Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,031 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 674 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλολογία Αθήνας

tolisman

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tolisman
Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε στις 22:34, 28-08-08:

Τελικά πέρασα στη Φιλολογία Αθήνας. Υπάρχει κανείς άλλος στο φορουμ που να πέρασε στη φιλολογία αθήνας ή γενικότερα στη φιλοσοφική της Αθήνας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chrissaflou (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Chrissaflou
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Chrissaflou έγραψε στις 17:09, 11-09-08:

εγωωωωω!χεχε...περασα ΦΠΨ Αθηνας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

helen_hania (Ελένη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη helen_hania
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βάμος (Χανιά). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H helen_hania έγραψε στις 00:00, 12-09-08:

παιδια ειναι δυσκολο να περασεις εκει;

Παράθεση

dimitris17

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη dimitris17
Ο dimitris17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimitris17 έγραψε στις 00:10, 12-09-08:

ενα καλο διαβασμα......4-5 ωρες γιατι εχει πολλη αποστηθιση η θεωρητικη.....ξερω απ την αδερφη μου

Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε στις 10:58, 12-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Goldie
εγωωωωω!χεχε...περασα ΦΠΨ Αθηνας
νόμιζα ότι δεν θα απαντήσει κανείς.. συγχαρητήρια. στο ίδιο κτίριο και στον ίδιο όροφο (νομίζω) θα είμαστε.. ίσως και να συναντηθούμε..

Αρχική Δημοσίευση από helen_hania
παιδια ειναι δυσκολο να περασεις εκει;
εξαρτάται από το τι θεωρείς εύκολο και τι δύσκολο..

για 'μένα σχετικά έυκολο ήταν νομίζω...

Παράθεση

iwanna

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη iwanna
H iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

H iwanna έγραψε στις 21:10, 12-09-08:

Και εγώ είμαι φιλοσοφική Αθήνας...Αγγλική φιλολογία

Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

O tolisman έγραψε στις 08:43, 13-09-08:

:no1:έτσι, έτσι.. να γινόμαστε πολλοί.

Παράθεση

Chrissaflou (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Chrissaflou
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Chrissaflou έγραψε στις 10:11, 13-09-08:

οντως πιθανοτατα να βρεθουμε...

κοιτα δεν ειναι ακατορθωτο,παντως θελει στρωσιμο και θελει αρκετο διαβασμα για να πιασεις αυτο τον αριθμο μοριων.

αυξανεσθαι και πληθυνεσθαι παιδια της φιλοσοφικης!!!!

:no1:

Παράθεση

merenwen9728 (...)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη merenwen9728
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H merenwen9728 έγραψε στις 13:07, 05-01-09:

Τι χαρά!Και άλλοι φιλοσοφικάριοι στο μάταιο τούτο κόσμο...Κι εγώ παιδιά πέρασα φέτος στο φιλολογικό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elenakiiiii (ελενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenakiiiii
H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elenakiiiii έγραψε στις 21:00, 05-01-09:

φιλολογία αθήνας?α εξάμηνο ε?πρώτο η δεύτερο κλιμάκιο είστε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

merenwen9728 (...)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη merenwen9728
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H merenwen9728 έγραψε στις 15:26, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από elenakiiiii
φιλολογία αθήνας?α εξάμηνο ε?πρώτο η δεύτερο κλιμάκιο είστε?
Ναιιιιιιι!Κι εγώ!Α-Λ είμαι.Εσύ;

Παράθεση

adiafthoros

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη adiafthoros
Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O adiafthoros έγραψε στις 19:19, 26-01-09:

Η φιλολογία είναι η τέλεια σχολή για κάποιον που λατρεύει τα θεωρητικά μαθήματα ,αλλά, δυστυχώς, την έχουν "κλείσει" υπερβολικά.

Παράθεση

Sophia1991 (Σοφία)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Sophia1991
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Sophia1991 έγραψε στις 16:54, 10-07-09:

Γεια σας παιδια!! Κι εγω μαλλον φιλολογια αθηνας θα παω απο σεπτεμβρη.
Απλα θελω να μαθω αν ειναι πολυ δυσκολη σχολη κι αν αξιζει, διαφορετικα να παω ΦΠΨ!! Αν ειναι καποιος απο εκει, πειτε μου!!!

Ευχαριστω!

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη BRITNEY
H BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H BRITNEY έγραψε στις 22:03, 11-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sophia1991
Γεια σας παιδια!! Κι εγω μαλλον φιλολογια αθηνας θα παω απο σεπτεμβρη.
Απλα θελω να μαθω αν ειναι πολυ δυσκολη σχολη κι αν αξιζει, διαφορετικα να παω ΦΠΨ!! Αν ειναι καποιος απο εκει, πειτε μου!!!

Ευχαριστω!
η φιλολογια της αθηνας ειναι πολυ δυσκολη.θελει πολυ διαβασμα αλλα αν αγαπας πολυ τα αρχαια,τη λογοτεχνια και τα λατινικα θα τη βρεις παρα πολυ ενδιαφερον και θα σου αρεσει.αξιζει πραγματικα.αν θες να γινεις φιλολογος να πας φιλολογια οσο δυσκολη κι αν ειναι,παρα φπψ.θα εισαι πιο γερη και καλη στη δουλεια σου.

Παράθεση

Βetty

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Βetty
H Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H Βetty έγραψε στις 22:05, 11-07-09:

Τι ειναι το φπψ?????????//Ξερω χαζη ερωτηση αλλα πραγματικα δεν ξερω..!

Παράθεση

Sophia1991 (Σοφία)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Sophia1991
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Sophia1991 έγραψε στις 10:46, 12-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από miss Betty
Τι ειναι το φπψ?????????//Ξερω χαζη ερωτηση αλλα πραγματικα δεν ξερω..!

ΤΟ ΦΠΨ ειναι το Φιλοσοφικο-Παιδαγωγικο-Ψυχολογικο τμημα της Φιλοσοφικης Σχολης απ' οπου βγαινεις φιλολογος.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από BRITNEY
η φιλολογια της αθηνας ειναι πολυ δυσκολη.θελει πολυ διαβασμα αλλα αν αγαπας πολυ τα αρχαια,τη λογοτεχνια και τα λατινικα θα τη βρεις παρα πολυ ενδιαφερον και θα σου αρεσει.αξιζει πραγματικα.αν θες να γινεις φιλολογος να πας φιλολογια οσο δυσκολη κι αν ειναι,παρα φπψ.θα εισαι πιο γερη και καλη στη δουλεια σου.

Το ξερω οτι ισως παρω περισσοτερα εφοδια απο τη φιλολογια παρα απ το ΦΠΨ ομως δεν ειμαι σιγουρη αν με ενδιαφερει τοσο ωστε να ανταποκριθω σωστα στα μαθηματα.... Σε 2 μερες πρεπει να παω το μηχανογραφικο μου και ακομη δεν ξερω ποια να δηλωσω πρωτη επιλογη....

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stella
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 20:38, 12-07-09:

ΤΟ ΦΠΨ ειναι το Φιλοσοφικο-Παιδαγωγικο-Ψυχολογικο τμημα της Φιλοσοφικης Σχολης απ' οπου βγαινεις φιλολογος.

Το ξερω οτι ισως παρω περισσοτερα εφοδια απο τη φιλολογια παρα απ το ΦΠΨ ομως δεν ειμαι σιγουρη αν με ενδιαφερει τοσο ωστε να ανταποκριθω σωστα στα μαθηματα.... Σε 2 μερες πρεπει να παω το μηχανογραφικο μου και ακομη δεν ξερω ποια να δηλωσω πρωτη επιλογη....

Φιλολογία να δηλώσεις...Θα ανοίξει ο κλάδος των φιλολόγων και αυτοί που έχουν πτυχίο καθαρής φιλολογιας θα προτιμηθούν απο τους υπολοιπους και θα διοριστούν αμέσως!~

Παράθεση

marion1

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marion1
H marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H marion1 έγραψε στις 20:48, 12-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
Φιλολογία να δηλώσεις...Θα ανοίξει ο κλάδος των φιλολόγων και αυτοί που έχουν πτυχίο καθαρής φιλολογιας θα προτιμηθούν απο τους υπολοιπους και θα διοριστούν αμέσως!~
Δεν ισχύει αυτό, απόφοιτοι Φιλολογίας, ΦΠΨ και Ιστορικού-Αρχαιολογικού είναι ίδιοι στα μάτια του δημόσιου τομέα.

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stella
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 20:57, 12-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από marion1
Δεν ισχύει αυτό, απόφοιτοι Φιλολογίας, ΦΠΨ και Ιστορικού-Αρχαιολογικού είναι ίδιοι στα μάτια του δημόσιου τομέα.

ναι αλλά οι αποφοιτοι του ιστορικου αρχαιολογικου δυσκολεύονται πάρα πολυ να περάσουν ΑΣΕΠ γιατί δεν έχουν γνώσεις γυρω απο όλα τα μαθηματα που εξετάζονται αλλα κυριως γυρω απο την ιστορια...

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H BRITNEY έγραψε στις 12:49, 13-07-09:

μηπως να βαλεις πρωτη επιλογη το νηπιαγωγων την ψυχολογια η κατι αλλο?αν δε σου αρεσει τοσο η φιλολογια σκεψου κατι αλλο που σου αρεσει

Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 23:40, 14-07-09:

εγώ έχω μία απορία: τι διαφορά έχουν οι φιλοσοφική απο τη φιλολογική σχολή, εφόσον και από τισ δύο σχολές γίνεσαι φιλόλογος;;;;;;

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:41, 14-07-09:

Η φιλολογία υπάγεται στη φιλοσοφική σχολή που έχει και το ιστορικό την ψυχολογία και άλλα..Πως λέμε σχολή θετικών επιστημών και ειναι μαθηματικό χημεία φυσική..Αυτό.

Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 23:50, 14-07-09:

αααα ρε ιλιασο!!! μου έλυσες την απορία με το σωστό παράδειγμα!!!

that's the spirit!!!

Παράθεση

YOrgakis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη YOrgakis
Ο YOrgakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O YOrgakis έγραψε στις 12:55, 18-07-09:

παιδια εγω εβγαλα 18408 και θελω νομικη κομοτηνης!αν δεν την πιασω ομως θα ειμαι φιλολογια αθηνας!!ημουν σε διλλημα για 2η επιλογη μεταξυ φιλολογιας και παιδαγωγικων και τελικα φιλολογια!!σωστα προτιμησα τη φιλολογια πιστευετε??

Παράθεση

student91

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη student91
Ο student91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O student91 έγραψε στις 16:06, 18-07-09:

Κι εγω φιλολογια αθηνας περασα!!!! βασικα πελοποννησου, αλλα ερχομαι σιγουρα αθηνα με μετεγγραφη!!!να ρωτησω ξερετε σε ποσο καιρο θα ολοκληρωθει ι η μετεγγραφη μ κ αν χρειαζεται ν μεινω ενα εξαμηνο στη καλαματα? γτ αν χασω ενα εξαμηνο, θα ειναι πιο δυσκολο να κανω παρεες!!!
Αρχική Δημοσίευση από YOrgakis
παιδια εγω εβγαλα 18408 και θελω νομικη κομοτηνης!αν δεν την πιασω ομως θα ειμαι φιλολογια αθηνας!!ημουν σε διλλημα για 2η επιλογη μεταξυ φιλολογιας και παιδαγωγικων και τελικα φιλολογια!!σωστα προτιμησα τη φιλολογια πιστευετε??
τελεια επιλογη εκανες!!!πιστεψε με!!!!αν και πιστευω οτι θα πιασεις νομικη κομοτηνης!!το σαββατο 18/7 8 εισαι ντεζεο ετσι? θα πας και παρο διακοπεσ??:xixi:χαχα καταλαβεσ ποιοσ ειμαι??

Παράθεση

YOrgakis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη YOrgakis
Ο YOrgakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O YOrgakis έγραψε στις 16:34, 18-07-09:

ο δημητρης!!

Παράθεση

elle :) (ελεάννα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη elle :)
H ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H elle :) έγραψε στις 15:38, 25-08-09:

παιδιά μπράβο και συγχαρητηρια σε όσους περάσανε ( σας ζηλεύωωωωω )

και έχω την παρακάτω απορρία. Εγώ ενδιαφέρομαι για το τομέα της Γλωσσολογίας που από ότι έχω ψάξει ειναι στο τμήμα της Φιλολογίας. δηλαδή θα πρέπει να σπουδάσω φιλολόγος για να γίνω γλώσσολόγος? 'Η απλά ο τομέας΄της Γλωσσολογίας εντάσσεται στη Φιλολογία και άρα θα πρέπει να κοιταω βάσεις Φιλολογίας Αθηνών ?

ευχαριστώ παρα πολύ προκαταβολικα

Παράθεση

maria1025

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη maria1025
H maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria1025 έγραψε στις 15:49, 25-08-09:

Το δευτερο!!

Παράθεση

Traveller

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Traveller
H Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H Traveller http://www.atheataperasmata.com/ έγραψε στις 19:25, 26-08-09:

Eγω ΦΠΨ!!!!!!!

Παράθεση

sonia90

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sonia90
H sonia90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H sonia90 έγραψε στις 14:47, 01-09-09:

κανείς από κλασσική φιλολογία δεύτερο έτος που να δίνει τώρα εξεταστική?έχω ερώτηση για τα θέματα που έπεσαν απο το βιβλίου του βελουδή(λογοτεχνια α εξαμηνου)

Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ο αναγνώστης
H Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 21:25, 15-09-09:

γιατι δεν κοιτας και στο forum της φιλοσοφικης ? Εκει εχουμε αναλυτικα θεματα, αποριες κτλ...

εγω ειμαι τεταρτοετης στη φιλολογια Αθηνας, οποιος εχει αποριες, εδω ειμαστε :no1:

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 10:56, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ο αναγνώστης
γιατι δεν κοιτας και στο forum της φιλοσοφικης ? Εκει εχουμε αναλυτικα θεματα, αποριες κτλ...

εγω ειμαι τεταρτοετης στη φιλολογια Αθηνας, οποιος εχει αποριες, εδω ειμαστε :no1:
τι κατευθυνση εισαι?εγω λεω να παω κλασσικο,οι φιλες μου θα πανε μνεφ

Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

H Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 13:16, 16-09-09:

τι κατευθυνση εισαι?εγω λεω να παω κλασσικο,οι φιλες μου θα πανε μνεφ

κλασικο, δεν μπορω τα βυζαντινα και τις λαογραφιες...οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο. Πρωτο ετος εισαι ε ?

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 15:17, 16-09-09:

κλασικο, δεν μπορω τα βυζαντινα και τις λαογραφιες...οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο. Πρωτο ετος εισαι ε ?
τωρα θα μπω στο δευτερο.πως σου φαινεται το κλασσικο?

Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 16:22, 16-09-09:

τωρα θα μπω στο δευτερο.πως σου φαινεται το κλασσικο?
Δε μετανιωνω την αποφαση μου. Ωστοσο γενικα η κατασταση στην Ελλαδα δεν ειναι και η καλυτερη. Καθηγητες που πηραν τη θεση τους λογω συγγενων και συζυγων, που κανουν 50 χρονια την ιδια υλη μηχανικα. Γενικα το επιπεδο σπουδων στην Ελλαδα ειναι απαισιο. Ισως στο γλωσσολογικο, καθως οι καθηγητες ειναι γενικα νεωτεροι, λογω του οτι ειναι νεα επιστημη, να ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα, ωστοσο απο τους καθηγητες που ειχα εγω στη γλωσσολογια, κανεις δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο. Καποιοι μαλιστα ηταν απλα για γελια!! Δε μετανιωνω την αποφαση μου να σπουδασω φιλολογια, μετανιωνω την αποφαση μου να το κανω στην Ελλαδα. Οπως εχει πει κ ενας καθηγητης μου, στην Ελλαδα οι καλοι παραγκωνιζονται και χανονται μεσα στο χαος...

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 17:48, 16-09-09:

Δε μετανιωνω την αποφαση μου. Ωστοσο γενικα η κατασταση στην Ελλαδα δεν ειναι και η καλυτερη. Καθηγητες που πηραν τη θεση τους λογω συγγενων και συζυγων, που κανουν 50 χρονια την ιδια υλη μηχανικα. Γενικα το επιπεδο σπουδων στην Ελλαδα ειναι απαισιο. Ισως στο γλωσσολογικο, καθως οι καθηγητες ειναι γενικα νεωτεροι, λογω του οτι ειναι νεα επιστημη, να ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα, ωστοσο απο τους καθηγητες που ειχα εγω στη γλωσσολογια, κανεις δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο. Καποιοι μαλιστα ηταν απλα για γελοια!! Δε μετανιωνω την αποφαση μου να σπουδασω φιλολογια, μετανιωνω την αποφαση μου να το κανω στην Ελλαδα. Οπως εχει πει κ ενας καθηγητης μου, στην Ελλαδα οι καλοι παραγκωνιζονται και χανονται μεσα στο χαος...
δε συμφωνω 100%.υπαρχουν πολλοι καλοι καθηγητες κατα τη γνωμη μου.υπαρχουν και πιο μετριοι,λογικο ειναι.σ'ευχαριστω πολυ παντως!

Παράθεση

themesunik (Μυτιλάνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη themesunik
Ο Μυτιλάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O themesunik έγραψε στις 18:09, 16-09-09:

Κι εγώ στην ίδια μοίρα βρίσκομαι αλλά δεν μπορώ να μάθω πότε ξεκινάνε τα μαθήματα,έτσι ώστε να κανονίσω τις μετακινήσεις μου.

Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 01:44, 17-09-09:

δε συμφωνω 100%.υπαρχουν πολλοι καλοι καθηγητες κατα τη γνωμη μου.υπαρχουν και πιο μετριοι,λογικο ειναι.σ'ευχαριστω πολυ παντως!
Τι να σου πω....μπηκα με πολλα ονειρα σ' αυτην τη σχολη, και μετα απο τρια χρονια καταλαβαινω ποσο ματαια ηταν. Δεν ξερω σε ποιους καθηγητες αναφερεσαι οταν λες οτι ειναι καλοι...εγω προσωπικα μπορω να τους μετρησω στα δαχτυλα. Και δε μιλω ως μια φοιτητρια που δεν παταει ποτε και προτιμα να περναει το χρονο της στις καφετεριες. Και δυστυχως δεν ειναι μονο οι καθηγητες το προβλημα, ειναι κ ο περιγυρος. Οι βιβλιοθηκες που δεν σου επιτρεπουν να δανιστεις βιβλια κ παρ'ολα αυτα κλεινουν τα Σαββατοκυριακα που ειναι οι μονες μερες που εχεις χρονο να πας, τα αμφιθεατρα των 200 ατομων εκ των οποιων οι 150 δε φαινονται να παρακολουθουν και ιδιαιτερα κ το μονο που καταφερνουν ειναι να σπανε τα νευρα οσων πασχιζουν να ακουσουν τι ειπε ο καθηγητης, τα πεπαλαιωμενα βιβλια ( να αναφερω ως παραδειγμα τα βιβλια γλωσσολογιας του Μπαμπινιωτη που ειναι 30-40 ετων. Σε μια επιστημη που μετρα 100 χρονα ζωης, 30-40 χρονια κανουν τεραστια αλλαγη. Ουσιαστικα μαθαινουμε πραγματα που εχουν ξεπεραστει η/και ανατραπει ), ο γενικοτερος προσανατολισμος των μαθηματων που θεωρει πως το σπουδαιοτερο πραγμα ειναι να αναλωνουμε το χρονο μας στο να συντασσουμε λεπτομερως κειμενα και να κανουμε γραμματικη αναγνωριση λεξη προς λεξη στο αρχαιο κειμενο ( κατι που ο καθενας μας θα μπορουσε να κανει στο σπιτι του ) αντι να συζηταμε για το κειμενο, για το τι πραγματικα εχει να μας πει. Εχω παει σε καθηγητη για να ζητησω εργασια πανω στο αντικειμενο του, οχι για να παρω βαθμο, αλλα για να μαθω εγω η ιδια κατι παραπανω, και ουσιαστικα τι ζητησα ? Την καθοδηγηση του, μια βιβλιογραφια, μια κατευθυντηρια γραμμη. Η απαντηση του ηταν " ειναι νωρις ακομη να κανεις εργασια, θα κανεις μια στο ΣΤ εξαμηνο ". Ειναι αυτο απαντηση απο εναν σοβαρο καθηγητη ? Οταν ερχεται ο φοιτητης και σου ζητα να κανεις αυτο για το οποιο σε στειλανε εκει μεσα, εσυ τον διωχνεις ? Ξερω ατομα που ηταν στη σχολη πριν 6 χρονια, και οι σημειωσεις τους ειναι ΟΛΟΙΔΙΕΣ με τις δικες μου, αυτο δειχνει με ποσο μερακι κανουν τη δουλεια τους, που τους ειναι αδυνατο να αλλαξουν αντικειμενο, να πλουτισουν τις γνωσεις τους. Μας λενε πως η φιλολογια δεν ειναι νεκρη επιστημη, αλλα αυτοι με τη σταση τους την νεκρωνουν. Γιατι ο ακαδημαικος διαλογος προχωρα, αλλα αυτοι μενουν πισω, βολεμενοι στη μονιμοτητα τους. Αντιδρουν οταν γινεται λογος για εφαρμογη αξιολογησης. Αντιδρουν γιατι ξερουν οτι θα παρουν ποδι αν ποτε γινει αυτο.
Και οσο βολεμενοι ειναι οι καθηγητες, τοσο αδιαφοροι ειναι οι φοιτητες...αλλα πως να μην εισαι, οταν διαβαζεις τοσα χρονια, ονειρευεσαι τοσα χρονια, και τελικα διαπιστωνεις ποσο γελασμενος ησουν? Η κοπελα που μπηκε πρωτη στο ετος μου, με 19,650 μορια και με βαθμο πτυχιου μεχρι τωρα 9,7 μετα βιας παει να δωσει μαθηματα...δεν βρισκει το νοημα...Και εγω ακομα το ψαχνω...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria1025

Απόφοιτος

H maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria1025 έγραψε στις 14:06, 17-09-09:

Τι ομορφο να ακους αυτα τα πραγματα 1 βδομαδα πριν την εγγραφη σου στη σχολη! Να σε ρωτησω κατι κοπελια: Αν ξαναρχιζες απ'την αρχη τι θα εκανες?

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 15:12, 17-09-09:

τι να σου πω.εχω διαφορετικη αποψη.στο ετος μου το κλιμα στο αμφιθεατρο ειναι διαφορετικο.επισης,υπαρχουν και καθηγητες με αντιπαιδαγωγικη συμπεριφορα αλλα δεν τα βρισκω τοσο ασχημα τα πραγματα.ειναι πολυ δυσκολη σχολη αλλα πολυ ενδιαφερουσα επισης και μου αρεσει.ο καθενας βεβαια εχει την αποψη του

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 08-09-12 στις 17:53. Αιτία: Προσθήκη spoiler
Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 20:32, 17-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από maria1025
Τι ομορφο να ακους αυτα τα πραγματα 1 βδομαδα πριν την εγγραφη σου στη σχολη! Να σε ρωτησω κατι κοπελια: Αν ξαναρχιζες απ'την αρχη τι θα εκανες?

λατρευω το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ της σχολης μου. Η θα πηγαινα στο εξωτερικο η θα πηγαινα σε μια μικροτερη πολη οπου τουλαχιστον θα ηταν μικροτερα τα αμφιθεατρα. Δεν ξερω αν σε πειραξε κατι απο αυτα που ειπα, γιατι μου φανηκε καπως επιθετικος ο τονος σου, αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Ο καθενας ειναι ελευθερος να σχηματισει τη δικη του. Επιπλεον, επιχειρηματολογισα πληρως την αποψη μου, αν καποιοι δε θεωρουν προβλημα τα οσα εγω αντιλαμβανομαι ως εμποδιο στα ονειρα μου και στην ακαδημαικη μου καριερα, τοτε προφανως η γνωμη τους για τη σχολη θα ειναι καλυτερη. Μετανιωνω που δεν ακουσα οσους καθηγητες μου λεγαν στο σχολειο οτι η φιλολογια αθηνας ειναι απο τις χειροτερες. Δεν ξερω την κατασταση στις αλλες. Σιγουρα δεν ειναι και Οξφορδη. Αλλα το μη χειρον βελτιστον...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria1025

Απόφοιτος

H maria1025 έγραψε στις 21:43, 17-09-09:

Κατ'αρχας συγγνωμη αν ακουστηκα επιθετικη..Αυτο που εγραψα δεν αφορουσε αυτα που ειπες ΕΣΥ συγκεκριμενα..Ηταν πως να σου πω; Μια αυθορμητη σκεψη που απλα εγραψα. Τεσπα, αν ακουστηκα καπως με συγχωρεις. Οσο για την επιχειρηματολογια δεν την αμφισβητω..Θα τα διαπιστωσω και εγω σε λιγο καιρο και θα μπορω να εκφερω αποψη. Απλα, ενιωσα τα λογια σου να μου κοβουν λιγο τα φτερα. Αυτο ειναι ολο. (Ξερω οτι δεν το εκανες εσχεμμενα.)

Παράθεση

Ο αναγνώστης

Φοιτητής

H Ο αναγνώστης έγραψε στις 22:05, 17-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από maria1025
Κατ'αρχας συγγνωμη αν ακουστηκα επιθετικη..Αυτο που εγραψα δεν αφορουσε αυτα που ειπες ΕΣΥ συγκεκριμενα..Ηταν πως να σου πω; Μια αυθορμητη σκεψη που απλα εγραψα. Τεσπα, αν ακουστηκα καπως με συγχωρεις. Οσο για την επιχειρηματολογια δεν την αμφισβητω..Θα τα διαπιστωσω και εγω σε λιγο καιρο και θα μπορω να εκφερω αποψη. Απλα, ενιωσα τα λογια σου να μου κοβουν λιγο τα φτερα. Αυτο ειναι ολο. (Ξερω οτι δεν το εκανες εσχεμμενα.)

Χιλια συγγνωμη αν παρερμηνευσα τον τονο σου. Λες οτι εισαι αποφοιτη και φανταστηκα οτι εννοουσες οτι αποθαρρυνω τα παιδια που πανε τωρα. Γενικα εμενα με απογοητευσε γιατι το ηθελα ΤΟΣΟ πολυ. Ειναι κατι που το ονειρευομουν απο τα 11 μου, απο την πρωτη μου επαφη με τα αρχαια. Αν σ' αρεσει το αντικειμενο, θα χαθεις μες στα βιβλια σου, θα κανεις το κατι παραπανω μονη σου. Αλλα η σχολη δεν θα σου προσφερει κ την καλυτερη υποστηριξη. Οπως ειπα ομως, υπαρχουν μερικοι καταπληκτικοι καθηγητες. Συγκεκριμενα, η Σοφια Παπαιωαννου, ειναι απλα υπεροχη. Ελπιζω να την εχεις σε οσο περισσοτερα μαθηματα !!

Παράθεση

maria1025

Απόφοιτος

H maria1025 έγραψε στις 22:39, 17-09-09:

Δεν αγαπαω τ' αρχαια. Και ξερω οτι ακουγεται παραξενο απο ανθρωπο που σε λιγοτερο απο μηνα θα ειναι φοιτητρια στη Φιλολογια. Ομως, αγαπαω την γλωσσα γενικα. Την θαυμαζω. Για μενα ειναι το σημαντικοτερο ανθρωπινο επιτευγμα. Λατρευω την δυναμη της -δε χρειαζεται νομιζω να εξηγησω γιατι-, αλλα αυτο που μου προκαλει δεος ειναι η αδυναμια της -Με την εννοια οτι τα σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη,τα συναισθηματα, δεν μπορεις ουτε με λεξεις να τα προσεγγισεις- Τελοσπαντων, αν θελω ενα πραγμα απο την Φιλολογια ειναι να γνωρισω την γλωσσα, να την γνωρισω σε βαθος και φυσικα να την χρησιμοποιω σωστα. Πιστευω, με αυτον τον τροπο θα γινω και γω ''ποιοτικοτερος'' ανθρωπος. Και φυσικα βλεπω την σχολη σαν εναν δρομο να πετυχω αυτο που ονειρευομαι. Να γινω μια αξιολογη παιδαγωγος! Ξερω οτι θα υπαρξουν πραγματα που θα με απογοητευσουν, ελπιζω ομως οτι τα ονειρα μου θα ειναι πιο δυνατα...

Παράθεση

Gestalt 2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gestalt 2
H Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H Gestalt 2 έγραψε στις 08:00, 18-09-09:

Αναγνωστη πιο σύμφωνη σε αυτά που λες δεν θα με έβρισκες!!!Η αλήθεια είναι ότι όλοι μας , όσοι μπαίνουμε στη σχολή που ονειρευόμαστε, έχουμε μια διαμορφωμενη άποψη, εξιδανικευμένη ή τουλάχιστον καλύτερη από αυτή που θα αντιμετωπίσουμε. Δεν είναι ρόδινα όλα και ειδικά η φιλοσοφική αθηνών που είναι χάλι μαύρο, πιθανώς να είναι και η χειρότερη απο ολες που έχω δει (ιωαννινων απλα απιστευτη στην οργανωση σε σχεση με αθηνα παντα). Πάρα πολλές συμφοιτητριες μου έχουν έρθει με μεταγγραφή απο ιωάννινα πάτρα, κρητη κλπ και ακόμα μετανοιώνουν που δεν έκατσαν εκεί. Οι καθηγητές είναι πιο νέοι,δημιουργικοί δεν έχουν τόσο τον αέρα του είμαστε κορυφαίοι στην αθήνα, υπάρχουν λιγότεροι φοιτήτές, εργασιες συχνές γενικά άλλη επαφή.Στην αθήνα έιναι έτσι τα πραγματα αλλά μη μας παίρνει απο κάτω δεν ειναι ευτυχώς ΟΛΑ τοσο χάλια . Δεν χρειάζεται να απογοτευομαστε και εγώ μπηκα πριν απο 3μιση χρονια στη φιλοσοφικη αθηνων(στο αγγλικο ) και αρχισα σιγα σιγα να απογοητευομαι απο τη σχολη και όλη την οργανωση της φιλοσοφικης και του συστηματος αλλά σχολή δεν θα άλλαζα ποτέ και αντικειμενο(θεσσαλονίκη μονο θα προτιμουσα να ειχα περασει). Υπάρχουν καθηγητές που με το μαθημα τους ισοσταθμιζουν την απογοητευση και δεν ειναι και τοσοι λιγοι εγώ όσους ξέρω απο το γλωσσολογικό της φιλολογίας ήταν άπαιχτοι πολυ καλοί ανθρωποι και επιστημονες ( και μερικούς απο το ΜΝΕΦ). Και άμα ο στοχος σου είναι τόσο θετικός και βαθύς όπως εσένα maria1025 τότε δεν σε σταματαει καμμια ασχημη οργανωση , φοιτητες, κατασταση στη σχολη. GO for your goal

Παράθεση

maria1025

Απόφοιτος

H maria1025 έγραψε στις 09:04, 18-09-09:

Χαιρομαι που διαβαζω οσα λες γιατι ειναι απλα κριμα να μπαινουμε σε μια σχολη με ονειρα και να ''ξεφουσκωνουν'' στην πορεια. Και να φανταστεις οτι τα χειροτερα περιμενουν μετα τη σχολη. Χαρακτηριστικο παραδειγμα: Ειμαι στο φροντ. μαζι με τις φιλολογους μου. Με ρωτουν που περασα. Τους λεω και κουνουν το κεφαλι σαν να λενε ''Να 'ξερες τι σε περιμενει'' Τις προλαβαινω και λεω ''Εγω παντως δεν πιστευω οτι τα πραγματα ειναι τοσο χαλια οσο λενε'' Και μου λεει μια απο αυτες: Η σχολη ειναι πολυ ενδιαφερουσα, αλλα μετα μη περιμενεις να κανεις οσα αξιζεις..Παιδια εδω και η καθηγητρια η οποια σταθηκε αφορμη να θελω να γινω φιλολογος με εσπρωχνε στο Παιδαγωγικο! Εχω ακουσει πολλα απογοητευτικα για την σχολη, αλλα δεν πτωουμε. Ξενερωνω μονο με μερικα πραγματα -εστω και εκ των προτερων- (κομματα, αλλα κυριως με την λεξη ΔΙΑΛΕΞΗ. ΕΛΕΟΣ!) αλλα δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που τα παρατουν ευκολα οταν βαλουν κατι στοχο!

Παράθεση

Gestalt 2

Φοιτητής

H Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H Gestalt 2 έγραψε στις 09:26, 18-09-09:

Πολύ χαίρομαι που υπάρχουν άτομα με τόση αποφασιστικότητα!! Έτσι να έισαι και πάντα να προσπαθείς γιατί άμα ακούς τι λένε οι άλλοι χάθηκες! Αν γουστάρεις αυτό που σπουδάζεις και προσπαθείς για τους στόχους σου τα παντα μπορεις να κανεις. Για παραδειγμα στη σχολή υπαρχει διδάκτορας στο γλωσσολογικό με σπουδες σε ευρωπηπου ξεκίνησε απο το μεσογειακών σπουδών ρόδου (που έχει γλωσσ.τμήμα) ,και όλοι λένε ότι δεν μπορεις να κανεις τιποτα είναι άχρηστο τμημα και πας ξοφλησες!'Αμα τους ακουγε και δεν ακολουθουσε αυτο που ηθελε προφανως και δεν θα είχε κάνει όσα τωρα!Και βεβαια δεν έχει συγκριση με το φιλολογικο απλά φαντασου ότι κανεις δεν μπορει να προεξοφλησει το μελλον του αλλου με την εισοδο του σε μια σχολη που δεν ειναι παιδαγωγικα, νομικη, πολυτεχνειο , ιατρική!!!

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 10:41, 18-09-09:

η φιλολογια αθηνων χειροτερη απο ολες?μαρια 1025 μην απογοητευεσαι απο αυτα που ακους δεν ειναι χαλια.εγω προσωπικα το μονο που βρισκω ασχημο ειναι καμια φορα το προγραμμα(μαθημα απο τις 9 ως τις πεντε και συχνα μεγαλα κενα)και ισως το οτι αργουμε να παρουμε βιβλια(πραγμα που συμβαινει σε ολες σχεδον τις σχολες).προσωπικη αποψη βεβαια

Παράθεση

Gestalt 2

Φοιτητής

H Gestalt 2 έγραψε στις 11:32, 18-09-09:

Επειδη είναι στην Αθήνα δε πρέπει να χρυσώνουμε το χάπι ότι είναι και η καλύτερη μπορείς να διαπιστωσεις μόνη σου διαφορές εαν έχεις γνωστους φιλους σε αλλα τμηματα ή ακόμα καλύτερα να παρακολουθήσεις μαθήματα. Εάν θέλεις να κάνεις κάτι παραπάνω απο φιλόλογος ασεπ ή φροντιστήριο δεν σου δίνονται τα ερείσματα για κάτι άλλο οι καθηγητές δεν είναι και οι πιο πρόθυμοι και πολλοί απο αυτούς είναι μια ζωή στο κόσμο τους.Δεν είπαμε ότι και στα άλλα τμηματα ειναι και τρελά καλύτερα αλλά απο οργάνωση, ανθρωπινο δυναμικό, ενημέρωση για τις εξελίξεις δεν μιλαω μόνο για τεχνολογια που απλά είναι ο φόβος και ο τρόμος της σχολής αλλά και στα νέα γνωστικά πεδία που υπάρχουν( και συνεργασία φοιτητή-καθηγητή που στην αθήνα είναι άγνωστη λέξη) όπως και να το κάνουμε έιναι καλυτερα. Ο καθένας μπορεί να είναι ευχαριστημένος με διαφορετικά πράγματα . Εξαρτάται με το τι θέλει ο καθενας απο την σχολή.

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 11:49, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Gestalt 2
Επειδη είναι στην Αθήνα δε πρέπει να χρυσώνουμε το χάπι ότι είναι και η καλύτερη μπορείς να διαπιστωσεις μόνη σου διαφορές εαν έχεις γνωστους φιλους σε αλλα τμηματα ή ακόμα καλύτερα να παρακολουθήσεις μαθήματα. Εάν θέλεις να κάνεις κάτι παραπάνω απο φιλόλογος ασεπ ή φροντιστήριο δεν σου δίνονται τα ερείσματα για κάτι άλλο οι καθηγητές δεν είναι και οι πιο πρόθυμοι και πολλοί απο αυτούς είναι μια ζωή στο κόσμο τους.Δεν είπαμε ότι και στα άλλα τμηματα ειναι και τρελά καλύτερα αλλά απο οργάνωση, ανθρωπινο δυναμικό, ενημέρωση για τις εξελίξεις δεν μιλαω μόνο για τεχνολογια που απλά είναι ο φόβος και ο τρόμος της σχολής αλλά και στα νέα γνωστικά πεδία που υπάρχουν( και συνεργασία φοιτητή-καθηγητή που στην αθήνα είναι άγνωστη λέξη) όπως και να το κάνουμε έιναι καλυτερα. Ο καθένας μπορεί να είναι ευχαριστημένος με διαφορετικά πράγματα . Εξαρτάται με το τι θέλει ο καθενας απο την σχολή.
βασικα ειμαι στη φιλολογια αθηνας με φιλους στης θεσσαλονικης γι'αυτο το λεω.ξερω πως ειναι.στην αθηνα μια φιλη μου ζητησε απο μια καθηγητρια ενα βιβλιο για να μαθει περισσοτερα πραγματα για 1 μαθημα και η καθηγητρια της δανεισε το δικο της!επομενως δεν ειναι θεμα σχολης αλλα καθηγητη.οντως υπαρχουν μερικοι δυστροποι αλλα αυτο δεν την καθιστα χαλια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    elenalda

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους