Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,806 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,777 μηνύματα σε 93,233 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 818 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για στράτευση

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 11:28, 01-12-15:

Καθόλου δεν ισχύει κανονικά. Εκτός αν εννοείς ότι για σχολές ίδιας βαθμίδας ισχύει το ίδιο όριο ηλικίας στην αναβολή. Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να δηλώσεις την αλλαγή σχολής. Για την αναβολή λόγω άλλων περιπτώσεων θα πρέπει να γίνει η σχετική αίτηση και να κατατεθούν τα απαραίτητα δικαιολογητικά.[/QUOTE]
Η αναβολή ισχύει άσχετα πόσες σχολές θα αλλάξει.

"Η αναβολή αυτή παραμένει ισχυρή, μειώνεται ή παρατείνεται, εάν οι στρατεύσιμοι, μέχρι την ημερομηνία που υποχρεούνται για κατάταξη λόγω διακοπής ή λήξης της, μετεγγραφούν ή εγγραφούν από την αρχή σε οποιοδήποτε εκπαιδευτικό ίδρυμα της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου και εφόσον συντρέχουν οι προϋποθέσεις των διατάξεων των παραγράφων 4 και 5 του άρθρου αυτού. Οι διατάξεις των παραγράφων 7, 8, 9 και 11 του παρόντος άρθρου εφαρμόζονται ανάλογα και στην προκειμένη περίπτωση. "

Αν έχεις πάρει αναβολή από ένα τμήμα και μετά διαγραφείς και πας σε άλλο ΑΣΦΑΛΩΣ και χρειάζεται να το δηλώσεις. Επίσης είναι απολύτως σίγουρο ότι όταν έρθει η ώρα να υπηρετήσεις υποχρεούσαι να καταθέσεις στη στρατολογία το πτυχίο από τη σχολή για την οποία είχες πάρει την αναβολή. Αν δεν το έχεις θεωρείται ότι έκανες "κακή χρήση της αναβολής" και σου επιβάλλεται ποινή επιπλέον θητείας η οποία είναι εξαγοράσιμη. Ας πάει στην στρατολογική υπηρεσία που ανήκει να τα ξεκαθαρίσει, δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα!
...Και μόνιμη δυσμενή μετάθεση. Δε χρειάζεται να δηλώσει τίποτα, ούτε να καταθέσει απαραίτητα πτυχίο. Βεβαίωση σπουδών για στρατολογική χρήση ζητάνε.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 12:19, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Η αναβολή ισχύει άσχετα πόσες σχολές θα αλλάξει.
...Και μόνιμη δυσμενή μετάθεση. Δε χρειάζεται να δηλώσει τίποτα, ούτε να καταθέσει απαραίτητα πτυχίο. Βεβαίωση σπουδών για στρατολογική χρήση ζητάνε.
Πρέπει όμως να δηλώσεις την αλλαγή σχολής.
Για δες την απάντηση στην ερώτηση "΄Εχω διακόψει την αναβολή λόγω σπουδών που μου χορηγήθηκε ή αυτή έχει λήξει. Ποιες είναι οι υποχρεώσεις μου;"
https://www.stratologia.gr/ervthseis
Και σε αυτό το πιστοποιητικό σπουδών δεν θα πρέπει να φαίνεται μια λογική εξέλιξη στις σπουδές του κατά τη διάρκεια όλων αυτών των χρόνων; Μπορεί πχ η σχολή του να έχει 40 μαθήματα και αυτός μετά από τόσα χρόνια να έχει περάσει μόνο τα 5 και να θεωρείται λογική χρήση της αναβολής; Μάλλον θα υπάρχουν διευκρινιστικές εγκύκλιοι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 01-12-15 στις 12:33.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KotCoC100

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KotCoC100
Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 14:25, 01-12-15:

Απ'ότι διάβασα στην ίδια σελίδα λέει ότι αν αλλάξεις σχολή η αναβολή συνεχίζει να ισχύει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 14:46, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από KotCoC100
Απ'ότι διάβασα στην ίδια σελίδα λέει ότι αν αλλάξεις σχολή η αναβολή συνεχίζει να ισχύει...
Για σχολές ίδιας βαθμίδας πχ μπαίνεις την πρώτη χρονιά στο ΤΕΙ-Κοινωνικής Εργασίας και παίρνεις αναβολή, ξαναδίνεις τη δεύτερη χρονιά και μπαίνεις στη Νομική. Πηγαίνεις και το δηλώνεις στην στρατολογική υπηρεσία που ανήκεις αλλά η αναβολή σου δεν αλλάζει. Συνεχίζει να ισχύει μέχρι το 28ο έτος της ηλικίας σου. Αν έχεις μπει την πρώτη χρονιά σε μια σχολή ΑΕΙ, έχεις πάρει αναβολή και κάποια στιγμή αποφασίσεις να γραφτείς σε μια ανώτερη σχολή τότε το δηλώνεις και η αναβολή σου μειώνεται μέχρι το 25ο έτος της ηλικίας σου. Αν έχεις ολοκληρώσει τις σπουδές σου και συνεχίζεις σε διδακτορικό επίπεδο, το δηλώνεις και η αναβολή σου παρατείνεται μέχρι το 31ο έτος της ηλικίας σου. Δεν μπορείς να πάρεις αναβολή για τη Νοσηλευτική, να γραφτείς σε μια σχολή για την οποία όπως λες δεν προβλέπεται αναβολή και εσύ να συνεχίσεις να κάνεις χρήση αυτής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 01-12-15 στις 15:05.
Παράθεση

KotCoC100

Φοιτητής

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 14:54, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Ναι για σχολές ίδιας βαθμίδας (πχ μπαίνεις την πρώτη χρονιά στο ΤΕΙ-Κοινωνικής Εργασίας και παίρνεις αναβολή, ξαναδίνεις τη δεύτερη χρονιά και μπαίνεις στη Νομική. Πηγαίνεις και το δηλώνεις στην στρατολογική υπηρεσία που ανήκεις αλλά η αναβολή σου δεν αλλάζει. Συνεχίζει να ισχύει μέχρι το 28ο έτος της ηλικίας σου), όχι για μια σχολή για την οποία δεν προβλέπεται καν αναβολή!
Υπάρχει κάπου λίστα που δείχνει αναλυτικά ποιες σχολές δίνουν αναβολή; Επίσης, γράφει κάπου ρητά ότι τα ανοικτά πανεπιστήμια δεν δίνουν αναβολή;
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 15:09, 01-12-15:

Συμπλήρωσα αυτά που ρωτάς στην παραπάνω ανάρτησή μου. Για τα Ανοιχτά Πανεπιστήμια δεν ξέρω τι ισχύει.
Παράθεση

KotCoC100

Φοιτητής

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 15:22, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Συμπλήρωσα αυτά που ρωτάς στην παραπάνω ανάρτησή μου. Για τα Ανοιχτά Πανεπιστήμια δεν ξέρω τι ισχύει.
Ναι, αυτό είναι που τον προβληματίζει.. Ούτε οι ίδιοι δίνουν ξεκάθαρη απάντηση, δεν παύει να ισχύει όμως ότι τα ανοικτά πανεπιστήμια είναι ΑΕΙ και οφείλεις να έχεις το ελεύθερο του χρόνου να διαβάσεις, να κάνεις εργασίες και να παρουσιάζεσαι για τις εξετάσεις σε συγκεκριμένες πόλεις. Αναρωτιέμαι γιατί δεν το έχουν προβλέψει..
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 15:45, 01-12-15:

Δυστυχώς δεν το ξέρω καθόλου. Για το ΕΑΠ βρήκα αυτό το forum που γράφουν ότι δεν δικαιούνται αναβολής. http://eap.akweb.gr/bb/viewtopic.php?f=7&t=68
Νομίζω το καλύτερο που έχει να κάνει ο φίλος σου είναι να πάει στη στρατολογία να τα ξεκαθαρίσει (ελπίζοντας πως θα πέσει σε ενημερωμένο υπάλληλο).
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:48, 01-12-15:

Απ' τη στιγμή που η αναβολή χορηγήθηκε, διακόπτεται μόνο με αίτηση του ενδιαφερόμενου. Όπως σωστά ειπώθηκε, αν όταν παρουσιαστείς δεν πας το πτυχίο της σχολής, το πολύ-πολύ θα σου βάλουν μια επιπλέον εξαγοράσιμη θητεία. Βέβαια, αν φύγεις για Κύπρο ή όπου αλλού πας, κάτσε μόνιμα έξω. Εξάλλου, στα 7 βιοποριστικά χρόνια ή 11 συνολικά διαμονής στο εξωτερικό απαλλάσσεσαι μόνιμα, κατά το άρθρο 25 του στρατολογικού νόμου 3421/2005.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KotCoC100

Φοιτητής

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 16:45, 01-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Απ' τη στιγμή που η αναβολή χορηγήθηκε, διακόπτεται μόνο με αίτηση του ενδιαφερόμενου. Όπως σωστά ειπώθηκε, αν όταν παρουσιαστείς δεν πας το πτυχίο της σχολής, το πολύ-πολύ θα σου βάλουν μια επιπλέον εξαγοράσιμη θητεία. Βέβαια, αν φύγεις για Κύπρο ή όπου αλλού πας, κάτσε μόνιμα έξω. Εξάλλου, στα 7 βιοποριστικά χρόνια ή 11 συνολικά διαμονής στο εξωτερικό απαλλάσσεσαι μόνιμα, κατά το άρθρο 25 του στρατολογικού νόμου 3421/2005.
Άντε να δούμε τι θα γίνει.. Θα του το πω, μιας και πρέπει να το ψάξει καλύτερα..
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 18:03, 01-12-15:

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pd...CRPtBHNLQbFU0K
΄Αρθρο 18, παράγραφος 10
Παράθεση

KotCoC100

Φοιτητής

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 19:50, 01-12-15:

Από αυτά που διάβασα προκύπτει το συμπέρασμα ότι σε κάθε περίπτωση οφείλουν να του παρέχουν αναβολή, εάν του χρόνου προσκομίσει τα νέα έγγραφα από το Ανοικτό της Κύπρου, αφού είναι αναγνωρισμένο, το πρόγραμμα διδάσκεται στα ελληνικά και ο χρόνος περάτωσης των σπουδών δεν υπερβαίνει το 28ο έτος. Εάν συμβεί το αντίθετο κάτι δεν πάει καλά ή κάνουν ό,τι τους καπνίσει ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KotCoC100 : 01-12-15 στις 23:02.
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 10:22, 02-12-15:

Νομίζω για το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο έχει ξεκαθαρίσει το θέμα ότι οι φοιτητές ΔΕΝ δικαιούνται κανενός είδους φοιτητική μέριμνα όπως αυτή αναφέρεται στο άρθρο 29 του Ν.1268/1982 http://www.et.gr/idocs-nph/search/pd...H8RSpL2y6k7tir σύμφωνα με την αριθμ 99/2001 (σελ 6-7) γνωμοδότηση του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους http://www.nsk.gr/web/nsk/anazitisi-..._p_col_count=2. Για το αντίστοιχο Κυπριακό ας το ψάξει αλλά έχω την αίσθηση ότι το ίδιο θα ισχύει και εκεί αφού διέπονται από τις ίδιες αρχές λειτουργίας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 02-12-15 στις 10:28.
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 13:26, 04-12-15:

Επειδή το σκεφτόμουν το θέμα, κατέληξα ότι το καλύτερο που έχει να κάνει ο φίλος σου για να σιγουρευτεί (αν και εγώ σύμφωνα με την παραπάνω ανάρτησή μου έχω σιγουρευτεί) είναι να στείλει ένα έγγραφο ερώτημα στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου και να περιμένει έγγραφη απάντηση. Αν προσπαθήσει να πάρει πληροφορίες προφορικά πολύ φοβάμαι ότι θα του πει ο καθένας ο,τι θέλει και μετά, αν τελικά δεν είναι έτσι όπως του τα είπαν, απλά θα το αρνηθούν. Verba volant, scripta manent.
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,493 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 11:17, 11-12-15:

Καλημέρα,πριν ακριβώς δυο βδομάδες έκανα αναβολή λόγω σπουδών.Στο site της στρατολογίας ποτε θα περαστεί η αναβολή μου; Απλά να μου φύγει απ'το μυαλό θέλω,γιατί ήρθε χαρτί που λέει ότι παρουσιάζομαι 18/1
Παράθεση

Obito

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Obito
Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O Obito Ubi dubium ibi libertas έγραψε στις 12:38, 11-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Καλημέρα,πριν ακριβώς δυο βδομάδες έκανα αναβολή λόγω σπουδών.Στο site της στρατολογίας ποτε θα περαστεί η αναβολή μου; Απλά να μου φύγει απ'το μυαλό θέλω,γιατί ήρθε χαρτί που λέει ότι παρουσιάζομαι 18/1
Καμια φορα αργουν και μαλιστα σε ακραιο βαθμο. Αν δεν δεις κατι τις επομενες ημερες ή δεν λαβεις καμια ειδοποιηση, κανε μια κρουση στο στρατολογικο γραφειο που ανηκεις. Αν την δικαιουσαι, δεν παιζει να μην την εχεις παρει, απλα σαν την βραδυπορεια της γραφειοκρατιας στο Στρατο, δεν εχει πουθενα....
Παράθεση

fanouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη fanouris
Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O fanouris έγραψε στις 14:52, 29-06-16:

η αναβολή στράτευσης λόγω σπουδών μέχρι πότε ισχύει παιδιά
Παράθεση

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6
Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 έγραψε στις 15:40, 02-07-16:

αναλογα που σπουδαζεις εως 24ο έτος ηλικίας για σπουδαστές ΙΕΚ και εως 28ο έτος ηλικίας για σπουδαστές ΑΕΙ /ΤΕΙ.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 15:26, 04-09-16:

Ρε παιδιά έχω ακούσει κάποιους οδοντιάτρους να με συμβουλεύουν οτι ''τελείωσε 1α την Οδοντιατρική και μετά πήγαινε στρατο με το σήμα φιδιού ''
Τι είναι αυτό το σήμα φιδιού ?(
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 15:44, 04-09-16:

Τι σχεση εχει αυτο με τη ΣΣΑΣ; Αλλο ο Στρατιωτικος Οδοντιατρος αλλο ο Οδοντιατρος φανταρος.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 466 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 15:55, 04-09-16:

Το φίδι είναι το σύμβολο των γιατρών.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 12:08, 05-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Το φίδι είναι το σύμβολο των γιατρών.
Και ξερω εγω ειναι καλο αυτο η δεν εχει καμια διαφορα δηλαδη θα με σαν τους αλλους φανταρους ? η θα ειμαι σε γραφειο ξερω εγω?

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Τι σχεση εχει αυτο με τη ΣΣΑΣ; Αλλο ο Στρατιωτικος Οδοντιατρος αλλο ο Οδοντιατρος φανταρος.
Μπερδευτεικα σρυ.......αλλα με αυτο που ρωτάω ξερω εγω ειναι καλο αυτο η δεν εχει καμια διαφορα δηλαδη θα με σαν τους αλλους φανταρους ? η θα ειμαι σε γραφειο ξερω εγω?
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 466 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 16:44, 06-09-16:

Συνήθως, οι γιατροί, οι ψυχολόγοι, οι φυσικοθεραπευτές, οι νοσοκόμοι, οι διατροφολόγοι-διαιτολόγοι κάνουν τη θητεία τους στο Υγειονομικό του Στρατού (Ξηράς, Αεροπορίας, Ναυτικού). Οι οδοντίατροι, έπειτα από τη βασική εκπαίδευση, μεταφέρονται σε στρατιωτικό νοσοκομείο/οδοντιατρείο ή σε μονάδες που έχουν υγειονομικό. Κάνουν περισσότερες υπηρεσίες από ψυχολόγους/κοινωνιολόγους.

Δεν έχω καταλαβει όμως αν μιλάς για τη θητεία του Οδοντιάτρου ή για τη ΣΣΑΣ οδοντιατρικής. Μετά από τη ΣΣΑΣ, δεν κανεις θητεία. Δεν εισαι φαντάρος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PanosGR : 06-09-16 στις 16:55.
Παράθεση

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 16:07, 09-09-16:

Παιδιά έχω μια απορία.
Είμαι του '98 και είχα πάει να κάνω τα χαρτιά μου στην στρατολογία όπως όλα τα αγόρια της γενιάς μου. Μπαίνω πρόσφατα στο σαιτ της στρατολογίας για να αναζητήσω το όνομα μου και δεν με εμφάνιζε. Τελικά με βρήκα αλλά με έχουν καταχωρήσει με λάθος αριθμό ταυτότητας( αντι για ΑΙ μου έχουν ΑΚ). Αυτό μάλλον ήταν λάθος του υπαλλήλου στα ΚΕΠ που είχα πάει. Πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα με την αναβολή μου;
Την Δευτέρα θα πάω να ρωτήσω στην στρατολογία για να το διορθώσουν αν γίνεται.
Παράθεση

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 16:15, 09-09-16:

θα σου ζητήσουν φαντάζομαι δικαιολογητικά κλπ από ΚΕΠ.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 16:41, 09-09-16:

Κάνεις αναβολή στα ΚΕΠ, παίρνεις ένα χαρτί από την γραμματεία και το πας στα ΚΕΠ και κομπλετζίκι
Παράθεση

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 16:44, 09-09-16:

Ευχαριστώ και τους δύο!!
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras12345
Ο xristaras12345 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.

O xristaras12345 έγραψε στις 00:13, 20-10-16:

Αυτά τα τηλέφωνα στην στρατολογία γιατί δεν τα σηκώνουν ποτέ?
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 10:50, 20-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Αυτά τα τηλέφωνα στην στρατολογία γιατί δεν τα σηκώνουν ποτέ?
Γιατί έχει κάνει στάση το φορτηγό με τις ζουγράνες
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

O xristaras12345 έγραψε στις 14:57, 20-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Γιατί έχει κάνει στάση το φορτηγό με τις ζουγράνες
Ρε παίρνω τηλέφωνο μετά απο 30 φορές το σηκώνει ενας τύπος μου αναφέρει οτι δεν είναι αρμόδιος να πάρω σε κάποια άλλα τηλέφωνα που μου έδωσε.Το κλείνω παίρνω με την σειρά εκείνα τα τηλέφωνα τίποτα απολύτως.Ξαναπαίρνω τηλέφωνο σε εκείνον ο οποίο φυσικά δεν το σηκώνει ούτε αυτός τελικά μετά απο κόπο το σήκωσε μια γυναίκα έβαλα τις φωνές..στρατολόγοι και δημόσιοι υπάλληλοι σημειώσατε ενα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras12345 : 20-10-16 στις 15:01.
Παράθεση

Objectivism (Lüt)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Lüt αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 15:09, 20-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Ρε παίρνω τηλέφωνο μετά απο 30 φορές το σηκώνει ενας τύπος μου αναφέρει οτι δεν είναι αρμόδιος να πάρω σε κάποια άλλα τηλέφωνα που μου έδωσε.Το κλείνω παίρνω με την σειρά εκείνα τα τηλέφωνα τίποτα απολύτως.Ξαναπαίρνω τηλέφωνο σε εκείνον ο οποίο φυσικά δεν το σηκώνει ούτε αυτός τελικά μετά απο κόπο το σήκωσε μια γυναίκα έβαλα τις φωνές..στρατολόγοι και δημόσιοι υπάλληλοι σημειώσατε ενα.
Γιατι να σου απαντησουν; Εγω δεν θα σου απαντουσα.
Πανε οι καλες μερες του Μεταξα και του Παπα. Σε εκεινες τις εποχες σε επαιρναν αυτοι τηλεφωνο, όχι εσύ.
Στην ΣΕ ερχονταν και στο σπιτι σου.
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

O xristaras12345 έγραψε στις 20:32, 20-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από LibRib
Γιατι να σου απαντησουν; Εγω δεν θα σου απαντουσα.
Πανε οι καλες μερες του Μεταξα και του Παπα. Σε εκεινες τις εποχες σε επαιρναν αυτοι τηλεφωνο, όχι εσύ.
Στην ΣΕ ερχονταν και στο σπιτι σου.
Πες τα ρε librid
Παράθεση

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TreloiGamers
Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O TreloiGamers έγραψε στις 16:09, 31-10-16:

Πρεπει εμεις οι πρωτοετης να παμε καποιο χαρτι η καποια βεβαιωση για τη στρατολογηση ή δεν χρειαζεται απο τωρα;
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,653 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:47, 31-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από TreloiGamers
Πρεπει εμεις οι πρωτοετης να παμε καποιο χαρτι η καποια βεβαιωση για τη στρατολογηση ή δεν χρειαζεται απο τωρα;
αν δε κάνω λάθος παίρνεις βεβαίωση σπουδών ώστε να πας στο κεπ (θέλει και ταυτότητα) ώστε να το πάνε στην στρατολογία ώστε να πάρεις αναβολή για στράτευση
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 749 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 22:26, 31-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από TreloiGamers
κάνεις αίτηση στην γραμματεία σου για χορήγηση βεβαίωσης σπουδών στρατολογικής χρήσης και την καταθέτεις σε κάποιο κεπ ή στην στρατολογία .
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

O xristaras12345 έγραψε στις 23:35, 31-10-16:

Βασικά θέλει ΑΣΜ,ΑΦΜ,ΑΜΚΑ,φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας,αστυνομική ταυτότητα και βεβαίωση σπουδών
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t3mp

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη t3mp
Ο t3mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O t3mp έγραψε στις 13:23, 29-11-16:

έχει πάρει κανένας του 98΄ αναβολή ή είναι νωρίς ακόμα?
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

O xristaras12345 έγραψε στις 15:07, 29-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από t3mp
έχει πάρει κανένας του 98΄ αναβολή ή είναι νωρίς ακόμα?

Γιατί μαζικά γίνεται η χορήγηση αναβολής?Θα πάρεις τα έγγραφα που γράφω πιο πάνω θα τα στείλεις είτε μέσω ΚΕΠ ή απευθείας στο στρατολογικό και θα λάβεις αναβολή.Η χορήγηση αναβολής γίνεται εντός 1 μήνα απο την κατάθεση εγγράφων στα ΚΕΠ οπότε εαν τα είχες καταθέσει απο τον Οκτώμβριο τώρα θα είχες πάρει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras12345 : 29-11-16 στις 15:52.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους