Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,445 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,069 μηνύματα σε 92,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 510 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί είστε single;

Ρυζόγαλο

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Ρυζόγαλο
Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O Ρυζόγαλο Nothing... έγραψε στις 11:22, 05-07-16:

Αχχ αυτό που κανείς λέει ό,τι θέλει με ξεπερνά.

Ήμουν σίγουρος ότι ήξερες, δε μου έχεις αφήσει κακή εικόνα μέχρι στιγμής. Αλλά επίσης, δεν μου είχες αφήσει και άλλη επιλογή από το να απαντήσω αναλόγως.

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Ο φόβος αυτός δεν θα πρέπει με κάποιον τρόπο να ξεπεραστεί; Ό,τι σε κρατάει πίσω, το αλλάζεις, ή τουλάχιστον προσπαθείς. Ακόμη και ψυχολογικό να είναι το ζήτημα, πάλι προσπαθείς να βρεις -με βοήθεια- τους μηχανισμούς πίσω από αυτή σου τη συμπεριφορά. Σωστά; Άρα πάλι μιλάμε για θέμα θέλησης και προσωπικής προσπάθειας.
Για εσένα πηγαίνει η πρώτη πρώτη γραμμούλα. Και ξέρεις γιατί? Όχι γιατί δε λες κάτι σωστό, κάθε άλλο, έχεις απόλυτο δίκιο σε ό,τι λες. Το θέμα είναι ότι αυτά που λες δε θα έπρεπε να τα πεις ως απάντηση στο ποστ μου. Για τον εξής λόγο:

Α: και γιατί μπορείς να μη βρίσκεις αυτό που ψάχνεις;
αν το βρίσκεις γιατί δεν κάνεις τίποτα;

Β:Αν απλά δεν έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι τότε προφανώς δεν φταίει τίποτα πέρα από το γεγονός ότι δεν θες.

Ο Α είπε "αν βρεις αυτό που θέλεις, γιατί δεν κάνεις κάτι? ".
Ο Β είπε "δεν κάνεις κάτι ,επειδή προφανώς δε θέλεις".
Εγώ είπα "μπορεί να θέλεις, αλλά να μην μπορείς".
Εσύ είπες " αν δεν μπορείς πρέπει να βρεις την πηγή του προβλήματος. Άρα χρειάζεται θέληση και προσπάθεια για να το δουλέψεις."

Το διέκρινες ? Ο Β λέει ότι θέλει μόνο θέληση για να κυνηγήσεις τον στόχο σου, ενώ εσύ λες ότι θέλει θέληση για να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα. Για να πετύχεις το στόχο, πρέπει να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα. Για να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα, θέλει θέληση και προσπάθεια. Άλλη η θέληση επίτευξης στόχου, άλλη η θέληση αντιμετώπισης του προβλήματος. Πχ Θέλω να γίνω κορυφαίος μπασκετμπολίστας, αλλά όποτε πατάω στο γήπεδο, με πιάνουν ταχυπαλμίες, αγχώνομαι επειδή πρέπει να ικανοποιήσω τις υψηλές
προσδοκίες μου(καθώς κάνω προπονήσεις σαν σκυλί) και παίζω χάλια. Ο Β λέει " μάλλον δε θες να γίνεις μπασκετμπολίστας, για αυτό μέχρι στιγμής δεν τα έχεις καταφέρει". Εσύ λες" χρειάζεται θέληση και προσπάθεια να αντιμετωπίσεις το άγχος σου".

Διαφορετικά πράγματα όπως καταλαβαίνεις, οπότε κακώς με το ορθό σου ποστ, συμφώνησες με τον Β. Σε άλλες θελήσεις αναφέρεστε. Λογικά στην ίδια αναφέρεστε, αλλά από τα γραπτά δε φαίνεται αυτό. Ok I'm done
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:32, 05-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ρυζόγαλο

Ήμουν σίγουρος ότι ήξερες, δε μου έχεις αφήσει κακή εικόνα μέχρι στιγμής. Αλλά επίσης, δεν μου είχες αφήσει και άλλη επιλογή από το να απαντήσω αναλόγως.
Καλά έκανες, εγώ το εξέφρασα με τελείως λάθος τρόπο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,117 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 11:38, 05-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ρυζόγαλο
Διαφορετικά πράγματα όπως καταλαβαίνεις, οπότε κακώς με το ορθό σου ποστ, συμφώνησες με τον Β. Σε άλλες θελήσεις αναφέρεστε. Λογικά στην ίδια αναφέρεστε, αλλά από τα γραπτά δε φαίνεται αυτό. Ok I'm done
Ευχαριστώ για το σουμάρισμα, Ρυζόγαλο!

Όπως και να 'χει μιλάμε για willpower. Δεν τα έχω χωριστά στο μυαλό μου. Η σύνδεση ανάμεσα στα 2 γίνεται αυτόματα, όπως το βλέπω εγώ. Είμαστε εντάξει, νομίζω! :-)
Παράθεση

Hürrem Sultan

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Hürrem Sultan
H Hürrem Sultan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Hürrem Sultan έγραψε στις 18:51, 06-07-16:

Γιατί όσοι μου άρεσαν, στην πορεία διαπίστωνα ότι ήταν ο ορισμός του μ*λ*κα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

arnold

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη arnold
Ο arnold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O arnold έγραψε στις 21:34, 06-07-16:

γιατι αμα δεν εχεις χιουμορ και μπλα μπλα πως να ριξουμε γκομενα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 22:49, 06-07-16:

Γιατί στο τμήμα μου οι περισσότερες ειναι σκατοχαρακτήρες και όπως και να τις προσεγγισεις με την οποιαδηποτε διαθεση και χιουμορ αυτες σνομπάρουν.Επίσης επειδή γενικά είμαι επιλεκτικός δεν θέλω το οτιδήποτε.Αλλά δεν βρίσκω κάποια αξιόλογη σαν χαρακτήρα μη σνομπικο.Επίσης δεν λέει να τύχει να βρεθεί κάποια γενικά αυτή την στιγμή.Βγαίνω με μια κοπέλα τώρα,αλλά δεν βλέπω να έχουμε κοινά σημεία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos4 : 06-07-16 στις 22:53.
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,178 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 00:31, 07-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Hürrem Sultan
Hürrem Sultanim..nasilsin?
Sorry για το off-topic, i couldn't help it!
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 09:08, 08-07-16:

γιατί γιόλο
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 12:13, 08-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Ευχαριστώ για το σουμάρισμα, Ρυζόγαλο!

Όπως και να 'χει μιλάμε για willpower. Δεν τα έχω χωριστά στο μυαλό μου. Η σύνδεση ανάμεσα στα 2 γίνεται αυτόματα, όπως το βλέπω εγώ. Είμαστε εντάξει, νομίζω! :-)
Οπως και 'χει παρουσιαζετε τα πραγματα λες και ειναι τελειως απλα. Δεν ειναι απλως θεμα willpower γιατι μια κουβεντα ειναι και αυτο. Πιπιλιζουμε συνεχως το ''πρεπει να υπαρχει θεληση'', ''με θεληση ολα γινονται'' ή θεωρουμε πως εαν καποιος ζητησει βοηθεια ή αποκτησει ψυχολογο, ξαφνικα η ζωη του θα αρχισει θα ακολουθει τροχια προς τα ανω.

Συνειδητοποιηστε καταρχην τι ετσι αγχωδης διαταρχη (γιατι αυτο αναφερθηκε ανωθεν) και το οτι δεν αρκει απλως το willpower. Πολλες φορες μπορει να υπαρχει σε τεραστιο βαθμο αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου οταν υπαρχουν τετοιου ειδους διαταραχες, ακομη και με χρονια ψυχοθεραπειας.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,224 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 22:18, 09-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Hürrem Sultan
Αυτό σημαίνει πως δεν αξίζεις απολύτως τίποτα περισσότερο.

Αρχική Δημοσίευση από manos4
Γιατί στο τμήμα μου οι περισσότερες ειναι σκατοχαρακτήρες και όπως και να τις προσεγγισεις με την οποιαδηποτε διαθεση και χιουμορ αυτες σνομπάρουν.Επίσης επειδή γενικά είμαι επιλεκτικός δεν θέλω το οτιδήποτε.Αλλά δεν βρίσκω κάποια αξιόλογη σαν χαρακτήρα μη σνομπικο.Επίσης δεν λέει να τύχει να βρεθεί κάποια γενικά αυτή την στιγμή.Βγαίνω με μια κοπέλα τώρα,αλλά δεν βλέπω να έχουμε κοινά σημεία.
Μήπως πρέπει να πας την σωματική σου υγιεινή ενα βήμα πιο πέρα;;;

Αρχική Δημοσίευση από Χαρά.
Οπως και 'χει παρουσιαζετε τα πραγματα λες και ειναι τελειως απλα. Δεν ειναι απλως θεμα willpower γιατι μια κουβεντα ειναι και αυτο. Πιπιλιζουμε συνεχως το ''πρεπει να υπαρχει θεληση'', ''με θεληση ολα γινονται'' ή θεωρουμε πως εαν καποιος ζητησει βοηθεια ή αποκτησει ψυχολογο, ξαφνικα η ζωη του θα αρχισει θα ακολουθει τροχια προς τα ανω.

Συνειδητοποιηστε καταρχην τι ετσι αγχωδης διαταρχη (γιατι αυτο αναφερθηκε ανωθεν) και το οτι δεν αρκει απλως το willpower. Πολλες φορες μπορει να υπαρχει σε τεραστιο βαθμο αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου οταν υπαρχουν τετοιου ειδους διαταραχες, ακομη και με χρονια ψυχοθεραπειας.
Καλά πραγματικά ότι να ΄ναι. Μίλησε κάποιος για συγκεκριμένη πάθηση; Τα προβλήματα κοινωνικής φύσεως τείνουν να αποτελούν mental masturbation, παρά συγκεκιμένο ψυχοσωματικό πρόβλημα που χρειάζεται φαρμακευτική θεραπεία από ειδικό κλπ, κλπ. 'Ενας στους 10 αμερικάνους καπακώνει τα prozac αβέρτα. Δεν έχει πρόβλημα που δε λύνεται με διαφορετικές μεθόδους.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fast : 09-07-16 στις 22:42.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 10:02, 10-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Michel Foucault

Μήπως πρέπει να πας την σωματική σου υγιεινή ενα βήμα πιο πέρα;;;

Όχι μου αρέσει να είμαι βρώμικος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos4 : 10-07-16 στις 10:09.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,272 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heure έγραψε στις 16:19, 10-07-16:

Για να τρωω τζατζικι και παστουρμα οσες φορες θελω
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paraketamoli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paraketamoli
H paraketamoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H paraketamoli έγραψε στις 03:01, 20-08-16:

Γιατι μαλλον ειμαι ασχημη και ισως υπερβολικα ονειροπολα .Επισης φταιει μαλλον που δεν εχω εγωισμο οποτε παιζει κιολας να μην καψουρευω κανεναν ετσι
Παράθεση

Dreamweaver (Ρεμάλι)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Dreamweaver
Ο Ρεμάλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος --- και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 09:45, 20-08-16:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 09:48, 20-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από paraketamoli
Γιατι μαλλον ειμαι ασχημη και ισως υπερβολικα ονειροπολα .Επισης φταιει μαλλον που δεν εχω εγωισμο οποτε παιζει κιολας να μην καψουρευω κανεναν ετσι
Ξερεις τα μειονεκτηματα σου οποτε φροντισε να τα βελτιωσεις. Αν δεν τραβας καποιον με την εξωτερικη σου εμφανιση, φροντισε να τον τραβηξεις με τον χαρακτηρα σου.

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Για να τρωω τζατζικι και παστουρμα οσες φορες θελω
Εσυ εισαι πολυ kinky αγορι, σε εχω καταλαβει
Παράθεση

Maraaki21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maraaki21
H Maraaki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Maraaki21 έγραψε στις 14:21, 26-08-16:

Γιατί έχω υψηλές απαιτήσεις (οι ταινίες που βλέπω φταίνε)
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 14:38, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Maraaki21
Γιατί έχω υψηλές απαιτήσεις (οι ταινίες που βλέπω φταίνε)
Μπραντ Πιτ, Λεο ή Τζόνυ Ντεπ;
Παράθεση

Maraaki21

Νεοφερμένος

H Maraaki21 έγραψε στις 15:21, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Λεο και Τζονυ Ντεπ ♥
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,672 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:49, 26-08-16:

Λεο και Τζονυ Ντεπ ♥
Oh sweet lords.
Για πες και πόσο χρονών είσαι τώρα.
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,347 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 16:15, 26-08-16:

νταξ johny depp είπε όχι δα και robert pattinson..

αυτά είναι για μικρές οι μεγάλες κοιτάνε από ryan gosling και πάνω ε
Παράθεση

Maraaki21

Νεοφερμένος

H Maraaki21 έγραψε στις 19:04, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Oh sweet lords.
Για πες και πόσο χρονών είσαι τώρα.
Πρέπει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη ηλικία για να μου αρέσουν αυτοί οι ηθοποιοί;
Το άκουσα και αυτό..
Τα "oh sweet lords" αλλού, όχι σε μας
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:21, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μόνο τον Γιαννάνη το Βαθύ ρε, τι να πουν οι άλλοι μπροστά του;

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
νταξ johny depp είπε όχι δα και robert pattinson..

αυτά είναι για μικρές οι μεγάλες κοιτάνε από ryan gosling και πάνω ε
Που τον θυμήθηκες τον Ρόμπερτ; Μετά το λυκόφως πολλές τον ξεχάσαμε
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,672 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:29, 26-08-16:

Πρέπει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη ηλικία για να μου αρέσουν αυτοί οι ηθοποιοί;
Το άκουσα και αυτό..
Τα "oh sweet lords" αλλού, όχι σε μας
Νope, απλά ο συνδυασμός είμαι single+έχω υψηλές απαιτήσεις λόγω ταινιών, κάνουν το επιφώνημα "οh sweet lords" αρκετά αναμενόμενη αντίδραση. Και μένα μ' αρέσει ο Τζόνι αν θέλουμε απλά να κάνουμε κουβέντα.
Τεσπα, δεν έχει νόημα.
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 718 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 22:39, 26-08-16:

Η Jennifer Lawrence με έπιασε με την Kate Upton και με χώρισε. Θα γυρίσει όμως..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    fmarulezkd

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους