Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,342 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,729 μηνύματα σε 96,222 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 967 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί τα κορίτσια ειναι πιο ρομαντικά απο τα αγόρια;

Εχέμυθη

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,371 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 14:29, 04-10-11:

Απο οσα εχω παρατηρισει στο σχολικο,και οχι μονο ,περιβαλλον θεωρω οτι το ποσοστο των ρομαντικων αγοριων ειναι πολυ πολυ μικροτερο απο αυτο των κοριτσιων...
Κατα τη γνωμη μου τα κοριτσια δενονται με καποιον ψυχικα ενω η πλειονοτητα του ανδρικου φυλου επιζητα κυριως τη σεξουλικη ικανοποιηση ....Εσας ποια ειναι η γνωμη σας;;;

edit: το θεμα προεκυψε απο τη συζητιση που ειχα με κατι παιδια της ιστοσελιδας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άλλο Φρούτο (Σήψη,κατάντια,παρακμή.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Άλλο Φρούτο
Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Άλλο Φρούτο έκατσε και έγραψε στις 14:33, 04-10-11:

Πως γίνεται να καταλάβεις από το σχολικό σου περιβάλλον εάν κάποιος είναι ρομαντικός ή όχι;
Δεν πιστεύω ότι ισχύει,ίσως έχει επικρατήσει αυτή η άποψη γιατί τα κορίτσια είστε πιο ευαίσθητα(ίσως)..Πάντως πιο ρομαντικές,όχι,διαφωνώ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boss.
Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 14:48, 04-10-11:

ουτε καν που ισχυει αυτο που λες! ακομα και εαν τους εχεις πιασει ολους και τους εχεις ρωτησει πρωτον επειδη εισαι 3η γυμνασιου πιθανων τα αγορια να ντρεπονται να παραδεχτουν οτι ειναι ρομαντικοι γιατι στο μυαλο τους υπαρχει οτι ρομαντικος=γκει , δευτερον πολλα παιδια δεν εχουν κανει ακομα καμια σχεση και δεν ξερουν, φανταζονται οτι.... και τριτον ακομα και εαν ειχαν κανει ολοι σχεση, και ακομα και εαν τους ρωταγες και σου λεγανε 100% αληθεια, θα επρεπε να τους δεις εσυ μεσα σε μια σχεση για να κρινεις κατα ποσο ρομαντικοι ειναι, γιατι ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικα την εννοια ρομαντισμος μεσα του!

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 15:54, 04-10-11:

Δεν ισχυει με την καμια κατι τετοιο. Ειναι λαθος για μενα να γενικοποιουμε ! Ασε που τριτη Γυμνασιου δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να βγαλει σοβαρα συμπερασματα οσο και αντικειμενικος και να ειναι και μερικοι απο τους λογους ειναι οι παραπανω που ειπανε τα παιδια. . .
Αποψη μου !

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 16:02, 04-10-11:

Εμείς απλά το δείχνουμε περισσότερο. Τα αγόρια ίσως είναι και πιο ρομαντικά αλλά δεν το δείχνουν τόσο εύκολα. Και όχι σε όλες..
Στην ηλικία που είσαι, δεν είναι ακόμα αισθητή η παρουσία του ρομαντισμου, ειδικά στο αντίθετο φύλο. Και το θεωρώ αδύνατο να το καταλάβεις από το σχολικο περιβάλλον αυτό.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:03, 04-10-11:

Νομίζω πως είμαστε σχετικά πιο ευαίσθητες από τα αρσενικά, αλλά όχι πιο ρομαντικές.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 16:14, 04-10-11:

Εμ, εγώ πιστεύω οτι οι ρομαντικοί άνθρωποι εκλείπουν σιγά σιγά, στο όνομα της πρόσκαιρης ηδονής.
Άντρες-Γυναίκες.
Τώρα, τα κοριτσάκια, εννοείται πως είναι ρομαντικά, εφόσον μεγαλώνουν με μια ροζ (με την αθώα έννοια) εικόνα της πραγματικότητας,
που τους συνοδεύει μέχρι να ενηλικιωθούν, αλλά σταδιακά κι αυτή ξεθωρίζει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη solonas07
Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

O solonas07 έγραψε στις 16:23, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Εμ, εγώ πιστεύω οτι οι ρομαντικοί άνθρωποι εκλείπουν σιγά σιγά, στο όνομα της πρόσκαιρης ηδονής.
Άντρες-Γυναίκες.
Τώρα, τα κοριτσάκια, εννοείται πως είναι ρομαντικά, εφόσον μεγαλώνουν με μια ροζ (με την αθώα έννοια) εικόνα της πραγματικότητας,
που τους συνοδεύει μέχρι να ενηλικιωθούν, αλλά σταδιακά κι αυτή ξεθωρίζει.
Σιγά μην ζούνε και μέσα σε τσιχλόφουσκα μπαμπαλού.
Θα απαντούσα αλλά έχω διάβασμα.
Χαίρετε

Υγ. Άμα ψάξω στο ίντερνετ και βρω ότι βάσει ερευνών τα αρσενικά είναι πιο ρομαντικά των θηλυκών θα αυτοπυρποληθώ.
Χαίρετε πάλι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,642 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:31, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Άντρες-Γυναίκες.
Όχι απαραίτητα. Εκλείπουν επίσης γιατί διαπιστώνουν ότι μάλλον περιττεύουν σε αυτήν την εποχή.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 21:31, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από solonas07
Σιγά μην ζούνε και μέσα σε τσιχλόφουσκα μπαμπαλού.
Θα απαντούσα αλλά έχω διάβασμα.
Χαίρετε

Υγ. Άμα ψάξω στο ίντερνετ και βρω ότι βάσει ερευνών τα αρσενικά είναι πιο ρομαντικά των θηλυκών θα αυτοπυρποληθώ.
Χαίρετε πάλι
Έχεις καιρό να μπεις σε παιδικό-προεφηβικό δωμάτιο κοριτσιού ε; Γιατί εγώ γι αυτή την περίοδο μιλάω.
Κάτι μένει πάντα στο χαρακτήρα μιας γυναίκας από αυτήν την περίοδο, λογικό δεν είναι;

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 21:34, 04-10-11:

Βάσει ερευνών που έχουν γίνει έχει διαπιστωθεί ότι στα κορίτσια υπάρχει εντονότερη εγκεφαλική δραστηριότητα στο συναισθηματικό τμήμα του εγκεφάλου σε σχέση με τα αγόρια στα οποία υπάρχει εντονότερη εγκεφαλική δραστηριότητα στο λογικό κομμάτι του εγκεφάλου. Γι αυτό τα κορίτσια είναι πιο συναισθηματικά από τα αγόρια και συνεπώς πιο ρομαντικά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,190 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:45, 04-10-11:

εχει γινει πλεον συνηθεια να γενικευουμε τα παντα σε αυτο το φορουμ αρα ενταξει δεν νομιζω πως σε καμια περιπτωση δεν ισχυει κατι τετοιο..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,921 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 21:50, 04-10-11:

Φαντάζομαι εν μέρει τα κοινωνικά πρότυπα "επιβάλλουν" τη ρομαντικότητα στις κοπέλες (π.χ. μέσω των ταινιών του Hollywood κλπ),plus είναι κυρίως γενετικό ζήτημα,καθώς εξελικτικά το θυληκό έπρεπε να είναι καλή μητέρα,οπότε ήταν αναγκαία η τρυφερότητα,ενώ το αρσενικό έπρεπε να είναι κυνηγός και προστάτης της οικογένειας,οπότε ήταν αναγκαίο να είναι πιο "σκληρό".Anywayz,δεν πιστεύω πάντως ότι υπάρχει κάποιο τρομακτικό χάσμα ανάμεσα στα δύο φύλα,και οι άντρες μπορούν να γίνουν συναισθηματικοί.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,707 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 23:01, 07-10-11:

Κατα εμε δεν υπαρχει αυτη η εννοια σε κανενα απο τα δυο φυλα... Απλα ειναι ενα ακομα χαζο στερεοτυπο που ξεμεινε...εγω που ανηκω στη γυναικεια φυση δεν με θεωρω βασικα δεν ειμαι ουτε ρομαντικη ουτε συναισθηματικη...μπραβο σ συτους π ειναι παντως αν κ προσωπικα δεν γνωρισα κανεναν..

Παράθεση

Baby Lee

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Baby Lee
H Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H Baby Lee ρεμπελιαζοντας στη βροχη ^^ έγραψε στις 21:09, 26-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Civilara
Βάσει ερευνών που έχουν γίνει έχει διαπιστωθεί ότι στα κορίτσια υπάρχει εντονότερη εγκεφαλική δραστηριότητα στο συναισθηματικό τμήμα του εγκεφάλου σε σχέση με τα αγόρια στα οποία υπάρχει εντονότερη εγκεφαλική δραστηριότητα στο λογικό κομμάτι του εγκεφάλου. Γι αυτό τα κορίτσια είναι πιο συναισθηματικά από τα αγόρια και συνεπώς πιο ρομαντικά.
Ποιός πού πότε γιατί πώς

Ρομαντικοί.. βαριέμαι να απαντήσω, μάλλον γέρασα

Μόνο να πω πως οι γυναίκες ενθαρύνονται κατά βάση περισσότερο να μιλάνε και να εξωτερικεύουν τα συναισθήματά τους από μικρές.

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 11:34, 28-10-11:

Ρομαντικό αγόρι παρών, είδος υπο εξαφάνιση

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,673 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 11:56, 28-10-11:

Τι ρομαντισμός και βλακείες λέτε είναι οι γυναίκες ρομαντικές; τα λεφτά κοιτάνε όλες για αυτό είναι και θα είναι το αδύναμο φύλο.

Παράθεση

Makis Maniatis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Makis Maniatis
Ο Makis Maniatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Makis Maniatis Να τον ακούτε το Μάκη το Μανιάτη έγραψε στις 02:32, 24-04-12:

Το αντίθετο ισχύει. Το άλλο είναι στερεότυπο. Άκου το Μάκη το Μανιάτη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:19, 26-06-12:

Εγω παλι γιατι ειμαι αναλογα σε ποια φαση της ζωης μου θα με πιασεις ; Εννοω οτι μπορει να ειμαι σε μια φαση που να το παιζω πιο νορμαλ ανθρωπος και να ειμαι κ ρομαντικη (οχι ομως υπερβολες) ενω παλι αλλες περιοδους της ζωης μου δεν θελω να ακουσω για ρομαντικα και τετοια γιατι το μπινελικωμα ο αλλος απο μενα δε θα το γλιτωσει (στα σιγουρα ομωςςς) Νομιζω οτι δεν μπορεις να κρινεις αν καποιος ειναι ρομαντικος ή οχι μονο απο το σχολειο μονο βλεποντας πως συμπεριφερεται σε μια ταξη για 7 ωρες και σε ενα προαυλιο διοτι αν το παρουμε ετσι και εγω μες στο σχολειο ειμαι καπως "Παναγια" αλλα εξω απο αυτο θεωρουμαι καπως πιο νορμαλ ανθρωπος αλλα μερικες φορες και πιο περιεργη . Εγω ειναι ελεχιστα τα αγορια για τα οποια μπορω να πω οτι ειναι ρομοντικα ή οχι γιατι υπαρχουν ατομα τα οποια αλλιως φερονται στο σχολειο και αλλιως εξω απο αυτο (οπως εγω)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 15:23, 26-06-12:

Είναι στο πακετάκι της μητέρας-συζύγου-γατούλας-τρυφερότητας-μαλθακότητας

Παράθεση

KeepOnDreaming (Γεωργία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KeepOnDreaming
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής ΤΕΙ Πάτρας . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H KeepOnDreaming έγραψε στις 08:11, 25-07-12:

Ας πω κι εγώ την άποψη μου επί του θέματος.
Οι ρομαντικοί είναι πλέον τόσο λίγοι , που πλέον δεν κάνω διαχωρισμό σε αγόρια - κορίτσια..
Υπάρχουν και ρομαντικά αγόρια και κορίτσια.. Επιπλέον για να μην τα απλοποιούμε μερικά πράγματα, ο ρομαντισμός δεν είναι μόνο αγάπες,λουλούδια και γλυκόλογα (δεν λέω, είναι πολύ τρυφερό κι εμένα μου αρέσει) αλλά κάτι πολύ περισσότερο.. Οποιος έχει διαβάσει 5 βασικά πράγματα μπορεί να καταλάβει οτι είναι στάση ζωής και δεν περιορίζεται μόνο ως λογοτεχνικό ρεύμα ή καλλιτεχνικό κίνημα. (όποιος έχει επαφή με λογοτεχνία, ή κάποια άλλη μορφή τέχνης , είναι κοντά στο να καταλάβει αυτό που εννοώ.)
Κάποιοι πιστεύουν πως είναι περιττό στη συγχρονη εποχή , αλλά κάποιοι προτιμούν να μην ακολουθήσουν το ''ρεύμα'' και να λειτουργούν -εσωτερικα περισσότερο- με ρομαντισμό.
''Ο Ρομαντισμός είναι δύναμη'' και για μένα.
Συνεπώς, δεν μπορούμε να μιλήσουμε με σιγουριά οτι οι κοπέλες είναι περισσότερο ρομαντικές από τα αγόρια διότι δεν πηγαίνει σύμφωνα με το φύλο αλλά με τον τρόπο σκεψης και τη προσωπικότητα του καθενός .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KeepOnDreaming : 25-07-12 στις 09:44.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 08:30, 25-07-12:

Δυστυχώς πάντως αυτό που έχει επικρατήσει στις μέρες μας είναι ότι "ρομαντικός"-ευαίσθητος = γκέυ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepOnDreaming (Γεωργία)

Φοιτητής

H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής ΤΕΙ Πάτρας . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H KeepOnDreaming έγραψε στις 08:39, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alexl1996
Δυστυχώς πάντως αυτό που έχει επικρατήσει στις μέρες μας είναι ότι "ρομαντικός"-ευαίσθητος = γκέυ...
To ξέρω Αλεξ . Ο καθένας έχει την άποψη του ... Πάντως τέτοιου τύπου συμπεράσματα όταν ακούω , απλά δεν τον παίρνω τον άλλον και πολύ στα σοβαρά.. Καλό είναι πρίν βγαλουμε καποια συμπεράσματα να ψαχνόμαστε και λίγο και υστερα να κρινουμε ..Και όχι να εστερνιζόμαστε αποψεις άλλων ή καποια πράγματα που μας ''βολεύουν''. Γενικότερα για όλα τα θεματα, μια αυτοκριτική κανει καλό πού και πού ...

[off topic] : ωραία υπογραφή έχεις ! Ωραίο τραγούδι ;Ρ λέει αλήθειες ο άτιμος..

Παράθεση

Thetawaves

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Thetawaves
Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Thetawaves έγραψε στις 09:19, 25-07-12:

Όπως περίπου αναφέρθηκε και πιο πριν, ρομαντικός δε σημαίνει μόνο αγαπούλες και τέτοια. Ρομαντικός είναι ας πούμε και κάποιος που θέλει και νομίζει ότι μπορεί να αλλάξει τον κόσμο προς το καλύτερο.

Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,460 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 09:38, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alexl1996
1. Τι θέλεις να εννοήσεις βάζοντα ςτο ρομαντικός σε εισαγωγικά;
2. Λέγοντας «ρομαντικός» με την καμία δεν εννοούμε τα σαχλά γλυκανάλατα φιλάκια και τις αγαπούλες. Τουλάχιστον δεν είναι έτσι διαμορφωμένο στη δική μου συνείδηση.

Αρχική Δημοσίευση από Thetawaves
Όπως περίπου αναφέρθηκε και πιο πριν, ρομαντικός δε σημαίνει μόνο αγαπούλες και τέτοια. Ρομαντικός είναι ας πούμε και κάποιος που θέλει και νομίζει ότι μπορεί να αλλάξει τον κόσμο προς το καλύτερο.
Δε νομίζω ότι ο χρήστης που ξεκίνησε τη συζήτηση είχε αυτό κατά νου...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SparklingGrey : 25-07-12 στις 09:39. Αιτία: .
Παράθεση

KeepOnDreaming (Γεωργία)

Φοιτητής

H KeepOnDreaming έγραψε στις 09:43, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey

Δε νομίζω ότι ο χρήστης που ξεκίνησε τη συζήτηση είχε αυτό κατά νου...
Νομίζω πως απαντάμε συμφωνα με τα πιστευω μας , και όχι συμφωνα με το πώς θα ''βολευτεί'' ο αλλος δίνοντας -για αυτόν- μια ικανοποιητική απάντηση .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KeepOnDreaming : 25-07-12 στις 09:53.
Παράθεση

Pequeño

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 10:35, 25-07-12:

Το αν είναι κάποιος ρομαντικός, το δείχνει από το χαρακτήρα του, όπως είπε KeepOnDreaming είναι δύναμη, το κουβαλάς πάντα πάνω σου...
Εγώ πιστεύω ότι τα αγοράκια είναι λιγότερα από τα ρομαντικά κοριτσάκια και αυτό επειδή έχουν αλλάξει οι εποχές, ο άντρας δεν στρέφει την προσοχή του σε λογοτεχνικά βιβλία,θέατρα, κινηματογράφο, διακόσμηση, ένδυση κλπ δηλαδή δεν έχει πλέον ιδιαίτερες σχέσεις με τα "μέσα" που μπορεί να σου γνωρίσουν τον ρομαντισμό, η μόδα πλέον είναι, ξενύχτι, ποτά, παρέες κλπ λίγοι είναι αυτοί που δεν την ακολουθούν... Η γυναίκα πάλι πάντα ήταν σταθερή σε αυτό, και μη ξεχνάμε ότι οι γυναίκες μόνο και μόνο ορμονών (εγκυμοσύνες κλπ) είναι πλάσματα φορτωμένα με ανησυχίες, ενθουσιασμό, ευαισθησίες, και όλα αυτά όσο σε πιο μεγαλύτερο αριθμό υπάρχουν, τόσο πιο πολύ οδηγούν την γυναίκα σε ένα ρομαντισμό και τον υιοθετούν σε όλα (από το περπάτημα τους, μέχρι το τρόπο που μιλάνε, τα ρούχα τους κλπ κλπ)

Επίσης σκεφτείτε πως οι μεγαλύτεροι έρωτες, γεμάτοι ρομαντισμό, πάθος κλπ σε λογοτεχνικά βιβλία, αναφέρονται σε άλλη εποχή...
γιατί τότε τα πρότυπα και οι καταστάσεις ήταν διαφορετικές...

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 12:23, 25-07-12:

Ρομαντισμός λοιπόν. Ο ρομαντισμός έχει διαστρεβλωθεί σε έναν τεράστιο βαθμό. Απ' ότι διαβάζω στην διπλανή καρτέλα, ο ρομαντισμός ήταν ένα κίνημα καλλιτεχνικό, λογοτεχνικό, διανοητικό, ακόμα και σκακιστικό (για όσους ασχολούνται με το τελευταίο, ας κοιτάξουν μερικές παρτίδες του Αντερσον). Τι ήταν; Μια αντίδραση απέναντι στη βιομηχανική εποχή και της τυποποίησης της ζωής. Κύρια χαρακτηριστικά της, η αισθητική εμπειρία και απόλαυση, και η δημιουργία έντονων συναισθημάτων.
Σήμερα, όμως, έχει καταντήσει να γίνει συνώνυμο της σοκολάτας, των λουλουδιών, των αρκουδακίων, των μεταμεσονύκτιων sms, της γιορτης του Αγίου Βαλεντίνου, ή ενός γεύματος υπό το φως κεριών και αναθυμιάσεων ακριβών ποτών. Απ ότι φαίνεται, ο ρομαντισμός καλύφθηκε από ένα γλοιώδες στρώμα βιομηχανικής αξιοποίησης, μεταλλάχθηκε κι έγινε μια τυποποιημένη μαλακία, με λίγα λόγια, στις μέρες μας.
Θα προσπαθήσω να ορίσω τώρα την έννοια του ρομαντικού ανθρώπου, όπως τον αντιλαμβάνομαι εγώ. Του αληθινά ρομαντικού ανθρώπου. Για μένα είναι ο άνθρωπος που ζει τη ζωή του όπως επιθυμεί, ρισκάρει, κάνει τα πάντα για τους ανθρώπους που αγαπά, είναι απρόβλεπτος και επιδιώκει τις καινούριες εμπειρίες.
Υπο αυτη την έννοια, δεν ξέρω αν έχω ποτέ συναντήσει έναν ρομαντικό άνθρωπο.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,649 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:15, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Απο οσα εχω παρατηρισει στο σχολικο,και οχι μονο ,περιβαλλον θεωρω οτι το ποσοστο των ρομαντικων αγοριων ειναι πολυ πολυ μικροτερο απο αυτο των κοριτσιων...
Κατα τη γνωμη μου τα κοριτσια δενονται με καποιον ψυχικα ενω η πλειονοτητα του ανδρικου φυλου επιζητα κυριως τη σεξουλικη ικανοποιηση ....

)
Αφού κάθεστε και βλέπετε twilight και τα τούρκικα σήριαλ που σας φουσκώνουν τα μυαλά και ψάχνετε τον άντρα 100% ρομαντικό...

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 18:17, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Αφού κάθεστε και βλέπετε twilight και τα τούρκικα σήριαλ που σας φουσκώνουν τα μυαλά και ψάχνετε τον άντρα 100% ρομαντικό...
Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία που να θέλει έναν άντρα 100 % ρομαντικό....

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,649 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:18, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία που να θέλει έναν άντρα 100 % ρομαντικό....
Όντως! Να πω 30%?

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 18:21, 06-09-12:

Να μην πεις καθόλου!
Προσωπικά αν με ρωτάς,δεν είναι θέμα ποσοστών,αλλά πρέπει ο άλλος να μη νιώθει λιγότερο άντρας με το να δείχνει την ευαίσθητη-ρομαντική του πλευρά...Γιατί συνήθως αυτό γίνεται!Από κει κι έπειτα,καταλαβαίνεις ποιες στιγμές είναι ρομαντικές και ποιες όχι....

Παράθεση

art1 (Γιώργος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη art1
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O art1 Amantes amentes έγραψε στις 19:01, 06-09-12:

Ωραίο θέμα...

Τα γλυκά,τα λουλούδια,τα ωραία λόγια,οι βραδυνές βόλτες κτλ αποτελούν μόνο ένα μικρό-μικρό κομμάτι του ''ρομαντισμού''.Ο ρομαντισμός είναι τρόπος-στάση ζωής...βρίσκεται στις πιό απλές συνήθειες της καθημερινότητας,αλλά και στους πιο πολύπλοκους συλλογισμους-στις πιο σημαντικές μας αποφάσεις...αποτελεί κομμάτι της κοσμοθεωρίας και του χαρακτήρα κάποιου.Ο ρομαντισμός είναι θέμα παιδείας,αντίληψης και νοοτροποίας...στάση ζωής που δυστυχώς σήμερα κατακρίνεται και πολλές φορές συνδέεται με το γυναικέιο φύλο.Ο ρομαντισμός είναι η ''ασπίδα'' που μας προστατεύει από τον καθημερινό εκφυλισμό των ηθών-αξίων.Δεν είναι σημάδι αδυναμίας,δεν σχετίζεται μόνο με τη γυναικεία ψυχοσύνθεση...
Πώς,όμως,να επιβιώσουμε και εμείς οι ρομαντικοί στη σημερινή σκληρή πραγματικότητα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 27-12-14 στις 15:58.
Παράθεση

nefeli1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefeli1
H nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H nefeli1 έγραψε στις 19:14, 06-09-12:

Ο ρομαντισμός δεν είναι χαρακτηριστικό των γυναικών. Όχι κατ' αποκλειστικότητα. Γενικά, πιστεύω ότι όλοι μας -άντρες και γυναίκες- έχουμε μέσα μας κάθε συναίσθημα, κάθε χαρακτηριστικό, κάθε συμπεριφορά, που βγαίνουν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και με συγκεκριμένους ανθρώπους....

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:05, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από nefeli1
Ο ρομαντισμός δεν είναι χαρακτηριστικό των γυναικών. Όχι κατ' αποκλειστικότητα. Γενικά, πιστεύω ότι όλοι μας -άντρες και γυναίκες- έχουμε μέσα μας κάθε συναίσθημα, κάθε χαρακτηριστικό, κάθε συμπεριφορά, που βγαίνουν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και με συγκεκριμένους ανθρώπους....
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Κι εγώ έχω παρόμοια άποψη. Πιστεύω ακράδαντα ότι ο κάθε άνθρωπος είναι κράμα πολλών και διαφορετικών χαρακτηριστικών που απορρέουν από τα βιώματά του και το DNA του και όχι από το φύλο του. Εμένα ο πατέρας μου με μεγάλωσε σαν αγόρι. Ο ίδιος είναι άνθρωπος της ψυχρής λογικής. (Το λέω θετικά όχι σαν παράπονο.). Η μητέρα μου είναι ακριβώς το αντίθετο, ευαίσθητη και ρομαντική. Μπορώ να πω ότι πήρα κατά 80% το χαρακτήρα του πατέρα μου. Ωστόσο, πήρα κι ένα 20% απ' τη μητέρα μου και μου βγαίνει πού και πού και το ρομαντικό στοιχείο. Μου αρέσει, λόγου χάρη, να διαβάζω και να γράφω ποιήματα.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,214 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 12:49, 27-12-14:

Γιατί πρέπει να γενικεύουμε;;Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.. Γιατί πρέπει να συνδέεται με το γυναικείο φύλο; Δηλαδή τι; Δεν έχουμε και εμεις συναισθηματα; Εμείς μερικές φορές ίσως να ειμαστε και πιο ρομαντικοί αλλά δεν το δείχνουμε τόσο εύκολα.Εχει τυχει να δω οτι μερικές κοπέλες ειναι αναίσθητες τελείως..Το ιδιο λένε και οι κοπέλες για εμας.Το συμπέρασμα μου ειναι οτι αυτό εξαρτάται από τη προσωπικότητα κάποιου και οχι απο το φυλο του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,661 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:42, 27-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Γιατί πρέπει να γενικεύουμε;;Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό.. Γιατί πρέπει να συνδέεται με το γυναικείο φύλο; Δηλαδή τι; Δεν έχουμε και εμεις συναισθηματα; Εμείς μερικές φορές ίσως να ειμαστε και πιο ρομαντικοί αλλά δεν το δείχνουμε τόσο εύκολα.Εχει τυχει να δω οτι μερικές κοπέλες ειναι αναίσθητες τελείως..Το ιδιο λένε και οι κοπέλες για εμας.Το συμπέρασμα μου ειναι οτι αυτό εξαρτάται από τη προσωπικότητα κάποιου και οχι απο το φυλο του

Στερεότυπα είναι όλα αυτά. Η γυναίκα πρέπει να είναι η ρομαντική,που περιμένει τον όμορφο πρίγκιπα πάνω στο άλογο, που είναι πολύ ευαίσθητη, που το μόνο που ονειρεύεται είναι έναν παραμυθένιο γάμο,κτλ κτλ. Ο άντρας από την άλλη, πρέπει να είναι σκληρός και έτσι και δείξει σημάδια ευαισθησίας,κατακρίνεται αμέσως. Να κλάψει; Που ακούστηκε να θέλει ένας άντρας να εκφράσει τα συναισθήματά του! Ανεπίτρεπτο! Οι γυναίκες θέλουν σκληρούς άντρες!!
Γενικά πρέπει να ξεφύγουμε λίγο απ'όλα αυτά τα στερεότυπα. Ο ρομαντισμός δεν έχει να κάνει με το φύλο,συμφωνώ με τον art1 από πάνω, έχει να κάνει με κάθε όμορφη καθημερινή στιγμή που πρέπει να εκτιμούμε. Kαι αν θέλουν να μας πουν ρομαντικούς,καλώς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 15:00, 27-12-14:

Απλα οι κοπελες συνηθως βλεπουν ρομαντικες ταινιες και μετα σκεφτονται ενα σωρο ανοησιες κτλ. Γινονται οπως τις πρωταγωνιστριες και περιμενουν τον πριγκιπα με το ασπρο αλογο. Τα αλογια σε αντιθεση με τα κοριτσια πατανε στην γη και δεν οενιροπωλουν συνεχεια, αλλα επειδη συμβαινει αυτο δεν σημαινει πως εχουν και εκεινοι την ρομαντικη και εαυσθητη πλευρα τους. Ο καθε ανθρωπος εχει μεσα στην ψυχη του πολλες διαφορετικες πλευρες και τις εμφανιζει οταν πιστευει πως ειναι η καταλληλη στιγμη.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,775 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:15, 27-12-14:

Ντάξυ οι γυναίκες ίσως είναι πιο συναισθηματικές και για αυτό να έχει επικρατήσει το ότι είναι ρομαντικές. Μάλλον με τον άνθρωπο και με τον χαρακτήρα του έχει να κάνει, όχι απαραίτητα με το φύλο.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 18:18, 27-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys

Στερεότυπα είναι όλα αυτά.
Ε, φυσικά και είναι στερεότυπα! Ασυζητητί! Με τα στερεότυπα όμως αυτά ασκούμε στους άντρες μια πίεση να είναι βράχοι ακλόνητοι, βαρυνταήδες και να εγκλωβίζουν τα συναισθήματά τους. Δικαιούνται όμως και οι άνδρες να εκφράζουν τον ρομαντισμό τους και την ευαισθησία τους, όπως κι εμείς. Δεν θα θεωρήσω ένα άντρα θηλυπρεπή αν εκδηλώσει ρομαντισμό.

Παράθεση

MariosSkull2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MariosSkull2
Ο MariosSkull2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O MariosSkull2 έγραψε στις 15:26, 02-03-15:

Ετσι εχουμε μεγαλωσει. Απο τη φυση μας ειμαστε η το παιζουμε σκληροι ρομαντικοι ειμαστε απλα δεν το δειχνουμε γιατι αμα ο καθε ενας εξεφραζε ολα αυτα που νιωθει ο αλλος θα νιωθαμε πολυ αβολα γιατι ολοι ο κοσμος λεει οτι οι αντρες πρεπει να ειμαστε σκληροι καταταλα μεσα μας βιωνουμε εντονα συναισθηματα και αυτα αλλα δεν τα δειχνουμε. Εγω τωρα ειμαι απολυτα ρομαντικος δες υπαρχει περιπτωση να ειμαι ερωτευμενος με καποια και να εχω πιο πολλες σεξουαλικες φαντασιωσεις απο ρομαντικες και φασεις παρο'λα αυτα στους φιλους μου δειχνω οτι ειμαι πιο σκληρος το ιδιο και εκεινοι. Αν θες να μαθεις την ρομαντικη πλευρα του αγοριου κανε τον να στην δειξει απο μονος του δεν ανοιγομαστε ευκολα

Παράθεση

Atrotos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Atrotos
Ο Atrotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Atrotos έγραψε στις 15:55, 04-03-17:

Δεν ισχύει. Εγώ είμαι πολύ ρομαντικός και πολλά άλλα αγόρια το ίδιο. .
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:34, 04-03-17:

Συγχωρέστε με, αλλά θεωρώ ότι ισχύει το αντίθετο!
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,394 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:37, 04-03-17:

Όντως, τα αγόρια είναι πιο ρομαντικά.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 22:57, 04-03-17:

Ειχα παει στην κοπελα μου λουλουδια και με κοιτουσε με ενα βλεμμα σαν να μου λεει εγω υποτιθεται οτι πρεπει να τα κρατησω αυτα...και ελεγε στην κολλητη της ψιθυριστα οτι θελει να τα πεταξει...νταξει θα μου πεις επεσα σε περιπτωση αλλα και παλι μετα απο ενα τετοιο σκηνικο αντε να ξανακανεις παλι τετοια κινηση
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 20:48, 05-03-17:

Δεν ξερω τι λετε αλλα ειναι ωραιο και τα δυο φυλα να ειναι ρομαντικα.
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tonyler
Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 15:09, 06-03-17:

Γνώμη μου είναι πως τα αγόρια είναι πιο ευαίσθητα και πιο ρομαντικά απ'τα κορίτσια... Τα κορίτσια τις περισσότερες περιπτώσεις είναι ψυχρά
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:14, 06-03-17:

Συμφωνω
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 15:39, 06-03-17:

Ακαρδες παντου μαγκες
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,555 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:03, 06-03-17:

Επειδή η θεά του έρωτα είναι γυναίκα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους