Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,500 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

Yelawolf

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Yelawolf
Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε στις 14:11, 17-01-16:

μην το σκεφτεσαι καθολου απλα καντο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cupid

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Cupid
Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Τρίπολη) . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O Cupid έγραψε στις 14:15, 17-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από Yelawolf
μην το σκεφτεσαι καθολου απλα καντο
Εννοείται Απλά τόσο καιρό δεν με άφηνε ο δερματολόγος επειδή δεν είχα τελειώσει με την ακμή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Yelawolf

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Yelawolf
Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε στις 14:22, 17-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Πονεσες οταν το εκανες? Το σκεφτομουν και εγω και side labret απο αριστερα αλλα μου φαινεται καπως γυναικειο ας πουμε. Το labret παντος το κανονικο ειναι αντρικο καθαρα.
Δεν πονεσε.Εξαρταται και απο το ατομο.Τωρα και εγω την ιδια αποψη εχω για το side labret (εγω το σκεφτομουν για κρικο) οτι ειναι λιγο γυναικειο.Αλλα δεν με νοιαζει καθολου.Αμα ειναι ωραιο πανω σου never mind.Το ιδιο πιστευω για την μυτη αλλα εκανα και τωρα φοραω μπιλιτσα μεχρι να ανοιξει να βαλω κρικο.....το οτι φαινεται λιγο γυναικειο δεν με νοιαζει και πολυ
Ειναι οπως τα χρωματα...κανενα δεν ειναι μονο για γυναικες ή για αντρες.
Παράθεση

aye

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 22:33, 17-01-16:

μόνο εγώ αποφεύγω τα νέα piercings το καλοκαίρι; θεωρώ πως το θαλασσινό νερό μπορεί να προκαλέσει κάποια μόλυνση. μέχρι και στο αλατόνερο που κάνω για να καθαρίζω την τρύπα στο φρύδι βάζω εμφιαλωμένο. ίσως και να είμαι υπερβολική βέβαια, δεν ξέρω.

τα piercings δεν έχουν φύλο. ξεκολλάτε
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 714 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 00:31, 18-01-16:

Προσωπικά, piercings στην μύτη, ή στην γλώσσα, στα χείλη, στα αφτιά από πάνω, στον αφαλό, στα φρύδια κλπ. ,εμένα μου είναι αντιαισθητικά, όπως και τα τατουάζ... Δεν βρίσκω κάτι ωραίο σε αυτά...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Το Αμελί

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Το Αμελί
H Το Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Το Αμελί έγραψε στις 15:26, 02-02-16:

Όποιος γουστάρει να κάνει θα κάνει. Αφού αρέσει σε εσένα, ποιος ο λόγος να ασχολείσαι με το τι θα πει ο ένας και ο άλλος; το θέμα είναι ότι πρέπει να σταματήσουμε να νοιαζόμαστε για το τι θα πει ο καθένας για τις δικές μας επιλογές, δικό μας σώμα, δική μας ζωή, μαντεψτε ποσο μας ενδιαφέρει αν σας αρέσει ή όχι.
Εδω σεπτουμ δύο χρόνια πάνω κάτω. Τα αρνητικά σχόλια που άκουσα ήταν άπειρα. Ωστόσο, δεν άκουσα κανέναν. Εγώ το βρίσκω πανέμορφο και δεν πρόκειται να επηρεαστω από τον οποιοδήποτε.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karv2 (Sandra)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη karv2
H Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε στις 20:50, 09-03-16:

Σκεφτομουν για κάτω χείλος στο πλάι (side labret το λεμε; )
Τελος πάντων επειδη για να πάρω κατι απόφαση πρέπει να ρωτησω το μισό πληθυσμό που εχει piercing ( οπως εκανα και πριν κανω στη μύτη) , μπορείτε να μου πείτε πληροφορίες; Τα πάντα, οτι γνωρίζετε , ακομα και καλα κέντρα στην Αθήνα που μπορω να το κανω!
Ευχαριστω πολυ!
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 10:45, 20-10-16:

Ρε παιδιά αυριο θα βάλω μάλλον δυο ασημένιους κρίκους στο ενα αυτί και επειδή αυτο θα ειναι κ το πρώτο μου piercing γνωρίζει κανεις αν θέλουν πολυ ασχολία , εδώ βαριεμαι να ξυρίστω να πούμε που να βάζω αλοιφές και να τα βγάζω και να τα ξαναβαζω , το πρώτο καιρο ναι δεν έχω θέμα αλλα πρπ να το κανω συνέχεια αυτο , και επίσης οταν παω θάλασσα πρπ να τους βγάζω ή να τους πλένω , γενικα μπορω να τους έχω παρατημένους για ενα μηνα τουλάχιστον και μετα κανω κανα καθαρισμό ;;;
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 15:15, 20-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από allall1
Ρε παιδιά αυριο θα βάλω μάλλον δυο ασημένιους κρίκους στο ενα αυτί και επειδή αυτο θα ειναι κ το πρώτο μου piercing γνωρίζει κανεις αν θέλουν πολυ ασχολία , εδώ βαριεμαι να ξυρίστω να πούμε που να βάζω αλοιφές και να τα βγάζω και να τα ξαναβαζω , το πρώτο καιρο ναι δεν έχω θέμα αλλα πρπ να το κανω συνέχεια αυτο , και επίσης οταν παω θάλασσα πρπ να τους βγάζω ή να τους πλένω , γενικα μπορω να τους έχω παρατημένους για ενα μηνα τουλάχιστον και μετα κανω κανα καθαρισμό ;;;
Προφανως και θελουν προσοχη.
Κοιτα να δεις. Τα σκουλαρικια είναι αξεσουαρ. Γενικα, οι ανθρωποι λατρευουν να εχουν μικρες, καθημερινες ασχολειες οπως το βαψημο των νυχιων, το ξυρισμα, το βαψημο του προσωπου κτλ. Δεν ισχυει για ολους βεβαια.
Ναι, θελει περιποιηση. Ειδικα τις πρωτες μερες θελει κρεμα, διαρκη προσοχη για να μην υπαρξη μολυνση. Ειναι και ο πονος.
Θα τα βγαζεις και καθε βραδυ προφανως.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,238 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:33, 20-10-16:

Κοίτα γενικά, μια προσοχή την πρώτη εβδομάδα την θέλουν, αλλά να ξέρεις ότι οι piercers θα σου πουν ένα κάρο πράγματα για να είναι καλυμμένοι και να μην τους κυνηγάς, όμως αποκεί και πέρα και τα μισά να κάνεις θα είσαι κομπλέ. Π.χ. όταν εγώ είχα τρυπήσει την μύτη μου μου είχαν πει για 2 μήνες να βάζω κάθε μέρα φυσιολογικό ορό, να μην προσπαθήσω να το βγάλω και να προσέχω όταν βάζω μπλούζες για να μην πιαστεί κάπου και ματώσω, να μην βάζω μέικαπ για 2 μήνες, να μην πλένομαι με πολύ ζεστό νερό και ένα σωρό ακόμα. Έβαζα φυσιολογικό ορό για κανένα δεκαήμερο, πλενόμουν προσεχτικά για 1-2 βδομάδες και το άλλαξα στον μήνα μόνη μου. Όλα αυτά θα στα πουν αφενός για να επουλωθεί γρηγορότερα η πληγή, αφετέρου για να μην γίνει κάποια μόλυνση όσο είναι ακόμα ευαίσθητο το δέρμα. Ναι, ασφαλώς και θα προσέχεις να το πιάνεις με καθαρά χέρια και είναι καλό για καμιά βδομάδα να κοιμάσαι από την άλλη μεριά και να τα καθαρίζεις, αλλά από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω πέρα από τους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 08:51, 21-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από LibRib
Προφανως και θελουν προσοχη.
Κοιτα να δεις. Τα σκουλαρικια είναι αξεσουαρ. Γενικα, οι ανθρωποι λατρευουν να εχουν μικρες, καθημερινες ασχολειες οπως το βαψημο των νυχιων, το ξυρισμα, το βαψημο του προσωπου κτλ. Δεν ισχυει για ολους βεβαια.
Ναι, θελει περιποιηση. Ειδικα τις πρωτες μερες θελει κρεμα, διαρκη προσοχη για να μην υπαρξη μολυνση. Ειναι και ο πονος.
Θα τα βγαζεις και καθε βραδυ προφανως.
Μάλλον αναφέρεσαι σε γυναίκες , γτ εγω βαριεμαι να ασχολούμαι με μικροπράγματα οπως ειναι το ξύρισμα πχ τωρα το βάψιμο νυχιών ίσως κατι κανει
Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κούκου-Βάγια
H Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε στις 12:58, 21-10-16:

γιατι στο αφτι? κανε στο φρυδι...κατεμε το ωραιοτερο πιρσινγκ που μπορουν να κανουν τα αγορια!
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,238 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:43, 21-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Κούκου-Βάγια
γιατι στο αφτι? κανε στο φρυδι...κατεμε το ωραιοτερο πιρσινγκ που μπορουν να κανουν τα αγορια!
Δεν πάει σε όλους.
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 17:16, 21-10-16:

Πρώτον δε μαρεσει ,δεν ειναι του στυλ μου , δεύτερον καποιες φορές τυχαίνει να τρώω είτε χτύπημα είτε κάποιο αντικείμενο στο πρόσωπο επειδή παίζω με κάποια άτομα (καταλθος φυσικά ) ,τρίτον μου φαίνεται πολυ άβολο στο σημείο που ειναι και τέταρτον επειδή ειμαι απο τους ανθρώπους που λένε τα πράγματα οπως ειναι και προκαλώ πολλούς ετσι ( μπορει να το κανω κ σκόπιμα καμία φορά ) υπάρχει κίνδυνος να φάω ξύλο , ε αν έχω κ του σκουλαρίκι στο φρύδι Αστα να πανε , οχι οτι το αυτί δε θα πάθει τπτ αλλα ειναι λιγότερες οι πιθανότητες
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:36, 21-10-16:

Να σταματήσεις τους καυγάδες, σίγουρα θα υπάρξουν πολλά άτομα που θα θέλεις να τους την πεις αλλά συγκρατήσου. Βέβαια από πότε η ειλικρίνεια θεωρείται κάτι κακό; Ισως οι συνομιλητές σου θα έπρεπε να σου απαντάνε με επιχειρήματα και όχι με ξύλο.
ontopic: Κάτι τέτοιο θα σου άρεσε;
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 22:39, 21-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Να σταματήσεις τους καυγάδες, σίγουρα θα υπάρξουν πολλά άτομα που θα θέλεις να τους την πεις αλλά συγκρατήσου. Βέβαια από πότε η ειλικρίνεια θεωρείται κάτι κακό; Ισως οι συνομιλητές σου θα έπρεπε να σου απαντάνε με επιχειρήματα και όχι με ξύλο.
ontopic: Κάτι τέτοιο θα σου άρεσε;
Ούτε καν , αυτο ειναι το ίδιο με το φρύδι σχεδόν πως τρώτε με αυτά ; η άποψη η δικιά μου ειναι οτι τα piercing περιορίζουν αρκετά την ελευθερία κάποιου ανθρώπου όσον αφορά τις καθημερινές δραστηριότητες , εγω πχ κανω τα πάντα ,παίζω μπάσκετ κανω γυμ , παω θάλασσα αλλάζω συχνά ρούχα το ενα το αλλο ...όλο και κατι θα πιαστεί απο κανα σκουλαρίκι και θα μ σκίσει είτε το αυτί είτε το χείλος , απλα τωρα θέλω να κουρευτω γουλί και δε λεει να ειμαι σα τη πατάτα ,θέλω να υπάρχει κατι ρε παιδι μ στο κεφάλι , ετσι σκέφτηκα να βάλω κρίκους στο αυτί , αυτο μονο ,δε με τρελάνει καθόλου το piecing . Οποίος θελει βάζει δε μέ νοιάζει , απλα έτυχε τωρα και θέλω να διακοσμησω τη καράφλα με κρίκους ,
Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

H Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε στις 15:15, 22-10-16:

θέλω να διακοσμησω τη καράφλα με κρίκους ,
Δεν ακουγεται ασχημο!Να ρωτησω οτν λες καραφλα εννοεις τελειως ξυρισμενο(γλομπος που λεμε) η τυπου χρισαυγιτη?
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 18:09, 22-10-16:

Δεν ακουγεται ασχημο!Να ρωτησω οτν λες καραφλα εννοεις τελειως ξυρισμενο(γλομπος που λεμε) η τυπου χρισαυγιτη?
το τελειος ξυρισμένο ειναι τύπου Χρυσαυγητη ,ουσιαστικά λες δυο φορές το ίδιο πραμα , ....οχι τοσο κοντό αλλα ναι θα ειναι κάρτα κοντό
Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε στις 18:46, 22-10-16:

το τελειος ξυρισμένο ειναι τύπου Χρυσαυγητη ,ουσιαστικά λες δυο φορές το ίδιο πραμα , ....οχι τοσο κοντό αλλα ναι θα ειναι κάρτα κοντό
Εγω καραφλα λεω το 1ο και ξυρισμενο τυπου χρυσαυγιτη λεω το 2ο..Btw καταλαβα τι περιπου θα κανεις,ενδιαφερον ειναι,θα δειχνει ωραιο και με τους κρικους ειδικα αν υποστηριζεις αυτο το στυλακι!
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 19:06, 22-10-16:

Εγω καραφλα λεω το 1ο και ξυρισμενο τυπου χρυσαυγιτη λεω το 2ο..Btw καταλαβα τι περιπου θα κανεις,ενδιαφερον ειναι,θα δειχνει ωραιο και με τους κρικους ειδικα αν υποστηριζεις αυτο το στυλακι!
http://gazettereview.com/2015/12/hap...w-2016-update/ αυτο , καμία σχέση με τους καραγκιόζηδες απο πανω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους