Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,322 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,396 μηνύματα σε 96,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 333 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Αυνανισμός

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 738 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 17:29, 04-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Georges
a ok γιατι ουτε εχω ποτε... και ακυώ μερικούσ να λενε οτι εχουν
Είσαι πρώτη λυκείου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Georges
Ο Georges αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Georges έγραψε στις 18:08, 04-06-08:

ναι πρωτη... why?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwertyasdfg

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη qwertyasdfg
H qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H qwertyasdfg έγραψε στις 18:28, 04-06-08:

ελεος.λες και δεν μπορειται να μην αυνανιστειται για μια μερα. και εγω εχω φιλο αλλα δεν ειναι σαν εσας

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 20:09, 04-06-08:

Γιατί ειναι κάπως ασυνηθιστο να μην έχεις οργασμό σε τέτοια ηλικία. Οι περισσότεροι, για να μην πω όλοι, έχουν.

Αρχική Δημοσίευση από qwertyasdfg
ελεος.λες και δεν μπορειται να μην αυνανιστειται για μια μερα. και εγω εχω φιλο αλλα δεν ειναι σαν εσας
Δεν ειναι αυτό το θέμα μας...Δεύτερον, δεν ξέρεις τι κάνει μονος του ο φίλος σου. Τριτον, ακομη κι αν δεν το κάνει, σημαίνει οτι τον καλύπτεις εσύ!

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Georges αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Georges έγραψε στις 20:11, 04-06-08:

τι φταίει??

που δεν εχω

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 20:13, 04-06-08:

Εγω που να ξερω;

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 20:14, 04-06-08:

Οι σκέψεις που κάνεις πιθανότατα. Με ενοχές και άγχος δεν μπορεί να γίνει σωστή δουλειά.

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

O Georges έγραψε στις 20:15, 04-06-08:

ισωσ αφτο ειναι οι σκέψεις

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 20:18, 04-06-08:

Να τις κόψεις...Κοιτα, αν μου λες οτι δεν εχεις οργασμό τοτε χαριν αποβολής του σπερματος θα πρεπει να έχεις ονειρώξεις. Αν δεν εχεις ούτε απ'αυτό, τότε μπορει και να ειναι οργανικο το προβλημα.

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

O Georges έγραψε στις 20:45, 04-06-08:

ναι εχω ονειροκσεισ .... δεν το κανω και πολυ συχνά... ισως φταιει αυτό

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 03:47, 05-06-08:

Ναι, στο θέμα μας πάντως, απλά πιστευω οτι πρεπει να προσπαθήσεις καλύτερα και χωρίς αναστολές.

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

O Georges έγραψε στις 08:26, 05-06-08:

Ναι θα προσπαθησω να τισ κοψω... αλλα οι αναστολες αυτες ειναι πολλες κ διαφορες...
π.χ. μην με πιασει κανεις την ωρα που...

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη demerlad
Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O demerlad έγραψε στις 10:57, 05-06-08:

Κλειδακι στην πορτα ισως ?:no1:

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

O Georges έγραψε στις 11:00, 05-06-08:

δεν εχει κλειδι

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,294 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 11:06, 05-06-08:

Μια μερα που θα λειπουν?Η οταν κανεις μπανιο μπορεις να δοκιμασεις. Η κανα μεσημερι που κοιμουνται αν κοιμουνται ή ακομα και το βραδυ...

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O demerlad έγραψε στις 11:07, 05-06-08:

Ε καλα ακουμπισε την πλατη στην πορτα και κανε τη δουλεια...:no1:

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,294 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 11:09, 05-06-08:

Αν περασει καποιος απ'εξω θα τον ακουσει ομως!

Παράθεση

Georges

Μαθητής Α' λυκείου

O Georges έγραψε στις 11:37, 05-06-08:

οτι λερωνεις

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

O demerlad έγραψε στις 11:39, 05-06-08:

Ε γιατι νομιζες οτι υπαρχει το χαρτι κουζινας, οι χαρτοπετσετες, τα χαρτομαντηλα και το χαρτι υγειας ??? :s

Παράθεση

MARION-VALO-XXX (marion)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη MARION-VALO-XXX
H marion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H MARION-VALO-XXX έγραψε στις 20:11, 05-06-08:

σιγα και εγω το κανω....τελευταια πολυ αλλα βρηκα αγορι....παιδια στην teenagehood ειμαστε

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 20:51, 05-06-08:

Μια κοπέλα που το παραδέχεται ανοιχτά...Αυτη η στιγμή ειναι κοσμοιστορική! Όχι σαν τις άλλες τις παρθενοπιπίτσες...

Παράθεση

Paradise4all

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Paradise4all
Ο Paradise4all αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O Paradise4all έγραψε στις 22:02, 16-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Mapas
Πολλοί έφηβοι θα έχουν κάποτε αυνανιστεί στη ζωή τους. Εγώ το κάνω σε σημείο υπερβολής (3-4 φορές τη μέρα, ή και περισσότερες) και καταλαβαίνω πως είναι πρόβλημα! Είναι αυτή η συνήθεια βλαβερή για την υγεία, το εγκέφαλο; Επηρεάζει αρνητικά τις επιδόσεις στο σχολείο ή την ικανότητα κάποιου να αντιλαμβάνεται και να μαθαίνει πράγματα/μαθήματα; Πώς μπορώ να την σταματήσω αυτή τη συνήθεια; Παρακαλώ γράψτε ό,τι ξέρετε.

Υ.Γ. Δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση αυτό το thread να θεωρηθεί προσβλητικό ή κακοπροαίρετο! Εάν θεωρηθεί προσβλητικό από τους διαχειριστές ας το διαγράψουν αλλα ας δοθεί πρώτα μια απάντηση, είναι σοβαρό!
Ούτε βλαβερή συνήθεια είναι, ούτε τον εγκέφαλο επηρεάζει, ούτε τις μαθησιακές σου επιδόσεις, ούτε είναι τίποτα αρνητικό. Ακριβώς το αντίθετο. Είναι μία από τις "βιολογικές ανάγκες", που θα τη σταματήσεις όταν έρθει η ώρα της, μη νοιάζεσαι...
Ετσι και για να το ευθυμίσουμε λιγάκι "όταν δεν υπάρχει η... Τασία καλή δεν είν' η... φαντασία;" ή αν το πούμε αντίστροφα "Αν πετύχει η... φαντασία, τι τη θέλεις την... Τασία ; "

Παράθεση

Χριστίνα20750

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Χριστίνα20750
H Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Χριστίνα20750 έγραψε στις 22:04, 19-06-08:

Δε νομίζω κάποια κοπέλα πραγματικά να έχει πρόβλημα με τον αυνανισμό... Απλά κάνουν ότι ντρέπονται. Έχουμε όλοι τις ίδιες "ανάγκες".

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη piou*
H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 11:46, 22-06-08:

Εγώ πάντως μόνη μου δεν την βρίσκω. :what:
Αλλά από την άλλη, δεν θυμάμαι και να χρειάστηκε, εφόσον τα τελευταία τρία χρόνια είτε θα είμαι σε σχέση ή θα τραβιέμαι με κάποιον . Έχω να μείνω εντελώς μόνη (χωρίς φάσεις/σχέσεις κ οτιδήποτε) από την δευτέρα γυμνασίου και στο όλο θέμα της σεξουαλικής ζωής μπήκα αρκετά μικρή. Οπότε παίζει και απλά να μεγάλωσα έτσι (με ένα αγόρι δίπλα μονίμως) και να μην μου κάθεται αλλιώς

Παράθεση

narutoboy

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη narutoboy
Ο narutoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O narutoboy έγραψε στις 14:03, 22-06-08:

wow. επιτέλους κάποια το παραδέχτηκε!!
(αργοπορημένος όπως πάντα)

οσο για τον George που ρωτάει αν θα έπρεπε να έχει οργασμό πιστέυω πως πρέπει πρώτα να το κάνεις αρκετές φορές για να το συνιθισει ο οργανισμος σου και υστερα θα εκσπερματωσεις. τουλάχιστον έτσι θυμάμαι για τον εαυτό μου. (αν και εγώ αρχισα απο το δημοτικο)

Παράθεση

Andromeda (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Andromeda
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Andromeda έγραψε στις 11:27, 10-07-08:

Το παρακάτω μήνυμα αφόρα τους προβληματισμούς ενος νεου, ο οποιος ρωτα μεσω e-mail την άποψη της εκκλησιας.
Ερώτηση
: Είμαι και εγώ ένας νέος του 21ου πρώτου αιώνα και έχω κι εγώ ένα μεγάλο πρόβλημα όπως πολλοί άλλοι της ηλικίας μου το έχουν. Η διάφορα όμως είναι ότι αυτοί δεν γνωρίζουν την αλήθεια ενώ την γνωρίζω και εξακολουθώ να την πράττω. Μιλώ για την αυτοϊκανοποίηση ή τον αυνανισμό. Έχει χρόνια που προσπαθώ να νικήσω αυτόν τον πειρασμό και δεν τα καταφέρνω. Ίσως επειδή δεν το προσπάθησα όπως έπρεπε. Πάω εκκλησία κάθε Κυριακή. Νηστεύω όλες τις νηστείες του χρόνου, προσεύχομαι όμως πάλι δεν τα καταφέρνω. Μπορείτε να μου εισηγηθείτε μερικούς τρόπους έτσι ώστε να νικήσω αυτόν τον πειρασμό;

γ) Πρακτικά μέτρα. Ποια είναι τα μέτρα αυτά που πρέπει να πάρω στη συγκεκριμένη περίπτωση, ίσως ρωτήσεις. Αυτά δεν μπορούμε να τα ξέρουμε ακριβώς, επειδή αγνοούμε τις πραγματικές συνθήκες της ζωής σου. Μπορείς όμως εσύ να τα εντοπίσεις, αν υποβάλλεις στον αυτό σου μερικές ερωτήσεις σαν κι αυτές:
Πότε παρασύρομαι στην κακή αυτή συνήθεια; Όταν νιώθω στεναχωρημένος, όταν είμαι απογοητευμένος, όταν είμαι αργόσχολος, όταν νιώθω ανία;
Ποιες ώρες γίνεται συνήθως αυτό; Το πρωί όταν, λόγω αργίας δεν χρειάζεται να ξυπνήσω νωρίς για να πάω στη σχολή μου, ή στη δουλειά μου; Τα μεσημέρι μετά από μια ή δύο ώρες ύπνου; Το βράδυ όταν πέφτω νωρίς στο κρεβάτι, επειδή δεν έχω κάτι να κάνω;
Επίσης, κάτω από ποιες συνθήκες γίνεται συνήθως; Όταν διαβάζω ή βλέπω κάτι στην τηλεόραση που με ερεθίζει σεξουαλικά; Όταν φαντάζομαι κάτι;
Η απάντηση σε τέτοιες ερωτήσεις θα σε βοηθήσουν να πάρεις ορισμένα πρακτικά μέτρα, ώστε να μην υποκύψεις εύκολα στον πειρασμό αυτό. Για παράδειγμα, αν γίνεται όταν είσαι στεναχωρημένος ή απογοητευμένος από κάτι, φρόντισε να αντιμετωπίσεις την απογοήτευση σου με τρόπο θετικό, όπως είναι μια τηλεφωνική συνομιλία με κάποιο έμπιστο σε σένα άτομο για να συμμεριστείς την αιτία της απογοήτευσής σου και να ζητήσεις τη συμβουλή του.
Αν συμβαίνει καθώς βλέπεις τηλεόραση κάτι που σε ερεθίζει άλλαξε αμέσως κανάλι. Δεν πρέπει ποτέ να επιτρέψουμε στον εαυτό μας να βρεθεί σε μια κατάσταση υψηλού κινδύνου σε σχέση με την αδυναμία μας. Τα απλά αυτά μέτρα ή οτιδήποτε άλλο που μπορεί να ενεργήσει σαν ένας φραγμός για σένα, μπορεί να σε προφυλάξουν από παγίδες του εχθρού.
Ας μη ξεχνούμε ότι από τη στιγμή που έρχεται μια κακή επιθυμία μέσα μας μέχρι τη εκτέλεσή της, παρεμβάλλονται συνήθως μερικοί ή άλλοτε πιο πολλοί κρίκοι μιας αλυσίδας σκέψεων, αποφάσεων ή πράξεων. Σπάζοντας έναν από τους κρίκους αυτούς και προτιμότερο από τους πρώτους, εμποδίζουμε την περαιτέρω πορεία μας προς την εκτέλεση της κακής επιθυμίας μας.
Μην πεις αυτό που συχνά λένε άλλοι νέοι: «Ο πειρασμός αυτός είναι πολύ μεγάλος. Ξεπερνάει τη δύναμή μου. Δεν μπορώ να αντισταθώ». Έχεις τη δύναμη να αντισταθείς, επειδή η δύναμη της θέλησής μας που μας έχει χαρίσει ο Θεός είναι πολύ μεγάλη. Ας υποθέσουμε το εξής: « Αν τη στιγμή που εσύ είσαι έτοιμος να ενδώσεις στον πειρασμό της αυτοϊκανοποίησης, εμφανιστεί μπροστά σου ένας άντρας με ένα πιστόλι στο χέρι και σου πει: Αν ενδώσεις στον πειρασμό αυτό θα σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα, τι λες; Θα βρεις ή όχι τη δύναμη να μην υποκύψεις στον πειρασμό;
Η θέλησή μας είναι μια ισχυρή δύναμή που μπορεί να αντιτεθεί σε κάθε πειρασμό, ιδιαίτερα για μας που ακολουθούμε το Θεό.

Ποιά ειναι η γνώμη σας για την παραπάνω δημοσίευση?

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 11:34, 10-07-08:

« Αν τη στιγμή που εσύ είσαι έτοιμος να ενδώσεις στον πειρασμό της αυτοϊκανοποίησης, εμφανιστεί μπροστά σου ένας άντρας με ένα πιστόλι στο χέρι και σου πει: Αν ενδώσεις στον πειρασμό αυτό θα σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα, τι λες; Θα βρεις ή όχι τη δύναμη να μην υποκύψεις στον πειρασμό;
χαχαχαχαχαχ ρε είναι αστείο.
Ποια είναι η γνώμη μου?
Πως αυτες οι προκαταλήψεις είναι βλακώδεις.
Δεν θα επεκταθώ καν, δεν βρίσκω τον λόγο.
Ντάξει είναι μία από τις τραγικές πτυχές των "θρησκευτικών" αντιλήψεων σήμερα. Τίποτα παραπάνω.

Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xrhstoss
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε στις 11:37, 10-07-08:

Καθησατε να σκεφτειτε ποτε ποιοι εβγαλαν αυτες τις ¨απαγορευσεις¨?Καποιοι ανθρωποι που ηταν γεματοι κομλεξ και ανασφαλειες..ο θεος δεν εχει να κανει με αυτα.

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 11:38, 10-07-08:

Ναι όντως. Ο τίτλος θα πρεπε να ναι "Η απάντηση των κομπλεξικών, που πλασάρουν τους εαυτούς τους ως σωστους χριστιανους, στον αυνανισμο"

Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xrhstoss
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε στις 11:41, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από piou*
Ναι όντως. Ο τίτλος θα πρεπε να ναι "Η απάντηση των κομπλεξικών, που πλασάρουν τους εαυτούς τους ως σωστους χριστιανους, στον αυνανισμο"
χαχαχα..συμφωνω απολυτα.Και απο τη στιγμη που οι ιδιοι οι ανθρωποι της εκκλησιας παραβιαζουν αυτους τους κανονες τους πολυ περισσοτερο απ οτι οι αλλοι,μαλλον δεν εχουν το δικαωμα να φοβιζουν τον κοσμο με τετοιες αηδιες.

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη SCULLY
H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 11:41, 10-07-08:

ε? ειδικα το κομματι με το πιστολι ειναι λιγο (εως πολυ) ακυρο...ποιος πραγματικος χριστιανος μιλαει για πιστολια και μλκιες ?? η πολλη η ζεστη...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:43, 10-07-08:

Έλεος, δικαίωμά τους να μην είναι σοβαροί Χριστιανοί αλλά ντροπή τους να μπλέκουν το όνομά Του με τα προσωπικά τους σκοταδιστικά κόμπλεξ.

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 14:14, 10-07-08:

Τι βλακείες είναι αυτές;;
Ειδικά το παράδειγμα με το πιστόλι....

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

O demerlad έγραψε στις 17:05, 10-07-08:

Επρεπε να στειλει απαντηση ο νεαρος και να λεει : Oταν εσυ σκεφτεσαι να παρεις τα λεφτα απο το παγκαρι τι γινεται και δε μπορεις να ξεφυγεις απο τον πειρασμο ???

Ελεος αυτες ειναι ΑΚΡΑΙΕΣ χριστιανικες αντιληψεις (πιο πολυ Ισλαμ μου θυμιζει)

Παράθεση

Tempora (Μάνθος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Tempora
Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Tempora έγραψε στις 17:08, 10-07-08:

Διαβάστε και τις καθολικές απόψεις. Άν αυτά σας φαίνονται υπερβολικά εκεί να δείτε...

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 19:51, 10-07-08:

Εννοείται οτι η καθολική εκκλησία ειναι εξ'ορισμού χειρότερη καθώς είναι οργανισμός συμφερόντων από τότε που ιδρύθηκε...

Παράθεση

Kaim (Γιώργος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kaim
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaim έγραψε στις 22:45, 10-07-08:

Δε μπορώ να πω πως είμαι υπέρ ή κατά του αυνανισμού.Μπορώ όμως να πω πως βιολογικώς είναι απόλυτα φυσιολογικό.Γενικά θα έλεγα πως η σεξουαλική πράξη προξενεί το ενδιαφέρον του εφήβου.Γι' αυτόν είναι κάτι καινούριο μιάς και δεν έχει εμειρία, δεν το έχει ζήσει.Είναι λογικό λοιπόν να ''ψάχνεται'' πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...Ο αυνανισμός λοιπόν, λειτουργεί ως πρώιμη θα έλεγα επαφή του εφήβου με τη σεξουαλική πράξη.Ανακαλύπτωντας το σώμα του, αποκτά έστω και τη στοιχειώδη εμπειρία.Άλλωστε δεν είναι τυχαίο πως όλοι ανεξεραίτως* οι γιατροί, δεν τοποθετούνται κατά του αυνανισμού.Το θεωρούν κάτι το φυσιολογικό.Τέλος, θα έλεγα πως είναι απαραίτητο και το μέτρο φυσικά...''παν μέτρον άριστον''

Αυτά περί αυνανισμού.Θα ήθελα όμως να αναφερθώ και στο θέμα της πίστης μας (κα όχι θρησκείας όπως συνηθίζουμε να λέμε).Πράγματι ο Χριστιανισμός διδάσκει την εγκράτεια από τας σαρκικάς ειδωνάς και την αφοσίωσή μας στο Θεό μας.Συμφωνώ απόλυτα.Δεν υπάρχει νομίζω κανένα πρόβλημα με αυτό καθώς, όπως πολλοί προανέφεραν, υπάρχει ελεύθερη βούληση, σύμφωνα με το Χριστιανισμό.Όμως, καλό θα ήταν εσείς οι ''ψευτοχριστιανοί'' να σταματήσετε να ''κράζετε'' καθώς γελοιοποιήστε πλήρως.Αναφέρομαι σε εσάς που θίγεστε τόσο με τον αυνανισμό, που αποκόπτεστε από όλους τους υποστηρικτές του και που θεωρείτε τους επιστήμονες οπαδούς του σατανά την ίδια στιγμή που εσείς βρίζετε καθημερινώς, συμπεριφέρεστε ανάρμοστα και γενικώς τηρείτε μόνο τα ''καλά'' της Αγίας Γραφής δηλαδή αυτά που σας συμφέρει να τηρείτε.Ο Χριστιανισμός λοιπόν σας λέω, χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου καλό Χριστιανό - ίσα ίσα - , δε διδάσκει μόνον αυτά.
Είναι σαν να μου λέτε πως θα ληστέψω μία τράπεζα δίχως να σκοτώσω τον ταμεία και όταν θα με συλλάβουν θα πω '' μα δε σκότωσα τον ταμεία''....αυτό όμως σημαίνει πως δε λήστεψες κιόλας?Όχι....
Λοιπόν, κανείς δε έχει το δικαίωμα να κρίνει...Θες να μην αυνανίζεσαι?...καλώς....μην κατηγορείς όμως τους άλλους βασιζόμενος σε ένα βιβλίο του οποίου τους κανόνες ούτε ο ίδιος τηρείς.

Αυτά είχα να πώ.
Ευχαριστώ.:thanks:

*δεν είμαι σίγουρος, αλλά έτσι νομίζω

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 23:15, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Εννοείται οτι η καθολική εκκλησία ειναι εξ'ορισμού χειρότερη καθώς είναι οργανισμός συμφερόντων από τότε που ιδρύθηκε...
Καλά και η δικιά μας δε πήγαινε πίσω, ο χωρισμός μια χαρά της καθότανε....

Αλλά ναι συμφωνώ, η τωρινή κατάσταση της καθολικής είναι πολύ χειρότερη από την ορθόδοξη. Έχει γίνει κάτι σαν επιχείρηση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:26, 10-07-08:

Απο πάντα έτσι ήτανε και για κάποιους λόγους (σε καμία περίπτωση επειδή ειμαι ορθόδοξος) δεν έχει καμία σχέση με την ανατολική εκκλησία.
α) Επειδή δεν σεβάστηκε τις παραδόσεις των λαών, όντως απολύτως συγκεντρωτική με επιθυμητό σκοπό όλοι να υιοθετήσουν την κουλτούρα της Ρώμης. Στην Ανατολή, με τις αυτοκέφαλες εκκλησίες ανα λαό και χώρα, αυτό δεν έγινε ποτέ.
β) Επειδή τόλμησε σχεδόν να εξισώσει εναν άνθρωπο, τον Πάπα, με το Θεό, επιτρέποντάς του να πουλάει, στην κυριολεξία, αφέσεις αμαρτιών. Δείγμα του πόσο επιχείρηση ήταν ανέκαθεν είναι το γεγονός οτι, επειδή μετά το συγχωροχάρτι στη Ρώμη, ο δρόμος της επιστροφής συχνα ηταν πειρασμός και γι'αλλες αμαρτίες, ο Πάπας έδωσε κάτι σαν franchise, σε τοπικούς παπάδες, ώστε να μην κάνουν οι πιστοί ένα δρομο γεμάτο πειρασμούς. Τα λεφτά φυσικά όλα στη Ρώμη...
Αντίθετα, στην Ανατολή η άφεση ειναι στην κρίση του Θεού και απλώς ο ιερέας ειναι ένας ταπεινός διαμεσολαβητής.
γ) Στη ρωμαιοκαθολική εκκλησία, το παπαδαριό έχει καθαρή ιεραρχία. Αντίθετα, η ιεραρχία στην Ανατολή υφίσταται μόνο για διοικητικούς λόγους και όλοι οι ρασοφόροι, είτε πατριάρχες, είτε εφημέριοι, θεωρούνται παπάδες.

Γι'αυτούς και για πολλούς άλλους λόγους, η Δυτική ψευδεκκλησία ανέκαθεν υπήρξε ενας οργανισμός πολιτικών και άλλων συμφερόντων και όχι μια οργανωμένη θρησκεία.

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 23:35, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Απο πάντα έτσι ήτανε και για κάποιους λόγους (σε καμία περίπτωση επειδή ειμαι ορθόδοξος) δεν έχει καμία σχέση με την ανατολική εκκλησία.
α) Επειδή δεν σεβάστηκε τις παραδόσεις των λαών, όντως απολύτως συγκεντρωτική με επιθυμητό σκοπό όλοι να υιοθετήσουν την κουλτούρα της Ρώμης. Στην Ανατολή, με τις αυτοκέφαλες εκκλησίες ανα λαό και χώρα, αυτό δεν έγινε ποτέ.
β) Επειδή τόλμησε σχεδόν να εξισώσει εναν άνθρωπο, τον Πάπα, με το Θεό, επιτρέποντάς του να πουλάει, στην κυριολεξία, αφέσεις αμαρτιών. Δείγμα του πόσο επιχείρηση ήταν ανέκαθεν είναι το γεγονός οτι, επειδή μετά το συγχωροχάρτι στη Ρώμη, ο δρόμος της επιστροφής συχνα ηταν πειρασμός και γι'αλλες αμαρτίες, ο Πάπας έδωσε κάτι σαν franchise, σε τοπικούς παπάδες, ώστε να μην κάνουν οι πιστοί ένα δρομο γεμάτο πειρασμούς. Τα λεφτά φυσικά όλα στη Ρώμη...
Αντίθετα, στην Ανατολή η άφεση ειναι στην κρίση του Θεού και απλώς ο ιερέας ειναι ένας ταπεινός διαμεσολαβητής.
γ) Στη ρωμαιοκαθολική εκκλησία, το παπαδαριό έχει καθαρή ιεραρχία. Αντίθετα, η ιεραρχία στην Ανατολή υφίσταται μόνο για διοικητικούς λόγους και όλοι οι ρασοφόροι, είτε πατριάρχες, είτε εφημέριοι, θεωρούνται παπάδες.

Γι'αυτούς και για πολλούς άλλους λόγους, η Δυτική ψευδεκκλησία ανέκαθεν υπήρξε ενας οργανισμός πολιτικών και άλλων συμφερόντων και όχι μια οργανωμένη θρησκεία.
Επειδή είμαστε offtopic, τελευταίο μήνυμα από μένα. Είπα για το χωρισμό και το σήμερα όχι για την ενδιάμεση πορεία τους.

Στο χωρισμό και οι δύο είχαν συμφέροντα, τα οποία είχαν να κάνουν με την εξουσία, και όχι για τη διαφωνία για το ποιος εκπορεύεται από ποιον.

Τέλος

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:37, 10-07-08:

Στο χωρισμό ήταν μια η Εκκλησία και όντως αυτό που λες ισχύει. Τέλος πάντων, δεν ειναι αυτό το θέμα μας.

Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekteo
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 548 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 02:10, 11-07-08:

Πως καταφερατε απο δω απο εκει να το φερετε παλι στην θρησκεια τι να πω.. Για ολα η θρησκεια σας φταιει....

Στο θεμα μας τωρα υπαρχουν ποστ πιο πριν που εξηγουν ακριβως το θεμα του αυνανισμου τα οποια με καλυπτουν και δεν χρειαζεται να λεω τα ιδια. Το μονο κακο που ισως προκαλεσει σε καποιον, δεν ειναι απολυτο αυτο ειναι οτι μπορει ψυχολογικα να νομισει πως μπορει να τα κανει ολα μονος του πραγμα λαθος και οτι δεν χρειαζεται αλλον ανθρωπο.. Αυτο ειναι το αρνητικο για σπανιες περιπτωσεις βεβαια...

Παν μετρο αριστον παντως

Παράθεση

1d3nt1ty (Donald)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1d3nt1ty
Ο Donald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O 1d3nt1ty έγραψε στις 08:43, 08-11-08:

Εμένα μου την δίνει που ιδρώνω και κάθε φορά που αυνανίζομαι (ευτυχώς δεν ξεπερνάει την 1 φορά ημέρησίως) κάνω και ντούς...:-D

Παράθεση

STAXTOULA

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη STAXTOULA
H STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H STAXTOULA έγραψε στις 09:49, 08-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από konstadinus
Οχι πολλες.ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ.
Δε νομιζω ...
Στα κοριτσια ο αυνανισμος ειναι χαλια , αηδια
Ενω στα αγορια εχει κ τη πλακα του

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 10:12, 08-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από 1d3nt1ty
Εμένα μου την δίνει που ιδρώνω και κάθε φορά που αυνανίζομαι (ευτυχώς δεν ξεπερνάει την 1 φορά ημέρησίως) κάνω και ντούς...:-D
Ιδρώνεις; Λίγο περίεργο μου ακούγεται, μήπως αγχώνεσαι λίγο; Χαλαρά

Αρχική Δημοσίευση από STAXTOULA
Δε νομιζω ...

Παράθεση

1d3nt1ty (Donald)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1d3nt1ty
Ο Donald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O 1d3nt1ty έγραψε στις 12:04, 08-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Ιδρώνεις; Λίγο περίεργο μου ακούγεται, μήπως αγχώνεσαι λίγο; Χαλαρά

δεν ξέρω, ιδρώνω

Παράθεση

georgi@_17 (Γωγω)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη georgi@_17
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H georgi@_17 έγραψε στις 12:11, 08-11-08:

Ο αυνανισμος ειναι κατι που το κανουν πολλοι.. οπως ειπαν και αλλα παιδια ειναι της ηλικιας..

Παράθεση

Rafa Nadal (Κωστής)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Rafa Nadal
Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O Rafa Nadal έγραψε στις 14:08, 08-11-08:

Eντάξει δεν είναι μόνο της δικιάς μας ηλικίας..Ο αυνανισμός δε νομίζω ότι έχει ηλικία γενικότερα.Τώρα για το φίλο που ιδρώνει τι να πω.Περίεργο ακούγεται

Παράθεση

internet_robber

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη internet_robber
Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O internet_robber έγραψε στις 14:19, 08-11-08:

Εκκλησία θεωρεί τον αυνανισμό αμαρτία λόγω των γραφών και την "ιστορία" του Αυνάν μπορείτε να το googlarete άμα θέλετε να μάθετε τι έκανε .. δεν υπάρχει θέμα πονηρής σκέψης στην εκκλησία .. γιατί ποιός ξέρει αν μια γρια φαντάζεται τον παπά γυμνό την ώρα της λειτουργείας ? Από την άλλη δεν πιστεύω κανείς να θέλει να φτάσει στην θέωση ? μόνο οι μοναχοί που αυτοί δεν πρέπει να έχουν πειρασμούς στην δικιά μας περίπτωση με μια εξομολόγηση 500 αυνανισμοί "διαγράφονται" σε 2 λεπτά

Για το θέμα του αυνανισμού στην γυναίκα .. Πολύ λίγες αυνανίζονται και κυρίως αυτές που έχουν βιώσει μια έντονη σεξουαλική ζωή και για κάποιο λόγω τον στερούνται ..γιαυτό κυρίως συμβαίνει σε ηληκίες άνω των 20 και πάλι σε μικρό ποσοστό ..Για τον οργασμό των γυναικών .. μην παραμυθιάζεσται από τις τσόντες! Υπάρχουν οι οργασμικές και οι μη οργασμικές .. στις μη οργασμικές εκ γενετής δεν μπορούν να απολαύσουν τον κολπικό , πρωκτικό και αυτόν του τράχηλου οργασμό αλλά το "πνευματικό" οργασμό δηλαδή τον έρωτα κτλ κτλ .. οι οργασμικές γυναίκες εκρίνουν έντονα κολπικά υγρά και έχουν τους παραπάνω οργασμούς χωρίς κάποια εξπερμάτωση σαν αποτέλεσμα αυτών .. απλά η αίσθηση και η έκριση παραπάνω κολπικών υγρών .. Οι κοπελιές που αλονίζουν στο Redtube κτλ κτλ και βλέπετε τα ποτάμια είναι ΠΟΛΥοργασμικές ..είναι πολύ σπάνιο και είναι χάρισμα εκ γενετής αλλά παίζουν και πολύ παράγοντες .. δεν είναι ότι καλύτερο για τις γυναίκες γιατί "πληγώνεται" ο τράχηλος και έτσι αναγκάζονται από μικρές σχετικά ηληκίες να προσποιούνται τον οργασμό ... υπάρχουν και οι περιπτώσεις πολυοργασμικότητας όπου είναι το αποτέλεσμα "συσώρευσης" των οργασμών τραχήλου , κλιτορικου , κολπικού κτλ κτλ κτλ . στην προηγούμενη περίπτωση μετράει το μέγεθος του πέους και καθαρά η hard κατάσταση που λέμε .. στην δεύτερη είναι η τεχνική και ο έρωτας και ο πόθος που προκαλεί το αρσενικό στα θυληκά . Πολλές φορές οι γυναίκες λένε "χ..νω" είναι το κορύφωμα ενός οργασμού και δεν είναι κάποιο είδος εξπερμάτωσης ..

Στο θέμα του αυνανισμού .. ναι πειράζει τον εγκέφαλο την ώρα της πράξης και για λίγη ώρα μετά καθώς αιματώνεται το κάτω κεφάλι και "χάνει" το πάνω .. όπως και τα σπυράκια είναι αλήθεια ,γιατί είναι θέμα ακμής, με τον αυνανισμό εκρίνονται ορμόνες που βοηθάνε στην εμφάνιση αυτών .

ένας "σοφός" της εποχής είπε ..
sex , self sex , food , porn , mmoprg !
παραδειγματιστήτε!!

Παράθεση

~kynthia (Κύνθια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~kynthia
H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε στις 14:37, 08-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από STAXTOULA
Δε νομιζω ...
Μπεεε, γιατί είναι αηδία; ο_Ο
Μάλλον πιο αισθησιακή σκηνή είναι η εικόνα μιας γυναίκας να αυνανίζεται, παρά ενός άντρα, όσον αφορά την κίνηση.

Ενώ στα αγόρια έχει την πλάκα του;
Τι έχει πλάκα, ο ήχος;

Μυρίζομαι φθόνο του πέους, Κύριε Freud...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dim1234, TheLizardKing

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους