Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,166 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,894 μηνύματα σε 96,049 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 791 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 01:30, 11-06-09:

Καλημερα σε ολους τους φιλους του φορουμ και ιδιαιτερα σε οσους εδωσαν φετος πανελληνιες!! Εν αναμονη των αποτελεσματων το αγχος με εχει κυριευσει και αυτο οφειλεται κυριως στην τεραστια αγαπη που εχω στο παιδαγωγικο... Η αληθεια ειναι πως απο τις σχολες του πεδιου μας μονο αυτη μου κανει το κλικ ( και σε μικροτερο βαθμο το εκπαιδευτικης και κοινωνικης πολιτικης Θεσσαλονικης)!! Ανοιγω λοιπον αυτο το θεμα για ολους τους φετινους υποψηφιους που στοχευουν σε αυτη τη σχολη, αλλα και για τους μικροτερους... Εδω θα μπορουμε να μαζευτουμε, να συζητησουμε, να ανταλλαξουμε ιδεες και γιατι οχι, να κανουμε μια ωραια παρεα αν περασουμε στην ιδια πολη!! Εγω ως πρωτο στοχο ειχα την Αθηνα, αλλα μιας και δεν την πιανω συμβιβαζομαι με ο,τιδηποτε αλλο... Τα μονα τμηματα που δε θα βαλω ειναι εκεινο του Βολου (ειμαι απο Λαρισα και θελω να φυγω λιγο πιο μακρια) και της Φλωρινας, που δε με ενθουσιαζει σαν ιδεα!! Προτιμω να δηλωσω την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο, αλλα δεν ξερω, η Φλωρινα μου βγαζει κατι το αρνητικο... Βεβαια μου αρεσει πολη και η Πατρα και τα Γιαννενα, αλλα δε νομιζω να τα πιασω!! Εσεις τι λετε και κυριως που θελετε να περασετε?? Αν υπαρχει καποιος φοιτητης του παιδαγωγικου απο οποιαδηποτε πολη, ας μας πει τις εντυπωσεις του απο τη σχολη και την πολη!! Ελπιζω να μαζευτουμε αρκετα ατομα και να φερουμε το thread του παιδαγωγικου στην πρωτη θεση...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 09:20, 11-06-09:

Εγώ δε στοχεύω ως πρώτη επιλογή στο παιδαγωγικό αλλά δε θα με επίραζε στην ιδέα. Πάντως και η Φλώρινα είναι υπέροχη πόλη!!! Σκέψου το, μη χάσεις μια σχολή μόνο και μόνο επειδή δε θέλεις την πόλη. Εκτός αν εχεις κάποιον αδερφό/αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα. Είναι γεγονός ότι τα παιδαγωγικά έχουν φτάσει πολύ ψηλα, κυρίως επειδή όλο και περισσότερα άτομα λόγω θεμάτων γράφουν καλά στη Θεωρητική. Από παιδιά που σπυδάζουν σε αυτό το τμήμα έχω ακούσει ότι είναι πολύ εύκολη σχολή (δεν το λέω υποτιμητικά) σε σχέση με αυτά που περνάς στις πανελλήνιες!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 13:50, 11-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nickname
Εγώ δε στοχεύω ως πρώτη επιλογή στο παιδαγωγικό αλλά δε θα με επίραζε στην ιδέα. Πάντως και η Φλώρινα είναι υπέροχη πόλη!!! Σκέψου το, μη χάσεις μια σχολή μόνο και μόνο επειδή δε θέλεις την πόλη. Εκτός αν εχεις κάποιον αδερφό/αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα. Είναι γεγονός ότι τα παιδαγωγικά έχουν φτάσει πολύ ψηλα, κυρίως επειδή όλο και περισσότερα άτομα λόγω θεμάτων γράφουν καλά στη Θεωρητική. Από παιδιά που σπυδάζουν σε αυτό το τμήμα έχω ακούσει ότι είναι πολύ εύκολη σχολή (δεν το λέω υποτιμητικά) σε σχέση με αυτά που περνάς στις πανελλήνιες!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Νικο!! Δυστυχως δεν εχω καποιον μεγαλυτερο αδερφο η αδερφη που να σπουδαζει στην Αθηνα, οποτε το εχω παρει αποφαση πως δεν προκειται να περασω εκει... Δε με πειραζει, αν πιασω το παιδαγωγικο θα ειμαι τοσο ευτυχισμενος που δε θα με ενδιαφερει η πολη!! Οσο για τη Φλωρινα η βαση της ειναι πιο υψηλη απο την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο, οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να χασω τη σχολη λογω πολης!! Αυτο που με ενδιαφερει τωρα ειναι να πιασω τα απαιτουμενα μορια...

Υ.Γ Ξεχασα να αναφερω οτι ημουν στη θεωρητικη. Και συ θεωρητικη ησουν?? Τι θα βαλεις ως πρωτη επιλογη??

Εdit : Ρε παιδια, γιατι τοσο μικρη συμμετοχη?? Περιμενα πως θα ειχαμε περισσοτερους ενδιαφερομενους...

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 18:36, 18-06-09:

Tα ψεματα τελειωσαν φιλοι μου!! Αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα και θα δουμε ολοι μας αν τα ονειρα μας θα πραγματοποιηθουν... Παντως οτι και να συμβει, σημασια εχει οτι προσπαθησαμε!! Με βαση τους υπολογισμους μου πρεπει να πιανω το παιδαγωγικο στα Γιαννενα, τη Φλωρινα, την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο... Περιμενω να μου πειτε τα αποτελεσματα σας και σε ποια πολη στοχευετε/πιανετε!!

Παράθεση

alex91

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη alex91
H alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H alex91 έγραψε στις 13:57, 21-06-09:

Γεια σας παιδια!! Εβγαλα 18.619 μορια και βρισκομαι σε διλλημα γιατι αν δεν περασω στο παιδαγωγικο του βολου δεν ξερω ποια πολη να δηλωσω μετα......ξερετε τιποτα για τα παιδαγωγικα των υπολοιπων πολεων???

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 18:05, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από alex91
Γεια σας παιδια!! Εβγαλα 18.619 μορια και βρισκομαι σε διλλημα γιατι αν δεν περασω στο παιδαγωγικο του βολου δεν ξερω ποια πολη να δηλωσω μετα......ξερετε τιποτα για τα παιδαγωγικα των υπολοιπων πολεων???
Καταρχας εγω πιστευω οτι θα το πιασεις, αλλα απο κει και περα, τι ακριβως θελεις να σου πουμε?? Το μονο που ξερω ειναι πως τα μαθηματα σε ολα τα παιδαγωγικα ειναι περιπου ιδια, οπως και το επιπεδο του πανεπιστημιου επισης!! Δηλαδη δεν ειναι καποιο καλυτερο απο ενα αλλο, οπως συμβαινει σε αλλα τμηματα... Μετα το Βολο θα βαλεις καποια αλλη πολη η θα πας σε αλλη σχολη??

Παράθεση

alex91

Μαθητής Γ' λυκείου

H alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H alex91 έγραψε στις 22:20, 21-06-09:

Λεω να βαλω την Πατρα...Βασικα ολες τις πολεις θα τις δηλωσω δεν υπαρχει περιπτωση...απλα δεν ξερω πως ειναι οι αλλες πολεις, τι ζωη εχουν κτλπ. ..... για παραδειγμα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την Αλεξ/πολη...γι' αυτο θελω να μαθω πριν τις δηλωσω για να μην την πατησω και παω καπου που μετα θα το μετανιωσω και θα θελω να φυγω... 4 χρονια ειναι αυτα!!

Παράθεση

alex91

Μαθητής Γ' λυκείου

H alex91 έγραψε στις 15:42, 24-06-09:

ελατε να μαζευτουμε ολοι οι μελλοντικοι "δασκαλοι/ες" !!!
-----------------------------------------
εγω με 18.619 περναω μαλλον Βολο!!! εσεις??

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 21:03, 24-06-09:

Εγω με 18228 ισως, αν γινει κανενα θαυμα δηλαδη, να πιασω Γιαννενα, αλλιως περναω στην ομορφη Αλεξανδρουπολη...

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 21:05, 24-06-09:

Συγχαρητήρια, παιδιά!

Παράθεση

alex91

Μαθητής Γ' λυκείου

H alex91 έγραψε στις 23:22, 24-06-09:

και εμενα που κανει μεγαλη εντυπωση!! λες να γινει αυτο και στην πραγματικοτητα, να μην δηλωσουν πολλοι παιδαγωγικα και να πεσουν οι βασεις??? μακαρι τι να πω!! καλα θα ηταν να περναγα θεσσαλονικη!! :yeah::papas:

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 23:36, 24-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από alex91
και εμενα που κανει μεγαλη εντυπωση!! λες να γινει αυτο και στην πραγματικοτητα, να μην δηλωσουν πολλοι παιδαγωγικα και να πεσουν οι βασεις??? μακαρι τι να πω!! καλα θα ηταν να περναγα θεσσαλονικη!! :yeah::papas:
Μακαρι, αλλα το θεωρω απιθανο!! Παντως αν περασω Αλεξανρουπολη εχω ηδη βρει παρεα απο δω...

Παράθεση

alex91

Μαθητής Γ' λυκείου

H alex91 έγραψε στις 23:59, 24-06-09:

μια χαρα σε βρισκω!! :no1:

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,988 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 14:46, 25-06-09:

Παιδαγωγικό Αλεξ/πολης 4 ever!!!!!!!!!:no1:

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 01:46, 29-06-09:

Λοιπον, ξαναφερνω το θεμα στην επιφανεια μπας και βρουμε κανεναν αλλο συναδελφο!! Τι λεει, ποσοι θα βαλετε το παιδαγωγικο και σε ποιες πολεις?? Εγω με 18228 μαλλον θα παω στην Αλεξανδρουπολη!!

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη balletvasia
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H balletvasia έγραψε στις 23:10, 19-08-09:

Ποιά ειναι η άποψη σας για το παιδαγωγικό τμήμα δημοτικής εκπέδευσης ;Ποιά είναι η καλύτερη σχολή ; Πείτε μου σας παρακαλώ πράγματα για τη σχολή ... σας παρακαλώ !!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,988 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 23:12, 19-08-09:

σε ποια πολη εννοεις ειναι καλυτερο;

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H balletvasia έγραψε στις 23:15, 19-08-09:

ναι

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε στις 23:20, 19-08-09:

Αυτό είναι πολύ υποκειμενικό,αλλά απ'ότι ακούω Αλεξανδρούπολης,Ρόδου και Ιωαννίνων! Εγώ κατά πάσα πιθανότητα Αλεξανδούπολη περνάω....

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H balletvasia έγραψε στις 23:32, 19-08-09:

Εγω έχω ακούσει πως των Ιωαννίνων είναι καλή σχολή .

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 01:18, 20-08-09:

Θα σου πουμε μολις αρχισουμε τα μαθηματα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τελεια!! Τη λατρευω αυτη τη σχολη... Και γω μαλλον Αλεξανδρουπολη περναω!!

Παράθεση

W4What

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη W4What
Ο W4What αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O W4What jk :P έγραψε στις 11:17, 20-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από balletvasia
Εγω έχω ακούσει πως των Ιωαννίνων είναι καλή σχολή .
Και εγω αυτο εχω ακουσει,αλλα σιγουρα ολα θα φανουν οταν ξεκινησουν τα μαθηματα.Νομιζω της Πατρας δεν ειναι καλο,οπως και των Αθηνων.Αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.:no1:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 22-09-12 στις 16:01. Αιτία: split
Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H balletvasia έγραψε στις 13:59, 20-08-09:

Απο ποιά κατευθυνση στο λυκειο περνας στο Π.Τ.Δ.Ε.;

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 14:08, 20-08-09:

Από όλες

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H balletvasia έγραψε στις 14:14, 20-08-09:

Σίγουρα ; Γιατι εγώ νομιζα οτι μόνο απο τη θεωρητική περνάς ....

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε στις 14:19, 20-08-09:

όχι,απ'ολες μπορείς!

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H balletvasia έγραψε στις 23:36, 20-08-09:

Κατα τ΄αλλα νομίζεται πως η δουλειά του εκπεδευτικού είναι καλή ? Δηλαδή αξίζει καποιος να ακολουθήσει αυτό το επαγγελμα ?

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε στις 00:26, 21-08-09:

εξαρταται το αν σου αρεσει...εγω το ηθελα απο το γυμνασιο..!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:33, 21-08-09:

http://www.mixanografiko.gr για να πειστείς: και να ψαχτείς γενικότερα.. bye:

Παράθεση

xrisitna (Xριστινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xrisitna
H Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H xrisitna έγραψε στις 10:16, 21-08-09:

γιατι δεν ειναι καλο της Αθηνας?πω....μου φτιαξατε τη μερα...πιθανοτατα εκει περναω...εχετε καμια πληροφορια για το ποσο θα ανεβουν?

Παράθεση

NemesisRose (Κ@τερίν@)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NemesisRose
H Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H NemesisRose Oh la la έγραψε στις 11:49, 21-08-09:

To Iωαννίνων πώς το βλέπετε?Μάλλον εκεί θα'μαι...

Παράθεση

balletvasia (Βάσια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H balletvasia έγραψε στις 13:24, 21-08-09:

-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
http://www.mixanografiko.gr για να πειστείς: και να ψαχτείς γενικότερα.. bye:
τι έχει στο http://www.mixanografiko.gr ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 22-09-12 στις 16:03. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:52, 21-08-09:

Όλες τις σχολές που υπάρχουν..Πόλεις βάσεις κοκ:iagree:

Παράθεση

Mr strange

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr strange
Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Mr strange έγραψε στις 18:43, 24-01-10:

Γεια σας....του χρονου θελω να δηλωσω και να περασω φυσικα στο παιδαγωγικο...θα ηθελα λοιπον να ρωτησω...τί ακριβως κανετε εκει??ποια ειναι τα μαθηματα??τι ειδους??σας μαθαινουν ας πουμε πως να συμπεριφερεσαι σε ενα παιδι??και γενικα το τι γινεται εκει μεσα...θα το εκτιουσα πολυ αν μου απαντουσατε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aeneas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 824 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 15:38, 06-02-10:

Στέφανε....
σου παραθέτω το site του Παιδαγωγικού του ΑΠΘ (αν και δεν νομίζω να ενδιαφέρεσαι να περάσεις στην πολή σου) http://www.eled.auth.gr/
αλλά και τον οδηγό σπουδών του ίδιου τμήματος http://www.eled.auth.gr/education/guide/ODIGOS.pdf, για να αυτοπληροφορηθείς..!!!

Άντε και καλή σταδιοδρομία... χεχε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

despi01 (Δέσποινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη despi01
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H despi01 έγραψε στις 22:27, 07-02-10:

Γεια σ Στεφανε!Λοιπον εγω σπουδαζω στο Παιδαγωγικο Δημοτικης κ μπορω να σ απαντησω σε ο,τι θες (αρκει βεβαια να ξερω!).Καταρχάς, πρεπει να σ πω οτι πρεπει πραγματικα να σου αρεσει το επαγγελμα για να ασχοληθεις κ δεν πρεπει να το δεις μονο απο την πλευρα της αποκαταστασης.Το λεω γιατι ξερω πολλους που ηθελαν κτ αλλο κ τελικα δηλωσαν Παιδαγωγικο για να διοριστουν κ δεν την παλευουν τωρα με τπτ!
Λοιπόν,τα μαθηματα ειναι πααααρα πολύ ενδιαφέροντα!Κανεις πολλα πραγματα.Ας πουμε εκτος απο τα αμεσα παδαγωγικά μαθήματα οπου μαθαίνεις διαφορες παιδαγωγ. θεωριες,πως να οργανώνεις το μαθημα,την ύλη,πώς να συμπεριφερθεις μεσα στην τάξη κτλ κανουμε κ μαθηματα Ψυχολογίας(Γνωστική, Αναπτυξιακη κυριως),Κοινωνιολογία,Παιδική Λογοτεχνία. Μαθηματικάκ Φυσικη (στανταρ),Γραμματικη,Βιολογια,Περιβαλλοντική Εκπαιδευση,Βιολογία κτλ.Κ ακομα πως να αντιματωπιζουμε παιδιά με μαθησικά προβληματα,π'ως να χρησιμοποιήσουμε τις τεχνολογιες στη Διδασκαλία, Εικαστικά κτλ.Και μαλιστα,εμεις τουλαχιστον στο Παιδαγωγικο στο Ρεθυμνο,αρχιζουμε απο το 2ο ετος πρακτικη στο σχολείο κ διδασκουμε!Τωρα τα αλλα τμηματα δεν ξερω κατα ποσο κανουν πρακτικη αλλα σιγουρα δεν ειναι σε τοσα επιπεδα σαν τη δικη μας(νομιζω στην Αθηνα ειναι μονο 2 επιπεδα).
Εγω παντως ηθελα στην αρχή να περάσω Θεσ/νικη,(αφου επιανα οπου ήθελα) γτ ειμαι απο Ηράκλειο κ οσο να ΄ναι το Ρεθυμνο ειναι δίπλα,αλλα μετα το εψαξα το θεμα κ εβαλα πρωτη επιλόγή Ρεθυμνο γτ ακουσα τα καλύτερα.
Ελπίζω να σε βοήθησα!Ο,τι αποροία,έχεις ρώτα με!

Παράθεση

Ranioula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ranioula
H Ranioula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ranioula έγραψε στις 13:21, 09-10-10:

Γειά σας παιδιά!Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω και πολύ καλά πως λειτουργεί...θα το μαθω που θα πάει..
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Ξέρει μήπως κανείς απο εσάς παλιά θέματα κατακτηρίων εξετάεων του τμήματος Παιδαγωγικό δημοτικής στη Φλώρινα????Η έστω σε τι στύλ είναι οι εξετάσεις?? Ευχαριστω............

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:35, 09-10-10:

Αν απευθυνθείς στη γραμματεία ίσως σου δώσει.

Παράθεση

despi01 (Δέσποινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη despi01
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H despi01 έγραψε στις 21:42, 05-11-10:

Του Ρεθυμνου ειναι απο τα καλυτερα και τα πλεον οργανωμενα Παιδαγωγικα και σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια και πληροφοριες που εχω παρει απο αλλους που φοιτουν στα παιδαγωγικα τμηματα!

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 17:30, 29-05-11:

Θα ηθελα να ακουσω τις προβλεψεις σας για την πορεια των βασεων στα παιδαγωγικα τμηματα, μιας και σιγα σιγα φαινεται να σπαει η "φουσκα" του αμεσου διορισμου... Κακα τα ψεματα εχουνε αλλαξει αρκετα πραγματα στον κλαδο μας (η τουλαχιστον αρχιζουν να αλλαζουν) και σιγουρα το στοιχειο αυτο δε θα αφησει ανεπηρεαστους τους υποψηφιους!! Εκτιμω λοιπον πως φετος θα δουμε ακομα μεγαλυτερη πτωση, σε σχεση με περυσι, ειδικα αν υπολογισουμε και τη δυσκολια των φετινων θεματων... Ενδεικτικα, πιστευω πως τα παιδαγωγικα τμηματα σε Ροδο, Ρεθυμνο και Αλεξανδρουπολη θα δεχτουν υποψηφιους με λιγοτερα απο 17000 μορια, ενω το τμημα της Φλωρινας θα βρεθει κοντα στα 17300-17400 μορια!! Αναλογη θεωρω πως θα ειναι η πτωση και στα υπολοιπα παιδαγωγικα τμηματα, ενω τρομακτικα μεγαλυτερη πιστευω πως θα ειναι στα τμηματα των νηπιαγωγων...

Το ξερω πως ακουγομαι λιγο σαν τον μ@@@@α τον Κατσικα, αλλα εκανα ολον αυτο τον προλογο, για να καταληξω στο εξης ερωτημα: "Πιστευετε πως η πτωση των βασεων συνεπαγεται και αναλογη πτωση στο επιπεδο της σχολης??" Προσωπικα ειμαι της αποψης πως επιτελους θα αρχισουν να μπαινουν στο τμημα παιδια που το γουσταρουν πραγματικα, κατι που σημερα ειναι σπανιο φαινομενο, και κατ'επεκταση καλυτεροι δασκαλοι!! Θελω να πω δηλαδη πως ολες αυτες οι αλλαγες μονο καλο μπορουν να κανουν στον κλαδο μας...

Μολις διαβασα κατι εξαιρετικα ανησυχητικο, που δυστυχως δε μπορω να το αφησω ασχολιαστο!! Περυσι ειχανε γινει 1050 διορισμοι ΜΟΝΙΜΩΝ δασκαλων και αρκετοι ακομα αναπληρωτων... Σε γενικες γραμμες δεν ειχε μενει κανεις χωρις δουλεια (ενταξει, σχεδον κανεις)!! Φετος οι διορισμοι ΜΟΝΙΜΩΝ δασκαλων θα ειναι μολις 84!!! Οπως καταλαβαινετε, επιστρεφουμε στις εποχες πριν την ιδρυση των ολοημερων σχολειων και το να βρουμε δουλεια θα ειναι εξαιρετικα δυσκολο πλεον... Συγχαρητηρια σε ολους μας, με το να καθομαστε με τα χερια δεμενα και να μην αντιδρουμε στις συγχωνευσεις και τα λοιπα παραλογα, καταφεραμε να δημιουργησουμε ακομα μια στρατια ανεργων!!
Λυπη, αηδια και απογνωση, τιποτα αλλο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 20:25, 29-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak
Θα ηθελα να ακουσω τις προβλεψεις σας για την πορεια των βασεων στα παιδαγωγικα τμηματα, μιας και σιγα σιγα φαινεται να σπαει η "φουσκα" του αμεσου διορισμου... Κακα τα ψεματα εχουνε αλλαξει αρκετα πραγματα στον κλαδο μας (η τουλαχιστον αρχιζουν να αλλαζουν) και σιγουρα το στοιχειο αυτο δε θα αφησει ανεπηρεαστους τους υποψηφιους!! Εκτιμω λοιπον πως φετος θα δουμε ακομα μεγαλυτερη πτωση, σε σχεση με περυσι, ειδικα αν υπολογισουμε και τη δυσκολια των φετινων θεματων... Ενδεικτικα, πιστευω πως τα παιδαγωγικα τμηματα σε Ροδο, Ρεθυμνο και Αλεξανδρουπολη θα δεχτουν υποψηφιους με λιγοτερα απο 17000 μορια, ενω το τμημα της Φλωρινας θα βρεθει κοντα στα 17300-17400 μορια!! Αναλογη θεωρω πως θα ειναι η πτωση και στα υπολοιπα παιδαγωγικα τμηματα, ενω τρομακτικα μεγαλυτερη πιστευω πως θα ειναι στα τμηματα των νηπιαγωγων...
Τώρα που μας τελείωσαν οι διορισμοί, λογικά οι υποψήφιοι απλώς θα στραφούν εκ νέου στις σχολές "φιλέτα" αποδεικνύοντας με τον πλέον εύγλωττο τρόπο ότι ήταν μία παροδική μόδα.

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak
"Πιστευετε πως η πτωση των βασεων συνεπαγεται και αναλογη πτωση στο επιπεδο της σχολης??"
Ναι, το επίπεδο δυστυχώς θα πέσει στα Τάρταρα. Ο νοών νοείτω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 02:06, 21-07-11:

Παιδια, οι φετινοι υποψηφιοι των παιδαγωγικων τμηματων, δωστε το παρον αν θελετε...
Αντε, να γνωριζουμε και το νεο αιμα σιγα-σιγα!!

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 22:16, 16-09-11:

να μαζευομαστε οι μελλοντες δασκαλοι σιγα-σιγα εδω?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:08, 17-09-11:

Ποιος με φώναξε;

Παράθεση

X_tina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη X_tina
H X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H X_tina semper ad meliora! έγραψε στις 16:16, 17-09-11:

Εγώ σπουδάζω ΠΤΔΕ στα Γιάννενα,είναι το πιο δύσκολο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα Παιδαγωγικά των άλλων πόλεων!Εξεταστική δεν έχουμε τώρα γτ αποφάσισαν στη συνέλευση να κλείσουν τη σχολή οι....συνάδελφοι..μη χάσουμε κανά εξάμηνο φοβάμαι κ είμαστε κ στο πτυχίο!ελπίζω να πάνε όλα καλά!αλλά σαν πόλη ωραία είναι!!και σαφώς και όσον αφορά τις προοπτικές του επαγγέλματος θα δουλεύουμε για το κράτος,παίρνοντας ψίχουλα,όπως κ τα άλλα επαγγέλματα!δυστυχώς!!Προσωπικά πριν 3-4 χρόνια που τα παιδιά της ηλικίας μου σκεφτόμασταν να πάμε δάσκαλοι,οι περισσότεροι το επιλέξαμε λόγω αποκατάστασης χωρίς να δώσουμε ΑΣΕΠ.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 16:24, 17-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από X_tina
Εγώ σπουδάζω ΠΤΔΕ στα Γιάννενα,είναι το πιο δύσκολο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα Παιδαγωγικά των άλλων πόλεων!Εξεταστική δεν έχουμε τώρα γτ αποφάσισαν στη συνέλευση να κλείσουν τη σχολή οι....συνάδελφοι..μη χάσουμε κανά εξάμηνο φοβάμαι κ είμαστε κ στο πτυχίο!ελπίζω να πάνε όλα καλά!αλλά σαν πόλη ωραία είναι!!και σαφώς και όσον αφορά τις προοπτικές του επαγγέλματος θα δουλεύουμε για το κράτος,παίρνοντας ψίχουλα,όπως κ τα άλλα επαγγέλματα!δυστυχώς!!Προσωπικά πριν 3-4 χρόνια που τα παιδιά της ηλικίας μου σκεφτόμασταν να πάμε δάσκαλοι,οι περισσότεροι το επιλέξαμε λόγω αποκατάστασης χωρίς να δώσουμε ΑΣΕΠ.
Χμμμμμμ,καποιες αποριες εχω:
1)Απο πού το ξερεις οτι το παιδαγωγικο της πολης σου ειναι το πιο δυσκολο τμημα στην Ελλαδα?
2)Διαλεξες κι εσυ τη σχολη σου λογω αποκαταστασης?Δεν υπηρχε καποιο αλλο επαγγελμα που να σου κεντριζε το ενδιαφερον?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X_tina

Νεοφερμένος

H X_tina semper ad meliora! έγραψε στις 16:33, 17-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Χμμμμμμ,καποιες αποριες εχω:
1)Απο πού το ξερεις οτι το παιδαγωγικο της πολης σου ειναι το πιο δυσκολο τμημα στην Ελλαδα?
2)Διαλεξες κι εσυ τη σχολη σου λογω αποκαταστασης?Δεν υπηρχε καποιο αλλο επαγγελμα που να σου κεντριζε το ενδιαφερον?
1)το ξέρω διότι έχω αφιερώσει 3 χρόνια κ κάτι από τη φοιτητική μου ζωή,ξέρω τι καθηγητές έχουμε,πώς βαθμολογούν,τι θέματα βάζουν..ε δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις!μου το έλεγαν πριν 3 χρόνια,ούσα πρωτοετής φοιτήτρια,τα μεγαλύτερα έτη αλλά το κατάλαβα και μόνη μου!γ αυτό κ στον ιδιωτικό τομέα προτιμάνε το 7 βαθμό πτυχίου μας από το 9 κ 10 των άλλων πόλεων του ΠΤΔΕ.
2)Από μικρή ήθελα να γίνω δασκάλα,απλά η αποκατάσταση ενέτεινε την προτίμησή μου!

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,653 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 18:29, 17-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από X_tina
1)το ξέρω διότι έχω αφιερώσει 3 χρόνια κ κάτι από τη φοιτητική μου ζωή,ξέρω τι καθηγητές έχουμε,πώς βαθμολογούν,τι θέματα βάζουν..ε δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις!μου το έλεγαν πριν 3 χρόνια,ούσα πρωτοετής φοιτήτρια,τα μεγαλύτερα έτη αλλά το κατάλαβα και μόνη μου!γ αυτό κ στον ιδιωτικό τομέα προτιμάνε το 7 βαθμό πτυχίου μας από το 9 κ 10 των άλλων πόλεων του ΠΤΔΕ.
2)Από μικρή ήθελα να γίνω δασκάλα,απλά η αποκατάσταση ενέτεινε την προτίμησή μου!
Μπορεί και να ισχύει αλλά τώρα δε νομίζω ότι οι εργοδότες προτιμάνε αόφοιτους από το δικό σου τμήμα σε σύγκριση απόφοιτους άλλων σχολών που έχουν πάρει μεγαλύτερο βαθμό.

Παράθεση

X_tina

Νεοφερμένος

H X_tina semper ad meliora! έγραψε στις 08:07, 18-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Μπορεί και να ισχύει αλλά τώρα δε νομίζω ότι οι εργοδότες προτιμάνε αόφοιτους από το δικό σου τμήμα σε σύγκριση απόφοιτους άλλων σχολών που έχουν πάρει μεγαλύτερο βαθμό.
Στον ιδιωτικό τομέα ισχύει αυτό που σου λέω!!δεν κοιτάνε τόσο το βαθμό του πτυχίου γτ το βλέπουμε άλλωτε κ στην καθημερινή μας ζωή πως αυτοί που έχουν lower k proficiency αγγλικών συγκεκριμένα,και ξέρω τέτοια παιδιά,δεν μπορούν να σταθούν σε μια συζήτηση αγγλικών κ αν τους βάλεις να ακούσουν bbc κ άλλoυς native speakers δε θα τα καταλάβουν όλα,κι όμως στα χαρτιά φαίνεται ότι ξέρουν να χειρίζονται άπταιστα τη γλώσσα..επαναλαμβάνω στον ιδιωτικό τομέα γτ ξέρουν πόσο δύσκολο είναι το τμήμα μας!!Γι αυτό και κοιτάνε την ποιότητα των γνώσεων κ όχι τόσο το φαίνεσθαι!!!

Παράθεση

deina

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη deina
H deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H deina carpe diem έγραψε στις 10:44, 04-10-11:

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα βοήθεια από φοιτητές του παιδαγωγικού Αλεξανδρούπολης
Από φέτος μπορώ να επιλέξω μαθήματα από το τμήμα σας και θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το μάθημα " Εισαγωγή στην Παιδαγωγική" και " Εκπαίδευση Ενηλίκων" καταρχήν ποιοί είναι οι καθηγητές και πως είναι ( βάζουν άπειρη ύλη? υπάρχουν εργασίες? βαθμολογούν αντικειμενικά ? ) πρέπει να παρακολουθείς ? και ότι άλλο υπάρχει στην αντιλήψη σας δεκτό.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Soleado Febrero ~

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους