Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,455 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,531 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 922 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

lovesome (για σήμερα Debbie ;p)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovesome
H για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 16:50, 23-06-10:

Φυσικά και μπορεί να γίνει . Άλλωστε στο φροντιστήριο λογικά θα περνάς αρκετές ώρες, οπότε θα έχεις και πολλές ευκαιρίες..
Ναι!!!

Γιάννη να ρωτήσω κάτι? Είχες ποτέ κοπέλα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 16:50, 23-06-10:

ναι..
--> στην ερώτηση του Γιάννη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 629 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 16:51, 23-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από lovesome
Ναι!!!

Γιάννη να ρωτήσω κάτι? Είχες ποτέ κοπέλα?
Όχι ποτέ. Γιατί ρωτάς?

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 16:53, 23-06-10:

Όχι ποτέ. Γιατί ρωτάς?
Απλά να δω αν έχεις εμπειρία!

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 17:06, 23-06-10:

Αν τελικά στο σχολείο βρω κοπέλα, αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να αποχωριστώ την παρέα μου? Ρωτάω γιατί ένας συμμαθητής μου είχε κανονικά παρέα, αλλά απο τότε που βρήκε κοπέλα είναι στα διαλείμματα στο διάδρομο μαζί της και μιλάει στα διαλείμματα σπάνια με άλλους και μόνο την ώρα του μαθήματος μιλάει κανονικά σε ένα φίλο του.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:11, 23-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Αν τελικά στο σχολείο βρω κοπέλα, αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να αποχωριστώ την παρέα μου? Ρωτάω γιατί ένας συμμαθητής μου είχε κανονικά παρέα, αλλά απο τότε που βρήκε κοπέλα είναι στα διαλείμματα στο διάδρομο μαζί της και μιλάει στα διαλείμματα σπάνια με άλλους και μόνο την ώρα του μαθήματος μιλάει κανονικά σε ένα φίλο του.
Σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δε θα παρατήσεις τους φίλους σου για να κάνεις παρέα μονο μαζί της, ή το αντίστροφο.
Θα αφιερώνεις και στους δυο χρόνο για να τα λέτε, και στη τελική τα συνδυάζεις κιόλας. Τη γνωρίζεις στη παρέα και κάθεστε όλοι μαζί, αλλά παρόλα αυτά θα πρέπει να υπάρξει και ξεχωριστός χρόνος για τον καθένα.

Πρέπει να φροντίσεις να υπάρχει μια ισορροπία, αλλιώς θα χάσεις έναν από τους δύο, γιατί ο άλλος θα νιώθει παρατημένος.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 17:18, 23-06-10:

Με τις εξόδους τι γίνετε? Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγαίνουμε μέρα παρά μέρα? Και αν πάμε σε καφετέρια και δεν πιω καφέ θα με θεωρήσει ξενέρωτο?

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 17:22, 23-06-10:

Με τις εξόδους τι γίνετε? Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγαίνουμε μέρα παρά μέρα? Και αν πάμε σε καφετέρια και δεν πιω καφέ θα με θεωρήσει ξενέρωτο?
Αν θα είστε σε σχέση και σε θεωρήσει ''ξενέρωτο'' επειδή δεν ήπιες καφε,τοτε διαολοστειλε την ...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:23, 23-06-10:

Σημασία δεν έχει μόνο το τι θα θελήσει αυτή. Θα έχεις και εσύ λόγο στη σχέση και θα αποφασίσετε και οι δυο το πότε μπορείτε να βγείτε.

Όσο για τον καφέ OMG ΄γιατί να σε θεωρήσει ξενέρωτο; Επειδή καφέ πίνουν οι μάγκες;
Μη σκαλώνεις σε αυτά. Αν η κοπέλα είναι σωστή δε θα το προσέξει καν. Και είναι και το τελευταίο που σε νοιάζει.

Εγώ πάντα χυμό ή σοκολάτα παίρνω βτω.

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 17:25, 23-06-10:

Βασικά,αν σ αγαπάει,δεν θα την νοιάζει ακόμα και σανγκουίνι να πίνεις

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 17:55, 23-06-10:

Giannis4ever οι ερωτήσεις σου αγγίζουν τα όρια του trolling... νομίζω μας κανεις πλακα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 18:03, 23-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Evris7
Giannis4ever οι ερωτήσεις σου αγγίζουν τα όρια του trolling... νομίζω μας κανεις πλακα
Σοβαρά μιλάω.

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 18:34, 23-06-10:

Έχεις σπυράκια και έχεις κόμπλεξ με τον εαυτό σου;

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 19:19, 23-06-10:

Έχεις σπυράκια και έχεις κόμπλεξ με τον εαυτό σου;
Έχω σπυράκια. Κόμπλεξ με τον εαυτό μου δεν εχω, αλλά δεν νομίζω ότι είμαι τρομερά όμορφος. Δεν λέω ότι είμαι άσχημος, αλλά δεν είμαι και κούκλαρος.

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 19:27, 23-06-10:

Έχω σπυράκια. Κόμπλεξ με τον εαυτό μου δεν εχω, αλλά δεν νομίζω ότι είμαι τρομερά όμορφος. Δεν λέω ότι είμαι άσχημος, αλλά δεν είμαι και κούκλαρος.
Δεν χρειάζεται να είσαι κούκλαρος. Να έχεις αυτοεκτίμηση και να πιστεύεις στον εαυτό σου. Σε καμία δεν αρέσουν οι μίζεροι.
Οπότε μην κωλώνεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 20:03, 23-06-10:

Δεν χρειάζεται να είσαι κούκλαρος. Να έχεις αυτοεκτίμηση και να πιστεύεις στον εαυτό σου. Σε καμία δεν αρέσουν οι μίζεροι.
Οπότε μην κωλώνεις.

Όλα αυτά βέβαια
συν λεφτά
πολλά, πολλά λεφτά

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 22:25, 23-06-10:

Όλα αυτά βέβαια
συν λεφτά
πολλά, πολλά λεφτά
Τι λες καλε?? Δεν είμαστε όλες έτσι!

Βασικά Γιάννη??Περίμενε να βρεις την κοπέλα να μας πεις την περίπτωση σου και να σε βοιηθήσουμε! Όλα αυτά υποθετικά είναι! Γιατί δεν κάνεις κάτι τώρα το καλολαιράκι? Στην παραλία πχ!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 22:46, 23-06-10:

με τα ποδια προφανως....

Παράθεση

spirtoulis7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη spirtoulis7
Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O spirtoulis7 έγραψε στις 23:04, 23-06-10:

μήπως ο πατέρας σου ήταν ζαχαροπλάστης?

αυτοεκτίμηση,αυτοσχεδιασμός,κανά αστειάκια και όλα έρχονται μετά

Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη agiostimotheos
Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε στις 23:31, 23-06-10:

με τα πόδια.
Αυτό με τα πόδια το έχω δει σε τρεις και δεν το εχω πιασει...

GIANNIS4EVER γκομενα ειναι οχι φυσικη δεν μπορεις να εισαι προετοιμασμενος για τα παντα
Βρες πρωτα και ολα τα αλλα θα τα μαθεις στη πορεια

Οσο για ατακες μου ερχονται μονο γελοιες ατακες πχ. Εισαι για μια βολτα με την Πορσε; (Μανθος)
Ή ήμουν με αλλες 2 πριν, αλλα αντεχω να παω με αλλες 3 φερε και τις φιλες σου αν ειναι.

Τεσπα.
Εγω τι κανω. Μιλαμε για ασχετη ετσι;
Την κοιταω μεχρι να με κοιταξει. Αν με κοιταξει ξανα μετα απο λιγο και αν μιλησει και στις φιλες της συνωμωτικα περιμενω λιγο και παω να της μιλησω.

ΤΙΡ. Αφου δεν τα εχεις και με καμια μεχρι τωρα
Φτιαχτα με 1-2 κοριτσακια ξερεις οχι απο τις θεες του σχολειου, αλλα μετριες που οι κομπλεξικοι φιλοι σου θεωρουν μπαζα για κανα μηνα, αντε δυο, οχι παραπανω (εκτος αν σ΄αρεσει πολυ, οποτε μην την χασεις).

Δειχνεις ετσι οτι δεν εισαι ρηχος και οτι μπορεις να κανεις σοβαρες σχεσεις. Μετα μπορεις πιο ανετα να "χτυπησεις" κοριτσια υψηλοτερα στην κλιμακα "θεα του σχολειου"

Καλη τυχη.

PS. Φιλια μεταξυ 2 φυλων υπαρχει μεχρι να φασωθειτε. ( Ο χρονος μεχρι να γινει αυτο παιζει)
PS2. Λαουρα εσυ εισαι στη φωτο που εχεις;
PS3. Ισως κατι απο αυτα που ειπα να ακουστηκε "ασχημο" Σορρυ συμβουλες δινουμε, δεν προσπαθουμε να κανουμε εντυπωση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 23-06-10 στις 23:52. Αιτία: κεφαλαία
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 23:52, 23-06-10:

Ενταξει Mr.agiotimothee ....

Παράθεση

agiostimotheos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη agiostimotheos
Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O agiostimotheos έγραψε στις 12:06, 24-06-10:

Ενταξει Mr.agiotimothee ....
διαφωνεις σε μπολικα?

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 12:11, 24-06-10:

Μα οι τρόποι για να πλησιάσεις μια κοπέλα είναι τόσοι πολλοί, και διαφέρουν οι τρόποι προσέγγισης, πρέπει να τους προσαρμόζεις στην κάθε κοπέλα....

P.S. Βρε Γιάννη τα σπυράκια τι σχέση έχουν? Κανείς δεν είναι τέλειος!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:14, 24-06-10:

Ηταν η πρωτη συμβουλη ....το πρωτο βημα..αμα δεν την πλησιασεις με τα ποδια πως θα το καταφερεις?θα ειναι λιγο ακυρο να την πλησιασεις με αυτοκινητο,ποδηλατο,μηχανακι,ή αναπυρικο καροτσακι...

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 12:24, 24-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από agiostimotheos
ΤΙΡ. Αφου δεν τα εχεις και με καμια μεχρι τωρα
Φτιαχτα με 1-2 κοριτσακια ξερεις οχι απο τις θεες του σχολειου, αλλα μετριες που οι κομπλεξικοι φιλοι σου θεωρουν μπαζα για κανα μηνα, αντε δυο, οχι παραπανω (εκτος αν σ΄αρεσει πολυ, οποτε μην την χασεις).

Δειχνεις ετσι οτι δεν εισαι ρηχος και οτι μπορεις να κανεις σοβαρες σχεσεις. Μετα μπορεις πιο ανετα να "χτυπησεις" κοριτσια υψηλοτερα στην κλιμακα "θεα του σχολειου"
WTF.

Συγγνώμη δηλαδή κάποιος δείχνει ότι δεν είναι ρηχός άμα τα φτιάξει με ένα από τα "μπάζα" του σχολείου?

Και από πότε βάζουμε τους ανθρώπους σε "κλίμακες"?

Από τι πράγμα κρίνεται η "κατάταξη" τους σε μια ανώτερη ή κατώτερη κλίμακα?

Για πες μας λίγο για να καταλάβουμε κι εμείς οι άσχετοι.....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 16:06, 24-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
WTF.

Συγγνώμη δηλαδή κάποιος δείχνει ότι δεν είναι ρηχός άμα τα φτιάξει με ένα από τα "μπάζα" του σχολείου?

Και από πότε βάζουμε τους ανθρώπους σε "κλίμακες"?

Από τι πράγμα κρίνεται η "κατάταξη" τους σε μια ανώτερη ή κατώτερη κλίμακα?

Για πες μας λίγο για να καταλάβουμε κι εμείς οι άσχετοι.....
Αυτά είναι αγορίστικα πραγματάκια
Έλα που δεν έχετε και σεις τέτοια

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,837 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:35, 24-06-10:

Το να βάζετε τους ανθρώπους σε κλίμακες ε?
Το να θεωρείτε ότι στον κόσμο υπάρχουν άτομα 1ης και 2ης κατηγορίας..

Μάλιστα,μάλιστα.
Και εις ανώτερα σας εύχομαι.

Πιό ουσιαστικό θα ήταν βέβαια αν απαντούσες στις ερωτήσεις μου,αλλά ok.
Και κάτι ακόμη. Επέτρεψε μου να πώ πως όχι δεν είναι "αγορίστικα" πραγματάκια.
Δεν σκέφτονται όλοι πώς οι "θεές" του σχολείου είναι υψηλότερης κατηγορίας από τα "μπάζα".
Υψηλότερης κατηγορίας ως προς τι άλλωστε? Ως προς το πνεύμα,τον εσωτερικό κόσμο ή την αντίληψη?
Μήπως το "υψηλότερης κατηγορίας" έχει να κάνει με το πόσο "υψηλά" φτάνει το μίνι μιας κοπέλας?
Λέω εγώ τώρα.
Σταματήστε να κατηγοριοποιείτε τους ανθρώπους επιτέλους.
Δεν υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες κατηγορίες ανθρώπων. Δεν υπάρχουν καν κατηγορίες για την ακρίβεια.

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 17:17, 24-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Το να βάζετε τους ανθρώπους σε κλίμακες ε?
Το να θεωρείτε ότι στον κόσμο υπάρχουν άτομα 1ης και 2ης κατηγορίας..

Μάλιστα,μάλιστα.
Και εις ανώτερα σας εύχομαι.

Πιό ουσιαστικό θα ήταν βέβαια αν απαντούσες στις ερωτήσεις μου,αλλά ok.
Και κάτι ακόμη. Επέτρεψε μου να πώ πως όχι δεν είναι "αγορίστικα" πραγματάκια.
Δεν σκέφτονται όλοι πώς οι "θεές" του σχολείου είναι υψηλότερης κατηγορίας από τα "μπάζα".
Υψηλότερης κατηγορίας ως προς τι άλλωστε? Ως προς το πνεύμα,τον εσωτερικό κόσμο ή την αντίληψη?
Μήπως το "υψηλότερης κατηγορίας" έχει να κάνει με το πόσο "υψηλά" φτάνει το μίνι μιας κοπέλας?
Λέω εγώ τώρα.
Σταματήστε να κατηγοριοποιείτε τους ανθρώπους επιτέλους.
Δεν υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες κατηγορίες ανθρώπων. Δεν υπάρχουν καν κατηγορίες για την ακρίβεια.
Χαλάρωσε. Όλα αυτά γίνονται στο πλαίσιο του χαβαλέ. Μη βγάζεις όλο σου το κόμπλεξ εδώ πέρα. Αν σε παράτησε κάποιος για κάποια άλλη δε φταίω εγώ.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 17:50, 24-06-10:

Χαλάρωσε. Όλα αυτά γίνονται στο πλαίσιο του χαβαλέ. Μη βγάζεις όλο σου το κόμπλεξ εδώ πέρα. Αν σε παράτησε κάποιος για κάποια άλλη δε φταίω εγώ.
Ναι μάλιστα συγγνώμη που διέκοψα τον χαβαλέ που έκανες και έκανα πιο "βαριά" τη συζήτηση.

Όσο για το κόμπλεξ,δεν με ξέρεις κι από χθες και πίστεψε με δεν χρειάζομαι προσωπικό ψυχολόγο για να μου πεί τι θα κάνω.
Κανείς δεν με παράτησε,απλά δεν μου αρέσει η κατηγοριοποίηση.

Τις απόψεις μου εξέφρασα απλά.

Σόρρυ για το Off και από τα υπόλοιπα μέλη που χάλασα την ευχάριστη ατμόσφαιρα της συζήτησης.

Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη prion
Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O prion έγραψε στις 20:33, 24-06-10:

Χούφτωστη.Θα το μετανιώσεις.

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:57, 24-06-10:

Πώς πλησιάζεις μια κοπέλα? Για σχέση εννοώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι περίεργος.
Κατ' αρχάς μην παίρνεις συμβουλές από κοπέλες γιατί δεν έχουν εμπειρία στο πώς να πλησιάσεις μια κοπέλα. Μην νομίζεις ότι ξέρουν τι θέλουν. Οι περισσότερες συμβουλές που θα πάρεις περιστρέφονται γύρω από το να τις δώσεις να καταλάβουν ότι ενδιαφέρεσαι - φυσικά χωρίς να σημαίνει ότι θα δώσει κι αυτή τα ίδια σημάδια. Αυτό λέγεται "συναδελφική αλληλεγγύη".

Για παράδειγμα:
Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Να είσαι ο εαυτό σου.
Κλασική χιλιοειπωμένη συμβουλή. Αν είσαι ο εαυτός σου πολύ απλά θα σε μυριστεί, θα σε θεωρήσει σιγουράκι και πάει στον επόμενο.

Όπως εύστοχα έχει ειπωθεί και σε άλλο τόπικ από άλλον συμφορουμίτη, να είσαι όχι απλά ο εαυτός σου, αλλά ο καλύτερος εαυτός σου.

Από εκεί και πέρα θα συμφωνήσω με όσους (και όσες) έχουν πει να μην έχεις άγχος. Όχι άγχος γιατί πολύ απλά δεν έχεις ανάγκη καμία. Αν σου βγει, έχει καλώς. Αν δεν σου βγει, έχεις κερδίσει τουλάχιστον μια πολύ καλή φίλη και προχωράς στην επόμενη.

Για το "πώς να την πλησιάσεις" ... σ' αυτό δεν υπάρχουν κανόνες, καθένας επιλέγει τον τρόπου που του ταιριάζει καλύτερα. Σίγουρα πάντως πρέπει με κάποιον τρόπο να μιλήστε και να γνωριστείτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 07:26, 26-06-10:

Η συμβουλή του Valder σε παρόμοιο θέμα πως σας φαίνεται? Θα πιάσει?

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 10:51, 27-06-10:

Δε συνιστώ τα καλούπια.
Μ' αρέσει που λέει ότι ό,τι κάνεις θα το κάνεις μόνος σου, και από την άλλη σου δίνει έτοιμη ιστορία

Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Athinoul@91
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 11:46, 27-06-10:

οπα ρε μεγαλε τι μας λες...σοβαρα? ενω εσυ ας πουμε εισαι ο τελειος! απο που και ως που κατατασσουμε τους ανθρωπους σε κλιμακες? ποιος εχει την ικανοτητα και το δικαιωμα να το κανει? οι ανθρωποι δεν κατατασσονται γιατι απλα ειναι ξεχωριστοι! δεν σημαινει οτι αν καποιος δεν ειναι ομορφος/ομορφη οτι ειναι και κατωτερος. η εξωτερικη εμφανιση δειχνει καποια πραγματα για τον χαρασκτηρα και την συμπεριφορα καποιου, οπως ειναι το...γουστο και το αν ειναι ψωνιο...και ισχυει! η συμπεριφορα ομως του αλλου ειναι αυτη που δειχνει τον πραγματικο χαρακτηρα! και επιτελους παψτε να κοιτατε μονο την εμφανιση και μπειτε στην ουσια! αν νομιζετε οτι οι γυναικες ειναι χαζες, ειτε ειναι ξανθιες ειτε μελαχρινες ειστε βαθια νυχτωμενοι. να ξερετε οτι νομιζετε οτι συνηθω σας ελεγχουν και δεν τις ελεγχετε... για οποιονδηποτε λογο και αν πλησιασετε μια γυναικα αυτη θα το καταλαβει(ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις). και μην θεωρεις τον εαυτο σου μαγκα με το να παιζεις με τον αλλον ή μαλλον να τον κοροιδευεις γιατι ισως να συμβει το ιδιο και σε εσενα.

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 11:58, 27-06-10:

lol για την ιστορια χαχαχα =P....
"Τελικά ξέρεις τι έγινε; Δεν της μίλησε, αυτή έφυγε πιό νωρίς από το ξενοδοχείο και μετά αυτός ήταν στενοχωρημένος και μετανιωμένος"

...και τώρα ήδη έχεις προετοιμάσει το έδαφος για να πετάξεις το αποτελειωτικό:

"Δε θα ήθελα ποτέ να φτάσω στη θέση του και να μη μιλάω σ αυτές που μου αρέσουν. Τι λες, θα με βοηθήσεις να ξεκινήσω σωστά με σένα;" και θα χαμογελάσεις ελαφρά.

Έλα να μου πεις μετά για πόσα δευτερόλεπτα κοκκάλωσε πριν σε πάρει από το χεράκι να πάτε βόλτα αγκαλιά!"

χοαχοαοχ σιγα ρε ακου κει κοκαλωσε λες και της ειπε τιποτα τρομερο!!
gianni δε πιστευω να πας να κανεις κοπυ παστε το ιδιο και συ... αυτοσχεδιασε
ασε που εμενα αυτες οι ιστοριες δεν μ αρεσουν.... βρες ενα θεμα να συζητησετε και ασε τις ιστοριες

Παράθεση

makisr91

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη makisr91
Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O makisr91 έγραψε στις 12:08, 27-06-10:

Συμφωνώ με την athinoula17!! Ρε παιδια μια ερωτηση όμως. Βλεπουμε συμβουλες για το πως θα πλησιασεις μια κοπελα. Βεβαια αυτός είναι και ο τίτλος, σπανια όμως εχω δει κοπελες να ζητανε συμβουλες για το πως θα πλησιασουν ενα αγορι. Εμεις τα αγορια δηλαδη, δεν αξιζουμε?? Και θελετε να κανουμε εμεις την πρωτη κινηση και να παρετε τα κοπλιμεντα και απο πανω να ριξετε και χυλοπιτα. Ε, νομιζω οτι αυτο παραπαει

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 12:48, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από athinoula17
οπα ρε μεγαλε τι μας λες...σοβαρα? ενω εσυ ας πουμε εισαι ο τελειος! απο που και ως που κατατασσουμε τους ανθρωπους σε κλιμακες? ποιος εχει την ικανοτητα και το δικαιωμα να το κανει? οι ανθρωποι δεν κατατασσονται γιατι απλα ειναι ξεχωριστοι! δεν σημαινει οτι αν καποιος δεν ειναι ομορφος/ομορφη οτι ειναι και κατωτερος. η εξωτερικη εμφανιση δειχνει καποια πραγματα για τον χαρασκτηρα και την συμπεριφορα καποιου, οπως ειναι το...γουστο και το αν ειναι ψωνιο...και ισχυει! η συμπεριφορα ομως του αλλου ειναι αυτη που δειχνει τον πραγματικο χαρακτηρα! και επιτελους παψτε να κοιτατε μονο την εμφανιση και μπειτε στην ουσια! αν νομιζετε οτι οι γυναικες ειναι χαζες, ειτε ειναι ξανθιες ειτε μελαχρινες ειστε βαθια νυχτωμενοι. να ξερετε οτι νομιζετε οτι συνηθω σας ελεγχουν και δεν τις ελεγχετε... για οποιονδηποτε λογο και αν πλησιασετε μια γυναικα αυτη θα το καταλαβει(ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις). και μην θεωρεις τον εαυτο σου μαγκα με το να παιζεις με τον αλλον ή μαλλον να τον κοροιδευεις γιατι ισως να συμβει το ιδιο και σε εσενα.
Όλα αυτά που λες έρχονται σε αντίθεση με αυτά που μόλις έκανες. Δεν υπάρχει κάτι για το οποίο να διαφωνώ στο πόστ σου. Δε συνηθίζω να προσκολλώ στην εμφάνιση μιας κοπέλας αν είναι να κάνω κάτι μαζί της. Φυσικά και άλλα πράγματα μετράνε. Αλλά τώρα αυτό, που συμπέρανες για το χαρακτήρα μου ότι είμαι μάγκας και ότι πουλάω τρέλα ήταν κάπως βλακεία. Δεν κρίνω τους ανθρώπους από την εμφάνιση, αλλά όταν βλέπω μια κοπέλα που δεν είναι τόσο εμφανίσιμη με εμποδίζει κάνεις να το σχολιάσω με τον κολλητό μου δηλαδή; Ή αν είναι κουκλάρα πάλι είναι κακό να το συζητήσουμε με τον κολλητό μου; Ούτε εγώ είμαι ο σούπερ γκόμενος και δεν πάω για μοντέλο, αλλά δεν έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου και δε κολλάω πουθενά στο να παραδεχτώ ότι υπάρχουν ανθρωποι πιο εμφανίσιμοι. Όπως υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί χαρακτήρες υπάρχουν οι περισσότερο εμφανισιμοι και οι λιγότερο εμφανίσιμοι. Δεν είναι κατηγοριοποίηση, είναι η πραγματικότητα. Αυτό δε σημαίνει ότι βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα για το ποιόν τους, απλά είναι μια παρατήρηση. Να έχουμε κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ να ξεχνιόμαστε.
Αυτά.

Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 13:04, 27-06-10:

Όλα αυτά που λες έρχονται σε αντίθεση με αυτά που μόλις έκανες. Δεν υπάρχει κάτι για το οποίο να διαφωνώ στο πόστ σου. Δε συνηθίζω να προσκολλώ στην εμφάνιση μιας κοπέλας αν είναι να κάνω κάτι μαζί της. Φυσικά και άλλα πράγματα μετράνε. Αλλά τώρα αυτό, που συμπέρανες για το χαρακτήρα μου ότι είμαι μάγκας και ότι πουλάω τρέλα ήταν κάπως βλακεία. Δεν κρίνω τους ανθρώπους από την εμφάνιση, αλλά όταν βλέπω μια κοπέλα που δεν είναι τόσο εμφανίσιμη με εμποδίζει κάνεις να το σχολιάσω με τον κολλητό μου δηλαδή; Ή αν είναι κουκλάρα πάλι είναι κακό να το συζητήσουμε με τον κολλητό μου; Ούτε εγώ είμαι ο σούπερ γκόμενος και δεν πάω για μοντέλο, αλλά δεν έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου και δε κολλάω πουθενά στο να παραδεχτώ ότι υπάρχουν ανθρωποι πιο εμφανίσιμοι. Όπως υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί χαρακτήρες υπάρχουν οι περισσότερο εμφανισιμοι και οι λιγότερο εμφανίσιμοι. Δεν είναι κατηγοριοποίηση, είναι η πραγματικότητα. Αυτό δε σημαίνει ότι βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα για το ποιόν τους, απλά είναι μια παρατήρηση. Να έχουμε κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ να ξεχνιόμαστε.
Αυτά.
το "μαγκας" πηγαινε στο τροπο με τον οποιο μιλησες και αυτο που εβγαλε σε εμενα προσωπικα και φυσικα δεν ειπα οτι πουλας τρελα. φυσικα και συζητας με τους φιλους σου οπως κανω και εγω αλλωστε και συμφωνω με ολα οσα ειπες. ομως κανοντας αυτη τη διακριση αναμεσα στα μπαζα και τους/τις θεους/ θεες του σχολειου κατηγοριοποιεις ακομα κι αν δεν το θες. δεν νομιζω πωε ειναι κατι που εκφραζει την πραγματικοτητα αφου τα παντα σχεδον ειναι υποκειμενικα. σε εσενα φαινεται μπαζο σε αλλον οχι. αρα αυτο στεκει κατα τη δικη σου πραγματικοτητα και δεν σημαινει οτι εκφραζει και τους υπολοιπους. και επιπλεον κανουμε συζητηση μεχρι το σημειο που δεν κατανταει προσβλητικη για καποιο ατομο που συνηθως δεν γνωριζουμε καλα

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

O Evris7 έγραψε στις 13:10, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από athinoula17
το "μαγκας" πηγαινε στο τροπο με τον οποιο μιλησες και αυτο που εβγαλε σε εμενα προσωπικα και φυσικα δεν ειπα οτι πουλας τρελα. φυσικα και συζητας με τους φιλους σου οπως κανω και εγω αλλωστε και συμφωνω με ολα οσα ειπες. ομως κανοντας αυτη τη διακριση αναμεσα στα μπαζα και τους/τις θεους/ θεες του σχολειου κατηγοριοποιεις ακομα κι αν δεν το θες. δεν νομιζω πωε ειναι κατι που εκφραζει την πραγματικοτητα αφου τα παντα σχεδον ειναι υποκειμενικα. σε εσενα φαινεται μπαζο σε αλλον οχι. αρα αυτο στεκει κατα τη δικη σου πραγματικοτητα και δεν σημαινει οτι εκφραζει και τους υπολοιπους. και επιπλεον κανουμε συζητηση μεχρι το σημειο που δεν κατανταει προσβλητικη για καποιο ατομο που συνηθως δεν γνωριζουμε καλα
Δεν επικροτώ τον χαρακτηρισμό "μπάζο" και ούτε τον έχω χρησιμοποιήσει. Φυσικά και κάποια που μου φαίνεται όμορφη μπορεί σε κάποιον άλλον να μην αρέσει. Αυτά είναι γούστα. Και εξάλλου η συζήτηση παραμένει σε προσωπικό επίπεδο με φίλους και δεν πρέπει να βγαίνει προς τα έξω. Οπότε και δεν προσβάλλεται κανείς.

Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 13:20, 27-06-10:

Δεν επικροτώ τον χαρακτηρισμό "μπάζο" και ούτε τον έχω χρησιμοποιήσει. Φυσικά και κάποια που μου φαίνεται όμορφη μπορεί σε κάποιον άλλον να μην αρέσει. Αυτά είναι γούστα. Και εξάλλου η συζήτηση παραμένει σε προσωπικό επίπεδο με φίλους και δεν πρέπει να βγαίνει προς τα έξω. Οπότε και δεν προσβάλλεται κανείς.
συμφωνω απολυτα! απλα καλο ειναι να προσεχουμε γιατι πολλες φορες νομιζουμε οτι δεν βγαινει προς τα εξω αλλα κατα καποιο τροπο μαθαινεται.... και μετα απο αυτη τη παρενθεση ας συνεχιστει ομαλα η συζητηση.
PS: evris μην τα παιρνεις προσωπικα αυτα που λεω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Athinoul@91 : 27-06-10 στις 16:13.
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 20:35, 06-07-10:

αχαχαχα ελεος ρε, σχεδιο μαχης

πρωσοπικα δν μου πολυαρεσουν αυτα διοτι θελω οτι κανω με μια κοπελα να ειναι αληθινο κι αυθορμητο, το ενδιαφερον μου πραγματικο και να μη λεω ψεμα για να της τραβηξω τη προσοχη. ουτε θελω να ειμαι επαγγελματιας μπιχτης. αληθειες κι οτι βγει

Παράθεση

istudent

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη istudent
Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O istudent έγραψε στις 13:12, 14-07-10:

Δεν ξέρω για εσάς αλλα βαριέμαια αφανταστα τις σχεσεις σε αυτή την ηλικία και ιδαίτερα σε περιοδο σχολείου. Δεν έχουν κανένα νόημα οι περισσότερες αφου λόγο φροντιστηριων κλπ δεν βρισκεται ο ενας με τον αλλο συχνα (όταν είναι σε διαφορετικα σχολεια εννοω- μια φορα την εβδομαδα (παρασκευοσαβαβτοκυριακα και αν) και στην καλύτερη περίπτωση να πάει μεχρι 1-2 μήνες και σε πολλές περιπτώσεις να γίνονται συζητήσεις αποκλειστικά μεσω msn και fb. Θα ήταν καλύτερο τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία να μην θέλουν σχέσεις και τέτοια απλα να δοκιμάζουν νέες εμπειρίες (καταλαβαινετε τι εννοω :p)

Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 22:39, 02-09-10:

Σωστος!
Εγω μονος ειμαι εδω και αιωνες αλλα τι να κανουμε
δε θα σκασουμε κιολας!!!

Παράθεση

sokolatina_kat (Κατερινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sokolatina_kat
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Ληξούρι) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sokolatina_kat έγραψε στις 12:11, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από istudent
Δεν ξέρω για εσάς αλλα βαριέμαια αφανταστα τις σχεσεις σε αυτή την ηλικία και ιδαίτερα σε περιοδο σχολείου. Δεν έχουν κανένα νόημα οι περισσότερες αφου λόγο φροντιστηριων κλπ δεν βρισκεται ο ενας με τον αλλο συχνα (όταν είναι σε διαφορετικα σχολεια εννοω- μια φορα την εβδομαδα (παρασκευοσαβαβτοκυριακα και αν) και στην καλύτερη περίπτωση να πάει μεχρι 1-2 μήνες και σε πολλές περιπτώσεις να γίνονται συζητήσεις αποκλειστικά μεσω msn και fb. Θα ήταν καλύτερο τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία να μην θέλουν σχέσεις και τέτοια απλα να δοκιμάζουν νέες εμπειρίες (καταλαβαινετε τι εννοω :p)
Δεν διαφωνω μαζι σου. Αλλα μηπως το βλεπεις μονο απο την μια πλευρα το θεμα της σχεσης? Εννοω οτι δεν ειναι παντα ετσι η κατασταση μεσα σε μια σχεση και δεν ειναι τοσο τραγικο και δυσκολο να εχεις σχεση σε αυτη την ηλικια. Ασε που "δοκιμαζοντας νεες εμπειριες" δεν εχεις παντα επιθυμητα αποτελεσματα. Παντα υπαρχει χρονος οταν θελεις κατι πολυ....

Παράθεση

eugenia92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eugenia92
H eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H eugenia92 έγραψε στις 02:56, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Να ρωτήσω εγω κάτι:
Έστω βλέπεις μια κοπέλα στο λεωφορείο,σε μια καφετέρια κτλ. και σ'αρέσει εμφανισιακά και θα θελες να την γνωρίσεις.
Πάντα παραπονιέστε πως δεν κανουμε την πρώτη κίνηση.Σας ρωτώ τωρα,θα σας φαινόταν περίεργο ,εαν σας πλησίαζε κάποιος χωρίς καν να σας ξέρει;Θα τον θεωρούσατε τρελό,πέφτουλα ή απροσδόκητα θαρραλέο;Θα ηταν κολακευτικό ή περίεργο;
Ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να την πλησιάσεις;
Αυτό εξαρτάται από τον τρόπο που θα πλησιάσει ο άλλος..Αν είναι χυδαίος το πιθανότερο είναι να φάει άκυρο,καλύτερα να γίνει με ευγενικό τρόπο και προπάντως φιλικό,να πιάσεις κουβέντα και ύστερα να ζητήσεις αριθμό, msn, mail. Αν δεχτεί να το δώσει καλώς,αν όχι τότε δεν της άρεσες ή απλά έχει σχέση... Βέβαια υπάρχουν και γυναίκες που προτιμούν τους χυδαίους και αυτούς που μπαίνουν κατ'ευθείαν στο ψητό,αλλά για εκεί δεν ξέρω τι να πω.

Παράθεση

eugenia92

Φοιτητής

H eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H eugenia92 έγραψε στις 03:00, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
αχαχαχα ελεος ρε, σχεδιο μαχης

πρωσοπικα δν μου πολυαρεσουν αυτα διοτι θελω οτι κανω με μια κοπελα να ειναι αληθινο κι αυθορμητο, το ενδιαφερον μου πραγματικο και να μη λεω ψεμα για να της τραβηξω τη προσοχη. ουτε θελω να ειμαι επαγγελματιας μπιχτης. αληθειες κι οτι βγει
'Εχεις απόλυτο δίκιο. Δεν υπάρχει χειρότερο απο το να γνωρίζεις ένα άτομο και αυτό που παρουσιάζει να μην είναι αυτό που είναι. Γιατί αργά ή γρήγορα η αλήθεια θα αποκαλυφθεί και θα είναι χειρότερα και για τους δύο.

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:19, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
αληθειες κι οτι βγει
Στις περιπτώσεις αυτές συνήθως βγαίνει το "σε βλέπω σαν φίλο".

Παράθεση

eugenia92

Φοιτητής

H eugenia92 έγραψε στις 04:47, 04-09-10:

Οχι απαραιτητα,,αναλογα το τι ειδους αληθειες θα ειναι αυτες.

Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη w1n5t0n
Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε στις 20:07, 07-09-10:

εχω παρατηρησει οτι τα κοριτσια ελκειοντε απο τα αγορια που οταν τις μιλουν για σχεσεις κομπιαζουν... εσείς τι λετε για αυτο και εγω που το ειχα κανει τιη μια απο τις 3 φορες που μιλησα κοριτσι για σχεση (εκ των οποιων 1 ηταν ενα ζεστο πιατο χυλόπιτας...)επιασε και καθηστερισε για αρκετα ο χωρισμος...

Παράθεση

sokolatina_kat (Κατερινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sokolatina_kat
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Ληξούρι) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sokolatina_kat έγραψε στις 12:53, 13-09-10:

Κατι λιγο ασχετο αλλα και σχετικο μαζι...(και απευθυνομαι κυριως στα αρσενικα του site)θεωρείτε οτι σε μια σχεση η κοπελα πρεπει να ειναι ο εαυτος της ή να ειναι πιο στημενη και σοβαρη?!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους