω γνωμες!!

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 11:24, 02-07-14:

Λοιπόν, επειδή το Michigan αποτελείται από αρκετά δύσκολα μέρη, καλό θα ήταν να δώσεις το Μάιο του 2015... όπως και εγώ ! Τώρα, εάν δεν έχεις μεγάλο οικονομικό πρόβλημα, κάνε φροντιστήριο. Βέβαια, τα ιδιαίτερα είναι καλύτερα αλλά πιο ακριβά. Αν έχεις οικονομικό πρόβλημα, δεν ξέρω τι να σου προτείνω /:/. Είναι μερικές ιστοσελίδες ''Global 3.000'' και ''Euromax'' που σε βοηθάνε στο ακουστικό. Δες επεισόδια για διευκόλυνση. Ψάξε Practice tests. Έχει το Google. Λοιπόν, μπορείς επίσης να ξοδέψεις ένα χ ποσό, για κάποια βιβλία. Θα σου φανούν χρήσιμα. Όπως το ''GVR for the Michigan ECCE'' ή τo ''On Course gor the Michigan ecce'' και το '' Double Plus'' (για ακουστικό, speaking και έκθεση) το οποίο, είναι και για το Cambridge και μαθαίνεις διπλά. Ελπίζω να βοήθησα!

Παράθεση

...Αλεξάνδρα...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ...Αλεξάνδρα...
H ...Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H ...Αλεξάνδρα... 11.4.2013 έγραψε στις 12:53, 02-07-14:

Λοιπόν, να πω και εγω την ταπεινή μου άποψη
Επειδή όπως είπες δινεις πανελληνιες, θα σου πρότεινα να συγκεντρωθείς σε αυτές. Εξάλλου τα αγγλικά μπορούν να περιμένουν. Εγω έδωσα φέτος το μισιγκαν και μπόρω να πω ότι πιεστηκα λιγο... Για εσένα τα πραγματα θα ειναι ακομα πιο σκληρά οπότε σκέψου το καλύτερα.
μπορεις να δοκιμασεις μετα από τις πανελλαδικές!

Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Areti91
H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 14:31, 02-07-14:

Από το ίντερνετ μην περιμένεις προκοπή. Καλύτερα σε φροντιστήριο γιατί για να βρεις καλή και έμπειρη καθηγήτρια για ιδιαίτερα, θα πληρώσεις πολλά $$$.

Παράθεση

Στεφανος56

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στεφανος56
Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O Στεφανος56 έγραψε στις 20:36, 04-10-14:

καλησπέρα σας!δίνω ECPE τον Νοέμβριο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια σελίδα για listening....με έχει αγχώσει πολύ το listening...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Nina-nana
H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,381 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 21:48, 04-10-14:

Μπα.... για Listening ECPE δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα στο ίντερνετ. Μόνο με βιβλίο θα βγάλεις άκρη. Εκτός αν προσπαθήσεις να βελτιώσεις τα αγγλικά σου παρακολουθώντας βίντεο, ειδήσεις, ντοκυμοντέρ, ταινίες κλπ στα αγγλικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:55, 05-10-14:

Στο διαδίκτυο δεν ξέρω ούτε και΄γώ κάτι και πιθανά να μην υπάρχει κιόλας. Εμένα ένα βιβλίο που με βοήθησε πάντως ήταν τα ακουστικά από τα βιβλία της Burlington.

Παράθεση

katy95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη katy95
H katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H katy95 έγραψε στις 20:39, 14-03-15:

πως βαθμολογείται το ECPE δλδ υπαρχουν ορια για καθε section ή συνολικα? συμφωνα με τις αλλαγες που εγιναν τον Νοεμβριο του 2014

Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,381 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 23:22, 14-03-15:

Βγαίνει μέσος όρος από τα 4 parts της εξέτασης. Με 65% περνάς, με 64,5% κόβεσαι.

Παράθεση

katy95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη katy95
H katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H katy95 έγραψε στις 01:32, 23-03-15:

@nina-nana Δλδ δεν εχει σημασια αν σε καποιο παρεις φειλ η μπορντερφειλ αρκει συνολικα να βγαινει 650 ?

Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

H Nina-nana έγραψε στις 23:45, 23-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από katy95
Δλδ δεν εχει σημασια αν σε καποιο παρεις φειλ η μπορντερφειλ αρκει συνολικα να βγαινει 650 ?
Ακριβώς

Παράθεση

Kostis-Palamas

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Kostis-Palamas
Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 177 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 12:57, 22-11-16:

Παιδια, οι πληροφοριες που αναγραφονται εδω ισχυουν; http://www.eurodiastasi.gr/agglika/l...-michigan-ecpe
Γιατι αν ισχυουν, η καθηγητρια μου μου εχει πει ο,τι να'ναι. Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Για προετοιμασια κανουμε προς το παρον το ECPE honors και μου ειπε οτι βρισκεται σε επιπεδο μεταβατικο μεταξυ Γ1 και Γ2, ενω στο διαδυκτιο που εψαξα διαβασα πως ειναι ενα καλο βιβλιο για προετοιμασια Γ2. Τελος, μου προτεινε μεχρι τον Φεβρουαριο να τελειωσουμε το βιβλιο αυτο και μετα μεχρι το Μαιο παραλληλα με τα practice tests να κανουμε το skills builder. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο;
Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

H Nina-nana έγραψε στις 16:06, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Kostis-Palamas
Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Για προετοιμασια κανουμε προς το παρον το ECPE honors και μου ειπε οτι βρισκεται σε επιπεδο μεταβατικο μεταξυ Γ1 και Γ2, ενω στο διαδυκτιο που εψαξα διαβασα πως ειναι ενα καλο βιβλιο για προετοιμασια Γ2. Τελος, μου προτεινε μεχρι τον Φεβρουαριο να τελειωσουμε το βιβλιο αυτο και μετα μεχρι το Μαιο παραλληλα με τα practice tests να κανουμε το skills builder. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο;
Πού τη βρήκες αυτή την καθηγήτρια;
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 18:32, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Kostis-Palamas
Παιδια, οι πληροφοριες που αναγραφονται εδω ισχυουν; http://www.eurodiastasi.gr/agglika/l...-michigan-ecpe
Γιατι αν ισχυουν, η καθηγητρια μου μου εχει πει ο,τι να'ναι. Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Η καθηγητρια σου ειναι απο τα Lidl
Παράθεση

Kostis-Palamas

Πτυχιούχος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 177 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε στις 18:21, 26-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Nina-nana
Πού τη βρήκες αυτή την καθηγήτρια;
Στο διαδικτυο, ειναι αποφοιτη του τμηματος ΑΠΘ. Μου εδειξε και το πτυχιο της
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 00:56, 31-12-16:

Όχι ότι λέει κάτι το πτυχίο από μόνο του (στο πανεπιστήμιο δεν μαθαίνουν για τα Proficiency) αλλά σου έδειξε και ταυτότητα για να βεβαιωθείς πως το πτυχίο ήταν δικό της; Συστατικές από προηγούμενους μαθητές; Proficiency έχει δώσει η ίδια;

Πού τις βρίσκετε βρε παιδιά όλες αυτές τις άσχετες "καθηγήτριες" και με ποια κριτήρια τις επιλέγετε;
Παράθεση

Kostis-Palamas

Πτυχιούχος

O Kostis-Palamas έγραψε στις 01:46, 31-12-16:

Η γυναικα δεν νομιζω πως ψευδεται αναφορικα με την ταυτοτητα της. Αλλωστε φαινεται πως εχει γνωσεις και το μαθημα το κανουμε αποκλειστικα στα αγγλικα. Proficiency δε ξερω αν εχει δωσει, αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας. Δε νομιζω πως ειναι κριτηριο επιλογης αυτο.
Κριτικες υπηρχαν στην σελιδα της αγγελιας απο πρωην μαθητες και η τιμη της ειναι αρκετα προσιτη θεωρω για ιδιαιτερα.
Της ειπα οτι πρεπει να ενημερωθει εκ νεου και το εκανε παντως, ελπιζω να μην εχω προβλημα, καθως δε με παιρνει να αλλαζω καθηγητρια.
Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

H Areti91 έγραψε στις 08:52, 31-12-16:

Για καλό και για κακό, τσέκαρε τις οδηγίες που σου δίνει μην πας στις εξετάσεις και βρεθείς προ εκπλήξεως. Καλή τύχη!
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Panagiotis849
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 15:06, 13-08-17:

Καλησπέρα παιδιά. Σκεφτόμουν & προβληματιζόμουν, πως κάποιος μπορεί να γίνει επιτηρητής στις γραπτές εξετάσεις του ECCE & ECPE της Ελληνοαμερικάνικης. Πρέπει να είναι καθηγητής ή απλά κάτοχος ECCE & ECPE; Ξέρετε πόσο παίρνουν και πως ορίζονται στα εξεταστικά κέντρα; Τη θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα φάση, απο υποψήφιος να γίνεις επιτηρητής Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,642 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 16:20, 13-08-17:

Δεν ειναι δουλεια η επιτηρηση, εντασσεται στα καθηκοντα οσων που εργαζονται εκει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους