Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,932 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,251 μηνύματα σε 95,587 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 868 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Χαρακτηρισμός αριστούχων μαθητών

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
Ναι συμφωνώ γιατί αυτό είναι!
9
21,43%
όχι είμαι κατά!
33
78,57%

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:38, 14-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Καλεεεεεεε...σαν ειπαν φυτο και σας εθιξαν ε?

Βλεπω εδω κατι ηλιθιες απαντησεις τυπου ''ειναι κομπλεξικοι'' και ''δεν μπορουν να μας φτασουν'' και ''εμεις γαμαμε και δερνουμε'' και ''ζητω τα φυτα''...
Ολα τα παραπανω αποτελουν τελεια εξωτερικευση των συναισθηματων που εχουν τα ''φυτα''.
Τα φυτα ειναι ατομα που συνηθως ειναι ολη μερα πανω απο ενα βιβλιο,δεν εχουν φιλους,ειναι βαθμοθηρικα,κλαινε οταν πηραν 19.9 και οχι 20 επειδη ο μπαμπας θα βγαλει την ζωνη και θα χτυπησει κωλαρακια...και επισης παντα μα παντα εχουν ''ντυμενα'' τα βιβλια τους,ακομη και στην 3η λυκειου που μετα ο καθε φυσιολογικος ανθρωπος θα τα χρησιμοποιησει ως προσανάμματα.
Ετοιμαζόμουν να σου βάλω +1, μέχρι που διάβασα το σκούρο μέρος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 22:47, 14-03-12:

Ετοιμαζόμουν να σου βάλω +1, μέχρι που διάβασα το σκούρο μέρος
Καλα και εσυ...δες την λιγο οικολογος και προχωρα σε ανακυκλωση...

Α) Αυτά που διαβάζουν σε πάνω κάτω λογικά πλαίσια και είναι κοινωνικοί (εξαιρούνται πάντα τα παιδιά της Γ) και τυχαίνει να περιστοιχίζονται από άτομα που είναι ανώριμα, ή ζηλεύουν, ή είναι υποστηρικτές της νεοελληνικής αντίληψης πως όποιος εργάζεται είναι βλαξ.

Β) Τα παιδιά που από μικρά έμαθαν υπό την πίεση του οικογενειακού περιβάλλοντός τους να διαβάζουν και η συνήθεια έχει εξελιχθεί σε ψύχωση. Δηλαδή είναι ένα είδος ψυχαναγκασμού, σαν αυτό που έχουν οι μανιακοί με την καθαριότητα. Ούτε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι δικαιολογημένο να αποκαλούνται έτσι, αφού ούτε αυτά φταίνε, ούτε και θα ''ξυπνήσουν'', αλλά θα κλείνονται ολοένα και περισσότερο στο καβούκι τους.

Το εγωιστικο κομματι που πηγε...βολτα?Ας μην κρυβουμε τις υπερανταγωνιστικες επιδιωξεις των ''φυτων'' με τους παραπανω ''ηδονιστικους'' λογους που τους δικαιωνουν στα αυτια καποιου ανιδεου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:57, 14-03-12:

Πάντως γενικά, αυτό ισχύει για όλες τις ταμπέλες, έχω παρατηρήσει πως όσοι δεν δίνουν ιδιαίτερη αξία στο "παρατσούκλι" τους, γρήγορα ξεχνιέται. Τώρα όσον αφορά τα φυτά, απ' αυτά που βλέπω είναι άξιοι της ονομασίας τους. Είναι μερικοί που παραλιώνουν το μυαλό τους στο σχολείο. Δεν αμφισβητώ πως πρέπει να μαθαίνουμε κανα δυο πράγματα στο σχολείο, αλλά μερικοί είναι τόσο κολλημένοι που ασχολούνται και με ό,τι πιο γελοίο μάθημα υπάρχει μόνο και μόνο επειδή μπαίνει βαθμός (βλέπε θρησκευτικά)

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 23:34, 14-03-12:

Το εγωιστικο κομματι που πηγε...βολτα?Ας μην κρυβουμε τις υπερανταγωνιστικες επιδιωξεις των ''φυτων'' με τους παραπανω ''ηδονιστικους'' λογους που τους δικαιωνουν στα αυτια καποιου ανιδεου.
Η εγωιστική- υπερανταγωνιστική στάση έχει άμεση σχέση με όσα έγραψα. Όταν το διάβασμα γίνεται εμμονή σαφώς και επηρεάζει το χαρακτήρα και την προσωπικότητα. Δεν επικεντρώνονται σε αυτό, το αναλύσαμε πριν, απλά προτείνω μια πιο ορθή στάση και προσέγγιση απέναντι τους. Χρειάζονται βοήθεια και όχι απλή περιφρόνηση. Εκτός αν θεωρείς ότι μόνο η επίδειξη της ανωτερότητας σου αρκεί για να βελτιώσει τα πράγματα.
Επίσης οι απλά εγωιστικοί τύποι, που τους βγαίνει ιδιαίτερα στο χώρο του σχολείου, τότε χαρακτηρίζονται παλιοχαρακτήρες. Το "φυτό" είναι για μένα τότε άστοχος (και αδύναμος) χαρακτηρισμός. Ο καθένας μας βέβαια έχει διαφορετική εμπειρία και αντιλαμβάνεται την επίμαχη λέξη διαφορετικά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 02:30, 15-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'
Ρε παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μία απορία ..
γιατί κάποιος λέει τον άλλον ''φυτό'' όταν διαβάζει?
γιατί όταν βγάζει κάποιος 19-20 τον αποκαλούν ΄΄φυτό''?
έλεος πια..
Κανείς δεν λέει τον άλλον φυτό όταν διαβάζει.Τον λέει φυτό,όταν είναι φυτό κάτι που έχει να κάνει με το attitude,όχι με τους βαθμούς.Τη χρονιά που έδινα εγώ πανελλήνιες,πρόεδρος στο 15μελες ήταν ένας μαθητής του 19 και του 20.Πρώτος στα μαθήματα,πρώτος στις κοπάνες για μπάσκετ,πρώτος στα πάρτυ,πρώτος στα γκομενάκια,αγαπητός από όλους,μέσα σ'όλα.Ένας κολλητός μου,μαθητής του 18-19,τώρα στη Νομική Κομοτηνής,πρώτος στο γήπεδο κάθε βδομάδα,πρώτος και στις κοινωνικές σχέσεις.Ο απουσιολόγος της τάξης μου,με 19.600 μόρια,πρώτος στη μπάλα,πάντα έσβηνε απουσίες απ'το απουσιολόγιο,και γαμώ τα παιδιά.Άλλος συμμαθητής μου με 22.000 μόρια (σχέδιο),κιθαρίστας σε μπάντα.Και πολλοί άλλοι.Κανείς δεν τους έλεγε φυτό.Μια συμμαθήτριά μου θεόχοντρη,δεν μιλούσε σε κανέναν,καθόταν όλη μέρα στο θρανίο της και διάβαζε,τελικά έγραψε ούτε 12.000 μόρια,μπαζόφυτο.Ένας συμμαθητής μου,διάβαζε σαν πούστης,δεν έγραφε πάνω από 16,δεν σου μιλούσε αν δεν του μιλούσες εσύ πρώτος,έλεγες π.χ. "μαλάκα" μπροστά του και κοκκίνιζε από ντροπή,μπαζόφυτο.Άλλος συμμαθητής μου,διάβαζε όλη μέρα,άριστος μαθητής,έλεγε κακίες σε όλους,βρωμοκοπούσε και τα μαλλιά του ήταν τίγκα στην πυτιρίδα,δεν μιλούσε σε κοπέλες,μπαζόφυτο.Μια άλλη συμμαθήτρια μου,επίσης διάβαζε όλη μέρα,άριστη μαθήτρια,έγλυφε όλους τους καθηγητές και ρουφιάνευε τους πάντες,μπαζόφυτο.Αυτά είναι μερικά φυτά που μου ήρθαν πρόχειρα.Βλέπεις τη διαφορά?Σημασία δεν έχουν οι βαθμοί,αλλά οι κοινωνικές σχέσεις.Όταν είσαι αντικοινωνικός,αντιπαθητικός,κολλημένος και γενικότερα δεν μπορείς να συνεργαστείς με το περιβάλλον σου,τότε σε λένε φυτό.Ενίοτε αυτό έχει βάση,γιατί μπορεί να είσαι κακιασμένος,ενώ άλλες φορές όχι,γιατί μπορεί να είσαι απλά περίεργος.Σημασία δεν έχει αυτό,αλλά η αντικοινωνικότητα:όταν δεν μπορείς να συνάψεις σχέσεις με τον περίγυρό σου,είναι λογικό να έχεις τέτοια αντιμετώπιση.

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'
όταν σε λένε φυτό τι πρέπει να τους πεις για να τους βάλεις στη θέση τους??
εεεε??
Όταν σε λένε φυτό,λογικά δεν έχεις και πολλούς φίλους,ενώ οι άλλοι είναι παρέα.Συνεπώς,δεν υπάρχει κάτι να πεις.Σημασία δεν έχει πόσο witty είναι αυτό που θα πεις,αλλά πόσους έχεις μαζί σου για να γελάσουν μ'αυτό που είπες.Όταν ο άλλος είναι αρνητικά προκατειλλημένος μαζί σου,όσο γαμάτο και αν είναι αυτό που θα πεις,απλά θα γελάσει περισσότερο,με την προσπάθειά σου να βγεις από πάνω.

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pupilloscope (Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης.)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pupilloscope
Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O Pupilloscope έγραψε στις 04:34, 15-03-12:

εγω παλι λεω ξεκολληστε απο το να βλεπετε μονο τη μυτη σας και μη βαζετε πινακιδες σε κανεναν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 05:50, 15-03-12:

Μπαα, ταμπέλες πάντα θα μπαίνουν ρε φίλε απ' τη στιγμή που κριτική πάντα θα πέφτει απ' όλους σε όλους. Το θέμα είναι να 'σαι εκεί να κατεβάζεις όσες δε στέκουν και τέλος πάντων για μένα το ιδανικότερο είναι να καταλάβεις ότι δεν περιστρέφεται ο κόσμος γύρω από σένα, από μένα, απ' τον άλλο δίπλα. Αν καταλάβεις ξερωγώ ότι σήμερα θα σε πετύχω και θα σε πω φυτό ας πούμε κι ότι αύριο δε θα σε πω απλά γιατί δε θα σε ξαναπετύχω, ότι στην τελική περαστικός είμαι κι εγώ, κι εσύ, κι αυτός, κι εκείνη, κι ο ένας κι η άλλη και ο και η και ο, ότι απλά στο μέσο αυτών που κάνω θα τύχει να σε κρίνω όπως κάτσει και μετά θα συνεχίσω αυτό που κάνω χωρίς να με πολυνοιάξει, ότι ρε φίλε συνολικά τρέχει ολόκληρο σύμπαν παράλληλα με σένα κι απλά ΤΥΧΑΙΝΕΙ ν' αλληλεπιδράσεις σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα με πολύ μικρή μερίδα ανθρώπων που έχουν τις ζωές τους, τα πράγματα που κάνουν, τις ιδέες, τις σκέψεις τους, το ένα τ' άλλο, ε, τότε απλά νομίζω ότι το μόνο που σου μένει είναι να 'σαι εντάξει με τον εαυτό σου.

Γιατί αν το κάνεις κι αυτό απλά θα περνάς καλά με ό,τι παίζει γύρω, χοντρικά, ακόμα και με μένα ξερωγώ που θα σε λέω φυτό. Γιατί θα 'χεις το mindset πια ότι στην τελική είμαι ΜΙΑ απ' τις ΑΠΕΙΡΕΣ εκδοχές κι ότι αύριο απλά δε θα 'μαι ή θα 'μαι αλλιώς ή ό,τι άλλο. Αλλά εσύ θα 'σαι ήδη εντάξει μ' ό,τι είσαι κι άρα αν κάποια απ' τις ιδέες που θα πετάξω δε θα σου φανεί χρήσιμη για να τη χρησιμοποιήσεις/ενσωματώσεις τότε με γράφεις και συνεχίζεις. Καλή φάση δεν είναι?

/παίζεικαιναμηνέβγαλεκαθόλουνόημαόλοαυτο

WHATEVER.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 09:08, 15-03-12:

να κάνω μια ερώτηση σαν θεατής:

Τι πειράζει να είναι κάποιος φυτό; Σας τρώει την μπριζόλα από το πιάτο;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:01, 15-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
να κάνω μια ερώτηση σαν θεατής:

Τι πειράζει να είναι κάποιος φυτό; Σας τρώει την μπριζόλα από το πιάτο;
"Αποδεικνύουν" οι "ψευτόμαγκες" στις χαζογκόμενες τις τάξης ότι οι ίδοι είναι "μαγκάκια" κι όχι "φυτά".

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 12:31, 15-03-12:

Γενικά πάντως, μπριζόλες δεν αγγίζεις και είναι απλά θέμα άγραφων συμβάσεων αυτό, ούτε φυτά ούτε μάγκες ούτε ούτε.

Για μαθητές/φοιτητές μιλάς, θες και μπριζόλες. Άσε ρε φίλε.

Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 12:59, 15-03-12:

Ας πω και γω τον "πόνο" μου, μιας και απ' ό,τι βλέπω το μισό ischool έχει πάρει μέρος σε αυτό το thread.
Θα πω την αμαρτία μου, στο δημοτικό ήμουν αρκετά σπασικλάκι, μπορώ να πω ότι είχα συμπεριφορά "φυτού". Στο γυμνάσιο στην αρχή είχα πρόβλημα, γιατί, έχοντας συνηθίσει στα 10ρια του δημοτικού (τα οποία στο δικό μου σχολείο τουλάχιστον, μπαίνανε για πλάκα) μου ήταν δύσκολο να συνηθίσω ότι υπάρχει ο,τιδήποτε άλλο πέρα από το 19-20 στο γυμνάσιο. Φυσικά αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να με αποκαλούν φυτό, με το δίκιο τους ίσως τότε, αν και είχα κοινωνική ζωή και θα με χαρακτήριζα απλά βαθμοθήρα και όχι φυτό. Αυτά στην αρχή όμως. Γρήγορα άρχισα να συνειδητοποιώ (κάθε χρόνο όλο και περισσότερο) ότι έπρεπε να αλλάξω. Και άλλαξα. Όχι, δεν έχω γίνει ακόμα ο κάφρος που θα πει "σιγά μωρέ, στα @@ μου, πάω αδιάβαστος και ό,τι γράψω" και ούτε θέλω να γίνω. Αλλά τουλάχιστον δεν είμαι το σπασικλάκι της πρώτης γυμνασίου που είχε διαβάσει σχεδόν 2 ώρες για διαγώνισμα θρησκευτικών .
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι, παράλληλα με τη δική μου αλλαγή, άλλαξε και η συμπεριφορά των συμμαθητών μου εναντίον μου. Πλέον, κυριολεκτικά, έχω πολύ καιρό να ακούσω τη λέξη "φυτό" (αντιθέτως, από τους περισσότερους δέχομαι και αναγνώριση) αλλά πραγματικά, εφόσον δεν αισθάνομαι πια "φυτό", δεν θα με ενοχλήσει αυτός που θα με χαρακτηρίσει έτσι για τους δικούς του λόγους, που με αφήνουν αδιάφορο.
Συμπέρασμα : αν φέρεσαι σαν φυτό ή αν νιώθεις φυτό , θα σε αντιμετωπίσουν σαν φυτό (πάντα υπάρχουν βέβαια και αυτοί που θα σε αποκαλέσουν έτσι επειδή βγάζεις μεγάλους βαθμούς και απλά δεν γουστάρουν τη φάτσα σου)
Σόρρυ, παίζει να σας τα'πρηξα αλλά ήθελα να τα πω αυτά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 594 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 16:42, 15-03-12:

Εντάξει παιδιά ..... ας τελειώσει εδώ η συζήτηση ...
Παρακαλώ τους admin να κλειδώσουν το ποστ..
Ευχαριστώ.!!

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 19:10, 15-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Γενικά πάντως, μπριζόλες δεν αγγίζεις και είναι απλά θέμα άγραφων συμβάσεων αυτό, ούτε φυτά ούτε μάγκες ούτε ούτε.

Για μαθητές/φοιτητές μιλάς, θες και μπριζόλες. Άσε ρε φίλε.
Τώρα με την πείνα (πάσης φύσεως) που έπεσε, μέχρι και το πιάτο χλαπακιάζει ο νεοέλληνας! Τι να του κάνει μια μπριζόλα..

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 17:47, 16-03-12:

Τα φυτα ειναι ατομα που συνηθως ειναι ολη μερα πανω απο ενα βιβλιο,δεν εχουν φιλους,ειναι βαθμοθηρικα,κλαινε οταν πηραν 19.9 και οχι 20.
confession: το παραδέχομαι, το έχω κάνει αυτό στο Γυμνάσιο, αλλά όχι για τους λόγους που λες, είναι ΠΟΛΥ πιο περίπλοκο. (δε θα το αναλύσω τώρα αυτό) [την καθηγήτρια αυτή, μην τη πετύχω στο δρόμο, θα την πετροβολήσω την @#&^! ]

Anyway, είχα αλλάξει σχολείο και μιλούσα κανονικά με όλους, και με κοιτούσαν περίεργα που τους μιλούσα! Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί, αλλά ούτε και με νοιάζει. Επιπλέον, υπήρχαν συζητήσεις του τύπου: "δε με περίμενες να κατέβουμε μαζί στο προαύλιο στο διάλειμμα" ή "με είδες και δε με χαιρέτησες!" και μου ήταν δύσκολο να προσαρμοστώ σε τέτοιες συνθήκες (γιατί, όπως ήταν λογικό, το έβρισκα εντελώς ανούσιο!) Έτσι λοιπόν, ψιλοαπομονώθηκα, νταξ είχα 5-7 γνωστές για παρέα αλλά μέχρι εκεί... Ε, ήμουν όπως φαίνεται ένα φυτουκλάκι... Καλά, βέβαια ποτέ ποτέ ΠΟΤΕ δεν έχω γλύψει καθηγητή (αν έχω τσακωθεί, ναι έχω, για βαθμολογία, γιατί όπως είναι γνωστό βαθμολογούν συγκεκριμένους επειδή είναι παιδιά του τάδε με υψηλές βαθμολογίες, και δεν ανέχομαι την αδικία!)

on: στο χέρι σας είναι να σταματησουν να σας αποκαλούν έτσι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 16-03-12 στις 22:06.
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GiannosFloyd
Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 141 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε στις 18:47, 16-03-12:

Eγώ πάντως που είμαι από τους λίγους εδώ μέσα που δεν είναι αριστούχοι αλλά κοινοί θνητοί του 17 έχω να πω το εξής:
Οι δύο κολλητοί μου, βγάζουν 19,5 τουλ. και έχουν ασχολίες,χόμπι,γκόμενες,απόψεις,προβληματισμούς ,προσωπικότητα και φυσικά διαβάζουν επειδή τους αρέσει και όχι για οποινδήποτε άλλο λόγο. Οι περισσότεροι θηλυκοί αριστούχοι από την άλλη είναι ρομποτάκια παραγωγής αριστείων για να χαίρεται ο μπαμπάς, με διάβασμα 7 ωρών(δεν προλαβαίνουν άλλο γιατί την υπόλοιπη μέρα είναι στα φροντιστήρια ), που κλαίνε αν τυχόν βγάλουν 19,12/13 και όχι 20, και αν τους κάνεις μια ερώτηση για θέμα που δεν αναφέρεται στο βιβλίο, το σύστημα παθαίνει βραχυκύκλωση. Αν κάποιος σας αποκαλεί φυτά με βάση των βαθμών και μόνο είναι πράγματι κομπλεξικός, άλλα είναι τα κριτήρια που δίνουν τον χαρακτηρισμό για εμένα.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 19:21, 16-03-12:

Ε κάτσε, μαλακία είπες τώρα.
Τι διαφορά έχουν τα θηλυκά από τα αρσενικά φυτά;
Κι εγώ στη τάξη μου 2 από το καθένα έχω.
Και εννοώ τα φυτά που όπως ακριβώς λες "βραχυκυκλώνουν με ερωτήσεις εκτός βιβλίου".
Η απουσιολόγος μου ας είναι λίγο κοινωνικά απομωνομένη, πάντα είχε απόψεις πχ (και δεν φοβόταν να τις πει), γι' αυτό δεν μπορείς να την πεις φυτό, για όποιον λόγο κι αν διαβάζει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GiannosFloyd
Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 141 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε στις 21:50, 16-03-12:

Παρουσίασα τι συμβαίνει στο δικό μου σχολείο και πόλη, ίσως λάθος διατυπωμένα αλλά δεν το εννοούσα έτσι, προς θεού.

Παράθεση

ssalex

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ssalex
Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O ssalex έγραψε στις 22:17, 16-03-12:

παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα αποκαλουν τους αλλους ετσι. σε μερικους αξιζει γιατι ειναι προκλητικοι..ομως εγω δεν κοροιδευω ποτε καποιον που απλα διαβαζει και ειναι καλος..ισα ισα τον σεβομαι..ομως υπαρχουν πολλοι που ειναι wannabe φυτα! αυτους τους κοροιδευω ναι..αυτους παντως θα αποκαλουσα φυτα..ή οποιους εχουν θεσει αυτοσκοπο στη ζωη τους να ειναι με ενα βιβλιο στο χερι, και να παιρνουν ενα 20 επειδη αυτην την νοοτροπια εχουν.. απλως θελω να τονισω στα παιδια που ειναι στο γυμνασιο να ξεφυγουν απο αυτα τα ταμπου γιατι στο λυκειο δεν εχουμε τετοια κολπα..ξερω πολλους συμμαθητες μου που ηταν "φυτα" ή wannabe φυτά και τα πηγαν χαλια στο λυκειο και στσ πανελλαδικες..ενω ξερω πολλους που διαβαζαν και καταφεραν αυτο που ηθελαν..υπαρχει λοιπον μια διαφορα στο φυτο και σε αυτον που διαβαζει...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 19:29, 18-03-12:

Αμάν πια με αυτές τις γενικεύσεις...
Οι μεν λένε τους άλλους κομπλεξικούς και ηλίθιους και οι δε φυτά, αντικοινωνικούς και βαθμοθηρικούς. Μπράβο, προοδεύουμε.

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Natassa.SP
H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 13:53, 19-03-12:

σε λένε φυτό... ε, και; σιγά μωρέ τι σε νοιάζει αυτοί σε ταΐζουν; και εμένα με λένε έτσι και αυτό γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι κλειδώνομαι στο δωμάτιο και διαβάζω όλη μέρα (καλά τωρα με τις πανελλήνιες ετσι κάνω αλλα οκ). Δεν με νοιάζει καθόλου. Οκ στο γυμνάσιο δεν ήμουν του 19, ήμουν του 17 αλλά τώρα στο λυκείο πήρα φόρα και βγάζω 18-19 γιατί απο τι μια διαβάζω (όσο πρέπει ) αλλά απο την άλλη δεν χάνω τις "φάσεις" από τη παρέα μου, το σχολείο, τα αγόρια

Όταν λοιπόν μου λένε "είσαι φυτό" τους σκάω ένα μεγάαααλο χαμόγελο και λέω "ναι είμαι ένα πανέμορφο, λαμπερό τριαντάφυλλο"
Με 2 λογάκια... ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ...

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 14:30, 19-03-12:

Όταν λοιπόν μου λένε "είσαι φυτό" τους σκάω ένα μεγάαααλο χαμόγελο και λέω "ναι είμαι ένα πανέμορφο, λαμπερό τριαντάφυλλο"
Οφειλω να πω οτι οι ατακες των φυτων γαμανε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ειναι πραγματικα,μικροι συμπυκνωμενοι χυμοι απο ενα μιξ ηλιθιου και καθολου εξυπνου κυνισμου,εγωισμου,απειρες μικρουλες προσπαθειες κοινωνικοποιησης και πανω απο ολα αμετροεπειας.

Αυτοσαρκάσου.... "πρόσεχε μην μου πατήσεις τις ρίζες φεύγοντας"
απαντηση φυτου Νο2

καλυτερα φυτο παρα τουβλο...να του απαντησεις
απαντηση φυτου Νο3

VOTE FOR THE WINNER

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 14:47, 19-03-12:

Γινεσαι αστειος τωρα;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kiriazispao4ever
Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 14:52, 19-03-12:

θα απαντησω το 3...
γιατί το παίζει πολύ ξυπνιος...και θα τις φάει και κάποια μέρα..

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 15:41, 19-03-12:

Γινεσαι αστειος τωρα;
Περα του οτι το ''αστειο'' ειναι υποκειμενικο,και ο καθενας λαμβανει ως ''αστειο'' διαφορετικες καταστασεις,οχι,δεν ειναι αστειο,το ονομαζω ρεαλισμο.
Please

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 18:54, 19-03-12:

Οφειλω να πω οτι οι ατακες των φυτων γαμανε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ειναι πραγματικα,μικροι συμπυκνωμενοι χυμοι απο ενα μιξ ηλιθιου και καθολου εξυπνου κυνισμου,εγωισμου,απειρες μικρουλες προσπαθειες κοινωνικοποιησης και πανω απο ολα αμετροεπειας.

απαντηση φυτου Νο2

απαντηση φυτου Νο3

VOTE FOR THE WINNER

χοχοχο... Χωριανοί χωριανοί ι-ελάτε στη πλατεία το βράδυ ήρθε ο "έξυπνος" του χωριού... δεν θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω τη διαφορά φυτού με τους καλούς μαθητές... όπως λέμε και εμείς τα "φυτά" τα λογικά επιχειρήματα ΜΟΝΟ σε λογικούς ανθρώπους!

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 19:09, 19-03-12:

χοχοχο... Χωριανοί χωριανοί ι-ελάτε στη πλατεία το βράδυ ήρθε ο "έξυπνος" του χωριού... δεν θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω τη διαφορά φυτού με τους καλούς μαθητές... όπως λέμε και εμείς τα "φυτά" τα λογικά επιχειρήματα ΜΟΝΟ σε λογικούς ανθρώπους!
Την εξηγησα εγω ο ιδιος,αμα ειδες προηγουμενα ποστ.
Αλλα τα γραφεις τοσο...τοσο...μεθυστικα που δεν αντεξα να μην σχολιασω,ετσι και αλλιως μονο και μονο με τις απαντησεις που δινετε ηδονιζομαι,λαμπερο τριανταφυλλο

Εν τελει,κανε σταμπα την μπλουζα ρε κομοδινο και νιωσε,εσεις τα .''φυτα''...

Παράθεση

stathis1214

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stathis1214
Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O stathis1214 έγραψε στις 19:16, 19-03-12:

Την εξηγησα εγω ο ιδιος,αμα ειδες προηγουμενα ποστ.
Αλλα τα γραφεις τοσο...τοσο...μεθυστικα που δεν αντεξα να μην σχολιασω,ετσι και αλλιως μονο και μονο με τις απαντησεις που δινετε ηδονιζομαι,λαμπερο τριανταφυλλο

Εσενα ποιος σε κατεταξε σε ανωτερη κατηγορια ανθρωπου και το παιζεις ιστορια??? Αν δεν εχεις τη στοιχειωδη αντιληψη να αντιληφθεις οτι ο ορος φυτο χρησιμοποιειται απο παιδια δημοτικου αντε κ γυμνασιου λογω ζηλιας προς τους καλους μαθητες τι να σου πω?? 18 χρονων εισαι μεγαλε ωριμασε λιγο κανεις τον εξυπνο κ νιωθεις σπουδαιος?σε μαθητικο φορουμ εισαι ....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 19-03-12 στις 19:32. Αιτία: Προσθήκη Spoiler στην Παράθεση
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 19:56, 19-03-12:

ή μπορει να πας με ενα ποτιστηρι στο σχολειο

απλα ενταξει (γιατι το εχω ζησει) τα παιδια μπορει να γινουν πολυ σκληρα!

Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 22:39, 19-03-12:

γιατί τα βάζετε με τον house?
εκφράζεται όπως θελει..και απλά να του αν ειναι σε μαθητικο φορουμ.
στην ταχα δημοκρατία μας,υποτίθεται,έχουμε ελευθερία λόγου...

οσον αφορά τα φυτά..
ναι αλλο φυτό,αλλο καλος μαθητής..
αλλο η απουσιολογος μας που δεν ξερει ποιος ειναι ο σακης ρουβας και ειναι 17 χρονων γιατι δεν βλέπει ποτε τηλεοραση και ειναι "ψιλοπεριθωριοποιημένη"
και αλλο ο αναπληρωματικός απουσιολογος μας με το 19.9 που είναι μέσα σε όλα..και καθε σαββατο,παρασκευη,κυριακη ...ακομα και καθημερινή βγαίνει εξω,εχει φίλους,αλλα ενδιαφεροντα που αρμόζουν σε παιδι 17 χρονων και οχι αποκλειστικα σε μαθητη οπως η απουσιόλογος μας...

φυτα ειναι....και θα λέω παντα φυτα. αυτους που εχουν αποκοπει απο την ζωη και εχουν αφιερωθει αποκλειστικα και μόνο στο διάβασμα..
αυτους που θεώρουν οτι το να μην διαβάζεις και να μην εισαι καλος μαθητης,αυτομάτως δηλώνει οτι εισαι και κωλόπαιδο.

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

H spy-ak έγραψε στις 23:11, 19-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από kiriazispao4ever
αλλο η απουσιολογος μας που δεν ξερει ποιος ειναι ο σακης ρουβας και ειναι 17 χρονων γιατι δεν βλέπει ποτε τηλεοραση και ειναι "ψιλοπεριθωριοποιημένη"
Νταξ, υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις...??

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 23:19, 19-03-12:

οσον αφορά τα φυτά..
και αλλο ο αναπληρωματικός απουσιολογος μας με το 19.9 που είναι μέσα σε όλα..και καθε σαββατο,παρασκευη,κυριακη ...ακομα και καθημερινή βγαίνει εξω,εχει φίλους,αλλα ενδιαφεροντα που αρμόζουν σε παιδι 17 χρονων και οχι αποκλειστικα σε μαθητη οπως η απουσιόλογος μας...

φυτα ειναι....και θα λέω παντα φυτα. αυτους που εχουν αποκοπει απο την ζωη και εχουν αφιερωθει αποκλειστικα και μόνο στο διάβασμα..
αυτους που θεώρουν οτι το να μην διαβάζεις και να μην εισαι καλος μαθητης,αυτομάτως δηλώνει οτι εισαι και κωλόπαιδο.
Δεν βλεπει τηλεοραση και δεν ξερει τον ρουβα?????? μα καλα που ζει η κοπελα?
Φτανει ρε παιδια...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 23:20, 19-03-12:

Βασικά αν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις... Πάσοοοοο (ο Ρουβάς είναι γτπ πχ, αλλά ποιος δεν τον ξέρει )
To άλλο πιστεύω ισχύει απόλυτα.. ειδικά το bold

Παράθεση

Natassa.SP

Απόφοιτος

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 10:26, 20-03-12:

οσον αφορά τα φυτά..

Μα και εγώ δημοκρατικά του τα έχωσα! χαχα.. Οκ πλάκα κάνω ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ δεν θα "εκραζα " κάποιον απο το ίντερνετ και για ένα τόσο γελοίο θέμα γιατί ξέρω πολύ καλά πως είμαι (ανήκω στην 2η κατηγορία που είπες δλδ ο απουσιολόγος που βγαίνει και είναι μέσα σε όλα) οπότε μου είναι λίγο δύσκολο να ασχοληθώ με κάποιον που δεν με ξέρει καν!

Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

O kiriazispao4ever έγραψε στις 14:18, 20-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Φτανει ρε παιδια...
Αρχική Δημοσίευση από Alexl1996
Βασικά αν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις... Πάσοοοοο (ο Ρουβάς είναι γτπ πχ, αλλά ποιος δεν τον ξέρει )
To άλλο πιστεύω ισχύει απόλυτα.. ειδικά το bold
στην τριτη γυμνασιου πάντως δεν τον ήξερε που ήρθε στο σχολείο μας

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

O gregory, nub έγραψε στις 14:38, 20-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Φτανει ρε παιδια...
I'm ruvas and I find this offensive.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,630 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:42, 20-03-12:

και θα λέω παντα φυτα. αυτους που εχουν αποκοπει απο την ζωη και εχουν αφιερωθει αποκλειστικα και μόνο στο διάβασμα..

ήμουν της ίδιας άποψης, εώς ότου μετά κόπων ανακάλυψα
ότι η ζωή δεν έχει το ίδιο ενδιαφέρον όσο το διάβασμα.

yo φυτά, στα @@ σας ο κόσμος όλος. keep reading

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria100000 (ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria100000
H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria100000 likee έγραψε στις 23:49, 20-03-12:

παιδια οταν καποιος σας λει φυτα να του λετε ευχαριστω γτ χωρις τα φυτα δεν θα υπηρχε ζωη οξυγονο και κ.τ.π δλ.το φυτο μετατρέπει την ηλιακή ενέργεια σε χημική μέσω της φωτοσύνθεσης αρα για ολους ειμαστε το ποιο σημαντικο να τ περνεται ετσι...

Παράθεση

Libertus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,419 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 23:55, 20-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria100000
παιδια οταν καποιος σας λει φυτα να του λετε ευχαριστω γτ χωρις τα φυτα δεν θα υπηρχε ζωη οξυγονο και κ.τ.π δλ.το φυτο μετατρέπει την ηλιακή ενέργεια σε χημική μέσω της φωτοσύνθεσης αρα για ολους ειμαστε το ποιο σημαντικο να τ περνεται ετσι...
Μ' αυτό ειδικά, αναμφίβολα θα τους αποστομώσεις.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 23:56, 20-03-12:

ΠΕΘΑΝΑ ΤΕΛΟΣ

And the winner is...................YOU!
Δωρο ενα ποτιστηρι.

Μπορεις να το χρησιμοποιησεις οπως θελεις...εχει πολλες χρησεις βλεπεις.

Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,763 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 00:01, 21-03-12:

Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά! Η Βιολογία πάντα νικάει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη transient : 21-03-12 στις 00:25.
Παράθεση

Lucas

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Lucas
Ο Lucas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Lucas PEACE ON EARTH ! έγραψε στις 20:22, 21-03-12:

Dafuq did I just read ?

ΧΑΧΑΧΑΧ μερικοι εδω μεσα πραγματικα εισται πολυ νυχτομενοι...

Μερικοι ομως ειπαν πολυ σωστα πραγματα , η ουσια ειναι μια παιδια , you don't give a fuck η απαντας με σαρκασμο ...simple as that.

Α και σχετικα με ....

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,648 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:27, 21-03-12:

μετά από από διάβασμα αυτού εδώ του thread εχω να δηλώσω ότι ..... αν αδειάσει το ischool από φυτά θα αδειάσει το forum.......
Επίσης όσο πιο φυτό είσαι σε ηλικίες γυμνασίου και λυκείου τόσο πιο αμόρφωτος καταντάς στην μελλοντική σου ζωή.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 20:28, 21-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lucas
μπλα μπλα μπλα
Τα 'παμε χίλιες φορές, άμα είναι να κάνεις την μαλακία, κάντη σωστά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nioniosmeg : 21-03-12 στις 21:24.
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 20:57, 21-03-12:

Παιδιά, χωρίς τα φυτά δεν θα υπήρχε καν ischool. γι'αυτό είμαστε εδώ

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xx-Giota-xX
H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 02:28, 22-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από socially excluded
Παιδιά, χωρίς τα φυτά δεν θα υπήρχε καν ischool. γι'αυτό είμαστε εδώ
Σοβαρά τώρα...το πιστεύεις αυτό που λες?

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:32, 22-03-12:

το αγαπαω αυτο το θρεντ!!!!

παντως πρεπει να ξεχωρισουμε τα φυτα απο τους καλους μαθητες.

Οταν αναφερεσαι σε φυτο μιλας για εναν no lifer εξυπνακια ο οποιος το μονο που κανει ειναι να γλυφει τον/ην καθηγητη/τρια. Στο τελος απλα φαινεται το ποσο απατη ειναι

Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 951 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 09:52, 22-03-12:

οσον αφορά τα φυτά..

Εσυ καλα τα ξεχωριζεις ,αλλα δυστυχως η πλειονοτητα των μαθητων μας βαζει (ολους τους αριστουχους) στο ιδιο καλαθι!!!!! Εχω ακουσει .... βεβαια καποιοι καποτε με ρωταγαν "πως κ ουσα φυτο εβγαινα κανα δυο φορες τη βδομαδα εξω" . Πλακα ειχε. Οταν ημουν μικροτερη βεβαια στεναχωριομουνα ,μετα ομως μαθυτρια λυκειου απλα εστιζα στο στοχο μου κ ολα αυτα περι "βοτανολογιας" με αφηναν παγερα αδιαφορη. Σημερα εγω ειμαι στη σχολη που ειχα επιλεξει απο την πρωτη δημοτικου, προσπαθω να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα κ αυτο μονο μετραει. !

Παράθεση

Έφη35891

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Έφη35891
H Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Έφη35891 έγραψε στις 15:37, 22-03-12:

Φυτό είναι αυτός που έχει ως μόνη του ενασχόληση το διάβασμα (εξαιρούνται οι πανελλαδικές ). Και ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Φυτό πιθανόν να είναι κάποιος που δεν είναι καλός μαθητής και γλύφει...Γνωρίζω άριστους μαθητές που όχι μόνο είναι ισορροπημένα και νορμάλ παιδιά αλλά έχουν και ενδιαφέροντα και πολλές άλλες ασχολίες. Δεν βρίσκω κάτι ντροπιαστικό στο να είσαι καλός μαθητής. Απλώς είναι ένας "όρος" που επινοήθηκε από τους γνωστούς εξυπνάκιες που ταμπελοποιούν (ας μου επιτραπεί) ό,τι δεν φτάνει...η αλεπού. Έχω παρατηρήσει επίσης και καλούς μαθητές να προσπαθούν να βγάλουν από πάνω τους την "ρετσινιά" μόνο και μόνο για να είναι αποδεκτοί. Και τελικά δώστε μου έναν ορισμό για το τι σημαίνει "καλός μαθητής". Και μη μου πείτε για βαθμούς

Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 16:00, 22-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Σοβαρά τώρα...το πιστεύεις αυτό που λες?

ούτε λίγη πλάκα δεν μπορούμε να κάνουμε???

Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

O kiriazispao4ever έγραψε στις 22:36, 22-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria100000
σου προτείνω για σλογκαν των φυτων το εξης:"Φυτα ολων των χωρων,ενωθειτε..για ενα καλυτερο κόσμο,ενα καλυτερο αύριο....γιατι ο κόσμος μονο με μας θα παει μπροστά,γιατι ο κόσμος χάρη σε μας υπάρχει!"

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Γουλιέλμος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους