Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,791 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,036 μηνύματα σε 93,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 651 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κινητό έχετε;

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 00:58, 03-12-16:

Samsung A5 (2015) Champagne Gold
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras12345
Ο xristaras12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.

O xristaras12345 έγραψε στις 01:54, 03-12-16:

Το samsung galaxy s4 mini έχω αλλά απο του χρόνου θα το αλλάξω σε windows phone
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 02:14, 03-12-16:

Samsung Galaxy J5
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 09:36, 03-12-16:

LG G3
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:21, 03-12-16:

iphone 5
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 11:45, 03-12-16:

Alcatel vodafone mini 2 , κολλάει της πουτ....
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη klean
Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 817 μηνύματα.

O klean έγραψε στις 11:47, 03-12-16:

Huawei P9 Lite

το πιο value for money
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 11:58, 03-12-16:

Samsung galaxy ace 2
Όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά γι αυτά τα λίγα που το θέλω μου κάνει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harry akritas : 03-12-16 στις 13:01.
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 808 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 16:21, 03-12-16:

Μου λείπουν τα κινητά της Walkman σειράς της Sony Ericsson.Είχα το W595,κορυφαίο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NikosM.5

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosM.5
Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O NikosM.5 έγραψε στις 16:22, 03-12-16:

Samsung Galaxy Ace 3 LTE (Με SlimRom 1.7 για να την παλευει εν ετει 2016).
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:33, 03-12-16:

ενα που να στελνει μηνυματα και να καλει νουμερα
Εννοειται οτι αστειευομαι nokia lumia 610
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,071 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:25, 03-12-16:

iPhone 5s

Με εκνευρίζουν οι τύποι που δεν έχουν smartphone που σου στέλνουν sms και περιμενουν να απαντησεις ή κανουν αναπάντητες. Οι androidαδες κλασικά viber. Οι καλύτεροι είναι οι iPhone users που βρίσκουμε ο ένας το άλλον με το facetime και ξεμπερδέψαμε. Ούτε να ξοδεύουμε τις μονάδες μας ούτε τπτ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 03-12-16 στις 21:34.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 09:48, 04-12-16:

Κι εμένα αυτοί που τσιγκουνεύονται να στείλουν SMS ή θεωρούν πως πρέπει να είμαι συνδεδεμένη 24/7 και στέλνουν σε πάσης φύσεως social media. Τι να πεις!

Nokia Lumia αλλά δεν ξέρω ποιο. Πάντως το έχω από τον Αύγουστο του 2014, έχει πέσει πάνω από διακόσιες φορές κι είναι μια χαρά!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,071 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:49, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Κι εμένα αυτοί που τσιγκουνεύονται να στείλουν SMS ή θεωρούν πως πρέπει να είμαι συνδεδεμένη 24/7 και στέλνουν σε πάσης φύσεως social media. Τι να πεις!
Aπό το να δίνεις μονάδες για sms είναι προτιμότερο να τα δίνεις για internet. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς αλλά λογικής.

lg nexus 5. Το δεύτερο κινητό μου. Αν εξαιρέσεις τη μπαταρία και τη μη υποστηριξή του από την google είμαι πολύ ευχαριστημένος
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:57, 04-12-16:

Samsung Wave II, δεν με ενδιέφερε παλιά να έχω ένα smartphone με android οπότε κάλυπτε τις ανάγκες μου ωστόσο έχει παλιώσει πολύ πλέον και στην εποχή των εφαρμογών θέλω να αγοράσω καινούριο.

Τώρα ψάχνω νέο κινητό, είμαι μεταξύ Huawei P9 Lite, Motorola Moto X Style και Huawei Honor 8. Το Honor 8 σαφώς πιο ακριβό (350 ευρώ) αλλά η Huawei έχει υποσχεθεί υποστήριξη τουλάχιστον για 2 χρόνια ενώ στο P9 Lite ίσως σταματήσει με το που βγει το P10 lite σε ένα εξάμηνο. Αλλά το P9 Lite κάνει 250 και είναι πολύ value for money. Με έχει βάλει σε σκέψεις. Το Moto X Style είναι 5.7 ίντσες πολύ μεγάλο για τα γούστα μου.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 15:18, 04-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Aπό το να δίνεις μονάδες για sms είναι προτιμότερο να τα δίνεις για internet. Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς αλλά λογικής.
Δεν είναι λογικό αν δεν γνωρίζεις 100% πως ο παραλήπτης θα λάβει και θα δει εγκαίρως το εκάστοτε μήνυμα. Με το sms δεν υπάρχει καμία αμφιβολία, σε αντίθεση με τα social media.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos έγραψε στις 22:57, 04-12-16:

To 3ο μου κινητό iPhone 4. Δουλεύει ακόμα αλλά δεν το χρησιμοποιώ.

Μετά το 3g/3gs που σχεδιαστικά ήταν το χειρότερο iPhone όλων των εποχών το iPhone 4 ήταν μια μεγάλη έκπληξη.

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Δεν είναι λογικό αν δεν γνωρίζεις 100% πως ο παραλήπτης θα λάβει και θα δει εγκαίρως το εκάστοτε μήνυμα. Με το sms δεν υπάρχει καμία αμφιβολία, σε αντίθεση με τα social media.
Με τo SMS γνωρίζει αν το μήνυμα παραδόθηκε στη συσκευή του παραλήπτη. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο. Αντίθετα Messenger, facetime, viber κ.λπ δεν σου λένε μόνο αν παραδόθηκε αλλά και αν αναγκνώστηκε
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 13:31, 05-12-16:

Αμα κατι επειγει κανεις μια κληση ή εστω αναπαντητη, δεν μενεις σε ενα απλο SMS που δεν ξερεις αν το διαβασε -και ποιος το διαβασε-, οπως ειπε ο akikos.

Επισης αν εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα τοτε πολλες εφαρμογες σου στελνουν ενημερωση οταν ληφθει μηνυμα ακομη κι αν η εφαρμογη ειναι κλειστη.

Τα MB μαλλον δεν καταναλωνονται σχεδον καθολου οταν απλα τα εχεις ανοιχτα.

SMS χρησιμοποιουν οσοι δεν εχουν ακομη "ανακαλυψει" τα MB ή απλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,506 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 14:58, 05-12-16:

Όντως, τα sms είναι πλέον κάτι το απαρχαιωμένο... Αν κάτι είναι επείγον, προτιμώ να πάρω τηλέφωνο κάποιον, παρά να του στείλω sms.

Εγώ τουλάχιστον, καθώς και πολλοί άλλοι συμφοιτητές μου, έχουμε ανοιχτά τα δεδομένα του κινητού μας 24 ώρες το 24ωρο. Τα MB από τις προσφορές στα φοιτητικά πακέτα απλά ΔΕΝ τελειώνουν
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karv2 (Sandra)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη karv2
H Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε στις 21:10, 10-12-16:

Και εγώ iPhone 6 (δε ξερω αν ειναι s ή όποια άλλη παραλλαγή έχει , αφού ήταν το παλιό του θείου μου που μου το έδωσε..) Πάντως έχει πολύ καλή κάμερα και 64 GB (για να τα γεμισω με μουσικη χεχεχε )
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 22:34, 11-12-16:

Τον Σεπτέμβρη έκλεισα ένα χρόνο που το είχα. Πολύ καλύτερο από το 4s που είχα.
Η κάμερά του με έχει σώσει!
Βέβαια χρήματα για να το αγοράσω δεν θα έδινα ποτέ. Να είναι καλά ο θείος
.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,651 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 22:59, 11-12-16:

Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 23:12, 11-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Hawei.

Υ.Γ Μηπως ξέρει κανεις καποιο μπραουζερ που να μπορούμε να αποθηκευουμε σελίδες ίντερνετ για να τις διαβάζουμε χωρίς σύνδεση ίντερνετ;
Δεν γίνεται αυτό που λες εκτός και αν θες πχ αποθηκεύσεις κανένα άρθρο πχ στην wikipedia για να το διαβάσεις πιο μετά, αυτό εννοείς;
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 23:26, 11-12-16:

Hawei.

Opera
Γενικά είναι πολύ καλός browser, με build-in add block + καλο data saving (ειδικά το μίνι).
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,651 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 23:44, 11-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν γίνεται αυτό που λες εκτός και αν θες πχ αποθηκεύσεις κανένα άρθρο πχ στην wikipedia για να το διαβάσεις πιο μετά, αυτό εννοείς;
Ναι αυτό εννοώ. Παλιά υπήρχε στα κινητά αυτή η επιλογή στο browser που υπήρχε ηδη εγκατεστημένο.

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Opera
Γενικά είναι πολύ καλός browser, με build-in add block + καλο data saving (ειδικά το μίνι).
Το κατέβασα. Τώρα που πάω; Στο ρυθμίσεις ή ληψεις;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 11-12-16 στις 23:51.
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 23:53, 11-12-16:

Ναι αυτό εννοώ. Παλιά υπήρχε στα κινητά αυτή η επιλογή στο browser που υπήρχε ηδη εγκατεστημένο.

Το κατέβασα. Τώρα που πάω; Στο ρυθμίσεις ή ληψεις;
Όταν μπαίνεις σε μια σελίδα, πάνω αριστερά έχει ένα +. Το πατάς και μετά επιλέγεις add to home screen.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 00:03, 12-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Όταν μπαίνεις σε μια σελίδα, πάνω αριστερά έχει ένα +. Το πατάς και μετά επιλέγεις add to home screen.
To βρηκα. Γράφει αποθήκευση για χρηση εκτός σύνδεσης. Πατησα στις τρεις κάθετες τελιτσες που βρίσκονται αριστερά απο την διεύθυνση του site. Ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos έγραψε στις 10:10, 12-12-16:

Hawei.

Γίνεται στα iPhone μέσω του Safari.
Παράθεση

Thatcherite

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Thatcherite
Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Thatcherite έγραψε στις 20:43, 12-12-16:

Hawei.

Κατεβασε το pocket. Κανει περιπου αυτο που θες...

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Το samsung galaxy s4 mini έχω αλλά απο του χρόνου θα το αλλάξω σε windows phone
Τωρα που τα παρατησε η Microsoft θα παρεις Windows Phone?
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 09:37, 13-12-16:

Για ποιο λόγο iPhone, πραγματικά?! -.-

LG G2
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos έγραψε στις 10:16, 13-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr

LG G2
Το LG G2 βγήκε το 2013. Αν αντί το lg g2 έπαιρνες το αντίστοιχο iPhone (iPhone 5s) θα είχες ένα κινητό που θα έπαιρνε επίσημα τις τελευταίες αναβαθμίσεις και θα τις παίρνεις για ένα ακόμα χρόνο τουλάχιστον.

Αντί γι αυτό έχεις ένα κινητό που έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται από το Android 5 όταν έχουμε ήδη 7.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 10:32, 13-12-16:

Είχες ποτέ σου iphone? Πιστεύω μέχρι να γίνεις χρήστης αιφον το λες αυτό. Είναι πάρα πολύ καλά κινητά και αξίζουν όσα θα δώσεις. Έχω το iphone 5c κάπου δυο χρόνια και ακόμα αντέχει, κολλάει μερικές φορές με τόση χρήση αλλά είναι μια χαρά. Και το λογισμικό τέλειο, δε θα μπορούσα με android, βέβαια είναι θέμα συνήθειας αλλά σίγουρα θα γυρνούσα στο iphone αν είχα android κινητό.
Παράθεση

Thatcherite

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Thatcherite
Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Thatcherite έγραψε στις 18:04, 13-12-16:

Το οποιο iPhone 5C ειναι ουσιαστικα μοντελο του 2012 και λειτουργει αξιοπρεπεστατα. Ξερω πολλα παιδια που εχουν ειτε το 5 ειτε το 5C και κανουν τη δουλεια τους μια χαρα.

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Το LG G2 βγήκε το 2013. Αν αντί το lg g2 έπαιρνες το αντίστοιχο iPhone (iPhone 5s) θα είχες ένα κινητό που θα έπαιρνε επίσημα τις τελευταίες αναβαθμίσεις και θα τις παίρνεις για ένα ακόμα χρόνο τουλάχιστον.

Αντί γι αυτό έχεις ένα κινητό που έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται από το Android 5 όταν έχουμε ήδη 7.
Παραδοξως, το G2 ηταν συσκευη Android που δεν εβγαλε σοβαρα κατασκευαστικα προβληματα και ειχε αντοχη στο χρονο. Ωστοσο μετα απο κανα χρονο οταν το Android εφυγε στην 5.1-6, επρεπε να το πειραξεις για να το κρατησεις up to date. Οι μαμισιες ROM ειναι παλιες και βαριες. Αλλα τηλεφωνα ειχαν πολυ μεγαλυτερα θεματα, οπως το S4 που μολις πηρε Android 5 και μεχρι να ερθει διορθωτικο update, ειχε περισσοτερο lag κι απο συσκευη των 80€

Αυτο ειναι και το μεγαλο πλεονεκτημα των τηλεφωνων της Apple. Δεν χρειαζονται πειραγμα. Δουλευουν out of the box εξαιρετικα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr

LG G2
Για ποιο λογο οχι iPhone?

Ειχες ποτε σου μηλο-συσκευη; Πειραγμα σε συσκευη φιλου δεν μετραει...

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Samsung Wave II, δεν με ενδιέφερε παλιά να έχω ένα smartphone με android οπότε κάλυπτε τις ανάγκες μου ωστόσο έχει παλιώσει πολύ πλέον και στην εποχή των εφαρμογών θέλω να αγοράσω καινούριο.

Τώρα ψάχνω νέο κινητό, είμαι μεταξύ Huawei P9 Lite, Motorola Moto X Style και Huawei Honor 8. Το Honor 8 σαφώς πιο ακριβό (350 ευρώ) αλλά η Huawei έχει υποσχεθεί υποστήριξη τουλάχιστον για 2 χρόνια ενώ στο P9 Lite ίσως σταματήσει με το που βγει το P10 lite σε ένα εξάμηνο. Αλλά το P9 Lite κάνει 250 και είναι πολύ value for money. Με έχει βάλει σε σκέψεις. Το Moto X Style είναι 5.7 ίντσες πολύ μεγάλο για τα γούστα μου.
Η Huawei παραταει κινητα 1.5 ετους με παλιες ρομ. Μην την ψαχνεις, αν θες αναβαθμισεις παρε κατι με μαμισιο Android. Τσεκαρε και το Moto 4G plus που στην 64αρα εκδοση εχει 4GB Ram αρα και μεγαλη αντοχη στο χρονο...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thatcherite : 13-12-16 στις 18:04. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Evcathy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Evcathy
H Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Evcathy έγραψε στις 18:14, 13-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από karv2
Και εγώ iPhone 6 (δε ξερω αν ειναι s ή όποια άλλη παραλλαγή έχει , αφού ήταν το παλιό του θείου μου που μου το έδωσε..) Πάντως έχει πολύ καλή κάμερα και 64 GB (για να τα γεμισω με μουσικη χεχεχε )

Αν ηταν το 6s τοτε στην πίσω πλευρά, εκει που λεει iPhone απο κατω θα επρεπε να εχει ένα s
Παράθεση

Objectivism (Lüt)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Lüt αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 883 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 13:50, 15-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από klean
Huawei P9 Lite

το πιο value for money
το ροζ;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,762 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:10, 15-12-16:

Lenovo p70
Μ' έχει βολέψει πάρα πολύ, χρησιμοποιούσα χρόνια Samsung αλλά κάπου με κούρασαν. Στα αρνητικά αυτού εδώ είναι ότι δεν μου βγάζει αναφορά παράδοσης στα sms, αλλά στέλνω τόσο σπάνια που δεν με ενοχλεί πραγματικά. Και έχουν και πολύ καλό και εξυπηρετικό service (αυτό το ξέρω γιατί και το πισι μου lenovo είναι και κάποια στιγμή είχα επικοινωνήσει για να μου πουν κάτι για το τροφοδοτικό).

Η κάμερά του επίσης με έχει σώσει! 13ΜΡ η πίσω, 5ΜΡ η σελφοκάμερα
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:31, 15-12-16:

Όσοι έχουμε iphone και ipad ας παίξουμε το mario run οι αλλοι κλαψ
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 00:32, 16-12-16:

παιδιά όποιος ξέρει μπορεί να με βοηθήσει??
τι γνώμη έχετε για αυτό το power bank? http://www.plaisio.gr/tilefona/forti...-1A-BB22C1.htm

την έχω πατήσει άπειρες φορές με λάθος power bank, δεν ξέρω δεν έχω καταλάβει τι χαρακτηριστικά κοιτάω, παρά το ψάξιμό μου
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 808 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 00:47, 16-12-16:

Πάμε μωρή Νοkia Όταν τα φτύσει το Samsung Dumbphone μου, θα το αγοράσω.
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,506 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 00:52, 16-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
παιδιά όποιος ξέρει μπορεί να με βοηθήσει??
τι γνώμη έχετε για αυτό το power bank? http://www.plaisio.gr/tilefona/forti...-1A-BB22C1.htm

την έχω πατήσει άπειρες φορές με λάθος power bank, δεν ξέρω δεν έχω καταλάβει τι χαρακτηριστικά κοιτάω, παρά το ψάξιμό μου
Πιο μάπα powerbank δεν θα μπορούσες να πάρεις, πραγματικά H τιμή του είναι εξωφρενική...

Για να πάρεις ένα καλό powerbank, κοίτα να έχει τουλάχιστον 10.000mah αν θέλεις να σου φορτίζει το κινητό σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

H miss marple έγραψε στις 00:53, 16-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Πιο μάπα powerbank δεν θα μπορούσες να πάρεις, πραγματικά

Για να πάρεις ένα καλό powerbank, κοίτα να έχει τουλάχιστον 10.000mah αν θέλεις να σου φορτίζει το κινητό σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.
ρε θέλω να πάρω ένα για ανταλλαγή δώρων, που έχει όριο ως 10 ευρώ...οπότε θέλω κάτι σχετικά τζαμπέ

και είμαι ψιλοάσχετη
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 01:27, 16-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
ρε θέλω να πάρω ένα για ανταλλαγή δώρων, που έχει όριο ως 10 ευρώ...οπότε θέλω κάτι σχετικά τζαμπέ

και είμαι ψιλοάσχετη
Αααααα... Πες έτσι...
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα usb LED από τα jumbo, πάντως. Ειδάλλως, ό,τι πιο φθηνό βρεις από powerbank

(Εγώ έχω ένα τζαμπέ powerbank από την Τράπεζα Πειραιώς, μέσω του check in class )
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

H miss marple έγραψε στις 01:30, 16-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Αααααα... Πες έτσι...
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα usb LED από τα jumbo, πάντως. Ειδάλλως, ό,τι πιο φθηνό βρεις από powerbank

(Εγώ έχω ένα τζαμπέ powerbank από την Τράπεζα Πειραιώς, μέσω του check in class )
λες ε?? παίζει να κρατήσει καθόλου ή θα χαλάσει στην 1η βδομάδα?

ευχαριστώ πολύ ε??
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 00:48, 21-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Είχες ποτέ σου iphone? Πιστεύω μέχρι να γίνεις χρήστης αιφον το λες αυτό. Είναι πάρα πολύ καλά κινητά και αξίζουν όσα θα δώσεις. Έχω το iphone 5c κάπου δυο χρόνια και ακόμα αντέχει, κολλάει μερικές φορές με τόση χρήση αλλά είναι μια χαρά. Και το λογισμικό τέλειο, δε θα μπορούσα με android, βέβαια είναι θέμα συνήθειας αλλά σίγουρα θα γυρνούσα στο iphone αν είχα android κινητό.
Βεβαια τα iphone εχουν υψηλα επιπεδα SAR (1<x<2)... Αν και το επιτρεπομενο οριο ειναι 2 στην ευρωπη δεν θα συνιστουσα σε καποιον να εχει πανω απο 1
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 747 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 14:39, 21-03-17:

Εχω το iphone 6s 64gb space grey
Παράθεση

sofia10

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia10
H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H sofia10 never stop learning έγραψε στις 14:59, 21-03-17:

Alcatel OneTouch 1016D
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΤΕΙ/Σέρρες) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,001 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 15:25, 21-03-17:

Nokia Lumia 1020 Black εδώ και 3+ χρόνια...και μάλλον θα το κρατήσω όσο υπάρχουν ανταλλακτικά στο εμπόριο για να το φτιάχνω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Evcathy, panos a

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους