Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,647 εγγεγραμμένα μέλη και 3,079,038 μηνύματα σε 94,961 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 949 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Señora (Αριάνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Señora
H Αριάνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και μας γράφει απο Αγιά (Λάρισα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Señora Circulus vitiosus έγραψε στις 17:21, 29-12-16:

Sausages party ,oι ξεκαρδιστικοί διάλογοι είναι όλα τα λεφτά
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,201 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 17:36, 29-12-16:

Rogue One: 8.2/10 ταινία. Λίγο αδύναμο character development αλλά το τελευταίο arc της ταινίας πολύ καλό. Για μένα αξίζει να το δει κάθε Star Wars φαν και φυσικά ακόμα και όσοι δεν είναι φαν αλλά είδαν το A Force Awakens. Ίσως να ήθελα λίγο παραπάνω Darth Vader και λίγο πιο τραγικό φινάλε.

Edge of Tomorrow. Ταινία 7.8/10 επειδή μου αρέσουν τα παιχνίδια του χρόνου. Γενικά για ταινία δράσης καλή είναι την προτείνω άνετα. Θα ήθελα να βγει κάτι αντίστοιχο σε μελλοντική εποχή χωρίς εξωγήινους.

The Big Lebowski. 7.2/10, καλούτσικη κωμωδία αλλά όχι τίποτα συναρπαστικό. Γενικά οι κωμωδίες επειδή συνήθως δεν έχουν να μεταφέρουν κάποιο σοβαρό μήνυμα τις βαθμολογώ λίγο χαμηλότερα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 03:01, 13-01-17:

Bασικά έχω δει αρκετές ταινίες τον τελευταίο καιρό αλλά θα σας προτείνω 3 μικρά διαμαντάκια, ανεπιφύλακτα !

1) Oldboy. Aλήθεια σας λέω την έβλεπα να την προτείνουν παντού, και να λένε το πόσο γαμάτη ταινία είναι κτλ, ε και λεω δεν πάει στο διάολο ας κάτσω να την δω. Την πρώτη ώρα ήμουνα σε φάση: ναι οκ τι φάση η ταινιούλα δεν έχει κάτι το ουάου.. ε, κάπου στα 40 λεπτά πριν τελειώσει απλά είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα μέχρι το τέλος. Δείτε την

2)Green Fried Potatoes.Βασισμένη πάνω στη φιλία και δει στη γυναικεία. Αν είστε απο τις κοπέλες που απλά για τους γκομενους ή για να το πω πιο κομψά την σχέση σας, γράφετε φίλους ή φίλες, μην τη δείτε, δεν θα σας αγγίξει καν το θέμα που προσεγγίζει η ταινία, κατά τα αλλα αν δίνετε σημασία στις φιλικές σχέσεις, τότε κορίτσια πάρτε χαρτομάντηλα και δείτε την

3) Pan's Labyrinth. Eίμαι απο τους ανθρώπους γενικότερα που οι ταινίες φαντασίας δεν τους κινούν καθόλου το ενδιαφέρον. Η συγκεκριμένη είναι μια απο τις πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις, όπου η φαντασία διεισδύει στο ρεαλισμό με μια απίστετη μαγεία. Απλά, λιτά και απέριττα, μια απο τις πιο όμορφες και αγνές ταινίες που έχω δει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evalliaChefαρα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evalliaChefαρα
H evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H evalliaChefαρα έγραψε στις 14:56, 14-01-17:

συμφωνω...Το El Laberinto Del Fauno oπως κανονικα λέγεται ,το έχω δει και ειναι καταπληκτικη ...Ταινιαρα..ΟΠως τη περιγραφεις..Αλλα θα προσθεσω οτι σε δημιουργει και την επιθυμία να θες να δεις την συνέχεια..Να δεις αυτο που τοσο αδημονουσε η κοπελα.Το βασίλεια και το πως θα ζουσε σαν πριγκιπισσα.
Παράθεση

Psyco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psyco
H Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Psyco έγραψε στις 15:28, 14-01-17:

Το νησί των καταραμμένων
Το είδα σπίτι της κολλητής μου
Τέλεια ήταν αλλά τη δεύτερη φορά καταλαβαίνεις περισσότερα
Παράθεση

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 301 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 15:35, 14-01-17:

Rocky 4
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 02:02, 15-01-17:

καποιες

Storks
καλη animation ταινια. την προτεινω
La La Land
οποιος εχει τη δυνατοτητα να τη δει στον κιν/φο να παει. της αξιζει η μεγαλη οθονη
Chinatown
ενδιαφερουσα.. και αποστομωτικη?
γενικα καλες ταινιες τωρα τελευταια
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 21:41, 15-01-17:

ειδα και δυο με tom hardy, και οι δυο καλες με το δικο τους τροπο
Locke
The drop
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη NightOwl
H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε στις 20:35, 21-01-17:

Nocturnal Animals
Λοιπόν ήθελα τόσο να την δω, είχα ακούσει πολύ καλά λόγια... Ευτυχώς που δν έδωσα τα λεφτά στο κιν/φο...
Δν ξέρω κάτι με χάλασε, το τέλος μάλλον... Ο πρωταγωνιστής παίζει καλά, έχει ένταση το έργο αλλά.........
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Laptonas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Laptonas
Ο Laptonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Laptonas έγραψε στις 20:40, 21-01-17:

Natural Born Killers, για πολλούς θα φανεί απαίσια ταινία αλλά παρόλα αυτά αν την φιλοσοφήσεις θα δεις ότι κρύβει ένα υψηλό νόημα, δείχνει με τον τρόπο της το πόσο σάπια είναι η κοινωνία, μια κοινωνία ικανή να κάνει ινδάλματα της ένα ζευγάρι μόνο και μόνο επειδή είναι εγκληματίες και σκοτώνουν ανθρώπους για την πλάκα τους
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,814 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:17, 21-01-17:

Metropolis ευρηματικότατη για την εποχή της, αξίζει την βαθμολογία της στο imdb. την ξανάβλεπα ευχαρίστως.
American Pastoral δεν άξιζε τον κόπο.
Nocturnal Animals μέτριο αποτέλεσμα κατ' εμέ. του ήρθε του Ford να κάνει μια ταινία, πέταξε μέσα 4-5 ψευτοσυμβολισμούς κι αυτό τώρα έχει ονομαστεί αριστούργημα. οκ.
Live by night ακόμη πιο μέτριο το αποτέλεσμα, δεν θα τη συνιστούσα σε κάποιον.
Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κούκου-Βάγια
H Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε στις 22:11, 21-01-17:

la haine
πολυ καλη ταινια αξιζει!!!

ουζερι τσιτσανης
νταξει πλανταξα στο κλαμα για ελληνικη ταινια ηταν εξαιρετικη
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,280 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 23:24, 07-02-17:

Παιδιά δειτε το la la land

Παιδιά δειτε το la la land . Εκπληκτική ταινία δίκαια έγινε η ταινία με τα περισσότερα βραβεία στην ιστορία του cinema .
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,762 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:00, 09-02-17:

Mary and Max

ψυχοπλάκωμα
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 21:58, 09-02-17:

Θέα απο ψηλα. Χθες στο star
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,349 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 01:20, 12-02-17:

Είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που βαρέθηκε στο La la land (και δεν το είδε ολόκληρο) ;
Καλογυρισμένη και ωραίες οι αναφορές σε παλιές ταινίες που ίσως άφησαν εποχή, αλλά.. ταινία της χρονιάς; Πολύ μέτρια και δεν απείχε και πολύ από τις γνωστές και χιλιογυρισμένες ρομαντικές ταινίες.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,036 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 01:30, 12-02-17:

Τέλεια, τώρα που υπάρχει και η αντίθετη άποψη έχω και ένα κίνητρο να την δω
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,349 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 01:38, 12-02-17:

Όλοι (και ειδικοί επί του θέματος) είναι ξετρελαμένοι. Εγώ δεν βρήκα τίποτα το μοναδικό.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 8,814 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:36, 12-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Τέλεια, τώρα που υπάρχει και η αντίθετη άποψη έχω και ένα κίνητρο να την δω
εγώ την είδα μόνο και μόνο επειδή προτάθηκε για τόσα oscars, κατά τ' άλλα ήμουν πεπεισμένη πως δεν θα άξιζε τα 8,5 αστέρια στο imdb και είχα δίκιο
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 14:15, 12-02-17:

Κλασικό Χόλυγουντ. Βγάζουν κάθε χρόνο 2-3 ταινίες που είναι άρτιες από άποψη φωτογραφίας/σκηνοθεσίας και εκστασιάζονται λες και δεν υπάρχει κινηματογράφος πέρα από την Αμερική.

Τέλος πάντων, ontopic, είδα το Neruda και δεν ξέρω αν θα την πρότεινα σε κάποιον. Μου φάνηκε πως της έλειπε ο πιο προσωπικός χαρακτήρας της Χιλής.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 09:06, 13-02-17:

Moonlight
μου αρεσε
ειχε καλο σεναριο κ σκηνοθεσια, οι ηθοποιοι ηταν πολυ καλοι και το soundtrack εδενε πολυ ωραια

μου φαινεται παντως λιγο αστειο που υπαρχουν ατομα που φερνουν την βαθμολογια του imdb στο θεο. αλλοι ανθρωποι ειναι που ψηφιζουν για την ψυχαγωγια τους οχι καποιο ανωτερο ον.
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 15:13, 13-02-17:

H ζωή των άλλων. Πολύ ωραία ταινία, σου δείχνει το πόσο εύκολα μπορείς να προσκολληθείς στη ζωή κάποιου άλλου η οποία έχει πιο πολύ ''ενδιαφέρον'' απο την ήδη υπάρχουσα δική σου καθώς και το πόσο εύκολα μπορείς να αλλάξεις τις απόψεις και τα πιστεύω σου όταν αυτα βασίζονται σε σαθρα θεμέλια.

Persona. Θα είναι βλακεία να κάτσω και να αναπαράγω και εγώ τη γνωστή καραμέλα του τύπου: τι διαμάντι άφησε ο Μπεργκμαν πίσω του, τι σκηνοθετάρα ήταν κτλ κτλ. Εγώ το μόνο που θα πω ειναι οτι η συγκεκριμένη ταινία θέλει να μην αφαιρεθείς λεπτό και να την παρακολουθείς σκεπτόμενος επικριτικά και όχι να υιοθετείς άκριτα ότι βλέπεις λέγοντας οτι ειναι μια απο τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών και οτι ο Μπεργκμαν ειναι θεος. Ας μην πλατιάζω σταματάω εδώ.

Up. Γενικότερα δεν είμαι καθόλου άνθρωπος που να βλέπω animation και να αφουγκράζομαι τη μαγεια που θέλουν να περάσουν κάποιες απο αυτές τις ταινίες κτλ.. Ωστόσο ηταν μια απο τις ταινίες που πραγματικά άγγιξαν τη ψυχή μου και με έκαναν να κλάψω.

Σας προτείνω και τις τρεις ανωτέρω ταινίες ανεπιφύλακτα
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:28, 13-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
μου φαινεται παντως λιγο αστειο που υπαρχουν ατομα που φερνουν την βαθμολογια του imdb στο θεο. αλλοι ανθρωποι ειναι που ψηφιζουν για την ψυχαγωγια τους οχι καποιο ανωτερο ον.
προσωπικά μου δίνει μια γενική εικόνα για την ταινία, ειδικά αν έχουν ψηφίσει πολλά άτομα. ε όταν μια ταινία έχει 3-4 αστέρια κάτι σημαίνει, όπως αντίστοιχα κι όταν έχει 9
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,201 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:46, 13-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Γενικότερα δεν είμαι καθόλου άνθρωπος που να βλέπω animation και να αφουγκράζομαι τη μαγεια που θέλουν να περάσουν κάποιες απο αυτές τις ταινίες κτλ.. Ωστόσο ηταν μια απο τις ταινίες που πραγματικά άγγιξαν τη ψυχή μου και με έκαναν να κλάψω.
Τα animation είναι πολύ καλά γενικά. Πολλές φορές περνάνε τα μηνύματα πολύ καλύτερα από ταινίες. Ωστόσο πολλοί τα σνομπάρουν επειδή είναι «παιδικά». Well, τότε μη δεις animation που προορίζεται για παιδιά
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,280 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 21:34, 13-02-17:

Παιδία το la la land δίκαια έγινε η no1 ταινία .
Παράθεση

edouardos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη edouardos
Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O edouardos έγραψε στις 21:53, 13-02-17:

Εμένα δε μάρεσε τόσο, έχω δει και καλύτερες.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 22:27, 13-02-17:

Γούστα είναι αυτά .
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,762 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:53, 15-02-17:

The Danish Girl
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sins
H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Sins έγραψε στις 00:14, 18-02-17:

Το insidious 3
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 699 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 21:31, 19-02-17:

Elle (2016)
Γαλλικός κινηματογραφος, ήθελα να το παίξω και κουλτουριαρα τρομάρα μου κακιά, και τελικά το μόνο που είδα ήταν τα βίτσια μιας 50χρονης.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 22:17, 19-02-17:

Είδα το the ring 3 εντάξει τρόμαξα περισσότερο από τα αλλα.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 22:38, 20-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Elle (2016)
Γαλλικός κινηματογραφος, ήθελα να το παίξω και κουλτουριαρα τρομάρα μου κακιά, και τελικά το μόνο που είδα ήταν τα βίτσια μιας 50χρονης.
αμμμ κουλτουρα ειναι κι αυτο

ειδα την ταινια assassins' creed. δεν ηταν ασχημη (το παιχνιδι δεν το χω παιξει)
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:39, 23-02-17:

Moana

Disney ftw
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:47, 28-02-17:

Citizen Kane
Talk to her
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:04, 28-02-17:

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Πολύ περίεργο αλλά δεν είχα δει ποτέ lotr. Με άρεσε πάντως
Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,742 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 13:30, 28-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Πολύ περίεργο αλλά δεν είχα δει ποτέ lotr. Με άρεσε πάντως
Ποτέ δεν είναι αργά
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,036 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:34, 28-02-17:

The handmaiden
Δεν μ' άρεσε...
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:02, 28-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
Ποτέ δεν είναι αργά
Ναι θα συμφωνήσω.
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Padme
H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Padme έγραψε στις 23:55, 28-02-17:

Γιατί είναι το πιο ηλίθιο remake που έχει γίνει στην ιστορία των ταινιών. Το ορίτζιναλ είναι κατά πολύ ανώτερο. Στο handmaiden απλά πήραν τη βασική πλοκή και του κότσαραν ότι σεξουαλική διαστροφή υπάρχει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Padme : 28-02-17 στις 23:56. Αιτία: Πήγαινε για παράθεση και όχι απάντηση
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,720 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 12:34, 01-03-17:

John Wick: Chapter 2. Απλα επικο. Must για τους φιλους του ειδους

X-men: Apocalypse. Το πιο αδυναμο απο τα καινουρια αλλα ενταξει δεν κουραζει κιολας. Βλεπεται.

The Town. Δυνατη, με καταλληλη δοση δρασης. Βεβαια βαρεθηκα γιατι ειδα το extended cut που ηταν 2.5 ωρες

Das Leben der Anderen. Ειχα ακουσει πολυ καλα σχολια και δεν με απογοητευσε. Εξαιρετικη

State of Play. Καλο σεναριο, μπολικες ανατροπες και all star cast. Ακομα και τους δευτερευοντες ρολους τους επαιζαν μεγαλα ονοματα.
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,041 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 20:44, 20-03-17:

Την είδα για προσωπικούς λόγους, χωρίς να περιμένω κάτι το ιδιαίτερο. Τρόμαξα με το ποσό ρεαλιστική ήταν, συν το γεγονός οτι ο πρωταγωνιστής είναι αρκετά relatable. Πρόκειται για την ταινία Adam
Όσο για το handmaiden, απλά γιατί; Σπατάλη ωρών απ'τη ζωή μου.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O fotisapple έγραψε στις 16:12, 25-03-17:

Παιδιά θέλω να δω με τους φίλους μου το Bloody Mary 2006 είναι πολύ τρομακτικό η όχι ?
Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 23:23, 25-03-17:

ειδα το snowden οκ καλη ταινια αλλα δε ξετρελαθηκα...ειχε υποθεση αλλα πολυ μπλα μπλα σαν ντοκιμαντερ...δεν ειναι να την δεις δευτερη φορα..
Παράθεση

Dreamweaver

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Dreamweaver
Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος --- και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 18:54, 14-04-17:

Είδα το καινούργιο Ghost in the Shell.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:38, 14-04-17:

Οι ζωές των άλλων πολύ καλή αν και δεν περίμενα να μου αρέσει
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 16:35, 15-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Dreamweaver
*big heavy sigh*

btw τελειωσα μολις το the world's end, ηθελα να δω λιγο το χιουμορ που ειχε. συμπαθητικο ηταν. ειχε την πλακα του (περα του 10λεπτου μονολογου περι ανθρωποτητας.) anyways.
Κράτα το
Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 913 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 18:10, 16-04-17:

Escape Plan
Παράθεση

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη iakovosgreece
Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O iakovosgreece έγραψε στις 18:22, 16-04-17:

Σας προτείνω να δείτε τα Τίγρης και Δράκος 1 και 2!
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε στις 12:06, 17-04-17:

Γενικά καλούτσικη ταινια για να περάσει η ώρα
Αρχική Δημοσίευση από Dreamweaver
Δεν την έχω δει αλλά ποτέ δεν περιμένω πολλά από adaptions.
Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Οι ζωές των άλλων πολύ καλή αν και δεν περίμενα να μου αρέσει
Την έχω κατεβασμένη, πόσο τη βαθμολογείς περίπου σαν ταινία;
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:29, 17-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Την έχω κατεβασμένη, πόσο τη βαθμολογείς περίπου σαν ταινία;
χωρίς να έχω συγκεκριμένα κριτήρια υπόψιν, ένα 7,5 γιατί μου φάνηκε καλή αλλά όχι τόσο καλή ώστε να ξεπεράσει το 8
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους