Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,150 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,665 μηνύματα σε 96,016 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 845 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 10:21, 06-10-11:

Μόλις συνειδητοποίησα ότι για να βάλω κιλό πρέπει να φάω τον αγλαίωρα. Όχι πως έχω άγχος αλλά το Σεπτέμβρη με άλλοθι τις πανελλήνιες υπήρχαν πολλές μέρες που έτρωγα όλη την ώρα σε σημείου σκασμού (για να παίρνω δύναμη τάχα ). Μετά δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ φυσικά με τον πονόκοιλο. Και έβαλα μόνο 2 κιλά και από 55 πήγα 57 (ύψος 1,73 και κάτι). Αλλά πάντως το καλοκαίρι είχα χάσει αρκετά κιλά. Ίσως γιατί κινούμουν αρκετά και δεν έτρωγα καλά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 752 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 11:27, 06-10-11:

Εγω παλι πιστευω πως εχω χασει κιλα.... δεν εχω ζυγιστει αλλα το καταλαβαινω απο τα ρουχα μου
Οταν διαβαζω ξεχνάω να φαω..τις προαλλες ειχε παει 12 το βραδυ και συνειδητοποιω οτι εχω να φαω απο το μεσημερι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 12:10, 06-10-11:

Φέτος αν όλα πάνε όλα καλά όχι μόνο θα διατηρήσω το βάρος μου αλλά θέλω να το μειώσω ως και...10 κιλά μέχρι το μάιο.
έχει και τα καλά του να είσαι απόφοιτος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρηνάκι (Ειρηνάκι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ειρηνάκι
H Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H Ειρηνάκι έγραψε στις 18:29, 06-10-11:

Εγώ πάλι λόγω των πανελληνίων έχασα πολύ βάρος...δν ξέρω γιατί αλλά με το διάβασμα ξεχνούσα ακόμα κ να φάω..οι περισσότεροι βέβαια φίλοι μου πήραν κιλά..είναι πιστεύω ανάλογα το πως θα βγει το άγχος στον καθένα..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 18:32, 06-10-11:

εγώ έτρωγα συνέχεια..μόνιμη ασχολία

Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 19:06, 06-10-11:

Εγώ δεν πήρα στις Πανελλήνιες κιλά, για τον απλούστατο λόγο ότι έκανα καθημερινή προπόνηση στίβου για να δώσω αθλήματα για τα ΤΕΦΑΑ για όλη σχεδόν την χρονιά. Έτσι λοιπόν αν και έτρωγα αρκετά(είμαι και άνθρωπος που βάζω εύκολα κιλά) παρέμεινα στα ίδια κιλά(1.73,72 κιλά) μου όλο τον καιρό των πανελληνίων. Και μέσα στο καλοκαίρι που ήμουν χαλαρός πάλι δεν έβαλα κιλά γιατί αν και μερικές φορές έκανα υπερβολές στο φαγητό κινούμουν πολύ(περπάτημα,μπάσκετ,τρέξιμο κτλ).

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:11, 06-10-11:

Έχω να φάω από το πρωί.
Μετά από καμιά ώρα παραπόνων, το στομάχι μου ξεχνά ότι θέλει φαί.

Παράθεση

christosxanthi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christosxanthi
Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε στις 22:36, 06-10-11:

Εγώ μέχρι πέρυσι έτρωγα 5000-6000 kcal την μέρα.. Λόγω αθλητισμού ήμουν 90 κιλά με 1.97 ύψος και πολύ καλή δομή σώματος... Φέτος έχω μειώσει πολύ τις θερμίδες και κάνω μόνο κάποιες ασκήσεις στο σπίτι... Δεν έχω βάλει κιλά μέχρι στιγμής, αλλά νιώθω ότι γίνομαι πιο αργός και δυςκίνητος από παλιότερα...

Παράθεση

missducaine

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη missducaine
H missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H missducaine έγραψε στις 23:19, 04-01-12:

περυσι που εδινα για πρωτη φορα πηρα γυρω στα 8 κιλα στην διαρκεια της χρονιας....ξεσπουσα στο φαγητο για να ξεχασω το αγχος μου...κατα την περιοδο των εξετασεων εχασα 15 κιλα...παλι απο το αγχος....φετος που ξαναδινω ολα οκ....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 23:23, 04-01-12:

Κατά τη διάρκεια των εξετάσεων 15 κιλά??Δηλαδή μέσα σε 15 μέρες???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:26, 04-01-12:

Εννοούμε όλο το χρόνο-.-

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 23:31, 04-01-12:

Αφού λέει ότι στη χρονιά πήρε και την περίοδο των εξετάσεων έχασε 15......

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 23:34, 04-01-12:

Βασικά oκ έχεις δίκιο .Εγώ διάβασα μετά την περίοδο και έτσι μου φάνηκε λογικό.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 23:46, 04-01-12:

Ότι πάχυνα, πάχυνα λίγο. Δηλαδή πλαδάρεψα. Παλιότερα έκανα και λίγο ποδήλατο. Τώρα τίποτα. Κάθομαι όλη μέρα σχεδόν με το διάβασμα. Και τρώω πιο μεγάλες μερίδες. Η μάνα μου λέει πως πρέπει να τρώω πολύ γιατί διαβάζω. Άλλοι φίλοι μου, φίλες έχουν αδυνατίσει πολύ. Από το άγχος λένε, κι από την πίεση. Πιεσμένο πρόγραμμα, όχι από αυτή που μετράμε με το πιεσόμετρο. Ίσως έχει δίκιο η μάνα μου τελικά. Το φαγητό ίσως να ναι αγχολυτικό. Μη μου μείνει συνήθεια φοβάμαι. Και μέχρι τα 20 μου μη γίνω στρογγυλό νούμερο.

Παράθεση

missducaine

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη missducaine
H missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H missducaine έγραψε στις 00:15, 05-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Κατά τη διάρκεια των εξετάσεων 15 κιλά??Δηλαδή μέσα σε 15 μέρες???
αρχισα να χανω βαρος μια εβδομαδα πριν ξεκινησουμε κ μεσα σε 1 μηνα εχασα συνολικα 15....υπερβολικο αγχος ε??

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 10:58, 05-01-12:

Παιδιά εγώ αν και τρώω το ίδιο με πριν, έχω πάρει κιλά.
Σαν ζαλεδάκι έχω γίνει. =[
Και δεν τρώω πολύ! Μάλλον το άγχος λειτουργεί αλλιώς σε μένα. -.-

Παράθεση

Σεβαστή-Μαρία

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σεβαστή-Μαρία
H Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Σεβαστή-Μαρία Η αισιοδοξία είναι η αφετηρία κάθε νίκης έγραψε στις 17:14, 05-01-12:

κι εγώ έβαλα μερικά κιλά (δεν ανεβαίνω όμως σε ζυγαριά γιατί φοβάμαι!!)
Μόλις τελειώσουν οι πανελλήνιες όμως ξανά γυμναστήριο

Παράθεση

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 17:44, 05-01-12:

Eγώ είχα χάσει αρκετά κιλά, προφανώς γιατί έτρωγα μόνο μια φορά στις 2 μέρες και μάλιστα πίτσα, κρέπα ή σουβλάκι.
Βαριόμουν να φάω ρε φίλε
Η χοληστερίνη μου όπως πάλι πεσμένη ήταν στις εξετάσεις, πρέπει ο καταβολισμός μου να' τα χε παίξει εκείνη την περίοδο, de facto.

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 23:07, 05-01-12:

Γαμώτο, τώρα στις γιορτές ειδικά πρέπει να πήρα μερικά κιλά. Το πήρα απόφαση όμως να αρχίσω να τρώω πιο ισορροπημένα από εδώ και στο εξής πριν η γράμμωση και οι κοιλιακοί γίνουν παρελθόν...

Παράθεση

sokolatina_kat (Κατερινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sokolatina_kat
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Ληξούρι) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sokolatina_kat έγραψε στις 14:16, 26-01-12:

Προσωπικά πέρυσι που έδινα είχα πάρει 9 κιλά λόγο διαβάσματος της 2 τελευταίες εβδομάδες! Όλη την μέρα καθόμουν διάβαζα και έτρωγα και δεν έκανα τίποτα άλλο! Η κατάληξη ήταν να τρέχω στο γήπεδο και να κάνω αυστηρές δίαιτες (μετά τις εξετάσεις πάντα) και φυσικά τα έχασα σε μια εβδομάδα και δεν πέρασα και γι'αυτό ξανά δίνω. Φέτος έχω πάρει 3 κιλά και ελπίζω να μείνω εκεί

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 14:54, 26-01-12:

Ειμαστε στα 2.8/4 της χρονιας και εχω παρει 6 κιλα να δω που θα φθασω.(Και κοροιδευα τον αδερφο μου και φετος θα γινω χειροτερος )

Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 15:32, 26-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από sokolatina_kat
Προσωπικά πέρυσι που έδινα είχα πάρει 9 κιλά λόγο διαβάσματος της 2 τελευταίες εβδομάδες! Όλη την μέρα καθόμουν διάβαζα και έτρωγα και δεν έκανα τίποτα άλλο! Η κατάληξη ήταν να τρέχω στο γήπεδο και να κάνω αυστηρές δίαιτες (μετά τις εξετάσεις πάντα) και φυσικά τα έχασα σε μια εβδομάδα και δεν πέρασα και γι'αυτό ξανά δίνω. Φέτος έχω πάρει 3 κιλά και ελπίζω να μείνω εκεί

Ερμ, έβαλες 9 κιλά σε 2 εβδομάδες και τα έχασες σε 1; wtf;

Παράθεση

sokolatina_kat (Κατερινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sokolatina_kat
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Ληξούρι) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sokolatina_kat έγραψε στις 15:53, 26-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Ερμ, έβαλες 9 κιλά σε 2 εβδομάδες και τα έχασες σε 1; wtf;
Ναι, και να φανταστείς ότι δεν έκανα την δίαιτα τύπου "απεργία πείνας" απλά πρόσεχα τι έτρωγα και γυμναζόμουν και έτρεχα υπερβολικά πάρα πολύ! Αλλά κέρδισα το στοίχημα με τον εαυτό μου και κατάφερα και πήγα για μπάνιο.

Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 16:24, 26-01-12:

Είναι αδύνατο να χάσεις 9 κιλά σε μια βδομάδα χωρίς την βοήθεια νυστεριού...
Μήπως είχε πρόβλημα η ζυγαριά σου;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:24, 26-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Είναι αδύνατο να χάσεις 9 κιλά σε μια βδομάδα χωρίς την βοήθεια νυστεριού...
Μήπως είχε πρόβλημα η ζυγαριά σου;
δεν γίνεται

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 22:35, 26-01-12:

Science motherfucker, deal with it.

On a side note, ξεκίνησα 69-70kg, τελείωσα 69-70kg. Τι σκατά τρώτε --και πότε-- όσοι παίρνετε δεν ξέρω, γιατί να χάσεις το καταλαβαίνω και το περιμένω μη σου πω.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 22:40, 26-01-12:

Πρωτον: Διαβαζεις περισσοτερο απο τις αλλες χρονιες και μενεις περισσοτερο στο σπιτι οποτε τρως
Δευτερον: Αφου δεν βγαινεις πολυ απο το σπιτι δεν αθλησαι οποτε παιρνεις κιλα..
Οποτε πιο λογικο να παρεις κιλα.

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 22:47, 26-01-12:

Τρίτον: δεν υπογράμμισα το "πότε" για να φαίνεται ωραίο, γιατί δε φαίνεται, μ' εκνευρίζει υπογραμμισμένο μέσα σε παύλες (OCD).

Δεδομένης της μαλακίας του σχολείου που σου τρώει 8 ώρες τη μέρα, του διαβάσματος στο σπίτι και του φροντιστηρίου απλά δε βλέπω ΠΌΤΕ προλαβαίνεις να πάρεις παραπάνω απ' τις θερμίδες που θα 'καιγες κανονικά, θερμίδες περισσότερες απ' τις normal quantities mind you απ' τη στιγμή που δουλεύει παραπάνω ο εγκέφαλος (ελπίζω), για να παχύνεις.

Anw, να υποθέσω ότι έχω γαμάτο μεταβολισμό (καταβολισμό για το jimmako)? Το υποθέτω. Και πάλι, ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΤΕ.

Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 23:00, 26-01-12:

Κανα τοστακι το βραδακι[ή κανα σουβλακι αμα λαχει(με μετρο ομως )], κανα αχλαδακι και οτι εχει για μεσημεριανο(Αντε και μια τυροπιτα στο σχολειο το πρωι) δεν τρωω τιποτα αλλο αλλα παχαινω

Γραψτε κανα διαιτολογιο γτ με βλεπω να βγαινω το καλοκαιρι στις παραλιες με μαγιο και απο πανω

Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 23:12, 26-01-12:

Τι διαιτολόγιο και χαζομάρες.

Είναι απλό:
1. Προσέχετε τι τρώτε.
2. Κουνήστε λίγο τον κώλο σας.

So simple

Για το 1: ήρεμα με τις τυρόπιτες, γύρους, σουβλάκια, σοκολάτες, μαγιονέζες, πίτσες κλπ. Φάτε μπόλικα φρούτα και λαχανικά για να δουλεύει καλά το νιονιό σας. Ειδικά τα φρούτα είναι ωραίο σνακ, κι αν δεν σας αρέσουν σκέτα μπορείτε να κάνετε special (π.χ. μήλο με κανέλα). Επίσης, περιορίστε ζάχαρη και αλάτι. Δεν είναι ανάγκη να βάζετε 2 κουταλιές ζάχαρή στον καφέ/τσάι, αρκεί και μία.

Για το 2: δε χρειάζεται να πηγαίνετε γυμναστήριο. Λίγο γρήγορο περπάτημα/τρέξιμο που και που βοηθά και για εκτόνωση και για να μην παχύνετε. Για μένα το καλύτερο είναι να βάζω μουσική και να χορεύω. Δε με βλέπει κανείς, κάνω ότι βλακεία θέλω, ακούω την μουσικούλα μου, εκτονώνομαι, διασκεδάζω, ηρεμώ και κάνω και αεροβική άσκηση. Κάντε κάτι που σας αρέσει δηλαδή.

Το θέμα δεν είναι μόνο να μη βάλετε κιλά, αλλά να έχετε καλά επίπεδα ενέργειας, να τρέφεστε σωστά γιατί ο εγκέφαλός σας το χρειάζεται και να εκτονώνεστε μέσω της άσκησης.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:55, 26-01-12:

Εγώ είχα πάρει 6-7 κιλά; Μετά των τέλος των εξετάσεων, άρχισα δίαιτα και πρέπει να' χασα κάνα 3κιλο ή κάπου εκεί; Δε θυμάμαι.
Μετά βέβαια καλοκαίρι, διακοπές, βόλτες, έξω, παγωτά, σουβλάκια ΤΑΠΑΝΤΑ όλα, νομίζω ότι τα ξαναπήρα [νομίζω γιατί απέφευγα τη ζυγαριά].

Από Σεπετέμβρη που μπήκαν όλοι σε πρόγραμμα καθημερινότητας [εκτός από μένα] άρχισα να τρώω κανονικά χωρίς να κάνω διαίτα, χωρίς να προσέχω τι τρώω και έφυγαν από μόνα τους χωρίς να το πάρω χαμπάρι, σε σημείο που άλλοι μου είπαν ότι έχω αδυνατίσει και τότε το κατάλαβα κι εγώ (χαρές που έκανα)

Φέτος που ξαναδίνω [μάλλον] δεν έχω πάρει, αντίθετα συνεχίζω και χάνω. Βέβαια καμία σχέση το πέρισυ με το φέτος από άποψη ψυχολογίας, οπότε μάλλον οφείλεται εκεί.

Παράθεση

marakiiilove

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marakiiilove
H marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H marakiiilove believing as long as I 'm breathing.. έγραψε στις 02:22, 10-03-12:

'ντάξει...πήρα 15 κιλά.... shame on me... !!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Libertus : 10-03-12 στις 02:39. Αιτία: Greeklish.
Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 04:54, 10-03-12:

Πέρυσι που έδινα κι εγώ πανελλήνιες είχα πάρει 12 κιλά.Μέχρι το Σεπτέμβριο που πήγα φοιτητής τα είχα χάσει και τα 12,Τώρα με το τρέξιμο της σχολής έχω χάσει 5-6 κιλά.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:00, 10-03-12:

Περσι που εδωσα κι εγω εξετασεις,σε καποια φαση που μετρηθηκα,ειχα παρει 3 κιλα,και απορησα που δεν ηταν παραπανω,αφου μερικες βδομαδες πριν τις εξετασεις ετρωγα μετα το φροντιστηριο σοκολατα 4 φορες τη βδομαδα,και γενικα ειχα τις Πανελλαδικες σαν δικαιολογια για να κανω και αλλες ατασθαλιες.Μετα τις εξετασεις αρχισα να κανω γυμναστικη μονος μου και αδυνατισα.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 13:36, 10-03-12:

εγω παλι κατα την Γ λ ημουν σταθερη ισως ειχα χασει κατι. στις εξετασεις ομως και ιδιαιτερα στο περιθωριο για την επιλογη σχολης εχασα 3-4 κιλα ετσι γρηγορα γρηγορα.βεβαιως οταν πηγα στη σχολη τα ξαναπηρα και με το παραπανω

Παράθεση

marakiiilove

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marakiiilove
H marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H marakiiilove believing as long as I 'm breathing.. έγραψε στις 02:58, 11-03-12:

ναι αλλά σε ποια σχολή περάσατε; άξιζε τον κόπο; γιατί για την δική μου σίγουρα δεν άξιζε....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 11-03-12 στις 03:14. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:41, 11-03-12:

είχα πάρει γύρω στα 8-9 κιλά,από τότε που τελείωσαν έχασα γύρω στα 12-13 και προσπαθώ να βάλω τώρα

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 16:28, 12-04-12:

Εγώ έχω πάρει συνολικά από το καλοκαίρι 4 κιλά, όχι όμως επειδή τρώω, δεν έχω αλλάξει συνήθειες, ούτε τρώω σοκολάτες και λοιπά. Απλώς δεν κάνω καθόλου γυμνασική και έχω κόψει το τένις

Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 16:33, 12-04-12:

Από τη δευτέρα λυκείου έκανα εντατική διατροφή αλλά μόλις μπήκε ο Σεπτέμβρης, είπα: "Τέλος! Έχεις διάβασμα και θα σταματήσεις να προσέχεις τι τρως"
Ενώ περίμενα να παχύνω, όλοι μου λένε πως έχω αδυνατίσει εξωφρενικά πολύ και φοβούνται για το τι και πόσο τρώω ενώ φέτος γουρουνιάζω ασυστολώς.

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:41, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Εγώ έχω πάρει συνολικά από το καλοκαίρι 4 κιλά, όχι όμως επειδή τρώω, δεν έχω αλλάξει συνήθειες, ούτε τρώω σοκολάτες και λοιπά. Απλώς δεν κάνω καθόλου γυμνασική και έχω κόψει το τένις
Ε συνήθως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα,,τενίστρια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,228 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 17:06, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Ε συνήθως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα,,τενίστρια
Μόλις τελειώσω... ένα θα σου πω, θα πάω να γραφτώ κατευθείαν ,όπου περάσω !

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 17:11, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Μόλις τελειώσω... ένα θα σου πω, θα πάω να γραφτώ κατευθείαν ,όπου περάσω !
Ε ναι το τένις δεν το αφήνουμε και ειδικά με το ωραίο βολέ που κάνεις

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 17:22, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Ε ναι το τένις δεν το αφήνουμε και ειδικά με το ωραίο βολέ που κάνεις
πάει και αυτό, θα το χω ξεχάσει στάνταρ!

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 17:40, 12-04-12:

Πω πω νταξ.Τελείωνα το μάθημα στο φροντιστήριο και δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάω στο σουβλατζίδικο από κάτω να φάω 2 σουβλάκια.

Ε,μ'αυτά και μ'αυτά πήρα 20 κιλά στις πανελλήνιες.Ακόμα δεν τα χω χάσει όλα,αλλά προσπαθώ!Πάω για κανα μπασκετάκι με τον Ναουσαίο και με άλλους ε πηγαίνω και στο gym άμα δεν βαριέμαι... Νταξ,κομπλεδούρα,σε κάποια φάση θα γίνω όπως ήμουν!

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 17:41, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Πω πω νταξ.Τελείωνα το μάθημα στο φροντιστήριο και δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάω στο σουβλατζίδικο από κάτω να φάω 2 σουβλάκια.

Ε,μ'αυτά και μ'αυτά πήρα 20 κιλά στις πανελλήνιες.Ακόμα δεν τα χω χάσει όλα,αλλά προσπαθώ!Πάω για κανα μπασκετάκι με τον Ναουσαίο και με άλλους ε πηγαίνω και στο gym άμα δεν βαριέμαι... Νταξ,κομπλεδούρα,σε κάποια φάση θα γίνω όπως ήμουν!
Θα σε κανω φιτ αγορινα,μην μου αγχωνεσαι θα τα αυξησουμε τα μπασκετακια τωρα μετα τις προοδους
Το οτι δεν τα ειπες καλαμακια,με χαροποιει ιδιαιτερως

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 18:05, 12-04-12:

Σουβλάκια Ναουσαίε!Αυτό που αποκαλείς εσύ πιτόγυρο!Με τζατζίκι μέσα!Το οποίο ΔΕΝ είναι αλοιφή!

Υγ. Πρόσεξε λίγο αυτά που λες,θα μας παρεξηγήσουν!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 18:30, 12-04-12:

Eγώ φοβάμαι να ζυγιστώ. Ξέρω ότι δε θα μου αρέσει ο αριθμός και θα μελαγχολήσω περισσότερο από όταν βλέπω ότι κάποια παντελόνια δε μου κάνουν ή όταν με κοιτώ στον καθρέπτη.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 19:04, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Eγώ φοβάμαι να ζυγιστώ. Ξέρω ότι δε θα μου αρέσει ο αριθμός και θα μελαγχολήσω περισσότερο από όταν βλέπω ότι κάποια παντελόνια δε μου κάνουν ή όταν με κοιτώ στον καθρέπτη.

Παράθεση

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 19:28, 12-04-12:

Εγώ κάποιες μέρες μπορεί να μην έχω όρεξη να φάω τίποτα κ άλλες να μην έχω σταματημό.... Αλλά γενικώς είμαι όπως πέρσι στα κιλά μου.. Που κ που πηγαίνω για τρέξιμο ή περπάτημα (ανάλογα την όρεξη κ την κούραση!!) Οπότε comble!! Να ξεδίνω κ λιγάκι!!

Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 21:42, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Εγώ κάποιες μέρες μπορεί να μην έχω όρεξη να φάω τίποτα κ άλλες να μην έχω σταματημό.... Αλλά γενικώς είμαι όπως πέρσι στα κιλά μου.. Που κ που πηγαίνω για τρέξιμο ή περπάτημα (ανάλογα την όρεξη κ την κούραση!!) Οπότε comble!! Να ξεδίνω κ λιγάκι!!
Ναι και εγω το ιδιο...ευτυχως δεν εχω παρει κιλα...κ εγω οταν μπορω παω για τρεξιμο...αλλιως δεν αντεχεται...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    despol23

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους