Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,634 εγγεγραμμένα μέλη και 3,048,813 μηνύματα σε 92,909 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 906 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Χαρακτηρισμός αριστούχων μαθητών

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
Ναι συμφωνώ γιατί αυτό είναι!
9
21,43%
όχι είμαι κατά!
33
78,57%

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 14:16, 23-03-12:

Τα λόγια είναι περιττά .........

Ο άλλος λέει ότι χωρίς τα φυτά δεν θα υπήρχε το ischool...
ξεκολάτε λίγο ρε....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panoslarissa

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 681 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 14:25, 23-03-12:

Φυτο δε θεωρω αυτον που βγαζει 20.θεωρω αυτον που το βγαζει γλυφοντας,,αυτον που καρφωνει οτιδηποτε γινεται στην ταξη και η ζωη του ειναι μονο το διαβασμα και τιποτα παραπερα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bobis

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη bobis
Ο bobis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O bobis έγραψε στις 19:47, 23-03-12:

εγω δεν καταλαβαινω γιατι μερικους τους λενε φυτο
δικο τους θεμα ειναι αν ειναι καλοι μαθητες και δεν πρεπει αλλοι να τους λενε ετσι
να δουν και τα αλλα πραγματα που κανουν και αν καθονται μονο με ενα βιβλιο 24 ωρες οκ
γιαννης καινουργιος

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nex.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nex.
Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O nex. έγραψε στις 19:50, 23-03-12:

"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους"
Πλάτων.
Με απασχολούσε πάντοτε ,όχι αυτός που το έλεγε , αλλά αυτός που πειραζόταν . Γιατί πειραζόταν ; Ποιος θα μου απαντήσει σε αυτό , μιαν απάντηση θέλω .

Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 21:39, 23-03-12:

Κατά την γνώμη μου, φυτό είναι ο μαθητής που:

1) Δεν διαβάζει για τον ίδιο, αλλά για τους γονείς του.
2) Δεν διαβάζει για να αποκομίσει γνώσεις, αλλά για τους βαθμούς.
3) Γλύφει τους καθηγητές πριν και μετά το μάθημα.
4) Σκοτώνεται να πει μάθημα, εκνευρίζοντας τους άλλους.
5) Κλαίει αν δεν πάρει 20 σε διαγώνισμα ή τεστ ή παραπονιέται στον καθηγητή γτ τ έβαλε τέτοιο βαθμό.
6) Δεν έχει άλλες γνώσεις εκτός βιβλίου.
7) Κυκλοφορεί μονίμως στα διαλείμματα με το βιβλίο στο χέρι.
Είναι απομονωμένος, δεν κάνει παρέα με άλλα παιδιά, δεν βγαίνει έξω, δεν έχει επαφές με συνομήλικους του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 22:28, 23-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από nex.
"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους"
Πλάτων.
Με απασχολούσε πάντοτε ,όχι αυτός που το έλεγε , αλλά αυτός που πειραζόταν . Γιατί πειραζόταν ; Ποιος θα μου απαντήσει σε αυτό , μιαν απάντηση θέλω .
"The problem about internet quotes is that you can never be sure of their authenticity"
Benjamin Franlin.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 22:29, 23-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'
Ρε παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μία απορία ..
γιατί κάποιος λέει τον άλλον ''φυτό'' όταν διαβάζει?
γιατί όταν βγάζει κάποιος 19-20 τον αποκαλούν ΄΄φυτό''?
έλεος πια..
Διότι είναι κοντοφθαλμοι.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:39, 23-03-12:

Να φέρεστε καλά σε τέτοια παιδιά.

Αύριο μεθαύριο θα τα παρακαλάτε να σας προσλάβουν.

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.

Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xx-Giota-xX
H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 00:36, 24-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.

BILL GATES?!! χαχα.........χα

Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kiriazispao4ever
Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 12:00, 24-03-12:

αμα ειναι να τους γλείφω για να πάρω μια δουλειά...προτιμώ να μείνω ανεργος.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madclocker

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Madclocker
Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Madclocker έγραψε στις 13:45, 24-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από socially excluded
Κατά την γνώμη μου, φυτό είναι ο μαθητής που:

1) Δεν διαβάζει για τον ίδιο, αλλά για τους γονείς του.
2) Δεν διαβάζει για να αποκομίσει γνώσεις, αλλά για τους βαθμούς.
3) Γλύφει τους καθηγητές πριν και μετά το μάθημα.
4) Σκοτώνεται να πει μάθημα, εκνευρίζοντας τους άλλους.
5) Κλαίει αν δεν πάρει 20 σε διαγώνισμα ή τεστ ή παραπονιέται στον καθηγητή γτ τ έβαλε τέτοιο βαθμό.
6) Δεν έχει άλλες γνώσεις εκτός βιβλίου.
7) Κυκλοφορεί μονίμως στα διαλείμματα με το βιβλίο στο χέρι.
8 )Είναι απομονωμένος, δεν κάνει παρέα με άλλα παιδιά, δεν βγαίνει έξω, δεν έχει επαφές με συνομήλικους του.
συμφωνώ και θα μου επιτρέψεις να προσθέσω

παπαγαλίζει
9)επιδεικνύει το 20αρια του θεωρώντας το κατόρθωμα (αυτό για το λύκειο που τα 20αρια πέφτουν εύκολα)
10)Και εκνευρίζεται απίστευτα με την παραμικρή παρατήρηση του καθηγητή (κυρίως αν είναι και κομπλεξικός)
11)διαβάζει χωρίς να ξέρει το γιατί αλλά απλά γιατί αυτό το μήνυμα του περνάει η κοινωνία!

κατά την γνώμη μου πάντα, το να διαβάζει κάποιος γιατί το γουστάρει είναι μαγκιά!

πολλά παιδιά απο τό σχολείο μου, 20άρια του γυμνασίου και του λυκείου, θεωρούν τα 17.000 μόρια ως το καλύτερο δυνατό σενάριο για τις φετινές πανελλήνιες........ πλάκα δεν έχει;

Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,427 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 14:04, 24-03-12:

Ναι να σαι σίγουρος το γλυφτρόνι που κάνει πάντα ό,τι του πουν και δεν μπορεί να επιβληθεί στον άλλον έχει πολλές πιθανότητες να ανελιχθεί... σε καμιά μικροεταιρεία στην ψωροκώσταινα μπορεί, αλλού οι ρόλοι ξες αντιστρέφονται.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 15:41, 24-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από kiriazispao4ever
αμα ειναι να τους γλείφω για να πάρω μια δουλειά...προτιμώ να μείνω ανεργος.
Ωραία. Έλα να τα (ξανα)πεις τα ανωτέρω όταν θα είσαι 30+, θα έχεις οικογένεια, παιδιά και οι ανάγκες θα τρέχουν. Τότε θα σε παραδεχτώ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariliana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mariliana
H Mariliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Mariliana έγραψε στις 17:45, 24-03-12:

Και εμένα με λένε φυτό στο φροντιστήριο μου, επειδή ξέρω πολύ καλά αγγλικά, και δεν με λένε φυτό στο σχολείο που βγάζω 19.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 18:23, 24-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Ναι να σαι σίγουρος το γλυφτρόνι που κάνει πάντα ό,τι του πουν και δεν μπορεί να επιβληθεί στον άλλον έχει πολλές πιθανότητες να ανελιχθεί... σε καμιά μικροεταιρεία στην ψωροκώσταινα μπορεί, αλλού οι ρόλοι ξες αντιστρέφονται.
Η φράση αυτή δεν αναφέρεται σε αυτό που εμείς τα Ελληνόπουλα αποκαλούμε φυτό.
Ο φίλος μας (γκουχ γκουχ) ο Bill αναφέρεται στους Αμερικανούς NERDS:
An intelligent but single-minded person obsessed with a nonsocial hobby or pursuit.

Το λογικό συμπέρασμα είναι πως άμα είσαι obsessed με κάτι που μπορεί να δεχθεί εργασιακές παραμέτρους, θα φτάσεις ψηλά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 13:15, 26-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Ωραία. Έλα να τα (ξανα)πεις τα ανωτέρω όταν θα είσαι 30+, θα έχεις οικογένεια, παιδιά και οι ανάγκες θα τρέχουν. Τότε θα σε παραδεχτώ.
και εσυ τότε πες μου οτι θα πρέπει να τους γλείφω οταν τους δεις να εχουν γινει διευθυντάδες.
καποιοι ανθρωποι έχουν κάποιες βασικές αρχές,δεν εξαγοράζονται εύκολα

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 13:34, 26-03-12:

Ξεκολατε, χιούμορ ήταν! Και δεν εννοούσε ο Μπιλ να γλύφεις, εννούσε να μην σου τα έχει μαζεμένα το αφεντικό σου από τα σχολικα σας χρόνια.

Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

O kiriazispao4ever έγραψε στις 21:57, 26-03-12:

Ξεκολατε, χιούμορ ήταν! Και δεν εννοούσε ο Μπιλ να γλύφεις, εννούσε να μην σου τα έχει μαζεμένα το αφεντικό σου από τα σχολικα σας χρόνια.
υπήρχε νομίζω...μια δόση αλήθειας..

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 22:29, 26-03-12:

Α τρομερές εποχές, όταν μας φωνάζανε φυτά και μεις λέγαμε καλύτερα φυτά παρά γλάστρες! χαχα μικρά και χαζά είμασταν. Δε νομίζω να ισχύει αυτό όσο μεγαλώνουμε, δηλαδή εντάξει μέχρι ποια ηλικία να πάει; 3η γυμνασίου max?

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 14:25, 27-03-12:

Μαγκία του σε όποιον βγάζει τέτοιους βαθμους! Μόνο που υπάρχουν παιδιά που έχουν 20αρια κ είναι πρώτοι σε όλες τις παρέες... Για μένα φυτό δεν είναι αυτός που διαβάζει πολύ αλλά εκείνος που διαβάζει πολύ για τους γονείς του κ για τους καθηγητές.κ για να δείξει ότι έχει τέτοιους βαθμούς... Εγώ πιστεύω όμως πως το καλύτερο είναι να κάνει ο καθένας την προσπάθειά του και κυρίως ΝΑ ΚΟΙΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!! Τι μας νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο διπλανό θρανίο όταν εμείς είμαστε εντάξει;;; Κ τέλος πιστεύω ότι όσοι αποκαλούν κάποιον φυτό είναι ή κομπλεξικοί, ή αυτοί που δεν διαβάζουν κ το βρίσκουν ως δικαιολογία για να ελαφρύνουν τη θέση τους....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Elena75
H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε στις 22:34, 27-03-12:

Εγώ επίσης απο εμπειρία να προσθέσω οτι η βαθμολογία-βαθμοθηρία του σχολείου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τη ζωή αργότερα.Καλό είναι αυτά που μαθαίνει κάποιος να τα εκτιμά ως γνώση κι όχι ως αντίκρισμα στον έλεγχο.Και οι έσχατοι έσονται πρώτοι

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,631 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:39, 28-10-12:

Γεια! Τι νομίζετε για τον χαρακτηρισμό των αριστούχων ; Του τύπου φυτό, λυσάρι, σιδεράκια κι ετσι;

Σημείωση : Τα μηνύματα 122-144 μεταφέρθηκαν από θέμα αντίστοιχου περιεχομένου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 28-10-12 στις 22:13. Αιτία: Εισαγωγή σημείωσης.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,662 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 19:42, 28-10-12:

Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,634 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 19:51, 28-10-12:

Μαγκιά του όποιος διαβάζει και ας τον λένε όπως θέλουν (στις πανελλαδικές θα φανούν όλα)
Βασικά, εξαρτάται απ' το παιδί. Μια γνωστή μου πέρασε αρχιτεκτονική, και ήταν μέσα σ'΄όλα, και εξόδους τα ΣΚ, και στα πάρτυ του σχολείου απ' τις πρώτες, συμμετείχε σε γιορτές, ήξερε 3 γλώσσες, ασχολούνταν με τη μουσική, είχε σχέση... Ε, αυτή δε μπορείς να την πεις φυτό, δεν σου έβγαινε. Ολοι ξέραμε τι ήταν. Διάβαζε για τον ευατό της, αλλά παράλληλα έκανε τα πάντα που μπορεί να κάνει μια 18χρονη.
Απο την άλλη, ξέρω και έναν άλλο, ιατρική πέρασε και ήταν άριστος απο μικρός. Ε το παιδί, δεν το λες φυτό. ΚΑΡΑΦΥΤΟ τον λες. Ούτε έβγαινε, σε κανένα πάρτυ δεν πήγαινε, μέσα στην τάξη αμίλητος, και με ένα βιβλίο στο χέρι όλη την ώρα. Φυσικά σχέση δεν είχε. Πέρασε όμως απο εκεί που ήθελε, και μαγκιά του!
Που θέλω να καταλήξω; Ναι μεν να διαβάζει κάποιος, αλλά να είναι και άνθρωπος νορμάλ. Εννοώ, η κοπελιά στην πρώτη περίπτωση που ανέφερα, είναι πιο "καπατσωμένη", ήξερε να φερθεί, ήταν πιο κοινωνική κτλ..
Ο δεύτερος... στην κοσμάρα του. Πραγματικά να δω τι θα κάνει ως φοιτητής. Θα τον πιάνουν κορόιδο όλοι στην σχολή, που και τώρα το κάνουν όλοι...
Είναι σαν κάτι παιδάκια που περπατάν σαν χαμένα κοιτάζοντας το άπειρο και δεν ξέρουν τι γίνεται γύρω τους.

Παράθεση

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,631 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:01, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Μαγκιά του όποιος διαβάζει και ας τον λένε όπως θέλουν (στις πανελλαδικές θα φανούν όλα)
Βασικά, εξαρτάται απ' το παιδί. Μια γνωστή μου πέρασε αρχιτεκτονική, και ήταν μέσα σ'΄όλα, και εξόδους τα ΣΚ, και στα πάρτυ του σχολείου απ' τις πρώτες, συμμετείχε σε γιορτές, ήξερε 3 γλώσσες, ασχολούνταν με τη μουσική, είχε σχέση... Ε, αυτή δε μπορείς να την πεις φυτό, δεν σου έβγαινε. Ολοι ξέραμε τι ήταν. Διάβαζε για τον ευατό της, αλλά παράλληλα έκανε τα πάντα που μπορεί να κάνει μια 18χρονη.
Απο την άλλη, ξέρω και έναν άλλο, ιατρική πέρασε και ήταν άριστος απο μικρός. Ε το παιδί, δεν το λες φυτό. ΚΑΡΑΦΥΤΟ τον λες. Ούτε έβγαινε, σε κανένα πάρτυ δεν πήγαινε, μέσα στην τάξη αμίλητος, και με ένα βιβλίο στο χέρι όλη την ώρα. Φυσικά σχέση δεν είχε. Πέρασε όμως απο εκεί που ήθελε, και μαγκιά του!
Που θέλω να καταλήξω; Ναι μεν να διαβάζει κάποιος, αλλά να είναι και άνθρωπος νορμάλ. Εννοώ, η κοπελιά στην πρώτη περίπτωση που ανέφερα, είναι πιο "καπατσωμένη", ήξερε να φερθεί, ήταν πιο κοινωνική κτλ..
Ο δεύτερος... στην κοσμάρα του. Πραγματικά να δω τι θα κάνει ως φοιτητής. Θα τον πιάνουν κορόιδο όλοι στην σχολή, που και τώρα το κάνουν όλοι...
Είναι σαν κάτι παιδάκια που περπατάν σαν χαμένα κοιτάζοντας το άπειρο και δεν ξέρουν τι γίνεται γύρω τους.
Ναι ρε έμενα πέρυσι με έλεγαν φυτό και οκ με το δίκαιο τους όταν άκουσαν το 19 12/13! Αλλά κοίτα και στα πάρτι τις τάξης πήγα όπως η γνωστή σου, και εκδρομές και έξω έβγαινα αλλα ο χαρακτηρισμός έμενε εκεί

Παράθεση

Χαρουλιτα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,702 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 20:07, 28-10-12:

Mπορει να σε ελεγαν ετσι εξαιτιας της σχεσης που ειχες με μια καθηγητρια σου και καποιοι να θεωρουσαν οτι ηταν ενας τροπος για να την γλειφεις...

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:15, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
Mπορει να σε ελεγαν ετσι εξαιτιας της σχεσης που ειχες με μια καθηγητρια σου και καποιοι να θεωρουσαν οτι ηταν ενας τροπος για να την γλειφεις...
Δεν νομίζω διότι όλοι είχαν ένα ιδιαίτερο δέσιμο με κάποιον καθηγητή... Οπότε οχι...

Παράθεση

Χαρουλιτα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,702 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 20:16, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Δεν νομίζω διότι όλοι είχαν ένα ιδιαίτερο δέσιμο με κάποιον καθηγητή... Οπότε οχι...
Οκ, εγω απλως παρεθεσα μια αποψη...

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 20:18, 28-10-12:

Φυτο ειναι τροπος συμπεριφορας ρε παιδια...στο σχολειο μου λεγαμε φυτα 2 παιδια που εβγαζαν 16, ενω κανεις δεν ειπε ας πουμε ποτε εμενα φυτο που εβγαζα 20...

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 20:19, 28-10-12:

Ναι ρε έμενα πέρυσι με έλεγαν φυτό και οκ με το δίκαιο τους όταν άκουσαν το 19 12/13! Αλλά κοίτα και στα πάρτι τις τάξης πήγα όπως η γνωστή σου, και εκδρομές και έξω έβγαινα αλλα ο χαρακτηρισμός έμενε εκεί
Πραγματικά σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι; O καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει πια, οπότε..

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:24, 28-10-12:

Νηρηίς: Δεν είναι αυτό αλλά με αφορμή ενα περιστατικό στο σχολείο μου είπα να ανοίξω ενα τόπικ να δω την γνώμη σας

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 20:27, 28-10-12:

Νηρηίς: Δεν είναι αυτό αλλά με αφορμή ενα περιστατικό στο σχολείο μου είπα να ανοίξω ενα τόπικ να δω την γνώμη σας
Μάλιστα. Αν τέτοια είναι τα θέματα που μας προβληματίζουν πια, τι να πώ.
Εντός θέματος:σε ορισμένες περιπτώσεις υπάρχει αυτό που λέμε "ζήλια".

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:28, 28-10-12:

Στο γυμνάσιο με έλεγαν "φύτακλα" επειδή χτύπαγα κάτι στρογγυλά 20άρια στις τάξεις. Δεν θύμωσα, το παραδέχτηκα, οπότε σταμάτησαν να μου το λένε.

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 20:31, 28-10-12:

Φυτό, κατά την γνώμη μου, λες κάποιον όταν είναι ιδιαίτερα αντιπαθής
Είχα στο γυμνάσιο έναν τέτοιο συμμαθητή, πρώτο θρανίο, αμηχανία στους καθηγητές, ασκήσεις είχε λυμένες σε όλα τα μαθήματα, κόντρα σε καταλήψεις και κοπάνες στα θρησκευτικά.. Φυτό τον έλεγαν οι περισσότεροι, εγώ μιλούσα καμιά φορά μαζί του και καλό παιδί μου φαινόταν..

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 20:36, 28-10-12:

Το φυτο εχει να κανει με την συμπεριφορα του ατομου,και οχι με τους βαθμους.Υπαρχουν παρα πολλα ατομα,εχω και φιλους,που βγαζουν 19-20 και ειναι μεσα σε ολα.Ουτε εγωπαθητικοι,ουτε ''υπερανω ολων'' ουτε αντικοινωνικοι.Οταν διαβαζουν διαβαζουν,και οτι μαλακιζονται μαλακιζονται
Το φυτο συνηθως δεν παραπεμπει σε εναν μαθητη με μονο υψηλη βαθμολογια,αλλα και μια αντικοινωνικη.Δεν εχει φιλους,δεν μιλαει με κανεναν,δεν παει σε εξοδους,ειναι με ενα βιβλιο στο χερι στην γωνια του σχολειου,καθεται πρωτο θρανιο για να σηκωνει χερι,διαβαζει το μαθημα στα θρησκευτικα κτλπ

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 20:37, 28-10-12:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι αριστούχοι πρέπει να χαρακτηρίζονται με κάποιο συγκεκριμένο όρο. Είχα και εγώ στο σχολείο κάτι ψευτόμαγκες που το έπαιζαν χαλαροί και υπεράνω και πάντα στο διάλειμμα παρακαλούσαν τα ''φυτά'' να τους δώσουν ασκήσεις ώστε να μην τους βρει αδιάβαστους ο καθηγητής....

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 20:39, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από evi07larissa
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι αριστούχοι πρέπει να χαρακτηρίζονται με κάποιο συγκεκριμένο όρο. Είχα και εγώ στο σχολείο κάτι ψευτόμαγκες που το έπαιζαν χαλαροί και υπεράνω και πάντα στο διάλειμμα παρακαλούσαν τα ''φυτά'' να τους δώσουν ασκήσεις ώστε να μην τους βρει αδιάβαστους ο καθηγητής....
Και μετά να φανταστώ το έπαιζαν μάγκες που και τις ασκήσεις αντέγραψαν και ο καθηγητής δεν τους έπιασε αδιάβαστους; Αυτά είναι.

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa έγραψε στις 20:41, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Και μετά να φανταστώ το έπαιζαν μάγκες που και τις ασκήσεις αντέγραψαν και ο καθηγητής δεν τους έπιασε αδιάβαστους; Αυτά είναι.
Κάπως έτσι.

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:42, 28-10-12:

Evi07larissa: Συμφωνώ γιατί κι εμένα όποιος με έλεγε φυτό κλπ κλπ κλπ ερχόταν μετά και μου έλεγε: Μαρία θα μου κάνεις την άσκηση στα αρχαία; ή στα μαθηματικά;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 20:44, 28-10-12:

Αν θεωρείς πως δεν σου ταιριαζει ο χαρακτηρισμός, απάντησε καταλλήλως.

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa έγραψε στις 20:45, 28-10-12:

Evi07larissa: Συμφωνώ γιατί κι εμένα όποιος με έλεγε φυτό κλπ κλπ κλπ ερχόταν μετά και μου έλεγε: Μαρία θα μου κάνεις την άσκηση στα αρχαία; ή στα μαθηματικά;
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες....

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis_Paros
Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 21:53, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Φυτο ειναι τροπος συμπεριφορας ρε παιδια...στο σχολειο μου λεγαμε φυτα 2 παιδια που εβγαζαν 16, ενω κανεις δεν ειπε ας πουμε ποτε εμενα φυτο που εβγαζα 20...
Αυτο ισχυει!Σε λενε,δηλ,φυτο επειδη συμπεριφερεσαι σα σπασικλακι οχι επειδη αριστευεις. Κραζουν συγκεκριμενους καλους μαθητες.

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,722 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 22:03, 28-10-12:

να πεις και συ: "άσε μας κουκλίτσα μου!"

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 22:04, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
να πεις και συ: "άσε μας κουκλίτσα μου!"
Αν είναι αγόρι και πεί:"άσε μας κούκλε μου" μπορεί και να το παρεξηγήσει.

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,722 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 22:10, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Αν είναι αγόρι και πεί:"άσε μας κούκλε μου" μπορεί και να το παρεξηγήσει.
είναι κι αυτό.

Εναλλακτικά, λες ότι για να δώσεις ασκήσεις θέλεις ένα ποσό. Το είχα κάνει 1 φορά και είχα γράψει μια έκθεση αγγλικών σε μια κοπέλα (για την ιστορία, πήρε άριστα ). Ε, μετά δε μου ζητούσε κανένας τίποτα γιατί είχε βγει η βρώμα και ήμουν ήσυχη.

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 22:19, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
είναι κι αυτό.

Εναλλακτικά, λες ότι για να δώσεις ασκήσεις θέλεις ένα ποσό. Το είχα κάνει 1 φορά και είχα γράψει μια έκθεση αγγλικών σε μια κοπέλα (για την ιστορία, πήρε άριστα ). Ε, μετά δε μου ζητούσε κανένας τίποτα γιατί είχε βγει η βρώμα και ήμουν ήσυχη.
Αχαχαχα καλόόόό!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:26, 28-10-12:

Εγώ πάντως φυτό θεωρώ τον κλεισμένο στον εαυτό του άνθρωπο,τον αντικοινωνικό που κάθεται και διαβάζει και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει απ'το να μειώνει τους άλλους.Αυτόν που γίνεται τσιμπούρι στους καθηγητές και αυτόν που κοιτάει πως όταν έχει φταίξει κοιτάει να βγάλει τον εαυτό του στην απέξω και να κάνει το αγγελούδι.Ξέρω κορίτσια κυρίως,που βγάζουν 20άρια και είναι μέσα σε όλα,είναι κοινωνικές,ευδιάθετες και αν πας να τις χαιρετήσεις δε σε βρίζουν ούτε αν γίνει κάτι βγάζουν απέξω τον εαυτό τους και φέρνουν τις μανάδες τους να καθαρίσει γι'αυτές.Και ζωντανό παράδειγμα η απουσιολόγος στη τάξη μου,είναι μια χαρά κοινωνικό κορίτσι,διαβάζει,έχει ασχολίες,ενδιαφέροντα,βοηθάει στην τάξη,φέρεται μια χαρά,και ακόμα και εγώ που δεν ενδιαφέρομαι για μαθήματα όπως η γυμναστική,τα θρησκευτικά,τα καλλιτεχνικά και τέτοιου τύπου,προσπαθεί να με κάνει να συμμετέχω με όλους τους τρόπους όπως πχ στην γυμναστική επειδή ξέρει και βόλει και μπάσκετ και απ'όλα,στις ασκήσεις δε βρίσκω ζευγάρι και μπαίνει μαζί μου,και όσο άσχετη και να είμαι ούτε μου λέει 'Κουνήσου,πως πας έτσι' και τέτοια,ενδιαφέρεται να μάθει και στους υπόλοιπους.Τέσπα,εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως φυτό θεωρείται ο αντικοινωνικός,σπαστικός μαθητής και όχι απαραίτητα αυτός που βγάζει 19+ κατα τη γνώμη μου.

Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,494 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 23:37, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Το φυτο εχει να κανει με την συμπεριφορα του ατομου,και οχι με τους βαθμους.Υπαρχουν παρα πολλα ατομα,εχω και φιλους,που βγαζουν 19-20 και ειναι μεσα σε ολα.Ουτε εγωπαθητικοι,ουτε ''υπερανω ολων'' ουτε αντικοινωνικοι.Οταν διαβαζουν διαβαζουν,και οτι μαλακιζονται μαλακιζονται
Το φυτο συνηθως δεν παραπεμπει σε εναν μαθητη με μονο υψηλη βαθμολογια,αλλα και μια αντικοινωνικη.Δεν εχει φιλους,δεν μιλαει με κανεναν,δεν παει σε εξοδους,ειναι με ενα βιβλιο στο χερι στην γωνια του σχολειου,καθεται πρωτο θρανιο για να σηκωνει χερι,διαβαζει το μαθημα στα θρησκευτικα κτλπ
ΘΕΟΣ

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 23:42, 28-10-12:

just house being house

Παράθεση

giogWgiog

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giogWgiog
Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 00:56, 29-10-12:

τι και στα αρχαία και στα μαθηματικά; άτιμο γυμνάσιο..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Cascade

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους