Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,344 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,852 μηνύματα σε 96,226 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 746 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[30/5/2014] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
Άριστα 18-20
44
77,19%
Πολύ καλά 15-18
7
12,28%
Καλά 12-15
3
5,26%
Μέτρια 10-12
0
0%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
3
5,26%

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 11:53, 30-05-14:

Πολύ ωραία τα θέματα..Δεν θα μιλήσω για τα ανάπτυξης διότι είναι θέμα διαβάσματος.Σίγουρα δεν τα θυμάμαι ακριβώς μετά από ένα χρόνο και σχεδόν..Οι ασκήσεις πάλι ήταν λουκουμάκι σκέτο..Ωραίες ασκήσεις που με λίγη απλή σκέψη έβγαιναν ότι έπρεπε για τις πανελλήνιες.Με τις μη βιοδιασπώμενες δεν απάντησα γιατί πολύ απλά δεν το θυμάμαι αυτό το κομμάτι αλλά δεν νομίζω να ήταν δύσκολο.Σύγκέντρωση ήθελε σίγουρα το Δ4 ...Μέχρι τώρα δείχνει να βάζουν θέματα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ Καλή συνέχεια παιδιά και καλή επιτυχία...Πάρτε το αίμα μας πίσω με τα περσινά που βάλανε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 11:55, 30-05-14:

Παρακαλώ χειροκροτηςτε με. Κατάφερα να γραψω 15 σε τετοια θεματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

chili_pepper

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chili_pepper
H chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H chili_pepper έγραψε στις 11:56, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από transient
Μα εκεί δεν έπρεπε, γιατί έγραφε "να αναφέρετε"
Τέλος πάντων δε θα στο πιάσουν για λάθος εννοείται.

Το " ερμηνεύσετε " στις καμπύλες με οδήγησε να γράψω το κατεβατό.

6 μόρια έπιανε άλλωστε, δε νομίζω να κοστίσει πολύ.
Το εγραψα για να ειμαι πιο σιγουρη. Δε μου περασε απο το μυαλο οτι επρεπε να γραψω τη 1ο γενη στην αλλη ασκηση,πφφ θα σκασω

miakar

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη miakar
H miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H miakar έγραψε στις 12:04, 30-05-14:

Εγω εχω γραψει κανα 12..τα σκατωσα στο διαγραμμα του ιου Στο τελευταιο ερωτημα εγραψα οτι ηταν οι οι ιντερφερονες αλλα η αναπτυξη ειναι λαθος..θα παρω κανα μοριο που εγραψα οτι ειναι ιντερφερονες;

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 967 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 12:04, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su

Αποκλείεται! Εισαι σίγουρη;

chili_pepper

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chili_pepper
H chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H chili_pepper έγραψε στις 12:05, 30-05-14:

Μιλησα με τον καθηγητη μου που εξεταζε αυτους που εξεταζονται προφορικα και μου ειπε οτι δεν χρειαζοταν να γραψουμε την 1ογενη

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 967 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 12:08, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από chili_pepper
Μιλησα με τον καθηγητη μου που εξεταζε αυτους που εξεταζονται προφορικα και μου ειπε οτι δεν χρειαζοταν να γραψουμε την 1ογενη
Και αυτό απαραίτητα θα στο κόψει δηλαδή; Δε νομίζω...

Edit γράψε λάθος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alireza : 30-05-14 στις 12:11.

Muxu Su

Φοιτητής

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 12:10, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Αποκλείεται! Εισαι σίγουρη;
Και εσυ απορεις γιατι λες απο που έχασε 25 μοναδες η άχρηστη ε;
Μα φυσικά. Αν βλέπεις συγκέντρωση αντί για ποσότητα της μη βιοδιασπώμενης και αν εισαι απο την αρχη της ωρες μεχρι το τελος να αμφιταλαντεύεται για το αν ειναι δευτερογενής ή πρωτογενης, και παρόλο που εχεις κανει χιλιάδες τέτοιες ασκησεις στο τελος να βάζεις δευτερογενής, και η τυχη να σε φτύνει δεν θελει και πολυ.
17 μοναδες πέταξαν.
Η πίκρα στη περίπτωση μου ειναι πολυ γλυκιά λεξούλα.

lina stud

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lina stud
H lina stud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H lina stud έγραψε στις 12:10, 30-05-14:

Εκτιμώ ότι στην ιστορία των πανελλαδικών εξετάσεων για το μάθημα της βιολογίας μιλάμε για τα ευκολότερα θέματα που τέθηκαν ποτέ,αναλογιζόμενοι φυσικά και το επίπεδο στο οποίο είχε φτάσει η εξέταση του μαθήματος κατά τα προηγούμενα χρόνια όπως επίσης και στην προετοιμασία(και υποψία/πονηριά για δύσκολα θέματα) των μαθητών από φροντιστήρια και εξωσχολικά εγχειρίδια.Γεγονός που υποστηρίζει την παραπάνω άποψη είναι ότι δεν υπήρχε ούτε μία συνδυαστική ερώτηση(!),πράγμα το οποίο είχε γίνει θεσμός στον εν λόγω μάθημα τα τελευταία χρόνια.

Συγχαρητήρια στην ΚΕΕ για:
  • Τα σημερινά «ανθρώπινα» θέματα,που εξέταζαν και αναμφισβήτητα φιλοδωρούσαν έναν προετοιμασμένο μαθητή με τουλάχιστον ένα 96-97% αλλά «έσπρωχναν» και τους πιο αδύναμους μαθητές σε υψηλές βαθμολογίες.
  • Το ανάλογο επίπεδο δυσκολίας στα μαθηματικά γενικής που δεν αδικούσε την προσπάθειά τους,όπως αναμφισβήτητα έγινε πέρυσι με το «βατερλό» που σημειώθηκε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lina stud : 30-05-14 στις 12:14.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 12:13, 30-05-14:

Επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά στη βιολογία πως όποιος είχε κατανοήσει πλήρως το βιβλίο ,δεν είχε αφήσει κενά και ήταν ψύχραιμος έγραψε καλά...
Στην πρώτη ματιά ίσως να σε πιάσει ένας ντουβρουτζάς αλλά μετά όλα καλά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

PAOAND

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PAOAND
Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O PAOAND έγραψε στις 12:16, 30-05-14:

τα θεματα ηταν παρα πολυ ευκολα. το δευτερο καθαρη θεωρια (βεβαια περιλαμβανε μερικα σημεια anti-sos). το τριτο θεμα μετριας δυσκολιας θεμα που απλως αν ειχες καταλαβει την ανοσοβιολογικη αποκριση το εγραφες χωρις καμια δυσκολια. το Δ1 , Δ2 και Δ3 αρκετα ευκολα, πολυ κλασικες ασκησεις που διδασκονται σε ολα τα σχολεια/φροντιστηρια. το Δ4 μολις εβαζες το μυαλο σου να δουλεψει εβγαναν ολα χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.

Στο Δ3 δεν ειχε σχεση με την βιοσυσσωρευση το θεμα διοτι η βιοσσυσωρευση αφορα συγκεντρωσεις και οχι ποσοτητα. εγραφες το κομματι αμεσως πριν απο την βιοσυσσωρευση.

md7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη md7
Ο md7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O md7 i love weekends έγραψε στις 12:18, 30-05-14:

δεν θα πω πολλα ενα σχολιο θα κανω μονο.Με βαση τους υπολογισμους μου εχω γραψει περιπου 16. Δεν εχω παει ουτε λεπτο φροντιστηριο για τη βιολογια και θεωρουσα το βαθμο μου πετυχημενο.Τωρα βλεπω τα σχολια των περισσοτερων που υποτιμουν τη δυσκολια των θεματων και γενικα θεωρουν οτι εχουν γραψει 18-20.Με κανουν να αισθανομαι λες εχω γραψει κατω απο τη βαση. Τελοσπαντων παιδια να κρατατε μικρο καλαθι και να μη λετε μεγαλα λογια. Αυτα απο εμενα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Muxu Su

Φοιτητής

H Muxu Su έγραψε στις 12:20, 30-05-14:

Πολυ ωραία σημερα στη βιολογία. Μαθητές οι οποιοι διάβασαν 10 μερες πριν έφταναν το 20 και εγω με ξεσκισμα όλη τη χρονια 15.
Παω να πεθάνω με την ησυχία μου.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 12:21, 30-05-14:

Και εσυ απορεις γιατι λες απο που έχασε 25 μοναδες η άχρηστη ε;
Μα φυσικά. Αν βλέπεις συγκέντρωση αντί για ποσότητα της μη βιοδιασπώμενης και αν εισαι απο την αρχη της ωρες μεχρι το τελος να αμφιταλαντεύεται για το αν ειναι δευτερογενής ή πρωτογενης, και παρόλο που εχεις κανει χιλιάδες τέτοιες ασκησεις στο τελος να βάζεις δευτερογενής, και η τυχη να σε φτύνει δεν θελει και πολυ.
17 μοναδες πέταξαν.
Η πίκρα στη περίπτωση μου ειναι πολυ γλυκιά λεξούλα.
Όχι ρε.. Κι εγω στην αρχή πήγα να κανω πίνακα για να βρω συγκέντρωση αλλα κατα τύχη το πρόσεξα.. Τουλάχιστον ίσως να πάρεις κάτι για την σωστή αιτιολόγηση της απάντησης σου (
Κάτι ανάλογο έκανα στην έκθεση (απροσεξία) αλλα τωρα και 2 και τρεις φορές διάβασα τις εκφωνήσεις..
Εντάξει δεν πειράζει δεν ηταν βαρύτητας αλλα Δευτέρα που ειναι κατεύθυνσης διάβασε πολύ καλα την εκφώνηση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:22, 30-05-14:

Σπαστικα με τη βιολογια οπως και οι περισσοτεροι που θα ειχαν διαβασει καλα. Αλλα μετα απο αυτο ας προμυθευτουμε βαζελινη για τη Δευτερα.

Υ.Γ για καποιους: ατυχιες παντα συμβαινουν, δε μασαμε 6αθλο ειναι

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikoslarissa
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε στις 12:25, 30-05-14:

Πολυ ωραία σημερα στη βιολογία. Μαθητές οι οποιοι διάβασαν 10 μερες πριν έφταναν το 20 και εγω με ξεσκισμα όλη τη χρονια 15.
Ηρέμησε δεν νομίζω με 10 μέρες διάβασμα κάποιος να φτάσει το 20 αν και δεν το δίνω το μάθημα.Έχεις άλλα 4 μαθήματα για να γράψεις καλά αλλά και αν δεν γράψεις δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

angietrelaful15 (Αγγελική)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angietrelaful15
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H angietrelaful15 έγραψε στις 12:27, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από PAOAND
τα θεματα ηταν παρα πολυ ευκολα. το δευτερο καθαρη θεωρια (βεβαια περιλαμβανε μερικα σημεια anti-sos). το τριτο θεμα μετριας δυσκολιας θεμα που απλως αν ειχες καταλαβει την ανοσοβιολογικη αποκριση το εγραφες χωρις καμια δυσκολια. το Δ1 , Δ2 και Δ3 αρκετα ευκολα, πολυ κλασικες ασκησεις που διδασκονται σε ολα τα σχολεια/φροντιστηρια. το Δ4 μολις εβαζες το μυαλο σου να δουλεψει εβγαναν ολα χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.

Στο Δ3 δεν ειχε σχεση με την βιοσυσσωρευση το θεμα διοτι η βιοσσυσωρευση αφορα συγκεντρωσεις και οχι ποσοτητα. εγραφες το κομματι αμεσως πριν απο την βιοσυσσωρευση.
Εμενα η καθηγητρια μου παντως μου ειπε οτι ειχε σχεση με τη βιοσσυσωρευση και χρειαζοταν κι ο ορισμος!

Τελος παντων δεν με νοιαζει κι ολας γιατι τα εχασα τα μορια απ αυτο γιατι βρηκα συγκεντρωση!

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:28, 30-05-14:

Επειδη ξεχασανε να βαλουνε χρονο, το βρισκω πολυ πιθανο να δεχτουν και την 2γενη σωστη απαντηση. Ο ορισμος της βιοσυσσωρευσης δεν χρειαζοταν, αρκει να πεις τα χαρακτηριστικα των μη-βιοδιασπωμενων. (Δεν διασπωνται, δεν μεταβολιζονται, δεν αποβαλλονται)

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη infinity_kn
H infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H infinity_kn έγραψε στις 12:41, 30-05-14:

στις λυσεις λεει μονο την διαπνοή...εγω θεωρω ότι είναι και η εξατμιση. Ξερει κανεις σιγουρα?

jasonosaj (Ιασονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη jasonosaj
Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O jasonosaj έγραψε στις 12:46, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Επειδη ξεχασανε να βαλουνε χρονο, το βρισκω πολυ πιθανο να δεχτουν και την 2γενη σωστη απαντηση.

Αρχική Δημοσίευση από infinity_kn
στις λυσεις λεει μονο την διαπνοή...εγω θεωρω ότι είναι και η εξατμιση. Ξερει κανεις σιγουρα?
μην ανησυχεις και εγω επιδερμικη εξατμιση εβαλα, και στις απαντησεις ειδα αποδεκτα και τα 2

http://reviews.in.gr/files/1/2014/Pa...14_Answers.pdf

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,586 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 12:49, 30-05-14:

Στους πληθυσμους που επηρεαστηκαν δεν εγραψα τιποτα για ισορροπια,εγραψα πως θα επηρεαστουν οι πληθυσμοι μια και επαιρνε 4!! Θα κοψουν..και αν ποσο;;;

Αρχική Δημοσίευση από jasonosaj
Επειδη ξεχασανε να βαλουνε χρονο, το βρισκω πολυ πιθανο να δεχτουν και την 2γενη σωστη απαντηση.

Τα αντιγονα εφτασαν στο ΘΕΟ!!
ΜΕΤΑ ,ΟΧΙ ΑΜΕΣΩΣ, παραχθηκαν σιγα σιγα αντισωματα
Ζηταει Τ-λεμφοκυτταρα που παραχθηκαν ενω στην δευτερογενη ΔΕΝ παραγονται κυτταρα!!!

!!!ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ ΜΕ ΤΑΜΠΟΥΝΙΑ!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπυρακος (^^) : 30-05-14 στις 12:53.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

mirto.dr (Μυρτώ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mirto.dr
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 180 μηνύματα.

H mirto.dr έγραψε στις 12:49, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από infinity_kn

αν έχεις βάλει και τα δύο είσαι κομπλέ.Αν έχεις βάλει μόνο την διαπνοή είσαι και πάλι κομπλέ.Αν έχεις βάλει μόνο την εξάτμιση υπάρχει μια πιθανότητα να μην είναι σωστό γιατί η θεωρία του βιβλίου λέει για την εξάτμιση την φράση ''από οποιαδήποτε επιφάνεια'' αλλά λίγο πιο κάτω σου κάνει λόγω για την επιδερμική και την διαπνοή.Εφόσον λοιπόν στην εικόνα μας είχανε βάλει ένα φυτό (τριανταφυλλια και δεν συμμαζεύεται) καλό θα ήταν να βάζαμε ή την επιδερμική εξάτμιση ή την διαπνοή.

Με κάθε επιφύλαξη πάντως,νομίζω ότι και την εξάτμιση μπορούν να την δεχτούν τελικά.

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,763 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 12:51, 30-05-14:

Μα δε σε ενδιαφέρουν οι χρονικές στιγμές, οι συσχετισμοί σε ενδιαφέρουν.
Στους πληθυσμους που επηρεαστηκαν δεν εγραψα τιποτα για ισορροπια,εγραψα πως θα επηρεαστουν οι πληθυσμοι μια και επαιρνε 4!! Θα κοψουν..και αν ποσο;;;
Πού στο καλό κολλάει η ισορροπία...
Ίσα-ίσα, το οικοσύστημα χάνει την ισορροπία του (στην πραγματικότητα)

Να πει καποιος και οτι το Δ4 δεν ηταν και τπτ πρωτοτυπο, εχει μπει τετοια ασκηση πολλες φορες στις πανελληνιες (με σχημα) μονο π δε το χε υπο μορφη ζωγραφιας, αλλα με διαγραμμα

Επίσης no comment στο γεγονος οτι το ψυχανθες ειναι πιο ψηλο απο τη βιομηχανια..................

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη transient : 30-05-14 στις 12:56.

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,586 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 12:58, 30-05-14:

Μα δε σε ενδιαφέρουν οι χρονικές στιγμές, οι συσχετισμοί σε ενδιαφέρουν.
Πού στο καλό κολλάει η ισορροπία...
Ίσα-ίσα, το οικοσύστημα χάνει την ισορροπία του (στην πραγματικότητα)
Σαφως!! Τεσπα εγω εβαλα ΜΟΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!! Δε μας νοιαζει τιποτα! Εξαλλου μου εκθετει ΤΡΟΦΙΚΗ ΑΛΥΣΙΔΑ χωρις ποικιλοτητα και εικονα βιοκοινοτητας!!

Για οσους λενε πως ΚΑΙ ΚΑΛΑ δεν ειναι καλο που ηταν ευκολα τα θεματα να ξερετε πως οποιος διαβαζει στοιχειωδως γραφει 18-20 βιολογια ή εστω 16-17 και στην ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑ εχουν βαρυτητα,στην ΘΕΤΙΚΗ άλλα και στην τεχνολογικη ΑΛΛΑ!! Αρα δεν επηρεαζονται οι βασεις...!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπυρακος (^^) : 30-05-14 στις 12:58. Αιτία: AutoMerge

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:59, 30-05-14:

1γενη εβαλα για να μην παρεξηγουμαι. ΑΛΛΑ ειναι ελλειπες απο καθε αποψη. Που ξερεις αν ηταν μερες, μηνες η δευτερολεπτα. Αν σου ελεγα οτι ειναι δευτερολεπτα θα εβαζες 1γενη; Το ξεψειριζουμε αλλα ετσι παει...

Nikos Grn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Grn
Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Nikos Grn έγραψε στις 13:01, 30-05-14:

Προσωπικά τα θέματα τα είδα αρκετά εύκολα. Πέρα από τη θεωρία που ή ξέρεις ή όχι, οι ασκήσεις δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Πιστεύω οι περισσότεροι έχουν δουλέψει παρόμοιες και στο σχολείο και στο φροντηστήριο τους.

εκεί που έλεγε για παστερίωση εγώ αντί 62 βαθμούς Κελσίου έβαλα (δεν ξέρω γιατί) 62,2. λέτε να πάει εντελώς λάθος;

υ.γ: Καλή συνέχεια σε όλους, με ψυχραιμία. Ό,τι και να γράψαμε δεν κολλάμε. Το κάθε μάθημα, ξεχωριστός αγώνας.

SuperSquirrel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη SuperSquirrel
H SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H SuperSquirrel έγραψε στις 13:02, 30-05-14:

τι πατατε thumbs down ρε χαμενα? πειτε ενα καλο λογο στη κοπελα να την ενθαρρυνετε
απαπα

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 13:02, 30-05-14:

1γενη εβαλα για να μην παρεξηγουμαι. ΑΛΛΑ ειναι ελλειπες απο καθε αποψη. Που ξερεις αν ηταν μερες, μηνες η δευτερολεπτα. Αν σου ελεγα οτι ειναι δευτερολεπτα θα εβαζες 1γενη; Το ξεψειριζουμε αλλα ετσι παει...
Κουκλε μου ΡΩΤΑΕΙ ποια Τ-λεμφοκυτταρα παραχθηκαν!! Στη δευτερογενη ΤΙ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ;;;;; Επισης στη δευτερογενη Ο ΙΟΣ δεν προλαβαινει να φτασει ΣΤΟ ΘΕΟ διοτι ετσι νοσεις!!! Αφου νοσησε ειναι ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ!! Και ενω το αντιγονο ανεβαινε που ηταν τα ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ που παραγονται ΑΜΕΣΑ λογω της μνημης στην δευτερογενη;;; Μην πεφτετε τοσο χαμηλα δε πατε για Βιολογοι..

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε στις 13:05, 30-05-14:

Που ξερεις αν ηταν μερες, μηνες η δευτερολεπτα.
Δευτερόλεπτα δε μπορεί να είναι γιατί δε μπορεί να παρατηρηθεί τέτοια αύξηση στα αντιγόνα σε μόλις λίγα δευτερόλεπτα.
Οι μήνες πάλι δε μπορεί να είναι, αλλά και να ήταν δε θα χες θέμα στην επίλυση.
Μην απελπίζεσαι, συνεχίζεις ακάθεκτη και κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς!!

jasonosaj (Ιασονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O jasonosaj έγραψε στις 13:05, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos Grn
Προσωπικά τα θέματα τα είδα αρκετά εύκολα. Πέρα από τη θεωρία που ή ξέρεις ή όχι, οι ασκήσεις δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Πιστεύω οι περισσότεροι έχουν δουλέψει παρόμοιες και στο σχολείο και στο φροντηστήριο τους.

εκεί που έλεγε για παστερίωση εγώ αντί 62 βαθμούς Κελσίου έβαλα (δεν ξέρω γιατί) 62,2. λέτε να πάει εντελώς λάθος;

υ.γ: Καλή συνέχεια σε όλους, με ψυχραιμία. Ό,τι και να γράψαμε δεν κολλάμε. Το κάθε μάθημα, ξεχωριστός αγώνας.
εβαλα 72.Μου φανηκε λαθος και το αλλαξα...σε 70 :p απο καμια εως 1 μοναδα θα μας κοψουν νομιζω

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

O Διονύσης13 έγραψε στις 13:09, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Κουκλε μου ΡΩΤΑΕΙ ποια Τ-λεμφοκυτταρα παραχθηκαν!! Στη δευτερογενη ΤΙ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ;;;;; Επισης στη δευτερογενη Ο ΙΟΣ δεν προλαβαινει να φτασει ΣΤΟ ΘΕΟ διοτι ετσι νοσεις!!! Αφου νοσησε ειναι ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ!! Και ενω το αντιγονο ανεβαινε που ηταν τα ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ που παραγονται ΑΜΕΣΑ λογω της μνημης στην δευτερογενη;;; Μην πεφτετε τοσο χαμηλα δε πατε για Βιολογοι..
1) το κουκλε το προσπερναω
2) αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα πως ειναι λεπτομερεια, αλλα απο οτι φαινεται πολλοι μπερδευτηκαν
3) τα ερωτηματα ειναι αυτοτελη, δεν μπορεις να στηριζεσαι στο επομενο
4) στο κατω κατω μπορουσε να μην εχει παραχθει τιποτα

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε στις 13:15, 30-05-14:

Δε θέλω να απογοητεύσω κανέναν, αλλά νομίζω ότι κάτι θα σου κόψει.
Ουσιαστικά δεν είχε και πολλά να γραψεις στις συνθήκες.

Μπορεί να μη σου κόψει πολύ βέβαια , αν δει το υπόλοιπο σωστό.

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 13:16, 30-05-14:

1) το κουκλε το προσπερναω
2) αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα πως ειναι λεπτομερεια, αλλα απο οτι φαινεται πολλοι μπερδευτηκαν
3) τα ερωτηματα ειναι αυτοτελη, δεν μπορεις να στηριζεσαι στο επομενο
4) στο κατω κατω μπορουσε να μην εχει παραχθει τιποτα
1) Οι Πανελληνιες δεν ειναι ουτε για εξυπνους ουτε για ηλιθιους!!
2)Κι ομως ΜΠΟΡΕΙΣ!!!
3)Δεν βαζουν παγιδες!!!Οταν σου λεει ποια παραγονται..ΠΟΙΑ;;;
Και τελος..ζητανε standar πραγματα!! Ηταν πρωτογενης με ταμπουνια απο την αρχη διοτι δεν υπαρχει διαγραμμα τετοιο με δευτερογενη!! Απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!Μην το παιρνεις ρεαλιστικα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπυρακος (^^) : 30-05-14 στις 13:19.

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

O Διονύσης13 έγραψε στις 13:21, 30-05-14:

Καλα τα ιδια εννοουμε πανω κατω αλλα συζητηση χωρις νοημα, σωστο το καναμε αρα μην το παλευουμε

nikos9631

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη nikos9631
Ο nikos9631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O nikos9631 its all about money έγραψε στις 13:21, 30-05-14:

Παιδια αρχικα καλη επιτυχια σε ολουςς. Εκει π ελεγε διαταραχες ομοιοστασης ξεχασα ν γραψω την παρενθεση (καπνισμα,αλκοολ) ποσο λετε να μου κοψουν;:

jasonosaj (Ιασονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O jasonosaj έγραψε στις 13:25, 30-05-14:

Για να απεικονιζει ενα τετοιο διαγραμμα, δευτερογενη ανοσοβιολογικη αποκριση προυποθετει την υπαρξη ή αλλης μιας ανοσοβιολογικης αποκρισης που συναιβει νωρίτερα χρονικα ή απο την εκφώνηση να σου δινεται οτι το ατομο ειχε ξανανοσήσει στο παρελθον με την ιδιο αντιγονο.

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

O Διονύσης13 έγραψε στις 13:27, 30-05-14:

Καλα δεν ειναι αναγκαστικο αυτο. Συμφωνω με τα 1000 οτι 1γενης λεει καθε νοημων ανθρωπος αλλα δικαιολογω αυτον που μπορει να εκανε μια αλλη σκεψη. Αυτο

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,671 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 13:31, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Και εγώ μόνο διαπνοή θα έγραφα. Για τη βιοσυσσώρευση άντε να σου κόψουν 0,5% το πολύ. Ήθελε και πράξεις εκεί; Εγώ αν έπεφτε πέρσι και ήθελε πράξη τα 3 του καράμπελα θα έγραφα
Δεν ήθελε πράξη. Καλύτερα :Ρ

Την 1ο γενη ούτε εγω την έγραψα με λεπτομέρειες.

Ρε παιδιά στα βατράχια ζητούσε αιτιολόγηση; Εγω εντελώς περιληπτικά την έγραψα βασιζόμενη στην ποικιλοτητα.

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 13:39, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Δεν ήθελε πράξη. Καλύτερα :Ρ

Την 1ο γενη ούτε εγω την έγραψα με λεπτομέρειες.

Ρε παιδιά στα βατράχια ζητούσε αιτιολόγηση; Εγω εντελώς περιληπτικά την έγραψα βασιζόμενη στην ποικιλοτητα.
Με τιποτα!!!
Καλα δεν ειναι αναγκαστικο αυτο. Συμφωνω με τα 1000 οτι 1γενης λεει καθε νοημων ανθρωπος αλλα δικαιολογω αυτον που μπορει να εκανε μια αλλη σκεψη. Αυτο
Σωστος καλη συνεχεια!!
Αρχική Δημοσίευση από nikos9631
Παιδια αρχικα καλη επιτυχια σε ολουςς. Εκει π ελεγε διαταραχες ομοιοστασης ξεχασα ν γραψω την παρενθεση (καπνισμα,αλκοολ) ποσο λετε να μου κοψουν;:
0,1 και ΟΥΤΕ!!!!
Καλα τα ιδια εννοουμε πανω κατω αλλα συζητηση χωρις νοημα, σωστο το καναμε αρα μην το παλευουμε
Σωστος καλη συνεχεια!!

forsak3n

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη forsak3n
Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O forsak3n έγραψε στις 13:47, 30-05-14:

Βλέποντας τις διάφορες απαντήσεις που δόθηκαν από φροντιστήρια και μαθητές εδώ sto ischool ,πιστεύω ότι δεν χρειαζόταν να γίνει αναφορά ούτε στα στάδια της 1ογνούς ,ούτε στην ισορροπία των οικσυστημάτων,ούτε στη βιοσυσσώρευση,δηλαδή πιστεύω πως αν κάποιος δε τα ανέφερε όπως εγώ δε θα του κόψουν μονάδες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

skilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skilos
Ο skilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O skilos έγραψε στις 13:48, 30-05-14:

εγω εκει με την ομοιοσταση εγραψα και το κομματι κατω απο τους παραγοντες που ελεγε οτι μπορει να οδηγησει στον θανατο κτλ...λετε να μου κοψουν?και εκει που ελεγε να αναφερετε τα λεμφοκυτταρα εγω εγραψα και δυο λογια απο το κομματι που τα ειχε μαζεμενα στην σελ 35 πειραζει??τα τ-λεμφοκυτταρα μνημης δεν τα διαχωρισα σε τ-βοηθητικα μνημης και σε τ-κυτταροτοξικα.. δεν τα διαχωριζει πουθενα στο βιβλιο...

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε στις 13:50, 30-05-14:

Εγώ πάλι επιμένω ότι τα στάδια ήταν απαραίτητα.

Δε ζητούσε απλά περιγραφή των καμπυλών, αλλά και ερμηνεία των διάφορων μεταβολών.

Τέλος πάντων, ο,τι έγινε - έγινε, καλή επιτυχία σε όλους!!!!!

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 13:54, 30-05-14:

Δε ζητούσε απλά περιγραφή των καμπυλών, αλλά και ερμηνεία των διάφορων μεταβολών.

Το 2ο στάδιο της χυμικής ανοσιας εννοείς.. Και άντε και το 3ο.. Όχι κυτταρικη ανοσία διότι στο διάγραμμα απεικονίζονται αντισώματα όχι κύτταροτοξικά τ λεμφοκύτταρα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alireza : 30-05-14 στις 13:58.

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 13:57, 30-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από skilos
εγω εκει με την ομοιοσταση εγραψα και το κομματι κατω απο τους παραγοντες που ελεγε οτι μπορει να οδηγησει στον θανατο κτλ...λετε να μου κοψουν?και εκει που ελεγε να αναφερετε τα λεμφοκυτταρα εγω εγραψα και δυο λογια απο το κομματι που τα ειχε μαζεμενα στην σελ 35 πειραζει??τα τ-λεμφοκυτταρα μνημης δεν τα διαχωρισα σε τ-βοηθητικα μνημης και σε τ-κυτταροτοξικα.. δεν τα διαχωριζει πουθενα στο βιβλιο...
Με μικρη επιφυλαξη για το τελευταιο εισαι οκ!!!

Αν ηθελε σταδια τοτε δε θα ζητουσε ποια κυτταρα ενεργοποιηθηκαν!! Και θελει να ερμηνευσεις προς τι ετσι οι καμπυλες!!!!Οχι τι παιζει ...

Filippos14

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Filippos14
Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.

O Filippos14 έγραψε στις 13:57, 30-05-14:

Δεν χρειαζοταν,2 καθηγητες εχω ρωτησει,πιο πολυ ηθελε την ποιοτικη αναλυση του,δηλαδη οτι οταν ανεβενουν τα αντισωματα μειονονται τα αντιγονα κλπ,και αυτο που εγραψες φυσικα ειναι σωστο και δεν προκειται να χασεις τπτ,αλλα ηταν αχρειαστο.Επιανε 6 μοναδες,δεν ηθελε και τοσα πολλα πιστευω,οτι και να κοψουν απο τον καθενα θα ειναι λιγο της ταξης του 1-2/6.

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 14:09, 30-05-14:

Πιστευω παιδια θα συμφωνησετε οτι τα θεματα ηταν σε γενικες γραμμες βατα. Ενα ατομο που ειχε διαβασει καλα την υλη ηταν σε θεση να παρει εναν πολυ καλο βαθμο (πανω απο 90 πιστευω). Ατυχιες βεβαια συμβαινουν καθως επισης και απροσεξιες. Ειναι γεγονος οτι και φετος και περσυ τα θεματα ηταν αρκετα πιο ευκολα σε σχεση με του 2012 που ηταν προχειροφτιαγμενα και ασαφη. Γενικα πιστευω οτι στα γενικης πρεπει να πεφτουν τετοιου τυπου θεματα (αντε ισως με λιγο πιο δυσκολο 4ο θεμα) ωστε να μην ειναι αναγκασμενος ο μαθητης να πηγαινει φροντιστηριο ακομα και σε αυτο το μαθημα..

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε στις 14:26, 30-05-14:

Αν ηθελε σταδια τοτε δε θα ζητουσε ποια κυτταρα ενεργοποιηθηκαν!! Και θελει να ερμηνευσεις προς τι ετσι οι καμπυλες!!!!Οχι τι παιζει ...
Μα έτσι κι αλλιώς στο ποια κύτταρα ενεργοποιήθηκαν σου ζητούσε μόνο για τα Τ.
Αν ήταν να γραφες κάτι για τα στάδια, θα γραφες μονο χυμική ανοσία (καμπύλη αντισωμάτων σου δίνει)

Για να ερμηνεύσεις προς τι έτσι η καμπύλη, πρέπει να γράψεις τα στάδια.
Δηλαδή, για παράδειγμα, γιατί τα αντιγόνα μειώνονται από μια στιγμή και πέρα; (συνδεση αντιγόνου-αντισώματος κτλ)
Γιατί από μια στιγμή και πέρα βλέπεις αύξηση των αντισωμάτων ; (Χυμική ανοσία)
Γιατί η συγκέντρωση των αντισωμάτων φθίνει από ένα σημείο και μετά; (τερματισμός ανοσοβιολογικής)

Αυτό σημαίνει ερμηνεία.

Δηλαδή δε τα θεωρώ περιττά.

Τέλος πάντων, η γενικότερη τάση είναι να μην γραφούν τα στάδια, οπότε είτε τα γράψατε είτε όχι δεν άλλαξε κατι νομίζω.

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 497 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 14:37, 30-05-14:

κοριτσακι μου αφησε πισω αυτο το μαθημα και προχωρα. ατυχιες μπορουν να συμβουν στον καθενα. να ξερεις δεν χρειαζεται μονο να χτυπας 20αρια για να πετυχεις στις πανελληνιες, χρειαζεται να μπορεις να αφηνεις πισω την καθε ατυχια και να προχωρας στο επομενο μαθημα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη *Serena* : 30-05-14 στις 22:39. Αιτία: split

pavlos1908 (Παυλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pavlos1908
Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O pavlos1908 έγραψε στις 14:44, 30-05-14:

Ουτε εγω εγραψα τα σταδια παντως απλα εξηγησα με δικα μου λογια τι επαιξε και ανεβοκατεβηκαν οι καμπυλες και γιατι!

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω επειδη δεν κανω φροντιστηριο και δεν εχω καπου να ρωτησω, σε αυτο με τον βιοδιασπωμενη ουσια, εκανα την πατατα και την θεωρησα συγκεντρωση και το εγραψα ετσι. Ομως αιτιολογησα οτι δεν διασπαται ουτε μεταβαλλεται κλπ., υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν 1-2/4 που επαιρνε; Ελπιζω να μην πεσω κατω απο 18 στην βιολογια γιατι εχω κακο προαισθημα για τα μαθηματικα

miakar

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη miakar
H miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H miakar έγραψε στις 15:03, 30-05-14:

Ρε εγω ετσι οπως τα υπολογισα εχω γραψει γυρω στο 12

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Stelios.97

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους