Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,350 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,990 μηνύματα σε 96,228 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 440 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βιβλία για μαθήματα Αγγλικών

tru22

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tru22
H tru22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H tru22 έγραψε στις 14:47, 19-09-12:

Γεια σε όλους. Ξεκινάω φέτος να διδάσκω αγγλικά σε παιδάκια και ψάχνω για βιβλία. Η κοπέλα λοιπόν που θα της κάνω έχει τελειώσει την Α' senior σε φροντιστήριο και ψάχνοντας αρκετά βρήκα το UPSTREAM της Express Publ. για το επίπεδο Α2. ΕΊναι καλό βιβλίο για το επίπεδο της? Από ότι μου είπε και η μητέρα της θέλει να δώσει για lower σε 3 χρόνια. Μήπως να προτιμήσω κάποιο άλλο βιβλίο? Κάθε γνώμη είναι καλοδεχούμενη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 15:22, 19-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από tru22
Γεια σε όλους. Ξεκινάω φέτος να διδάσκω αγγλικά σε παιδάκια και ψάχνω για βιβλία. Η κοπέλα λοιπόν που θα της κάνω έχει τελειώσει την Α' senior σε φροντιστήριο και ψάχνοντας αρκετά βρήκα το UPSTREAM της Express Publ. για το επίπεδο Α2. ΕΊναι καλό βιβλίο για το επίπεδο της? Από ότι μου είπε και η μητέρα της θέλει να δώσει για lower σε 3 χρόνια. Μήπως να προτιμήσω κάποιο άλλο βιβλίο? Κάθε γνώμη είναι καλοδεχούμενη!
αναμφισβήτητα CHOICES
πρέπει να είναι 3 σειρές για 3 χρονιές....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 931 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 11:08, 27-04-14:

Πάντα μαζί με όλα τα βιβλία μου, έκανα και Workbook... όμως η καθηγήτρια μου, μου είπε πως στις τάξεις: C Senior και στις τάξεις του Lower δεν χρειάζεται... ενώ κάποια παιδιά που ξέρω και από άλλα φροντιστήρια κάνουν το Workbook σε όλες τις τάξεις... οπότε σε ποιες τάξεις χρειάζεται και σε ποιες όχι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 16:32, 23-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από GP369
Πάντα μαζί με όλα τα βιβλία μου, έκανα και Workbook... όμως η καθηγήτρια μου, μου είπε πως στις τάξεις: C Senior και στις τάξεις του Lower δεν χρειάζεται... ενώ κάποια παιδιά που ξέρω και από άλλα φροντιστήρια κάνουν το Workbook σε όλες τις τάξεις... οπότε σε ποιες τάξεις χρειάζεται και σε ποιες όχι?
Δεν έχει να κάνει με τάξεις, αλλά με το κατά πόσο εσύ προσωπικά έχεις ανάγκη να λύσεις ασκήσεις για να εμπεδώσεις το λεξιλόγιο/ τη γραμματική.Όντως μετά από κάποιο σημείο δεν χρειάζεται γιατί κάνεις περισσότερο practice tests αλλά εγώ μέχρι την Pre-Lower είχα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 931 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 18:32, 23-05-14:

οκ! Ευχαριστώ πολύ!!! panagiotists13

Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,400 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 13:26, 19-06-14:

Ποια σειρά μου προτείνεται να αρχίσω ;
To the top, access ή Action ;

Παράθεση

hidd

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hidd
Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O hidd έγραψε στις 13:34, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκος Συμιδαλάς
Ποια σειρά μου προτείνεται να αρχίσω ;
To the top, access ή Action ;
Φιλε σε χανω!

Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,400 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 13:35, 19-06-14:

Τι θες να πεις;
Αυτό που ρωτάω είναι απλό. Ποια σειρά είναι πιο κατάλληλη ώστε να ασχοληθώ μαζί της.

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 19:32, 19-06-14:

Access!!!

Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 19:35, 19-06-14:

Θα συμφωνήσω με τον φίλο μου, panagiotists13! Είναι πολύ καλό βιβλίο!

Παράθεση

debbie56723

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη debbie56723
H debbie56723 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H debbie56723 έγραψε στις 18:00, 22-09-14:

καλησπέρα,
ετοιμαζομαι να κάνω ιδιαίτερα σε τάξη lower. τι βιβλια μου προτείνετε;
εγω οταν ημουν μαθητρια εκανα το ECCE book 2 απο HAU.
εχετε καμια ιδεα για βιβλια γραμματικης και εκθεσης;

Παράθεση

debbie56723

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη debbie56723
H debbie56723 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H debbie56723 έγραψε στις 18:54, 23-09-14:

supercourse vs burlington
ποια απο τα 2 προτεινετε για c-d class και pre-lower;

Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη laurentides
H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 20:22, 23-09-14:

Αν μιλάμε για lower του cambridge σου συστήνω ό,τι έχει να κάνει με Macmillan ή Heinle Cengage τώρα για τον φορέα του Michigan ψηφίζω Burlington

Παράθεση

DimitraKapa

Μαθητής Β' ΕΠΑΛ

Το avatar του χρήστη DimitraKapa
H DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H DimitraKapa i έγραψε στις 21:33, 23-09-14:

Burlington

Παράθεση

Komhtasi7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Komhtasi7
Ο Komhtasi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Komhtasi7 έγραψε στις 21:39, 23-09-14:

Ξέρετε κάποιο βιβλίο με practice tests για το ecpe που να έχει και το answer key μέσα;

Παράθεση

DimitraKapa

Μαθητής Β' ΕΠΑΛ

Το avatar του χρήστη DimitraKapa
H DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H DimitraKapa i έγραψε στις 21:48, 23-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Komhtasi7
Ξέρετε κάποιο βιβλίο με practice tests για το ecpe που να έχει και το answer key μέσα;
Τσεκαρε τα βιβλια με practice tests της Hellenic American union

Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Nina-nana
H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,377 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 22:16, 23-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Komhtasi7
Δεν ξέρω κανένα που να έχει μαζί και answer key. Όλα όσα έχω δει είναι Student's Books με χωριστό Teacher's Book και Companion. Μερικά Teacher's Books (π.χ. της Ελληνοαμερικανικής) έχουν μαζί και τα CD για το listening, αλλιώς πρέπει να τα αγοράσεις χωριστά.

Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη laurentides
H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 22:20, 23-09-14:

Τα past papers του Cambridge ESOL έχουν και answer key

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη laurentides : 23-09-14 στις 22:23.
Παράθεση

Komhtasi7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Komhtasi7
Ο Komhtasi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Komhtasi7 έγραψε στις 22:52, 23-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nina-nana
Δεν ξέρω κανένα που να έχει μαζί και answer key. Όλα όσα έχω δει είναι Student's Books με χωριστό Teacher's Book και Companion. Μερικά Teacher's Books (π.χ. της Ελληνοαμερικανικής) έχουν μαζί και τα CD για το listening, αλλιώς πρέπει να τα αγοράσεις χωριστά.
Μόνο το teachers book το περιέχει δηλαδή;

Παράθεση

Nina-nana

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Nina-nana
H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,377 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 23:47, 23-09-14:

Το Teacher's Book έχει τις απαντήσεις.

Παράθεση

mar@1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mar@1
H mar@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mar@1 έγραψε στις 13:09, 28-11-15:

Γεια σας,
Αναρωτιεμαι αν μπορειτε να μου πλοτεινεται καποια καλη μέθοδο (coursebook, workbook) αγγλικών για επίπεδο πριν το lower ετσι ωστε να προετοιμαστει κάποιος για να δώσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,797 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 14:08, 28-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από mar@1
Γεια σας,
Αναρωτιεμαι αν μπορειτε να μου πλοτεινεται καποια καλη μέθοδο (coursebook, workbook) αγγλικών για επίπεδο πριν το lower ετσι ωστε να προετοιμαστει κάποιος για να δώσει
Στείλε μήνυμα στη Nina-nana που είναι καθηγήτρια αγγλικών, να σε κατατοπίσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fraouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fraouli
H fraouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H fraouli έγραψε στις 12:11, 30-09-16:

Καλημέρα σας

Θα αναλάβω ένα παιδί 3ης γυμνασίου που έχει αφήσει τα αγγλικα στην Β
Το επίπεδό του είναι αρκετά χαμηλό

Ποια βιβλία θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να χρησιμοποιηθούν? Δεν θέλω να τον πάω σε Α-Β junior για να μην τα παρατήσει πάλι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 695 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 15:12, 01-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από fraouli
Καλημέρα σας

Θα αναλάβω ένα παιδί 3ης γυμνασίου που έχει αφήσει τα αγγλικα στην Β
Το επίπεδό του είναι αρκετά χαμηλό

Ποια βιβλία θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να χρησιμοποιηθούν? Δεν θέλω να τον πάω σε Α-Β junior για να μην τα παρατήσει πάλι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μήπως να κάνετε βιβλία A Class; Από ότι θυμάμαι, εγώ έκανα τα Here We Go! εκδόσεις Burlington.

https://www.burlingtonbooks.com/Gree...px?PageID=1486
Παράθεση

fraouli

Νεοφερμένος

H fraouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H fraouli έγραψε στις 16:46, 01-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Μήπως να κάνετε βιβλία A Class; Από ότι θυμάμαι, εγώ έκανα τα Here We Go! εκδόσεις Burlington.

Κάτι τέτοιο σκέφτομαι κι εγώ..
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..
Παράθεση

harry akritas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 595 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 18:10, 01-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR

Συγγνώμη, αλλά η Α Class μου φαίνεται πολύ χαμηλό επίπεδο για ένα παιδί γ γυμνασίου, ιδιαίτερα από τη στιγμή που άφησε τη γλώσσα μόνο 1 χρονιά. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς το επίπεδο του παιδιού, αλλά στην Α Class διδάσκονται πολύ στοιχειώδη πράγματα και οι γνώσεις του πρέπει να είναι πραγματικά περιορισμένες. Επίσης, θα βρει μπροστά τα αγγλικά στο λύκειο και το πιθανότερο είναι να μην προλάβει να δώσει ούτε το Β2.
Ξανατονίζω όμως ότι κάνω μόνο υποθέσεις.
Παράθεση

fraouli

Νεοφερμένος

H fraouli έγραψε στις 18:15, 01-10-16:

Σωστό κι αυτό που λέτε..
Να έψαχνα κάποιο βιβλίο Β class που να ήταν π.χ. πιο απλοποιημένο?
Υπάρχει άραγε?
Δεν θέλω να του κόψω τα φτερά που λέμε..Θέλω να νιώσει ότι μπορεί να τα καταφέρει κι ας είναι μόνο ένας χρόνος που τα άφησε..
Παράθεση

harry akritas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 595 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 18:51, 01-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από fraouli
Σωστό κι αυτό που λέτε..
Να έψαχνα κάποιο βιβλίο Β class που να ήταν π.χ. πιο απλοποιημένο?
Υπάρχει άραγε?
Δεν θέλω να του κόψω τα φτερά που λέμε..Θέλω να νιώσει ότι μπορεί να τα καταφέρει κι ας είναι μόνο ένας χρόνος που τα άφησε..
Αν και δεν είμαι ειδικός, ούτε γνωρίζω την περίπτωση, θα πρότεινα ένα βιβλίο τουλάχιστον Β Class. Καλό θα ήταν να διευκρινήσεις τι τάξη τελείωσε το παιδί πέρυσι και ακόμη καλύτερα να επικοινωνήσεις με τους φιλόλογους αγγλικής του φόρουμ, ιδιαίτερα για ό,τι έχει να κάνει με τα βιβλία. Βέβαια, εσύ ξέρεις το παιδί, εσύ είσαι η καθηγήτριά του και άρα εσύ θα ξέρεις καλύτερα από όλους μας.
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,506 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 10:25, 17-10-16:

Καλημέρα και από μένα,
Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα αγγλικά και η οποιαδήποτε απάντηση είναι καλοδεχούμενη. Η τελευταία φορά που ήρθα σε επαφή με τη γλώσσα λόγω φροντιστηρίου, πανελληνίων και σχολής ήταν το 2009.Αφού λοιπόν τώρα που έχω ξεμπερδέψει με αυτά και έχω απεριόριστο χρόνο, θα ξεκινήσω πάλι μαθήματα. θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής: Πριν από μερικές μέρες μπήκα στην ιστοσελίδα του Cambridge και έκανα το τεστ επιπέδου, και για να μην το πολύ αναλύω το επίπεδο μου είναι Β1.Θέλω να μου προτείνετε μια μέθοδο, για να μπορέσω να καλύψω τα κενά και όταν ξεκινήσω μαθήματα να είμαι σε ένα επίπεδο Β1+
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alex1a
H alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H alex1a έγραψε στις 12:40, 25-12-16:

Καλησπέρα θέλω να κάνω μάθημα σε ενήλικα με βασικές γνώσεις αγγλικών και θέλει να πάρει lower με ταχύρρυθμα.Ποια βιβλία μου προτείνετε για γραμματική και έκθεση?

Επίσης από που μπορώ να βρω τεστακια για lower? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά! !
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:19, 25-12-16:

complete first b2 Cambridge university press τα καλυτερα αυτα εκανα και εγω πριν δυο χρονια ακριβα ομως αλλα αξιζουν
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H alex1a έγραψε στις 15:44, 25-12-16:

Ευχαριστώ!Είναι καλά για έναν σχετικά αρχάριο?

Ευχαριστω! Θεωρείς πως ειναι καλά για έναν σχετικά αρχάριο?Επίσης έχουν όλες τις θεματικές ενότητες για το lower ή χρειάζονται κι αλλά βιβλία?
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 16:08, 25-12-16:

Έχουν τα πάντα , επίσης έχουν και εύκολες και δύσκολες ασκήσεις μόνο που είναι ακριβά νομίζω ότι το σεμπτεβριο του 2014 που τα πήρα τότε είχαν βγει μάλιστα έκανε όλη η σειρά 70 η 75 ευρώ .Απο την πολιτεία να τα πάρεις κάνουν έκπτωση 12% και εγώ από εκεί τα είχα πάρει .
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a έγραψε στις 17:08, 25-12-16:

Δεν τα βρίσκω στην αγορά μηπως δεν κυκλοφορούν πια?

Κάποιο άλλο βιβλιο έχετε να προτείνετε?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 26-12-16 στις 15:46. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:32, 25-12-16:

Η πολιτεία το έχει κανονικά
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a έγραψε στις 17:33, 25-12-16:

Οκ το βρήκα.Υπαρχει καποιο άλλο φθηνότερο ίσως που να τα περιέχει όλα?
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:36, 25-12-16:

Για δες το unlimited της Cambridge
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a έγραψε στις 17:39, 25-12-16:

Ευχαριστω !Αυτό που ψάχνω ειναι να έχει γραμματική λεξιλόγιο εκθέσεις και listening μαζί.Τα καλύπτουν αυτά?
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:53, 25-12-16:

Φυσικά και ναι.
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a έγραψε στις 09:38, 26-12-16:

Καλημέρα μου πρότεινες για αγγλικά σε ενήλικα που θέλει να δώσει lower το unlimited Cambridge.Ψαχνοντας το μου βγάζει 100 βιβλία από αυτήν τη σειρά ποιο να διαλέξω?
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 12:07, 26-12-16:

Πάρε αυτο της Alex tibury που έχει μια λίμνη από έξω
Παράθεση

alex1a

Νεοφερμένος

H alex1a έγραψε στις 10:22, 27-12-16:

Καλημερα!Για michigan ποιο βιβλιο θα προτείνατε?
Παράθεση

DoraDt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DoraDt
H DoraDt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H DoraDt έγραψε στις 12:59, 28-09-17:

Γεια σε όλους! Μου πρότειναν να αναλάβω ένα παιδί ΣΤ' Δημοτικού στα Αγγλικά. Δεν έχει παρακολουθήσει ξανά φροντιστήριο, ξέρει ( ; ) μόνο ό, τι έχει κάνει στο σχολείο. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να έχει διάσπαση προσοχής. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Σε τι περίπου επίπεδο θα μπορούσε να βρίσκεται; Πόσες ώρες την εβδομάδα μπορεί να χρειάζεται μια τέτοια περίπτωση; Τι βιβλία θα μου προτείνατε αντιστοίχως; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DoraDt : 28-09-17 στις 13:39.
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 13:07, 28-09-17:

Παιδιά καλησπέρα,
έχει πάρει κανείς τα βιβλία της Ελληνοαμερικάνικης Ένωσης για το ECPE? Αν ναι πείτε καμία γνώμη.. Λέω για αυτά της προετοιμασίας, όχι με τα τεστάκια.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,288 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:05, 28-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από DoraDt
Γεια σε όλους! Μου πρότειναν να αναλάβω ένα παιδί ΣΤ' Δημοτικού στα Αγγλικά. Δεν έχει παρακολουθήσει ξανά φροντιστήριο, ξέρει ( ; ) μόνο ό, τι έχει κάνει στο σχολείο. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να έχει διάσπαση προσοχής. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Σε τι περίπου επίπεδο θα μπορούσε να βρίσκεται; Πόσες ώρες την εβδομάδα μπορεί να χρειάζεται μια τέτοια περίπτωση; Τι βιβλία θα μου προτείνατε αντιστοίχως; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αναλόγως πόσο καλή προετοιμασία έχει κάνει στο σχολείο.
Μπορείς να δεις τα βιβλία που έκαναν εκεί ή τα φυλλάδια τέλος πάντων και να τα αντιστοιχήσεις σε τάξη (υπολόγισε μια τάξη πιο κάτω για να είσαι σίγουρα μέσα και αν δεις ότι τραβάει το παιδί θα την καλύψετε πιο γρήγορα). Υποθέτω θέλουν να το προετοιμάζεις σιγά σιγά για Lower (ίσως τον Νοέμβριο της Β'γυμν αν τώρα ξεκίνησε την ΣΤ δημοτικού?), οπότε στην αρχή 2 45λεπτα και μετά 2 μονόωρα θα ήταν καλά. (Τα λέω σπαστά και όχι μαζεμένα 1,5 ή 2 ώρες γιατί έχει και την διάσπαση).
Και τέλος, είσαι σίγουρη ότι θες να αναλάβεις παιδί με διάσπαση; Είναι ιδιαίτερα και αρκετά δύσκολα παιδιά. Έχεις ξαναδουλέψει με τέτοια;
Παράθεση

DoraDt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DoraDt
H DoraDt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H DoraDt έγραψε στις 17:27, 28-09-17:

Ναι, έχω μια μικρή εμπειρία αλλά με μικρότερης ηλικίας παιδιά ή που έχουν αρχίσει παράλληλη στήριξη, γιατί το συγκεκριμένο μάλλον δεν έχει ξεκινήσει να δουλεύεται από ειδικό. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν το δω από κοντά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα το αναλάβω. Ωστόσο, αν υποθέσουμε ότι είναι περίπου σε επίπεδο A' Senior, τι βιβλία θα μου προτείνατε;
Παράθεση

bigxefteri

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη bigxefteri
Ο bigxefteri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O bigxefteri έγραψε στις 09:06, 12-11-17:

Εγώ θυμάμαι μέχρι επίπεδο lower έκανα τη σειρά των Enterprise της Express Publishing. (της Virginia Evans νομίζω). Τώρα εντάξει, αυτό και πριν από περίπου 15 χρόνια. Αλλά είναι από τα λίγα ξενόγλωσσα βιβλία που θυμάμαι να μου αρέσουν τόσο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alcyone, bigxefteri, johny_02

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους