Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,634 εγγεγραμμένα μέλη και 3,048,811 μηνύματα σε 92,909 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 915 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 17:27, 12-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Peace_
Η γυμναστική (έστω και είκοσι λεπτά την ημέρα) έχει χαλαρωτικές ιδιότητες. Μπορεί να μη χάσεις κιλά, αλλά τουλάχιστον θα σου φεύγει η πίεση της μέρας.
Καλα λες....βσκ λεω να κοψω και ωωα γλυκα για καλο
Μονο σοκολατα μια στις τοσες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΕλευθεριⒶκος
Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 17:29, 12-07-14:

Εγω μεσα στον ιουνιου πηρα 3 κιλα και τωρα πρεπει να εχω παρει αλλα 2. Τα χρειαζομουν πλακα πλακα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 17:31, 12-07-14:

Έι παιδιά, αν έχετε όρεξη για οτιδήποτε να το φάτε.
Σοκολάτες, γαριδάκια, πατατάκια, γύρους ό,τι επιθυμείτε όποτε το επιθυμείτε.
Αλλά με μέτρο βέβαια.
Εγώ μέχρι 5 κιλά πήρα τρώγοντας πολύ περισσότερο απ'ότι συνήθως.
Δηλαδή λογικά πλαίσια.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 17:36, 12-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΕλευθεριⒶκος
Εγω μεσα στον ιουνιου πηρα 3 κιλα και τωρα πρεπει να εχω παρει αλλα 2. Τα χρειαζομουν πλακα πλακα
Ποσα εισαι ρε?

Παράθεση

hidd

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hidd
Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O hidd έγραψε στις 18:38, 12-07-14:

Oταν εδινα πανελληνιες πριν 2 χρονια ειχα το αντιθετο προβλημα. Οταν τρωω νυσταζω, συνεπως ειχα ψιλοκοψει το φαι το τελευταιο χρονο.Στο τελος ειχα χασει γυρω στα 15 κιλα σε ενα χρονο(και δεν ημουν ποτε χοντρος). Ευτυχως με το που τελειωσα τις πανελληνιες πηρα το βαρος μου πισω και αρχισα γυμναστικη .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΕλευθεριⒶκος
Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 20:01, 12-07-14:

68..

Παράθεση

blackorgrey

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη blackorgrey
Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O blackorgrey έγραψε στις 20:21, 12-07-14:

Προσωπικά ούτε πήρα ούτε έχασα κιλά.Ήμουν όλη τη χρονιά ανάμεσα στο 77-79.Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να διαφοροποιήσει τις διατροφικές του συνήθειες για αυτή τη χρονιά.Το μόνο δύσκολο είναι ότι δεν υπάρχει πολύς χρόνος για οποιουδήποτε είδους γυμναστική.

Παράθεση

niek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 22:24, 12-07-14:

Έχασα 4 κιλά σε 1 μήνα και δεν έκανα γυμναστική.Νομίζω ότι είναι από το άγχος, γιατί όταν αγχώνομαι δεν πεινάω καθόλου και αν φάω αισθάνομαι ότι θα .Πάντως πρέπει να τα ξαναπάρω γιατί είμαι κάτω από το όριο (1,70 και 50 κιλά)

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,660 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:08, 12-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από blackorgrey
Προσωπικά ούτε πήρα ούτε έχασα κιλά.Ήμουν όλη τη χρονιά ανάμεσα στο 77-79.Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να διαφοροποιήσει τις διατροφικές του συνήθειες για αυτή τη χρονιά.Το μόνο δύσκολο είναι ότι δεν υπάρχει πολύς χρόνος για οποιουδήποτε είδους γυμναστική.
Για κάποιο λόγο οι περισσότεροι τρώνε πιο πολύ στις πανελλήνιες (δεν ξέρω πως το καταφέρνουν ) και σε συνδυασμό με έλλειψη γυμναστικής λόγω χρόνου μπαίνουν τα κιλά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα*22
H Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 13:21, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Έχασα 4 κιλά σε 1 μήνα και δεν έκανα γυμναστική.Νομίζω ότι είναι από το άγχος, γιατί όταν αγχώνομαι δεν πεινάω καθόλου και αν φάω αισθάνομαι ότι θα .Πάντως πρέπει να τα ξαναπάρω γιατί είμαι κάτω από το όριο (1,70 και 50 κιλά)
και εγω μια απο τα ιδια ...εχω ανχωθει τον τελευταιο καιρο και νιωθω πως δεν προλαβαινω να φαω οσο διαβαζω και κατα το βραδακι που τελιωνω μου εχει κοπει η ορεξη..αποτελεσμα εχασα 3 κιλα με την διαφορα οτι δεν με χαλασε καθολου (φανηκαν οι κοιλιακοιιιι!!!!!!!! αααααλληλουηααα αααααληλλουηα)

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 13:24, 13-07-14:

Εμένα το άγχος μόνο μου βάζει βάρος, πως γίνετε εσείς να τα χάνετε; Μάλλον ό,τι χάνετε εσείς τα παίρνω εγώ. Επίσης θέλω να ελπίζω πως στις πανελλήνιες δεν θα αποκτήσω και άλλο βάρος, βέβαια αυτό δεν γίνεται σε όλα τα άτομα. Υπάρχει ακόμα ελπίδα!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,660 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:26, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Εμένα το άγχος μόνο μου βάζει βάρος, πως γίνετε εσείς να τα χάνετε; Μάλλον ό,τι χάνετε εσείς τα παίρνω εγώ. Επίσης θέλω να ελπίζω πως στις πανελλήνιες δεν θα αποκτήσω και άλλο βάρος, βέβαια αυτό δεν γίνεται σε όλα τα άτομα. Υπάρχει ακόμα ελπίδα!
Από τις θερμίδες παχαίνεις όχι από το άγχος.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 13:28, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Και όμως, εγώ από το άγχος έχω πάρει μερικά κιλάκια γιατί δεν μπορώ να πω πως τρώω και για δέκα άτομα ξέρω γω. Φυσιολογικές ποσότητες.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:31, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Και όμως, εγώ από το άγχος έχω πάρει μερικά κιλάκια γιατί δεν μπορώ να πω πως τρώω και για δέκα άτομα ξέρω γω. Φυσιολογικές ποσότητες.
Θα είναι θέμα μεταβολισμού υποθέτω.

Παράθεση

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα*22
H Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 15:23, 13-07-14:

Όντως το ανχος συχνά μπλοκάρει τον μεταβολισμό

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:25, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα*22
Όντως το ανχος συχνά μπλοκάρει τον μεταβολισμό
Α γεια σου το διάβασμα είναι καταστροφή. Καλά τα έλεγα!

Παράθεση

DruidAlex

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DruidAlex
Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O DruidAlex έγραψε στις 15:28, 13-07-14:

αντε μωρε βλακειες,δικαιολογιες για να κανουν raid στο ψυγειο ειναι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DruidAlex : 13-07-14 στις 17:05.
Παράθεση

orange crush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 18:59, 13-07-14:

Μέχρι το Δεκέμβριο δεν είχα πάρει γραμμάριο. Μετά πήγα εφταήμερη κι επειδή την εβγαζά κυρίως με πατατάκια ,έπαθα γαστρεντερίτιδα κι έχασα 3 κιλά , τα οποία και ξαναπήρα αμέσως και με τόκους (+2 κιλά) μεχρί τις πανελλήνιες!! Με το που τελείωσαν οι πανελλήνιες και άρχισαν οι ενδοσχολικές , έχασα αμέσως 2 κιλά. Άρα συνολικά σ'όλη τη χρονιά είχα μηδενική μεταβολή .... και με μονή γυμναστική αυτή στο σχολείο και το περπάτημα από και προς το φροντιστήριο... Θέλω να πιστεύω πως είναι θέμα οργανισμού , αλλά δεδομένου ότι υπήρξα λίγο υπέρβαρη στο παρελθόν , δε νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο

Παράθεση

skyscraper

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skyscraper
Ο skyscraper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O skyscraper έγραψε στις 11:52, 14-07-14:

10 κιλα πηρα στις πανελληνιες... και αλλα 3 μετα μεσα σε 20 μερες.... απο σημερα ξεκινησα διατροφη και γυμναστικη ελπιζω να χαθουν τα 3-4 μεχρι τον αυγουστο

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,566 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 11:58, 14-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Peace_
Στην τρίτη λυκείου δεν πήρα ούτε γραμμάριο.
(αλλά απορώ πώς. Αφού έτρωγα τρεις νταλίκες φαί στην καθισιά μου.)
Μια απ τα ιδιαα!! Αλλα απο σημερα γυμναστηριο!!

Παράθεση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:41, 14-07-14:

Εγω παιζει να εχασα 1-2 κιλα κιολας. Δεν λεω να βαλω κιλο γαμω :p

Παράθεση

iwalkinamaze

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iwalkinamaze
H iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H iwalkinamaze έγραψε στις 23:10, 26-08-14:

πφφ εμενα με βλεπω να εχω διπλο αγχος και για τα μαθηματα και για το βαρος μου

Παράθεση

PSYCHO.10

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PSYCHO.10
H PSYCHO.10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H PSYCHO.10 έγραψε στις 17:59, 08-01-17:

Σκεφτομουν φετος που δινω πανελληνιες να μην ειμαι ακομη μια που επεσε στην παγιδα του ασκοπου φαγητου και πηρε κιλα...ελα μου ομως που το θελω το ατιμο και ηδη εχω αρχισει και ανεβαινω στον αριθμο της ζυγαριας? εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση? πώς το αντιμετωπισατε ? αν συνεχισω ετσι μεχρι τον Ιουνιο δε θα με αναγνωριζω. Πανελληνιες και διαιτα ομως δε συνδυαζονται;/ ή μηπως συνδυαζονται??
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,286 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 19:13, 08-01-17:

Ναι οι πανελλήνιες φταίνε που κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να τρώνε σαν ... άνθρωποι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 19:16, 08-01-17:

Όλα στο μυαλό είναι μπορείς να τρως φαγητά με 0% λιπαρά και να παίρνεις σοκολάτες με στέβια
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,447 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 20:38, 08-01-17:

Ποιος σου είπε οτι η στεβια δεν είναι παχυντική;...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 300 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 20:48, 08-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Ναι οι πανελλήνιες φταίνε που κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να τρώνε σαν ... άνθρωποι.
Το θέμα βασικά είναι η έλλειψη σωματικής άσκησης.
Και το άγχος σε μερικούς ανοίγει την όρεξη.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:09, 08-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Έχει διαφορά να μην έχεις προσέξει ποτέ στη ζωή σου πόσο τρως και τι από το να παχύνεις στις πανελλήνιες. Αν είσαι συνέχεια σχολείο σπίτι και φαΐ (γιατί κάποιοι το ρίχνουν στο φαγητό τρίτη λυκείου) ε θα βάλεις κιλά. Ξέρω άτομα που έβαλαν πάνω από 10 κιλά στις πανελλήνιες και μια χαρά τα έχασαν.
Παράθεση

SkyBlu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 21:14, 08-01-17:

Άσε τις δίαιτες και κοίτα πώς είναι ένα προτεινόμενο πρόγραμμα διατροφής. Δε χρειάζεται να ακολουθείς κάτι κατά γράμμα, πάνω κάτω τις αρχές του και με βάση τις ανάγκες σου και τη σωματική σου άσκηση και τη συνέπειά σου. Εμένα αυτό βοήθησε πολύ να στρώσει το στομάχι μου.

Εγώ θυμάμαι είχα πάρει 20 κιλά γιατί έτρωγα πολύ. Βέβαια ήταν και ορμονικό το πρόβλημα, μόλις το ρύθμισα ρυθμίστηκε και η όρεξή μου και τα έχασα όλα κατά τη διάρκεια του 1ου έτους και από τότε είμαι σταθερή. Από την άλλη το ορμονικό μάλλον επιδεινώθηκε από το άγχος, οπότε καλύτερα βρες έναν τρόπο να χαλαρώνεις!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SkyBlu : 08-01-17 στις 21:17.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,447 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 21:14, 08-01-17:

Τώρα με αυτό το κρύο που έχει δεν θα με πείραζαν μερικά κιλά παραπάνω...
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,699 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:15, 08-01-17:

Έχει διαφορά να μην έχεις προσέξει ποτέ στη ζωή σου πόσο τρως και τι από το να παχύνεις στις πανελλήνιες. Αν είσαι συνέχεια σχολείο σπίτι και φαΐ (γιατί κάποιοι το ρίχνουν στο φαγητό τρίτη λυκείου) ε θα βάλεις κιλά. Ξέρω άτομα που έβαλαν πάνω από 10 κιλά στις πανελλήνιες και μια χαρά τα έχασαν.
μόνο 10? εγώ ξέρω άτομο που έβαλε και 25 κιλά, ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:18, 08-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
μόνο 10? εγώ ξέρω άτομο που έβαλε και 25 κιλά, ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό.
Εντάξει είναι πολλά αλλά το ρίχνουν στο φαγητό μερικοί. Να μπορέσεις να τα χάσεις είναι το θέμα. Ο γείτονάς μου ξέρω γω από στιλάκι παίζει να έβαλε 20 κιλά και πάλι στιλάκι είναι τώρα. Αν δεν μπορέσεις να επανέλθεις είναι θέμα. Άλλοι (και εγώ μαζί) έχασαν κιλά. Ο καθένας είναι αλλιώς.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,722 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:33, 08-01-17:

Και γω έβαλα 12 κιλά στις πανελλήνιες παιδιά και τα έχασα όλα μέχρι να ξεκινήσω την σχολή τον Οκτώβρη.
Μετά επειδή στο 5ο και στο 6ο έτος το άγχος είναι υπερπολλαπλάσιο, ξαναπήρα κάποια. Το θέμα είναι ότι το σωματικό βάρος είναι απλά ένα νούμερο και αν δεν ξεφεύγεις τραγικά στο ΒΜΙ (δείκτης μάζας σώματος) οπότε μιλάμε για παθολογική κατάσταση, ακολουθείς μία ισορροπημένη διατροφή (με την έννοια του να τρως απ όλα), και προσπαθείς να ασκείσαι, το να τρως και μια σοκολάτα ή ένα πιτόγυρο παραπάνω δεν είναι για κρίση πανικού.

Τώρα η άσκηση είναι κάτι σχεδόν απαγορευτικό λόγω Γ' λυκείου, αλλά μην ανησυχείς θα τα χάσεις το καλοκαίρι, 5 μήνες έμειναν. Πρόσεχε το ωράριο που τρως, καλό είναι να μην μασαμπουκώνεις μετά τις 8 το βράδυ γιατί όπως περνάνε από τον οισοφάγο πάνε και κάθονται κατευθείαν στα ψωμάκια και χμ, στον κώλο.
Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 586 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 21:42, 08-01-17:

Η στέβια δεν είναι τόσο παχυντικη.
Παράθεση

SkyBlu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 22:17, 08-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Πρόσεχε το ωράριο που τρως, καλό είναι να μην μασαμπουκώνεις μετά τις 8 το βράδυ γιατί όπως περνάνε από τον οισοφάγο πάνε και κάθονται κατευθείαν στα ψωμάκια και χμ, στον κώλο.
Το 8 νομίζω ότι δεν είναι απόλυτο. Ο γενικός κανόνας λέει να αφήνεις χρόνο για την πέψη πριν πέσεις για ύπνο και αυτός ο χρόνος ποικίλει ανάλογα με το τι έχεις φάει. Εγώ επίσης που κοιμάμαι γύρω στις 2 και το βασικό βραδινό μου είναι κάπου στις 7 (ώρες λέσχης γαρ), εννοείται ότι κατά τις 10-11 θα τσιμπήσω κάτι ελαφρύ, αλλιώς θα φτάσει 1.30 θα μπουκωθώ στα κλαμπ σάντουιτς από την πείνα.

Για το ωράριο από όσο ξέρω είναι σημαντικό να τρως περίπου ανά 3-4 ώρες εναλλάσοντας τα βασικά γεύματα με μικρά/φρούτα.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 00:36, 21-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από PSYCHO.10
Σκεφτομουν φετος που δινω πανελληνιες να μην ειμαι ακομη μια που επεσε στην παγιδα του ασκοπου φαγητου και πηρε κιλα...ελα μου ομως που το θελω το ατιμο και ηδη εχω αρχισει και ανεβαινω στον αριθμο της ζυγαριας? εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση? πώς το αντιμετωπισατε ? αν συνεχισω ετσι μεχρι τον Ιουνιο δε θα με αναγνωριζω. Πανελληνιες και διαιτα ομως δε συνδυαζονται;/ ή μηπως συνδυαζονται??
Εγω ακριβως το αντιθετο ημουν λιγο γεματουλης και φετος με τις πανελληνιες εχω χασει αρκετα κιλα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Mhtrogoal, Patrinos100

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους