Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,342 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,729 μηνύματα σε 96,222 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 969 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 737)
Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών
247
33,51%
Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών
238
32,29%
Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών
20
2,71%
Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο
198
26,87%
Δεν έχω γνώμη.
34
4,61%

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,294 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 16:27, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από meidei
Δεν είναι όλοι οι ετεροφυλόφιλοι γαμάω και δέρνω ούτε όλοι οι γκέι άγιοι, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Η Ράνια αναφέρθηκε σε μια συγκεκριμένη κατηγορία πιστεύω.
Συμφωνω αν και νομιζω οτι οι γκει ειναι λιγο πιο μαζεμενοι λογω κοινωνικης καταπιεσης.

δες το θεμα για τα ιαπωνικα :D

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη meidei
Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε στις 16:30, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Συμφωνω αν και νομιζω οτι οι γκει ειναι λιγο πιο μαζεμενοι λογω κοινωνικης καταπιεσης.

δες το θεμα για τα ιαπωνικα :D
Ναι, αλλά η καταπίεση μπορεί να βγάλει και τα ανάποδα αποτελέσματα. Και δεν νομίζω να βρίσκει κανείς άδικο σε αυτό.

επανήλθε επιτέλους η κατηγορία των γλωσσών;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:32, 30-12-09:

Ναι, αλλά η καταπίεση μπορεί να βγάλει και τα ανάποδα αποτελέσματα. Και δεν νομίζω να βρίσκει κανείς άδικο σε αυτό.

επανήλθε επιτέλους η κατηγορία των γλωσσών;
Ναι σαφως, εννοουσα κυριως οτι δε το παιζουν "γαμαω και δερνω" τοσο οσο οι ετεροφυλοφιλοι ομοφοβικοι.

αμε!

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 798 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 16:45, 30-12-09:

Βλέπω και λένε πολλοί συνέχεια ότι "πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε να θεωρούμε το διαφορετικό μη φυσιολογικό, να πάψουμε να θεωρούμε το "κανονικό" ως "σωστό" κλπ κλπ. Όλες αυτές οι έννοιες είναι σχετικές, που δεν ερμηνεύονται απόλυτα.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι, όπως κάποιος, που θεωρεί τους ομοφυλόφιλους φυσιολογικούς, θεωρεί αυτή την άποψη σωστή, έτσι και ένας άλλος τη θεωρεί λάθος και λαμβάνει ως σωστή την αντίθετη ή κάποια άποψη διαφορετική.

Πάντως αν αναφερόμασταν στο "φυσιολογικό" όσον αφορά τον άνθρωπο ως ύπαρξη και ως σκοπό (σύμφωνα με τους επιστήμονες και την παραδοχή τους για τον σκοπό της ύλης), τότε είναι ξεκάθαρο τί μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογικό, σκεφτόμενοι ταυτόχρονα τί θα συνέβαινε σε ένα είδος αν ήταν ομοφυλόφιλο (aka εξαφανισμός).

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:52, 30-12-09:

Το οτι εισαι ομοφυλοφιλος δε σημαινει οτι δε μπορεις να κανεις παιδια και αρα να διαιωνισεις το ειδος. Εξαλλου υπαρχουν ζωα (πχ ενα ειδος παπαγαλου) που ολο το χρονο κανει ομοφυλοφιλικο σεχ και την περιοδο της αναπαραγωγης αυτο που χρειαζεται. Και με κατι τετοια παραδειγματα οι επιστημονες εχουν αρχισει να αναθεωρουν.

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 798 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 17:09, 30-12-09:

Αναφέρθηκα στην ομοφυλοφιλία ως γενικότερη κατάσταση και όχι συγκεκριμένες καταστάσεις (ως πράξη δηλαδή).
Η θέση μου στο συγκεκριμένο θέμα είναι ότι ο καθένας μπορεί να έχει όποια γνώμη θέλει για τους ομοφυλόφιλους. Δεν υπάρχει ούτε η σωστή ούτε η λάθος άποψη.
Και για τους υποστηρικτές του γάμου τους και της δυνατότητας υιοθέτησης παιδιών έχω να πω ότι το θεωρώ λάθος. Ένα παιδί από τη φύση του έχει την ανάγκη των 2 γονιών διαφορετικού φύλου. Τώρα θα πέσετε όλοι να πείτε "και τα παιδιά που μεγαλώνουν με χωρισμένους γονεις;". Ωραία, άμα είναι έτσι να δώσουμε και τη δυνατότητα στον καθένα να υιοθετεί παιδιά. Το ότι υπάρχουν παιδιά που δυστυχώς γνωρίζουν μόνο τον έναν τους γονέα, ή ζουν κάτω από άσχημες συνθήκες είναι θλιβερό και δεν πρέπει να το νομιμοποιήσουμε(?). Και θα ξαναπέσετε να με φάτε να πείτε "δηλαδή τα παιδιά των ομοφυλόφιλων θα ζουν κάτω από άσχημες συνθηκες; αυτό μας λες;" και θα σας πω ότι αυτό που πιστεύω είναι ότι από τη φύση τους οι οικογένειες των ανθρώπων προϋποθέτουν την ύπαρξη των δύο φύλων.

Αυτή είναι η άποψη μου και αυτήν ασπάζομαι. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνήσει μαζί της.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,352 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:30, 31-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από PavloS
ειχα αναρωτηθει σοβαρα μηπως ειμαι gay οταν ειχα παει σε μια παραλια γυμνιστων....
Συγνώμη. Αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχουν οι gay με την παραλία γυμνιστών. Από πολύ μικρός πήγαινα με τους γονείς μου σε παραλίες γυμνιστών. Νομίζω ότι κανονικοί άνθρωποι όλων των ειδών έκαναν εκεί μπάνιο. Άντρες, γυναίκες, παιδιά, γιαγιάδες, παπούδες, ζευγάρια, οικογένειες, παρέες κλπ. Τώρα αν είχε και gay δεν το ξέρω. Κανείς δεν έκανε ποτέ τίποτα που δεν θα έκανε σε παραλία ντυμένων.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,077 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 05:13, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Αφού ξέρεις τι εννοώ.Τι θές τώρα να μου το παίξεις προοδευτική?
Το ξέρω πως είναι άθλιο να ξυπνάς μία μέρα και να μην νιώθεις τίποτα για τις γυναίκες και άν το πάθαινα δεν θα το άντεχα με τίποτα.Μπορεί και να αυτοκτονούσα.Δέν το αντέχω να βλέπω ανθρώπους του ίδιου φύλλου να χαμουρεύονται.

*papa αν γίνει αυτό που είπες που για μένα δεν πρόκειτε να γίνει καταστραφήκαμε....
Ίσως το ίδιο να σκέφτονται κι αυτοί για σένα...Παρ'ολα αυτά ειναι καθαρά ρατσιστική η στάση σου, το ότι δεν σου αρέσει ειναι καθαρά θέμα των δικών σου συνηθειών, στη Ρωσία ένας μαύρος θα φαίνεται περίεργος, αλλά για πες μου, το πρόβλημα το έχει ο μαύρος ή οι Ρώσοι που δεν ειναι συνηθισμένοι να βλέπουν σκουρόχρωμους; Νομίζω περισσότερο αυτό που σοκάρει ειναι το γεγονός ότι δεν έχεις συνηθίσει την εικόνα παρά το οτι έχει από μόνη της κάτι περίεργο η πράξη που σαφώς και δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Φρόντισε να το παλέψεις ή απλά να αδιαφορείς. Δεν καταλαβαίνω πόσο "προοδευτικό" θεωρείται το ότι απλά αποδέχεσαι το γεγονός ότι δυο άνθρωποι κατόπιν κοινής βούλησης έχουν ερωτική σχέση μεταξύ τους. Είναι περίεργο με ποιον τρόπο ορισμένα αυτονόητα πραγματακια καταλήγουν να θεωρούνται εξτρήμ ή πολύ προχωρημένα.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Evris7
Βλέπω και λένε πολλοί συνέχεια ότι "πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε να θεωρούμε το διαφορετικό μη φυσιολογικό, να πάψουμε να θεωρούμε το "κανονικό" ως "σωστό" κλπ κλπ. Όλες αυτές οι έννοιες είναι σχετικές, που δεν ερμηνεύονται απόλυτα.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι, όπως κάποιος, που θεωρεί τους ομοφυλόφιλους φυσιολογικούς, θεωρεί αυτή την άποψη σωστή, έτσι και ένας άλλος τη θεωρεί λάθος και λαμβάνει ως σωστή την αντίθετη ή κάποια άποψη διαφορετική.

Πάντως αν αναφερόμασταν στο "φυσιολογικό" όσον αφορά τον άνθρωπο ως ύπαρξη και ως σκοπό (σύμφωνα με τους επιστήμονες και την παραδοχή τους για τον σκοπό της ύλης), τότε είναι ξεκάθαρο τί μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογικό, σκεφτόμενοι ταυτόχρονα τί θα συνέβαινε σε ένα είδος αν ήταν ομοφυλόφιλο (aka εξαφανισμός).
Με αυτή τη λογική, πάντως, ειναι το ίδιο ανώμαλος και κάποιος στρέιτ που αποφασίζει να μην κάνει παιδιά και κάνει σεξ μονο για την ευχαρίστηση. Η σεξουαλική προτίμηση, πάντως, ειναι ιδιότητα των ατόμων, όχι των ειδών...
Απ'την άλλη κι αν δεν θέλεις να αποδεχτεις οτι η ομοφυλοφιλια ειναι φυσιολογική, μπορείς να τη δεχτείς σαν φετίχ. Απαγορεύεται κανείς να ειναι φετιχιστής όταν ειναι στα πλαίσια του νόμιμου και ηθικού; Αναρωτιέμαι, πάντως, τι λόγο έχει κανείς ν'ασχολείται με τις ζωές των άλλων...Μάλλον δε με τρελαίνει ούτε εμένα το θέαμα να φιλιέται ο Μπάμπης ο φορτηγατζής με το Στράτο τον υδραυλικό στο μπαρ, αλλά ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να πήγαινα σε ένα μπαρ για ενα ποτό ή με μια παρέα και να κάθομαι να κοιτάω τι κάνει ο καθένας και με ποιον...Επιμένω πως όταν κάποιος ασχολείται με τις ζωές των άλλων, είναι μάλλον γιατί η δική του δεν έχει ενδιαφέρον.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε στις 12:15, 02-01-10:

Couldn't be phrased better.

Τα παιδιά τα ρωτήσατε αν έχουν κανένα πρόβλημα με 2 γονείς του ίδιου φύλου;
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=b451nsksSC4[/ame]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 12:28, 02-01-10:

Τα παιδιά τα ρωτήσατε αν έχουν κανένα πρόβλημα με 2 γονείς του ίδιου φύλου;
Θεωρείς ότι μία σωστή οικογένεια μπορεί να λειτουργήσει με γονείς του ιδίου φύλου; (Δε θέλω να ακούσω το επιχείρημα "Θες να μου πεις ότι οι "κανονικές" λειτουργούν μια χαρά;".) Θεωρείς ότι μπορεί το μητρικό/πατρικό πρότυπο κοριτσιού/αγοριού μπορεί να μεταδοθεί έτσι;

Πάντως κατά πόσο ένα τέτοιο ζεύγος με παιδί θα δεχθεί (αν δεχθούμε ότι δεν επηρεάζει ψυχολογικά το παιδί-η ψυχολογία κατά τη γνώμη μου δεν έχει στατιστικές) την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Π.χ. η ταινία Straight Story παρουσιάζει με τον πλέον κωμικό και όμως αληθινό τρόπο ένα τέτοιο ενδεχόμενο.

Παράθεση

everes

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη everes
Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O everes έγραψε στις 12:31, 02-01-10:

παιδια τελικα οταν καποιος εχει fetish τα ανδρικα ποδια ειναι ομοφυλοφιλος??

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,769 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 12:35, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
Θεωρείς ότι μία σωστή οικογένεια μπορεί να λειτουργήσει με γονείς του ιδίου φύλου; (Δε θέλω να ακούσω το επιχείρημα "Θες να μου πεις ότι οι "κανονικές" λειτουργούν μια χαρά;".) Θεωρείς ότι μπορεί το μητρικό/πατρικό πρότυπο κοριτσιού/αγοριού μπορεί να μεταδοθεί έτσι;

Πάντως κατά πόσο ένα τέτοιο ζεύγος με παιδί θα δεχθεί (αν δεχθούμε ότι δεν επηρεάζει ψυχολογικά το παιδί-η ψυχολογία κατά τη γνώμη μου δεν έχει στατιστικές) την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Π.χ. η ταινία Straight Story παρουσιάζει με τον πλέον κωμικό και όμως αληθινό τρόπο ένα τέτοιο ενδεχόμενο.
Meidei,βρηκες και συ το καταλληλο βιντεο...Σαν το je t'aime της Πανια εμοιαζε η ολη κατασταση.Μονο τον κατμαν δεν ειχαν,να τους τραγουδαει για την ομοφυλοφιλια

Για εμενα,αν το παιδι μου ηταν ετεροφυλοφιλο,δεν θα πηγαινα εναντιον του.Οσο για το straight story,ας μην το σχολιασω καλυτερα...Το τι θαψιμο εχει φαει η ταινια απο μενα (σε σχολειο και σπιτι) δεν λεγεται...
Αρχική Δημοσίευση από everes
Εγω πιστευω πως ναι.Προς τα εκει τινει.

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 12:38, 02-01-10:

Την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Όσο για τα πατρικομητρικά ένστικτα, έχω την εντύπωση ότι λίγο έχουν να κάνουν με το θέμα, είναι και αυτά γενετήσια. Μήπως εννοείς τα πρότυπα των φύλων;
Αρχική Δημοσίευση από papas
Meidei,βρηκες και συ το καταλληλο βιντεο...Σαν το je t'aime της Πανια εμοιαζε η ολη κατασταση.Μονο τον κατμαν δεν ειχαν,να τους τραγουδαει για την ομοφυλοφιλια

Για εμενα,αν το παιδι μου ηταν ετεροφυλοφιλο,δεν θα πηγαινα εναντιον του.Οσο για το straight story,ας μην το σχολιασω καλυτερα...Το τι θαψιμο εχει φαει η ταινια απο μενα (σε σχολειο και σπιτι) δεν λεγεται...

Τα ολλανδικά φταιν'. Πολύ βάρβαρη γλώσσα.

Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,924 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 12:40, 02-01-10:

Εξαρτάται. Αν λες αυτά τα πόδια, οκ είναι. (στην μέση της σελίδας)

Παναγιώτη, γιατί να πας κόντρα στο παιδί σου? Θέλω να πω, γιατί το λες? Είναι αυτονόητο ότι όταν το παιδί είναι ετεροφυλόφιλο, δεν τίθεται κάποιο θέμα προς συζήτηση.

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,769 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 12:41, 02-01-10:

παιδια τελικα οταν καποιος εχει fetish τα ανδρικα ποδια ειναι ομοφυλοφιλος
Παρολο που οι αντρες εχουμε και αλλα βιτσια...
Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Εξαρτάται. Αν λες αυτά τα πόδια, οκ είναι. (στην μέση της σελίδας)

Παναγιώτη, γιατί να πας κόντρα στο παιδί σου? Θέλω να πω, γιατί το λες? Είναι αυτονόητο ότι όταν το παιδί είναι ετεροφυλόφιλο, δεν τίθεται κάποιο θέμα προς συζήτηση.
Μα,δεν θα παω κοντρα στο παιδι μου.Εχει το δικαιωμα να ειναι/διαλεξει οτι σεξουαλικοτητα θελει.

Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 12:46, 02-01-10:

Την απόφαση του παιδιού να είναι ετεροφυλόφιλο;
Όσο για τα πατρικομητρικά ένστικτα, έχω την εντύπωση ότι λίγο έχουν να κάνουν με το θέμα, είναι και αυτά γενετήσια. Μήπως εννοείς τα πρότυπα των φύλων;
-Γιατί δεν είναι απόφαση;
-Δεν είναι γενετήσια μόνο. Είναι ό,τι έχεις πάρει από την οικογένειά σου, το πώς έχεις διαμορφώσει το χαρακτήρα σου κ.λ.π. κ.λ.π. και δεν εννοώ αυτά των φύλων.

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 12:53, 02-01-10:

Δηλαδή εσύ αποφάσισες να είσαι στρέιτ; Ξύπνησες μια μέρα και είπες: Από τούδε και στο εξής εγώ θα θέλω γυναίκες;
Και για να το θέσω και από την δική μου γωνία. Αν ήταν επιλογή μου να είμαι ομοφυλόφιλος, θα μου έπαιρνε κοντά 6 χρόνια να το αποδεχτώ; Δεν ξέρω αν είναι γενετήσιο ή διαμορφώνεται στην παιδική ηλικία, αλλά σίγουρα δεν είναι επιλογή.

Παράθεση

everes

Φοιτητής

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O everes έγραψε στις 12:57, 02-01-10:

οχι εννοω τα ποδια των αντρων

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 12:59, 02-01-10:

Bασικα,δεν ειναι απολυτο το να πεις οτι απο ενα fetish καποιος ειναι γκει (βαριεμαι να χρησιμοποιησω το ομοφυλοφιλος,γιατι ειναι μεγαλη λεξη ).Αν,πχ,βλεπει αγορακια και ερεθιζεται και φαντασιωνεται φασεις μαζι τους,τοτε ειναι ξεκαθαρα γκει.

Παράθεση

everes

Φοιτητής

O everes έγραψε στις 13:24, 02-01-10:

Bασικα,δεν ειναι απολυτο το να πεις οτι απο ενα fetish καποιος ειναι γκει (βαριεμαι να χρησιμοποιησω το ομοφυλοφιλος,γιατι ειναι μεγαλη λεξη ).Αν,πχ,βλεπει αγορακια και ερεθιζεται και φαντασιωνεται φασεις μαζι τους,τοτε ειναι ξεκαθαρα γκει.
οχι τωρα μιλαμε μονο για feet

Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orestes
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε στις 21:23, 02-01-10:

Ναι, το πόδι όμως συνοδεύεται και από τον άνδρα άρα προς το gay πάει το πράγμα.. Αν εννοείς σκέτα πόδια (ακρωτηριασμένα) τότε πρόκειται περί νεκροφιλίας...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 21:51, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Orestes
Ναι, το πόδι όμως συνοδεύεται και από τον άνδρα άρα προς το gay πάει το πράγμα.. Αν εννοείς σκέτα πόδια (ακρωτηριασμένα) τότε πρόκειται περί νεκροφιλίας...
Δεν είναι ότι δε γουστάρει γυναίκες ο άνθρωπος, ίσως είναι bisexual ή απλά straight με φετίχ. Άλλωστε κι ο γκόμενος της Παπαρήγα νομίζω straight θεωρείται, δεν παίρνω κι όρκο βέβαια.
Μην ανησυχεις.Δεν ειχε κακες προθεσεις ο δημιουργος του οταν το δημιουργησε.

Εννοεί προφανως οτι ειναι καπως ρατσιστικο να συζητάμε για "ομοφυλόφιλους" και όχι για "ομοφυλοφιλία". Στην πρώτη περίπτωση κρινεις μια ομάδα ανθρώπων απτόμενος απλα απ'την ιδιότητά τους αυτή και στη δεύτερη μιλάς γενικά για τη σεξουαλική ταυτότητα αυτή. Έτσι το βλέπω εγώ.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lesgaybitrans
Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lesgaybitrans έγραψε στις 15:47, 14-01-10:

Απο ότι φαίνεται, αν και είχα καιρό να μπώ, ο πιο πολύς κόσμος βαριέται να διαβάσει τα προηγούμενα πόστς κι όλοι αναλώνονται στο να γράφουνε περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, δηλαδή ότι να ναι.
Άμα είστε καλοί μαθητές τότε θα έχετε μάθει να σκέφτετε με τον επιστημονικό τρόπο σκέψης.

Γι αυτο κι εγώ θα ξαναπαραθέσω όλην την επιστημονική γνώση για ακόμα μια φορά γιατί προφανώς οι νέοι αναγνώστες του τόπικ μάλλον κάτι παθαίνουνε και ξεχνάνε τις προηγούμενες 240 σελίδες

Ένα ένα τα βίντεοζ

καταρχάς η Ψυχιατρική έχει ειδικη ορολογία για το θέμα, μιας και η ομοφυλοφιλία δεν αφορά μόνο ένα μικρό κομμάτι του πληθυσμού

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=0LxUBzyfx0s[/ame]

Ακούγοντας για συμπεριφορές σεξουαλικές και για φύλα, ίσως το παρακάτω άρθρο να σας λύσει λίγο την απορία για το πόσα φύλα υπάρχουνε. Προτείνω επίσης το γκουγκλάρισμα των λέξεων κοινωνική ψυχολογία και gender identity , gender roles, gender

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ngwnP51itpk[/ame]

Κι επειδή ακούω συνεχώς περί φύσης και πάει κόντρα στην φύση το όλο θέμα, εδώ μερικά βιντεάκια θα σας λύσουνε τις απορίες για το τι συμβαίνει κάθε μέρα στην φύση (απο άποψη φυσικής και βιολογίας, η ηθική είναι άλλο θέμα για να προλάβω τους καλοθελητές) και με πόσες μορφές εμφανίζεται η ομοφυλοφιλία/αμφιφυλοφιλία στο φυσικό βασίλειο. Αναφέρω επίσης το επιστημονικό συμπεράσμα των βιολόγων/εξελικτικών βιολόγων ότι δηλαδή η homosexuality is a natural variation

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=E16j7b-eHDM[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=uZfIeFDZtWE[/ame]

Φαίνεται οτι πρέπει κάθε 5 με 10 σελίδες να το ξανααναρτώ γιατί υπάρχει μεγάλη κούραση στα νέα μυαλά και δεν διαβάζουνε τα προηγούμενα. Τι να πει κανείς :Ρ

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 15:55, 14-01-10:

Ευχαριστούμε για τη συλλογή, lesgaybitrans :no1:

Να εκφράσω και τη δυσφορία μου (γιατί θα σκάσω αν δεν το κάνω) για την απόκρυψη του θέματος του σεξουαλικού προσανατολισμού σε συζήτηση για την κατάθλιψη στο μάθημα της Ψυχολογίας. Θα ήταν εξαιρετική ευκαιρία για συζήτηση αν η καθηγήτρια δεν ήταν είτε δειλή είτε απλά κολλημένη.

Παράθεση

kwstas2113293

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kwstas2113293
Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O kwstas2113293 έγραψε στις 16:12, 14-01-10:

Στην φυση παρατηρειται ομοφυλοφιλια μονο οταν υπαρχει ελλειψη ζωων του αλλου γενους (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.)
Στον ανθρωπο παρατηρειται ειτε οταν συμβαινει το ιδιο με τα ζωα ειτε οταν υπαρχουν ψυχολογικες ή ορμονολογικες διαταραχες.

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 16:15, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Panzerfaust
Στην φυση παρατηρειται ομοφυλοφιλια μονο οταν υπαρχει ελλειψη ζωων του αλλου γενους (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.)
Στον ανθρωπο παρατηρειται ειτε οταν συμβαινει το ιδιο με τα ζωα ειτε οταν υπαρχουν ψυχολογικες ή ορμονολογικες διαταραχες.
And your point is?

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:17, 14-01-10:

You wish.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 16:19, 14-01-10:

Ή απλά όταν προτιμάει να τον παίρνει απ'το να τον δίνει...Κάποιοι προτιμούν τον εσπρέσο απ'τον νες...Ίσως κατηγορηθώ για υπερβολική απλούστευση αλλά μ'ενδιαφερει τόσο όσο το ότι θεωρείς το διαφορετικό ανώμαλο. Ορμονολογικές διαταραχές δεν υπάρχουν, δεν σχετίζονται με το θέμα. Γνωρίζω, όπως και όλοι, εξαιρετικά αρρενωπούς γκέι και εξαιρετικά θυληπρεπείς στρέιτ.
Ψυχολογικές διαταραχές δεν υπάρχουν, δεν ορίζονται, η επιστήμη το έχει αποκλείσει οριστικά εδώ και 40 χρόνια και δε μελετάει πλέον την ομοφυλοφιλία ως ψυχική διαταραχή γιατί επιστημονικά δεν ορίζεται σε τέτοια πλαίσια.

Παράθεση

kwstas2113293

Φοιτητής

Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O kwstas2113293 έγραψε στις 16:54, 14-01-10:

Δεν υπαρχουν ορμονολογικες διαταραχες?? Πας καλα? Εδω λενε οτι σε μικρα παιδια θα μπορει να θεραπευεται με χορηγηση ορμονων.Εκτος του οτι εχει αποδειχθει οτι σε ομοφυλοφιλους (χρησιμοποιω την επιστημονικη φραση οχι τη λαικη) υπαρχουν περισσοτερες γυναικιες ορμονες.

Για να στο θεσω πιο απλα οπως το εθεσες και συ με τους καφεδες, στη φυση δν υπαρχει τιποτα χωρις λογο. Κανενα ανθρωπινο οργανο δεν υπαρχει χωρις σαφη βιολογικο ρολο.Τα γεννητικα οργανα και αρα και η γενετησια πραξη υπαρχουν πολυ απλα για την αναπαραγωγη του ανθρωπου.Αν ο ανθρωπος αναπαραγοταν με αλλον τροπο τοτε το σεξ δεν θα υπηρχε.Για παραδειγμα τα ψαρια δεν εχουν γεννητικα οργανα πανομοιοτυπα με του ανθρωπου και αναπαραγονται με αλλο τροπο.. Χωρις σωματικη επαφη!

Το πεος το εχει ο ανδρας βασικα για εναν σκοπο.Την αναπαραγωγη.Αν ο αλλος θελει να το χρησιμοποιει για οποιοδηποτε αλλο λογο τοτε προβλημα του.Δεν μπορει να πεισει κανεναν ομως οτι η χρηση που του κανει ειναι αυτη που προοριζοταν απ τη φυση και αρα φυσιολογικη.

Λιγη Βιολογια δεν βλαπτει....

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 17:19, 14-01-10:

Δεν υπαρχουν ορμονολογικες διαταραχες?? Πας καλα? Εδω λενε οτι σε μικρα παιδια θα μπορει να θεραπευεται με χορηγηση ορμονων.Εκτος του οτι εχει αποδειχθει οτι σε ομοφυλοφιλους (χρησιμοποιω την επιστημονικη φραση οχι τη λαικη) υπαρχουν περισσοτερες γυναικιες ορμονες.

Για να στο θεσω πιο απλα οπως το εθεσες και συ με τους καφεδες, στη φυση δν υπαρχει τιποτα χωρις λογο. Κανενα ανθρωπινο οργανο δεν υπαρχει χωρις σαφη βιολογικο ρολο.Τα γεννητικα οργανα και αρα και η γενετησια πραξη υπαρχουν πολυ απλα για την αναπαραγωγη του ανθρωπου.Αν ο ανθρωπος αναπαραγοταν με αλλον τροπο τοτε το σεξ δεν θα υπηρχε.Για παραδειγμα τα ψαρια δεν εχουν γεννητικα οργανα πανομοιοτυπα με του ανθρωπου και αναπαραγονται με αλλο τροπο.. Χωρις σωματικη επαφη!

Το πεος το εχει ο ανδρας βασικα για εναν σκοπο.Την αναπαραγωγη.Αν ο αλλος θελει να το χρησιμοποιει για οποιοδηποτε αλλο λογο τοτε προβλημα του.Δεν μπορει να πεισει κανεναν ομως οτι η χρηση που του κανει ειναι αυτη που προοριζοταν απ τη φυση και αρα φυσιολογικη.

Mamma mia, here we go again!
Προηγούμενη σελίδα για να ξεχωρίσεις λίγο τις έννοιες και μετά cite your claims.
Όσο για το "ο μόνος σκοπός της ύπαρξης του πέους είναι η αναπαραγωγή", ένα να ξέρεις. Μόλις χαρακτήρισες το 100% των ανδρών μη-φυσιολογικούς.

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στον miv στον οποίο απευθύνεσαι.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O lesgaybitrans έγραψε στις 17:22, 14-01-10:

προς meidei

η καθηγήτρια μέσα στο εξαιρετικά ομοφοβικό κύπριο σύστημα παιδείας (απο ότι είδα απο κύπρο είσαι) δεν μπορεί να κάνει κι αλλιώς. βλέπεις εκεί σε ακόμα πιο μεγάλο βαθμό κυριαρχούνε οι χριστιανοταλιμπάν

προς παουνζεφαουστ
σου έχω ξαναπροτείνει την ψυχανάλυση. όλα αυτά που λές ειναι μέσα σε ένα γενικότερο ψυχοπαθολογικό σύμπλεγμα που λέγεται ομφοβία (να μπερδεύεις δηλάδη ομοφυλοφιλια και διαφυλικότητα, να λές οτι το σεξ φτιάχτηκε μόνο για αναπαραγωγή όταν οι βιολόγοι σου λένε ακριβώς το αντίθετο κοκ). Στο έχω υποσχεθεί οτι αυτήν την στιγμή η παγκόσμια ψυχιατρική κοινότητα σχεδιάζει θεραπείες. οπότε μην ανυσηχείς.

ένα που θέλω να τονίσω ειναι οτι πρέπει να έχει απίστευτο θράσος και να είσαι απίστευτα γκαιμπελιστής για να δικαιολογείς τις αηδίες που γράφεις με πρόσχημα την επιστήμη. είσαι η φαεινή απόδειξη του μέσου μυαλού που κουβαλάει ένας έλληνας και η ελλαδάρα είναι έτσι οπως είναι.
νομίζω οτι το δεύτερο βίντεο που ανάρτησα τα αναλύει όλα περί φύλου και οτι δεν έχει καμία σχέση με τον σεξουαλικό προσανατολσιμό. το ξέριες αλλα επειδή είσαι μπουμπουκοφασιστοειδές (λαμπρό και άξιο τέκνο του άδωνι γεωργιάδη) και μάλλον έχεις και μια κρυφοδιαταραχή ταυτότητας - δεν εξηγείται αλλίως - δεν ηρεμείς.
τράβα να κοιταχτείς όσο είσαι μικρός. αυτή ειναι η απάντηση που θα δίνω απο δω και πέρα στα ανούσια σχόλια σου.

βρήκα ακόμα ένα ενδιαφέρων βίντεο να το αναρτήσω

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7RlTAyNI8WE[/ame]

νομίζω πάουνζερψυχοπαθάκιαφάουστ οτι αυτό σε καλύπτει
Mamma mia, here we go again!
Προηγούμενη σελίδα για να ξεχωρίσεις λίγο τις έννοιες και μετά cite your claims.
Όσο για το "ο μόνος σκοπός της ύπαρξης του πέους είναι η αναπαραγωγή", ένα να ξέρεις. Μόλις χαρακτήρισες το 100% των ανδρών μη-φυσιολογικούς.

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στον miv στον οποίο απευθύνεσαι.
όχι μην κάνεις το λάθος και του δώσεις το βήμα

απο δω και πέρα θα τον αντιμετωπίζεις κάπως έτσι

τράβα να κοιταχτείς όσο είσαι μικρός

πίστεψε με, δεν θα βγάλεις άκρη. έχει αποστηθίσει όλο το Ο Αγων Μου του πλεύρη απο έξω. χαχαχαχαχαχα

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 17:25, 14-01-10:

Περιμένω με αγωνία τις επιστημονικές πηγές που να στηρίζουν την πρώτη σου παράγραφο. Δεν θα δεχτώ τίποτα κατώτερο από Θάνο Ασκητή. Και για τη μία φαντασίωση που λες και για την άλλη.

Κράτα τους σκοπούς σου για τον εαυτό σου και κάνε σεξ 3 φορές στη ζωή σου, για να τεκνοποιήσεις. Αλλιώς είσαι ανώμαλος. Και φυσικά ούτε λόγος για αυνανισμό. Αλλιώς είσαι ανώμαλος. Και απόδειξέ μου επιστημονικά (Ασκητής και πάνω, ξαναλέω) ότι η αναπαραγωγική ικανότητα του άντρα και της γυναίκας δεν μπορεί να συνυπάρχει με την ομοφυλοφιλική σεξουαλικότητα. Αλλιώς είσαι ανώμαλος...ermm...sorry....άκυρος ήθελα να πω.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 17:29, 14-01-10:

Α κι ένα τελευταίο

αν και αυτό το προφίλ και αυτά τα βίντεοζ τα έφτιαξα για να κράξω έναν θολοφασίστα 40αρη στο γιουτιουμπ, νομίζω οτι η όλη φάση ταιριάζει απόλυτα και στον συνομιλητή μας. Έτσι για να γελάσουμε και λίγο, αυτό εδώ το προφίλ είναι αφιερωμένο στο θολοφασιστάκι. αντι για oHYGROPYReinaitrelli, αντικαταστήστε το με το οπαουνζεφαρτείναιτρελλή. στα περισσότερα θα ριξετε πολύ γέλιο. χαχαχαχαχαχα

ορίστε το λίνκ

http://www.youtube.com/user/oHYGROPYReinaitrelli

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 17:30, 14-01-10:

προς meidei

η καθηγήτρια μέσα στο εξαιρετικά ομοφοβικό κύπριο σύστημα παιδείας (απο ότι είδα απο κύπρο είσαι) δεν μπορεί να κάνει κι αλλιώς. βλέπεις εκεί σε ακόμα πιο μεγάλο βαθμό κυριαρχούνε οι χριστιανοταλιμπάν
Δεν θα πω ότι δεν βλέπω λόγους να μην συζητάς κάτι τέτοιο στην τάξη, αλλά βλέπω ακόμη περισσότερους να γίνει -έστω μια αναφορά ως μέρος άλλης συζήτησης-, ειδικά στο μάθημα της Ψυχολογίας.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 17:40, 14-01-10:

Πως δεν την βλέπεις κάν την αίτια;

Στα χριστιανοκρατούμενα μίνι κρατίδια Ελλάδα και Κϋπρος, οι χριστιανοταλιμπάν έχουνε καταφέρει να καρφώσουνε καλά στο μυαλό του μέσου έλληνα και μέσου κύπριου την χριστιανική ηθικολογία. Γι αυτούς η ομοφυλοφιλία δεν υπάρχει κάν, δεν είναι καν μια κοινωνική επιλογή.

Για την επίσημη ΒΟΡΘΌΔΟΞΗ εκκλησία έχουνε μπεί δαιμόνια μέσα μας και κάνουμε σαν τους σοδομίτες (ανεξάρτητα αν οι σοδομίτες καταδικαστήκανε για αφιλοξένια και επειδή βιάζανε κόσμο στο κέντρο της πόλης για να τους εξεφτιλίσουνε, τι σχέση έχει αυτό με ομόφυλες σχέσεις ένα χριστόφορος ξέρει αλλά τέσπα).

Όπως καταλαβαίνεις μιλάμε για συμμορίες ψυχοδιεστραμμένων παιδόφιλων, κατά βάση.

Η πλάκα έιναι ότι δεν μπορεί πλέον να τους περάσει διότι τα παιδιά έχουνε πρόσβαση στο ίντερνετ και βλέπουνε την επιστημονική γνώση. Εν ολίγοις, μετρημένα τα ψωμιά τους. Σε είκοσι χρόνια απο τώρα προβλέπω να πηγαίνουνε κατα μέσο όρο 1 με 2 άτομα κάθε κυριακή της βορθοδοξίας.

χαχαχα. έτσι για πλάκα λίγο

Παράθεση

beautiful loser (----)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη beautiful loser
Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 1,118 μηνύματα.

O beautiful loser έγραψε στις 17:43, 14-01-10:

Ειναι μια κλασσικη παραποιηση των ψευδεπιστημονων να βλεπουνε ενα αρθρο για παραδειγμα σε ενα περιοδικο να μιλα για την ευρεση σχεσης ορμονων και ομοφυλοφιλιας και κατευθειαν ανικανοι να συγκρατησουν την λυσσα τους φωναζουν "να οριστε ,ειναι διαταραχη απεδείχθη"
Δεν υπαρχει κανενα μα κανενα στοιχειο που να δειχνει πως η ομοφιλοφιλια σχετιζεται με διαταραχη , το πολυ πολυ να διαταραζονται απο κατι ατομα σαν και σενα που προσπαθουν ματαια να καταρριψουν την επιστημη της σεξολογιας , νευρολογιας και βιολογιας φορωντας τον μανδυα της επιστημης.

http://www.nytimes.com/1984/09/21/us...mone-link.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Prenata...al_orientation
http://mendel.ugr.es/genysoc/pdfs/se...ion-finger.pdf
http://www.springerlink.com/content/em53235656331862/

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 17:50, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από lesgaybitrans

Στα χριστιανοκρατούμενα μίνι κρατίδια Ελλάδα και Κϋπρος, οι χριστιανοταλιμπάν έχουνε καταφέρει να καρφώσουνε καλά στο μυαλό του μέσου έλληνα και μέσου κύπριου την χριστιανική ηθικολογία. Γι αυτούς η ομοφυλοφιλία δεν υπάρχει κάν, δεν είναι καν μια κοινωνική επιλογή.

Για την επίσημη ΒΟΡΘΌΔΟΞΗ εκκλησία έχουνε μπεί δαιμόνια μέσα μας και κάνουμε σαν τους σοδομίτες (ανεξάρτητα αν οι σοδομίτες καταδικαστήκανε για αφιλοξένια και επειδή βιάζανε κόσμο στο κέντρο της πόλης για να τους εξεφτιλίσουνε, τι σχέση έχει αυτό με ομόφυλες σχέσεις ένα χριστόφορος ξέρει αλλά τέσπα).

Όπως καταλαβαίνεις μιλάμε για συμμορίες ψυχοδιεστραμμένων παιδόφιλων, κατά βάση.

Η πλάκα έιναι ότι δεν μπορεί πλέον να τους περάσει διότι τα παιδιά έχουνε πρόσβαση στο ίντερνετ και βλέπουνε την επιστημονική γνώση. Εν ολίγοις, μετρημένα τα ψωμιά τους. Σε είκοσι χρόνια απο τώρα προβλέπω να πηγαίνουνε κατα μέσο όρο 1 με 2 άτομα κάθε κυριακή της βορθοδοξίας.

Έχω την εντύπωση, πάντως, ότι αν και γενικά έχεις δίκιο σε κάθε σου αντίδραση μιας και ζεις ομολογουμένως σε μια τόσο ομοφοβική κοινωνία, ότι υπερβάλλεις. Αυτά που λες δεν έχουν άμεση σχέση με το πρόβλημα που υπάρχει, δεν κερδίζεις κάτι με το να στοχοποιείς με αρκετό μίσος μία ολόκληρη ομάδα ανθρώπων μέσα στην οποία υπάρχουν και πολλοί που απέχουν απ'αυτό που λες. Προτιμώ τις αυστηρά επιστημονικές προσεγγίσεις του beautiful loser, ας πούμε, μπορώ ν'αντιληφθώ, στο βαθμό του εφικτού, κατά πόσο η κοινωνία έχει ξεπεράσει τα όρια της ανοχής σου, αλλά αυτό δεν ειναι λόγος να τα βάζεις με όλους και με όλα, να σεβαστείς τουλάχιστον ότι αρκετοί απ'αυτοί που βάζεις στο στόχαστρο δεν έχουν καμία διαφωνία επί της ουσίας μαζί σου αλλά αυτά που λες ξεπερνάνε και τα δικά τους όρια...

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 17:51, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από beautiful loser
Ειναι μια κλασσικη παραποιηση των ψευδεπιστημονων να βλεπουνε ενα αρθρο για παραδειγμα σε ενα περιοδικο να μιλα για την ευρεση σχεσης ορμονων και ομοφυλοφιλιας και κατευθειαν ανικανοι να συγκρατησουν την λυσσα τους φωναζουν "να οριστε ,ειναι διαταραχη απεδείχθη"
Δεν υπαρχει κανενα μα κανενα στοιχειο που να δειχνει πως η ομοφιλοφιλια σχετιζεται με διαταραχη , το πολυ πολυ να διαταραζονται απο κατι ατομα σαν και σενα που προσπαθουν ματαια να καταρριψουν την επιστημη της σεξολογιας , νευρολογιας και βιολογιας φορωντας τον μανδυα της επιστημης.

http://www.nytimes.com/1984/09/21/us...mone-link.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Prenata...al_orientation
http://mendel.ugr.es/genysoc/pdfs/se...ion-finger.pdf
http://www.springerlink.com/content/em53235656331862/

μερικοί λίγοι που έχουνε ορμονολογικές διαταραχές, αφου τους δώσουμε τις κατάλληλες ορμόνες, τους θεραπευουμε και πλεον συνεχίζουνε να έχουνε μια κανονική σεξουαλική ζωή, ανεξαρτητώς προσανατολισμού. άσε δεν πρόκειται να καταλάβει. ειναι λιγο διαμπερής η κατάσταση

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=vuLDKWeWzg8[/ame]

παρόλα αυτά θα αναρτήσω το τρέιλερ για την υπερπαραγωγή μου και σύντομα θα ανέβει και η δεύτερη σειρά επεισοδίων που θα έχει να κάνει με τον λιακόπουλο και τα λιακοκούραδα του γιούτιουμπ.

μείνετε συντονισμένες/οι!
Αρχική Δημοσίευση από miv
Έχω την εντύπωση, πάντως, ότι αν και γενικά έχεις δίκιο σε κάθε σου αντίδραση μιας και ζεις ομολογουμένως σε μια τόσο ομοφοβική κοινωνία, ότι υπερβάλλεις. Αυτά που λες δεν έχουν άμεση σχέση με το πρόβλημα που υπάρχει, δεν κερδίζεις κάτι με το να στοχοποιείς με αρκετό μίσος μία ολόκληρη ομάδα ανθρώπων μέσα στην οποία υπάρχουν και πολλοί που απέχουν απ'αυτό που λες. Προτιμώ τις αυστηρά επιστημονικές προσεγγίσεις του beautiful loser, ας πούμε, μπορώ ν'αντιληφθώ, στο βαθμό του εφικτού, κατά πόσο η κοινωνία έχει ξεπεράσει τα όρια της ανοχής σου, αλλά αυτό δεν ειναι λόγος να τα βάζεις με όλους και με όλα, να σεβαστείς τουλάχιστον ότι αρκετοί απ'αυτοί που βάζεις στο στόχαστρο δεν έχουν καμία διαφωνία επί της ουσίας μαζί σου αλλά αυτά που λες ξεπερνάνε και τα δικά τους όρια...
κοίτα στην αθήνα που ζω δεν είναι τόσο ομοφοβικά τα πράγματα. ιτς όκ.

την εκκλησία την στοχοποιώ γενικότερα γιατί για μένα είναι ο κυριότερος λόγος που η ελλάδα είναι έτσι οπως είναι, μέσα στην ηθικολογία. ένας απο τοςυ λόγους - και μάλλον ο κυριότερος - που δεν μπορούμε να προχωρήσουμε σαν χώρα είναι γιατί τα παιδιά μαθαίνουνε να είναι υποκριτές μέσω της χριστιανικής ηθικής της εκκλησίας. είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή είναι η αληθεια. ποιος έχει την παιδεία στα χέρια και είναι το μπάχαλο που είναι; ε; υπουργείο παιδείας, δια βίου μάθησης και... θρησκευμάτων χαχαχαχαχα. Μιλάμε για την απόλυτη ευρωπαική ξεφτίλα. οσο κι αν πονάει η αλήθεια.

να ξεκαθαρίσω βέβαια οτι δεν αναφέρομαι στην πνευματικότητα του καθενός να το ξεκαθαρίσω έτσι

κυρίως πιο πολύ για χιούμορ τα λέω αυτά οπότε μην τρελλαίνεσαι βρε. τα πόστς αυτά γίνονται καθαρά για να γελάσουμε. ξεκίνα κι εσύ με τα βίντεοζ στο επίσημο πρόφιλ του αρχαίου ΛΑ.Ο.Σ !

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 18:02, 14-01-10:

Περιμένω με αγωνία τις επιστημονικές πηγές που να στηρίζουν την πρώτη σου παράγραφο. Δεν θα δεχτώ τίποτα κατώτερο από Θάνο Ασκητή. Και για τη μία φαντασίωση που λες και για την άλλη.
Βασικά αυτό θα το επιβεβαιώσω εγώ. Υπάρχουν γονίδια που καθορίζουν αν το παιδί θα είναι ομοφυλόφιλο. Σε λίγο καιρό οι γονείς θα κάνουν παιδιά DIY, καθώς οι επιστήμονες βρήκαν τρόπο να επεμβαίνουν με θεμελιώδεις αλλαγές στο DNA ενός αγέννητου παιδιού.

Οπότε λογικά θα γίνεται να σιγουρέψεις ότι το παιδί δεν θα είναι ομοφυλόφιλο.

Αλί.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:09, 14-01-10:

μερικοί λίγοι που έχουνε ορμονολογικές διαταραχές, αφου τους δώσουμε τις κατάλληλες ορμόνες, τους θεραπευουμε και πλεον συνεχίζουνε να έχουνε μια κανονική σεξουαλική ζωή, ανεξαρτητώς προσανατολισμού. άσε δεν πρόκειται να καταλάβει. ειναι λιγο διαμπερής η κατάσταση

http://www.youtube.com/watch?v=vuLDKWeWzg8

παρόλα αυτά θα αναρτήσω το τρέιλερ για την υπερπαραγωγή μου και σύντομα θα ανέβει και η δεύτερη σειρά επεισοδίων που θα έχει να κάνει με τον λιακόπουλο και τα λιακοκούραδα του γιούτιουμπ.

μείνετε συντονισμένες/οι!

κοίτα στην αθήνα που ζω δεν είναι τόσο ομοφοβικά τα πράγματα. ιτς όκ.

την εκκλησία την στοχοποιώ γενικότερα γιατί για μένα είναι ο κυριότερος λόγος που η ελλάδα είναι έτσι οπως είναι, μέσα στην ηθικολογία. ένας απο τοςυ λόγους - και μάλλον ο κυριότερος - που δεν μπορούμε να προχωρήσουμε σαν χώρα είναι γιατί τα παιδιά μαθαίνουνε να είναι υποκριτές μέσω της χριστιανικής ηθικής της εκκλησίας. είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή είναι η αληθεια. ποιος έχει την παιδεία στα χέρια και είναι το μπάχαλο που είναι; ε; υπουργείο παιδείας, δια βίου μάθησης και... θρησκευμάτων χαχαχαχαχα. Μιλάμε για την απόλυτη ευρωπαική ξεφτίλα. οσο κι αν πονάει η αλήθεια.

να ξεκαθαρίσω βέβαια οτι δεν αναφέρομαι στην πνευματικότητα του καθενός να το ξεκαθαρίσω έτσι

κυρίως πιο πολύ για χιούμορ τα λέω αυτά οπότε μην τρελλαίνεσαι βρε. τα πόστς αυτά γίνονται καθαρά για να γελάσουμε. ξεκίνα κι εσύ με τα βίντεοζ στο επίσημο πρόφιλ του αρχαίου ΛΑ.Ο.Σ !

Να σου την αλήθεια, την κοινωνία κατηγορώ πιο πολύ γι'αυτα...οχι την εκκλησία. Δεν θα λυθούν τα προβλήματα αν αυριο το πρωι σκοτωθουν οι παπάδες, το πρόβλημα ειναι στη νοοτροπία. Και συνηθως αντιδρώ πάντα οταν το ακουω αυτο για την εκκλησια, οχι για να την υπερασπιστώ, αλλα γιατι θεωρω οτι αποπροσανατολιζει απ'την πραγματική αιτία των προβλημάτων που ειναι καθαρα κοινωνική, μακρια απ'τις θρησκείες. Εκτος του οτι νταξει, γενικα νομιζω προσφέρει πιο πολυ να μιλαμε στο μοτίβο αιτία-πρόβλημα-προτάσεις παρά στο απλώς να εκφράζουμε ενα μισος ή μια απεχθεια απεναντι σε μια ομάδα.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 18:12, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Βασικά αυτό θα το επιβεβαιώσω εγώ. Υπάρχουν γονίδια που καθορίζουν αν το παιδί θα είναι ομοφυλόφιλο. Σε λίγο καιρό οι γονείς θα κάνουν παιδιά DIY, καθώς οι επιστήμονες βρήκαν τρόπο να επεμβαίνουν με θεμελιώδεις αλλαγές στο DNA ενός αγέννητου παιδιού.

Οπότε λογικά θα γίνεται να σιγουρέψεις ότι το παιδί δεν θα είναι ομοφυλόφιλο.

Αλί.
χμ

και πάλι προσπαθείς με έναν θολοεπιστημονικό τρόπο να προπαγανδίσεις την ομοφοβιά σου ε; κλασσικά...

1ον) δεν υπάρχει γκέι γονίδιο, υπάρχουνε γκέι γονίδια, δηλαδή ολόκληρη γενετική βάση που την έχει ο πιο πολύς κόσμος, και η οποία δρά πολύ πολύπλοκα, παρα πολύ πολύπλοκα διαμορφώνοντας ένα εξαιρειτικά ευάλωτο κέντρο στον εγκέφαλο, που καθορίζει το φύλο που μας αρέσει.

2ον)σε συνδυασμό με τις ορμόνες της μήτρας κατα την εμβρυική ζωή, το κέντρο αυτό μεταβάλλεται σε κάποιο στάδιο της εμβρυικής διαφοροποίησης ποικιλοτρόπως δίνοντας όλους τους (φανερούς και δυνητικούς)σεξουαλικούς προσανατολισμούς. έτσι προς πληροφόρησην, και ο αποκλειστικά ετεροσεξουαλικός κι αυτός μειονότητα είναι , και συνήθως κάτι τέτοια μαργαριτάρια τα ακούς απο τος λιγότερο επισφαλείς για την σεξουαλικότητα τους. δεν θέλω να το αναλύσω παραπέρα.

άρα και να καταφέρεις να ξεριζώσεις την γενετική βάση, πάλι δεν θα καταφέρεις να πας κόντρα στους νόμους της φύσης μέσα στην μήτρα και πάντα θα επηρεάζεται σε λιγότερο βαθμό το κέντρο αυτό.

εκτός να καταφέρεις να ελέγξεις και την εμβρυική διαφοροποίηση μέσα στην μήτρα, κάτι που δεν μπορούνε ουτε οι ίδιοι οι εμβρυολόγοι αυτήν την στιγμή.

αλλά μιας κι εσύ είσαι ο μέγας αλί, θα το καταφέρεις.
κατα τα άλλα μιλάμε για νόμους της φύσης. νόμοι της βλακείας θα έλεγα καλύτερα

κι ας πούμε οτι το καταφέρνεις. με την βλάκεια, τον ρατσισμό, την αμάθεια, τον κομπλεξισμό, τι θα κάνεις; γιατι αν ο ελεύθερος έρωτας και η αγάπη ειναι πρόβλημα για την κοινωνία, τότε αυτά είναι εγκλήματα και σαφώς πρέπει να κάνουμε 'σαπούνια' αυτους που τα έχουνε.

σε κάλυψα αλί;

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 18:14, 14-01-10:

Μου έφυγε ένα "μην" παραπάνω στο προηγούμενο μήνυμα. Ήθελα να γράψω ότι παρόλο που βλέπω τους λόγους που το θέμα είναι τσαμπού αλλά πιστεύω ότι αυτά τα ταμπού πρέπει να τα σπάσουν οι εκπαιδευτικοί, ακόμα και χωρίς "έγκριση" από την κοινωνία.

Α, κάτι άλλο. Θα συμφωνήσω έμμεσα με τον miv. Μην τσουβαλιάζεις για να μην τσουβαλιαστείς. Όχι ότι αυτό αναιρεί τη συμβολή των θρησκειών γενικότερα στην συμπεριφορά της κοινωνίας έναντι ημών ή άλλων ομάδων.

Παράθεση

kwstas2113293

Φοιτητής

O kwstas2113293 έγραψε στις 18:14, 14-01-10:

Ελεος δεν εννοουσα την ουρηση.Αυτο το κανουν ολοι οι ζωντανοι οργανισμοι ανεξαρτητως γενους.

lesgaybitrans δεν υπαρχει κανενας λογος να συζηταει κανεις μαζι σου και αυτο φυσικα δεν θα συνεβαινε πανω απο λιγα λεπτα εκτος του ιντερνετ. Φαινεται ξεκαθαρα οτι κουβαλας πολλα κομπλεξ λογω της σεξουαλικης σου καταστασης.
Ο λογος που γραφτηκες στο ischool ειναι μονο το θεμα της ομοφυλοφιλιας και αυτο φαινεται ξεκαθαρα μιας και δεν δειχνεις να σε ενδιαφερει κανενα αλλο θεμα.
Χωρις να θελω να σε παρεξηγησω ο καθε ενας καταλαβαινει οτι απο αυτα που γραφεις στα περισσοτερα ποστ σκιαγραφεις μια διαταραγμενη προσωπικοτητα..
Αυτα που σου γραφω ειναι λιγο πολυ η γνωμη της πλειοψηφιας της ελληνικης κοινωνιας (δυστυχως για εσενα)
Ειναι τουλαχιστον χαζο να μιλας για επιστημονικη γνωση στο θεμα οταν πριν λιγο καιρο σε μαθαμε σε αυτο το ποστ πως γραφεται η λεξη ομοφυλοφιλια...

Tελοσπαντων δεν προκειται να ξαναμπω σε διαλογο μαζι σου μιας και δεν εχει νοημα να μιλαω με εναν ομοφυλοφιλο για την ομοφυλοφιλια.Ειναι σαν να μιλας με εναν μαζοχιστη για το αν ειναι ευχαριστος ο πονος...

miv γιατι συγκρινεις τη χρηση προφυλακτικου και τον αυνανισμο που ειναι φυσιολογικο μεχρι μιας ηλικιας, με την ομοφυλοφιλια; Καμια σχεση αυτα τα δυο.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 18:18, 14-01-10:

Να σου την αλήθεια, την κοινωνία κατηγορώ πιο πολύ γι'αυτα...οχι την εκκλησία. Δεν θα λυθούν τα προβλήματα αν αυριο το πρωι σκοτωθουν οι παπάδες, το πρόβλημα ειναι στη νοοτροπία. Και συνηθως αντιδρώ πάντα οταν το ακουω αυτο για την εκκλησια, οχι για να την υπερασπιστώ, αλλα γιατι θεωρω οτι αποπροσανατολιζει απ'την πραγματική αιτία των προβλημάτων που ειναι καθαρα κοινωνική, μακρια απ'τις θρησκείες. Εκτος του οτι νταξει, γενικα νομιζω προσφέρει πιο πολυ να μιλαμε στο μοτίβο αιτία-πρόβλημα-προτάσεις παρά στο απλώς να εκφράζουμε ενα μισος ή μια απεχθεια απεναντι σε μια ομάδα.
οχι κάνεις μεγάλο λάθος

ο άνθρωπος ειναι πηλός για πλάσιμο. το κίνητρο της κοινωνίας και γενικά η στάση της κοινωνίας καθορίζεται απο τις εκάστωτε κοινωνικοπολιτικοθρησκευτικές δυνάμεις.
στην υπόλοιπη ευρώπη η θρησκεία παίζει απλα κοσμικό ρόλο και καλύπτει την βαθύτερη ανάγκη που έχουνε οι περισσότεροι άνθρωπι να πιστεύεουνε σε κάτι ανώτερο. με αυτό δεν έχω πρόβλημα

πρόβλημα έχω ομως με την δύναμη που έχει δώ η εκκκλησία, που κατέχει εφτά φορές τον προυπολογισμό της ελλάδος και έχει κάνει τον περήφανο έλληνα (θέλουνε να λεγόμαστε και απόγονοι των αρχαίων ελλήνων τρόμαρα μας) πρόβατο που προσκυνάει με φόβο τον γιεχωβά.
οι πρόγονοι μας φίλτατε κατέβαζαν τον κεφάλι απο σεβασμό στον Δία και τον Ποσειδώνα, οχι γιατι τους φοβότανε, και η έννοια της αμαρτία που δημιουργεί κοινωνίες ενοχής ΔΕΝ υπήρχε.

κάνε ένα απλό συλλογισμό. γιατί οι χώρες που έχουνε την λιγότερη αξιοπιστία στα κοινωνικά θέματα και τρώνε το περισσότερο κράξιμο απο την Δύση είναι αυτές που έχιε η κάθε θρησκεία δύναμη; ε;
όταν θα το πάρουμε είδηση σαν λαός και αρχίσουμε να κυνηγάμε τους ταλιμπάν όπως κάνανε οι γάλλοι στην αναγέννηση και επιστρέψανε τα χρήματα που είχε κλέψει το ιερατείο στο κράτος και στους πολίτες, τότε ίσως κάτι γίνει.

δεν είμαι υπερβολικός, είμαι ρεαλιστικός

Παράθεση

meidei

Μαθητής Β' λυκείου

O meidei .. έγραψε στις 18:20, 14-01-10:

Ελεος δεν εννοουσα την ουρηση.Αυτο το κανουν ολοι οι ζωντανοι οργανισμοι ανεξαρτητως γενους.

lesgaybitrans δεν υπαρχει κανενας λογος να συζηταει κανεις μαζι σου και αυτο φυσικα δεν θα συνεβαινε πανω απο λιγα λεπτα εκτος του ιντερνετ. Φαινεται ξεκαθαρα οτι κουβαλας πολλα κομπλεξ λογω της σεξουαλικης σου καταστασης.
Ο λογος που γραφτηκες στο ischool ειναι μονο το θεμα της ομοφυλοφιλιας και αυτο φαινεται ξεκαθαρα μιας και δεν δειχνεις να σε ενδιαφερει κανενα αλλο θεμα.
Χωρις να θελω να σε παρεξηγησω ο καθε ενας καταλαβαινει οτι απο αυτα που γραφεις στα περισσοτερα ποστ σκιαγραφεις μια διαταραγμενη προσωπικοτητα..
Αυτα που σου γραφω ειναι λιγο πολυ η γνωμη της πλειοψηφιας της ελληνικης κοινωνιας (δυστυχως για εσενα)
Ειναι τουλαχιστον χαζο να μιλας για επιστημονικη γνωση στο θεμα οταν πριν λιγο καιρο σε μαθαμε σε αυτο το ποστ πως γραφεται η λεξη ομοφυλοφιλια...

Tελοσπαντων δεν προκειται να ξαναμπω σε διαλογο μαζι σου μιας και δεν εχει νοημα να μιλαω με εναν ομοφυλοφιλο για την ομοφυλοφιλια.Ειναι σαν να μιλας με εναν μαζοχιστη για το αν ειναι ευχαριστος ο πονος...

miv γιατι συγκρινεις τη χρηση προφυλακτικου και τον αυνανισμο που ειναι φυσιολογικο μεχρι μιας ηλικιας, με την ομοφυλοφιλια; Καμια σχεση αυτα τα δυο.
Μετάφραση σε απλά Νέα Ελληνικά:

Δεν έχω τί να απαντήσω οπότε σου επιτίθεμαι με λογικές πλάνες για να αποπροσανατολίσω τους αναγνώστες και μετά κάνω log-out μέχρι να θαφτεί το thread.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:20, 14-01-10:

Δεν προκειται να ξαναμπω σε διαλογο μαζι σου μιας και δεν εχει νοημα να μιλαω με εναν ομοφυλοφιλο για την ομοφυλοφιλια.Ειναι σαν να μιλας με εναν μαζοχιστη για το αν ειναι ευχαριστος ο πονος...

Δε μιλαμε για την ούρηση dumbo, μιλάμε για το σεξ από απόλαυση...
Το οποιο συμφωνα με την ψευδεπιστημονικη σου προσέγγιση ειναι ανωμαλία, συγχαρητήρια, είσαι το next top...;
Α, κι επειδή κι εγώ ανήκω στην ελληνική κοινωνια και οι μαλακίες σου δε μ'εκφράζουν ούτε στο 0,00001%, πρόσεχε πως μιλάς...Η ομοφοβία σου δεν θα στηριχτεί χρησιμοποιώντας κάτι που πιθανότατα δεν ισχύει και που ούτως ή άλλως δε μπορείς να αποδείξεις, στο αφαιρώ εγώ αυτό το δικαίωμα ρε αδερφέ, πως το λένε...

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 18:21, 14-01-10:

οαουα, τόση ωρα μόνο αυτό σκέφτηκες να γράψεις; το έχω ξαναδηλώσει οτι δεν ασχολουμαι γενικά με φόρουμς και μπήκα για συγκεκριμένο λόγο εδώ μέσα. μην γκαιμπελίζεις πάλι . και δεν έχω και χρόνο να ασχοληθώ με κάτι παραπάνω, ειναι πολυτέλεια ο χρόνος που ξοδεύω εδω μέσα.

κατα τα άλλα, τραβα να κοιταχτείς όσο είσαι μικρός

και σαφως μην συνεχίζεις το ανούσιο τρολλάρισμα. σε έχουνε πάρει όλοι είδηση.

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 18:23, 14-01-10:

χμ

και πάλι προσπαθείς με έναν θολοεπιστημονικό τρόπο να προπαγανδίσεις την ομοφοβιά σου ε; κλασσικά...
Υπάρχει γονίδιο που κάνει έναν άνθρωπο ομοφυλόφιλο αλλά δεν θα κάτσω να ψάξω πηγές για σένα.

Και απο δω και στο εξής τάσσομαι κατά σου. Μόλις φάνηκε ότι επιτίθεσαι σε όποιον δεν συμφωνεί μαζί σου. Δεν είμαι ομοφοβικός. Ομοφυλόφιλος είμαι.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:25, 14-01-10:

οχι κάνεις μεγάλο λάθος

ο άνθρωπος ειναι πηλός για πλάσιμο. το κίνητρο της κοινωνίας και γενικά η στάση της κοινωνίας καθορίζεται απο τις εκάστωτε κοινωνικοπολιτικοθρησκευτικές δυνάμεις.
στην υπόλοιπη ευρώπη η θρησκεία παίζει απλα κοσμικό ρόλο και καλύπτει την βαθύτερη ανάγκη που έχουνε οι περισσότεροι άνθρωπι να πιστεύεουνε σε κάτι ανώτερο. με αυτό δεν έχω πρόβλημα

πρόβλημα έχω ομως με την δύναμη που έχει δώ η εκκκλησία, που κατέχει εφτά φορές τον προυπολογισμό της ελλάδος και έχει κάνει τον περήφανο έλληνα (θέλουνε να λεγόμαστε και απόγονοι των αρχαίων ελλήνων τρόμαρα μας) πρόβατο που προσκυνάει με φόβο τον γιεχωβά.
οι πρόγονοι μας φίλτατε κατέβαζαν τον κεφάλι απο σεβασμό στον Δία και τον Ποσειδώνα, οχι γιατι τους φοβότανε, και η έννοια της αμαρτία που δημιουργεί κοινωνίες ενοχής ΔΕΝ υπήρχε.

κάνε ένα απλό συλλογισμό. γιατί οι χώρες που έχουνε την λιγότερη αξιοπιστία στα κοινωνικά θέματα και τρώνε το περισσότερο κράξιμο απο την Δύση είναι αυτές που έχιε η κάθε θρησκεία δύναμη; ε;
όταν θα το πάρουμε είδηση σαν λαός και αρχίσουμε να κυνηγάμε τους ταλιμπάν όπως κάνανε οι γάλλοι στην αναγέννηση και επιστρέψανε τα χρήματα που είχε κλέψει το ιερατείο στο κράτος και στους πολίτες, τότε ίσως κάτι γίνει.

δεν είμαι υπερβολικός, είμαι ρεαλιστικός

Αρκετά ρεαλιστικός με μία δόση υπερβολής όμως. Αν ψάξεις να δεις τις απόψεις μου και σε άλλα θέματα, θα δεις ότι το πως επηρεάζει ο μέσος παπάς το μέσο πολίτη εν έτει 2010 κάνει αυτά που λες να μη μπορούν εξ'ορισμού να ισχύουν, οχι τουλάχιστον για το 2010. Όπως και να χει τα εγγενή προβλήματα της κοινωνίας δεν εξαρτώνται απ'το τι ισχύει σε μια περίοδο χρόνου, μπορείς να πας και σε άλλες χώρες με 60% άθεους (όπως η Γαλλία) και ν'αντιμετωπίσεις τα ίδια προβλήματα, δεν σου λέω οτι δεν υπάρχουν οι εχθροί στους οποίους επιτίθεσαι, αλλά θεωρώ πολύ πιο σωστό να αναθεωρήσεις το ποιοι πραγματικα ειναι οι εχθροί σου, για το καλό, πρώτα απ'ολα της κοινωνιας που οραματίζεσαι και το δικό σου. Αν μπορούσε πραγματικά ο παπάς εν έτει 2010 να επηρεάσει την κοινωνική νοοτροπία, να είσαι σίγουρος ότι οι ενώσεις ομοφυλοφίλων θα είχαν ήδη κάνει πρόγραμμα για να προωθήσουν γκέι παπάδες.

Παράθεση

lesgaybitrans

Φοιτητής

O lesgaybitrans έγραψε στις 18:29, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Υπάρχει γονίδιο που κάνει έναν άνθρωπο ομοφυλόφιλο αλλά δεν θα κάτσω να ψάξω πηγές για σένα.

Και απο δω και στο εξής τάσσομαι κατά σου. Μόλις φάνηκε ότι επιτίθεσαι σε όποιον δεν συμφωνεί μαζί σου. Δεν είμαι ομοφοβικός. Ομοφυλόφιλος είμαι.
δεν με νοιάζει τι είσαι με νοιάζει τι γράφεις. δεν συνασπίζομαι με κάνεναν σε ομάδα εδώ μέσα αν και υπάρχουνε άτομα που υπερσυμπαθώ. και δεν επιτίθεμαι σε όποιον εχει αντίθετη άποψη, επιτιθέμαι στους θολοεπιστήμονες (κι αυτήν την εικόνα μου έδωσες)

οταν λοιπον λες χωρις εισαγωγικά ότι θα σιγουρευτείς οτι το παιδί σου δεν είναι γκέι, είναι σαν το εννοείς κυριολεκτικά, όπως το λένε τα πνευματικά τέκνα του πλεύρη. σε πέρασα για ακόμα ενα φασιστάκι αλλά στύλ πάουζερ. οπότε και την απάντηση μου αν είναι έτσι μην την λαμβάνεις υπ'όψιν σου. δεν ισχύει. ισχύει όμως για τον πάουζερ, να ξεστραβωθεί να διαβάσει και να μάθει κάτι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    klean, tropical

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους