Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,174 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,975 μηνύματα σε 96,051 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 959 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κοινωνικής Εργασίας

Πληροφορικάριος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 12:41, 16-08-14:

ΜΠορεί να έχεις μάθημα το πρωί και/ή το απόγευμα και με κενά ενδιάμεσα ανάλογα με το πρόγραμμα. Για εργασία πλήρης απασχόλησης μου φαίνεται δύσκολο να προλαβαίνεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dum spiro spero

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dum spiro spero
H dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H dum spiro spero έγραψε στις 13:20, 16-08-14:

Αα οκ! Εαν υποθεσουμε πως θα συνεχισω να εργαζομαι οπως τωρα θα τα βολεψω.. Εχω αρκετα ευελικτο ωραριο! Σ ευχαριστω πολυ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

trelokatastash9

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trelokatastash9
H trelokatastash9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H trelokatastash9 Αξίζει φίλε μου να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε καψεί... έγραψε στις 15:08, 01-09-14:

Γειά σας! Οποίος γνωρίζει ας μου απαντήσει.. Τα εργαστηριακά μαθήματα στο συγκεκριμένο τμήμα είναι πολλά κ καθημερινά; Κ ακόμα, η πρακτική άσκηση πού γίνεται συνήθως;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-D

Παράθεση

Drama Prinzessin

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 21:12, 01-09-14:

Αν εννοείς την εξάμηνη, γίνεται σε φορείς που είναι πιστοποιημένοι (όπως πρόνοια, νοσοκομείο).
Αν εννοείς την πρακτική κατά την διάρκεια της φοίτησης, γίνεται σε πλαίσια που σου υποδεικνύουν οι καθηγητές σου.

Παράθεση

christina.srg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christina.srg
H christina.srg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H christina.srg έγραψε στις 20:51, 14-09-14:

Ενδιαφερομαι να δωσω κατατακτηριες στο τμημα κοινωνικης εργασιας. Σκεφτομαι για το τμημα της Κρητης. Υπαρχει καποιος που μπορει να με διαφωτισει τι να προσεξω στην υλη? καποιο θεμα που πεφτει συχνα ισως?? Προς το παρον ασχοληθηκα μονο με το μαθημα της κοινωνικης εργασιας ( Θεανω Καλλινικακη). Μπορω να βρω καπου σημειωσεις?

Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη MariaLoveItaly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 16:44, 18-06-15:

Τα μαθηματα ειναι ενδιαφερων? Αξιζει σαν σχολη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη XrysaFreedom
H XrysaFreedom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H XrysaFreedom έγραψε στις 20:53, 19-04-16:

ψυχολογια η αλλιως κοινωνικη εργασια!!!

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα προέρχεται απο το thread< <[Πανελλήνιες 2016] Σε ποια σχολή στοχεύετε;>>
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 30-04-16 στις 10:58. Αιτία: Προσαρμογή
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 21:05, 19-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από XrysaFreedom
ψυχολογια η αλλιως κοινωνικη εργασια!!!
Δεν είναι κοινωνική εργασία γιατί είναι επι πληρωμής υπηρεσίες
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 18:44, 20-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Δεν είναι κοινωνική εργασία γιατί είναι επι πληρωμής υπηρεσίες
Αναφέρεται στο τμήμα Κοινωνικής Εργασίας (στα ΤΕΙ Αθήνας
, Θεσσαλονίκης και Κρήτης)
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 23:58, 20-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Αναφέρεται στο τμήμα Κοινωνικής Εργασίας (στα ΤΕΙ Αθήνας
, Θεσσαλονίκης και Κρήτης)

What a fuck? Υπάρχει τέτοιο τμήμα?
Παράθεση

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

H XrysaFreedom έγραψε στις 13:20, 21-04-16:

Ναι φυσικά. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα το τμήμα κοινωνικής εργασίας στο ΑΕΙ Δημοκρίτου Θράκης. Τα υπόλοιπα τμήματα σίγουρα λειτουργούν.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,752 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 15:12, 21-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
What a fuck? Υπάρχει τέτοιο τμήμα?
Στο 1ο Επιστημονικό Πεδίο
Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας http://www.teiath.gr/seyp/socialwork/index.php?lang=el
Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο) http://www.teicrete.gr/koinerg/
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη valantis21
Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε στις 17:58, 21-04-16:

και απο αυτα τι βγαινεις κοπελια?
Παράθεση

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

H XrysaFreedom έγραψε στις 18:30, 21-04-16:

Από τα τμήματα κοινωνικής εργασίας βγαίνεις κοινωνικος λειτουργος.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 19:30, 21-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από valantis21
και απο αυτα τι βγαινεις κοπελια?
http://www.teiath.gr/seyp/socialwork...d=8103&lang=el
Παράθεση

Obito

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Obito
Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O Obito Ubi dubium ibi libertas έγραψε στις 20:22, 21-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από XrysaFreedom
Ναι φυσικά. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα το τμήμα κοινωνικής εργασίας στο ΑΕΙ Δημοκρίτου Θράκης. Τα υπόλοιπα τμήματα σίγουρα λειτουργούν.
Λειτουργει απλα πλεον περιοριζει τον αριθμο ατομων που καθε ετος θα αποκτουν προσβαση στην κατευθυνση Κοινωνικης Εργασιας, απο την οποια αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα κοινωνικου λειτουργου.

http://www.socadm.duth.gr/undergraduate/ergasias/

Αυτο που επαψε να λειτουργει ειναι το τμημα Κοινωνικης Εργασιας στο ΤΕΙ Πατρας. Στη Θεσσαλονικη που αναφερθηκε παραπανω, δεν υπηρχε ποτε τετοιο τμημα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αντωνίν-α

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αντωνίν-α
H Αντωνίν-α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Αντωνίν-α έγραψε στις 19:32, 26-08-16:

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο ΤΕΙ Κοινωνικής Εργασίας. Γνωρίζετε παρακαλώ ποιός είναι ο αριθμός των εισακτέων με αυτόν τον τρόπο και πού θα μπορούσα να βρω θέματα προηγούμενων ετών ώστε να έχω μια εικόνα; Θεωρείτε ότι αξίζει η προσπάθεια ή είναι πολύ δύσκολη η επιτυχία στις κατατακτήριες; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

Elen45

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elen45
H Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Elen45 έγραψε στις 16:55, 07-07-17:

Φέτος έδωσα πανελλήνιες και ως πρώτη επιλογή θα έχω την Κοινωνική Εργασία,μαζί με τις πληροφορίες που έψαχνα είδα και αυτό το σχόλιο και απλά θα ήθελα να μου πεις,αν επιτρέπεται,πως πήγαν τα πράγματα με αυτό το μεταπτυχιακό;Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και μου κίνησε την περιέργεια.

Αρχική Δημοσίευση από Κασσιόπη
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνικής εργασίας Κρήτης και τώρα φεύγω Αγγλία για μεταπτυχιακό στην εφαρμοσμένη ψυχολογία. Όποιος θέλει βοήθεια όσον αφορά στη σχολή μπορεί να με ρωτήσει. Όπου μπορώ θα χαρώ να βοηθήσω!
Φέτος έδωσα πανελλήνιες και ως πρώτη επιλογή θα έχω την Κοινωνική Εργασία,μαζί με τις πληροφορίες που έψαχνα είδα και αυτό το σχόλιο και απλά θα ήθελα να μου πειτε,αν επιτρέπεται,πως πήγαν τα πράγματα με αυτό το μεταπτυχιακό;Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και μου κίνησε την περιέργεια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elen45 : 07-07-17 στις 16:55. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,313 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 17:18, 07-07-17:

Η κοινωνική εργασία με το κοινωνικής διοίκησης τι διαφορά έχουν; Και από τα 2 δε βγαίνεις κοινωνικός λειτουργός;
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 17:26, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Η κοινωνική εργασία με το κοινωνικής διοίκησης τι διαφορά έχουν; Και από τα 2 δε βγαίνεις κοινωνικός λειτουργός;
΄Οχι. Από το Κοινωνικής Διοίκησης δεν αποκτάς επαγγελματικά δικαιώματα κοινωνικού λειτουργού. Μόνο από το Κοινωνικής Εργασίας.
Παράθεση

Elen45

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elen45
H Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Elen45 έγραψε στις 01:46, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Annamaria
Παιδιά εγώ πέρασα Πάτρα κοινωνική εργασία πέρυσι, ήμουν και εγώ δεύτερο εξάμηνο.
Πήγα και βρήκα σπιτι τον Ιανουάριο μετά τις γιορτές.
Υπάρχουν πάρα πολλά σπίτια μην ακούσετε να σας λένε ότι δε θα βρείτε.
Τα μαθήματα είναι ωραία αλλά για να σας πω την αλήθεια η κοινωνιολογία δε μου αρέσει και πολύ.
Ίσως να δυσκολευτείτε λιγάκι στο τηλέφωνο γιατί δεν προλαβαίνει ο ΟΤΕ τις γραμμές, αλλά και πάλι από internet όπου και να πάτε θα πιάσετε ασύρματο τουλάχιστον στην αρχή.
Η περιοχή που είναι τα ΑΤΕΙ λέγεται Κουκούλι.
Έχει πολλά μαγαζιά πάντα γεμάτα από φοιτητόκοσμο.
Εύχομαι σε όλους σας καλή αρχή και να θυμάστε πως αυτό που διαλέξαμε έχει μέλλον.

Χαιρετε!Επειδη ενδιαφερομαι πολυ για αυτη την σχολη που ανοιξε μολις φετος στην Πατρα επιτρεπεται να ρωτησω πως πανε τα πραγματα στον κλαδο καποια χρονια αργοτερα απο αυτο το post?
Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 781 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 08:15, 28-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Obito

Αυτο που επαψε να λειτουργει ειναι το τμημα Κοινωνικης Εργασιας στο ΤΕΙ Πατρας. Στη Θεσσαλονικη που αναφερθηκε παραπανω, δεν υπηρχε ποτε τετοιο τμημα.
Το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας εντάχθηκε εκ νέου στο μηχανογραφικό και θα δέχεται κανονικά επιτυχόντες/επιτυχούσες των Πανελληνίων από το 2017 και εξής.

http://sep4u.gr/25679/ennea-tmimata-...ichanografiko/
http://www.alfavita.gr/arthron/panel...a-epanerhontai
Παράθεση

KayEs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KayEs
H KayEs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H KayEs έγραψε στις 02:47, 30-08-17:

Χαιρετε, φετος περασα κοινωνικη εργασια κρητης το θεμα ειναι οτι μενω αθηνα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μετακομισω για την κρητη τουλαχιστον για αυτα τα δυο εξαμηνα.Γνωριζει καποιος αν θα μπορουσα να σπουδασω εξ αποστασεως και αν θα μπορουσα να αντεπεξελθω στα εργαστηριακα μαθηματα?
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 13:27, 30-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από KayEs
Χαιρετε, φετος περασα κοινωνικη εργασια κρητης το θεμα ειναι οτι μενω αθηνα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μετακομισω για την κρητη τουλαχιστον για αυτα τα δυο εξαμηνα.Γνωριζει καποιος αν θα μπορουσα να σπουδασω εξ αποστασεως και αν θα μπορουσα να αντεπεξελθω στα εργαστηριακα μαθηματα?
Μπορείς να γραφτείς κανονικά, να πάρεις τα βιβλία, να διαβάσεις και να δώσεις στις εξεταστικές μόνο τα θεωρητικά μαθήματα αφήνοντας τα μαθήματα που έχουν εργαστήρια για του χρόνου που θα μπορείς να πας και να παρακολουθήσεις κανονικά.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μυρτώ27

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μυρτώ27
H Μυρτώ27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Μυρτώ27 έγραψε στις 13:59, 06-09-17:

Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνιολογίας της Κρήτης και φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου στην Κοινωνική Εργασία στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! Στις αιτήσεις που κάνω για τις θέσεις του Κοινωνικού Λειτουργού ζητάνε άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση απο την αρμόδια διοικιτική αρχή ότι πληρώ όλες τις νόμιμες προΰποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος. Μήπως γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω την βεβαίωση? Γιατί εγώ το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Πανεπιστήμιο όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου αλλά μου είπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν την βεβαίωση.
Παράθεση

Obito

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Obito
Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O Obito Ubi dubium ibi libertas έγραψε στις 23:10, 06-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Μυρτώ27
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνιολογίας της Κρήτης και φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου στην Κοινωνική Εργασία στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! Στις αιτήσεις που κάνω για τις θέσεις του Κοινωνικού Λειτουργού ζητάνε άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση απο την αρμόδια διοικιτική αρχή ότι πληρώ όλες τις νόμιμες προΰποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος. Μήπως γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω την βεβαίωση? Γιατί εγώ το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Πανεπιστήμιο όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου αλλά μου είπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν την βεβαίωση.
Στην Ελλαδα δεν αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα Κοινωνικου Λειτουργου με το μεταπτυχιακο διπλωμα, αλλα με το βασικο πτυχιο.

Το μεταπτυχιακο που εκανες, στην Κυπρο σου δινει τη δυνατοτητα να εργαστεις εκει ως κοινωνικη λειτουργος; Εαν συμβαινει τουτο λογικα θα θελει να παρεις βεβαιωση απο τον εκει αρμοδιο φορεα, οτι πληροις τις νομιμες προυποθεσεις ασκησης του επαγγελματος και να προσπαθησεις να κανεις μεταφορα των επαγγελματικων δικαιωματων στην Ελλαδα, δηλαδη απο μια χωρα της ΕΕ, σε μια αλλη. Εχεις ρωτησει καθολου εαν στην Κυπρο μπορεις να εργαστεις ως Κοινωνικη Λειτουργος με βασικο πτυχιο Κοινωνιολογιας και Μεταπτυχιακο στην Κ.Ε. ;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 23:34, 06-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Μυρτώ27
Καλησπέρα σας,
Πολύ σωστά τα λέει ο Obito. Ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.teiath.gr/seyp/socialwork...d=8102&lang=el
https://www.skle.gr/index.php/el/
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 781 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 14:14, 11-09-17:

Το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Αθήνας απειλείται με συγχώνευση σ' ένα νέο Τμήμα (η ονομασία του μάλλον θα είναι: Επιστημών Υγείας και Πρόνοιας με τρεις κατευθύνσεις), το οποίο θα διαμορφωθεί εν όψει της ίδρυσης του νέου Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

Παρακαλώ, όσες/όσοι είναι ενάντιες/ενάντιοι στην κατάργηση της αυτονομίας, ας ψηφίσουν εδώ:
https://secure.avaaz.org/el/petition...rm=Sngqib%2Bel

Η προσωπική μου θέση για το εν λόγω ζήτημα είναι: α) το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας να παραμένει αυτόνομο στο υπό ίδρυση Πανεπιστήμιο, ή β) να ενταχθεί σε άλλο Πανεπιστήμιο της Αθήνας, όπου οι κοινωνικές επιστήμες έχουν την πρέπουσα αποδοχή.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eco-warrior : 11-09-17 στις 14:24.
Παράθεση

Φοιτητής

O eco-warrior ... έγραψε στις 16:48, 22-09-17:

Το τελευταίο δελτίο τύπου του Τμήματος Κοινωνικής Εργασίας σχετικά με την συγχώνευση μη συναφών Τμημάτων στο πλαίσιο της ίδρυσης του νέου Πανεπιστημίου.

http://www.teiath.gr/userfiles/lamve...ltio_typou.pdf
Παράθεση

Νick29

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νick29
Ο Νick29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Νick29 έγραψε στις 06:31, 08-10-17:

Καλημερα,ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη. Υπαρχει καποιος φοιτητης-αποφοιτος της να πει τις εμπειριες του?

Η σχολη φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα και μπορω να πω οτι ειναι στο στοιχειο μου,θα προτιμουσα βεβαια ψυχολογια,αλλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Με νοιαζει πιο πολυ η αποκατασταση αφου τελειωσεις την σχολη. Ναι εχω διαβασει οτι μπορεις να δουλεψεις σε νοσοκομεια-ιδρυματα,αλλα μονο σε αυτα μπορεις? Με μια αναζητηση οnline βλεπω ελαχιστους κοινωνικους λειτουργους να εχουν ιδιωτικο γραφειο,στην πολη μου,τουλαχιστον online δεν υπαρχει κανενας απολυτως. Για ποιο λογο ειναι ετσι τα πραγματα? Αφου απο οτι εχω διαβασει μπορεις να δουλεψεις ιδιωτικα και να παρεχεις συμβουλευτικη κλπ.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 08:59, 08-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νick29
Καλημερα,ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη. Υπαρχει καποιος φοιτητης-αποφοιτος της να πει τις εμπειριες του?

Η σχολη φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα και μπορω να πω οτι ειναι στο στοιχειο μου,θα προτιμουσα βεβαια ψυχολογια,αλλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Με νοιαζει πιο πολυ η αποκατασταση αφου τελειωσεις την σχολη. Ναι εχω διαβασει οτι μπορεις να δουλεψεις σε νοσοκομεια-ιδρυματα,αλλα μονο σε αυτα μπορεις? Με μια αναζητηση οnline βλεπω ελαχιστους κοινωνικους λειτουργους να εχουν ιδιωτικο γραφειο,στην πολη μου,τουλαχιστον online δεν υπαρχει κανενας απολυτως. Για ποιο λογο ειναι ετσι τα πραγματα? Αφου απο οτι εχω διαβασει μπορεις να δουλεψεις ιδιωτικα και να παρεχεις συμβουλευτικη κλπ.
Διάβασε εδώ τα "πλαίσια άσκησης επαγγέλματος" http://www.teiath.gr/seyp/socialwork...d=8102&lang=el
Παράθεση

Νick29

Νεοφερμένος

O Νick29 έγραψε στις 06:47, 09-10-17:

Oποτε για να δουλεψεις ως ελευθερος επαγγελματιας,θες 5 χρονια προυπηρεσια σε νοσοκομεια-ιδρυματα,καταλαβα σωστα?

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κατι τετοιο,αφου γενικα το επαγγελμα καλυπτει λιγες θεσεις και πχ και οι συμβασεις που υπαρχουν στον ΑΣΕΠ ειναι 12μηνες.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 11:04, 09-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νick29
Oποτε για να δουλεψεις ως ελευθερος επαγγελματιας,θες 5 χρονια προυπηρεσια σε νοσοκομεια-ιδρυματα,καταλαβα σωστα?

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κατι τετοιο,αφου γενικα το επαγγελμα καλυπτει λιγες θεσεις και πχ και οι συμβασεις που υπαρχουν στον ΑΣΕΠ ειναι 12μηνες.
Ναι. Τη σημερινή εποχή έχει δυσκολέψει η επαγγελματική αποκατάσταση για τους αποφοίτους όλων των Σχολών, πάντως όπως φαίνεται οι κοινωνικοί λειτουργοί ακόμα μπορούν να βρουν διεξόδους και να καταφέρουν να ασκήσουν το επάγγελμά τους. (http://www.teiath.gr/seyp/socialwork...=32921&lang=el)
Παράθεση

Νick29

Νεοφερμένος

O Νick29 έγραψε στις 07:12, 10-10-17:

Ναι εννοειται οτι το προβλημα ειναι γενικο σε ολα τα επαγγελματα. Θα βοηθουσε παντως αν υπηρχε καποιος αποφοιτος να πει την εμπειρια του στην αγορα εργασιας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους