Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,345 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,592 μηνύματα σε 94,377 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 524 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Δώρο για μια φίλη

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 667 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 13:54, 14-10-10:

Γεια σας παιδια! Εχει γενεθλια μια φιλη μου και δε ξερω τι δωρο να της παρω! Πειτε καμια ιδεα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SOFIA19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SOFIA19
H SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H SOFIA19 έγραψε στις 14:15, 14-10-10:

Εξαρτάται πόσο κοντινή φίλη είναι.Αν είναι η κολλητη σου πάρε της ένα mp3( θα το εκτιμήσει να είσαι σίγουρη).
Αν είναι μια συμφοιτήτρια απλά μπορείς να πάρεις απο ρούχα,αξεσουάρ μέχρι ένα cd ή βιβλίο της αρεσκείας της.Αλλα γιατι δεν προτίνεις και στους υπόλοιπους καλεσμένους(όσους γνωρίζεις βέβαια)να της πάρετε κάτι όλοι μαζί?
'Ετσι θα βγουν κι οι υπόλοιποι από τη δύσκολη θέση να σκέφτονται για δώρο και παράλληλα θα της πάρετε κάτι καλό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lita Athens

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lita Athens
H Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H Lita Athens έγραψε στις 14:24, 14-10-10:

Αν πρόκειται για μια καλή σου φίλη, τότε μπορείς να της πάρεις κάτι που ξέρεις πως θα της αρέσει. Ενα ρούχο, αν έχει αδυναμία στα ρούχα, ένα βιβλίο του αγαπημένου της συγγραφέα αν της αρέσει το διάβασμα κλπ.
Αν πρόκειται, όμως, για μια απλή γνωστή τότε μπορείς να πάρεις κάτι πιο "γενικό", όπως ένα σετ περιποίησης με καλλυντικά, κολώνιες κλπ. Εμένα πάντα κάτι τέτοια με βγάζουν από τη δύσκολη θέση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 15:06, 14-10-10:

Ναι αν πας σε ένα Sephora στάνταρ θα βρεις κάτι

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 15:29, 14-10-10:

Στα Sephora έχουν κάτι τέλειες μικρές πλαστικές μπανιέρες που τις γεμίζεις με ότι θες-αφρόλουτρα, κρέμες κλπ- και το πας έτσι το δώρο!

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:50, 14-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Στα Sephora έχουν κάτι τέλειες μικρές πλαστικές μπανιέρες που τις γεμίζεις με ότι θες-αφρόλουτρα, κρέμες κλπ- και το πας έτσι το δώρο!

Πόσο έχουν? Τις γεμίζεις εσύ με κρεμούλες κι έτσι ή έχουν ήδη μέσα όταν τις αγοράζεις?
Kαμιά φώτο έχει στο internet να μας δείξεις?

Έχω κόλλημα με κάτι τέτοια.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 15:52, 14-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_

Πόσο έχουν? Τις γεμίζεις εσύ με κρεμούλες κι έτσι ή έχουν ήδη μέσα όταν τις αγοράζεις?
Kαμιά φώτο έχει στο internet να μας δείξεις?

Έχω κόλλημα με κάτι τέτοια.
Εγώ είχα βάλει ότι ήθελα αλλά έχουν και έτοιμες...Όταν βάζεις ότι θες, το πας εσύ στην τιμή που έχεις σκοπό.

Για δες!

http://www.mysephora.gr/2010/09/seph...σφορά-50/

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:12, 14-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Εγώ είχα βάλει ότι ήθελα αλλά έχουν και έτοιμες...Όταν βάζεις ότι θες, το πας εσύ στην τιμή που έχεις σκοπό.

Για δες!

http://www.mysephora.gr/2010/09/seph...σφορά-50/

Μάλλον θα προτιμήσω τις έτοιμες εγώ.

Πάντως αγαπητή topic-starter,κι αυτή είναι πολύ καλή ιδέα για δώρο,ειδικά αν έχει κόλλημα η φίλη σου με λοτιόν,αφροντούζ κι έτσι.

Τώρα αν θέλεις κάτι πιο ξεχωριστό. Χμμ. Ίσως να της έπαιρνες κάποιο ασημένιο κρεμαστό που να συμβολίζει κάτι ιδιαίτερο.
Αλλά είναι ανάλογα και το στύλ που έχει η κοπέλα.
Aς πούμε εμένα μου αρέσουν ονειροπαγίδες,κρεμαστά με νεράιδες,ankh.

Aν ακούει και μουσική,μπορείς να της πάρεις κάποιο cd από το αγαπημένο της συγκρότημα/τραγουδιστή.
Αυτές οι επιλογές υπάρχουν κυρίως. Αλλά από εκεί και πέρα,άσε την φαντασία σου να δουλέψει,κι αν είναι καλή σου φίλη,να της πάρεις κάτι ξεχωριστό και ιδιαίτερο,που δεν θα το έχει σκεφτεί ποτέ κανείς άλλος. xD

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 16:49, 14-10-10:

Πρόστυχα εσώρουχα?

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 17:19, 14-10-10:

Πωπωωω,τρελαθηκα,πολυ μου αρεσουν αυτα!Θα το κανω δωρο στον εαυτο μου σε κανα μηνα, μολις παρω το ECDL με το καλο

ον:Πιστευω οτι ενα δωρο για να εχει αξια και για τον παραληπτη πρεπει να ειναι κατι που να του αρεσει,μην διαλεξεις δηλαδη κατι αποκλειστικα και μονο με το δικο σου γουστο,σκεψου αν θα αρεσει και στη φιλη σου...

Επιλογες υπαρχουν παρα πολλες,προσωπικα ποτε δεν δυσκολευτηκα να βρω δωρο για φιλη.
Παντως θα συμφωνησω και εγω στο να εστιασεις σε ειδη προσωπικης περιποιησης και καλλυντικων,π.χ αν της αρεσει η μυρωδια της βανιλιας,βρες ορισμενα προιοντα αφρολουτρο,lotion κλπ με το αγαπημενο της αρωμα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lita Athens

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lita Athens
H Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H Lita Athens έγραψε στις 20:26, 14-10-10:

Αν της αρέσουν τα κοσμήματα, τότε ένα κόσμημα θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή, όπως είπε και η _elena_.
Εγώ θα διάλεγα ένα ζευγάρι ασημένια σκουλαρίκια (αν έχει τρυπιτά αυτιά) ή ένα ασημένιο κολιέ. Το ασήμι είναι καλό και σχετικά οικονομικό υλικό. Καλύτερα να αποφύγεις τα μέταλλα που μοιάζουν με ασήμι, είναι φθηνότερα από αυτό, αλλά μπορεί να προκαλέσουν δερματικές αλλεργίες.
Ωραία είναι και τα κολιέ με ημιπολύτιμες πέτρες. Υπάρχουν πολλά καταστήματα στην Αθήνα (αν μένεις Αθήνα), στην Ερμού και στους γύρω δρόμους, απ'όπου μπορείς να αγοράσεις μια σειρά π.χ. μαργαριτάρια, κοράλια κλπ. και να σου τη δέσουν εκεί σε κολλιέ ή βραχιόλι. Από τιμές, όμως, δεν ξέρω. Εξαρτάται από την πέτρα που θα επιλέξεις, από το πόσες σειρές θες (π.χ. κολλιέ μιας σειράς, δυο σειρών κλπ). Δεν έχω πάρει ποτέ κάτι τέτοιο σε άλλον. Μου έχουν κάνει πολλές φορές όμως γονείς, συγγενείς και φίλοι τέτοια κολλιέ, βραχιόλια κλπ. και τα βρήκα πολύ ωραία και έξυπνη ιδέα για δώρο.

Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 667 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 18:20, 15-10-10:

Σας ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας! Τελικα πηρα ενα ασημενιο κρεμαστο.

Παράθεση

Ria99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 16:46, 20-11-16:

η κολλητη μου ειναι 18 και εχει γιορτη σε λιγες μερες,εχετε καμια ιδεα για δωρο;
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 16:58, 20-11-16:

Ανάλογα το ποσό που μπορείς να διαθέσεις, σου προτείνω: βιβλίο, κόσμημα, φουλάρι, ρούχο, κούπα ή ένα σετ μπολάκι και πιατάκι. Τι τύπος είναι, τι της αρέσει να κάνει/ασχολείται;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χριστουγεννιάτικο δώρο ή λάθος; - Από speri
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-11 στις 15:33.
    • Δώρο για φίλο - Από nicolayyy
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-10 στις 13:05.
    • Δώρο επετείου - Από moukelis
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-10 στις 12:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους