Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,500 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 350 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σπουδές και εργασία

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange23
H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H orange23 έγραψε στις 17:33, 29-07-16:

Γίνεται να σπουδάζεις πχ. φιλολογία και να εργάζεσαι ταυτόχρονα? Μπορεί να επηρεάσει την πορεία σου στο πανεπιστήμιο? Τι δουλείες μπορεί να κάνει μία φοιτήτρια 18-19 χρονών?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 17:42, 29-07-16:

Γίνεται να σπουδάζεις πχ. φιλολογία και να εργάζεσαι ταυτόχρονα? Μπορεί να επηρεάσει την πορεία σου στο πανεπιστήμιο?
Γενικά μιλώντας ναι στο πρώτο, ναι/ίσως/όχι στο δεύτερο.

Τι δουλείες μπορεί να κάνει μία φοιτήτρια 18-19 χρονών?
Και πάλι γενικά μιλώντας, παρόμοιες δυνατότητες με αυτές ενός κάτοχου μεταπτυχιακού διπλώματος. Δηλαδή, ταμείο στα goodies, σερβιτόρος μικέλ φυλλάδια άντε και καμιά γραμματειακή υποστήριξη αν έχει τα "προσόντα".
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstantinab199

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 20:49, 29-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από orange23
Γίνεται να σπουδάζεις πχ. φιλολογία και να εργάζεσαι ταυτόχρονα? Μπορεί να επηρεάσει την πορεία σου στο πανεπιστήμιο? Τι δουλείες μπορεί να κάνει μία φοιτήτρια 18-19 χρονών?
8αωρο κανονικα ,χμμ πολυ δυσκολο ..αλλα αν εισαι πολυ αφοσιωμενη φοιτητρια ολα γινονται...
Το πιο δυσκολο ειναι στις εξετασικες.
Δουλειες; Ενα σωρο κυριως ψαξε σε μικελ ,todaylicius κτλ..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 235 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 13:33, 06-09-16:

Ρε παιδιά έχω ακούσει μερικούς πως σπουδάζουν και δουλεύουν , πως το κάνουν αυτό ? αφού στη μέση είναι η σπουδές ?(δεν ειμαι φοιτητής, άπλα ρωτάω για να ξέρω τι μου γίνεται )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,399 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 14:15, 06-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Ρε παιδιά έχω ακούσει μερικούς πως σπουδάζουν και δουλεύουν , πως το κάνουν αυτό ? αφού στη μέση είναι η σπουδές ?(δεν ειμαι φοιτητής, άπλα ρωτάω για να ξέρω τι μου γίνεται )
Δεν είναι παράνομο...
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Kirdou
Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 15:24, 06-09-16:

Τυπικα δεν ειναι νομιμο να εχεις καρτα ανεργιας διοτι δεν θεωρησε ανεργος ως φοιτητης αλλα ολοι εχουν.Αν εννοεις πως τα συνδυαζεις προφανως και ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,557 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 15:50, 06-09-16:

Όταν μιλάμε για κλασσικές δουλειές όπως σερβιτόρος, μπάρμαν κτλ, να δουλεύεις και να σπουδάζεις αναγκαστικά σημαίνει πως θα μίνεις πίσω στις σπουδές ( μιλάω για σοβαρές σχολές, όχι σχολές του δεν πατάω και περνάω με δυο μέρες διάβασμα στο τέλος).

Το ιδ;νικό εΐναι να βρεις μια δουλεια σχετικη με τη σχολη, οπως πχ freelancing αν είσαι πληροφορική, αλλά κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο για τις περισσοτερες δουλειες. Αν ειχα οικονομικο θεμα προσωπικα θα προτιμουσα να δουλεψω καποια χρονοα και να μαζεψω λεφτα παρα να δουλευω παραλληλα με τις σπουδες.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 16:01, 06-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Όταν μιλάμε για κλασσικές δουλειές όπως σερβιτόρος, μπάρμαν κτλ, να δουλεύεις και να σπουδάζεις αναγκαστικά σημαίνει πως θα μίνεις πίσω στις σπουδές ( μιλάω για σοβαρές σχολές, όχι σχολές του δεν πατάω και περνάω με δυο μέρες διάβασμα στο τέλος).
Αν οργανωθεις, δε θα μεινεις πισω καθολου στις σπουδες. Εχω δουλεψει στο παρελθον και δεν πηγα πισω στις σπουδες μου. Στο χερι του καθενος ειναι να δουλευει και παραλληλα να σπουδαζει χωρις να μεινει πισω στις σπουδες του.
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 751 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 16:14, 06-09-16:

Η οργάνωση αυτή πολλές φορές δεν επιτρέπεται από τις υποχρεώσεις των σχολών, όταν αυτές έχουν πολλά εργαστήρια, υποχρεωτικά κλπ
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,557 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:30, 06-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Αν οργανωθεις, δε θα μεινεις πισω καθολου στις σπουδες. Εχω δουλεψει στο παρελθον και δεν πηγα πισω στις σπουδες μου. Στο χερι του καθενος ειναι να δουλευει και παραλληλα να σπουδαζει χωρις να μεινει πισω στις σπουδες του.
Σορρυ αλλα αυτα ειναι παραμυθια. Αν εισαι σε σχολη θετικων επιστημων οπου δεν παρακολουθω διαλεξεις σημαινει κοβομαι η παρακαλαω για ενα πεντε στο τελος δεν μπορεις να δουλεψεις οσο οργανωμενος και να εισαι. Τι θα πεις δηλαδη στο αφεντικο, θα δουλεψω δυο ωρες το πρωι, μετα θα λειψω για ενα πενταωρο εχω μαθημα και θα ερθω για τα υπολοιπα μετα ενω θα πεταχτω και αλλες δυο ωρες για εργαστηριο? Επισης αν η σχολη σου εχει μελλον που εξαρταται απο το τι ξερεις οπως η πληροφορικη εισαι σε τραγικα δυσκολη κατασταση μολις αποφοιτησεις αν περνουσες 8 ωρες τη μερα σερβιροντας αντι να διαβαζεις.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 16:55, 06-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Σορρυ αλλα αυτα ειναι παραμυθια. Αν εισαι σε σχολη θετικων επιστημων οπου δεν παρακολουθω διαλεξεις σημαινει κοβομαι η παρακαλαω για ενα πεντε στο τελος δεν μπορεις να δουλεψεις οσο οργανωμενος και να εισαι. Τι θα πεις δηλαδη στο αφεντικο, θα δουλεψω δυο ωρες το πρωι, μετα θα λειψω για ενα πενταωρο εχω μαθημα και θα ερθω για τα υπολοιπα μετα ενω θα πεταχτω και αλλες δυο ωρες για εργαστηριο? Επισης αν η σχολη σου εχει μελλον που εξαρταται απο το τι ξερεις οπως η πληροφορικη εισαι σε τραγικα δυσκολη κατασταση μολις αποφοιτησεις αν περνουσες 8 ωρες τη μερα σερβιροντας αντι να διαβαζεις.
Εγω μιλάω για δουλείες όπως σε καφετέρια (σορυ δε το ανεφερα πριν). Το να δουλεύεις Παρασκευη-Σάββατο-Κυριακή σε μια καφετέρια σε πάει πίσω; Στα περισσότερα μαγαζιά τέτοιου είδους, φοιτητές δουλεύουν. Αν δε θες να μείνεις πίσω στις σπουδές σου, μπορεις να δουλευεις ΠΣΚ. Έπαιρνα 3€ την ώρα και δούλευα 8ωρο=72€ την εβδομάδα=288€ το μήνα. Και δεν πηγα πισω στις σπουδες μου, και κανονικα παρακολουθουσα τις θεωριες.
Παράθεση

Kleisthenis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kleisthenis
Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Kleisthenis http://ischool.e-steki.gr/search.php?do= έγραψε στις 19:18, 06-09-16:

Υπάρχουν εργασιες οπως αναφέρει παραπανω ο Σταυρος που μπορείς να πηγαινεις μονο ΠΣΚ αλλα σπανίζουν οπως καταλαβαινεις. Επίσης μια λύση αναλογα και με τις απαιτήσεις της σχολής σου ειναι η ημιαπασχόληση. Βεβαία ολοι ξερουμε πως οι περισσότερες ημιαπασχολήσεις μονο 4ωρα δεν ειναι αλλα αν βρείς κάτι έγκυρο ίσως και να τα καταφέρεις. Μια λύση καπως βιώσιμη αλλα δυσκολη, που προτιμαται απο κοπελες ειναι το baby sitting καθώς συνήθως σε φωνάζουν μια στο τοσο. Τελος υπάρχουν και οι σχετικες με τις σπουδες δουλειες οπως freelancing για πληροφορικαριους που ο ανεφερε ο Ξεχασμενος, ιδιαίτερα για φιλόλογους, μαθηματικοφυσικους και λοιπους ''καθηγητές'' (κυρίως φοιτητές Αγγλικής Φιλολογίας ποντάρουν εδω, για τους υπολοιπους ειναι πολύ δυσκολο να βρουν κατι αλλα οχι ακατόρθωτο.) και ίσως για αλλες σχολες που δεν μου ερχονται στον νου. Μεχρι και πληρωμένο freelancing για φοιτητές Δημοσιογραφίας εχει τύχει να βρώ σε αγγελίες.
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 21:24, 06-09-16:

Εγω παντως θυμαμαι τον πανικο και το αγχος με τις ωρες και το ποτε θα προλαβω να διαβασω για την εξεταστικη οταν δουλευα.Καθημερινη δουλεια βεβαια και οκταωρο.Για παρακολουθησεις ουτε λογος βεβαια για εκεινο το διαστημα.Δυσκολα συνδιαζονταν..
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 22:42, 06-09-16:

Για οδοντιατρική θέλω ...τη λέτε να πω στους γονεις μου να μη δουλεύω ξέρω εγώ και να είμαι μονο στο διάβασμα για να βγω με καλό βαθμο ??
Έχω ακούσει και για κάτι βοηθός καθηγητή (εφόσων είσαι τοπ φοιτητής ) για ναδιορθωνεις γραπτά κλπ , ισχύ?
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:01, 06-09-16:

Το να γίνεις τοπ φοιτητής στην Ελλάδα δεν είναι αποτέλεσμα μόνο καλών βαθμών. Μετράνε και άλλα κόλπα (συνήθως) τόσο για να "αριστεύσεις" όσο και να γίνεις βοηθός-ερπετό ενός καθηγητή. Δεν ζούμε σε χώρα υπόδειγμα αξιοκρατίας στην αριστεία και με προώθηση της τίμιας εργατικότητας. To Πανεπιστήμιο δεν είναι Λύκειο!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 06-09-16 στις 23:08.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 695 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 00:33, 07-09-16:

Νομίζω ότι έχεις καιρό να επιλέξεις αν θα βρεις κάποια δουλειά κατα τη διάρκεια των προπτυχιακών σου σπουδών. Συγκεντρώσου στις πανελλήνιες και ανάλογα με την τότε κατάσταση αποφασίζεις.

Είναι ωραίο να βλέπεις μακριά, να κάνεις όνειρα, σχέδια, να προγραμματίζεις το μέλλον σου, I know. Μέχρι πέρυσι κοίταγα για MBA στο MIT. Όμως όσο μεγαλώνεις θα καταλαβαίνεις ότι ναι μεν είναι καλό να οραματίζεσαι το μέλλον σου, την καριέρα σου, τις σπουδές σου, αλλά είναι πολύ πιο σημαντικό να επικεντρωθείς στον άμεσο στόχο σου ώστε να μη μένεις μόνο στα όνειρα.

Αναφορικά στη θέση του βοηθού καθηγητή, από ότι έχω ακούσει, χρειάζεται να σε προωθήσει ένας καθηγητής αρκετά. Επίσης, δεν νομίζω ότι πληρώνεσαι. Εδώ δεν πληρώνονται οι Graduate Teaching Assistants πλέον(άτομα που εκπονούν ή έχουν PhD και που διδάσκουν στη θέση κάποιων καθηγητών).

Με όλη την καλή μου πρόθεση,
Πάνος

Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 10:53, 07-09-16:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 14:54, 07-09-16:

Βγαλε μια καρτα ανεργιας και ψαξε για προκηρυξεις του ασεπ.Θα δουλευεις με 5μηνες 7μηνες συμβασεις.Υπαρχουν για μουσεια στα ελτα.Μην ασχολεισαι με σερβιτοριλικια και βλακειες.Θα βγαζεις ενα 1000αρικο με 4-5 ωρες...κουβεντας ε σορρυ δουλειας ηθελα να πω.Και αδειες φοιτητικες και τα παντα ολα.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 15:12, 07-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Kirdou
Βγαλε μια καρτα ανεργιας και ψαξε για προκηρυξεις του ασεπ.Θα δουλευεις με 5μηνες 7μηνες συμβασεις.Υπαρχουν για μουσεια στα ελτα.Μην ασχολεισαι με σερβιτοριλικια και βλακειες.Θα βγαζεις ενα 1000αρικο με 4-5 ωρες...κουβεντας ε σορρυ δουλειας ηθελα να πω.Και αδειες φοιτητικες και τα παντα ολα.
Πως θα βγάλω την κάρτα εφόσον είμαι φοιτητής?(διάβασα ότι δεν γίνεται να βγάλω κάρτα εφόσον είμαι φοιτητής)?????
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 15:21, 07-09-16:

Ολοι εχουν.Απλα οταν πας να βγαλεις μην τους το πεις οτι εισαι φοιτητης.Δεν το ψαχνουν.
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 15:40, 07-09-16:

Ολοι εχουν.Απλα οταν πας να βγαλεις μην τους το πεις οτι εισαι φοιτητης.Δεν το ψαχνουν.

σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ναι που λένε "μνημόνια μέχρι να ξεραθεί το Αιγαίο" ε;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 16:01, 07-09-16:

Και αν το μαθουν οτι ειμαι φοιτητης, τοτε γινεται τπτ με τη σχολη μου (με αποκλειουν κλπ) ή απλα διαγραφεται η καρτα ανεργιας ??
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 16:19, 07-09-16:

Τιποτα δεν γινεται λεμε ολοι οι φοιτητες εχουν.Αν δεν τους το πεις δεν θα μαθουν και να το μαθουν το πολυ να σε κοιταξουν λιγο περιεργα.Πολλοι φοιτητες δουλευουν σε αυτες τις δουλειες σε μουσεια απο φιλολογια ιστορικο αρχαιολογικο δεν θα εισαι η μονη.

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ναι που λένε "μνημόνια μέχρι να ξεραθεί το Αιγαίο" ε;
Σιγα μωρε.Εδβ δουλευουν με πλαστα πτυχια και μας πειραξε ο φοιτητης που εχει καρτα ανεργιας σε αυτους τους καιρους.
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 16:34, 07-09-16:

Σωστά. Να φανταστώ αν είχες και κάνα γνωστό σε υπουργείο θα χωνόσουν κι εσύ μονιμάδικος σε κάνα μουσείο ε; είναι δύσκολοι οι καιροί.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,302 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 17:17, 07-09-16:

Τι κερδίζεις με την κάρτα ανεργίας;
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 17:28, 07-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Σωστά. Να φανταστώ αν είχες και κάνα γνωστό σε υπουργείο θα χωνόσουν κι εσύ μονιμάδικος σε κάνα μουσείο ε; είναι δύσκολοι οι καιροί.
Μεσω ασεπ γινονται οι διαδικασιες αυτες.Αν εχεις μορια μπαινεις αν δεν εχεις οχι.Μην βλεπεις παντου φαντασματα
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 17:40, 07-09-16:

Δίκαιο έχει ο Kirdou με αυτά τα προγράμματα οι περισσότεροι εργοδότες ψάχνουν εργατικό προσωπικό αποκλειστικά από εκεί για να μην τους πληρώνουν με τσέπη τους. Ξέρω ήδη πολλούς φοιτητές που κάνουν αιτήσεις σε τέτοια προγράμματα. Δεν ήξερα καν ότι απαγορεύεται.
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

O vassilis498 έγραψε στις 18:16, 07-09-16:

Μεσω ασεπ γινονται οι διαδικασιες αυτες.Αν εχεις μορια μπαινεις αν δεν εχεις οχι.Μην βλεπεις παντου φαντασματα
η ειρωνία είναι πως ξέρω ακριβώς τέτοια περίπτωση που ανέφερα. εσύ μην είσαι τόσο αφελής
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 18:26, 07-09-16:

Εγω εκανα 4 συμβασεις και κανεις μα κανεις δεν εμεινε στο υπουργειο.Ολοι με το που τελειωσε η συμβαση μας φυγαμε.Τωρα αν υπαρχουν πολυ παλαιοτερα βυσματα που ειχαν μονιμοποιηθει αυτοι προλαβαν τις καλες εποχες.Εγω εδω απλα δινω ιδεες για μια περιστασιακη εργασια σε φοιτητες.Το τι δουλεια κανω εγω η τι ψαχνω ειναι αλλη υποθεση η οποια δεν σε αφορα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    arnold

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σπουδές στο εξωτερικό, εργασία στην Ελλάδα - Από NikoTexXx
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-03-14 στις 13:38.
    • Εργασία και σπουδές - Από visius
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-11 στις 00:21.
    • Γενικό Εργασία για την Ε.Ε. - Από larroukos
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-10 στις 12:23.
    • Χρήματα και σπουδές-εργασία - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-01-07 στις 15:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους