Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,030 εγγεγραμμένα μέλη και 3,062,437 μηνύματα σε 93,715 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 862 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Εφηβεία

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 16:17, 18-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?
Ποιός δεν το παθαίνει ρε συ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Green 13
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε στις 17:53, 18-11-08:

Απο τη μια αισθανομαι σαν μεθυσμενος και απο την αλλη σαν ΕΜΟ... κλασικο εφηβικο συμπτωμα dont worry!:no1:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mavro Provato
H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 17:56, 18-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Green 13
Απο τη μια αισθανομαι σαν μεθυσμενος και απο την αλλη σαν ΕΜΟ... κλασικο εφηβικο συμπτωμα dont worry!:no1:
....μπορείς αν θέλεις να είσαι και τα δύο!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Green 13
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε στις 17:59, 18-11-08:

Δεν ειναι κακο... μια μπουκαλα scotch στο χερι και η φραντζα ξεβαμμένη ενω τραγουδώ τις ''Βεργουλες''

Cult!

Παράθεση

Lacta144 (Μαρία-Ειρήνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Lacta144
H Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Lacta144 έγραψε στις 16:48, 11-01-09:

τη δική μου εφηβεία μόνο ήρεμη δν την λες!!είναι πολύ περίεργα!το συνηθησμένο με μένα είναι ότι εκεί που είμαι μεσ την καλή χαρά μπορεί μετά απο μισό λεπτο να με δεις να κλαίω!και το άλλο περίεργο είναι ότι νευριάζω ή στεναχωριέμαι χωρίς λόγο!ειδικά εδώ κ ένα χρόνο περίπου που μου συνεύη κάτι....τεσπα το θέμα είναι ότι σε κάτι χρόνια θα περάσουν κ τα νεύρα κ τα κλάματα κ όλα!

Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !sunny!
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.

H !sunny! έγραψε στις 18:52, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Η εφηβεια μου; Χμμμ.... μαλλον καταπιεσμενη θα τη χαρακτηριζα. Εγω ο ιδιος μαλιστα καταπιεζα τον εαυτο μου, δεν υπηρχε σε καμια περιπτωση καταπιεση απο την οικογενεια μου. Ηθελα παντα σε ολα να ειμαι τελειος (κυριως σε ο,τι αφορουσε το σχολειο) και πολλες φορες εβαζα αυτη την αναγκη μου πανω απο αλλα "θελω" μου. Ειχα φοβερη τελειομανια που ευτυχως μετα τα 15-16 μου εξομαλυνθηκε.

Επισης χαρακτηριστηκε απο φοβερες και αποτομες εναλλαγες διαθεσης και πολυ κλεισιμο στον εαυτο μου. Στοιχεια που ακομα υπαρχουν βεβαια!

Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.
Ακριβώς τα ίδια! Μα ακριβώς! Σαν να διαβάζω την περιγραφή μου! Μόνο που εγώ δεν ξέρω πώς θα εξελιχθώ επειδή είμαι μικρότερη! Πιστεύω ότι αργότερα θα μου βγει μια παιδικότητα, ένας παλιμπαιδισμός καλύτερα!Γενικά με χαρακτηρίζουν "σοβαρή" οι φίλοι μου και εγώ νομίζω ότι κάποιες φορές "υπερβάλλω" στη σοβαρότητα αλλά δε μπορώ να πω ότι περνάω άσχημα...ίσα ίσα! Ευτυχώς με αγαπάνε (θέλω να ελπίζω) και με ανέχονται! Έτσι κι αλλιώς ένας πιο σοβαρός πάντα χρειάζεται για να μην ξεφεύγουμε!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:45, 11-01-09:

χαλια...ολα ειναι σκ....μοναξια....

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 14:41, 12-01-09:

Πάντως για τις τρέλες που αναφέρθηκαν, ο αδερφός μου σ'όλη την εφηβεία ήταν ένα ήρεμο παιδί. Βασικά γενικά είναι ήρεμος άνθρωπος, αλλά τότε ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε. Καιγόταν στα video games του, διάβαζε και έβγαινε καμια βόλτα με την παρέα. Την κανονική του εφηβεία, την περνάει τώρα Έχει περισσότερα νεύρα τα τελευταία 2χρόνια (ενώ έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες ξερω γω) και κάνει περισσότερα παλαβά πράγματα. Δεν ξέρω, ίσως είναι στοιχείο της φοιτητικής ζωής τελικά

Παράθεση

xman (Γιωργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη xman
Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O xman http://oxiginlab.square7.ch/forum/index. έγραψε στις 14:44, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Πάντως για τις τρέλες που αναφέρθηκαν, ο αδερφός μου σ'όλη την εφηβεία ήταν ένα ήρεμο παιδί. Βασικά γενικά είναι ήρεμος άνθρωπος, αλλά τότε ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε. Καιγόταν στα video games του, διάβαζε και έβγαινε καμια βόλτα με την παρέα. Την κανονική του εφηβεία, την περνάει τώρα Έχει περισσότερα νεύρα τα τελευταία 2χρόνια (ενώ έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες ξερω γω) και κάνει περισσότερα παλαβά πράγματα. Δεν ξέρω, ίσως είναι στοιχείο της φοιτητικής ζωής τελικά
ιδιος εγω.

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 15:25, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Κι εμένα κάπως έτσι θα γίνει φαντάζομαι.

Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,320 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 17:58, 23-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
χαλια...ολα ειναι σκ....μοναξια....
Γιατί τόση μαυρίλα.....?

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,388 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 11:31, 24-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από antara
Περιγράψτε πως την περνάει ο καθένας σας......
Με άγχος και νεύρα!

Παράθεση

SONIA14 (ΣΟΝΙΑ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη SONIA14
H ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H SONIA14 Πέφτουμε από τα σύννεφα γιατί ζούμε εκεί έγραψε στις 14:44, 10-04-10:

Πως περνάτε εσείς την εφηβεία ή πως την περάσατε(οι μεγαλύτεροι)????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:50, 10-04-10:

Νομιζω ηπια. Χωρις ακραιες αντιδρασεις. Οπως ολοι, με ΛΙΓΑ νευρακια, σκαμπανεβασματα, κ.ο.κ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

annaki! (μικρή Αννούλα...)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη annaki!
H μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H annaki! ψάξε,ψάξε δεν θα το βρεις.... έγραψε στις 14:53, 10-04-10:

Άστα να πάνε...
Νεύρα,ένταση,ξεσπάσματα,πολύύύύ κλάμα,συνεχόμενες συναισθηματικές διαβαθμίσεις(μπορεί το πρωί να πετάω στα σύννεφα και το βράδυ να έχω μια μούρη μέχρι το πάτωμα),όνειρα,συνεχής αναζήτηση για τα πάντα,πολλή τρέλα ανακατεμένη με γέλιο και όμορφες στιγμές!
Αυτή η περίοδος είναι μοναδική.Είμαστε αρκετά μικροί/μεγάλοι για να κάνουμε ή να μην κάνουμε κάποια πράγματα.
Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πως είμαι μια χαρά και δεν θέλω να τελείωσει.Το μόνο κακό είναι ο,τι πολλές φορές δεν μπορώ να ελέγξω τις αντιδράσεις μου,και ίσως να ξεσπάω σε λάθος άτομα.Αυτό με ενοχλεί και πρέπει να το αλλάξω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:00, 10-04-10:

απολαυσε την!δεν θα την ξαναζησεις!και μη σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι,ζησε τα ονειρα σου...

JUST ENJOY EVERY TIME OF YOUR LIFE...
LIVE THE MOMENT, YOU'LL NEVER GET IT BACK...

So live your life,hey
you steady chasin' that paper just live your life,
ain't got no time for no haters
just live your life...
Never mind what haters say, ignore 'em 'til they fade away
Amazing they ungrateful after all the game I gave away
Safe to say I paid the way for you cats to get paid today
You'd still be wasting days away, now had I never saved the day

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:57, 10-04-10:

πολυ ηπια νομιζω...δεν μοιαζω καθολου με τους αλλους εφηβους που γνωριζω, δεν εχω ιδιες αντιδρασεις ουτε μοιαζει η συμπεριφορα μου. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω υπαρξιακες ανησιχιες αλλα μονο αυτο...(βεβαια νομιζω οτι και ακομη και να μην ημουν εφηβη θα ειχα)

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,063 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:04, 10-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω υπαρξιακες ανησιχιες αλλα μονο αυτο...(βεβαια νομιζω οτι και ακομη και να μην ημουν εφηβη θα ειχα)
ακριβώς...
το έχουμε όλοι, ιδιώς εμείς που «πλησιάζουμε» να βγούμε στην αγορά εργασίας!

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 22:15, 10-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από annaki!
Άστα να πάνε...
Νεύρα,ένταση,ξεσπάσματα,πολύύύύ κλάμα,συνεχόμενες συναισθηματικές διαβαθμίσεις(μπορεί το πρωί να πετάω στα σύννεφα και το βράδυ να έχω μια μούρη μέχρι το πάτωμα),όνειρα,συνεχής αναζήτηση για τα πάντα,πολλή τρέλα ανακατεμένη με γέλιο και όμορφες στιγμές!
Αυτή η περίοδος είναι μοναδική.Είμαστε αρκετά μικροί/μεγάλοι για να κάνουμε ή να μην κάνουμε κάποια πράγματα.
Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πως είμαι μια χαρά και δεν θέλω να τελείωσει.Το μόνο κακό είναι ο,τι πολλές φορές δεν μπορώ να ελέγξω τις αντιδράσεις μου,και ίσως να ξεσπάω σε λάθος άτομα.Αυτό με ενοχλεί και πρέπει να το αλλάξω
Με καλυψε η απο πανω αν και εγω δεν ειχα τοσα ξεσπασματα ουτε τοσο κλαμα.
Αλλα ειναι μοναδικη περιοδος. Ανακαλυπτεις τοσα καινουρια πραγματα, και ωραια και ασχημα (δυστυχως και ασχημα).

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 00:29, 11-04-10:

πολυ ηπια νομιζω...δεν μοιαζω καθολου με τους αλλους εφηβους που γνωριζω, δεν εχω ιδιες αντιδρασεις ουτε μοιαζει η συμπεριφορα μου. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω υπαρξιακες ανησιχιες αλλα μονο αυτο...(βεβαια νομιζω οτι και ακομη και να μην ημουν εφηβη θα ειχα)
Hπια ηταν και για μενα η εφηβεια... μεχρι τα 15-16 περιπου. Ημουν το "καλο" κοριτσι,που δεν πολυεβγαινε,διαβαζε,ηταν υπακουο,τα πηγαινε καλα με τους γονεις,ακουγε pop μουσικη(ναι το ομολογω ),ντυνοταν με "normal" ρουχαλακια,ειχε "καλες" εως υπερβολικα "καλες" παρεες,πηγαινε στην εκκλησια τις Κυριακες. (γκουχ.)

Ως που εκει γυρω στα 15,ξυπνησε ο "επαναστατης χωρις αιτια" απο μεσα μου ενα πραγμα.

Αλλαξαν πολλα,σε συντομο χρονικο διαστημα,φιλοι,παρεες,συνηθειες,ιδεες.

Νομιζω οτι τελικα δεν ηταν θεμα "εφηβειας" η ολη φαση.Πιο πολυ κριση ταυτοτητας θα το ονομαζα.
Τελικα βρηκα -αν μπορω το θεσω ετσι- ποια πραγματικα ειμαι μετα απο πολλη προσπαθεια,ψαξιμο,υπαρξιακες ανησυχιες κλπ κλπ.

Νομιζω οτι η εφηβεια ειναι μια φαση "αλλαγης" και συνειδητοποιησης.

Ερχεσαι "αντιμετωπος" με τον εσωτερικο σου κοσμο πολυ εντονα και ειναι μια απο τις σημαντικοτερες περιοδους στη ζωη ενος ανθρωπου,πιστευω.

Παράθεση

Alloc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alloc
Ο Alloc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Alloc έγραψε στις 09:15, 11-04-10:

Είσαι ακόμη Β Γυμνασίου, οπότε ενδεχομένως και να μην έχεις μπεί ακόμα στην εφηβεία..

Παράθεση

Pangeos (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pangeos
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O Pangeos έγραψε στις 12:14, 11-04-10:

Περίεργη είναι πάντα η εφηβεία, εγώ μάλιστα τη πέρασα πριν χρόοοονια , δε πιστεύω όμως οτι είναι κακό να είσαι ήσυχος, να τα πηγαίνεις καλά με τους γονείς, αλίμονο. Το θέμα είναι οτι είσαι αντιμέτωπος με τον εσωτερικό σου κόσμο και ειναι μια έντονη περίοδος, όπως είπε και μια φίλη πριν. Οι γονείς μόνο να ηρεμήσουν σας παρακαλώ και να έχουν υπομονή, κατά τα άλλα όλα καλά πηγαίνουν στο τέλος και πολλά μαθήματα δίνει η περίοδος της εφηβείας. Άρα για μένα είναι ένα θετικό μάθημα ζωής

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 14:44, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Hπια ηταν και για μενα η εφηβεια... μεχρι τα 15-16 περιπου. Ημουν το "καλο" κοριτσι,που δεν πολυεβγαινε,διαβαζε,ηταν υπακουο,τα πηγαινε καλα με τους γονεις,ακουγε pop μουσικη(ναι το ομολογω ),ντυνοταν με "normal" ρουχαλακια,ειχε "καλες" εως υπερβολικα "καλες" παρεες,πηγαινε στην εκκλησια τις Κυριακες. (γκουχ.)

Ως που εκει γυρω στα 15,ξυπνησε ο "επαναστατης χωρις αιτια" απο μεσα μου ενα πραγμα.

Αλλαξαν πολλα,σε συντομο χρονικο διαστημα,φιλοι,παρεες,συνηθειες,ιδεες.

Νομιζω οτι τελικα δεν ηταν θεμα "εφηβειας" η ολη φαση.Πιο πολυ κριση ταυτοτητας θα το ονομαζα.
Τελικα βρηκα -αν μπορω το θεσω ετσι- ποια πραγματικα ειμαι μετα απο πολλη προσπαθεια,ψαξιμο,υπαρξιακες ανησυχιες κλπ κλπ.

Νομιζω οτι η εφηβεια ειναι μια φαση "αλλαγης" και συνειδητοποιησης.

Ερχεσαι "αντιμετωπος" με τον εσωτερικο σου κοσμο πολυ εντονα και ειναι μια απο τις σημαντικοτερες περιοδους στη ζωη ενος ανθρωπου,πιστευω.
Eλεος οχι καλε δεν ειμαι ετσι!!! 1)δεν διαβαζω ιδιαιτερα πολυ
2)ουτε ειμαι ιδιαιτερα υποκουος ανθρωπος ο,τι μου ερθει κανω και μετα τρωω 20 λεπτα κυρηγμα αλλα δεν ειναι και καθημερινη αυτη η κατασταση
3)Δεν πηγαινω συχνα εκκλησια (καθε Πασχα βασικα πηγαινω αλλα αυτο δεν εχει σχεση με το αν πιστευεις καπου ή οχι)
4)ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΠΟΠ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!(ναι αυτο με ενοχλησε λιγο)...μονο ροκ και χιπ-χοπ ή ραπ ακουω
παρολαυτα δεν εχω υπερβολικα συμπτωματα εφηβειας αλλα δεν ειμαι και αυτο το τοσο καλο (ιδανικο για τους γονεις) παιδακι που περιγραφεις...

Αρχική Δημοσίευση από Alloc
Είσαι ακόμη Β Γυμνασίου, οπότε ενδεχομένως και να μην έχεις μπεί ακόμα στην εφηβεία..
το ιδιο νομιζω κι εγω...

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:47, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Pangeos
Περίεργη είναι πάντα η εφηβεία, εγώ μάλιστα τη πέρασα πριν χρόοοονια , δε πιστεύω όμως οτι είναι κακό να είσαι ήσυχος, να τα πηγαίνεις καλά με τους γονείς, αλίμονο. Το θέμα είναι οτι είσαι αντιμέτωπος με τον εσωτερικό σου κόσμο και ειναι μια έντονη περίοδος, όπως είπε και μια φίλη πριν. Οι γονείς μόνο να ηρεμήσουν σας παρακαλώ και να έχουν υπομονή, κατά τα άλλα όλα καλά πηγαίνουν στο τέλος και πολλά μαθήματα δίνει η περίοδος της εφηβείας. Άρα για μένα είναι ένα θετικό μάθημα ζωής
Συμφωνώ μαζί σου στο ότι η εφηβεία δίνει πολλά μαθήματα. Εγώ είμαι στα 16 και έχω πάρει ήδη πολλά. Αυτό είναι θετικό.

Έχω μια ερώτηση..Κυρίως προς τους μεγαλύτερους,δηλαδή αυτούς που έχουν περάσει την εφηβεία : Αυτή η ηλίθια βαρεμάρα, το θα σηκωθώ σε 5 λεπτά από το πισι(άσχετο αν τα 5 λεπτά γίνονται 2 ώρες), η απίστευτα ανορεξία για διάβασμα, το μπέρδεμα, δεν-ξέρω-τι-να-κάνω-με-τα-αγόρια, είναι λογικά?

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,063 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:02, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Έχω μια ερώτηση..Κυρίως προς τους μεγαλύτερους,δηλαδή αυτούς που έχουν περάσει την εφηβεία : Αυτή η ηλίθια βαρεμάρα, το θα σηκωθώ σε 5 λεπτά από το πισι(άσχετο αν τα 5 λεπτά γίνονται 2 ώρες), η απίστευτα ανορεξία για διάβασμα, το μπέρδεμα, δεν-ξέρω-τι-να-κάνω-με-τα-αγόρια, είναι λογικά?
ναι...
το βιώνουν και οι μεγαλύτεροι

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:23, 11-04-10:

Eλεος οχι καλε δεν ειμαι ετσι!!! 1)δεν διαβαζω ιδιαιτερα πολυ
2)ουτε ειμαι ιδιαιτερα υποκουος ανθρωπος ο,τι μου ερθει κανω και μετα τρωω 20 λεπτα κυρηγμα αλλα δεν ειναι και καθημερινη αυτη η κατασταση
3)Δεν πηγαινω συχνα εκκλησια (καθε Πασχα βασικα πηγαινω αλλα αυτο δεν εχει σχεση με το αν πιστευεις καπου ή οχι)
4)ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΠΟΠ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!(ναι αυτο με ενοχλησε λιγο)...μονο ροκ και χιπ-χοπ ή ραπ ακουω
παρολαυτα δεν εχω υπερβολικα συμπτωματα εφηβειας αλλα δεν ειμαι και αυτο το τοσο καλο (ιδανικο για τους γονεις) παιδακι που περιγραφεις...
Χαχαχαχ.

Κοπελα μου δεν το ειπα για σενα.

Το πως ημουν εγω περιεγραφα πριν τη "μεγαλη αλλαγη".

Απλα, αφορμη ηταν το δικο σου "ηπια" εφηβεια.

Nothing personal.

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι η εφηβεία δίνει πολλά μαθήματα. Εγώ είμαι στα 16 και έχω πάρει ήδη πολλά. Αυτό είναι θετικό.

Το δεν-ξερω-τι-να-κανω-με-τη-ζωη-μου-γενικοτερα,ανταποκρινεται περισσοτερο στη δικη μου εφηβεια τουλαχιστον.

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 20:09, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
ναι...
το βιώνουν και οι μεγαλύτεροι
Εντάξει ευτυχώς δηλαδή για να μην αισθάνομαι άσχημα.

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Το δεν-ξερω-τι-να-κανω-με-τη-ζωη-μου-γενικοτερα,ανταποκρινεται περισσοτερο στη δικη μου εφηβεια τουλαχιστον.
Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη

Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Εύα
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H Εύα έγραψε στις 20:40, 11-04-10:

Το δεν-ξερω-τι-να-κανω-με-τη-ζωη-μου-γενικοτερα,ανταποκρινεται περισσοτερο στη δικη μου εφηβεια τουλαχιστον. [/quote]
Και εγώ το αναρωτιέμαι αυτό..άπειρες φορές!!Κάνω πολλά πράγματα στη ζωή μου..όμως τίποτα δεν με ευχαριστεί ίσως γιατί δεν τα νιώθω αυτά που κάνω..δηλαδή ίσως δεν τα θέλω πραγματικά!Δεν είσαι η μόνη πάντως..να ξέρεις!!

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 15:46, 12-04-10:

Ρε παιδια υπαρχουν κοινα αισθηματα που περνουν ολοι οι εφηβοι.
Παντως οταν βρισκεις καποιον που αισθανεται το ιδιο με σενα τοτε νιωθεις χαρουμενος, γιατι ξερεις οτι συνεννοηστε, καταλαβαινετε ο ενας τον αλλον.

Αν και δεν ειμαι μεγαλυτερος (δε θα το ελεγα μ τπτ, ακομα εφηβο με θεωρω), πιστευω οτι αυτα τα αισθηματα ειναι πανανθρωπινα, ολων των ηλικιων σχεδον.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 18-04-10 στις 23:42. Αιτία: merge
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 18:04, 12-04-10:

ΕΓω δεν νοιωθω και τπτ ιδιαιτερο. Νταξ ενω παλια ημουν καλα με τους γονεις μ, αρχιζουν να μου την δινουν πολλες φορες, Επισης για καποιο λογο ολο βαριεστημανος και κουρασμενος νοιωθω... ΑΑΑ επισης εχω πιο πολλα νευρα και πλακονομαι πιο ευκολα με αλλους+ οτι κανω γυμναστικη = ειμαι επικυνδινος
Το νοημα για ολα που κανω κι ετσι, το εχω σκεφτει κι εγω αρκετες φορες. ξερετε που καταληξα; Χεστο μελλον και κανε οτι γουσταρεις γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα πεθανεις και τοτε ολοι οι κοποι για το 'μελλον' πανε στραφι.

Παράθεση

Pangeos (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pangeos
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O Pangeos έγραψε στις 15:37, 13-04-10:

Αυτά που περιγράφεις, θα υπάρχουν πάντα, λίγο ή πολύ. Το θέμα είναι για μένα, που έφτασα κιόλας τα 26, είναι να γεμίσεις τη ζωή σου με πράγματα που σου αρέσουν πραγματικά. Από κει και πέρα, όταν τελειώσεις σπουδές κτλ και βρεις εργασία, θα είσαι συνεχώς στη τσίτα, δε θα προλαβαίνεις να βήξεις, θα αναπολείς τους καιρούς που ήσουν έφηβη κτλ κτλ Οπότε μη το σκέφτεσαι αρνητικά. Κάνε πράγματα που σου αρέσουν και που σε γεμίζουν, είτε πρόκειται για απλά χόμπυ, είτε για τη δουλειά που θα κάνεις μια ολόκληρη ζωή. Προβλήματα δυστυχώς θα έχουμε πάντα. Έτσι είμαστε φτιαγμένοι εμείς και προπαντός η κοινωνία που χτίσαμε Καλή τύχη

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 18:57, 30-04-10:

Συμφωνώ. Τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα!

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 19:13, 30-04-10:

Εγω το μονο θεμα που ειχα,ηταν πως τα εβλεπα ολα απλα.Ειχα διαφορετικες προτεραιοτητες και πιστευα μονος μου θα κατακτουσα τον κοσμο.Βεβαια,αυτο δεν ηταν καθολου κακο μιας και να θες να αλλαξεις τον ηδη μεσα στα σκατα κοσμο,μονο καλο ειναι.
Απλα καποια στιγμη καποιος μου κοψε τα φτερα και αναγκαστικα συμβιβαστηκα,οπως ολοι μας.

Μηπως τελικα,αυτοι που θελουν να αλλαξουν τον κοσμο ειναι ακομα εφηβοι ή εχουν καταλαβει κατι περισσοτερο;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 19:32, 01-05-10:

αυτοι που θελουν να αλλαξουν τον κοσμο, δν πτοουνται με τιποτα, δεν ακουν κανεναν, κανουν αυτο που θελουν αυτοι να κανουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioannaki95

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 20:15, 01-05-10:

νευριάζω πολύ εύκολα ή κλαίω όταν σκέφτομαι διάφορα δεν μπορώ να μοιραστώ όλα όσα με απασχολούν με τις φίλες μου και όσο και να τις αγαπάω έχω χάσει την ιδέα μου για όλα αυτά που πίστευα περί φιλίας γιατί ο καθένας τελικά κοιτάει τον συμφέρον του,τον εαυτό του και το πως θα σε εκμεταλλευτεί και όταν τον χρειάζεσαι δεν είναι εκεί...μόνο όταν σε έχει ανάγκη σε θυμάται...τεσπαααα.....επίσης ώρες ώρες νιώθω τόσο καταπιεσμένη απο τον πατέρα μου που νομίζω ότι θα εκραγωωωωωωωω...... για να ηρεμήσω βάζω απαλή μουσική και διαβάζω ιστορία(κουλό αυτο αλλα με ηρεμεί)και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι σε 3 χρόνια θα φύγω από εδώ...

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 10:05, 12-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Συμφωνώ. Τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα!
ναι η διαφορα ειναι οτι εγω δεν εχω μεσα στην ιδεολογια μου και το "i love school" ετσι οπως ειναι το εκπαιδευτικο συστημα μαλλον το αντιθετο θα ελεγα...

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 22:04, 15-05-10:

Το i love school υπονοεί για όσους το πιάνουν I love i-school !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To σκουλ γενικά κι εγώ το μισώ!!!!!!!!!

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:29, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Το i love school υπονοεί για όσους το πιάνουν I love i-school !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To σκουλ γενικά κι εγώ το μισώ!!!!!!!!!
ενταξει...ειπαμε μην το μισεις κι ολας αλλα νταξει καλυτερα απο το να σου αρεσει κι ολας

Παράθεση

LoCo0o0:-):-P:-0

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη LoCo0o0:-):-P:-0
Ο LoCo0o0:-):-P:-0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O LoCo0o0:-):-P:-0 έγραψε στις 12:40, 30-05-10:

Sex(!)

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 13:40, 30-05-10:

Εύκολα πέρασε μέχρι τώρα για μένα, με τις περισσότερες αλλαγές στο χαρακτήρα μου να συμβαίνουν πέρισυ, οπότε και ωρίμασα, αναθεωρώντας πολλά πράγματα.
Να φανταστείτε βλέπω παλιές μου απαντήσεις εδώ στο i-school και λέω: "Εγώ τα έχω γράψει αυτά;;;"

Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 14:07, 30-05-10:

Αυτο που ειπε ο Ευπατριδης το νιωθω κι εγω σε μεγαλο βαθμο καποιες φορες.Δεν μου χουν κοψει ακομα τα φτερα ομως αλλα ακομα και να προσπαθει καποιος το θεμα ειναι να μην ακους τιποτα.Γιατι αν θελουμε και βαλουμε ο καθενας το λιθαρακι του μπορουμε πολλα να πετυχουμε.Η κοινωνια μας ομως αλλα φαινεται να πιστευει...
Το χειροτερο με μενα ειναι οτι εχω υπερβολικα αποτομες ψυλοχολικες μεταπτωσειςκαι απλα δεν ελεγχεται.Εκει που ειμαι πολυ ευδιαθετη ξαφνικα νιωθω λες και θελω να πεθαινω.Το ενα δευτερολεπτο ετσι το αλλο γιουβετσι.Εσεις τo παθαινετε αυτο το πραμα;Επισης,ξεσπαω συχνα(τι εχουν τραβηξει οι γονεις μου) ,αλλα μετα απο λιγο καταλαβαινω οτι αυτα που λεω δεν τα εννοω οποτε τους λεω ''λιγη υπομονη εφηβεια ειναι θα περασει'' και τετοια.Παντως κι εγω που τους ρωτησα και που εβλεπα γενικα την αδερφη μου οταν ηταν εφηβη δεν ηταν σαν τη εμενα .Ειχε κι αυτη βεβαια τα ξεσπασματα της αλλα σε πιο ηπια μορφη.Αλλαγες στο χαρακτηρα ή στην νοοτροπια μου γενικοτερα δεν εχω παρατηρησει ως τωρα.Απλα αρχιζω και ψαχνω μερικα πραγματα πιο πολυ και καπως ετσι.Το κακο ειναι πως σ'αυτη την ηλικια επηρεαζεσαι πολυ ευκολα οποτε πρεπει να 'σαι προσεκτικος και να ξερεις να κρινεις τι ειναι για σενα και τι οχι(που δεν ειναι παντα και το πιο ευκολο πραμα).

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 14:41, 30-05-10:

Εγώ αυτό με τις απότομες αλλαγές στη διάθεση το είχα την περίοδο των πανελληνίων. Τη μια έλεγα στον εαυτό μου ότι έχω προετοιμαστεί πολύ καλά και θα γράψω όσο πρέπει και το επόμενο λεπτό άρχιζα να κλαίω και να σκέπτομαι άσχημα πράγματα.
Είναι λογικό να νιώθεις έτσι πάντως, μη σε ανησυχεί αυτό

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 17:58, 04-06-10:

δυσκολη αλλα ειχε φαση και την γλεντισα αλλα και εμαθα πολλα.

Παράθεση

ποκαχοντας (ΕΙΡΗΝΗ)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ποκαχοντας
H ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H ποκαχοντας έγραψε στις 22:15, 06-06-10:

Κατα την γνωμη μου η εφηβεια ειναι η καλυτερη περιοδος ολων μας.Γιατι εξερευναμε το κοσμο με αλλα ματια!!!!
Στην εφηβεια κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι!χωρις να σκεφτεσαι ανα αυτο που κανεις ειναι σωστο ή οχι,αλλα και παλι δεν σε νοιαζει και πολυ!!
Μερικες φορες ξεσπας τα νευρα σου στα ατομα πχ της οικογενειας ή ακομα και στους φιλους.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!
ΕΦΗΒΕΙΑ=ΤΡΕΛΑ

Παράθεση

κελυ (κελυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη κελυ
H κελυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Βασιλικό (Εύβοια). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H κελυ το καλοκαιρακι,στην ακρογιαλια,! έγραψε στις 16:50, 13-06-10:

εφηβειααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι τελεια χρονια......!εγω περναω τελεια εφηβικη ηλικια...αν και λιγο το διαβασμα με ζοριζει αλλα δε βαριεσαι!!!!ολα για τον ανθρωπο............κατα τα αλλα μια χαρα...ολο παρτυ,διασκεδαση,τρελα και καινουργια πραγματα προσ δοκιμη....ουαου.......

Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη candygirl96
H candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H candygirl96 έγραψε στις 09:47, 02-07-10:

Αφηστε τα παιδια....δυσκολη η κατασταση...δεν παλευεται.....

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 10:09, 02-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
δυσκολη αλλα ειχε φαση και την γλεντισα αλλα και εμαθα πολλα.
Η εφηβεία κρατά μέχρι και τα 20 για τους άντρες.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 14:09, 06-07-10:

και οι γυναικες???? α, ναι, οι κυριες ωριμες...στα 18 η εφηβεια ειναι η καλυτερη περιοδος, αν και καθε περιοδο πρεπει να την γλενταμε οπως ειναι!!!

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 02:55, 23-12-10:

Εφηβεια?μμμ μου ερχονται στο μυαλο πολλα... οπως ροκ μουσικη η ακομα κ gothic(κολλημα τοτε με evanescence),αγαπημενο χρωμα μαυρο,all star,τσακωμοι με μαμα,κλαματα,ημερολογια(καλα εισαι!),ακαταστασια στο δωματιο κ πολυ μα πολυ αμφισβητηση.τιποτα δεν ειναι αρκετο...ολα εχουν ενα μηπως.Ακομα κ οι φιλιες ...τα παντα!Ολα φαινονται πιο απαισιοδοξα ενω η αισθηση του αδιεξοδου βολευεται για τα καλα στις ηλικιες αυτες...!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 02:57, 23-12-10:

κλαμα
mood swings
σχολειο
ΧΑΖΟΜΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ
ΚΑΦΡΙΛΕΣ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Stark21

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περί έρωτα και sex στην εφηβεία - Από Νάντια
      Το θέμα έχει λάβει 127 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-15 στις 01:53.
    • Εφηβεία - Από s_PAO_piata
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-07 στις 15:43.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους