Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,362 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,292 μηνύματα σε 96,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 428 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατάθλιψη

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,921 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 15:20, 12-12-10:

Well,it depends on how you see things.Δικιά μου είναι η ζωή,ό,τι θέλω την κάνω,αν θέλω την τερματίζω.But that's mostly philosophical,δεν άπτεται άμεσα του θέματος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:22, 12-12-10:

Σε αυτή τη ζωή,δεν είναι δύσκολο να πεθάνεις,είναι πιο δύσκολο να ζήσεις. ~Vladimir Mayakovsky.

Συμφωνώ με όσα είπαν τα παιδιά. Ποτέ η αυτοκτονία δεν μπορεί να θεωρηθεί "μοναδική λύση".

@Ζαννα: Δυσκολίες θα υπάρχουν πάντα. Το θέμα είναι να μπορείς να τις αντιμετωπίσεις και να βγαίνεις κάθε φορά δυνατότερος από ότι πρίν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 15:29, 12-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ζαννα
Εχεις δικιο,ομως πρεπει να εινε καποιος πολυ γερος στον χαρακτηρα,αν απλα καθεσε σπιτι και βαριεσε και σου βαραει ξαφνικα να αυτοκτονησεις εινε μαλακια.Σκεψου ομως υπαρχουν περιπτωσεις του το κανουν γιατι υπαρχουν δυσκολιες.Μου φαινετε οτι τα βλεπεις ολα plain sailing...
Κι επειδή υπάρχουν δυσκολίες?Εκανε κανείς συμφωνια με το Μεγαλο οτι θα είναι ολα ρόδινα,κι επειδη δεν έμεινε ικανοποιημένος απο το προιον μπορεί να το γυρίσει πίσω?

(Chemwizard speaking) μπηκα απο λαθος λογαριασμο

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ζαννα

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ζαννα
H Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Ζαννα έγραψε στις 15:34, 12-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Σε αυτή τη ζωή,δεν είναι δύσκολο να πεθάνεις,είναι πιο δύσκολο να ζήσεις. ~Vladimir Mayakovsky.

Συμφωνώ με όσα είπαν τα παιδιά. Ποτέ η αυτοκτονία δεν μπορεί να θεωρηθεί "μοναδική λύση".

@Ζαννα: Δυσκολίες θα υπάρχουν πάντα. Το θέμα είναι να μπορείς να τις αντιμετωπίσεις και να βγαίνεις κάθε φορά δυνατότερος από ότι πρίν.
Anyway,οπως και να'ναι καποιος πρεπει αν ειναι πολυ αισοδοξος για αν εχει τςτοιες αποψεις.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 15:58, 12-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ζαννα
Anyway,οπως και να'ναι καποιος πρεπει αν ειναι πολυ αισοδοξος για αν εχει τςτοιες αποψεις.
Δεν είναι αισιοδοξία. Είναι η οπτική γωνία που βλέπεις τα πράγματα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,631 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 23:37, 05-01-17:

Παιδιά τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ απαισιόδοξος ,είμαι 16 χρόνων πάω Β λυκειου είμαι μαθητής του 19.5 -19.7 διαβάζω παρά πολύ αλλα νομίζω ότι δεν έχει όφελος να προσπαθώ .
Πολλές φορές νιώθω μόνος , ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται για εμενα , ότι όλοι με μισούν .Επισης συχνά λέω ότι είμαι ένα τίποτα και ότι είμαι άχρηστος . Τέλος δεν είναι λίγες οι φορές που λέω ότι θα ήταν καλύτερα να μην υπήρχα .Σας παρακαλώ πείτε μου τι να κάνω .
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 00:25, 06-01-17:

Να σταματησεις να ασχολεισαι μονο με τους βαθμους και να εισαι βαθμοθυρας. Αυτο να κανεις. Επικεντρωσου και σε αλλα πραγματα. Και προφανως δεν σου λεω να σταματησεις να διαβαζεις μιας και εισαι σε κρισιμη φαση απλα καντο για σενα και οχι για τους βαθμους
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 927 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 00:43, 06-01-17:

Έχεις φίλους; Χόμπι;
Υπάρχει κάτι που να σου δίνει πολύ ευχαρίστηση;
Τις σχέσεις σου με τους γονείς σου πως θα την περιέγραφες;
Νιώθεις να σου λείπει κάτι;
Όταν ξυπνάς πώς βλέπεις τη μέρα σου;
Στο σχολείο η μέρα περνάει αργά και βαρετά ή όχι, στα διαλείμματα έχεις παρέα;
Γενικά από πότε την έχεις παρατηρήσει αυτήν την καταθλιπτική σου διάθεση; Επίσης, συμβαίνει κάθε μέρα ή κάποιες φορές την εβδομάδα; Κάποιες ώρες της μέρας ή "κατακλύζει" τη μέρα σου;
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 491 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 13:27, 06-01-17:

Ρε παιδι σοβαρα στεναχωριεσαι που η δασκαλα συμπαθει περισσοτερο τον αλλο? Ξυπνα λιγο και βγες απ τη γυαλα στην οποια ζεις, δεν ειναι οι βαθμοι και το σχολειο η ζωη σου.. Υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις π.χ σινεμα, βολτα με φιλους, γενικα κονωνικοποιησου και θα δεις πως ολα θα αλλαξουν..Νομιζω μονος σου κανεις τα πραγματα δυσκολα. Βγες μια βολτα κι ας παρεις 19 στο τετραμηνο
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,631 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:14, 06-01-17:

Σας ευχαριστώ πολύ
Για την γεωμετρία έχω στεναχωρηθεί γιατί αυτο το παιδί που είναι ο δεύτερος απουσιολόγος και η καθηγήτρια τον συμπαθεί από πίσω την κοροϊδεύει .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:59, 06-01-17:

Μπα όχι αυτο με τίποτα .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κατάθλιψη γάτας - Από sardela
      Το θέμα έχει λάβει 181 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-09-14 στις 11:30.
    • Κατάθλιψη - Από aggelos
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-08 στις 16:12.
    • Επιλόχεια κατάθλιψη - Από dalcfu
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-04-08 στις 00:14.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους