Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,363 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,292 μηνύματα σε 96,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 629 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα

[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
Άριστα 18-20
6
18,75%
Πολύ καλά 15-18
15
46,88%
Καλά 12-15
4
12,50%
Μέτρια 10-12
6
18,75%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
1
3,13%

αλεξης23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αλεξης23
Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O αλεξης23 έγραψε στις 12:52, 17-05-16:

θα ανακοινωθουν μηπως πουθενα οι οδηγιες που θα δωθουν στους βαθμολογητες απο το υπουργειο?να ξερουμε περιπου πως θα κινηθουν...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Vasilis11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vasilis11
Ο Vasilis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Vasilis11 έγραψε στις 15:24, 17-05-16:

Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με την έκθεση. Επειδή δεν μου έφτασε ο χρόνος αναφέρθηκα μόνο στις θετικές επιδρασεις που μπορει να έχει το διαδίκτυο στην δημιουργία φίλων με την ανάλυση, ωστόσο, να μην είναι τοσο βαθειά(ενδεχομένως επιφανειακή) αν και τεκμηριωμένη. Βέβαια, στον επίλογο ανέφερα οτι στο διαδίκτυο εγκυμωνούν κινδυνοι χώρις εξονιχιστική ανάλυση αλλά με απλή αναφορά.Το α ζητούμενο το ανέπτυξα αρκετα καλα.Πιστευετε οτι οι απώλειες μπορεί να ειναι σημαντικές;
Κατα τα άλλα πιστεύω οτι η δομή και η εκφραση είναι ικανοποιητική ενώ και στις ασκήσεις τα πηγα παρα πολύ καλά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 16:26, 17-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από valantis21
ρε ξεκκοληστε ελεγε την αποψη μας..εγω πιστευω εχει μονο αρνητικα και τα εγραψα.εφοσον το διατυπωσα σωστα δεν υπαρχει λογος..το τι λεει ο καθε ηλιθιος φιλολογος που εχει φροντηστηριο και θελει να κονομαει λεφτα ουτε με νοιαζει
Είναι η άποψη σου αλλά και η άποψη των φιλολόγων είναι να σου κόψουν μοριάκια από το περιεχόμενο. Εκτός αν τα αρνητικά είναι τόσο πλήρη που δεν θα τους πάει η καρδιά. Πίστεψε με πάντως σε νοιάζει η άποψη του, όταν θα σου κόψει μορια και απομακρυνθείς από τη σχολή επιθυμίας σου που το απευχομαι φυσικά.

thodoris kn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris kn
Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O thodoris kn έγραψε στις 18:37, 17-05-16:

Παιδια σε μια παραγραφο στην εκθεση μου για τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης εγραψα οτι φερνουν πιο κοντα τα ατομα διαφορετικων λαων κτλ και μετα το πηγα κ πως δημιουργουνται σχεσεις φιλιας και μεταξυ κρατων,ειναι εκτος θεματος?

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O αλεξης23 έγραψε στις 20:15, 17-05-16:

φικε δεν ξερω και σιγουρα αλλα νομιζω δεν εχεις καποιο λροβλημα.να ρωτησω κατι επιση η περιληψη μου ηταν περιπου 140 λεξεις ποσο θα μ κοψουν απο αυτο??

Vasilis11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vasilis11
Ο Vasilis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Vasilis11 έγραψε στις 20:41, 17-05-16:

Εξαρταται απο τον βαθμολογιτη. Αν και λογικα ΝΟΜΙΖΩ οτι για καθε 10 λέξεις κόβουν (μετά τις 120) απο μία μοναδα ή δυο το πολύ.( Να ξερεις δεν είμαι απολυτα σίγουρος)

αλεξης23

Νεοφερμένος

O αλεξης23 έγραψε στις 21:01, 17-05-16:

σε ευχαριστω πολυ!

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:03, 17-05-16:

Κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις απώλεια 3-4 μορίων που είναι αρκετά, αν όμως με αυτές τις λέξεις δεν κατάφερες να πιάσεις νοηματικά τις παραγράφους τότε πολύ φοβάμαι ότι πέφτεις αυτομάτως κάτω από 18 στα 25.

αλεξης23

Νεοφερμένος

O αλεξης23 έγραψε στις 21:22, 17-05-16:

οχι θεωρω πως ηταν αρτιο το νοημα και καλυπτε ολο το κειμενο γι αυτο αλλ στε δεν αφαιρεσα και κατι με τον φοβο μηπως δεν συμπεριλαβω καποιο στοιχειο...τωρα θα δουμε ας ελπισουμε το καλυτερο..να μου κοψουν δλδ μονο 3

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:25, 17-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από αλεξης23
οχι θεωρω πως ηταν αρτιο το νοημα και καλυπτε ολο το κειμενο γι αυτο αλλ στε δεν αφαιρεσα και κατι με τον φοβο μηπως δεν συμπεριλαβω καποιο στοιχειο...τωρα θα δουμε ας ελπισουμε το καλυτερο..να μου κοψουν δλδ μονο 3
Αυτό είναι όμως το θέμα, τεστάρεσαι στην ικανότητα να συμπτύξεις νοηματικά το κείμενο με δικά σου λόγια, δίνοντας μια συνολική γεύση του κειμένου. Ελπίζω πραγματικά να είναι τέλεια η περίληψή σου σε όλα τα επίπεδα για να πάρεις ένα 20αρι από εκεί.

αλεξης23

Νεοφερμένος

O αλεξης23 έγραψε στις 21:46, 17-05-16:

και αυτο καλο ειναι οτι εγραψα εγραψα τωρα θα δουμε στις βαθμολογιες...εκει θα καταλαβω περιπου ποσο μου εκοψε..

ευχαριστω πολυ τωρα οτι εγραψα εγραψα θα δουμε στις βαθμολογιες ποσο θα μου κοψουν...

Alejandro che 7 (Αλέξανδρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 02:53, 18-05-16:

Καλή επιτυχία

wannabeconomist

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη wannabeconomist
Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O wannabeconomist έγραψε στις 15:20, 19-05-16:

Ενημερωτική πληροφορία παιδιά.
Επειδή έχω γνωστό που διορθώνει έκθεση φέτος, μόλις χτες στάλθηκε ενημερωτική από το υπουργείο παιδείας ότι κάθε απάντηση στο δεύτερο ζητούμενο είναι δεκτή (είτε αρνητικά είτε θετικά έγραψε κάποιος μαθητής, ή και τα δυο βέβαια).
Η πρώτη στάση του υπουργείου και της επιτροπής εξετάσεων ήταν η απώλεια 4 μορίων σε όποιον εγραφε μονο θετικά ή μονο αρνητικά. Παρόλα αυτά χθες ήρθε ενημερωτική οδηγεία στους φιλολόγους να δεχθούν οποιαδήποτε τοποθέτηση και να μην κρίνουν βάση αυτής αλλά μόνο βάση της τεκμηρίωσης και της δομής (αυτό που θα έπρεπε να γίνεται πάντα βέβαια).
Οπότε για οσους αγχώνονταν για αυτό (και εγώ μέσα ) μην ανησυχείτε εφόσον έχετε παρουσιάσει τις θέσεις σας σωστά. Καλή συνέχεια

semi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη semi
H semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H semi έγραψε στις 15:44, 19-05-16:

μου 'φτιαξες τη μέρα!!!!!!!!!!

Κομνηνός

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κομνηνός
Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε στις 16:59, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
http://www.newsit.gr/flash/themataekthesi2016.pdf

εδώ τα θέματα

Τα θεωρώ αρκετά τσιμπημένα και έχουν διαφορετικό στυλ από τα θέματα των άλλων ετών , ίσως τα δυσκολότερα θέματα από τότε που τέλειωσαν οι Δέσμες.
ειχα ξεχασει πως δεν ειναι πια μονο αναπτυξη η εκθεση,αλλα εχει περιληψη,ασκησεις κ.λπ
οι υπουργαρες παλια μας ηθελαν λογοτεχνες,σελιδες επι σελιδων αναπτυξη!

μου αρεσει πολυ η εκθεση,γλωσσα πια,οπως ειναι ετσι δομημενη!απο αχωνευτο μαθημα,εγινε συμπαθητικο και με μια λογικη

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους